Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

jajaalf
30. apr 2008

nestyhla som dopisat a kiko my to nejak odoslal ani neviem ako 😀

davame od nestle mlieko je to od 1-3rokov..ale pocula som,ze davaju aj kravske riedene z vodov 😉

soska
30. apr 2008

zuzi, ani mne prvy krat marco nechcel mliecko a vypluval ho a teraz uz pije o dusu😉
lufi, viem, ze na SR tusim kocky davaju najprv UM, mne sa to az tak nezda, ved UM je hlavne nahradou MM a tak po rociku by to uz organizmus mohol akceptovat. Tu sa odporuca v pohode kravske od roka, tak skusim tak a uvidime.

wow, ze stolicky? to my este nie, Marco ma 4 horne a 4 dolne zubaliky😉 teda musim kuknut aj na tie stolicky, ale nazda sa mi...a ako to Christian znasa?

idem kuk foto, aj ja uz pracujem na nasich,a le je ich moc vela...

soska
30. apr 2008

jeej, zuzi, krasne fotky, ja som si tie narodeninove ani nevsimla, vcera som pozerala tie po rociku😉
aj ja chcem kupit marcovi tu trojkolku, odkial ju mas? lebo maju ju vo viacerych obchodoch..ste s nou spokojni?

soska
30. apr 2008

babule, strajkuje mi mys, tak sa mi strasne zle robia tie fotky, uz ma to nebavi😢((

zuzula
30. apr 2008

dakujeme 😉
soni my mame trojkolku z ToysRUs a som vymakla dobry deal bola za £40 🙂 normalne stoji okolo £80.
ja viem ze nakoniec si Adamko zvykne aj na mliecko ved budem skusat 🙂
my tiez mame 4 zubceky dole a 4 hore a dalsie sa nejako zasekli uz par tyzdnov nic...teda nie ze by mi chybali 😅
a pekne pracuj na fotkach lebo som zvedavaaaaa 😵

lufi pekne fotecky 🙂

lufia
30. apr 2008

soska tak len pracuj pracuj my chceme vidiet Marca 🙂 🙂

vidis v Uk je to ine.ja tiez neplanujem a do 3rokov davat UM ale radsej este pockam.aj tak mam podozrenie ze Chris ma ekzem.teda neviem ci to je ekzem ale nejdem riskovat este aj s mliekom 😖

a ako znasa Chris zuby?no nema horucky,nema hnacky takze to ma tesi ale vela krat je riedne umrncany a chce byt na rukach(co je unho rarita)ale ono je to tak obden.raz to vyzera ze ho zuby netrapia a raz si chudacik dohryzie cely prstik co ho ma vecne v puse ☹
no a noci to je katastrofa ale to u nas nieje nic nove.uz 8mesiacov(odkedy zacali ist zuby)som nespala dlhsie ako dve hodiny vkuse 😔

lufia
30. apr 2008

zuzi dik len sa snazim o tie o ktorych som pisala ako sa nam uz Chris stvera na skrine -je to potvorka
ale tiez my to dakosi nejde 😠 😖
trojkolku mate super taku som na SK ani nevidela
a Adamko sa chce vozit?lebo nase trdielko nie on ju chce tlacit sam 😀
nasa suseda ma 2,5roka a ma taku istu trojkolku ako my a ked sme vonku tak ona sedi a christian ju tlaci 😀 😀

lufia
30. apr 2008

soska tak aspon zopar foto som videla 🙂
muselo vam byt supeeeer 🙂
Marco je velky fesak 😵 😵 tak rada by som ho videla na zivo 🙂 a pri bazeniku si asi uzival cooo?
a ty aka kocka 🙂 taka stihla 😉 Marco ma peknu maminu

soska
30. apr 2008

lufi, diki, koncne som dala teda zopar fotiek dokopy, ale som sa namakala😉
a diki za kompliment 😉
a ano, marcovi sa vsade hrozne pacilo, bolo to super, ze sme stale menili prostredie a stale bolo cosi nove 😵

soska
30. apr 2008

lufi, aj ty si dala kopec noych fotiek, zlatulinke😉 Christianko sa mi zda, ze vyzera omnoho starsi od Marca, tym ze ma tolko vlaskov 😀 nase male, je take holohlave babeno 😀

lolofonka.k
1. máj 2008

dobre ranko maminy.....som skor prispievatelka na MS /kedze buduca nevesta/, vas tu kukam prvy x....citam, ze vy tu mate vsetky drobcekov, ja uz veeelku slecnu.
rada by som vsak jednu otrazku - mate prosim niektora skusenost s porodom v UK? dakujem 😉

janka07
1. máj 2008

ahoj lolofonka, ja som rodila v UK minuleho roku v oktobri.....

dididi30
1. máj 2008

ahojte
lolofonka, zatial nie ale dam vediet 😀
janka a ako sa ti rodilo?? spokojna, ci ani nie?? islo to rychlo?aj ti vyvolavali ci ani nie??

janka07
1. máj 2008

ahojte.....tak ja som mala termin na 11.10. ale malicky sa na poslednu chvilu otocil a to som uz prenasala 10 dni, takze nakoniec sa narodil cisarskym rezom 21.10. Nakoniec som aj rada, lebo vazil 4,410 kg 😝
Rodilo sa fajn, citila som sa dobre a bezpecne, aj starostlivost po porode bola fajn, ale citila som, ze som tam cudzinka a trosku mi to davali aj najavo ☹
Tobias mal po porode velmi nizky cukor, takze som ho v prvu noc nemala ani pri sebe, musel byt na odd. special.starostlivosti.
ale inak, ostali mi pekne spomienky a dobre pocity, aj starostlivost po porode bola a je super 😉

jajaalf
1. máj 2008

ahojte

soska tak sme sa dockali fotiek 😀 😀 😀 😀 krasne..
marco ma nejake vlasky?a co si mu dala pri vodu tie plienocky do vody alebo uz plavky? 😕 ja neviem co mu dam na leto ci ho neneham holeho 😀 ale segricka mi povedala,ze ked sa pokaka co spravy 😕

lolofonka.k
1. máj 2008

janka07 a ako to bolo z lekarskou starostlivostou pocas tehotenstva? my sa chystame otehotniet 😅 a buduci tyzden idem k lekarovi /ci vsetko ok/

janka07
1. máj 2008

lolofonka, ked nam potvrdili, ze som tehotna, tak som chodila kazdy mesiac k midwife na poradnu a pocas tehotenstva som asi 2x absolvovala sono a bola som aj na amnio, lebo som mala zle krvne testy....ak som sa midwife zdala velmi bleda, zobrala mi krv, takze aj pocas tehotenstva toho bolo super, myslim ze je to tu trosku ine ako doma na Slovensku (z pocutia kamaratok a znamych)....

janka07
1. máj 2008

tak vam prajem, nech sa vam to podari....je to kraaasny pocit byt tehotna 😵

lolofonka.k
1. máj 2008

janka07.... viem viem...ja uz jedno mam /take odrastene, 11rocne/ ale tehotenstvo som si vychutnavala, bolo to krasne obdobie

soska
1. máj 2008

ahojte.dobre ranko!

jaji, ja mam pre marca take plavky aj so vsitou plienkou, ale tie podla mna moc v sebe neudrzia, tak sme casto davali plienku na plavanie a sortky, alebo obcas k moru aj holeho, ale je to pravda, ze ked sa pokaka, je to trapas😉))
Ja som ho vcera nechal 2 sekundy be plienky stat pri posteli a ns dlazku sa mi pocikal a nalozit aj hovnisko- fuj, to som bola v soku 😀

ahoj lolofanka, aj ja mam dorbu skusenost s porodom tu, rodila som o 3 tyzdne skor a vsetko prebehlo super, teda az na tie bolesti 😀

vilkakatka
1. máj 2008

Dobre ranko babulky 😉

Popridavali ste krasne fotocky 🙂 ... uz som okukla vsetky albumy. 😵

U nas je nejaka kosa, normalne som musela zapnut kurenie ... budeme tu kurit asi do juna 😵
Zelame vam krasny prvo-majovy dnicek. Manzelik sice pracuje, ale ked pride na prestavku, tak ho musim schmatnut, najst nejaku rozkvitnutu ceresnu a vybozkavat ho 😵 😵 😵

Lofonka, skoro vsetky sme tu rodili v UK. Ja som bola velmi spokojna aj so starostlivostou pocas tehu a aj s porodom. je pravda, ze system je tu uplne iny ako na SVK, ale mne vyhovoval viac. Asi to najviac zavisi od ludi, ktori sa budu o teba starat a prides s nimi do styku. A taktiez roznych castiach anglicka su dost velke rozdiely v starostlivosti. Niekde midwife chodi ku tebe domov, inde chodis ty za nou a pod ... Drzim paluchy a idem kuknut albumcek na MS.

lolofonka.k
1. máj 2008

soska a kolko dni si bola v nemocnici? je pravda, ze tu netreba byt tych 5dni?

soska
1. máj 2008

ja som bola v nemocke dva dni lebo na zaciatku sme mali problem s kojenim,a le inac sa ostava len jednu noc. Je to aj na teba kolko ches ostat😉 Mne tie dva dni bolo vela....teraz rozmyslam, ze ci som bola 2 noci alebo 3, uplne som zabudla, v kazdom pripade, uz som chcela byt co najskor doma, lebo soms a nudila😉

kati, tu je slniecko, tak snad bude aj pekne😉

zuzula
1. máj 2008

ahojte kocky, len narychlo zdravim z prace, mam pred sebou 4-dnovy vikend tak mi to dnes pojde v praci rychlo kopa roboty 😉 dufam ze stihnem popozerat soskine fotos moc sa tesim 😵

lolofonka ja som bola maximalne spokojna s porodom aj starostlivostou a vobec som nepocitila ze som cudzinka, vystriedali sa pri mne 3 sluzby midwifes a vsetky boli super, aj ked boli komplikacie, Adamko sa zasekol ale nakoniec vsetko dopadlo dobre ani cisarak nebolo treba 😉 ostala som v nemocke necele 2 dni po porode a potom som sa uz moooc tesila domkov 🙂
teraz uz je o rok neskor a Adamko prave oslavil prve narodky 😵
pekne snazilkovanie zelam 😵

my tiez na plavanie pouzivame este Huggies plavkove plienocky, mam kupene aj latkove na leto ale este som ich nepouzila zda sa mi ze nie su moc save..ked minieme Huggiesky tak potom vyskusame. 🙂

soni, aj nam sa uz podarilo nalozit hnedu kopku v strede obyvacky 😀 😀 😀 nastastie nemame koberce 😅

zuzula
1. máj 2008

soni kraaasne 😵 😵 😵 Marco je usmiate slniecko a poslusny chlapcek ze si necha klobucik na hlavicke 😉
ja sa obavam leta lebo Adamko si kazde 2 minuty dava ciapocku/siltovku/satku dole...tak ho stale napominam ako obohrata platna 😅
a soni mas super postavicku kocka si 🙂
uz sa aj ja tesim k moru sice si este pockam lebo planujeme prvy septembrovy tyzden ale hadam aj dovtedy bude teplo tu a pojdeme aspon do Brightonu 😅

vilkakatka
1. máj 2008

Lolofonka, ja som bola v nemocke 2 noci, lebo Adelinka si chlipla plodovej vody, tak trosku grckala 😕
Ale myslim, ze po 6-tich hodinach, ak je vsetko v poriadku, tak mozes ist domov 😉 ... ale to je myslim naozaj extremne rychlo 😅

Soska, aj u nas uz vyslo slniecko...tak sa snad otepli 😉

Zuzka, len pekne pracuj, lebo praca slachti 😵

lolofonka.k
1. máj 2008

jeeejda, no to ste nepobudli dlho. to je fajn.
dakujem vam za info, zte zlate.
ja som v skotsku, nemam tu nikde nikoho, s kym by som sa mohla poradit a aj ked snazne - ale marne hladam nejake osobky na chatoch.

bybi
autor
1. máj 2008

Cauko 🙂 U vas svieti slniecko? U nas je uplna tma a leje 😠

Zuzi kam idete na dovc? My tiez ideme v septembri, od 6.-teho 🙂

Lofonka, ja si starostlivost v tehu neviem vynachvalit, bola som maximalne spokojna a pocas porodu a po ani nehovorim. A hoci som asi 5 dni po porode mala trosku zdravotne problemy, midwife prisla ku mne domov a naozaj sa snazila. V nemocnici som bola 1 noc a tiez som vobec nepocitovala, ze som cudzinka. Velmi pekne sa o nas starali 😵

Soska, uuuplne super fotecky, parada... Hned bz som isla 😵 😵 😵

Inak dnes v noci sa Zarka zobudila a ked som prisla k postielke, tak ona sedela na opacnej strane pri hrackach 😀 Uz asi tyzden si sama sadne, ale v noci mi to este nespravila 😀

vilkakatka
1. máj 2008

Bybus ... Zarka je naozaj sikulka 😉 ... som zvedava, kedy bude sedkat nasa Adelinka, ale kedze stale chce, aby sme ju podopierali a drzali, tak to asi dlho nebude 😵

My ste teraz trosku zaspavali s placom ... zacala som trosku s dennym rezimom, lebo mi cez dnik spinka po trosku kazde dve hodinky, tak uvidime ako to pojde. Ale uz pekne chrni ... zaltulko moje 😵

soska
1. máj 2008

diki babule😉

bybi, ta Zarka je sikova potvorka😉
A kati, vy mate este na sedenie dost casu, neboj😉

Nas ocino asi vyminie celu dovolenku teraz, tak ked mu nieco ostane, asi to usetrime na Vianoce, tak ja budem asi chodit dovtedy sama, urcite pojdeme v lete na SR a mozno niekoho zlanarim aj k moru😉 Je to uzasne, ked sa drobcek moze tak vonku vysantit a paradne sa unavit, hoci slnko nie je moc bezpecne, ale je to predsa len na vzduchu a ochranne faktory to istia 😀