Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

ludik
21. júl 2009

Dadulka no neviem presne poobede ti napisem 😉 No veru uz len za par 😉 uz len rozmyslam ci som vsetko zbalila do nemocnice a co vsetko som potrebovala pri Viki,lebo som uz zabudla ako je to s novorodeniatkom 😀 🙂

liska
21. júl 2009

zsuzsu,urcite ber acidum folicum (kys.listova),idealne je 3 mesiace opred oplanovanym otehotnenim, je to vitamin proti razstepu chrbtice okrem ineho...ja som brala (a stale este aj beriem,kedze kojim) aj Calibrum, kupujem si ho na SK, je "babyplan",ten je pred otehotnenim a na prvy trimester a potom "mami" na zvysok tehu a dojcenie, nemala som z toho "velke" deti,ako niektori tvrdia, akurat tak dobre nechty, vlasy a super tehotenstva 😎 inak mam tiez uz 35 a v porodnici som na izbe bola najmladsia aj pri prvom a aj teraz pri druhom 😉

liska
21. júl 2009

ludik, neboj, velmi rychlo si to vsetko pripomenies 😀 ja som si tiez myslela,ze uz ani nebudem vediet dat plienku, kedze sme uz takmer rok bez a ono to vsetko zase prislo uplne automaticky 😉

ludik
21. júl 2009

Dadulka - tie kolaciky sa volaju Cream slices su balene po 2 v jednej krabicke,ja som myslela ze ma rozhodi,celu cestu do asdy som sa tesila a prideme a mali posledne dva 😠 tak sme vzali aj take podobne ako kremese custard slices, ale tiez su fajne 🙂

Liska - no ved dufam 😉 😀 velmi peknu mas tu novu fotku v pase 😵

dadulka2000
22. júl 2009

ludik, dakujem 🙂 uz sa na ne tesim. otazka je kedy sa vyberiem do asdy.

liska ty uz mas dvoch chlapcekov, gratulujem su rozkosny (to vies uz daaavno som tu nebola) 😀

liska
22. júl 2009

ludik, dadulka, dik 😵 nechce sa mi verit, ze uz presli 2 mesiace 😲
dadulka, ja som tebe tusim tiez negratulovala k tehu, aj ked som to zaregistrovala,takze teraz dodatocne 😎 mas moj obdiv, ze vydrzis cakat s pohlavim 😅 mas nejaky tusak? a mena? my zeny zvedave... 🤐 😀

dadulka2000
22. júl 2009

liska my sme ani pre elke nevedeli, a pytala som sa MM ci chce vediet a povedal ze nie,....tak mi to ulahcil 😀. ty si vedela ze budete mat chlapca?
priznaky mam ako pri ellie (len zeriem a zeriem - coskoro budem ako mlada velryby) 😅 , nic mi nie je okrem pazravosti

liska
22. júl 2009

jasne, ja som vedela pri oboch, som presvedcena o tom, ze by som si vytvorila ideu o niecom a potom by pri porode mohlo nastat sklamanie, tomu som sa chcela vyhnut... ja som mala tiez obe tehu takmer nachlp rovnake 😉

dadulka2000
22. júl 2009

takze to napoveda k dievcatku..... jeminecku nemam ani len tucha na meno pre malu zabku 🙂 help 🙂

newyorkgirl
22. júl 2009

babulky ahojte, nemate nahodou niektora v UK LUNA pushchair od mamas and papas? potrebovala by som totiz vediet romery sedeniaaaaa, asi ma caka vybehnut do obchodu nazivo aj s metrom 😀

bludicka1
22. júl 2009

caute kocky, zase sa to tu troska rozbehlo.....
ja som tu par dni nebola lebo sa mi pokazil PC a museli sme ho poslat spat... cize pouzivam muzikov a to len vecer mam pristup... a aby toho nebolo dost podarilo sa mi stratit aj mobil (ja tela som ho nechala na aute, ked som davala drobca do auta..... a samo ze som ho tam zabudla). 😠
tak som moc nemala ani chut travit cas u PC.

musime sa vsak pochvalit, ze som sa pokusila vcera nechat Danka behat bez plienky a podarilo sa nam nocnikovanie.... este stale mame plienku ked ideme von a doma mu to ide len ked je bez plenocky (inak si to neuvedomuje) ale aspon sme zacali.... snad nam to potrva uz len nejaky mesiac.... dufam 😅
bolo by fajn sa zbavit sa plienok aspon u jedneho.

liska
22. júl 2009

bludi, to je super, ste na vybornej ceste a moja rada znie: nedavat plienku ani von, jednoznacne, chodte len niekam blizko,aby si ho mohla ist prezliect bez problemov,uvidis, pocika sa ti maximalne 2 x, potom sa este niekedy stane, ze mu ujde par zaciatocnych kvapiek,lebo vonku sa skor zabudne,ale pojde to teraz uz rychlo 😵 drzim palce 🙂
s tym mobilom to je blbe,preto ja mam mobil stary,ziadny fotak a ine vymozenosti a kym funguje,ani ho nemienim vymenit,lebo ja od narodenia deti stale niekde hladam mobil a kluce 😝 prosto nam miesto v hlavach vyplnaju deti a ine veci robime tak nejak v nie plnom vedomi 😀

newyorkgirl
22. júl 2009

teda liska, vy uz mate 2 mesiaciky, akurat som si spomenula ako som letela tehotna z USA na tvoj prvy termin porodu 😀

bludicka1
23. júl 2009

liska to mas 100% pravdu s tou pamatou, aj dnes sme isli von a sustredovala som sa na to aby nevybehol na cestu a ani som si neuvedomila ci som zamkla dvere alebo nie ☹ a o hladani mobilu a klucov ani nehovorim. Manzel sa mi smeje, ze od kedy som otehotnela vsetko zabudam 🙄
a mobil veru som mala stary, ja ties nepotrebujem ziadne vymozenosti, len skype na mobile mi veru bodol, aby som volala zdara aj na SVK, Sedsko no proste vsade.

co sa tyka plienok na von, nejako nemam odvahu mu tu plienku nedat, ale doma bez plienky uz aj sam pekne leti na nocnik... 😵 😵 😀 tak sa tesim
Len keby bolo pekne pocasie a mohol mi aj vonku lietat len v krataskach, to by som si mozno aj trufla 😉

NYgirl neviem o nikom kto ma ten kocik, tak drzim palceky na meranie v obchode

Ludka ako sa nam citis? V sobotku pridete na party?

liska
23. júl 2009

bludi a coho sa bojis? prania? lebo ide len o to, o nic ine 😉 minimalne raz sa ti vonku pocura, tak je lepsie takto,ked s tym ratas a si pripravena...my sme na prvykrat isli len do blizkeho parku, mame ho 3 minutky od bytu a domov sme prisli obkrocmo 😀 ale aspon pochopil, ze je to realita a musi sa naucit, ked nechce chodit mokry, viac sa mu to nestalo, fakt 🙂 potom som postupne predlzovala vzdialenosti od domu, aby si zvykol,ze pytat sa treba vsade, potom asi na treti den som skusila vyletik autom atd.,ale uz sa mu nikdy nestalo, aby sa pocikal komplet, usiel mu parkrat zaciatok a hned si uvedomil, o co ide, takze zo zaciatku som vsade so sebou nosila nahradne slipy a nohavice... a potom hned do tyzdna sme odstranili plienku aj na noc, pretoze sa uz budil suchy, aj ked predtym maval rano vzdy kilove plienky 😀

ludik
23. júl 2009

Ahojte kocky 🙂

No ja vam ani nepisem ako som dnes doapdla 😒 😠

V nemocnici sme boli skoro 3 hodiny a aj to sme len cakali stale na niekoho.Ke dsom sa konecne po hodine dostala na rad na scan tak sa ma midwife opytala ze naco som vlastne prisla ked som mala scan minuly tyzden,tak som jej ja musela vysvetlovat ze co a ako tak malu ani neskontrolovala,povedala ze je to zbytocne a mali ma odporucit hned na cisarsky,no potom mi urobila vaginalny scan a placenta sa mi posunula z 1,8cm na 2,6cm a povedala ze aj tak budem mat cisarsky,lebo na normalny porod musi byt minimalne 5 cm.Tak sme odisli a mala nas prevziat nejaka midwife a zaviest k doktorovi aby sme to prekonzultovali a to sa este len zacal cirkus.Kazda 2 midwife sa ma pytala ze co chcem ako mi mozu pomoct.....ako nechapem hej.....ja im mam kazdej jednej vysvetlovat co a ako a preco?no asi po hodine co sme cakali v prazdnej cakarni som to obisla dookola,nikoho nikde,upratovacky tam uz makali....vratila som sa na oddelenie kde robia scan tam uz tiez mrtvo,nikto nic nevedel,ja uz vobec a uz mi praskli nervy tak som vybehla na tu midwife co mi robila scan.No a nakoniec poslali nejaku dalsiu midwife a ta odisla na delivery pohladat nejaku doktorku ktora by ma zobrala a to predtym mi na chodbe oznamila ze mam ist domov a ak zacnem krvacat mam prist.Akoze toto ako to tu prebieha mi ide riadne na nervy.Sama midwife kazda hovori nieco ine a to co ma byt ze mam nizko placentu a ona ma posle domov a prid ked zacnes krvacat?!!!!no a tak som jej povedala svoje a ona odisla k nejakej lekarke,ktora ma konecne zobrala a povedala,ze budem rodit normalne,pretoze placenta sa hyba a aj tak 2,5,cm uplne staci na to aby mala v pohode presla,tak ja sa len snaizm jej doverovat,predsa ked je doktorka.No ale opytala som sa jej ako je mozne ze kazda midwife mi vravi nieco ine a ta co mi robila scan mi povedala ze to musi byt minimalne 5 cm.....toto tu je nonses{ani neviem ako sa to pise}Som sklamana z toho ich pristupu a cele to zdravotnictvo ako ja po tych 5 rokoch co som tu a skusenosti fakt nemam slov.... 😒 🤐

No ale som rada,ze mala rastie a ta placenta sa hybe a hadam budem mat v pohode porod,tak drzte palce teraz uz budem len cakat 🙂

bludicka1
23. júl 2009

liska ja sa vzdy tak smejem ked to citam, nie prania sa nebjoim, skor sa bojim toho ze este neni na to pripraveny a nechcem ho vystavovat stresu.... 😒
No ved vyskusam a uvidime ci to pojde tak jednoducho.

ludka zavolam ti, je mi to luto ze si mala taky to den...drz sa nam
😉

diamand
24. júl 2009

caute

ludka - tak teda to je sila, mne by inak praskli nervy, drzim palceky nech to vsetko dobre dopadne

Ja uz som malu tiez skusala nechat bez plienok, ale zatial nehrozi, dufam ze sa to coskoro zmeni, teda kym sa narodi dalsie mimi, lebo nemienim kupovat plienky na kvanta. A o tej zabudlivosti mi ani nehovorte a hlavne toto teho mi akosi preskakuje, minule som si isla robit kavu, dala som si vodu do kettle a pekne som ho polozila na sporak a sporak som pekne zapla. Nastastie som zostala v kuchuni umyvat chladnicku, tak som hned zacitila ze nieco hori inak by som asi podpalila cely byt. My uz ideme v pondelok na sk tak sa velmi tesim, je tu hrozna nuda bez Natka - este ze mame ten skype a mozme si hoci kedy zavoalat.

newyorkgirl - ani ja nepoznam nikoho kto by ho mal sorrryyy

kamilecka
24. júl 2009

Ahojte

Ako sa vam vsetkym dari?

Bludicka wow vy uz mate 8 mesiacov,ako sa chalani maju?

Larika a vy sa ako mate? Kojite? Napisem ti IP, ako ste zvladli porod?

bludicka1
24. júl 2009

kami pekne od teba, ze si sa ozvala.... ako to zvladas ty? Sarah je nadherna, aka vlasata.... a super datum ma, aj Ludke som vravela, ze si ma pockat na 9.8.9 to by bolo pekne 🙂 A ako Davidko, ochranuje sestricku 😵

Veru Ejko uz bude mat 9mesiacikov... tak rychlo to leti, omnoho rychlejsie ako tehulkovanie, to mi vzdy pripadalo nekonecne. Uz nas prekvapil prvymi krockami, tak uz cakam, kedy zacne lietat a Danko ho bude zhadzovat... jemu sa taka hra paci najviac. 🙄

Ludka zajtra sa uvidime a snad pride aj Lari a potom vam dame vediet ako sa jej dari... ale ona je sikulka, urcite vsetko super zvlada 😉

lovacka
24. júl 2009

ahojky
ako sa mate?
my rastieme ako z vody.maly sa zase pretocil z chrbatika na brusko no mam dost treba ho strazit aby nespadol akoby mal 6 mesiacov 😝 je to nasa sikulka hlavku krasne drzi hore.najradsej hajka na brusku to dokaze aj 3-4 hoddky pospinkat.inac mame strasne horucavy na sk takze sa neda ani dychat.je to brutalne pre take male babetka lebo fakt sa neda ist na prechadzku skor ako o 7 vecer ale to sa uz kupeme o 7 potom papkame pomojkame sa a ideme hajkat.
uz sme sa aj pokrstili a zajtra nam odchadza tetuska(moja sestra) spat do uk :(takze zase bude mat drobec o jedneho opatrovatela menej 😀 😀
pozdravujeme vas a posielame horuce leto z sk do uk 😉

bludicka1
24. júl 2009

lovi tak to je velmi sikovny, moji chrustovia sa az po 4 ci 5mesiaci naucili tocit, veru ti to nezavidim, musis mat oci aj vzadu. Nas chrustik ties len na brusku spal. A ty sa ako citis?
posli nam trosku slniecka na zajtra, aby nam uz neprsalo, my tu mame take aprilove pocasie, tak nikdy nevieme ako bude.

newyorkgirl
24. júl 2009

babulky aj tak dakujem, som pisala jednej na ebay ta mi ho premerala 😀

lovacka, teda ty uz si maminka, gratulujem dodatocne, ja to tu nestiham, vela teeeem na konikovi 😅

kamilecka
26. júl 2009

Bludicka Davidko je zatial v pohode co sa tyka Sarah, stale ju bozkava a pyta si ju na ruky a ked zacne plakat tak sa mu to velmi paci, ked ju kojim tak povie Sarah papa mliecko 🙂
Sarah je inak niejaka velmi aktivna, ked ju dam na brusko tak si v pohode vie otocit hlavicku na druhu stranu 🙂

Vam sa ako dari? Danko uz chodi do skolky? Alebo si s dvomi drobcami sama doma? Ja si zatial na to zvykam,ked kojim tak Davidko lezi pri nas,alebo pobehuje hore dole a hra sa.

jajaalf
26. júl 2009

ahojte
vobec som neni v obraze co sa tu pise... ☹ no ale co uz ked sa pracuje cely den..
mam tu este segricku do piatku.piatok ide domou a v stvrtok mi pridu svokrovci tak to zase bude stres v praci a aj doma 😠 😠 😠
maly chodi do jasly a bude cele leto chodit akurat v septembri su zavrete tak bude doma.. 😉

bludicka1
26. júl 2009

kami ja neviem ale tie deticky su teraz tak velmi rychle vo vsetkom. Sarah je sikulka 😎 a to s tim mlieckom si ties pamatam, ked sa Ejko rozplakal, vzdy danko zacal kricat aby som mu dala mliecko, teda on krical booby time 😅 alebo rychlo utekal pre dudlik a snazil a mu ho dat aby neplakal.... su tie deticky podarene... 😵

Danko by mal zacat skolku teraz 31.7. bo ja uz o 3 dni nastupujem do prace. Nastastie vsak len na 24h/tyzden ale aj to my staci. Mozno to este uberiem len na 20, ale uvidime ako to vsetko budem zvladat.
Ejko bude chodit k svokre a cez vikend budu s tatinom.

U nas oslava dopadla dobre, v piatok prsalo, dnes skoro cely den prsalo a vcera bolo nadherne!!! deticky sa pekne vyblaznili a dokonca aj my, Ludka si este 2tyzdne pred porodom zahrala s muzikom badminton a musim povedat, ze vyzera uplne suprovo, az by som povedala, ze to cakaju chalana. Dala som na FB video Ejka uz spravi prve krocky, tak sa z neho tesime.... 😵 😵

jajka pekne nervy na svokrovcov! My ideme na SVK v Septembri, tak sa tesim, hoci len na tyzden 😀 ale predsa aspon trosku odpocinku, ked zacnam pracu.

liska to nocnikovanie nam nejako stale nejde dotahnut do konca, dnes bol cely den bez plienky a vsetko pekne utekal hned robit do nocnika, ani raz nie na zem, tak som happy. No viem, ze ak by som mu dala co i len slipky, hned by boli pocikane ☹ A neviem ako to dotiahnut do konca, mozno este neni Ready 😒

liska
27. júl 2009

bludi, a preco tak smutne, ved Danko ma 2 rocky 😉 vies kolko je 3 rocnych plienkacov? 😎 mate cas, ak si myslis,ze nie je pripraveny,tak nic nesil, mozno ta prekvapi a rozhodne sa sam, ja som len vychadzala z toho,ako si to napisala a podla toho uz pripraveny je,len mu treba trochu pomoct...a k tomu patri aj pocikanie sa do slipiek/nohavic, bude mat osobnu skusenost, to sa najlepsie pamata 😀 a moze to byt aj tak,ze sa na chvilu vrati k plienkam a potom o nieco neskor ich zrazu prestane chciet uplne, ktovie, nevidime do tych malych mudrych hlaviciek, tak musime len skusat, kazde dieta je ine 🙂

to je pravda s tou sikovnostou deticiek,vela ich zacina vsetko akosi skoro, vratane tych mojich sarvancov 😀 ale zase lepsie tak, aspon vieme,ze su zdravi a sikovni 😵

nygirl-ja si to tiez pamatam 😉

ludik
27. júl 2009

Ahojte kocky 🙂

Bludi - este raz dakujeme za krasnu sobotu,bolo fakt super.Viki nam vecer paradne odkvecla,toto by potrebovala castejsie.Ozaj neenchali sme u vas poharik? 😉

My sme dnes len doma,lebo to pocasie je fakt nevyspitatelne,len co som vyvesila utierky,zacalo liat ☹ no a poobede sa chystame na nakup,poslednu dobu chodime na nakup nejak casto a stale nic nemame 😀
Nasa Viki si sadkala pekne na nocnik,ale poslednu dobu absolutne nic.Stale ho niekam odnesie a ak ju nan posadim tak to by ste mali vydiet ako sa vzprieca a hneva a ani za nic nebude cikat.Asi este nieje pripravena,hadam sa to coskoro zmeni,lebo kupovat 2 balenia plienok nieje ziadna vyhra=kopec penazi 😒

Liska a vy ste ako zacinali s nocnikovanim? 🙂
Katka- a vy sa ako mate?dlho si sa tu neukazala?ako prebieha tehulkovanie?
A ostatne kocky?Soska,Lufia.....nechcem na nikoho zabudnut

Dia - tak ako sa paci Natkovi v USA/kedy sa to ma vratit?Ako si uzivate leto?
Lovi - tak Filipko je riadna sikulka,ja sa pamatam ako pisala Bludi nasa Viki sa zacala pretacat neskor,ona vsetko zacina robit tak neskor 🙂

lovacka
28. júl 2009

ahojte
no nam asi ide zubok na dolnom dasienku ma taku bielu bodku.a je strasne mrzut neviem ci ho boli brusko ci je to fakt ten zubok.
chcem sa vas babule opytat co ste rodili mimo sk ci sa dava aj v EU odber pupocnikovej krvi.my sme dali odobrat ale co sa pytam lekarov tak vravia ze na sk ide o cisty biznis.tak som chcela vediet ci nieco take funguje aj v eu

bludicka1
28. júl 2009

lovi funguje to aj v UK, ale nezaujimala som sa o to blizsie 😒