Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bludicka1
1. nov 2008

dakujem kocky ste zlatunke ze ste na nas mysleli. a daky za gratulacie!
som hrozne rada ze uz je to za mnou..... natural je predsa len zabijak a nic som nemala od bolesti, tak rychlo to islo
Sme uz domka, pekne papkame (kojime) len sme veeeeeelmi unaveni....... 🙄
ozvem sa zajtra a precitam co ste popisali, zatial pa pa

bybi
autor
1. nov 2008

Jeeej bludi, ty uz si sa aj stihla ozvat??? No ty si sikulka. SOm rada, ze sa ti to tak rychlo podarilo 😵 Ak si najdes cas, tak napis, aky bol porod a za kolko si to zvladla. No vsetko co sa da. Nas zaujima vsetko 😉

Len si poriadne oddychni, ved este sa dlho poriadne nevyspis 😅 😔

zuzula
3. nov 2008

morning ladies! 😵 ako ste vikendovali? u nas bolo o nicom pocasie, ale sme sa zabavili aj tak, v sobotu sme boli na stretku Slovacika Adamko sa tam vytancoval do sytosti 😅 vcera som hlavne varila prala atd a poobede sme boli krmit labutky na Temzi.teraz som dobehla do roboty, strasne hekticke rano, tak som rada ze sedim idem si urobit kafco a vydychnut 🙂 esteze chodim do prace 😀

bludi ...details please!! 🙂 som velmi rada ze uz ste doma a pekne papkate, poriadny valibuk je ten Elliot 🙂 ty taka tenucka a obaja tvoji chlapci nad 4kg! ma Riso volno? ako to zatial zvladate z 2 detmi?

Lari, ja uz mam 7.12 nieco, mame Christmas party z NCT, takze by som bola radsej keby bolo stretko 6.12...mikulasske 🙂 najlepsie by bolo keby to play centre bolo niekde blizko M40 😎 aby sme nemuseli bludit.

pekny pondelok kocky!

bybi
autor
3. nov 2008

Dobre ranko kocky 🙂

Ja uz tiez nahovaram mojho, aby sme prisli na stretko, lebo ja si sama tak daleko autom netrufam, zvlast ked som tam nikdy nebola 😅

My ssme v sobotu boli nakupovat, kupili sme Zarke krasne cizmy v Clarks 🙂 V nedelu sme ich hned vyskusali, boli sme vonku a kedze v sobotu cely den lialo, vsetko bolo total rozmocene. Ale nesklamali, Zarka mala nozicky suche 🙂

Ja zatial nemam robotu, ale do zajtra musi byt vsetko hotove, lebo mame monthend, takze ked dostanem podklady, sa nezastavim a potom streda, stvrtok a piatok budem zase kukat do blba 😠

jajaalf
3. nov 2008

ahojte

takmy sme na navsteve u svokrovcou 😒 nemozem ist ani na net 😠 nenisignal.teraz chytam trosku ale ruka hore ako socha sloboty 😀 😀

lari dik za preklad.mas pravdu akurat vahu a miery som si vycitala....

bludi tak vsetkook....to sme radi a tesime sa na info o porode 😉

lara1znk
4. nov 2008

ahojte babuldy,

tak to mame zase krasny den, co? 😒 😀
Ja som dnes mala auto booknute na MOT ale radsej som to prelozila na zajtra lebo inak by sme len trcali doma, tak aspon vybehneme do obchodoch trosku sa prejst a dokoncit xmas shopping.

v pohode stretko moze byt v tu sobotu, len to tam bude hrooozne busy takze neviem ako to tam pojde + stale je tam aj nejake b`day party takze chaos
a venue je blizko dialnice 🙂

jajka, vela sily a pevne nervy na svokrovcov, mna to caka tiez niekedy teraz v novembri, nastastie len vikend

lara1znk
4. nov 2008

jej a este som sa zabudla pochvalit ze uz mame vsetky horne zubky, uz len 2 dolne na chybaju a sme kompletni 🙂

ninuska
4. nov 2008

cavesko ranesko 😀

teda lari tak to ste uz super my este ani zdalekaaaaaaa.....ale hryzeme vsetko teda jedle nejedle je no no no
a vie to tak pekne povedat 😀 sama seba vyhresi a potom aj tak skusi ci je to jedle

baby ja tu mam maminu tak sa snazim skoro nic nerobit ale nejako mi to nejde stale by som len cosi upratovala nakoniec to porodim spontanne 😀 ked si uz takto upratujem brloztek ....sofia stale sopliiiii nechce si to dat vysat ani vycistit 😒 nemate nejaku radu???

bybi
autor
4. nov 2008

Caute kocky 🙂

Lari, vy ste uz riadne zubati 😀 My mame zatial len 8 zubkov 🙂

jaji, nejako to skus prezit, kolko tam vlastne budete? Praje pevne nervy na ten zbytok 😉

Ninuska ja neviem, Zarka si na stastie vzdy da odstat nostek.

Ja zarezavam v praci. Mala som mat dnes doobeda vsetko hotove, ale nestihla som to. Tak teraz mam cely tyzden na to, aby som to dorobila 🙂

lara1znk
4. nov 2008

ahoj ninus, tak si len uzivaj maminu, kym mozes. oddychuj a vela spinkat, vies co tak caka potom
ozaj, ako sofinka a spinkanie? ale to si asi radsej napiseme cez IP, nie? 😉

no my sice sme zubati ale zase strajkujeme s papanim, neviem ci sa nam uz deru aj tie posledne dva zubakle ci co, lebo slintame vo velkom

bybi, boli sme dnes v Clarsks premerat nozicku, no Cirkus Humberto, nedajboze si dat zmerat nozku, kopal, metal sa, no hanbila som sa ako pes, taketo spravanie 😒
aj bol unaveny tak asi preto
tak my budeme naboso v zime asi
pozerala som ake krasne cizmy maju pre baby a pre chlapcov zase nic moc
ale na SK som videla aj pre chlapcov cizmy tak chcela by som aj nieco poriadne kupit

tak makaj bybi, vlastne uz si aj domakala asi a uz ste so zarkou doma

lara1znk
4. nov 2008

kocky, toto je soft play area kde som myslela ze by sme mohli mat to stretko

http://www.thefort.co.uk/store-directory/detail...

je to vo Fort Shopping Parku v Birminghame

este mam jeden napad, keby nie toto

zuzula
4. nov 2008

Lari inak aj u nas je cez vikend v tych centrach mayhem, radsej ani nechodime lebo je tam kopa detisk vacsich ktore behaju jak o zivot a clovek aby sa bal o svojho drobca 😒
ale nic ine ma nenapada, kde by sme sa mohli zlozit, predsa 10+ ludi v zime to sa neda hocikde, hlavne s kocikmi atd...
a nepoznas nejake take centrum mimo mesta...my sme raz boli v jednom takom co bolo ako sucast parku aj zvirata tam mali taku mini zoo vonku a vnutri bolo soft play centre a v nedelu poloprazdne...take nieco by bolo super 🙂

haha ani Adam si nerad meria nozicku, a mas pravdu ja stale len nadavam ze babskych veci kolko vela je vsade, a chalanskym ozaj malicko a vsetko podobne...my sme kupili nakoniec na SK, znacka Elefanten, super kvalita aj pekne 🙂
a na spinkanie som sa chcela spytat ze ci ste zacali s treningom a ako to ide.

Ninuuuus, co si sisi??? oddychuj oddychuj oddychuj, potom sa zopar rokov nezastavis, mas poslednu moznost!!! 🙂

no padam domov z roboty, zajtra mam volno htak je pre mna akoby piatok 😵

mirka414
4. nov 2008

dievcata smiem sa nieco spytat?ponechali ste si po svadbe slovensky obciansky a obcianstvo,ked ste v zahranici??ako ste to spravili s trvalym pobytom?

lara1znk
4. nov 2008

mirka, ja som si ponechala obciansky a stale mam trvaly pob yt aj na SK

zuzi, tak skusme nieco vydumat aj ked neviem co, budem patrat, ale nic take co si opisala tu v okoli nepoznam

bybi
autor
4. nov 2008

My sme kupili tieto http://www.clarks.co.uk/find/Department-is-kids... a tak super vyzeraju na nozke... Mne sa velmi pacia a Zarka v nich beha ako sarkan, tak asi su aj pohodlne 🙂

A Zarka je celkom v pohode, ked jej meraju nozicku. ona to tak pozorne sleduje, ze co sa to deje 🙂

lara1znk
4. nov 2008

bybi, aj my sme doteraz takto pekne sedkali a sledovali co sa to deje, no uz je koniec tymto casom asi

a krasne cizmy!

ekira
4. nov 2008

ahojte
v prvom rade gratulujem blidicke k malemuci teda velkemu chlapiskovi 😵 😵 to su teda mieri parada zelam vela zdravicka a nech vsetko ide ako po masle 🙂
jaj baby tak ja nemam uz moc casu na pc uz strazim aj youriho sestricku a este mam aj 1 adresu naviac hladne upratovania takze mam o zabavu postarane ale neva peniazky sa zidu,aspon mozem cosik odlozit pre mikulasa a vianoce
baby mate pravdu aj ja suhlasim ze na dievcata maju viacej ako na chlapcov to mate vidiet aj amona ako sa tvari ked ideme na nakupy pre neho.posledne sa stazoval ked sme mu kupili topanky na zimu,ze v skole sa mu smeju ze nema znackove topanky.no mam dost 9 rokov a uz sa to zaobera takimto veciami 😕 😕 no nic musi chlapec vydrzat este par rokov
mirka414 ja mam tiez este stale slovensky pas(momentalne prepadnuty)ale mam novy obciansky a aj to tak planujem ponechat clovek nikdy nevie.treba mat vzdy pootovrene nejake tie zadne vratka jojo baby a co soska?uz som dlho o nej nic necitala inak som tu mala svokrovocov cely celucicky tyzden no bolo ze to radosti.ale aspon bolo pekne a mohli sme byt vonku teraz je tu uz par dni hmla no otrasne sa bojim,ked idem amon busom do skoly 😔 ninus tebe sa to tiez uz krati,tak pekne oddychuj

bybi
autor
5. nov 2008

Dobre ranko kocky 🙂

Ja som uz v praci, ale este nic nerobim. Nejako sa neviem rozhybat.

Vcera som mala smear test, tak na mna myslite, nech mam tento krat dobre vysledky. AK nebudu obre, poslu ma na dalsie vysetrenie uz do nemocnice a tam podla toho vysetrenia sa rozhodne, ci potrebujem treatment. Tak straaaasne dufam, ze je to uz ok. Nechce sa mi teda lietat po doktoroch. 😒

Tu je pocasie o nicom, ale tie co dnes nepracujete, uzite si krasny dnik s drobcami 😉

soska
5. nov 2008

caute babule,

idem vam najprv napisat a potoms i precitam, ako ste sa mali😉
Jaj a o bludicke som uz pocula, ze ma Elliotka! 😀 Juuupiiiii!!!, som zvedava, ci su tu aj nejake detaily, tesims a moc moc! a bludi:
GRATULUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM!!!! 😵 😵 😵 vela mliecka, stastia a pohodicky pri malickom😉

My sme naspet zo SR. Bolo super. Vsetci sa uplne tesili z Marca a obdivovali ho a on sa radoval z tej pozornosti. No skratka sa podarene jasil a predvadzal, blabotal o dusu. Oblubene slovo aj hracka je 'traktor' 😀 A uz sa snazi hovorit aj vselico ine, taky je podareny, snad mu to vydrzi a neutichne zase tu pri anglicanoch 😨 Boli sme v Tatrach, krasne pocasie, hrali sme sa na dvore a mali kopec rodiny stale okolo.

Taky let ako vcera som este nezazila, prisaham, ze 3/4 letu boli turbulencie, ze nas hadzalo zos trany na strany. Priputani sme museli byt v kuse. Marco sa najprv z toho rehotal a potom z toho hupania chudatko zaspal 😔 😅
Dnes je s nim nateseny ocino, tak som zvedava, co vyparatia, ja uz zarezavam v robotke.... 😔

jajaalf
5. nov 2008

ahojky

este dychame 😀 😀 😀 😀
jedine co je super..je tu teplucko 😎 😎 😎 😎 23stupnou 😵
vcera sme boli u mojej tety tak sme sa odreagovali 🙂 bludi pozdravuje ta 😵 😵

soska
5. nov 2008

tak nam 6.12 vhovuje, aj to play centrum sme uz tusim raz navstivili, ale ani sme nesli dnu, lebo mali zaspal...

to je sila, ze bludi porodila take velike babo natural, klobuk dolu!

a pacilo sa mi, ako super islo liske 'odplienkovanie', dufam, ze aj u nas to tak bude... 😔 bude to o to tazsie, ze uz bude na svete aj druhy drobcek😉

ninus, ty co? ako sa citis? zabudla som, ty mas planovany cisarsky?

zuzula
5. nov 2008

ahojte kocky. 🙂 konecne Adamko spi. doobeda sme mali playgroup a poobede cakame Adamkovu frajerku budu si malovat mame nove temperky, paletu, stetce, tak ani neupratujem lebo potom to tu aj tak bude treba komplet vyriadit 😀

caf Soni, tak uz ste doma, som rada ze ste si to uzili 🙂 super ze ti Marco po ceste spat zaspal, a dali ti kocik hned ci si ho musela terigat? ako sa citis, uz babatko kope??

Lari pozerala som directions, mame to 1h 54m do toho centra tak snad to zvladneme bez revu, teda pojdeme z domu okolo 11 to snad uz Adamko zaspi a prespi vacsinu cesty, no a cestu spat hadam tiez ked sa poriadne unavi 🙂
tak uz si to znacim do kalendara a budem sa tesit 😵 😵
daj vediet aj Ludik ak si s nou este v kontakte, tu uz som ju nevidela vecnost.

Eki ahoj 🙂 no ty si ale usilovna, mas kopu roboty a 2 deticky na starosti, wow...ako to zvladas? kolko ma sestricka rockov?

Bybi drzim moc palceky na vysledky, nech je vsetko v poriadku!! 🙂

Jaji ty neprovokuj s tym peknym pocasim! 🙂 a nech ti navsteva rychlo ubehne!!

soska
5. nov 2008

zuzi, ahoj, no musela som marca terigat az k pasu s batozinou, teda obcas som ho nechala chodit sameho,a le potom sa zase rozbehol opacne, tak som sa nabehala este viacej... 😅 inac sa citim celkom fajn, niekedy aj zabudnem, ze som tehu, ale dnes rano som fakt nevedela, co si obliect, budem musiet urobit nejake tehu oblecko planovanie v mojom satniku zase😉
a babeno sa mi zda, ze citim obcas, ale este to rozhodne nie je kopanie 😀 , len take mini vlnkovanie 😵

ekira
5. nov 2008

caves zuzi
no aemke mala v auguste 3 roky zvladam to celkom v pohode pretoze ona ked pride tak ide youri buvat chodi o 1 spat a o 16 ho musim zobudit inak by spal aj do vecera no zaciatky neboli moc lahke ona moze strasne vela veci od mamy...u nas sa musi vyzuvat a doma skace po gauci obuta a ked som jej musela vzdy pripominat ze sa musi vyzut tak nechapala ze co od nej ziadam 😒 a ona nechce okrem pozerania telky skoro nic robit to ju mam problem prehovorit na kreslenie alebo nejaku inu aktivitu potom po 15 pride amon domov a to tu vybuchne bomba nahnacky a behacky schovavacky 😀 😀 😀 a potom to uz ubehne ako voda a po 16 pride jej mama pre nu a potom sa mozem venovat yourimu a upratovaniu 😀 😀
boze to slniecko sa u nas asi uz nikda neukaze to je pocasie iba na spanie clovek nema ziadnu energiu 😔 tak nech vam dnesne rande dopadne na 1 😵

zofa
5. nov 2008

Ahojte kocky,
ja len tak na skok. Hlasim, ze uz mam pravidelne motylikovanie, tak sa tesim, niekedy sa tam aj rybka pohne 😅
Cely tyz. strazim kamoske syna, lebo svokra jej isla na operaciuu, tak s nim nemal kto zostat doma. Je zlaty, ale teda da zabrat sa o neho starat, hlavne pri takomto pupisku, co ja mam.No uz bezim lebo sa mi prave pokadil. To ako naschval, fuj, fuj, smradek riadny 😝

ninuska
5. nov 2008

cavesko babule
tak ja uz som doma z poradne nemocnicnej 😉 pekne nas tam poprehanali ...takze bude to cisarak planovany epidural ci ako sa to presne ......bud teda bud tyzden v stredu alebo tu dalsiu stredu urcite .....no som rada ze iem aspom co ma caka ...porodnica teda to m ini poschodie je velmi utulne nejake alternativy tam sice neponukaju ale personal ma odo mna zatial jednotku vsetci bolo hrozne mily a ochotni a to uz je co povedat na nase pomery 😀

soska inak sa citim v pohode len maly sa strasne toci a vrti a dost bolestivo kope ....takze ty mas uz brusino ze musis tehu veci zacat nosit??? ale neboj brucho narastie a to bude vsetko myslim ze pri tych aktivitach z marcom nebudes mat kedy pribrat nejako velmi ......

bybi
autor
5. nov 2008

Jeeej Soni, vy ste uz aj spat? Ako to rychlo ubehlo 🙂 Dufam ze ste sa mali dobre a vsetci sa o vas pekne starali 🙂

Nam dnes v robote vypadol internet, nesli ani maily a ziadny program, nejake je to na seba poprepajane... Tak sme asi od 12-tej nemohli nic robit... Volali sme aj IT a vraj to potrva par hodin, lebo museli volat na BT, tam niekde bol problem 🙂 tak snad to uz zajtra pojde, lebo inak je to strasna nuda. Aspon ze karty isli 😅 😀 😝

bybi
autor
5. nov 2008

Jeeej Ninuska, tak ty uz budes mat Huginka za chvilku pri sebe 😵

lara1znk
5. nov 2008

ahojte kocky,

soni vitaj spat, super ze ste sa mali tak dobre, no ved to je stale tak doma s rodinou, vsetci pomahaju a nas christian tiez sa doma tak rozrozprava, slovencina im asi ide lepsie 😀

ja uz mam stretko poznacene v kalendari tiez, ja som myslela ze by sme sa mohli stretnut poobede ked deticky uz budu vyspate, takze nas maly spi tak do 2ej minimalne, tak zuzi aj neskor by som ti poradila vyrazit, lebo inak ako by sme to riesili cez obed ked vsetky deti maju poobednajsi spanok?

jej ninus, super, tak vy uz skoro mate aj termin, my sme to mali tiez tak presne vsetko planovane a poviem ti bolo to super, teda mne take nieco velmi vyhovovolo
este nam daj vediet kedy presne, aby sme ti mohli drzat palce 🙂

lara1znk
5. nov 2008

eki ahooj, na teba som skoro zabudla 😉 , tak ty si sikovna zvladat starostlivost o 2 deticky, ja mam co robit s nasim drobcom

jajka, tak aspon to pocasie mate dobre, to iste dodava pozitivnu energiu, ja stale ratam dni a potom ku koncu aj hodiny ked sme u svokrovcov, tak skus aj ty 😅