Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bybi
autor
12. feb 2009

Let zruseny ☹ Take mam nervy, som sa tesila.... Som zvedava co teraz 😒

soska
12. feb 2009

bybi, zuzi, to mi je luto, snad ich nejako dopravia zajtra doobeda nejneskor. drzim palce!

bybi
autor
13. feb 2009

Zuzi tak co, priletel tatino? Daj mi potom vediet? Segra uz ten let nestihla, resp. bol uz plny. Mala by prist dneska vecer. Ale rovno jej povedali, ze je velka sanca ze zase nepoletia. Tak ak nepride ani dnes, prebookuje to zase o 2 tyzdne... Hrozne, 3cm snehu a kalamita najvacsia 😠

jajaalf
13. feb 2009

bybi to mi je luto ze setricka nestihla let.. ☹ kde ze je kalamita u nas na sk alebo u vas?

bybi
autor
13. feb 2009

jaji ona ho stihla, len ho zrusili. My sme tu ZAS mali KALAMITU. 3cm snehu 🙄

jajaalf
13. feb 2009

aha tak som to zle pochopila 😅

soska
14. feb 2009

Ahojte!
Vsetkym prajeme krasneho Valentinka, vela lasocky od vasich poloviciek a este viac od drobcekov (alebo brusiek 😀 ) 😀 😵 😵 😵 cmuk 😎

vilkakatka
14. feb 2009

Ahojte Valentinky 🙂

Nejak nepisete, a ja potomm nemam co citat, ked sa tu nahodou dostanem ... hihihi 😝

Je mi luto cestovatelov, ze sa nedostali do Uk, ale snad uz aj prileteli 🙂
U nas stale kyda snehu ... v kuse asi tri dni snezi ... vsetko je take krasne bielucke ... mozno pride aj Jezisko 😵 😵 😵

Zelame krasny valentinsky dnicek 🙂

ninuska
15. feb 2009

AAAaaahojte babule

tak uz som znovu doma z nemocky som si to tam vsetko pripomenula narodenie hugina a tak ...operacia prebehla dobre mam tri dierky v bruchu ☹ a som zase zasita ale nie je to take zle ......hugino uz zase papa mame s prska lebo nechcel vobec nic ani flasu a ni prso len trochu sunar a tak sme ho krmili lyzickou asi dva dni ...lebo som jeden den a noc nesmela kojit koli narkoze .....aaaaaale uz som doma a to je hlavneeee

takze ak este valentinkujete tak si to uzivajte 🙂

bybi
autor
16. feb 2009

Dobre ranko kocky 🙂

Ja som uz zase v praci, take je to tazke po vikende, a zvlast po predlzenom dokopat sa zase do prace 😀

Ale tak uz som tu, tak uz nejako vydrzim 🙂

Ako ste vikendovali?

My celkom fajn, v sobotu sme boli na shoppingu a na plavarni a v nedelu v Leeds castle na prechadzke 🙂

Pekny den vsetkym 🙂

soska
16. feb 2009

Ahojte!

Aj ja uz opat v praci 😔 Rano s a vstavalo tazko, to je pravda.
Aj nas viknd bol pohodovka. Dostala som novy parfunik, jupii 😀 upiekla nam torticku, a vcera sme boli na malom vylete v takom prirodnom miniaturnom muzeu, bolo to super. Marco sa isiel pocikat za tymi vsetkymi vlacikmi, co sa tam prehanali 😀 No a na odchode, ked sme mu kupili mini helikopterku, ktoru si vybral, aspon sa tak zdalo, hodil straaasny tantrum a reval ako sialeny...asi chcel aj nieco ine 😨 ...no bola to zabava😉

Ninus, super, ze si uz doma a ze ste zase v pohode 😵 Setri sa!

bybi
autor
16. feb 2009

Jej Ninuska, ja som to nejako prehliadla.

Super ze si uz domka a vsetko je v poriadku 🙂 Prajem skore zotavenie 😉

soska
17. feb 2009

Ahojte!

nejako je tu ticho, ked sa v robote nudim ☹ 😀

Co mate nove?

Zofa sa uz dlho neozvala, si tam? ESte 3v1? Daj vediet, nech sa nestrachujeme!

bybi
autor
17. feb 2009

Ahoj Soni, aj ja som v praci a tiez toho zatial nejako vela nemam. Ale asi sa to za chvilku zmeni 🙂

soska
17. feb 2009

Ahoj bybi, a ako sa ma Zarka, co vystraja?

Inac, minule som si pozerala tvoje fotky na FB- spomienky na Vase dovolenky a su uuuuplne kraaaasne 😵 Tak som si aj ja zaspominala na more a dumala, ze kedy sa my niekam vyberieme zase takto. Tak dufam, ze toto leto to spuntikovia umoznia a nieco vymyslime 🙂

ivett2
17. feb 2009

Ahojte 😉.
Po dlhšej dobe som sa sem zasa dostala. Akosi veľa robotky v práci 😝 . U nás dnes celý deň krásne sneží 😵 . Ráno som asi 10 minút škriabala auto a odhrabávala cestu, lebo som akosi zapadla 😅 . Máme už po kolená snehu 😵 . Jujuj, dievčatá sa budú dnes tešiť. Vo štvrtok a piatok si beriem dovolenku, nech sa troška posánkujeme. No a cez víkend ideme s manželíkom lyžovať. Chrústikov necháme u našich. Aj my bude za nimi smutno ☹ , no ale aspon si troška oddýchneme 😀 .
Ako sa inak darí? Aké máte počasíčko v UK?
ninuška - želám skoré uzdravenie 😉

zofa
17. feb 2009

Ahojte kocky.
Som tu dnes. Bola som v nemocnici 😠
dostala som kontrakcie, no zastavili mi ich lebo nemaju v okoli 50mil volne miesto pre nedonosene deticky. Ani len pre jedno a nie to este pre dve 😠 😠 Kontrakcie mi zastavili, napichali mi steroidy - znova, no uzas. Bola som napojena stale na pristroj, co im zaznamenaval srdiecka a aj kontrakcie. Porodnicky boli dost neprijemne ked sa ich clovek chcel nico opytat. Vraj maju vela roboty ale hlavne, ze sedeli na zadkoch pol dna. Teraz musim chodit kazdy den na kontrolu, no citim zasa take slabe menstruacne tlaky, tak ani nechcem pomysliet, ze sa mi zasa rozbiehaju kontrakcie ☹ Na stvrtu idem do nem. na kontrolu, tak dufam, ze bude vsetko ok. Lebo keby sa baba narodili, tak by ich hned odviezli az do Leeds, tam maju jedine miesto pre nedonos.deti. To by som asi neprezila aby som ich nevidela az pokial by ma nepustili z nemoc.

bybi
autor
17. feb 2009

Soni, aj ja rada pozeram na tie fotky, ze aka som tam bola este chudaaaa. Teraz som skoro raz taka ☹ A za vsetko moze Zarka 😀 Ale aj tak by som ju nedala, radsej budem double size 😀

Zofi, joj, uz nech to mas za sebou. Dufam ze kocky este vydrzia, kym budu donosene, alebo kym sa uvolnia nejake miesta. Ved toto musi byt aj pre teba dobry zaberak na psychiku 😔

Ivett, zaviiidim ten sneh, aj ked vo stvrtok som na sneh dobre nadavala... Ale teraz uz moooze 😅 😝

jajaalf
17. feb 2009

ahojte
my sme boli cez vykend na karnevale maleho som obliekla za dalmatina 😀 vlozila som aj foto 😉

zofi uz aby si to mala za sebou...chudatko ☹

dnes v jaslach som nehala kika a hned som odisla ako siel dovnutra tak utekal k hrackam ale ako som ho mala pozdravila sa rozplakal ☹ neskor ked som bola pre neho povedali ze plakal len chvilku tak som rada..

ivett2
17. feb 2009

zofi - no držim palčeky, aby všetko dobre dopadlo 😵 . To čakanie je najhoršie. No neboj, o chvíľku už budete pekná rodinka a budete sa vytešovať z malých štuplíkov 😉 . Good luck!!!
bybi - no veď aj ja som si dnes ráno trocha na ten sneh ponadávala, keď som nemohla pohnúť s autom 😅 🙄 .
jajaalf - malinky bol zlatý dalmatinec 😀
Veru musim aj ja pridat nejake fotky z karnevalu. My sme ho mali minuly tyzden 😵 .

jajaalf
17. feb 2009

ivett a ty kde si v uk-?

kivec
17. feb 2009

Ahojte zienky,
vidim, ze vacsina z vas je tu z UK. Ja tiez, byvam nedaleko Birminghamu. Chcela by som sa vas popytat o radu. Potrebujem cestovat vlakom do Londyna aj s mojou dcerkou. Potrebujem so sebou zobrat aj kocik, ten mam este stale s vanickou, cize sa neda poskladat. Neviete nahodou, ci s tym mozem mat nejaky problem, kam sa s tym kocarom vmestit a ci sa za kocik zvlast plati? Chcela som si booknut listok cez internet ale o kociku tam nie je ani zmienka, tak neviem. Bola by som vam velmi vdacna, ak by ste mi vedeli poradit. Dakujem. 😉

bybi
autor
19. feb 2009

Dobre ranko...

No toto co tu je 😨

Nehambite sa to tu takto flakat? 😀

ivett2
19. feb 2009

Ahojte 😉 .
Ja mam dnes dovolenku, tak si to uzivam 😀 . Idem teraz bambulky trocha posankovat 😵 . No a na vecer ich vezieme k nasim a ideme na lyzovacku do Vratnej. Uz sa tesim. No a v sobotu sa vraciame pre stuplikov. JOj, budu mi chybat ☹ .
jajaalf - mi zijeme uz 3 rok na SK, predtym sme byvali vo Walsall pri Birminghame.
zofi - ako sa dari? Este sa babatka nepytaju von?
bybi - ty si tu take ranne vtacatko 😀 .

klapinka
19. feb 2009

kivec,

neviem ci poradim dobre, ale ja ked som cestovala vlakom tak problem nebol. Vlaky su bez stupienka take v pohode sa nalozis. a pri kazdom vstupe je miestu na batozinu a v pohode tam vojnu aj dva kociare. No neviem ci sa za kociar nieco priplaca, skor si myslim ze nie..ale asi sa treba radsej spytat na zeleznici.

Baby ja sa hcem spyatat na vasu anglictinu. Cakame babatko a vyzra to ze budeme rodit v UK. ja sa obavam jazykovej bariery. Rzumiem zasa niesom celkom bez angliny no tazsie sa mi hovori... ako ste boli alebo ste na tom vy?

bybi
autor
19. feb 2009

Ivett no ja som uz o takom case v praci, tak vacsinou nakuknem na kona, co je tu nove 🙂

Klapinka, ja ti neporadim. Ja som nemala problem sa dohodnut, takze neviem. A vacsina bab co tu je rozprava anglicky, tak tiez neviem ci poradia. Ale oni su tu velmi mili, takze podla mna problem nebudes mat. Nejako sa uz dohodnete 🙂

Kivec, ja som tiez viac krat cestovala vlakom do Londyna, ale nie az tak z daleka ako ty a je tam miesto na kocik. Nikdy som nemala problem 🙂

bybi
autor
19. feb 2009

Kocky neuverite co sa mi prave stalo. Pobalila som sa v praci, vsetkych som pozdravila a isla domov. Na dialnici som pozrela na hodiny a bolo o hodinu menej 😀 Tak som sa na najblizsej kruhovke otocila a vratila sa spat. Oni ze pozerali, kam ja uz idem, ale nikto mi nic nepovedal 😀 A ja som pozerala na hodiny, ze je us 15 minut do, len som nepozrela, ze nie do 3-tej, ale len do 2-hej 😀

Uz ani nejdem nic zacinat, ked idem za 40 minut zase domov 😀

jajaalf
19. feb 2009

no bybi tak si si skratila parcovnu dobu 😠 😀 😀 😀

dnes v jaslach bol kiko od 9-10.30 mali aj tortu deticky narodene v tomto mesiaci oslavovali 🙂 ide nam to super 😵 zajtra bude aj obedovat...

boli sme na kontrole odniest vysledny z vysetrenia povedali ze je to ok uvidime sa za rok 😉 tak som rada

zuzula
19. feb 2009

bybi ja odpadnem 😀 😀 ftipna historka

jaji to som rada ze ste ok! a kolko bude chodievat Kiko do skolky, kazdy den? to je vyborne ze sa mu tam paci, uvidis ze mu to prospeje 🙂

klapinka ja tiez neviem ako to je, ale podla mna su pri tom mnozstve poliakov z ktorych polovica nevie poriadne po anglicky, asi zvyknuti na pacientov s jazykovou barierou...ved sa spytaj svojej midwife

my sa mame inak dobre len sme akosi v jednom kole, vcera som mala volno ale cely den sme sa s Adamkom tulali aprisli domov neskor ako ked ideme z roboty 😅 tak sa tesim na vikend ze si trosku poupratujem a snad aj zacneme balit 🙂

bybi
autor
20. feb 2009

Dobre ranko kocky 🙂

Ja som uz v praci, tak sa mi dnes nechcelo. Som sa rano zobudila a hovorila som si, ze takto pred tyzdnom som uz bola doma, ako by som aj teraz zostala. Ale uz som tu, tak to tu nejako prezijem. Nemame tu dnes ani jedneho sefa, ja uz mam robotu viac-menej hotovu, tak to vidim na dobry pokec s kolegynami. Lebo ani jedna z nas sa dnes neciti na pracu 😀 Ako kazdy piatok 😀

Mate uz nejake plany na vikend? My zatial nic, uvidime asi podla pocasia 🙂