Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

zuzula
30. okt 2008

liska dakujem za skusenost, tvoje prispevky sa vzdy dobre citaji tak sa neospravedlnuj 🙂 Christian je velmi sikovnucky ze to tak rychlo pochopil, a musi to byt super neminat miliony za plienky! 🙂 a ty nebudes musiet prebalovat 2 deti naraz 🙂
Adamko bude mat 2 roky v aprili tak som aj tak povodne myslela ze zacneme ked bude teplejsie, a bude moct behat nalahko prip. naholo. teraz ked ma tolko vrstiev na sebe tak by aj pustil kym by som ho povyzliekala niekde vonku 😀

jaji, ja som v Anglicku, v utorok vecer nam nasnezilo, cez den sa to potom potopilo ale dnes ma snezit znovu...my tu vacsinou nemame celu zimu vobec sneh a teraz nasnezi v oktobri...pocasie je cele na hlavu postavene... 😅

ninuska
31. okt 2008

cavesko babule
vcera aj pred cerom som pisala prispevky a nic mi to neodoslalo dnes si to pre istotu skopirujem 😀

liska mne sa sofinka krasne pytala ja som ju zacala davat na nocnik ked mala pol roka len tak lebo som vedela ze v urcitu hodinu kaka takze aby nebola zababrana tak som to skusala ked uz trosku vedela hovorit zacala vraviet "kak"....teraz vravi kak aj na cikanie aj kakanie 😀 takze je to niekedy sranda lebo sa stava ze kak je aj len tak posediet si na nocniku a stavat zneho a smiat sa ze este nic ...v poslednej dobe je ale kak tolko veci ze je to uuuuuuplne neprehladne aj spinka na zemi aj mucha aj ruky spinave ...no takze sme nejako zacali stagnovat ale tak ako pisete ked stihame tak nocnicek ked nie nic sa nedeje skusime v lete bez plienky.....

bybi chuda zarka a s coho to vlastne ma ten zapal??? nemava to nejako casto???

nasa fifi je zase chora nema vysoke teploty
ani nic ale sople a kasle ....mali ju ockovat co samozrejme odlozili ale kedze som tam bola pred dvoma tyzdnami tak sa ma doktorka pytala ci mala nechodi nahodou do jasiel ...ked som povedala ze hej tak ma obe vehementne odhovarali aby som ju tam nedavala lebo ze tam snou budem odva tyzdne zas 😉
vraj tam nosia mamicky aj chore deti lebo ich nemaju kam dat a kedze su to sukromne jasle tak im vezmu lieky a staraju sa o to male ako keby bolo doma ..........ja vobec neviem co mam urobit ......neviem si to zatial predstavit ako to bude z dvoma ten chaos to varenie ....spanie kocikovanie ved mi mame len obycajny kocik kam dam sofiu neviem a este do toho som ochorela aj ja 😠

bybi
autor
31. okt 2008

Dobre ranko 🙂

Ninuska aj podla mna to mava dost casto. Ale aj ked sa narodila, hned mala zapalene ocka. Neviem, teraz nam dali masticku miesto kvapiek a zda sa mi o dost lepsia. Uz ma ocka krasne, ale mastime dalej, nech sa jej to poriadne prelieci.

A s tymi jaslami je to pravda, mne tiez Zarku zoberu vacsinou aj ked je chora a davaju jej lieky tam. Na jednej strane je to dobre, ze ju ozaj nemam kam dat. Na druhej strane to plati aj naopak, ze aj ine mamicky tam daju chore dieta a potom to moze schytat aj Zarka. No ale nevyberieme si. Kedze tu nemame vooobec nikoho a dovolenky tiez nie je tolko 😒

Tak vsetkym prajem krasny dnik 😵

zuzula
31. okt 2008

ahojte kocky 🙂 Sofinke zelame skore uzdravenie. Soni je to urcite pravda ze v jaslickach dieta castejsie nieco chyti ako keby bolo doma, ale zase kazda jedna choroba detom buduje imunitu takze to zase uplne na skodu nie je. ale pre mna ma skolka viac plusov ako minusov a aj keby nechodil Adamko tam, stale by som s nim chodila medzi deti na rozne aktivity kde by tiez mohol ochoriet od hocikoho ineho. a zase izolovat decko by som nechcela len aby mi nikdy neochorel.
u nas v skolke platia pravidla na choroby, s nicim infekcnym (teda ani ocnym zapalom, hnackou, vracanim) sa nesmie ist, ale ked je trosku soplik to nevadi. a zase ked je Adamkovi blbo alebo ma teploty tak ho necham doma a uz si nejako to volno vybavime. ale ta babka a dedko by sa nam tu zisli na vypomoc!!

Ninus a nechces si kupit na kocik take to stupatko? ked nemas dvojkocik tak aspon aby sa Sofi mohla trosku zviezt. ale kym bude Hugi maly tak ho mozes nosit v klokanke a mas obe ruky volne na Sofiu.

Bybi, to je dobre ze je uz na tom ocko lepsie, aj nam viac pomohla masticka, taka mala bielomodra ma to hustejsiu konzistenciu tak to asi viac posobi ako tie kvapky co hned vytecu.

my sme boli rano spievat a poobede sa chystame na Halloween party 😵 , tak som pokupila vselijake somarinky pre decka uz vidim ako sa budu prejedat. esteze tu je taky vyber zdravych snackov 🙂
som zvedava kolko Adam vydrzi vo svojom kostyme lebo vcera si to po 2 minutach chcel dat dole. no snad ked uvidi ine deti tak pochopi princip 😅

pekny slnecny dnik 😵

ninuska
31. okt 2008

zuzi
ani ja nechcem sofiu izolovat som bola rada ze som tu nasla miesto ved to su jedine jasle ktore tu su ....nejake aktivity spievani ...atd to tu nie je ved to som uz pisala este nejake cvicenie z detmi raz do tyzdna v kulturaku 🙄 plavat snou chcem chodit hned ako budem fit otvorili tu vraj nejake nove centrum sice zase je to len bazenik kam sa vojde 5 deti ale stale lepsie ako nic .......a inak uvazujeme ze sa prestahujeme do prahy mozno v lete alebo na jesen uvidime lebo mne to dost udiera takato samota v podstate tu stale nikoho nepoznam a nikoho nestretnem .....nie som ziaden kaviarnovy tento ale zase mat moznost normalne si zaplavat mne to uz tak chyba alebo hocico .....mlada boleslav je dost zmrsena lebo je tu kopec poliakov, rusov a vietnamcom ci akych azijcov takze nejaka kultura extremna tu nie je lebo kto by na nu chodil to iste obchodne centra v meste nic lebo nebolo toho kto by kupoval hoci peniaze ludia maju kupia si cinu .....zdravotnictvo asi ako na orave a to nechcem nikoho urazit este takyto obvodaci su fajn detsky lekar a tak ale zubar nula bodov , detsky zubar vobec a to je problem aj v prahe ....nejaky jazyk alebo kruzok kam by som z detmi isla aby si nemcinu aspom napocuvali tak isto vobec nic a za vsetkym by som v podstate musela cestovat tych 70km minimalne v idealnej premavke do prahy................a co som tym vlastne chcela???? 😀 ze tie jedny poondiate jasle si asi nenecham vyhovorit vyskusam este do vianoc ci je to ozaj tym ze chodi tam a uvidime

jajaalf
31. okt 2008

zuzi a aky ma kostym adamko?dufam,ze vlozis foto 😵 😵

zuzula
31. okt 2008

ninus len sa vystazuj to cloveku dobre padne 🙂 plne ta chapem, urcite je to otrava ze tam niet co robit, aspon ma Sofi v jaslickach spolocnost ludi v jej veku, robia urcite rozne aktivity tak ma zmenu. no ak sa teda prestahujet do Prahy to bude poriadna zmena nebudes vediet co skor 😅 ja teda som kaviarnovy typ lepsie povedane byvala som teraz som to vymenila za vselijake skupiny a kruzky kedze Adam v kaviarni obsedi akurat tych 5 minut co sa naje a to ja sa tak rycho vykecat nestihnem 😀

Adam bude pavuk 😀 ved ho hadam stihnem odfotit kym si to bude davat dole 😀
eraz konecne idem pridat fotky zo SK, zase produktivne vyuzijem obedny spanok 😅

ninuska
31. okt 2008

zuzi ved ja uz chcem nevediet co skor alebo kam skor 😀 teda kaviarnovo, vystavy si nevies predstavit aky mam deficit 🙄 len manzel to bude mat blbe dochadzacky ale v poslednej dobe stiha prist aj tak ked uz spi tak je to asi jedno

bybi
autor
31. okt 2008

Jeeej Zuzi, ze pavuk 🙂 Aj zarka ma dnes v skolke haloween party, tiez je v kostyme, ma aj klobuk, ale mala ho na hlave akurat ked este bola ospala. Verim tomu, ze ked sa prebrala, uz ho z hlavy urcite stiahla 😀

Jeej Ninus, ja by som hned isla do Prahy. Keby sme tam mali dobru robotku, nevahala by som sa prestahovat. Mala by som to na skok domov. To by sa uz aj na vikend oplatilo ist 😵 Alebo by nasi chodili... Jaaaaj, uz som sa zasnivala 😅 😔

Ja som zostala v praci uz uuuplne, sefovia su asi niekde na cestach, na meetingoch alebo co ja viem co, jedna kolegyna je chora a druhu pustil sef este kym tu bol domov, mala koncit o 2-hej, tak odisla o pol a ja som tu ako prst teraz. Uz mam vsetko spravene, este ze tu mam net. Ten ma este na 50 minut nejako zabavi a potom hura domov 😵 🙂

ninuska
31. okt 2008

no a nasa mala to prepasla urcite maju v jasliach nejaku akciu ☹ ale ved este bude mikulas a dedomraz ci ako to tu budu volat 😀

jajaalf
31. okt 2008

zyzi krasne foto 😉 adamko ake ma krasne vlasky dlhe uz si mu ich strihala?my ich mame stale rovnake tusim ani nerastu 😀

lara1znk
31. okt 2008

Baby, mame male bludicatko! 😵 Vola sa Elliot, meria 54 cm a vazi 4.26 kg.
Halloweenske babo 😅

Happy Halloween kocky. Ja este rychlo utekam k upit sladkosti pre deti na vecer.

lufia
31. okt 2008

Ahojky

jeeej gratulujem Bludicke a prajem krasne spolocne chvilky s babom a vela zdravicka obidvom 🙂 🙂
a miery su teda riadne 😅 bludi mala si co nosit 😉

fracle
31. okt 2008

Bludicka, blahozelaaaaam a vybrali ste krasne meno 😉

A prajem vam vsetkym happy Halloween....

ninuska
31. okt 2008

bludicka
este raz takto online ti gratulujeeeeeeeeeeeeeeem meno je nadherne a elliot teda riadna vaha 😀

bybi
autor
31. okt 2008

jeeej, tak bludiciatko je uz na svete 😵 😵 😵 gratulujeeeeem 😵 😵 😵

liska
31. okt 2008

pridavame sa ku gratulaciam bludicke, dufam,ze maminka aj drobcek sa maju dobre 😵

hirondelle
31. okt 2008

ahojte dievcata 🙂
pripajame sa ku dalsim gratulantom.Malemu Elliotovi zelame vela zdravia a mamine nech sa rychlo zotavi 😵 Blahozelame 😵

Kocky,neozyvam sa, pretoze mam toho velmi vela v praci.Okrem toho som absolvovala dve skolenia a ucim 4 hod. na Cardiff Uni. Musim odovzdat vela prezentacii,prekladov a kopec inych veci...Ak vsetko bude podla mojich predstav,dostanem diplom a mozem skolit novych nadejnych prekladatelov Fr a Ang. jazyk 🙂 Profesionalne ma to velmi pohltilo 🙂, tym padom nemam casu na MK 😖 Chcem to vsetko stihnut a potom uz len oddychovat na SK.Chystame sa na 3 tyzdne.

Inak sme v poriadku a zdravi.Zoë je uz "velke" dievcatko,ktore nam robi radost 😵

Pozdravujeme vsetky deticky a aj maminy 🙂

Pekny vecer a zaroven vikend

hirondelle
31. okt 2008

Zabudla som,dakujem za vsetky IP.Odpisem hned ako sa ustali "profesionalny kolotoc" 🙂 😀

chamomile
31. okt 2008

Jeeeej, bludi, srdecne gratulujeme 🙂

Tak si sa konecne dockala, a teraz si to mozes len uzivat.... prajeme skore zotavenie, vela zdravicka pre maleho Eliota a maminu a vela nadhernych okamihov celej rodine. 🙂

diamand
31. okt 2008

jeeej aj my sa pripajame ku gratulaciam a zelame im vsetko len to naj..........

Ja tak isto ako hiro maam toho akosi strasne moc a na MK nemam moc casu, sice teraz sme na sk, ale rano letime spat do UK a zasa zacne nas busy life, ale na stretko ktore planujete sa urcite pridame aj my.

Pekny vecer a aj vikend.

zuzula
31. okt 2008

Jeej mame Halloweenske babo 😵 😵 Danus moc gratulujem a prajem hlavne vela zdravicka a mliecka 🙂 a tesim sa na foto!!

bludicka1
31. okt 2008

Forgive me for not typing this in Slovak but for those who know me, know my Slovak is still too poor to even try ☹ …Anyway Danka gave birth at 2pm today to Elliot who is a wonderful 4.26kg/ 54cm lovely and healthy little boy. I’m sure Danka will give you all the detail over the next few days but I wanted to tell you that both are happy 😀 and doing well – Ive put a couple of pics in the album if you are interested to see them both. Risko x

hirondelle
31. okt 2008

Danka,Elliot je nadherny 😵 😵

jajaalf
1. nov 2008

jej tak sme sa dockali bludi blahozelam 😵 😵 😵

baby vy co viete anglicky prelozite mi to co pise risko^?dikkkkkkk 😅

jajaalf
1. nov 2008

sikovny je ten risko aj foto uz vlozil..danka je nadherny....... 😵 😵

lara1znk
1. nov 2008

dobre ran ko kocky, netrpezlivo nakukam ci su nejake fotky Elliota a vidim ze su, krasne babatko 😵

jajka, risko pise ze vcera o druhej sa im narodil elliot, vahu a vysku si asi pochopila 😅 , je to krasne a zdrave babo. vraj nam danka napise detaily coskoro, vraj sa maju dobre 🙂

pekny vikend kocky, ja sa chystam dokoncit xmas shopping nech uz mam pokoj, teda aspon pre muzovu familiu

zuzi, kedy idete na dovcu?

hiro, ahoooj , ako sa mate? uz som ta tu dlho nevidela, co noveho?

lara1znk
1. nov 2008

kocky, tak to stretko teda plati toho 6. alebo 7. dec? uz mam aj soft play area vo vyhlade kde by to mohlo byt, jednoznacne doniest aj tatinkov, nech dozeraju na drobcov aby sme sa mohli aj porozpravat! 😉
lepsia bude asi nedela, bude to tam kludnejsie. co poviete?

liska, inak super ako krasne sa christianko naucil na nocnik. my krasne cikame rano a uz sme aj parkrat kakali.
od 18 mes. uz zacnem intenzivnejsie, teraz hlavne nech sa nauci na co ten nocnik vlastne je, nech to vsetko postupne pochopi.
zuzi, tak mas vianocny darcek, kup ten fancy nocnik a mozno to pojde lepsie 😅

jaruskawien
1. nov 2008

DANKA and RISKO, all the best from us in VIENNA as well....I was looking for this fantastic news so CONGRATULATIONS and Danuska drz sa hlavne vela zdravicka a sil a tesim sa na Vas...ahojte a sladke pusinky od NAS...:O)

zofa
1. nov 2008

Gratulujem Bludicka k malemu Elliotovi.