Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

jajaalf
17. máj 2008

lufi tak si si pekne christianka vycvicila ze ritkou dole no som zvedava kedy to kiko pochopi 😀 😀

bybi
autor
17. máj 2008

Zarka uz spinka a tusim tu nikto nie je 😒

lufia
17. máj 2008

bybi ja som tu 😉

jaji nam to tiez trvalo kym sa naucil ale nakoniec sa naucil a som rada 😵 lebo tiez sme mali pad z postele 😔 ibaze on ani nezaplakal len sa poobzeral ze kde to je a isiel dalej 😀

jajaalf
18. máj 2008

dobre ranko my sme hore uz od 7hod..

lufi tak ked padol asi si nic nespravil a ani sa nezlakol..mne tak kiko ked zaspi na posteli a ja vstanem dam mu okolo podusky a on aj tak cez to prejde minule som ho nasla na konci posteli,prisla som v cas 😅 inac by skoncil na zemi 😔 on este asi nerozumie ze nie je vsetko rovnake vysoke ako ked chodi po dlazke..

dnes tu zase prsi tak sa bude sedet doma,nemam ani kryt na kocar ,muz ho zabudol vylozit z auta tak si s nim odisiel do prace 😠 😠

zuzula
18. máj 2008

ahojte kocky 🙂 tak som sa konecne dostala na konika lebo uz som zacinala mat abstak 😅
Adamko ma ovcie kiahne od stredy ☹ , takze mame domace vazenie lebo sa nemoze stykat s inymi detmi kedze to je infekcna choroba...uz sa to ale lepsi, dnes uz nemal teplotku a pomaly vsetky vyrazky su uz zaschnute tak snad za par dni uz bude fit 🙂 inak je to ozaj lepsie ze to ma v tomto veku lebo sa este nevie poriadne poskriabat takze som rada ze to budeme mat za sebou a vdaka bohu ze to neprislo o tyzden neskor lebo by sme nemohli letiet na SK - ideme v nedelu 😉
inak Adamko sa naucil povedat ako sa vola je to podarene 😵

jaji veru uc Kika ako chodit dole z postele my sme to dokolecka opakovali niekolko tyzdnov stale sme ukazovali nazorne ako na vec aj tak casto isiel hlavou dole ale predsa sa to naucil a teraz uz sam od seba ide len ritkou dole 🙂

idem pokukat fotecky kym mi drobec spi lebo ako sme zavreti doma tak mu niet rady ked je hore tak len lieta po byte hore dole demoluje co sa da 😀 vcera sme prestahovali jeho detsku do spalne a naopak takze teraz ma mlady muz velku izbu a my s muzikom malu 😅 pekne s nami vybabral 😀 no a pri tom stahovani bol Adamko vo svojej kozi mal co prenasat podliezat preskakovat len my s muzom sme mu stale museli byt v patach aby na seba nieco nezhodil... 😀

lara1znk
18. máj 2008

ahojte,
zuzi skore uzdravenie drobcovi, to si ani neviem predstavit ze ovcie kiahne ale asi mas pravdu ze sa to lepsie znasa v takom mladom veku, ja si na moje spominam velmi zle, to uz som bola asi 12-rocna,
tak nech ste cim skor fit a zdravi a mozete vyrazit medzi ludi, viem si predstavit co to doma mate s vasim malym aktivistom 😀

my sme mali skvely den vonku, prechadzka, nakupy, obedik 🙂

hirondelle
18. máj 2008

ahojte 🙂
Lari,otvorili ste si vcera sampanske 🙂 ?
Paul bol tiez vcera v Londyne na FA Cup finale,ale sampanske sme neotvoril,lebo sme prehrali ☹ Teda mne je to uplne jedno 🙂 ,horsie to beru muzi.Ja futbal nemusim 😉

Dnes tu bolo nadherne,tak sme boli na prechadzke na plazi a spojili sme to s obedom.Zajtra ma byt tiez pekne pocasie,tak sa uz tesim.

Zuzi,Adamkovi zelame skore uzdravenie.Je lepsie,ze ma kiahne teraz,ked je maly.Ja som mala,ked som mala 3r.Doniesol ich zo skolky?

hirondelle
18. máj 2008

Jaji,ako sa ma Kiko? Paul naucil Zoë ist po schodoch,teda iba po stvornozky, aj hore aj dole...No nechaj ich samych doma :-Ked lezime,tak nas rada prelieza.Tak postel a prekazky takehoto typu 😀 jej nerobia problem.

mamartinka
18. máj 2008

caute.zdravim z dablina.irsko.

zuzula
18. máj 2008

dakujeme kocky 🙂 no neviem kde to chytil stale chodime medzi deticky, v skolke tiez mali par pripadov aj na Slovaciku mala jedna dievcinka...to tazko povedat. ale Adamko to znasa ukazkovo vobec sa neskriabe a ked mal horucku tak mal este viac energie ako obycajne, nanho teplota ma vzdy opacny vplyv ako na ine deti 😀

akurat ma stve ze musime stale platit za skolku aj za tie dni co vynecha no ale tak je to vsade pokial viem. inak som citala ze ste sa bavili o cenach, nasa je £42 za den a som veeelmi spokojna a Adamko vyzera tiez...teda okrem rana to vzdy smokli ale ked prenho pridem je usmiaty a hra sa ...alebo spi 😅

no nas Adam sa snazi chodit po schodoch uz postojacky tak treba davat velky pozor lebo hlavne dole by zisiel velmi rychlo keby ho nepridrziavam 😀

pekny nedelny vecer babulky 😉

lara1znk
18. máj 2008

hiro, tak chudak muz, mali ste teda smutny vecer, no to hej oni to beru prilis vazne,
moj bol vcera od rana nervozny, dokonca si aj listok zabudok, nastastie som si to vsimla dost skoro tak sa stihol aj vratit 😀
ani sme nestihli oslavovat vcera, tak dnes, maly bol vcera nejaky nepokojny, len vyplakuval cely vecer a potom som uz bola mrtva tak som zalahla aj ja

no to ano zuzi, to je vsade tak ze za skolku sa plati aj ked je dieta chore ci na dovolenke, toto je vyhoda s childminderom zase,
no hlavne ze to celkom dobre znasa

a rano si Adamko vzdy poplacka? chudatko
a ty to ako znasas? uz si si zvykla? v pohode? u nas ho asi bude nosit Guy, aspon na zaciatku

zuzula
19. máj 2008

ahojte kocky 😉 tak dnes boli moji chlapci spolu doma a zajtra tak isto, a ja pekne chodim do prace takze mame s muzikom vymenene ulohy - aspon zisti ake je to byt mamou a urcite sa bude v stredu tesit do roboty 😅
prave sme si so Soskou dnes pisali ze v office aka pohodicka oproti tomu lietaniu za krpcami 🙂

Lari som az prekvapena ake je to fajn byt na part time v praci, pred nastupom som sa toho dost hrozila ale robota ma velmi bavi co je velke plus a tym ze robim pondelok a utorok, potom den volno, stvrtok v praci a zase 3 dni volno, je to take super poprepletane...akuratna rovnovaha medzi bytim doma s Adamkom a dospelackym zivotom v praci kde treba aj trosku rozmyslat a pouzivat ten mozocek konecne 🙂
no tie rana su usmoklene ked sa chystam odist zo skolky ale takych je vacsina deti, ale este len zidem dole na prizemie a chystam sa von z budovy uz pocujem ze plac prestane takze viem ze uz ho zaujala nejaka hracka, ucitelky ich stale mojkaju ked niektore dieta mrnci takze som ozaj spokojna..klop klop 🙂

lara1znk
20. máj 2008

dobre ranko, tak tu nikde nikto 😕

u nas sa rysuje pekny den, aj ked bude asi dost chladno, mame plavanie neskor a potom sa chystam zase nieco v zahradke porobit, celkom ma to zacalo bavit, asi starnem 😀

zuzi, tak to je super ze tatino moze byt s Adamkom doma ked chory, u nas to bude vsetko na mne, Guy si nemoze dovolit ostat doma s dietatom z prace,vy mate vyhodu ze Peto ma aj dost vela prazdnin ako ucitel, vsak?
to je super, to by som brala aj ja
no ja sa tiez hrozim navratu do prace ale uz som mala aj taky pocit ze sa mi chce ist, ze sa tesim na nieco ine, nielen doma s malym aj ked ma to neskutocne bavi a paci sa mi takyto zivot full time maminy 😵 ,
toho sa obavam aj ja ze maly bude vyplakavat, uvidime, mozno aj nie, kamoskin drobec vobec neplace, ale ten zase zacal so skolkou dost skoro a vraj cim skor tym skor si deti zvyknu
uvidime

vcera som telefonovala do prace ohladom navratu, zaujimave zmeny, moja pozicia uz vlastne neexistuje, kedze mojej sefkina rola sa zmenila uplne takze sa vratim do prace na uplne ine miesto, teda pribuzne tomu predoslemu aj platove podmienky tie iste ale budem robit pre niekoho ineho a zrejme aj iny office, tak dufam ze to bude zmena k lepsiemu, mozno sa mi podari nieco blizsie k domu, skolke
drzte palce, na buduci tyzden by sme mali mat meeting a prebrat to cele, aj ked casu vela nie je, tak som zvedava ako sa to stihne

soska
20. máj 2008

ahojte babule!

ako sa mavate?

ja zarezavam v praci, zatial co je Marco s nasimi a Cliff uz je tiez doma a v praci. Skoda, ze sa takto ozimilo, nasi sa tesili na leto aj tu, no aspon neprsi a je ako tak vhodne pocasie na prechadzky.

V robote je ok, zatial studujem materialy a ucim sa veci. Tiez, ako Lara som v trochu inej pozicii a mam noveho sefa, ale poznam ho, takze sa da...

Marco si uziva s nasimi a oni s nim, takze sa mi celkom dobre odchadza z domu. So skolkou to uz asi bude trochu ine, ale Marco sa moc cudzich neboji a tak nemam velke obavy, ze by za mnou plakal😉 snad to bude tak a hlavne sa mu bude pacit 😉

soska
20. máj 2008

zuzi, super, ze je uz Adamkovi lepsie!
😵

bybi
autor
20. máj 2008

Caute kocky 🙂

My sme mali pekny vikend a vcera sme boli na letisku a moj si bol polietat 🙂

V nedelu ma zacalo boliet hrdlo, tak ma to este stale drzi, ale uz je trochu lepsie, len mam strasnu nadchu. Ani nejdeme dnes na group, lebo by som akurat niekoho nakazila. Tak som im uz pisala, ze o tyzden snad prideme.

Volala som so segrou, zajtra ma statnice, tak mam na nu mysliet. A ide dnes k nasim starym rodicom, lebo to vraj s dedkom vyzera velmi zle a vlastne uz asi len cakaju, dokedy vydrzi ☹ Tak cakam od nej spravu, ked tam bude, ze ako to vlastne vyzera 😢

Zarka teraz spinka, boli sme sa prejst a vonku zaspinkala a este stale spi v kociku 😵

Zuzi Adamkovi skore uzdravenie a vsetky pekny den 🙂

zuzula
20. máj 2008

dobre ranko kocky 🙂
ja som tiez v robotke a som dost busy takze je super ze Peto je doma a nemusim sa ponahlat pre maleho do skolky, aspon tieto 2 dni. inak si vraj chlapci uzivaju jeden druheho tak som rada 🙂

hej Lari, Peto ma este nejaku dovcu nazbieranu on ma 65 dni dovolenky tak sa to viac oplati ked si on vezme dovolenku lebo ked si ja zoberiem volno kvoli maleho chorobe, tak to je neplatene...a pritom treba za tie dni platit aj skolku takze to by sme pekne prerobili...

Lari a na tie place sa musis pripravit, proste to chvilku trva kym sa deticky naucia ze hoci ich maminka na chvilku opusti tak sa vzdy vrati...oni sa casto hned rozptylia niecim inym a cely den su v pohode ale to lucenie je pre nich tazke...ved je to aj pochopitelne a bolo by skor divne keby od nas hned od zaciatku odchadzali s usmevom, nie? 😅

a este ma chodenie do prace jedno plus - pekne sa obliekat 🙂 lebo rifli a mikin, teplakov a sportovych triciek...vacsinou dekorovanych nejakym jedlom alebo mliekom som uz mala za ten rok dost 😀

soni super ze si uzivas vasich a Marco takisto 🙂 je to super mat pomoc hlavne na prve zabehavacie dni v praci. a drzim palce nech buduci tyzden ide zvykanie si na skolku dobre - beries si cely tyzden off? kedy idete 1x do skolky? Inak na vsetkych settling-in sessions bol Adamko ukazkovy a neplakal, asi preto ze hned nevedel ze ho tam necham a odidem, place zacali az ked som ja isla do prace…oni su tie deticky potvorky a vedia nas potrapit aby sme sa citili guilty 😅

bybi skoro sa uzdrav! a ked pises o tom dedkovi - moj zomrel den pred mojimi statnicami ☹ ale tym ze sme to uz tiez cakali kazdu chvilu (mal Parkinsona) tak som s tym bola nejako vnutorne vysporiadana a statnice som spravila a vedela som ze dedko na mna pozera z oblacika a je na mna pysny 😉
drzkajte sa v takejto tazkej dobe!

soska
20. máj 2008

bybi, skore uzdravenie! a segre vela stastia a nech to zvladate situaciu s dedkom, ako sa najlepsie da 😔

ano, zuzi, buduci tyzden budem off- dokopy je to 3 dni, tak tie ozeliem 🙂 Marco zacina 2.6.

No, musime vyuzit, ked su tu este nasi, chceme ist do kina, tesims a! 🙂

zuzi, az teraz som videla vase fotky z Dorsetu, no nadherne, ste sa museli mat supis, co? 😀 😵

zuzula
20. máj 2008

soni aj my sme boli v kine ked tu bola moja mamca...po roku to bolo strasne fajn 🙂 sice sme isli az na 21.30 ked mali zaspal a v kine bolo asi 5 ludi dokopy ale uzili sme si to.
teraz by som chcela vidiet Sex v meste to je moj oblubeny serial a teraz ide aj film do kin...ale asi si pockam na segru ked pride v lete lebo sa bojim nechat prii Adamkovi kamosku vecer, on sa vie niekedy zobudit a potrebuje pohladkat a neviem ako by reagoval keby to bol niekto cudzi...
som ustrachana matka ja viem 😀 ale pracujem na tom!!! 🙂

a dik za pochvalu fotiek, fakt bolo super, boli sme 3 dni a to bol akurat ten krasny teply vikend tak sme si poriadne uzili plaz a more 😵

lari a ako zvladol Christian ked ste boli na svadbe - boli ste prec celu noc? pekne fotky - videla som na Facebooku, bola si kocka 🙂

soska
20. máj 2008

zuzi, aj ja chcem vidiet Sex v meste! tiez to milujem! 😀 len tiez nemam ist s kym, s nejakou kamoskou by som si to viac uzila ako s drahym 😝 😀 (on nemusi Sarah Jessicu P.. ☹ ) keby sme nebyvali tak daleko od seba, mohli by sme ist aj spolu 😅

baby, kde kupujete kvasnice? mamina chce robit langose a ja som tu kvasnice ani nikdy tusim nekupovala 😒

soska
20. máj 2008

uz som kupila nejake v tescu, snad budu a langose dobre 😉

zuzula
20. máj 2008

hmmmm langose 😝 😝 by som si dala ale asi by mi bolo tazko ako vzdy ked im neodolam 😀
hej ja som tiez kupila kvasnice v tescu a dali mi taky kusisko ze este mam stale na mraziaku 😅

soni aj peto neznasa SJP 😀 😀 zeny ju miluju a chlapi nenavidia...divne 😀 moja naj je aj tak Charlotte na nej sa vzy nasmejem.
no fakt by sme mohli ist spolu este tak prinutit nasich chlapov aby spolu stravili vecer 😅

soska
20. máj 2008

zuzi 😀 to by bolo asi prilis optimisticke, ked sa este nepoznaju, aby spolu boli sami 😀
mozno by sme ich mohli nechat vecer strazit drobcov a ist do kina niekde na pol ceste- to je len taka uvaha 😉 😉

ja som bola na obediku s kamoskou a bolo fajn...teraz tu nemam nikoho okolo seba, tak sa ulievam, lebo uz mi sibe z toho citania 😅

ozaj, nasi chcu kupit Marcovi sedacku na bicykel, neviete, odkial by bola najlepsia?

ekira
20. máj 2008

ahojte pracujuce maminky a zienky domace 🙂
tak vas zdravim .....uz som chcela aj vcera pisat ale nesiel konik tak som to vzdala
na dovce bolo super ale malo ☹ tak sa mi nechcelo odtial ist a amonovi ani nehovorim
ten behal od rana do vecera po vonku s bratrancom a chytali jasterice a ryby...to bolo nieco uzasne pre amona tu take nieco nema
chatu sme si uzlili super boli sme tam 4 dni a prezrana som ako slak 😕 gulas 25 kilove prasiatko torty zakusky...tak mozem zasa zacat zhadzovat..ale co moja chyba ,ja tomu nemozem odolat 😖
ale soni langos bych si dala,ten som nemala skoro rok 😀 😝
stihla som aj foto pozret krasne ako vzdy 😵 maly youri zabuval tak mam konecne cas na kavicku

soska
20. máj 2008

eki, ahoj! vitak spat! 😉
aj nam nasi teraz tak vyvaraju, ze sa musim trochu krotit😉
este nas caka jedna torta, kedze aj oni chcu s nami oslavit Marcove narodky 😅

ekira
20. máj 2008

juj tak vsetko naj marcovi!nech je zdravucky a stale take vysmiate slniecko ako doteraz 😵

soska
20. máj 2008

Marco dakuje! 🙂

jajaalf
20. máj 2008

ahojte

my malujeme byt ☹ tak neni casu nastastie nam zostala uz len spalna ale tu spravime asi na buduci tyzden..lebo prsi a tazko to schne..
vcera mi kika varovala mamina tak sa dalo hned po chlapov umyvat ale dnes uz sla mama do prace to uz bolo horsie..ako zaspal som sla na to aj ked chalani si po sebe dost umyli 😅

adamkovi skore uzdravenie aj si to skrabal? 😕

vilkakatka
20. máj 2008

Ahojte babulky 😉

Tak vas pekne zdravim 🙂 . Ja som stale v baliacej manii ... len balim, prehadzujem, premiestnujem ... uz mi z toho sbka. Chcem ale toho co najviac pobalit, nech manzleik toho velmi vela nema. Uz som rozsrobovala komodu, skrinu ... takze mame uz len minimum veci 😀. Pracka sa nezastavi 😲 ... a tak dookola.
Takto o dva tyzdne uz bude zo mna Liptacka ako sa patri 😅 ... ale aj tak vas tu budem chodit spehopvat a prispievat.

Bybus, zelam skore uzdravenie ... hlavne nech to neskoci na Zarku. A drzim palceky so starkym 😔

Pozdravujem aj pracujuce maminky ... babulky ste sikulky ... ja si to zatial ani neviem predstavit ... ale zase o takych 6 mesiacov tiez svoje slova prehodnotim 🙂 A aj ja by som isla do kina ... snad uz na SVK to pojde, kym starka bude babysittovat 😀

Jajka, posielam energiu na riadenie ... po malovani sa urcite nejdes doriadit 😝 ... ako sa ma Kiko po tom pade? Urcite je v pohodke 🙂

Ahoj Erika 🙂

lara1znk
20. máj 2008

boze babule, vy ste sa rozpisali dnes, ani nestiham vsetko citat

idem do posilky, mam session s osobnym trenerom tak som zvedava, Guy ulozi maleho a pripravi veceru 😝

film Sex v meste by som tiez chcela vidiet, akurat dnes som hovorila Guyovi ze ked dojde moja segra v juni ze pojdeme a tiez sa zatvaril vselijako, len nie nadsene

😀
ale Zufale manzelky so mnou vo velkom pozera, obaja to mame radi

zuzi, na svadbe bolo super a Christianko sice vraj trosku plakal lebo nasi ked sme odchadzali tak s nim vysli pred dom a kyvali nam, no a on sa rozplakal ale az ked sme odisli a ja som o tom nastastie ani nevedela ale potom nas prisli pozriet k svadbe a tam uz bol v pohodke,
no mozno vobec plakat nebude, su deti ktore vobec neplacu a ja si taaaak prajem aby bol jednym z nich 🙂 😀

inac s tym babysitingom je to o drzku, ja sa tiez citim naj ked je s nasimi, uz sme takto boli von parkrat ked tu boli nasi ale u nas doma,
nikoho ineho sme zatial nevyuzili ale dostala som od guya listky na koncert takze ideme v juni a babysitovat pride kamoska, pozna maleho aj on ju, tak dufam ze to bude ok, citim sa v pohode ked bude s nou tak to snad aj tak bude

pekny vecer kocky