Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

ludik
16. jún 2009

A mate uz vybrate aj mena?Lukasko sa narodil tu v UK,alebo na SK?

beusa
17. jún 2009

ahoj ludik, maly sa narodil v UK, 4 mesiace mal ked sme prisli na SK, no teraz mam normalne strach rodit na slovensku, radsej by som si to isla odrodit asi do UK 🙂 tam to bolo take rychle vsetko, bezproblemove...a toto druhe tehotenstvo je uplne ine ako som mala prve, nehovorim ze by som mala dake problemy (klop klop)...asi kazde je ine...no a s tymi menami je to hrozne 😀 tentokrat to nechavam na muza, lebo ja som vybrala prvemu meno, no v podstate ja som to mala lahke, lebo aj muz je Lukas 😀 😝 a s nim je tazke zhodnut sa na mene, ale napr. ak by bolo dievcatko, tak navrhol Timea, a zhodli sme sa celkom aj na menach Nela alebo Lea...no s chlapcenskymi je to problem, celkom sme sa zhodli na mene Damian, ale moc sa to nehodi ku Lukasovi...tak nefiem....uvidime co este ake mena do porodu vymysli 😀 vy ste sa hned zhhodli? ake by ste dali chlapcekovi?? 🙂

bybi
autor
17. jún 2009

Ludka, no bolo uplne fantasticky. Super sme si oddychli. Voda bola teplucka, dokonca poobede bola tepla ako vo vani, az prilis. lebo vzduch horuci, voda tiez, sme sa nemali ani kde schladit 🙂 Ale pre Zarku ako stvorene, my sme mali taku plytcinu, ze dlho tam bola mala voda, tak Zarka behala hore dole. nadherny podmorsky svet, ved pozri tu, je tu viac fotiek ako na fb: http://picasaweb.google.co.uk/bybi13/EgyptSharm... urcite chceme ist spat 🙂

lara1znk
17. jún 2009

bybi, ozaj krasne fotky, vidno ze to tam bolo fantasticke, normalne si ma tak naladila na dovolenku, ale teraz o tom len snivat mozem
ako ste to cele zvladli? Zarka uz je velka slecna tak asi v pohodke, nie? a let sa dal?

ludik, tebe sa to riadne krati.
uz ste si urcili termin navratu na SK?

baby, ja uz len tyzden a potom sekcia
v sobotu pridu nasi na vypomoc tak sa uz neviem dockat

diamand
17. jún 2009

bybi super fotky, nadhera, urcite ste si to tam uzili, boze aj ja chcem no este si musim rok pockat a potom sa ako 5-clenna rodinka nedoplatime 😖

lari - ty uz mas vlastne len nejakych 8 dni a budes to mat za sebou a vlastne aj ludke sa to uz riadne krati

ja mam za tri tyzdne scan tak som zvedava co budeme mat

soska
17. jún 2009

cauko baby.

tento konik nejako blbne, minule som tu napisala hlavne beusi taky dlhy prispevok a potom som si ho tu nenasla😢 a uz sa mi to nechcelo opakovat😢...len tolko, ze ti nezavidim, a je to hlavne vplyv tolkych ludi, co ma maly okolo seba a samozrejme, ze stari rodicia ho chcu rozmaznavat.... 😖

bybi, idem aj ja kuknut fotky a vitaj spat...myslela som na vas, lebo u nas bola air show aero expo, a Jaro tusim lieta, ci nie? boli sme tam, bolo super, hlavne pre marca 😀

klari, nooo, drz sa, dufam, ze pojde vsetko ok😉

dia, aj ja som zvedava na vase pohlavie 😵

soska
17. jún 2009

bybi, nadherne!!!! hlavne ten bazenik so smyklavkou by mal u Marca uspech a asi by tam lietal celucicky den 😵 ....rezort vyzeral uplne krasne, aj plaz, no vsetko, urcite ste sa mali super 😎

jajaalf
18. jún 2009

ahojte
ja som zacala pracovat tak nemam moc cas na pc ☹ nestiham vas ani precitt tak ani neviem ci su nejake deturence nove.. 😉
maly chodi do jasiel a potom je so segrou celkom si zvykol akurat mu dost chybame..lebo nas vidi strasne malo cez den 😒

bybi
autor
18. jún 2009

Caute kocky 🙂

ja mam v praci teraz tolko toho, ze neviem kde mi hlava stoji... Ale myslim ze zajtra uz prejdem vsetko co som zameskala a zase sa to ukludni...

Zarka to zvladla uplne super, tam sa jej velmi pacilo, ona bola stale len vo vode. My sme mali lehatka len ako odkladaci priestor, ani raz sme na nich nelezali 😅 Kedze voda bola teplucka, tak sme sa cvachtali skoro stale.

Let tam trval 4.45 hod a z toho Zarka 2.5 hodky prespala 🙂 A potom si kreslila a pozerali sme si knizky co som jej zbalila. Naspat zase naopak, najprv skakala, potom uz bolo vidiet ze je unavena a nevedela sa ulozit. tak sa s nou isiel tato prejst a zaspala mu na rukach a spala az do pristatia 🙂 takze to coho som sa najviac obavala zvladla na jednotku 🙂

no ja som bola veeelmi spokojna, ked porovnam s Karibikom, tak pocasie a voda rovnake 🙂 A rezosrt rovnako pekny, ale plaze ma karibik urcite krajsie. Ale toto je taky afordalble Karibik 😀 A co som bola velmi prekvapena, kedze som nikdy v moslimskej krajine nebola. ludia su tam veeelmi prijemni a k detom ani nehovorim. A zarka je strasna koketa, by ste ju mali vidiet, jak tam casnikom vykyvovala, pusinky posielala, vsetci len okolo nej obskakovali 😀

bybi
autor
18. jún 2009

Soni a na tej smyklavke sa aj Zarka vysantila 😉 Len co dopadla uz kricala more, more 😀

lara1znk
18. jún 2009

bybi, no tie znie uplne super a ten let, no tak toho by som sa asi aj ja najviac obavala ale dobre ze ste to tak fajn zvladli,
ani ja som v moslimskej krajine este nebola ale vraj v tych holiday rezortoch je to uz take poeuropstene takze v pohode a strava v hoteli bola dobra? zarka normalne pekne s vami vsetko papala?

bybi
autor
18. jún 2009

lari strava bola v pohode, akurat ze nebol pork, co je pochopitelne 🙂 Ja som sice hnackovala jednu noc, ale lekarne maju na super urovni, dali mi lieky a cez den som uz bola na plazi 🙂 A Zarka papala ako kedy... ale tak prezila, tak asi jej stacilo 🙂

Inak ty mas uz len tyzden, ako rychlo to ubehlo...sa i ani verit nechce :-0

lara1znk
18. jún 2009

ani mne bybi 😀

ja co mam znamych co boli v Egypte, tak vraj si kazde rano davali preventivne stamperlik slivovice, keby nieco...
tak som rozmyslala ze co ste davali Zarke 😅
ale tak ste to zvladli, to je dobre

a ze mala koketa?? no nebude to maminke? 😉

lovacka
18. jún 2009

ahojte
len som vas prisla pozdravit.nejako nic teraz nestiham ale ked bude casu napisem vsetky podrobnosti
dakujeme za gratulacie a posielame bozteky

ludik
21. jún 2009

Ahojte kocky 🙂

No my sme dnes boli na plavarni,bolo super Viki sa taaak vysantila,pekne sme sa vymocili 😀 Teraz bubka,zaspala behom minutky a poobede sa chystame do mesta,v robote som dostala cenu zamestnanec mesiaca tak som dostala nejaky voucher chcem si kupit novy parfemik od Bvlgari.

Lovi - Filipko je zlatucky,ako sa citis,ako prebiehal porod?

Beusa - no my sme sa zhodli na mene tak ze ja som chcela Viktoriu a teraz moj drahy vybral Terezka ja som suhlasila,ale!zacinam vymyslat a prehovaram ho aby sme dali ine.No tak uvidime ake nakoniec vyberieme,aj ked on nieje velmi nadseny ze vymyslam 😀 😉

Bybi - no krasne fotky,cez aku spolocnost ste sli a ak sa smiem opytat kolko vas ta dovolenka vysla?

diamand
21. jún 2009

ludik - ze zamestnanec mesiaca teda to gratulujem. Uz sa ti to pekne krati. Mne ide toto tehu velmi rychlo, ved ani som sa nenazdala a uz som v polovicke, ale to asi preto ze som stale busy. A meno ste vybrali krasne, my sa urcite priklonime k nejakemu anglickemu kedze obe deti uz take meno maju.

lovacka
21. jún 2009

dakujeme ludik 🙂 😵
porod prebiehal asi takto v stredu 3.6 som bola na monitore a nic sa nedialo ani jedina kontrakcia no proste nic nenasvedcovalo porodu este manzel vravel dr ze ci by som nemohla rodit v piatok na cisarak 😀 a ona ze to je este skoro lebo termin som mala 20 juna a piatok bolo 5 teho.a vo stvrtok som mala ist na kontrolu lenze dr nestihala tak ze nech pridem v piatok.tak som prisla na pol 11 v piatok 5.6 pani dr ma vysetrila a pyta sa ma ci mam veci so sebou ze ideme rodit 😀 tak som sla na prijem bola som otvorena na 3-4 cm.do 5 som skakala na lopte nemala som ziadne bolesti vsetko boo v pohode.o 5 mi pichl vodu a vtedy sa to zacalo.mala som kontrakcie kazde 3 minuty a skracovalo sa to az na 20 sekund.boli to brutalne bolesti ale najhorsie bolo ze maly mal snuru 2 krat okolo krku a ja som ho nevedela vytlacit 😔 trapila som sa 3,5 hodin ale nakoniec to stalo za to.mala som 3 lekarov lebo hrozil akutny cisarak ale zvladli sme to.maly mal modru tvaricku lebo som ho pripucila co som nevedela vytlacit.ale modrinky nam zmizly.ja som strasne krvacala musim si dat dokopy hemtologiu.no a drobcek mal strasne silnu zltacku tak bol na infuziach takze sme mali zaciatok narocny ale hada uz bude dobre.ja sa po porode citim super vobec ma nic neboli stehy vypadli len som sa este celkom nezatvorila este som otvorena asi na take 3 cm asi.trosku krvacam ale to uz je len take spinenie no ani akoby som nerodila 😀 drobcek je zlatucky sem tam nas trapi brusko ale tak hadam aj to prejde kedze takmer nic nejem len take veci aby ho nenafuklo a nemalo z cho boliet.cez den sa latkujeme takze mam aj dost prania a zehlenia ale ked som videla ako sa zaparil v pamperskach tak nie je o com. a popri tom staviame takze je to o drzku kedze aj okolo stavby treba zhanat ale hadam to zvladneme.
pozdravujem vas a posielame pusinku s filipkom a drzime lare prsty 😉

ludik
22. jún 2009

Ahojte 🙂

Lovi - no teda tak to si si prezila ☹ Ale je super ze je vsetko v poriadku a ty sa citis dobre.Takze si uzivas mamickovanie 😉 A kde staviate domcek?Takze by si latkove plienky odporucala?ako to zvladate s latkovymi plienkami ako to prebieha,ja som to u Viki nejak vzdala,ale teraz by som sa aj dala nahovorit

Diamand - dakujem 😉 Aj mne to ide strasne rychlo,bola som na moj 3 scan a placentu mam stale nizko takze nas caka 4 scan v 36 tyzdni a uvidi sa ci budem mat sekciu,alebo normalny porod.A nad akymi menami uvazujete?

Ja som dnes bola v praci,bolo super ani neviem ako mi to zbehlo a mam pred sebou 2 dni volna tak sa tesim.Akoda len ze to pocasie je take onicom,chmurave.Kolegyna ma dnes hrozne vystrasila,ma 9 mesacneho syna a jej opatrovatelka jej volala,ze jej syn ma tu prasaciu chripku a cela rodina musia ist k lekarovi 😠 No a ja uz trosku obavy samoska ved s nou robim a predsa jej dieta bolo v kontakte s nakazenou rodinou....hrozne....a jedna znama mi hovorila,ze kolko skolok a skol je tu zatvorenych kvoli tej chripke a teraz pozeram spravy a u nas na SK je 24 rocna zena nakazena a pricestovala z LOndyna 😔 ☹ .....

lovacka
22. jún 2009

no ja mozem latkovky len doporucit dokonca ja pouzivam tie klasicke stvorcove na ktorych sme aj my vyrastali 😅 😀 mame ich strasne vela takze by bola skoda ich nevyuzit.drobec hned hlasi ked sa popisa alebo pokaka.ale na noc davame pampersu aby sme sa vyspali 😀 😀 .aj tak teraz musime balit nasiroko tak to mame 2v1.pracka plienky operie a raz dva vyschnu.ale je pravda ze mamka mi pomaha aj pozehli aj operie a tak.aj teraz periem este plienky a teraz sme jednu varku dozehlili ale da sa to v pohode.v pamperse sa maly hned tak zapari ze to nie je pravda.normalne mal taku cervenu ritku az mna to bolelo 😔
takze sa latkujeme len cez den.
domcek staviame v Drienove co je medzi Ke a Po.uz mame takmer hrubu stavbu hotovu teraz pojde na rad strecha

ludik
24. jún 2009

Ahojky 🙂

Dnes mame opat krasne 🙂 v noci sa ani nedalo spat co sme mali tak horuco.Ja mam dnes volno takze pojdeme vonku a poobede sa mozno stretneme s Bludi.Kde ste vsetky 😕

Lovi a ked sa maly pokaka ide to potom z tej plienky vyprat?Este ich niekde namacas pred pranim?

lovacka
24. jún 2009

ludik ked sa pokaka namocim len do cistej vody do lavora alebo do vedra a potom periem na 60 alebo na 90.ale na 60 pekne stale operie vsetko
u nas je brutalne pocasie len prsi a prsi 😝

diamand
24. jún 2009

Ahojte

lovi - ja by som latkove plienky nezvladala aj bez nich mam dost prania a zehlenia

ludik - pozdrav bludi

lari - drzim palce na zajtra, nech vsetko prebehne ako po masle a tesim sa na fotecky malickeho

beusa
25. jún 2009

baby, dneska som sa dozvedela ze budeme mat dievku... chi 😀

beusa
25. jún 2009

baby, a este sa vas chcem daco spytat, hlavne tie co uz mate dve deticky...totiz babo sa nam ma narodit v novembri a to uz maly luki bude mat rok a osem mesiacov, len neviem ako to vyriesit s kocikom, lebo sa bojim ze ked bude babatko v kociku tak maly nebude chciet alebo nebude vladat kracat popri mne, a on je dost neposlusny takze asi nebude chciet....oplati si kupovat tie take surodenecke kociky ci ani nie?? ja viem ze uz ste sa tu o tom bavili len sa mi to nechce hladat 😝 tak preto sa pytam.... 😉 vdaka

diamand
25. jún 2009

beusa - gratulujem ku dievcatku, takze bude parik - super, ja mam scan o dva tyzdne tak som zvedava co bude

ku kocikom ti ja moc neporadim kedze moj Nathan mal uz 6 rokov ked sa mala narodila, a teraz som rozhonduta nekupovat surodenecky, mala bude mat 2 roky a 3 mesiace ked sa baby narodi a ona aj tak uz v kociari vobec nesedava, pre istotu chcem kupit buggyboard, ale aj tak si myslim ze ho moc nevyuzijem

bludicka1
26. jún 2009

beus vacsina nas kupila dvojkocik a vsetky si to chvalia, hoci aj moj Danko rad lieta a nechce sesiet, niekedy ked sa ponahlam alebo je uz naozaj veeeelmi unaveny je dobre ho tam posadit a ked nechce sediet vyuzijem ho na ulozny priestor 🙂

Kocky Larike sa vcera narodil Daniel Thomas 🙂 a mal 3.4kg... este som nevidela fotecky ale ako inak, urcite je nadhernucky, vonavucky ako vsetky babatka 😵 😵
Este raz Larika Gratulujeme a vitame Danielka medzi nami 😉

diamand
26. jún 2009

lari z celeho srdiecka gratulujeme, zelame vela zdravicka a tesime sa na fotky

beusa
26. jún 2009

diamand, no nas krpec sa praveze celkom rad vozi v kociky, zatial tam obsedi, spokojny je tam, tak preto rozmyslam, ale este stale neviem, a ktovie ako to bude za 3-4 mesiace ci este vydrzi v kociku 🙂

bludicka1
26. jún 2009

beus ako som ti uz napisala nas bude mat teraz 2roky a este stale si raz za cas do kociku rad sadne, hoci vacsinou ide pekne pred alebo za mnou 😉 Je dobre ked ma maly na vyber, ak chce moze si sadnut a ak nie moze si bezkat :D
Ja som dokonca kupila aj tu buggyboard, ale vyuzila som to len par krat. Hoci sa Dankovi celkom pozdaval mne to dost za kocikom zavadzalo a tak odporucam kocik... ale vsetci mame ine poziadavky a naroky... to je len moj nazor ;)

veru dia ani ja sa uz neviem dockat na fotecky 😵 😵

ludik
27. jún 2009

Ahojte,peknu sobotu 🙂

Lari - tak to je super Blahozelame!!!zelame vsetko dobre,skore zotavenie nech Vam Danielko robi len a len radost 😵 😵 😵