Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

liska
1. máj 2009

lovi, aj moja svagrina to ma, tiez ma termin koncom juna a zacalo jej to uz asi pred 2 mesiacmi 😒 je z toho nestastna, neda sa jej spat,lebo vraj to najviac svrbi v noci, ona ma k tomu este jedno 3 rocne dieta doma,tak si vies predstavit...tiez ma na to tusim kortikoidovu mast, s ktorou to nechce prehanat a sprchuje sa velmi casto,len vtedy sa jej ulavi...neviem ci sa to da "chytit",skor si myslim, ze to prichadza samo s tehotenstvom ako mnohe ine tehu neduhy,bohuzial ☹
ja som vcera v noci mala mierny poplach, kontrakcie, hnacky, bola som si ista,ze uz je to tu 😲 no poviem vam, panika velka, lebo moja mamina prileti v stredu rano, nemal by nam kto ostat s malym, tak by musel manzel a ja ist rodit sama 🤐 pri baleni tasky ale vsetko nastastie po asi 2 hodinach preslo a okolo 4 sme uspesne zaspali, aj ked moj muz si o 2 robil dvojitu kavu 😀 tak som sa dnes cely den len tak povalovala a modlila,aby sa to najblizsie dni nezopakovalo, zajtra sice zacinam uz 37.tt,ale rada by som si pockala na termin,mne sa nejako skor rodit nechce 😎

ludik
1. máj 2009

Lufi - ahoj rodit budem este tu no a potom sa chystame na SK tak ked bude mat mala 6 tyzdnov, midwife mi odporucila ostat aspon po 1 ockovanie a musime ist opat na ambasadu povybavovat vsetky papiere na rodny list 😒 Tak uvidime aj ked by bolo najlepsie ak by sa mala narodila presne a potom by sme do konca augusta vratili aby sme nemuseli platit dalsi mesiac najom 😒 no a samoska balit svokra nam teraz brala na sk nejake veci okolo 14 kg, ale ani som to nejak nepocitila 😀 mame tolko toho, neviem ako sa zbalime.
A co vy ako sa mate?Christianko je s tebou doma?co porabate cele dni a nechystas sa niekam do prace?

Liska - no tak nech to maly este nejak vydrzi 😉 Boze tak to je fakt hrozne, chudera svagrina a ozaj preco to maju len zeny ktore cakaju chlapcov? 😕

mirrabella
1. máj 2009

awoj ludka ako sa mas?este ma nepoznas som tu nova.chcl by som sa spytat o pase ze kde rychlejsie by som ho vybavila pas pre dieta ci v anglicku alebo na slovensko,pretoze dcerka uz ma styri mesiace a chceli by sme ist cim skor domov,ak by si mi vedela poradit tak ti velmmi pekne dakujem

ludik
1. máj 2009

Mirrabella - no najrychlejsie na SK.Ak ma mala slovensky rodny list tak ho vybavis bez problemov ak tento rodny list nema musis vybavyt najskor ten a to cez ambasadu.No a ja by som ti odporucila dat si malu len zapisat do tvojho pasu,pretoze to mas na 5 rokov a ak budes malej vybavovat pas, po 2 rokoch potrebujes novy, takze su to opat vybavovacky.Ja som malej pas nevybavovala,takze ti neviem poradit ako dlho to trva,my sme riesili len rodny list a na ten sme cakali fuuuha cca 2 mesiace a vycestovala som s nou s jednorazovym cestovnym dokladom(ten ti vydaju na ambasade) a na SK som cakala na RL a ked dosiel dala som si ju zapisat do pasu. 😉 hadam som ti pomohla

lufia
1. máj 2009

ludik tak premyslene to mate dobre 😵 drzim palce nech to ide ako ma 🙂
a s balenim ani nevrav 😀 ved my sme ani neplanovali sa vratit a zrazu sa to cele dako zvrtlo a Peter musel vsetko pobalit sam 😅 dodnes nato spomina 😀 a to nechal v UK viac veci ako by som chcela 😅

a my sa mame fajn Christian je so mnou doma,cele dni sa niekde tarame hlavne teraz ked je teplucko 🙂 no a chystat do prace by som sa aj chystala lenze Chrisa vezmu do skolky az od 3r.tu je teraz natresk a mladsie deti neberu takze smola 😖 tak este rok si spolu budeme uzivat 😅
su tu sukromne skolky ktore by ho jasnacka vzali lenze za 6tis.mesacne a to nehrozii 😝 to je az prilis vela pre nas tu na SK

liska no ked som citala som ani nedychala 😀 😀 tak drzim palce nech vydrzis este do kym nepride mamina 😉
inak muzik zlaty,ze si hned svihol dvojituuu 😀 😀
a neuveris ale meno Alex som straaasne chcela pre Christiana(lenze Peter nechcel a tak mame Chrisa) 😵

ludik
1. máj 2009

Ved ja som volala na sk do jednej skolky co je oproti nasmu bloku a pani riaditelka mi povedala ze toho roku bolo hrozne vela ziadosti a ani vsetkym nevyhoveli, ale ze ak by si to nejaka mamina rozmyslela a dietatko este nenastupi tak by mi Vikinku vzali.Ja by so strasne chcela aby zacala chodit do skolky, ona ma strasne rada deti a stale sa chce len hrat a vyzaduje si vela pozornosti a myslim, zeby jej tam bolo dobre a chodili tam aj svagrinine deti a bola velmi spokojna.No ak ju nevezmu ostane somnou doma a budeme mat damsku jazdu 😀
No to ma zaujimalo kolko chcu v sukromnych skolkach ale 6 tis 😕 😲 ?parada

lufia
1. máj 2009

ludik mozno su ceny rozne v inych mestach no neviem...ale 6tis.na SK platy 😝 😝 no co ti budem hovorit....
u nas v BB je vela deti ale naozaj napr.ani nechcu zobrat deti co maju sice 3r ale napr.ich mamina ma este mladsie dieta.tak ani take neberu lebo ,ze ked je na materskej tak moze byt z 2-ma 😠 doma.
ja uz mam aj vybratu skolku anglicku ale az o rok.takze si pockame.
inak ja mam tiez niekedy pocit ze by tam Christianovi bolo dobre ale zas nikedy by som ho nedala ani nahodou ☹
ja ked si predstavym,ze tam pojde tak asi budem revaaat cele dni ☹
potom sem bude chodit za babami po rady,ze ako to zvladali oni ked drobci isli do skolky 😅

ozaj soska aj ty si pisala ,ze Marco uz chodi do skolky.ako sa mu tam paci??a to je t ista skolka ako vtedy chodil??ci ina??a tebe sa ako paci??

liska
1. máj 2009

lufi, u nas je to s menom stale nerozhodne, akurat tuto noc sme sa v tej panike rozpravali,ze co ked to bude dnes, treba meno, tak trochu vyhral Alex, ale este je to otvorene, do pasu som si to dala,aby som videla,ako to vyzera 😀

lufia
1. máj 2009

liska pekne to vyzera 😵 😵 😵 inak mne sa velmi paci aj meno Maxim ale to moj vtedy ani pocut o takych menach 😅
inak to je zlate,kebyze rodis v "panike" tak mate zrejme Alexa a ak budes rodit v "klude"tak to bude mozno ine meno 😅
napr.kamoska v Uk dala meno synovi az ked mal dva tyzdne(ze podla toho co sa mu bude hodit 😀 )

dobru noc kocky
a som rada,ze aspon na niektore z vas som tu narazila dnes vecer 😉

mirrabella
1. máj 2009

ahoj ludik potesila si ma,ale mam problem ze ja tiez nemam este spraveny na seba pas,taze budem musiet najprv na seba dat spravit pas a az potom mozem dat dcerku zapisat do pasu,len neviem kolko sa za pasom bude na slovensku cakt,keby sa dalo tak by som chcela aby mi ho vybavili co najskor aspon do tyzdna keby sa dalo,by som bola rada.

ludik
1. máj 2009

No normalne sa caka na pas mesiac, ale nam prisla sms do tyzdna, ze uz ho mame a to bolo super.Neviem ci sa to nahodou nezmenilo.Inac da sa vyabvit aj do tyzdna,len sa za to plati 😉

mirrabella
1. máj 2009

velmi pekne dakujem a som rada ze si ma aspon ty s tym potesila.dakujem este raz. 🙂

ludik
1. máj 2009

Nieje zac 😉 vdacne
No kocky ja padam dobru noc 😵

soska
2. máj 2009

Lovi, aj mne je to moc luto, zelam, nech mas tehu rychlo za sebou a moc sa uz netrapis 😕

Liska, no dobre soky teda! Inac aj mna par krat tak nastrasili hnacky, len kontrakcie neboli 😨 Tak ked sa neponahlas, nech si babo este podriemka pekne v brusinku 😵

Lufi, ty sa aj ukazes? Raz za uhorsky rok, co? 😀 potvorka 😀
Diki za opytanie, ide nam to celkom fajn. Clovek si to nevie predstavit, ked nema tie 2 deticky,a el ked ich mas, jednoducho su tam a musis ich zvladat 😉 ...niekedy je to zaujimave, ale vacsinou sme ok. Marco je dost nezavisly, skor sa zahra sam, obcas 'zakopne' o Oliverka, tak mu da pusinku alebo nieco okomentuje a ide dalej 😀 ...je vidiet, ze si pyta viacej pozornosti, cos a mu aj snazime obaja s muzom davat..on nikdy nebol moc na mojkanie a teraz pride a zacne sa tulit-)
V skolke je to take vselijake. Myslim, ze sa mu tam paci, vzdy ked ho vyzdvihnem, tak je cely rozziareny a vesely a brble, co vsetko robil a zazil, ale rano sa lepi na mna ako kliest a treba na neho vselijake finty, aby som mohla odist. Je to tazke, ale kedze som si to uz raz prezila a aj tym, ze mam na starosti druhe babo, tak sa to snazim uz tak neprezivat, lebo viem, ze akonahle odidem, tak sa hra ako besny a ani si na mna nespomenie 😅 Maju tam vselijake aktivity, super ucitelky a zlate deticky, co viacej si mozem pre neho zelat? Je to ina skolka ako pred tym, tu za rohom pri nas, odporucila mi ju jedna kamoska, co ta ma dcerku, takze tam ma aj kamaratku😉
Je tam 3 doobedia v tyzdni a to si akurat dozeniem, co potrebujem, ked mi Oli dovoli😉

vilkakatka
4. máj 2009

Ahojte babulky 😉
Dakujem,ze ste tu na mna mysleli ... je to uzasne, ze aj tak daleko dokazeme na seba mysliet a podporovat sa ... a aj ked sa v podstate nepozname 😵

Vo stvrtok to prebehlo velmi rychlo ... robia to ako na pase a aj ja som sa citila v pohodicke. Hned me isli domkov a cely tyzden mam mat aky-taky klud, lezat a hlavne nevykonavat ziadnu fyzicku aktivitu.Nastastie byvame este u nasich, no a starka so starkym nam velmi pomahaju. Ja mam klud a oni sa venuju Adelinke. Samozrejme aj ocinko.
Citim sa fajn, no a vysledky budu o 3 tyzdne.

Stale v sebe citim, ze je vsetucko v poriadku a len sme sa zbytocne stresovali ... ale vsetko zle je na nieco dobre 😔 ako vzdy v zivote ...

Papa. 🙂

zofa
5. máj 2009

Ahojte kocky,
kde ste kto? Nejako je tu mrtvo 😒
Katka neboj, ked citis. ze je vsetko ok - tak babatko bude ok 😉
Lovi drzim palce 😉
Kocky musim sa pochvalit. Nasa Tia prespala celu noc. Zaspala okolo 21.00 hod. a zobudila sa o 5.15 hod.
Dufam, ze to nebola len nahoda a uz zacnu spavat cele noci, no ale to je asi len nase prianie.

lovacka
5. máj 2009

veru dlho sa tu neukazala zuzka ani bybi a lara neviem neviem kde su kocky
dakujem vam babule ze nam drzite palce trosku sa to teraz zlepsilo kedze mam tie kortikoidy a na brusko si davam sudokrem 😀 tej je uplne naj 😀

soska
6. máj 2009

ahojte kocky!

kde ste kto? nic sa tu nedeje? ako sa mate?
my celkom fajn 🙂 Oliverko uz ma 4.5 kila, neviem kam sa s tou vahou ponahla 😀 budem mat doma dalsieho valibucika 😵 , pekne nam inac papa, kaka, aj spinka, len obcas ho potrapi brusko.
😨
Marco je tiez ok, vymysla stale nieco s daddym na zahrade 😅

zanulienka
7. máj 2009

caute.
soska-tak my sme este stale ako na zaciatku,nespime,casto papame a to uz bude mat pomaly mesiac a ziadny rezim ☹

ivett2
7. máj 2009

Čaute kočky 😉
To ja som sem po dlhej dobe nakukla. Vidim, že samé novinky 😎, no a všetkým mamičkám a bábätkám gratulujem 😵 😵 😵 .
soska - vidim, že ste sa super zabehli, tak len tak ďalej 😉 .
zofi - všimla som si, že si písala, že jedna z tvojich krásavíc má reflux. Aj naša Carin to mala a trvalo jej to tak do 8 mesiacov. Stále som s ňou chodievala k GP a tam nič nerobili. Asi po 4 mesiacoch nas poslali k odborníkovi, dal jej taký prášok (nepamätám si ako sa volal, ale môžem zistiť), ten sme jej miešali do mliečka a hneď to zabralo. No a teraz o tom ani nevieme 🙂. No hlavne želám veľa zdravíčka.

Všetkým želám pekný dník 😉

zofa
7. máj 2009

Ahojte kocky,
nechcete niekto babule na tyzden? Co dnes dovadzaju nema obdobu. To uz sa ani neda nazvat plac ale vresk - vreskuci 😠 Od rana este neprestali. Uz som bola s nimi aj vonku a nepomohlo. Normalne som si uz aj ja poplakala od unavy. Tak placu az su bordove. Brusko ich nemoze boliet lebo som im dala Infacol a nalozili do plienok akoby ich za to platili 😀 Napapane su, zadky prebalene v suchom, tak ja uz neviem. Uz ich nevladzem drzat na rukach obidve naraz lebo su tazke, takze je u nas cirkus od rana. Taketo este neboli. Pomooooooooooooooooooooooooooc
Ivett my sme tiez dostali prasok, vola sa Gaviscon a celkom jej to pomaha ale ju z neho zapeka. Takze jej ho nedavam do kazdej flase len 2x za den.

ivett2
7. máj 2009

Zofi, želám ti peeeeeeeeevné nervy 😅. Musí to byť poriadny zaberák s dvomi babulami 😨 😝 . Tak snáď ich to skoro prejde.
Ten prášok nebol Gaviscon, ten sme tiež vyskúšali, ale ten druhý zabral na prvú šupu. Ešte mám niekde doma odloženú škatuľu, musím pozrieť ako sa to volalo a dám ti vedieť.

Ja sa už vytešujem, že je štvrtok a zajtra tu máme bank holiday 😵. Chceme zobrať bambuľky niekam na výlet, buď do ZOO alebo na zámok. Už sa teším, lebo už ma tu od nudy poráža 🙄 .

bybi
autor
7. máj 2009

Caute kocky.

Citam pravidelne, len nepisem 🙂

Ivett, chodte do BA do ZUU. My sme boli v lete a bola som veeelmi milo prekvapena. 100 krat lepsia ako Bojnice 🙂 Neviem kto sa z toho viac tesil, ci ja ci zarka 🙂

Soni, Oliverko riadne riastie. Ja sa na neho uz tak tesim, si ho popestujem. Ak sa ho nebudem bat chyt takeho malinkeho 😅 A ak sa dostanem na radu 🙂 Ale Lara bude za chvilu pestovat svoje, tak sa budeme my so Zuzkou striedat 😀

Lovi, to mi je luto, ze mas take komplikovane tehu. Uz nech je to za tebou a mas Filipka pri sebe. Lebo toto musi byt velmi deprimujuce ☹

ivett2
8. máj 2009

Dakujem bybi za radu. Veru som si nemyslela, ze ZOO v BA je take dobre, ale tiez som pocula, ze sa to velmi vylepsilo. No super, musime otestovat 😎 . Rozhodli sme sa, ze zajtra vybehneme na Cerveny Kamen, vraj tam maju nejake zamocne action. No hlavne nase princeznicky sa vytesuju, ze si tam oblecu svoje princez.saty 😀 .
My tu mame super pocasicko, od rana babule behaju po zahrade. Nemozem ich ani dovnutra dotiahnut 😅 .
Lovi, tiez mi je luto, ze to mas take tazke a zelam, aby ste to mali uz za sebou a tesili sa z maleho krasavca 🙂.
Vsetkym vam zelam pekny dnik 😉 , ja letim upratovat, lebo to tu vyzera ako by nam tu vybuchla bomba 😕 .

bybi
autor
8. máj 2009

Soni, Marcovi prajeme vsetucko najlepsie k 2 rockom. Az teraz som sa dostala na net 🙂

jajaalf
8. máj 2009

aj my sa pripajame a prajeme markovi vsetko naj k 2rockom 😉

zsuzsu
8. máj 2009

Aj ja sa pripajam Marcovi všetko naj, naj, naj k 2, ročikom 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

beusa
8. máj 2009

Marcovi vsetko naj k narodeninkam 😉

soska
9. máj 2009

spolu s marcom za vsetky gratulacie dakujeme 😵
a zelame krasny vikendik! 🙂

soska
11. máj 2009

kocky zijete? 😕 😕