Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

hirondelle
13. jún 2008

Zuzi,mozno to je v praci len docasne s MK 😉

hirondelle
13. jún 2008

pozeram,ze namiesto vyrehotaneho znaku 😀 ze Ti zablokovali MK,som chcela dat 😠 ,tak to vyznie ako skodoradost 😕 ,opravujem 🙂

ninuska
13. jún 2008

no hirondele
len sa netes ze nema kto zablokovat...tie nase deti su velice vynaliezave fifi si vie aj mobil tymi prstekmi odbloknut ked stalaca ako diva zmyka ten mobil jak citron

no u nas kamienky a hlina .... 🙄 a este psove hracky tie su vobec naj ja uz neutieram nestiham asi by sme len utierali ved snad ju to len posilni.....inak minule videla ze psiky obhryzkavaju drevo tak si nasla aj ona a uz bolo v puse no hruuuuuuza

zuzula
13. jún 2008

ninus to si viem zivo predstavit ked ti Sofi upratuje v krabiciach 😀 ja uz mam niekedy depku ked sa poobzeram dookola a stale je tu bordel...teda nie ze by sme tu stale mali ako po vybuchu ale proste nemam cas na take to poriadne upratanie, stale niekde vidim zapackane skrinky, pohadzane hracky za chladnickou, pod gaucami sa stale najdu kusky jedla nech vysavam kolko chcem... 😀 😀 ale vravim si ze stastne a vesele dieta ktoremu sa mamina venuje je dolezitejsie tak sa to snazim hodit za hlavu...ved ked mi deti vyrastu a odidu z domu mozem mat zase ligotavu domacnost 😉

hmm o kamienkoch a konarikoch vieme svoje 😀 , my sme posadnuti hadzanim veci do kanala...ked Adam vidi kanal ide do tranzu stravi pri kazdom najmenej 10 minut co zbiera vsetko co najde na zemi a hadze to tam a tesi sa ako to clupne 😅
teraz sme isli 5-minutovu cestu z parku presne 1 hodinu lebo Adamcek chcel ist pesi 🙂 ale aspon sa unavil a teraz zaspal tak bude aspon poobede na navsteve cerstvy 🙂

Ninus tak vlastne vy uz budete na Vianoce 4...teda 5 ak pocitam aj hava 😉 ozaj uz poriadna rodinka 😵 a ako sa citis, uz aj nejake pohyby citit?? jeeej pohyby babatka v brusku su kraaaaaaaasneeeeee 😵 😵 😵

Mima no pekne skodoradostna si 😀 😀 musia mat nejake sledovanie ake stranky kukame lebo na MS alebo cesky MK sa mi da dostat..len slov. MK mi blokli svinuchy 😀
a ako ide tvoja praca z domu...spravis aj nieco pri malej ci vacsinu vecer?

ninuska
13. jún 2008

zuzi zatial ziadne pohyby .....male miminko chudatko ani neviem ze tam je pri sofii nestiham ....stiham len zaspat vecer ako drevo ale myslim ze tak o tyzden dva uz budu zretelnejsie

bybi
autor
14. jún 2008

Dobre ranko, caute kockyyyy 😵 😵 😵
My sme uz od vcera zapojeni, len som nemala cas sa ozvat. Uz sme tak polo vybaleni, ale stale je toho este dost. Hlavne v tretej izbe, ta sa zatial nepouziva, tak to tam tak aj vyzera 😅

Zoe dodatocne gratulujem k prvemu rociku a zelam hlavne vela zdravicka a stasticka 🙂

Na stretko sa uz tesim, zatial nam to vyhovuje, uz som aj mojmu povedala, tak snad sa nic nestane a prideme aj my 😵 😵 😵

Zarka uz spinka vo svojej izbicke, ale nezda sa mi, ze by spala lepsie, skor naopak. Snad si musi len zvyknut 🙂 A od kedy sme sa prestahovali, tu mame dobre zavesy, tak spinka ovela dlhsie. Este teraz spinka 🙂 A vo stvrtok spala do 9.30, ja som len lezala, lebo bola pri mne v posteli a hrala som sa na mobile hangmana, lebo som sa ju bala nechat samu aby nespadla a cakala som, kedy sa dama zobudi 😀 A to sa v starom budila najneskor 6.30 🙂

Dnes ideme odovzdat stary dom a potom asi trosku na nakupy 🙂

Pekny den vsetkym 🙂

jajaalf
14. jún 2008

ahojte

po dlhej dobe som si nasla cas a napisat 🙂
pracujem od rana do vecera a nejak sa uz sem nedostanem,maly zaspava neskoro okolo 23hod ale za to spi celu noc v postielke..
vcera tak strasne prsalo,ze sa voda dostala az do niektorych domou ☹
zdravim vsetkych pa na buduce 🙂

vilkakatka
14. jún 2008

Ahojte Babulky 😉

Ja na SVK nic nestiiiiiiiham ... som zamotana ako zamotanica 😝
Dnes som pol dna kosila travnik okolo domu ... esteze mi neterka strazila Adelku (mamina isla za ocinom do Norska), tak okrem Adelky sa staram o brachu 😀 a este o jedneho mexicana, co u nas byva ... no, co vam budem rozpravat ... zastavila som sa len teraz ... a to povodne chcem 4 deti 🤐 ... pomoooooc 😲

Juuuj, tak by som prisla na stretko ... ale podobne ako Ninuska si s vami aspon virtualne pripijem ... hihihi 😵

Adelinka je zdravucka ... pomaly sa nam stavia na vsetky 4 ... takze za par tyzdnov snad aj zacne lozit a bude o zabavu postarane ... z kocika sa stale na kazdeho len vyskiera ... betarka jedna 😉

Tak vam zelame pekny zvysok vikendiku a opat sa ukazem 😎

ninuska
15. jún 2008

ranko zelam krasne slnecne 😉

kati takze 4 deti no ja by som tak 3 ale poviem ti uz teraz mam hruzu a caste nestihacky a to mame len jednu betarku ...odkedy sa vie so mnou hadat tak strach a hruza s nou ked ta zacne chodit tak to tu bude riadna divocina.....hlavne zo psom je zlata ked mu chce hodit hracky a by aportoval no do popuku

bybi - tak to ste super takto sa rychlostou blesku prestahovat aj vybalit asi si mala dobru organizaciu u nas je to pol na pol vybalene uz 3 mesiace ale nejako mi je to uz fuky fuk hlavne ze hugo v brusku ma klud tada ked mu sofia nerumazga pri usiach - inak nad tymi zavesmi rozmyslam aj ja v izbe kde spime zapada slnko a dost dlho je tam velmi svetlo tak mozno by to aj nam pomohlo - hoci ja mam pocit ze nam uz nepomoze nic ☹

zuzula
15. jún 2008

ahojte kocky konecne sedim pri pohari vinka a kukam slovenske Lets Dance 🙂 nas tatino mal pracovny vikend tak sme s Adamkom mali cas na nase spolocenske povinnosti 😀 a este sme aj tatikovi upikli ku sviatku cookies 😵 Adamcek mi krasne miesal cesto a hlavne pomahal hotove kolaciky papat strasne mu chutili 😅

Ninus ty si podarena raz hovoris brusku Julia raz Hugo 😵 joj veru tes sa ked ti bude Sofi bezkat ona je asi take "kludnucke" dieta ako nas certik takze o zabavu mas postarane...uzivaj si relativny klud kym sa da 😉
Ninuska a este mi daj nejake tipy ako si odstavovala, co si povedala malej ked chcela mliecko, a odstriekavala si si ked si mala uz plne??? viem ze si to tu mozno aj pisala ale neviem kedy nemam cas hladat tak please porad...my by sme chceli do 1-2 tyzdnov skoncit...ale nie som si ista ako na to, lebo Adamcek niektore dni si ani nespomenie a niekedy chce casto...ale myslim ze uz stacilo a je cas mat dekolt zase sama pre seba 😉

Bybi to nemyslis vazne ze 9.30 🤐 😀 my sme ani do 7 nespali ani nepamatam...deka na okne trosku pomaha, ale po tej 6 je uz krpec plny energie nehrozi aby uz zaspal ani v nasej posteli. 😒 ..

Kati ty si to zlato napisala, ze babka s dedkom su v Norsku a u vas na SK je nejaky Mexican 😀 😀 a tie 4 deti...no odvaha, tak ti povim 😅 ale drzim palce lebo v dnesnej dobe sa odvaha ceni 😉

lufia
15. jún 2008

ahojky

kocky tak konecne som sa sem dostala

ako sa mate?co noveho?musim precitat co ste popisali 🙂 teda ak ste nieco popisali od vtedy ako som posledne citala 😀

v piatok my pisala Ludka tak uz ma vodicak 😵 zvladla to aj napriek blbemu pocasicku lebo prsalo
a mam vas vsetky pozdravovat 🙂 🙂

nam sa tu ochladilo tento vikend a vraj ma byt skaredo a uprsano celyyyy dlhy tyzden 😠 no som zvedava

majte sa a pekny nedelny vecer 😵

ninuska
15. jún 2008

no cavino este takto narychlo lebo padam od unavy.....dnes sme boli v prahe bolo krasne romanticky proste ako v stovezatej 🙂

zuzi no ziadne velke veci sa nediali asi aj tym ze sofinka bola mensia proste uz dostala vzdy vecer ked som ju zvykla kojit len flasku ...a po 3 dnoch uz ani neprotestovala ani nehladala ani si nespomenula ani nic ked vidi prso tak sa uchechtava a divila by si sa skor ju to ockove s chlpom zaujima ako moje tam obcas dobe prstom 😀

inak ja mam zase uzasny dekolt 😉 to tehotenstvo je na nieco dobre veru chichici - som zvedava ako bude reagovat ked budem hugojuliu kojit dufam ze si nespomenie 🙄

ninuska
15. jún 2008

a ozaj asi po troch dnoch uz skoro ani nebolo mlieko - tusim som len raz trosicku odsala a to bolo 😵

ninuska
16. jún 2008

cavesko babule
tak ja si idem takto sama trochu popisat ze prsi nam tu som to pocasie moc vychvalila 😝
no a len som chcela ze dobre ranko prajem ja sice po zase prebdenej noci 😢 dufam ze ta nasa fifi nema nejake poruchy spanku lebo uz ozaj neviem co by jej mohlo byt ....budi sa stale nechce s ani mojkat len place a nevie sa ulozit nikde ani pri nas ani v postielke tak nefjem ....... ☹

soska
16. jún 2008

Ahojte!

Tak my sme mali busy vikendik, mali sme navstevu, tak sme sa nevyspali, lebo marco spal s nami v izbe 😒 a vystrajal o 106 a dnes v noci uz sam a bol hore asi milion krat 😔 asi vedel, ze ide do skolky, lebo prvy krat tam dnes rano tak srdcervuco plakal, az ma bolelo srdiecko 😔 😢
No ale vikend bol super, krasne pocasie, vylety, bbq a pohoda na zahradke😉

Ninus, jeej, Praha, uz davno som nebola, hned by som sla na vylet aj tam😉 Tak Fifi ti dava takto zabrat? No skus sa setrit ako sa len da a zapajaj muzika, ked je doma😉 urcite to nie je lahke....

Zuzi, budem vam drzat palce pri odstavovani. Ako hovori ninus, na miesto prska ponukni vzdy flasku a pomaly si hadam Adamko odvykne. Aj u nas to bolo lahsie ako som cakala. Ja som par krat trochu odstriekala, a postupne mliecko zmizlo samo....

Kati, no ozaj ta obdivujm, ked chcete 4 deticky 😵 😀

Prajem vam krasny dnik!

bybi
autor
17. jún 2008

Dobre ranko 🙂

My sme vcera zacali s tou uspavacou metodou 3,5,7, lebo od kedy sme sa prestahovali, Zarka len vymyslala a spala by len na rukach. Akonahle sme ju polozili do postielky, spustila strasny rev. A to same bolo aj v noci, tak som povedala, ze uz je toho dost a bude sa ucit spavat sama. Na moje prekvapebnie to ani nebolo take strasne, plakala asi pol hodku a potom sama zaspinkala a spinkala v kuse az do 6.40, ked som isla pozriet k nej do izby ci zije 😵 Ale nechcem nic zakriknut, mozno to bola len nahoda. Potom som ju zobrala ku mne do postele a spali sme este do 8.15 🙂 Od kedy byvame tu, tak spinka ovela dlhsie, lebo tam nam rano rovno do izby svietilo slnko a tu je to naopak a este mame aj tmave zavesy 🙂

Ja som pred chvilou doumyvala dlazky, tak sme teraz zavreti v obyvke kym to neuschne. Potom asi pojdem este hore upratat, stale je vsade bordel este zo stahovania 😠

V piatok mi pride segra na tyzden, tak sa na nu uz tak strasne tesim 😵 😵 😵 Skoda len, ze pride na tak kratko. Ale rovno odtialto ide do Luxu zas a mozno pride este v auguste 🙂

bybi
autor
17. jún 2008

A skoro som zabudla. Vsetkym prajem pekny den, pocasie vyzera dnes super 😵

soska
17. jún 2008

ahoj bybi!
dobre si spravila, ze takto ucis Zarku. Ono to znie hrozne, ale vacsinou to na deticky dost rychlo zabera. Aj ja som to tak robila a niekedy aj teraz neutekam hned za Marcom, ked place, ale necham ho utisit ho sameho. Samozrejme, zavisi aj od druhu placu, to uz viem rozoznat, ci len trucuje, alebo mu ozaj nieco je alebo sa boji....
😨

Mne Marco dnes rano tak strasne plakal, ked som ho nechala v skolke, uz aj vcera, ach jo. Tusim to znasal lepsie, ked sme zacinali.... ☹

bybi
autor
17. jún 2008

No soska, viem ze bude dobre, ked sa nauci, ale prave sme skoro hodinu bojovali a konecne zaspala. Uz som myslela, ze to vzdam. Teraz som ju bola pozriet a konecne zaspinkala. Chudatko moje, tak plakala, ked som priska za nou sa ukludnila a ked som odchadzala, zase taky plac 😔 No na stastie uz konecne spinka. 🙂

ninuska
17. jún 2008

no ahojte babule
bybi dikes za ip . ja sa budem snazit ale asi som makka matka ☹

soska no to zne dost hrozne ze marco tak placka drzim palce nech sa to cim skor zlepsi aby sa aj tebe lepsie pracovalo

baby mne dneska doktor povedal ze "to bude chlapecek" tak som stoho mimo lebo my sme ratali na 100 percent z babou 😀 tak nakoniec to tusim ozaj bude hugo chichi aj ked cela rodina je s toho mena na prasky

bybi
autor
17. jún 2008

jeeej ninus, gratulujem k chlapeckovi 😵 😵 😵 Hugo je krasne meno, aj ja som chcela Huga, keby bol chlapec, ale moj o tom ani pocut 😅

lufia
17. jún 2008

ahojky

ninus tak to gratulujem ze budete mat chlapceka to je supeeer 🙂 a Hugo je pekne meno len trosku nezvycajne 😵 ale rodinka si isto zvykne 😉

bybi tak ty ucis Zarku takto spinkat drzim palceky 😉 nech je to cim skor tam kde to chces mat 😅
ako sa ti tam paci?myslim na novom mieste?mas blizko do mesta?a co muzik do prace?ma to daleko?

soska mne je to tak luto,ze ti Marco takto placka ☹ ☹ musi byt hrozne ho tam rano nechat a ist do prace ☹

bybi
autor
17. jún 2008

Ahoj Lufi 😵

No zatial to ma daleko, teraz asi 40km, ale za 3 tyzdne sa uz firma bude stahovat a potom to bude mat asi 7km 🙂

No snazim sa Zarku naucit spinkat samu, len vcera sme zacali, tak uvidim, kolko nam to bude trvat. Inakna novom je pekne. Do mesta to mam asi 8km, takze dost daleko, ale asi minutu od domu mam autobusovu zastavku, ktora ide priamo do shoppingu 😵 A ked sa mojmu prestahuje firma, uz aj auto budem mavat castejsie 🙂

Zarka sa uz zobudila tak idem. Ozvem sa este neskor 😉

ekira
17. jún 2008

cafte 😉 ninus chlapcek,tak sa podarilo krasne...najprv dievcatko a potom chlapcek 🙂 a meno je nahodou pekne....a rodina nech sa aj na hlavu postavi hehe
tak bybi drzim palce nech sa mala cim skor nauci inak ja neviem,ale teraz tu mam youriho a ja ked ho dam buvat do postielky ,uz ano nemukne a som sa pytala ze ako zaspava doma.no cez den cirkus a vecer este vacsi 😲 pustim mu taku hviezdicku,pohladkam ho a privrem dvere a je to tak ja neviem cim to je.ale s amonom som chodila ja spavat 😀 a ked zaspal tak som nenapadne odisla z izby ale obcas sa stalo ze som aj ja zalomila hi
zajttra idu amona ockovat proti tetanu a este nieco ine tak dufam ze to ja prezijem,bo musim povedat ze amon sa velmi drzi ..lepsie ako mamina... dnes je tu krasne ,tak sa znova napralo 😕 😕 to bude zasa zehlenia pekny dnik vam zelam a vecer fandit holandsku 😀 😀 😀 😀

ninuska
17. jún 2008

no lufi je to az take netradicne pre slovakov ze pokial to nie je janko alebo jakubko alebo ja neviem mirko chichi ak su stoho rozhadzani ...ale neviem ci to presadim ja to aj tak necham na manzelovy nech si bud najde nieco co sa mu paci alebo sa uspokoji s mojim vyberom ....podla mna to znie tak umelecky ...hugo.... 😀

lufia
17. jún 2008

ninus presne tak 😉 znie to umelecky 😅 a co ine ako umelecke meno od teba cakat???vsak si umelec na to si uz rodinka mohla zvyknut 😀 😉 a nahodou k Sofii sa taky Janko nehodi 😖 ale Hugo to uz ano 😉
a hlavne nech je chlapciatko zdrave 😵

bybus tak muzik bude mat na skok do prace 🙂 v UK az neuveritelne blizko 😀
no a ty si budes aj auticka uzivat 🙂 no skoda,ze sme uz prec mohla si chodit na kavicky ku nam 😵

eki videla som foto Amona no to je teda riadny fanda 😀 ale je fesaaaak a tie vlasy...stale upravene 😵 ako moj brasko 😉

soska
17. jún 2008

ninus, aj ja ti blahozelam ku chlapcovi! a ostatni vam mozu meno Hugo zavidiet! Mne sa hroooozne paci! 😅 Len si to presad, je to perfis!

Lufi, a ty ako? Co porabas? Ako je na SR? Teplo? Ozaj, v auguste budem skoro dva tyzdne zase u babky na Liptove, tak by sme mohli porozmyslat o stretku😉

Eki, ty mas na to asi cit, tak pekne jemne ulozit youriho, ze hned spinka. Mozno ta ma radsej ako maminu 😵

zuzula
17. jún 2008

Ahojte kocky 😵 nejakym zazrakom sa mi dnes da prist na MK aj z prace...neriesim len sa tesim ze to ide 😅

Soni, so skolkou to poznam a viem prsne ako sa citis 😔 My placeme doteraz...ale viem ze iba chvilocku lebo ked chvilu pockam dole tak po par minutach prestane 😉 Takze ono je to len to lucenie take tazke, nie samotne bytie v skolke 🙂

Bybi drzim palce pri metode, nam to zabralo tiez, skusali sme to asi 2x. A cim skor sa to naucite tym lepsie 🙂
Ranne dlhe vyspavanie zavidim, my sme dnes zase strasili od 5.30 😠 potvora mala 😀 esteze sa hned rano tak krasne smeje a ma super naladu inak by sme ho asi vopchali do zachoda a prikryli doskou 😀 😀

eki ahoj, aj my mame zajtra tetovanie (MMR) tak si budeme navzajom drzat palce, ok? 😅

Ninus gratulujeeeeeeeeeem 😵 😵 Krasne ze budete mat aj chlapceka aj dievcatko!!!! Hlavne nech je Huginko zdravucky... 🙂

ekira
17. jún 2008

lufia dik za pochvalu vlasy zatial upravujem ja,bo on by za 2 dni minul celu pixlu toho gelu 😀 😀 😀 a vzdy poctivo drzi hlavu 😀 😀 no soni ja neviem fakt,mozno mas pravdu co si pisala...dnes som bola s yourim v meste a isli sme okolo terasy a kto tam nesedel?jeho mama aj s dcerkou dosla za nim a on otacal stale hlavku na bok nechcel sa dat ani pohladit ale ked dosla sestricka od nej prijal pusu s radostou
a lufia oranzova je tvoja farba nie? 😝 a ako sa ma drobec?

zuzula
17. jún 2008

Eki no ozaj super vlasy ma ten tvoj Amon 😉 A ty aka liberalna mamina ze mu dovolis farbenie 😀 😀