Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

zofa
27. okt 2008

Jajaalf asi kupime ten Jane ale stvorkolku, hoci mne sa paci viacej trojkolka 😒
No kocik budeme kupovat az na konci jan. zaciatkom febr., tak mam este cas porozmyslat. Teda rozhodnut sa medzi troj alebo stvorkolkou.

jajaalf
27. okt 2008

ja som si dost zvykla na trojkol..mne sa lahsie ovlada 😉 ale kazdemu sa paci nieco ine

soska
28. okt 2008

Dobre ranko!

Tak my dnes strasime uz od piatej- asi ma marco cestovnu horucku. Cely sa precikal, tak som ho prebalila a dala spat k sebe, ked ocino odisiel do prace a marco sa le jasil, potom si dal dole sam plienku a este sa nam pocikal aj v posteli- srandista takto z rana, co? 😀

No co, posledny den do praci pred dovolenkou, tak sa nemozem stazovat 🙂

Cakame na spravy o bludicke, nikto nic neviete? asi jej napisem sms 😉

jajaalf
28. okt 2008

dobre ranko..

soni napis 😵 😵 😵 sms

lara1znk
28. okt 2008

ahojte kocky,

zdravime vas z SK. aj ja stale kukam na moj anglicky mobil ci sa bludi neozvala ale nic. tak chuda, vyzera to tak ze si zopakuje situaciu ked cakala danka, nezavidim...
dufam ze male sa uz ohlasi cim skor

soni ty sa ako citis? kam to idete? na SK?

my uz zajtra balime svestky, ani sa mi moc nechce, no ale daddy nam uz chyba

a co novheo ninuska? aj jej sa to uz blizi, vsak?

zuzula
28. okt 2008

dobre rano babulky, ake krasne mrazive slnecne ranko tak sa mi dobre kracalo do prace 😵 Adamcek bol v skolke uplne excited, bol dnes prvykrat po 2.5 tyzdni a bol cely happy a hned vybozkaval ucitelku 😵
tak sa tesim ze je tam spokojny. ja mam dnes miting jeden po druhom takze busy den, co je super, mam rada ked to mam nabite a nemam cas sa nudit.

soni, no podarene rano ste mali 😅 Marco ozaj zacina vymyslat coraz viac. stastnu cestu prajem, nech ta Marco poslucha a moc nevymysla. nedavaj mu cokoladu lebo ja som vo Viedni neodolala dala som mu polku kinderka a potom nevedel co so sebou 😀

Lari ahojcek, stastnu cestu domov, daddy sa uz urcite tesi ze pridete. 🙂 so Sonou sa chystame ku vam do B-hamu toho 6/7 Decembra 🙂 teda moj muz o tom este nevie ale hadam nebude proti 😀

Jaji, pozerala som vase fotecky, Christianko aky je zlaty velky chlapcek uz 🙂 A to auto je fasa, musim to aj ja skusit tu stranku 🙂

Ninuska moja, mas to tazke s takym velkym brusinom a Sofi ale coskoro uz snad bude Hugi vonku a Sofi bude velka pomocnicka a ty budes moct mat nohy vylozene 😉 je to strasne podarene ze Sofi takto bozkava brusko a vie ze tam byva Hugo 😵

no som zvedava na news o Bludi, a mozno uz aj Chamomile ma nove babatko 😵

soska
28. okt 2008

lari, hej, ideme na SR 😉
ako sa citim? celkom fajn, musim povedat, mozno uz nastupuje to obdobie hyperaktivity, ako ninus spominala 😨 😀 zislo by sa! 😀

Zuzi, krasne? no skoro som zmrzla pri tom 1 stupni, ked som odmrazovala auto v sukni a lodickach!!! 😀 tu v uk mi to pride ako sok 😅 Super, ze sa Adamus takto tesil, nas Marco stale minutku narieka ked ho nechavam u susedov, aj ked domov sa mu nikdy moc nechce 😉

Neboj, zuzi, ja cokosku nedavam skoro vobec, snazim sa velmi zdrave snacky (ovocie a susene ovocie), lebo pri tej marcovej vahe to nie je sranda. Uz nechcem, aby priberal tak zavratne, musim to viacej kontrolovat 😔 Aj ked to vybeha, nech si moc nezvykne na sladkosti 🙂

soska
28. okt 2008

napisala som bludi, ze co a ako, ze spekulujeme, ci uz rodi? 😉 tak odpisala toto:

'ale kde, to bude az na dalsi rok ☹ vobec ziadna zmena. vo stvrtok idem k midwife tak uvidime, co povie. pekny dnik a pozdravuj vsetkych.xx'

tak chudatko, uz je asi dost zufala z toho cakania, ani sa jej necudujem 😒 😔 no snad jej to uz dlho nepotrva...

lara1znk
28. okt 2008

soska, tak si uzite dovcu na SK, nechaj sa rozmaznavat kolko len mozes, urcite potrebujes oddych 🙂
hej, to uz tak skoro ide na teba energeticke obdobie? u mna to prislo trosku neskor ale bolo to super

zuzi, takze stretko uz je naplanovane ci ako? ja som z toho jelen teraz, ci to len take mini stretko bude ci co?
to kedy vychadza toho 6-7? aj s muzmi ci len damska jazda?
noze mi napis viac nech som v obraze

aj chamomile ma termin teraz niekedy?
no tu sa to rozrodilo 😅

lara1znk
28. okt 2008

trosku som vas docitala 😀
s tym lietanim to uz inak ani nebude, nas christian cely cas chodi hore dole po lietadle, debatkuje s ludmi, sem tam si sadne niekomu na kolena, no on sa nestrati 😅
to iste bolo aj ked sme leteli do valencie, no nastastie sme mali stastie na velmi milych takych postarsich ludi, co zrejme sami maju doma vnucatka takze sa mu venovali jedna radost
a udrzat ho na sedadle, ja mam s tale vedla seba volne sedadlo pre nho ale ani tak nehrozi, ja sa o to uz ani nesnazim
snazim sa len aby to jeho chodenie bolo v normale, aby tety letusky boli s tym v pohode, teraz sme leteli s kamoskou takze no problem 🙂

soska
28. okt 2008

lari, to je vikend a moj drahy robi, a Zuzka neviem, ci zoberie Peta, no a chceli sme dat velke stretko, len neviem, kolko babam sa podari prist. Tak cim viacej, tym lepsie samozrejme, len teda s Vami- tebou a bludickou ratame na 100% 🙂

lari, no ale ved pri vzlietani a pristavani treba mat maleho na kolenach a u nas aj to je problem, lebo sa to panovi zda vela 😒 inak masiruje kade tade aj on 😀

jajaalf
28. okt 2008

tak bludi sa takto trapi a caka ☹ este dobre ze mne sa maly narodil 5 dni skor a to som sa nemohla dockat 😀 a nie este tolko cakat 😒

chamomile
28. okt 2008

ahojte kocky,

zdravim vsetkych, ako obycajne nestihame, tak sa preto neozyvame.

zuzi, ze ci uz mame nove babo, tak o tom tak este mozem snivat... 🙂 podla toho, ako to vyzera s bludi, tak uz taky velky optimista nie som, no mam uz aj ja dost, do terminu este necele 2 tyzdne, a keby ze este mam prenasat, tak neviem 😒 ... posledne noci spim v priemere take 3 hod., cele telo ma boli,....pijem caj z malin. listov, no pochybujem,ze pomoze... uz sa neviem dockat.

bludi, nebolelo, ked ti robili sweep? Lebo aj mne to navrhli pri prvom teho. no som odmietla a nastastie bol maly len 5 dni po termine, no neviem, ci by som pristala teraz, ak by to trvalo tak dlho ako tebe...

jaja, co si sa pytala o tom mene, tu v Uk mas myslim takych 40 dni aby si zaregistrovala baby, takze meno nemusis mat hned, co je dobre pre nas, lebo my este stale ziadne nemame...a ako som spominala, tak pre maleho sme meno nemali dost dlho.

kocky, to stretko asi zase zmeskam ☹ myslim, ze ten vikend budeme prec, rodinne krstiny. No mozno raz...

chamomile
28. okt 2008

kocky, neviete niektora poradit, ako zmensit fotky, aby som ich mohla dat do MK albumu?

lara1znk
28. okt 2008

ja este neviem ci nam ten vikend vyhovuje, mozno ten vikend predtym by bol lepsi, musim pozriet kalendar doma a hodit rec s muzom, viem ze nas cakaju svokrovci len neviem kedy 😖

soni, no jasne to aj u nas je dost tazke udrzat maleho na kolenach pocas pristavania ale to zas nie je az tak dlho a on zvycajne vtedy zaspi kedze beha hore dole cely let
takze vy letite zajtra? tak my tiez len opacnym smerom 😀
na ako dlho vas daddy pustil? a kedy vam pridu svokrovci?som myslela ze v dec. niekedy
a beriete ich na SK ako ste planovali? aj celu muzikovu familiu?

chamomile, drzkaj sa, dufam ze babo sa pekne ohlasi nacas, ziadne prenasanie

boze, baby ja si vobec neviem predstavit ze by som bola v kozi bludicky alebo chamomile alebo ninus 😅
soska este ako tak

soska
28. okt 2008

chamo, ahoj, drzim palce, aby to uz dlho netrvalo! ☹ vela stastia!

ja pouzivam niekedy http://www.shrinkpictures.com/ , ale dajus a tam fotky zmensit len po jednej...

soska
28. okt 2008

lari, no to sa tes, ze ti maly este zaspinka v lietadle, to marcovi nehrozi 😠 ...u nas je to vyminka ked sa mu omylom raz za 3 mesiace podari zaspat aj v kociku...na svoju postielku neda dopustit- zjavne 😀

hej, svokrovci pridu v decembri- musim este nafotit tie papuce, ci chu aj ine baby, lebo tvoju objednavku mam😉 a hej berieme ich potom v januari na SR 🙂 ale ostatni nejdu, lebo sa nevedeli zosuadit s dovolenkami a nakoniec nemozu...

a teraz ideme len na necely tyzden, tak ocino si stihne oddychnut a akurat prideme, ked mu budeme poriadne chybat 😉 vy ste boli kolko?

zofa
28. okt 2008

Caute kocky,
jaaaaj aj ja by som rada isla domov aspon na par dni, lebo maminu mam po operacii, no mne dr. zakazal lietanie az do porodu a nie len to 🤐 😀 A potom sa mi uz tazko bude lietat s dvomi detickami. Vzdy niekto bude musiet ist so mnou, bude to zabava 😉
Soni tak si to na Slovensku uzite.

zuzula
28. okt 2008

Lari mne ten vikend pred aj vyhovuje lebo tu budem mat svokrovcov 😀 😀 tak by som rada vypadla na celych 5 dni z domu ale to mi asi neprejde 😅
No predebatuj doma s muzom a dohodneme sa, dufam ze to nakoniec nebude na velku noc 🙂

kocky tak vidite v tom lietadle, uz nas je to tak uz od marca, len chodit chodit chodit, pripadne skakat po mame 😀 ale super vec je sticker book, taka akoby knizka/vymalovavanka s nalepkami, to Adamka udrzalo v klude tych 10 minut co musi byt priputany... 🙂 aj u nas to maju na SK aj z UK mam nejake a maju uspech. aspon nieco 🙂

chamo - ja zmensujem fotky hned ako ich stiahnem do PC, cez Microsoft Picture Manager...klikni na resize a ides 🙂 drzim palce nech dlho neprenanas, ja si to neviem predstavit, Adam bol 2 wks early, a to uz vtedy som sa nevedela dockat 😀

lari, mne to pride ako uplne nerealisticke ze by som teraz mala ist rodit ako kocky tu 😅 podobne ako tebe. my si pekne pockame kym nam drobci osamostatnia a budu sa vediet najest/vycikat/obliect a potom sa na to dame aj my, co povies 😵

sofi, no to je ozaj domace vazenie, ked nemozes ani do roboty ani poriadne von ani na SK ☹ ... musis si naplanovat aby navstevy chodili za tebou 🙂 a mam kamosku co lieta s dcerkou a dalsimi dvoma dcerkami -dvojickami sama...sice je to o drzku ale vzdy to zvladnu 🙂

jajaalf
28. okt 2008

chamo tak takto to funguje v uk?ja som myslela,ze treba hned povedat meno ..teda aspon tu a my aj na sk..

fotky tiez zmensujem na pc mam program irfanView..moze si stahnut nejaky program ...

ake mate pocasie -?tu prsi 😠 tak som zvedava co dnes budeme robit ☹ maleho tazko udrzat doma 😀

zofa
28. okt 2008

Zuzi vazni maju viacej pohybu ako ja 😠 Mozem chodit denne von na 2 hodiny. Uz mi doma sibe. Ved navstevy chodia ale potom po nich upratovat, to sa mi tiez stale nechce 😀 Som hrozna co?
Myslim, ze do dvoch rokov nemozem letiet s nimi sama, lebo nemaju svoje sedadlo a dve nemozem mat priputane o svoj pas. Ci to uz neplati? Mozno som len neni v obraze.

soska
28. okt 2008

zofi co hovoris o lietani dava zmysel, lebo vzdy musis mat babo do 2 rokov priputane na sebe a 2 sa ti nezmestia😉 tak to sa asi neda, jedine, ze mozno jedno mat v autosedacke, ale to neviem, ci vsetci robia....

jaja, tu je zima (rano bol 1 stupen) ale aspon neprsi 🙂

zofa
28. okt 2008

Budem si to musiet zistit. Tesila som sa, ze ked budeme mat baba, tak budem chodit na Slov. castejsie. No ale asi to bude zlozitejsie ako som si myslela.

jajaalf
28. okt 2008

soska tak to my sme na tom dobre je tu okolo 16stupnou 🙂

soska
28. okt 2008

zofi a uz mas aj brusko? mne sa zda, ze mi hrozne rychlo rastie 😕

zofa
28. okt 2008

Ze ci Soni. Ja som bola vzdy gula, takze som si ani nevsimla, ze som tolko pribrala 😝 Ale vcera som pisala, ze som si chcela obliect moje oblubene gate a rozdiel medzi gombikom a dierkou asi 5cm 😠 Skoro ma porazilo. Ak to pojde takto dalej, tak neviem, neviem. Mozno nakoniec aj budem rada, ze mi budu robit cisarsky medzi 34 az 36tt.

soska
28. okt 2008

😅 zofi, no to je pravda, aj ja som sa celkom tesila, ze som Marca porodila v 37tt a nepribrala uz dalsie kila 😉
no len nech su tie nase potvorky zdrave 😉

liska
28. okt 2008

co sa tyka lietania,uplne vas vsetky chapem,nastastie teraz v novembri letime na SK po prvykrat uz s vlastnym sedadlom pre maleho,tak snad sa mi podari najst nejake hracky a zabavky,ktore ho tu hodinu a pol udrzia na nom 😅
soni,aj mne teraz brusko rastie rychlejsie ako pri prvom 😉
ozaj-s radostou vam oznamujem,ze Christiankovi coskoro pribudne surodenec 😵

lara1znk
28. okt 2008

jej liska supeeer, gratulujem 😵
vravim ze sa to tu riadne rozbehlo 😅

zuzi, hovoris mi z duse 😉

zofa
28. okt 2008

Jeee dalsia tehulka, blahozelam.
Ja mozno poviem dr., ze ked uz rezu, tak nech odrezu aj trochu z tej mojej slaniny- jednou cestou nech spravia vsetko 😀
To je najdolezitejsie aby boli zdrave 😉 Soni a budes si davat zistovat, co cakate, ci sa chcete nechat prekvapit?