Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

hirondelle
7. jún 2008

Lufi,dakujeme velmi pekne 😵 a Zoë posiela pusinky nazad Christiankovi 🙂
Mali sme super den,pocasie nam vyslo a asi pre hodinkou sme odprevadili poslednych hosti.Zoë mala velmi dobru naladu,pretoze si pred oslavou pospala,tak bola plna energie.Fotky pridam pocas bud.tyzd. 🙂
Ako sa mate s Christiankom?Musim odpisat aj na IP 🙂 😉

Necitala som vela dozadu,ale postrehla som Danku 😵 Ako sa mate?Ako prebieha tehotenstvo?

Ahoj Ludik,Vikinka pekne podrastla 🙂

Marcovi a Adamkovi zelame skore uzdravenie 🙂 Uz su asi z najhorsieho vonku.Idem pozriet fotky.

Vsetkym pekny vecer 🙂

ludik
7. jún 2008

Pekny vecer 🙂

Hiro - ahoj vsetko naj naj naj Zoe 😵 je krasnucka,akurat som pozrela fotecky,mala krasavica 😵

No ja som uz dobalila,zajtra letime a 25.6.sme spat a caka nas stahovanie,no a zaciatkom jula mame na plane Chorvatsko,tak nam to hadam pekne vyde 🙂

Zelame peknu nedelu vsetkym,hlavne nech je krasne pocasie 🙂

mamartinka
7. jún 2008

ahoj ludik.stastny let.kde si v zahraniciu?

ludik
7. jún 2008

ahoj mamartinka- ja som z Birminghamu a ty?

soska
8. jún 2008

Ahojte kocky!
To bola ale nadherna nedela, co?
My sme sa mali super, aj vcera aj dnes. Vcera na Slovacikovi a stretku so Zuzkou a Adamkom😉 A dnes v Londyne na stretku s kamoskou, sme sa prechadzali pri rieke, boli na pub lunch, v parku. Hadam pridam aj nejake fotky neskor, ked stihnem😉 Marco urobil par ozajstnych prvych krockov!!! 😵 😵 😵 Take to bolo nadherne😉
Zajtra zase nervy, lebo ideme do skolky, tak snad to prezijeme.
Inac Marco stale sopli a kasle ☹ Ale tu mi na to asi nikto nic neda, co? Tak davame len sirup od kaslu a obcas nejaky paralenovy liecik, nech sa vypoti a pekne vyspi....

K tomu stretku baby, ako to vyzera? Bludi pisala, ze prvu pol. jula su prec, ale nam to vyhovuje len prvy alebo druhy vikend....Lari tusim nemohla ten prvy, tak dame to na ten druhy? 12 alebo 13jula? Dajte vediet, bolo by super sa stretnut😉

jajaalf
8. jún 2008

ahojte tiez len na skok ,nestyham ani citat vcera som skoncila o 1hod rano 😠 a dnes som preto skoncila skor za chvilku pojdemem na zmrzku 😝 😝
pocasie tu mame na nic take leto ☹

zoe vsetko naj k 1 rocku 😵 😵 😵 😵

bludi sa ozvala po dlhej dome dufam,ze sa mate dobre 🙂

zuzula
9. jún 2008

dobre ranko kocky 🙂 vcera bolo ozaj krasne, teplucko a dnes to iste, parada 😵 boli sme na birthday party Adamkovej kamosky Rosie tak sa deti vyblaznili a my sme pokecali a popili v zahrade, pohodicka.
Soni vidim ze aj vy ste mali super dnik, a gratulujem Marcovi k prvym krocikom! 😵 asi sa ozaj inspiroval v sobotu. pockaj na stretku sa uz budu s Adamom nahanat 😀

mne stretko vyhovuje zatial kazdy julovy vikend lebo domov ideme az 30.7 takze Soni kludne to moze byt toho 12/13. Bybi ten vikend moze aj Lari ak si dobre pamatam.
hirondelle , diamand - pridate sa?? 😉

hiro aj my posielame Zoinke vela boztekov k prvemu rocku a zelame vsetko naj naj naj hlavne usmev na tvaricke - tesim sa na fotky!! 🙂

baby mne dnes Adam vstal 5.15 rano - hrozne nieco, bol uplne culy, chichotal sa a ani v nasej posteli uz nezaspal len nas s manzelom hladkal a bozkaval aby sme sa uz zobudili 😅 ...musim kupit nejake cierne zavesy lebo sa mi zda ze ho budi to svetlo...

soska
9. jún 2008

ahoj zuzi,

no to ja som musela dnes marca do skolky budit a zdalo sa mi to nehorazne krute ☹ chudatko moje malicke.... 😔 Marco ma blackout blinds a tam spi najlepsie🙂 ked ma spat s nami, tak nechce, lebo tam je svetlo😢teda spon myslim, ze je to aj preto....
Super, ze ste si to uzili na party!

No uvidim, kedy sa zacne Marco pustat aj sam, lebo tieto krocky spravil, ked som ho viedla za rucicku a potom pustila, tak neviem, ci sa odvazi uz aj sam.... 😕

Aj ja som este nezablahozelala Zoinke k rocku! Vsetko naj naj naj, nech je stale zdravucka, veselucka a sikovnucka a robi vsetkym navokol radost! 😵 😵 😵

diamand
9. jún 2008

ahojte baby,

vidim ze planujete stretko u sosky. Aj nam by vyhovoval ten vikend 12/13 lebo my ideme 17.7 na sk a vraciame sa az 2.9. My by sme urcite prisli, dufam ze sa to podari zorganizovat.

Dneska je super pocasie takze padame do parku sa trosku slnit. Pekny den

Soska - gratulujem k prvym krocikom, myslim ze aj nas to co nevidiet caka

soska
9. jún 2008

ahoj dia, ze sa ukazes! bolo by super, keby ste prisli!
este podotykam, ze aj manzelia su vitani 😀
Pozreala som fotky, tak mala uz tiez takto cupita? No sikulka!
A to jazero v Ruislipe pozname, byvali sme nedaleko odtial, a ja stale cestujem z Ruisipu metrom do Londyna😉
Vy to tam nemate daleko?

diamand
9. jún 2008

ahoj soska, ja si vas citam pravidelne, aby som bola v obraze, len akosi sa mi nechce pisat. Hej my byvame kusok od ruislip v edgware, je to tam super ze? to som tam bola vtedy prvy krat a bola som prekvapena ze aj tu v uk sa nieco take pekne da najst, len skoda ze tam nepovolia barbecue. Ja by som urcite na stretko prisla len neviem ci aj drahy lebo niekedy cez vikend pracuje

zuzula
9. jún 2008

aj moj bude mozno ten vikend robit ale prisla by som so segrou. tak sa tesim 😵 vyzera to tak ze sa nas kopa nazbiera 🙂 Soni ja pridem aj na druhy den pomoct ti upratovat 😀

diamand
9. jún 2008

dufam ze to najdem ok, ale uz sa tesim, tento krat by sa to mohlo podarit

vilkakatka
9. jún 2008

Ahojte ... hlasim sa po tyzdni, lebo nam nesiel net ... neskor vas poprecitujem ... teraz len posielam velke pozdravy a bozteky 😵 😵 😵

dadulka2000
10. jún 2008

ahojte babenky
ako sa vam vsetkym dari?
uz som tu nebola riadnu dobu,..... tak aspon takto oneskorene vsetkym oslavencom gratulujem k prvemu rocku.
🙂
my sme sa vratili z kanady (krasne sme si oddychli a videli plno zaujimavych miest: toronto, otawa, niagary,..atd) a tesim sa na navrat Elky v piatok, ktora prazdninuje u babicky na slovensku uz par tyzdnou 😉
uz ste kocky spat v praci? (zuzka, soska?) a ako sa zabehavate + co na to deticky? 🙂
pekny den vsetkym prajem,....idem zacat makat v praci - ved treba budovat ten kapitalizmus 😀

hirondelle
10. jún 2008

Ahojte 🙂
my by sme sa tiez pridali 😉 Svokra planuje oslavovat svoje ohruhle narodeniny vikend 5-6,alebo 12-13.7.Potom uz cestujeme na SK 🙂 Ak by sa oslava konala 5-6.7,tak by sme urcite prisli 🙂 Soska ako daleko ste autom od Londyna?
Da sa to lahko najst?My by sme prisli cela rodinka 🙂

soska
10. jún 2008

Mima, super, keby ste prisli, chcela som sa aj minule spytat ked si sa tu ukazala. Od Londyna sme asi 40mil, ale ked vy pojdete z Cardifu, tak az do Londyna nemusite. Sme v High Wycombe a ak by ste si to uz chceli niekto nastudovat, tak tu je nasa adresa:

rodinka Harkness (Soska+Cliff+Marco)
159 Cahirborough Road
High Wycombe
Bucks
HP12 3HW

Dadi, vy sa nepridate?

hirondelle
10. jún 2008

Soni,super 🙂 vecer nastudujeme.Dufam,ze svokra nezmeni plany,lebo v poslednej dobe mi uz ide na nervy 😒 😠 Viete co sa nam stalo?V sobotu sme mali Zoinkinu oslavu,najprv sme planovali mensiu rodinnu oslavu a nakoniec sme predsa robili velku.Prislo kopec hosti.Zo zaciatku som ja fotila a ked uz prichadzali ludia,svokra sa ponukla,ze bude fotit.Dosiel film,tak ona sikovna zobrala z kuchyne novy,mali sme kupene dva filmy,boli v kuchyni a sama ho zmenila.Tak fotila a fotila a my sme az na druhy den prisli na to,ze film bol zle vsunuty a z celej oslavy mame 15 fotiek 😠 😠 ,vdaka sikovnej svokre 😠 Nastastie to mame natrocene na videu,ale cakala som na fotku,kde Zoe sfukne sviecku a tu som chcela dat vyvolat a poslat viacerym znamym a nasim som robila album a uz len tu fotku som tam chcela nalepit....Zial nenalepim,tak z oslavy mame 15 fotiek 😠 V nedelu mi bolo skoro do placu,ale Paul ma upokojil a ukazal mi cele video a pov.ze urcite sa to bude dat urobit z kamery 😒 ,ze nieco pripravi.Vecer sme mali aj BBQ,dufam,ze nasi znamy fotili viac a poslu nam viac fotiek.

hirondelle
10. jún 2008

Ozaj,mohli by sme sa dohodnut co kazdy donesie,aby si toho Soni nemala vela 😉 ved taka mini party nie je lacny spas 😉 🙂

zuzula
10. jún 2008

ahojte kocky 🙂 tak si predstavte ze napriek deke na okne sa ten nas krpec zase zobudil 5.15 ale my sme sa s muzom nedali a ked sa Adamko vykrical od zlosti ze ho nedame von z postielky tak este zaspal a potiahol do 6.30. takze uz vieme ako nanho treba, ziadne prenasanie ku nam pekne ostane v posteli 🙂

hiro tak to si viem predstavit aka si bola sklamana ze nemate fotky, fotka s 1 svieckou je na cely zivot! joj ja by som svokru zabila!!! 😠 ale z videa sa tiez daju robit fotky tak neboj bude 😉
jej to by bolo super keby ste prisli 😵 😵 takze laskavo prinut svokrusu oslavovat ten vikend predtym 😅

a jasne ze kazda nieco donesieme, ved to je slusnost 😉 a my sme pekne vychovane slovenske gazdinky no nie?? 😅

dadi ahoj, tak sa zda ze ste sa mali super 🙂 a urcite aj Elka ma pekne prazdniny u babky. 🙂
joj take dlhe odlucenie by som ja nezvladla my sa chystame v lete chystame na necele 2 dni prec od maleho a ja sa uz teraz psychicky pripravujem ci to prezijem 😅
inak sa mame super robota ide uplne paradne a v skolke sa Adamkovi paci takze sa nemozem stazovat 😉

Soni ako Marco tento tyzden??

soska
10. jún 2008

no, babule, ja s tym ratam, ze sa nejako dohodneme, co pripravime a kazdy nieco prispeje. 😅 to este mozme dohodnut neskor, alebo dajte navrhy😉

mima, aj ja by som mala asi nervy, keby som zistila, to co ty, no ale svet sa nezrutil, ako sa hovori, ze?,...

Zuzi, Marco pevne dufam, ze dobre, zatial este poriadne nespinka v skolke, tak som im do detailov opisaala ako nanho, snad sa to zlepsi,.... ale dnes to v skolke spoznaval a celkom som mala dobry pocit, ked som ho tam rano nechala 😉

ja bezim, lebo dnes som hyper busy 😝

ninuska
10. jún 2008

cavesko babule
tak nedalo mi to hoci som dlho odolovala ze napisem az ked sa podohadujete o tej oslave

ale ja vam tak strasnacky zavidiiiiiiiiiim ze som vam musela aspom napisat ze teda to sledujem a ze skoda velika ze ste vsetky tak daleko rada by som vas spoznala fakt aj vase deturence je to na figu ale mozno sa raz podari cosi na slovensku ked pojdu vsetci domov 😉 normalne aj slzicka skoro ide sak ja som tu tak sama 😔

inak u nas vsetko po starom aj zo spanim sofia nevie zaspat sama a ja nemam silu to teraz riesit muzik stale sluzobkuje tak neviem - ale obdivujem zuzi ja by som ten plac nevydrzala som slaboch alebo mozno je to aj tym ze ja tu mam mnoho krat cele dni len sofiu ineho nikoho ani nevidim tak to riesim tak aby nam to vyhovovalo obom

tak dostavam sa do pesimistickej nalady tak idem na slnko do toho vypeku

dadulka2000
10. jún 2008

ahojte
to je super ze ste sa tak dobre zaclenili do prac. procesu a deti do vychovneho v skolkach 🙂
co to planujete? nejako nestiham citat,.....ako som len tak v rychlosti vydedukovala z par riadkov, tak stretko u sosky 12 jula? zatial nic nemame na plane, tak sa radi pridame 😀
zuzka,...ja som sa riadne mentalne a fyzicky vytazila a poviem ti ze sa to da prezit (to som ale svina matka,...co???) 😀, s babickou sa maju fajne,....bude im chybat doma ked sa vrati spat do uk. 😢
este hodka a padam domou,....huraaa 😉

zuzula
10. jún 2008

ninuuuuus 🙂 nedepkuj a prilet za nami do Londyna 😵 letenky su lacneeeee ked je koruna taka silna 😀

inak aby si vedela tak Adamko rano neplakal on doslova vrieska od zlosti...plac ma dostane vzdy hlavne taky lutostivy ked si ublizi ale zlostny vreskot teda nie...uz asi 2 mesiace sa vie pekne rozzurit takze som sa naucila byt tvrda, otocit sa a ignorovat ho a on si sadne na zem, pokrici si a za chvilku pride ku mne s natiahnutymi ruckami 😉 #

jej tak uz nas je kopa na to stretko - Soska, Dadka, Hirondelle, Bybi, Lara, Diamand, ja a mozno som aj na niekoho zabudla ...Soni to bude inak full house 😀 😀

no ked BBQ tak mozeme doniest rozne masko, podla toho co maju ludia radi ...a potom prilohy a vselico na zobkanie...ja robievam taky super letny studeny cestovinovy salat s olivami, zeleninkou, syrom - ten ma vzdy uspech 😉 dezertiky, alkohol 🙂 ...
Soni aj nas prenocujete?? ked si dame nejake vinko na slniecku a nebudeme moct soferovat??? 😀 😀 😀

soska
11. jún 2008

jeeej, to je parada, ze sa nas tolko stretne! 😀 Tak dame to zatial na sobotu 12.7? v pripade velmi nepriazniveho pocasia to mozme prelozit na nedelu.
BBQ je super, len to nase je take dost male 😉 ale nejako si hadam nieco opecieme. Tak kazdy moze priniest masko+ nejaky alkac, ja pripravim salatiky, zemiacky, snacky a mozno si spravime nejaky kokteil alebo co? 😅 😀

Tak zuzi, ked sa hlasis na prespatie prva 😀 , Marcovu izbu vam mozem zabookovat 😀 , tam sa vyspi aj Adamko😉
No a ostatne baby, este mame 2 sofy, na tych sa vyspia (menej pohodlne) 2 ludia, a potom mame este jeden double madrac, takze prihlaste sa, kto mate zaujem, co najskor😉

ninuska
11. jún 2008

cavesko
tak ja sa hlasim soska na "online gauc" taky nemate??? ved dako by som sa tam dophotoschopovala( fiha dlhe slovo dufam ze som ho aj dobre)

dnes sme boli plavat fifi je jasne drevo na vode ....ale pod vodou je ako rybicka krasa nevidana len to vynorenie ju nejako jeduje ....na hladine len mrnci .....ale vraj mame vydrzat ze sa to urcite zlepsi len si to uz neviem neskor s tym mojim brusiskom predstavit lebo teraz budu prazdniny 😠 a potom uz to bude na povazenie nemotorna maminka ved uvidime

soska
13. jún 2008

no baby, vy ste sa vsetky niekde stratili!

Prajem Vam pekny dni, vyzera to dobre s pocasim😉

zuzula
13. jún 2008

fiiiha co sa tu strajkuje? 😀 😀 ja som sa sem dostala az dnes lebo v robote mi MK zablokovali 😒 takze uz mozem konikovat len z domu. Adamcek mi prave zaspinkal tak mozem trosku poupratovat lebo nam tu vybuchla bomba 😅

dnes je vonku krasne tak ze sa chystame do parku a poobede ku kamoske Adamko ma rande 😉

ninuska
13. jún 2008

cavesko
tak vidim ze sem konecne niekto nieco napisal 😀 sa mi samej zo sebou velmi nechcelo komunikovat
tu je pocasie na milu jarmilu 😝

ale to nevadi von treba ist za kazdeho pocasia 😵

zuzi u nas je ako po vybuchu odkedy sme sa sem nastahovali zatial nemame totizto skrine takze vsetko sa niekde vala a kopiiiii hruuuuza a sofinka priebezne upratuje tak si to vies predstavit

hirondelle
13. jún 2008

ahojte 🙂
Soni,nam by mala cesta trvat asi 2hod podla michelin 🙂 ,rozmyslali sme,ze by sme si bookli nejaky hotel,alebo isli domov.To nie je taka dlha cesta 😉 Mozno skor ostanu tie kocky,ktore byvaju dalej, mozno z B'hamu 🙂 😉
No,ale ak by ma par drinkov zmohlo,pretoze mna staci pohar vina a potom sa mi usta nezastavia 😀 .My skor pojdeme domov.

Zuzi,tak Ti zablokovali MK 😀 ,teda to su ludia 😀 .Mne zatial nema kto zablokovat,ked robim z domu.

Ninuska,chcela som sa spytat kedy cakate malu fazulku,ale vsimla som si,ze si to zmenila 🙂 .Vybrala si pekne mena 🙂

My tu mame dnes zamracene,ale chystame sa na spievanie a potom do parku.

Aj Vase deticky,ked idu do parku,tak len konariky a kamienky zbieraju 😅 Zoë sa vsade zastavi a vsetko chyta,najvacsia zaluba su male spinave konariky 😅 ,vsade zo sebou nosim baby wipes a utieram rucicky.

Pekny den vsetkym 🙂