Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

diamand
4. sep 2008

babulky Charlynka vam vsetkym dakuje za gratulacie uz je z nej velka slecna.

Lari - ani si nevies predstavit ako mi odlahlo ked Natko prekrocil branu skoly, lebo teraz je v hroznom veku, strasne je drzi, neviem neviem ale asi ma skoru pubertu, dufam ze ho to coskoro prejde

bybi
autor
4. sep 2008

Cavko kocky, ja som sem rano pisala a neodoslalo mi to.

Charli vsetko najlepsie k dnesnemu prvemu rocku 🙂

Mne sa dnes mailom ozvala jedna z naj spoluziacok z gympla, neboli sme v kontakte uz par rokov a jej sa podarilo zistit na mna mailovu adresu, tak si cely den mailujeme. Tesim sa jak mala 😵 😵

zuzula
4. sep 2008

Charly aj my prajeme vsetko naj naj naj 🙂 az na Zarku tu uz mame vsetky toddlerov 😵
Dia aku oslavu planujete? to ti verim s tym Natkom, ja ked si predstavim co mam doma teraz a ze to bude stale len horsie a namahavejsie...no ale co uz s nimi ked sme si ich vyrobili, zee?? 😅

vsetkym chorym a nespokojnym detickam zelam nech sa to coskoro zlepsi, nam idu vsetky 4 ocne zubky naraz, uz presvitaju ale zatial je Adamko v norme (KLOP KLOP) teda okrem toho ze je ako 100 certov 😅
vcera ten krpec isiel spat az o 8 aj to s protestom chcel sa blaznit s tatinom, a to bol od 12 na obed hore! ja neviem kde berie tu energiu!!

Soni ak budete chori a nebute moct ist plavat tak nezabudni ze v sobotu je Slovacik 🙂

Lari takze to spolu nepoletime, ja lietam do Blavy. skoda. budem na maleho sama, joj to bude veselo 😔 😅
a Valenciu si urcite uzijete, ja som tam sice este nebola ale ja som za kazdu dovolenku 😀
my ideme v novembri na Gran Canaria, tiez uz sa neviem dockat 😉

zuzula
4. sep 2008

ninus to je zlatee 🙂 ako chce Sofinka obliekat babiku...Adam neznesie na jeho babike ziadne oblecenie stale ju vyzlieka...no chlap 😀 😀

zuzula
4. sep 2008

eki este tebe som vcera zabudla napisat, ze je to parada ako ti Youri rozumie 😵 bude mat spomienky z detstva na slov. opatrovatelku a este v dospelosti bude vediet Oli Janka recitovat 😅

Adamko rozprava niektore slovicka po slovensky niektore po anglicky, ked to zacne poriadne miesat bude to vesele 😀

dia ako je to s Natkom, samo sa to spravilo ze rozlisoval jazyky? ako sa rozprava s Charly?

lara1znk
4. sep 2008

ahojte kocky,

veru tie nase bilingualne deticky to bude kopec srandy s nimi hlavne neskor

no super zuzi, ze aj vy mate v plane dovcu zase, ty mas dost vela dovolenky potom v praci, vsak?
idete sami, ci aj so starymi rodicmi?

u nas prsalo skoro cely den 😒 , na porazenie

zuzi, aj adamko sa hra s babikou? nas christianko sa minule na stretku s babatkami cely cas hral s babikou. ked som to povedala guyovi, zase zacal s jeho gay song 😅

predstavte si ze som bola zase v Clarks a tentokrat mi namerali 4H, no take cislo mal Christian pred vyse 2 mes., tak sa mi to nejako nezda
Je to mozne aby mu nozka vobec nenarastla? A ukazali mi presne take topky ktore uz mame doma, co malemu kupila svokra ale mne sa zda ze uz su mu male, ked som mu ich skusala asi pred 2 tyzdnami tak len mrnkal, no male mu boli 😕
Asi pojdem este do ineho Clarks na dalsie meranie.

Ja som si dnes super schrupla s malym cez obed. Stale som ako mechom udreta.

Pekny vecer, my ideme popozerat nejake hotely a pozriet si DH co sme si vcera nahrali.

bybi
autor
4. sep 2008

Jaj kocky, ani nespominajte dovolenky. Keby sme nezrusili tu nasu, tak uz zajtra by sme odchadzali 😔 No ale nevadi, snad nam vyjde ten egypt v maji 😵

ninuska
4. sep 2008

no baby ale nasa sofia sa hra aj z autickami a nie hocakmi ale transformerovymi co tu nechali muzikovy synovci museli lebo bolo kopec placu 😀

no ale najradsej ma ked montujeme nejake skrinky tak to srobovak v jednej ruke kladivo druhej a ked si dedko priniesol svoj kkufrik z naradim pol dna sme o nej nevedeli takze ja neviem co s toho bude s toho nasho dievcatka 😀

lara1znk
4. sep 2008

ninus, no toto 😅 , tak sofia bude super zena, aj do voza aj do koca ako sa hovori 🙂

uz si si vybavila toho porodnika? riadne sa ti to krati

bybi, neboj, na buduci rok si uzijete poriadnu dovcu aj vy, a ved ste mali tohto roku na SK, lepsie pocasie ste si ani nemohli priat 🙂

ninuska
4. sep 2008

jajjj lari tebe sa to pise ked uz vidina dovolenky je na dosah aj ja by som veru sla keby som sa tak vedela nejako svetelne preniest .....momentalne mam problem preniest seba cez prah dveri uz mi to brucho otazieva - porodnik uz je vybaveny a uvidime sak nejako porodim no co mi uz zostava a kedy ma termin bludicka????

lara1znk
4. sep 2008

ha ha, ty si vtipna ako vzdy
ale ty si to teraz vsetko odkrutis a potom uz budes vegetit, dietky ti budu spolu vyrastat, spolu sa hrat, a my ked zacneme druhe kolo, ty to uz budes mat vsetko super zabehane doma 🙂

danka ma termin 21. oktobra 🙂

liska
4. sep 2008

ahojte dievcata, ja klasicky nestiham, aspon citat vas sem-tam, aby som nestracala prehlad,ale pisat uz velmi nie, moj Christian je od svojich 2 rokov denny nespavec 🙄 tak mam o zabavu postarane...je to neuveritelne, kolko energie je v nom, tak k veceru mava krizu,ale normalne vidno, ako to silou vole prekona a ide na doraz,cert jeden 😅 myslim,ze Zuzka to s Adamkom bude mat dost podobne, ked to mozem tak na dialku a po pismenkach posudit 😀 ovsem s tym rozdielom, ze ty si, Zuzi, mozes ist oddychnut do prace, mna caka este rok, kym mladeho pana poslem do skolky a to teda s veeeelkou radostou, ved ten je na nu pripraveny uz teraz 😀
co sa tyka jazyka, mozem vas ubezpecit, ze ide uplne o charakter dietata, ako vo vsetkom...moje dieta rozprava uplne krasne, cisto a teraz uz aj gramaticky spravne, v celych vetach, oboma jazykmi a bez problemov sa okamzite prepina podla toho, s kym je...hovorim to s hrdostou, samozrejme, ale aj pragmaticky z nadhladu,lebo vela ludi je presvedcenych o tom, ze bilingvaci su pomalsi - blbost, kazde dieta je jedinecne...

lara1znk
5. sep 2008

dobre ranko holky, len vas rychlo pozdravim
to mame zase krasne pocasie 😒 😠 a vikendova prognoza je podobna
ake mate plany s detickami na dnes?
dnes aj pracujuce maminy su off, vsak?

nastastie my mame piatky NCT stretko tak mame o program postarane, inak neviem neviem co by sme robili v takyto hrozny den

liska ahoj, to je super ako christianko krasne rozprava oboma jazykmi, musis byt na nho ozaj velmi hrda
a preco pojde do skolky az od 3 rokov ked sa ti zda ze uz by sa mu hodilo ist aj teraz?

pekny den vsetkym 🙂

zuzi, este teba sa chcem opytat na tu ovocnu zubnu pastu, pozerala som ale nikde som nenasla, len bananovu a to sa mi moc nepozdava,
daj prosim ta tip kde si kupila vasu a aku
danke

zuzula
5. sep 2008

dobre ranko kocky 😉, zase mi nejde konik normalne len cez proxy server tak nemozem pouzivat smailiky, neviem preco...mame krasne uprsane pocasie a 17 stupnov, mamina mi prave vravila ze na SK ma byt az 34 cez vikend...to nie je fer!!!
no pojdeme spievat a poobede s kamoskami na Bouncing, tak si spravime program aj v dazdi 🙂

Ninus, srobovak a kladivo su Adamkove najoblubenejsie hracky, nas tatino ma jeden suflik plny takych veci a to je pre Adamka najvacsia rados ked sa tam s tatinom hrabu a rozmontovavaju elektronicke hracky a "kontroluju" baterky ci funguju...

Lari to je divne nechce sa mi verit ze by Christiankovi nozicka za 2 mes. nenarastla, chod si dat este premerat. u nas rada chodim do John Lewis, maju tam aj Clarks topanky aj ine znacky ako Start Rite atd...
a na Kanary ideme s dedkom, moja mamina nemoze ist lebo segra tento rok maturuje tak ju nechce nechat doma samu. uz vidim ako v novembrovom pocasi bude tyzden v teple vykupenim 🙂

liska ahoj, jezis to musi byt zaberacka ked ti Christian uz cez den nespava! dufam ze u nas to coskoro este nehrozi...ale chodi vecer spavat neskor a neskor...nastastie pekne spinkava rano, dnes az do 8 🙂
to je parada ako Christianko rozprava, neuveritelne v 2r...sikulko 😉

zuzula
5. sep 2008

Lari, tie pasty mame 2: Halos N Horns - Toothy Fruity (ta je strasne mnamky a bez pridavku chemikalii co robia pastu penivou) a Oral B Stages - Fruit Blast...
ked sa Adamkovi nechce umyvat zubky, tak mu dam vybrat ktoru pastu a ktoru kefku chce pouzit (tiez ma 2), on sa citi cely dolezity ze je po jeho..., sucha si jednou kefkou predne zubky a ja mu zatial druhou vysucham zadne...no cela veda 😀

ninuska
5. sep 2008

ranecko babule
takze u nas to iste ako u vas sice je sparno ale prsi trochu ale vraj ma byt tropicky vikend tak rozmyslam kam sa pojdeme schovat asi do lesa niekde 😀

dnes niesol sofiu do jasiel ocino tak som si stihla vselico porobit ......
tiez sa chystam kupit sofii este jednu kefku lebo ona stouto jednou lieta po dome a pucuje zuby (teda vycucava pastu lepsie povedane ) a obcas nevieme kde je .....

zuzi tak aj adamko je taky kutil 😀 nasu sofiu to strasne bavi opakuje vsetko ked jozef cosi srobovakom prikruca tak aj ona sice hocikde ho zabodne ale toci a fuci pri tom strasne je vtedy dolezita a bude mu ukazovat vsetko este ze tie ikea skrinky su take skladacky

ninuska
5. sep 2008

inak baby tuna nejake extra aktivity nehrozia je to zufale - niekedy fakt neviem co z malou cela tato nova cast dediny alebo ako to nazvat je uuuuplne pusta tu nestretnete nikoho fakt a v perfektne upravenych zahradach kde je v kazdej bazen sa nahanaju akurat psi ale este som nikdy nevidela deti co by sa tam hrali alebo dospelych ...popri ceste ziadne stromy takze ked pecie slnko neda sa ist ani prejst - inak cesi su velmi na image som stoho velmi prekvapena ......ja mam sice super susedov ale zacala skola a vsetci su uz v praci takze som tu ako pustovnik 🙄

bybi
autor
5. sep 2008

Dobre ranko kocky. Tak ja na dnes nemam vooobec ziadnu robotu. Sme tu tri a ani jedna nema co robit 😅 Tak dnes bude asi dlhy den 😒

ludik
5. sep 2008

Ahojte kocky 🙂
Velmi pekne vam vsetkym dakujeme za gratulacie,ste zlate 😵 😵 😵 Vikuska posiela bosteky

MY zelame vsetko naj naj naj Zarke k 11 mesiacikom,Christiankovi k 1 roku a 2 mesiacikom,Charly k 1 Rociku,Dankovi k 1 roku a 2 mesiacikom nech su vsetky deticky stale zdravucke a posluchaju maminy 😵 😵 😵
Ja som dnes doma,tak som sa tesila do mesta,ale vonku len leje a leje tak idem nieco varit a pustim sa do upratovania,lebo cely tyzden som bola v robote a prisla som taka unavena,ze som sla spat s viki.Sice teraz sa jej nejako nechce a zaspava o pol 10.Tak som si pospominala na casy kedy uz 7pm pekne spinkala.
Musim aj popridavat nejake nove fotecky,tak su tu hadam dostanem zatial pa

Bybi - nech ti to v praci zbehne 😉

liska
5. sep 2008

ahojte,vidim, ze asi vo vacsine Europy je take uprsane pocasie, ja dazd teda vobec nemusim a uz vobec nie odkedy mam dieta, to ten den potom fakt nema konca 🙄 nastastie uz som si tu aj ja konecne nasla par super kamosiek, jedna z nich dokonca super zlata Slovenka s 2 detickami a jedna je hned moja suseda s chlapcekom, s ktorym je moj Christian nerozlucna dvojka, tak je to hned vsetko veselsie 😵
uplne ta chapem, ninuska, nie je nic horsie, ako nemat rodinu a priatelov blizko, viem presne ako sa citis, dokonca aj s tymi ludmi som to tu mala tak podobne - krasny velky park hned pri dome a tam ani jedno dieta okrem mojho, nechapem, co vsetci robia v zatvorenych bytoch 😖 nastastie sa to zmenilo tak, ako som pisala, staci najst par spravnych ludi a pozitivna energia znovu pride 🙂
lari, no do skolky nemoze ist teraz z jedneho prosteho dovodu - do 3 rokov su tu iba sukromne a nas financie tak daleko nepustia 😉
zuzi, no, podla toho, co pises o Adamkovi, ide na to velmi podobne, ako Christianko 😉 aj on v tom veku dokazal vydrzat cele poobedie bez spanku a potom pracoval uz iba na predlzovani toho casu 😀 ale ono to zase nie je az take hrozne, rano spava dlho, v priemere do 9, co mne maximalne vyhovuje, lebo ja som nocny vtak 😅 cez den sa uz vela zahra aj sam, dokonca odkedy sme sa prestahovali a ma vlastnu izbicku, viditelne sa v nej dobre citi a dokaze tam so svojimi pokladmi zotrvat pekne dlho, vela chodime von, stretavame sa s kamosmi a niekedy sa este stane, ze "omylom" sa mu podari zaspat, tak ono sa to vsetko suma sumarum da zvladnut 😎 ved uvidis 😀

diamand
5. sep 2008

ahojte babulky,

tak sa opat hlasim, uz nam zacal chaos - school runs atd.,

zuzi - zajtra robime doma pre malu party, ale nic velke len niekolko deticiek malych ale aj velkych, takze opat busy day. Natko zacal rozlisovat jazyky sam od seba, hned od zaciatku vedel kde ma ako rozpravat, tedea na sk po slovensky a v uk po anglicky, s malou sa rozprava zatial len po slovensky, ked ze ona po anglicky nerozumie - zatial. Natko este ked bol mensi asi taky dvojrocny tiez vela miesal hlavne tu v uk a este stale povie niekedy somarinku napr. ze somebody is kloping namiesto knocking

no a to dnesne pocasie je vazne na prd, ale co uz UK je UK a s tym nic nenarobime, co sme si vybrali to mame 😀

pekny vecer a aj vikendink

lara1znk
5. sep 2008

ahojte kocky,

tak veru co sme si vybrali to mame, dufam ze buduci tyzden uz bude lepsie a vynahradime si toto hnusne pocasie
na SK je vraj krasne, nasi sa mi dokonca stazovali dnes ze ako je horuco 😀

dia, nech vam oslava dobre dopadne, dufam ze si to mala charly uzije co najlepsie a tesim sa na fotky 🙂

zuzi, no presne ani mne sa to vobec nezda s tym meranim, musim ist niekam inam este.
John Lewis je bohuzial na opacnej st rane B`hamu, tam sa dostanem tak parkrat do roka aj ked ten obchod zboznujem, ale je v jednom obrovskom shopping centre tak guy vie ze ked ma tam zoberie, potrebujem niekolko hodin, takze naposledy sme boli na mother`s day 😅

tak to nas christian tiez opravuje, kladivkuje vo velkom, stale siaha aj po guyovych nastrojoch, uz vie kde su schovane, takze sa tam sustavne zakrada ked nedavam pozor
ale lopta u nas stale vedie, s tou by sa dokazal prehrat cely den

som rada ze je vikend a ze mame daddyho doma, v tomto pocasi by som inak asi scvokla
pekny vikend kocky, uzite si ho aj napriek pocasiu ako sa len da 🙂

soska
5. sep 2008

Dobry vecer kocky!
no ani ja total nechapem, ze kolko tu leje! 😠 uplny des! a tma, zda sa, akoby bolo cely den 5 hodin, ze?

Nas Marco je teda chorlavy, hlavne noc celu prekaslal, ma sopliky a troska zvysenu teplotu, ale cez den sa dalo. mama do mna zase, ze co ho nezoberie hned k lekarovi, nechape, ze mi to tu nic nepomoze😢

Marco je teraz uplne na auticka, dnes sme boli aj v kniznici a pozicali zopar, tak s nimi sa pohra aj cely den. pozicala som aj stan, tam sa hra 'housie housie'- to ho naucil ocino, uzasna sranda! 😀 schivavat sa!

tak hrozne som sa tesila na plavanie, no neviem, ci pojdeme s takymto kaslom. zuzi, dala by som ti vediet, ci prideme namiesto toho na Slovacika... 😔

Lari, u nas meraju nozky tusim aj v Jones, neviem, ci to poznas, ale mozno to u vas tiez je...

Dia, good luck na party! a

bybi
autor
6. sep 2008

Dobre ranko kocky. Tak my sme uz hore, Zarka lieta po dome a ja som sem na chvilku sadla 🙂

Zabudla som sa vam pochvalit, ze sme vcera pre mna objednali nove auticko. Ale bude az za 10-11 tyzdnov. No nevadi, mame cas do vtedy nasetrit este nejake peniazky 🙂

Dnes ideme ku znamym a zajtra asi do indoor play centra. Nech zarka vybije trosku energiu 🙂

Krasny den vsetkym, aj ked neviem, ako to dnes bude vyzerat 😒

zuzula
6. sep 2008

ahojte babule, ja mam dost, peto tu pozera King Konga, ina hovadina 🙄 😀 zajtra sa uz tesim na DH 😉
Lari neopakovali nahodu posledny diel z minula?? ten by som si rada kukla, uz si ani nepamatam kde sme skoncili...
Lari a tusim mame podobny vkus na oblecko krpcov, aj my mame tu suproavu 3 triciek zo Sainsburys 🙂 a uz viackrat som si vsimla ze maju nasi chalani rovnake veci, ako napr tie bandanas z nextu...
pekne fotky z play centra, aj my sme boli vcera.

dnes sme boli na Slovacikovi, stretli sme aj Sosku a Marca, chlapci malovali farbami tak si ich viete predstavit aki boli farebni 😀 Adam mal modry preliv vo vlasoch aj za usami, no do pracky som ho mohla supnut ked sme prisli domov 😀
Soni posli mi fotky na email pls!! 🙂 dufam ze uz Marco bude lepsie spinkat.

my mame infekciu ocka ☹ dali nam v lekarni antibiot. kvapky tak dufam ze coskoro zaberu.
Bybi vam to kolko trvalo ked to mala Zarka? mala aj teplotu? lebo Adam mal vecer az 38.5, neviem ci to je z toho ocka alebo ide nanho aj nieco ine... 😒
no ale timing super, Peto ma v skole Ofsted inspekciu tak budem musiet v pondelok ostat s Adamkom ja a to mam mat rano rokovanie s klientom...joj ako by sa nam zisla babka 😅

Bybi super ze budes mat auticko, aku znacku?

lara1znk
7. sep 2008

ahojte babulky,

my sm e mali hroznu noc, vkuse on and off a od 4ej sme uz takmer vobec nespali 🙄
dufam ze coskoro zalahne a my s nim a to sme mali perny program na plane, rano plavanie potom soft play area tak uvidime ako sa budeme citit

vsetkym marodom prajeme skore uzdravenie
dufam ze marcovi je uz lepsie a zuzi dufam ze adamkovi ta infekcia rychlo prejde 😔
veru babky by sa zisli asi vsetkym, skoda ze nie sme blizsie, by sme si navzajom pomahali

bybi, to je super ze uz budes mat vlastne auticko 🙂

zuzi, ze KIng Kong? 😀 tak na by nenalakali ani mna, take filmy moc nemusim
Mne sa zda ze to bol posledny diel z minula, lebo pekne to nadvazovalo vsetko a nemala som pocit ze mi nieco uniklo. Len pozeraj, bolo to super. Uz sa neviem dockat stredy a dalsieho d ielu. 🙂

a s tym vkusom, no nieco na tom bude, mali sme aj rovnake hracie deky a kresielko ked boli chlapci malicki a zda sa mi ze mame aj rovnake postielky co som pozerala tvoj album 😅

peknu nedelu kocky

ninuska
7. sep 2008

tak cavte babule
u nas je zamracene a trosku sa ochladilo ale to mi velmi vyhovuje - vcera sme sofinke nakupili kopec jesennych veci takze moze aj prsat

inak sa pridavame k marodom sofia kasle a ma sopliky teplotku som ztial nemerala ☹ takze idem si k nej na chvilku lahnut lebo noc bola zufala

bybi
autor
7. sep 2008

Dobre ranko kocky.

Vsetkym marodom prajeme skore uzdravenie 🙂

Zuzi, my sme tie zapalene ocka mali uz viac krat, vzdy dostala antibioticke (ci ako sa to pise) ocne kvapky a do 3 dni to bolo prec. Ale teplotu nikdy pri tom nemala. tak bud na Adamka lezie aj nieco ine, alebo to inak znasa.

My sme vcera Zarke kupili gumaky a cizmicky za zimu, uz beha jak srnka, tak aby mala aj ked von pojdeme. My sme vcera boli na ihrisku, potom aj trosku po obchodoch. Dnes asi pojdeme ku kamaratoim, este sa rozhodneme.

Auticko sme objednali toyotu Aygo, take malicke. Ved ho potrebujem len aby som sa do skolky a do prace dostala a velke auto uz mame 🙂 A budem mat automata 😵 😵 😵 To bola tiez moja podmienka, kedze som rano v zapchach 🙂

zuzula
8. sep 2008

ahojte bambulky 🙂 takze dnes rano som ledva rozlepila oci, a to doslovne 😅 lebo som aj ja dostala Adamkovu ocnu infekciu. takze dobra sprava je ze si neminiem dovolenku ale som zavolala do prace sick a zla sprava je ze s Adamkom obaja vyzerame ako angoraci 😀 ideme aj k GP tak hadam dostaneme dalsie kvapky a coskoro to prejde.

dufam ze ste pekne vikendovali 🙂 ja som vcera vyvarala o 106, chlapci boli pri Temzi krmit labute a Adamko musel mat ciapocku taka kosa bola 😖 esteze uz som stihla pokupit nejake teplejsie veci.

Lari vcera uz som dobehla zameskane, vecer sme pozreli hned 2 diely DH 🙂 som zvedava ci Carlos dostane zrak spat.

Bybi to je zlate auticko, urcite sa tesis. nam nastastie druhe netreba, ja mam do prace 10m walk. ten benzin je nehorazne drahy, v sobotu som tankovala za £55, strasne. 😠

soska
8. sep 2008

Dobre ranko!
Tak ja sa hlasim z prace😉
Zuzi, akurat som ti aj email napisala, ale ako vidim, tak si domka, je mi to luto, ze to mas aj ty. Necch vam to rychlo prejde a hlavne nerobi neplechu! 😔
Nas Marco je na tom uz lepsie. Uz pekne spinka, len obcas sa zobudi na kasel. Dneska este rano po mliecku taaak zaspal, ze som ho potom musela budit, ked sme odchadzali a vobec sa mu to nepacilo. Nastastie, ked uvidel u susedky ranajky, tak hned ozil 😀
Aj ja som vcera varila a pikla ako zienka domaca, mali sme navstevu, tak sme sa potom hostili o dusu, bolo to fajn 🙂 Prisili k nam slovenski kamosi, tak sa tesili so slepacej zeleninkovej polievky ako mali 😀

A co je DH? Tusim som nejako mimo 😀

Ani nehovorte o benzine a cenach, my mame diesel a to ked naplnim, je to vyse £70, ide ma porazit! No ale aspon to vydrzi dost 😔 Byi, ale ked mas malicke auto, to bude super ekonomicke a urcite sa budes tesit z tej nezavislosti😉 Potom sa s nim odfot! 😉