Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

soska
16. sep 2008

ahoj maylinka, vacsinou tu mame drobcov, ktori este len zacinaju hovorit, takze je tazko povedat, ako to bude v buducnosti. Aj ja by som hrozne chcela, aby Marco hovoril oboma jazykmi, ale tiez to vidim na inych detoch, ze ked su stale v anglickom prostredi, preferuju odpovedat anglictinou...treba teda na nich stale hlavne po slovensky a co najvacsi kontakt so slovencinou. Hlavne, ze rozumenju a snad potom zase na slovensku napr. na prazdninach, ked im ini neporozumeju, pouziju slovencinu?

soska
16. sep 2008

a kontakt so slovencinou som myslela slov. rozpravky, CDcka, knizky a samozrejme kolko to dovolenky a financie dovolia- navstevy Slovenska 😉

bybi
autor
16. sep 2008

Ja si myslim ze aj vy, co mate muzov anglicanov to budete mat v tomto trosku tazsie. Lebo predsa len aj doma sa rozpravate anglicky.

My doma rozpravame len slovensky, no tiez sa bojim, ze rozumiet bude, ale nebude chciet rozpravat. Budeme sa musiet tvarit, ze anglicky nerozumieme 😀

bludicka1
16. sep 2008

bybus ja sa snazim sem prist ale zvycajne zapnem pc a uz drahy krici ze je vecera na stole a potom chvilku lenosime pri TV a ked sa vytrepem znova hore do nasej spalne, tak to uz len padnem do postele 😅
som z celeho dna velmi unavena, hoci si kazdy den s Dankom cez obed hodinku pospim. No som ako taka slonica a vsetko ma hroooozne unavuje.
Ci som vacsia?? mne sa zda ze ano, ale pribrala som podstatne menej ako pri Dankovi, tak neviem neviem.
mame o tyzden sono a tak uvidime co nam povedia. Ties nevieme ci nebudem musiet ist cisarskym, hoci rada by som znova prirodzeny porod..... aj ked mam strach, ak bude drobcek taky velky ci nebodaj vacsi ako Danko aby nahodou nenastali komplikacie ☹
Nechame to na odbornikov, ak sa ti anglicania vobec takdaju nazvat 🙄
a nerob mi chutky!!! ja som teraz taka pazrava.... celu velku milku som dnes zozrala 😅

lari ten vas christianko je taky duper cestovatel. To nas DAnko lietanie vobec nezvlada 😒 uz mam strach v Novembri ako to zvladneme... asi ho budem celu cestu krmit aby nemal cas na plac 😀

soni tak to mas super ak ste so susedkou spokojni. Ja sa snazim dostat Danka do skolky no vsade je plno 😒

nebojte sa nepremeskate nic, ja vam dam vediet co a jako, len ma trapi, ze o vas nic neviem, ako sa vam dari.

a zbadala som nieco o stretku v Birkaci... babenky ja sa doplazim, hoci aj s 2 detickami v naruci, len dajte vediet kedy a kde 😀

bludicka1
16. sep 2008

bybus ja uz chodim do robotky len na 26hod/tyzden, tak sa to zvladnut da a tehotenstovo zvladam tak ako predtym... hrozne 😠 🙄 hlavne kyselina ma hrozne trapi a krce v nohach 😖 No uz len 5tyzdnov, tak sa neviem dockat na drobceka 😵 uz nech je to zajtra 😵 😵

zuzula
16. sep 2008

ahojte kocky 🙂 no dva busy dni v praci za mnou a zajtra mam volno 🙂
Bludi, to sa ti nedivim ze si unavena, ved robis viac hodin ako ja a ides pomaly rodit. kedy nastupujes na matersku?drzim moc palce aby vsetko islo ako po masle a aby si mala lahky porod (ak take nieco existuje) a coskoro mala babatko v naruci. mas aj nejakeho tusaka ci to bude chlapcek alebo holka? 🙂

Bybi neboj nase deticky budu rozpravat doma pekne po slov., bude im to prirodzene ze doma tak, vsade inde inak...urcite budu zo zaciatku miesat jazyky tak ako Adam teraz...niektore slova tak ine onak...ale sa to spravi. 🙂

Baby nas Adam sa zamiloval 😵 ma kamosku Nikolku strasne sa vzdy na seba tesia, Niki pred spanim vraj dokola omiela Adam Adama a Adamko si dnes chcel stale pozerat fotky co maju spolocne a stale len "Nini Nini" a tak sa pri tom hanbil ako by bol fakt zalubeny 😉 no strasne podareni su spolu, aj sa vodia vonku za rucicky a krmia sa jeen druheho jedlom 🙂 samozrejme ked pride k tomu aby sa podelili o hracky to uz nastane bitka lebo chcu mat obaja to iste a sediet na presne rovnakom mieste...veselo 😀

pekny vecer!

bludicka1
16. sep 2008

juuuuj zuzka to je zlatunke, nas danko by vsetky kocky len bozkaval ale za rucicku nechyta, to musim fakt nadherne. Prva laska 😵

na matersku nastupujem tyzden pred porodom, teda podla toho kedy bude porod 😅 ale tyzden pred terminom by som mala. Tak sa nechame prekvapit. A co to bude.... ja od zaciatku tvrdim ze dalsi chalan podla tehulkovania, bo to tak isto ide ako s Dankom, no mozno nas prekvapi drobcek bez pipika..... ja sa uz faaaakt hrozne tesim.

ties verim tomu ze nase deti budu rozpravat SVK, ak to nezanedbame. Urcite im to bude dlhsie trvat a budu preferovat UK ale ked pojdu k starkym doma tak s nimi budu musiet.
Dobru nocku, pridala som uz fotecky a padam na nos, letim spat. Dobru nocku vsetkym 🙂

ninuska
17. sep 2008

cavesko babulky ranecko hlavne 🙂

vidim ze bludicka tu bola ....boooze a ako neskoro to ja som uz bola v inej sfeeeere chichic
inak ja som tiez pribrala podstatne menej ako pri sofii zatial 7 kg. pri fifi to bolo 12kg. a bola som urcite okruhlejsia pri hugovi mam pocit ze mam uuplne ine brusko ale tak ako pri sofii sa neviem dojest surovych zemiakov , jablk , a mrkvy 😀

bybi
autor
17. sep 2008

Caute kocky 🙂 A co je tu dnes tak ticho 🙂

Ja sa hlasim z prace, robime poriadok v papieroch a sanonoch, tak aspon nieco na dnes 🙂

A teda uz to bolo treba 😅

Kde ste dnes vsetky?

maylinka
17. sep 2008

ahoj, ja som tiez tu, tiez sa trochu nudim aspon na xvilku. ako sa dari? kde pracujes?

bybi
autor
17. sep 2008

Ahoj maylinka. Ja pracujem v jednej firme, ktora robi vsetko co sa ciest tyka a ja mam na starosti fakturaciu vsetkych nasich kontraktov 🙂

A ty pracujes, alebo si doma s detmi?

maylinka
17. sep 2008

ja som doma s malou, josh je uz v skole kazdy den, tamarka pojde do skolky od januara, ja idem opat do skoly, som doma uz 3 roky, riadne mi to uz lezie na mozog, aj ked vecer som rada, ze sedim a deti spia 😉 vazne si neviem predstavit dalsi prirastok, asi by mi rohy narastli 😀

zuzula
17. sep 2008

ahojte kocky, tak az teraz mi Adam zaspal, boli sme doobeda na playgroup tak sa vyblaznil, dufam ze pospi aspon 2 hodky 🙂

Ninus ze surove zemiaky 😅 ale stale lepsie ako niektore baby jedia hlinu alebo kavovu usadeninu 😀 ja som vedela zjest aj 10 mandariniek na posedenie a kazdy den som musela mat kokosovu fidorku 😀

Maylinka ahoj, kde zijete? sa mi lubi ako ste vybrali mena detickam, kazdy ma jedno slov. a jedno anglicke 🙂

Bludi tak som zvedava ci ti tusak vyjde...aj tak si super trpezliva ze ste si nedali zistit pohlavie, ja by som nevydrzala. a idem pokukat fotos ako Danny narastol 🙂

jajaalf
17. sep 2008

ahojte

bludi konecne si sa aj ty ozvala 😉 krasne foto no ako sa ten danko zmenil 😵 😵 a co sa tyka tehulkovania tak ty zostalo fakt uz malo ubehlo to rychlo ..nakoniec si si nedala povedat co to bude?to by som ja asi nevydrzala 😀

vcera mi moj sikovny syncek hodil do zachodu mobil ale nastastie sa osusil a funguje..uz som sa bala ze nepojde tak by som nemohla ist na net...

soska
17. sep 2008

ahojte!

maylinka, verim ti. 3 roky byt doma je dost.
Ja mam len jedno a tiez si rada vecer vydychnem, ked uz spinka. 😉 Ale to myslim v dobrom samozrejme. Decka su kolotoc, kde sa nezastavis cely den...

ninus, to je fakt cudo, ze surove zemiaky! 😀 ale aspon to mas vsetko ovocie a zeleninku- zdravucke pre babo😉

ja som dnes mala rano taky nezazivny trening, tak aspon mi to trochu ubehlo a teraz zostava do konca prac. doby len chvilka 🙂

Zuzi, tak Nicolka je Adamkova frajerka? To je zlate! 😵 Vidis, aspon ze mas nad nim aku taku kontrolu, lebo uz by si musela teraz odhanat 😉
😝

Bludi, uz to mas za par, ta obdivujem, ze este do posledneho stadia robis 😕 Davaj si na seba pozor! A informuj nas! 🙂

janka07
17. sep 2008

ahojte dievcata...chcem sa opytat, ja davam nasmu krpcovi mliecko hipp od narodenia a papa ho az do teraz....je potrebne prejst na hipp 2 alebo 3? on mal totiz od narodenia problem s kakanim a ked som mu v 6 mesiaci dala hipp 2, tak ho chudatko zatkalo....no a teraz sa bojim aby to nebolo to iste ak prejdeme na hipp 3....dakujem za kazdu pomoc a radu 🙂

zuzula
17. sep 2008

Janka, podla mna by si mala prejst uz na dalsie mlieko, od 10mes je trojka...ono ma to mliecko ine zlozenie, prisposobene vacsim detickam ktore papaju uz aj inu stravu, myslim ze hlavne zelezo a nejake ine vitaminy su tam vo vacsom mnozstve ako v jednotke...asi mas najlepsie sa poradit s Health Visitorkou, ak nebude malemu vyhovovat Hipp tak je kopa inych znaciek 🙂

zsuzsu
17. sep 2008

Ahojte.
Chcem sa vas opytat, aky mate nazor na ockovanie proti rakovine krcka maternice pre deti. Mne Zuzka doniesla papier že idu ockovat 13 rocné .Ja som rada a dufam, že to pomože ale som zvedava aj na vaš nazor, alebo ci ste nepoculi nieco že by som bola proti.
Diky. pekny večer prajem a detickam pusinku posielam.

bybi
autor
18. sep 2008

Dobre ranko 🙂

Zsuzsu, podla mna je to super vec. Ja by som sa tiez dala zaockovat, keby sa dalo. Na SK sa da tusim do 26 rokov, ale je to na 3 krat...

Ja som mala teraz zle vysledky, v oktobri ma caka este jeden test a ked to bude zle, budu to musiet liecit (co dufam, ze nebude treba), takze ja by som do toho urcite isla.

Kocky dnes na nas myslite, mame ockovanie proti TBC (tusim tak sa to pise), vybavila nam to nasa HV. Ale ja mam strasne stresy, ako to Zarka zvladne. Predsa len, ked ju ockovali naposledy, bola este malicka a nevnimala az tak... Takze dneska budem revat ja asi viac ako ona. Koncim v praci skor a medzi 2.00 - 2.30pm tam mame byt 😒

maylinka
18. sep 2008

dobre rano baby, u nas krasne slnecne, hoci uz citit ten chlad zrana...
janka pridam sa k zuzule, zeby si mala vyskusat hipp 2 alebo 3, sksus najprv s 2kou ak sa obavas, alebo vyskusat inu znacku, podla mna je SMA to naj mliecko, moje mali SMA Gold od 3 mesiacov, a od 6 mesiacov mali SMA Progress, lebo ako zuzula hovori, je to uz prisposobene starsim, a je to aj vyzivnejsie (cize nemusis tak casto krmit)
bybi drzim palce s tym ockovanim, ja som tiez davala maleho ockovat asi mal len 3 mesiace, hoci tu sa to nepraktikuje, malu som uz zaockovat nedala, stale rozmyslam ci ju dat alebo nie, ale vraj dnes to uz tbc nie je taka hrozba
tie ockovania su v tom veku najhorsie, ale dufam, ze to zvladnes ,moje vzdy revali na plne hrdla, ale nie dlho, len ju pevne drz, aby sa nemykla....good luck
co sa tyka toho ockovania proti rakovine krcka maternice, tiez myslim, ze je to super,
myslim, ze to chrani pred tymi troma najkazivejsimi HPVirusmi, ktore sposobuju rakovinu maternicu, teda podla mna krok dopredu, urcite daj zaockovat
baby ja som celu noc nespala, chytila ma hrozna nadcha, viacmenej alergicka, citim sa hrozne

soska
18. sep 2008

Ahojte kocky!

Dnes je tu dako tisko😉
My sa mame fajn. Dnes bol vacsinu dna s nami aj ocino, tak sme si to uzili. Bolo celkom pekne, tak sme boli na zahradke a trochu vonku. Este sa chystam s Marcom do Asdy na mensi nakup, ale zatial mi spi 😔

Bybi, daj vediet ako dopadlo ockovanie. Dufam, ze ok!

Zsuzsu, aj podla mna je to dobre dat ich zaockovat, nic zle som na to zatial nepocula... 😔

ninuska
19. sep 2008

cavesko babule
vidim ze vsetky zaneprazdnene 🙂

bybi ako dopadlo ockovanie ??? sofinku budu ockovat tusim v decembri uz som to ockovi dohodla on to urcite vydrzi lepsie ako ja 😅

inak je tu kosa len aby ste nezavideli a ani sa to nema zlepsit ☹

bybi
autor
19. sep 2008

Dobre ranko kocky...

Ja som vcera pisala, ako dopadlo ockovanie, ale vidim, ze to nezobrazilo... Tak este raz 🙂 Dopadlo lepsie ako som cakala. Jasne ze plakala, kym ju pichali, ale hned potom sa ukludnila. Asi pol hodinu bola potom taka nijaka, ani sa neusmiala. Az ked zbadala tata, taaaky usmev hodila. A potom uz v pohode. Vraj by nemala mat ziadne reakcie (teploty a pod.), lebo ta vakcina sa vyvija niekolko tyzdnov.

Dnes sme mali mat ten training. Ale zrusili nam to a prehodili na utorok. Tak fasa. Dalsie 2 dni nicnerobenia a potom budem stihnut za 3 dni robotu za 2 tyzdne 😒 No ale nejako bolo, nejako bude 😀

Dnes je piatok, vraj ma byt krasny vikend, tak budem mysliet na to 🙂

Pekny den vsetkym 🙂

soska
19. sep 2008

Ahojte!
Ozaj vyzera dnes pekne. My sme sa chvilu hrali na zahradke a normalne sa dalo byt v kratkych rukavoch😉
Super!
Poobede sa chystame na spievanie a do parku.

Bybi, po tej tbc sa ta ranka vraj moze zapalit po pa tyzdnoch, ale Marco to nemal, aj ked mu tam ostala taka vacsia bodka. Super, ze to mate za sebou a takto ste to zvladli 🙂

Ja som taka rada, ze dnes 'robim' z domu, lebo ani u nas sa nic nedeje, tak tu som aspon produktivna a mozem byt s rodinkou 😉

bybi
autor
19. sep 2008

Kocky no co sa to tu dnes deje? Vonku je pekne, tak ste vsetky povyliezane, co??? 😀

Ja som este zavreta v kancli, ale uz iba hodinku 🙂

Dneska som sa rozpravala s managerkou skolky. Ona ma dceru narodenu presne v ten isty den, ako Zarka. Tak sa ma aj pytala, ci bude zarka na narodky v skolke. Hovorim ze hej, tak ze im spravia party 🙂 Ake mile 😵 😵 Tak ma to potesilo. 😵

zuzula
19. sep 2008

dnes je naaadherne teplucko 😵 😵 dufam ze to vydrzi aj cez vikend aby sme mohli niekam vyrazit. my sme dnes boli doobeda na spievani a potom cely den v meste, v takomto pocasi sme si to poriadne uzili aj so zmrzlinou 😵

Bybi aj v nasej skolke ma kazdy oslavenec party, adamko ma kazdu chvilu napisane ze na olovrant mali bday cake 😅 a niekedy vsetci dostanu aj nejake male sladkosti, tak ako sa tu u nas na SK robieva 🙂

pekny vikend kocky 😵

soska
20. sep 2008

Krasne sobotne ranko kocky!

Naozaj to vyzera na nadherny vikend, tak si este uzijeme trochu babieho leta😉 Hura! Idem vyvesat pradlo von!
My sme uz stihli aj ihrisko a teraz krpcek spi, ja idem varit, poobede mame plavanie.
Zda sa mi, ze kazdym dnom ma viacej energie a vyzaduje si viacej pozornosti, niekedy som vecer ako vylusnuta 😔 Ale zase mi relativne dob re spinkava, tak to som rada...😉

Vy ste hovorili o tom hadzani veci do zachoda, no ja som vcera nasla v pracke opranu hrst hrozienok, minule tam dal zase kusky nektarnky, cumlik a podobne....Nezostava mi nic ine, len sa na tom rehotat 😀

Ozaj, skyeurope ma teraz nejake akcie, ak niekto pozerate letenky😉

maylinka
21. sep 2008

Ahojte babule, dufam, ze si vsetky uzivate krasny vikend. Ja velmi nie, lebo v piatok vecer ma chytila hrozna nadcha a doteraz ma kvari, este aj tamarka zacala soplit. Takze nic moc. Ale hadam dnes niekam vyrazime, ked je tak krasne.
☹ ☹
Tak bybi vidis, ze to ockovanie dopadlo lepsie ako si ocakavala, to mi mamky sa ale natrapime vsak? Hlavne, ked ide o prve dieta. Ja to uz pri druhom beriem tak inac, ale inac si o nich starosti robim v jednom kuse.
zuzula my byvame v stoke on trent, strasna smola,ze tu nie su ziadne slovenky na okoli, v skole som akurat videla nejake polky, ale inac nikoho, a za tych 5 rokov, co tu zijem som natrafila na jednu slovenku s dietatom. co ma mrzi. Zeby to bola taka diera?
ozaj koncom oktobra cez half term letime za babkou a dedom na slovensko 🙂

zuzula
21. sep 2008

cafte babule, dufam ze ste si naplno uzili krasny vikendik 🙂 tu bolo ozaj super teplucko, tak sme to vyuzili a boli sa bicyklovat, pritom sme ponachadzali nove ihriska co sa ratalo hlavne krpcovi 😅
okrem toho som dnes piekla buchty a take skoricove slimaciky z kysnuteho cesta, tak sme potrebovali vytravit a zhodit kalorie 😅

soni, ani neviem kolkokrat sa mne stalo ze som oprala nejaky hracky, misku, cumel...ale uz som si zvykla kontrolovat pracku pred tym nez ju zapnem 😀

maylinka, to je ozaj skoda ze tam nepoznas ziadne slovenky 😒 ja sa tu najviac stretavam hlavne so slovenkami a ceskami, predsa len je to trosku pribznejsia mentalita aj nazory na vychovy a zivotny styl su ine ako maju anglicanky...mame teda partiu aj z predporodnej pripravy to su kocky z UK ale s tymi ma zase psja ze sme spolu prezivali tehulkovanie a mame rovnako stare deti, ale s nasimi babamisi rozumiem lepsie 🙂
musim priznat ze to vase mesto ani neviem kde je ale kuknem na mape nech mam prehlad.
inak tu planujeme (zatial len tak nezavazne) dalsie stretko asi v Birminghame tak ak sa ti bude chciet tak moes prist 🙂 uz sme sa raz stretli v lete u Sosky a bolo to super 😵

pekny vecer kocky, caka nas double bill Desperate Housewives, tak ideme relaxovat pred telku 🙂

bybi
autor
22. sep 2008

Dobre ranko kocky 🙂

Aj my sme si vikend super uzili, bolo krasne slniecko, tak sme vyvencili aj psa aj Zarku 😀

Z piatka na sobotu sme vooobec nespali a rano sme objavili novy zubok, tak ten nas trapil celu noc 😒 Ale uz tuto noc prespinkala celu, tak som to trosku dospala 🙂

Vcera sme sa boli rozlucit s tym kamaratom, s ktorym sme byvali skoro 4 roky. Dnes rano uz nastalo odisiel do Prahy aj s frajerkou. Dostal tam dobru pracu a aj jeho rodicia tam ziju 🙂

Vsetkym prajem krasny dnik a tie co nepracujete, uzite si este pocasicka aj za mna 😉 😝