Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

zsuzsu
20. aug 2008

AHoj.
Soni, kam zasa letiš? Nieco mi ušlo? Alebo už ideš pre Marca?
Taka som dnes leniva, mala by som povysavat auto, lebo to už otrasne vyzera, len chuť nemam 😅
Tak pekny dnik.

soska
20. aug 2008

zuzi, uz letim po Marca 🙂 hura! 😀

lufia
20. aug 2008

ahojky

jeeej soska tak uz zajtra si frcis po Marca 😵 a to ides len na otocku?ci pobudnes aspon par dni???
maminka bude urcite smutna,ze jej beries krasneho smejka cooo?verim tomu,ze by si ho iste nechala aj dlhsie 😅

zuzi a ty sa tu co ani neukazes??auto uz povysavane???ci nechavas na zajtra 😀 😀

kocky dnes my Christian zaspal 1x az o 14.30 uz som myslela ,ze ma slahne 😝 😝 ustata som ako kon 😀

pekny dnik vsetkym 😵

soska
20. aug 2008

lufi, idem len na otocku, zajtra v noci priletim a uz rano zase odlietame, to bude trochu zaberacka.... 😨 ale uz sa hrozne tesim. Nooo, mamina stale vyhlasuje, ze si ho adoptuju 😀 ze aky je super 😵

joj, ty chudatko 😨 Chrisovi asi nieco bolo alebo jednoducho nechcel este spat, co? oni su niekedy velmi prefikane tie nase deticky, ze? Dufam, ze ti potiahne aspon 2 hodky!

lufia
20. aug 2008

no to sa maminke ani necudujem ved takeho Marca by som si adoptovala aj ja 😀 mozno ti ho ani nevratia 😀 😀
ti verim,ze sa tesis 😵 ale je super,ze si dopriala vasim a aj Marcovi krasne dni 😵 😵

no a vyzera to ,ze Chrisovi sa proste nechcelo spat 😒 je to potvorka v noci 10x hore a cez den nie a nie zaspat 😠 ja neviem na com frci to dieta 😀 😀
a dik dufam,ze veru pospi aspon 2 hodky ved som tu tichucko ako myska 😅

soska
20. aug 2008

mozno vam potajme vyjeda kavove zrnka alebo pije redbully 😀 😀 😀
tak si zatial aspon oddychni alebo pospi... ked ma taketo spanie, urcite sa to odrazi aj na tvojej unave, co? 😕

zsuzsu
20. aug 2008

Lufi, tak auto mame ako nové 😀
Možno malému staci tolko spanku. Jemu je jedno, ci Ty si vyspata, alebo nie. On je v pohode a to je hlavne. 😀
Soni, takže už budeš mat Marca doma co? Je poriadny, ked vydrži. Ale treba nech neni moc viazany len na Teba. Ja som spravila tu chybu, že boli len moje no a ked som išla niekam, tak plakali ako besné. Aj ked boli u mojej mamky akože Katka v pohode ale pre Zuzku som v noci musela prisť ☹a nie len raz.
Zachvilku idem pre chlapov do prace, už posledne aj taxikarku robim 😀

lufia
20. aug 2008

aaale kde ja uz som voci tomu asi odolna 😀 uz tomu bude co nevidiet rok a kazda jedna noc je o vstavani aspon 4x to v lepsom pripade v horsom je to naozaj aj 10x aj viac... 😔
ale stale verim,ze sa to raz zmeniiii a Chris vecer zaspinka a zobudi sa az rano o 8 😀 to su sny coo 😀

inak tie redbully my pripomenuli,ze kamosky ma upodozrievaju ze som ich pila pocas tehu namiesto vody 😀 tak to chris mozno zdedil po mne a teraz ich tajne srrrka 😀

inak ake mate pocasicko v UK?a co v praci?ozaj a chodis do tej posilky?co ti ponukal sef?....

zsuzsu
20. aug 2008

Lufi, neboj pride obdobie, ked ho o 4tej poobede budeš s metlou vyhanať s postele , ked bude po Discotéke 😀

lufia
20. aug 2008

zuzi tak si daj dobre zaplatit 😀 ved taxiky su draheee 😀
no u nas je to presne ako pises-Chris je na mna tak naviazany,ze akonahle niekam idem tak jaciii ako tur 😒 ale to len v noci ked sa zobudi, cez den nema problem zostat aj s cudzimi ludmi 😀

lufia
20. aug 2008

zuzi ved to stale moja mamina vravi,ze brasko bol taky isty 😀 nie a nie spat a teraz, juj nejde sa vytrepat ani na obed z postele 😀 😀

soska
20. aug 2008

tu v uk? take nemastne neslane pocasie, rozhodne nie teplo....pod mrakom, okolo 20 stupnov...😢
v praci nuda, pred chvilou som zahlasila, ze idem na cerstvy vzduch a sef ze, nejako ti tie dlhe spanky (kvoli Marcovi) nerobia tusim dobre- tak som mu povedala, ze toto nicnerobenie ma trochu ubija a zahlasil, ze buduci tyzden 'vymyslime' nejaku robotu- skoro ma prekotilo, som mohla drzat jazyk za zubami;) ale ja viem, ze ani on nic nerobi, tak co? a vie, ze ja viem😉

chodila som do posilky na tu poukazku, co mi dal,ale uz to vyprsalo. neviem, ci sa mi oplati zavizat sa na rok teraz, ked mozno o tyzden sa tu vsetko zmeni.... 😒

soska
20. aug 2008

no, ved v puberte sa deti asi uplne obratia co? to bude radosti 😀

lufia
20. aug 2008

no soska, tak tiez to mas v tej praci take kadejake 😒 ale ved snad coskoro skocis na snazilkovanie 😵 ci este niee?
inak ked nieje co robit v praci tak sa aj cas paradne vlecie 😝 to neznasam 😠
teraz sa doma pri Chrisovi nenudim ani sekundu ale zas raz za cas mam take chute ist do roboty 😀 ale to len raz za cas 😀 😀
kebyze sa tu da najst prace len na dake dva dni v tyzdni tak by som aj sla len sranda by bola potom ta vyplata 😀

lovacka
20. aug 2008

ahojte maminky
neviete mi poradit co pomoze na zaschnutu krv?mam na tricku flak a ma to serka lebo som ho mala len 2 krat na sebe 😖
dakujem 😉

lufia
20. aug 2008

ahoj lovi

tak uz snazilkujete 🙂 drzim palce 😵
a so skvrnami ti ja neporadim ja ich nechavam tam kde suuu 😀
ale snad niekto nahodi daky speci pripravok 🙂

ako sa inak mas?ako v praci?
hihi tu kazdeho spovedam o praci 😀 😀 asi my uz ozaj nejaka chyba 😀

lovacka
20. aug 2008

no lufi uz sme zacali teraz cakame kym skonci mrcha kedze prvy mesiac nam to nevyslo 😖
no dufam ze niekto nieco pozna na krv som blba lebo som to mohla hned zaprat 😠

soska
20. aug 2008

no ved hej, uvidime, ako to pojde so snazilkovanim 😉 neponahlame sa nejako, ale ani sa tomu nebranime😉

nie je to tu idealne, ale presne ako hovoris, kym bude druhe, je to v pohode😉

hej, na Slovensku je to vraj nemozne si najst part time. Co ty planujes, skusis nieco hladat po 3 rokoch?

lovacka
20. aug 2008

lufi no akurat ideme zajtra na sk takze mam dovolenku tak balim a pratam a tak a v praci ich asi trafi ked oznamim ze koncim ked budem tehu
nevies nahodou ako je to ak by som chcela ist na sk ze ci mi budu platit v uk matersku?

soska
20. aug 2008

mozno pomoze aj nejaky prasok na skvrny, ci nie? alebo mne vacsinou vyjde s myslom a studenou vodou ale to nie prilis zaschnute...

baby, letim ja domov za mangelikom 😉

soska
20. aug 2008

lovi, uspesne snazilkovani 🙂

lovacka
20. aug 2008

dakujeme soska 😵

lufia
20. aug 2008

no veru je to nemozne tu nieco take najst.a vies co zatial nic neplanujem,neviem nechavam to tak viac menej na nahodu,ze ak sa pritrafi dobra praca aj skor tak pojdem ak nie tak zostanem doma.....takze uvidime...
a dost zalezi aj od nasej situacie myslim financnej,ak sa nam podari najst nieco pekne na byvanie a bude treba vyssi prijem na uver tak pojdem skor....no proste zatial ani sama nemam jasno ako to bude len dufam,ze bude dobre 😅
ozaj este 20 minut a Chris bude spat dve hodky takze soska asi mi budes musiet takto kazdy den priat 😀

ninuska
20. aug 2008

ahojte babule
vidim ze ste sa sakra rozpisali ja nestiham ani citat dufam ze som neprepasla nejake dolezite info trebars novu tehulku 😀

dnes sme boli druhy raz v jaslickach - ked si sofinku brala "teta" tak neplakala boli vonku na dvore a kopec malich spuntov sa tam hralo ....no a potom po pol hodine este nie hrania lebo si len zvyka ze zatial si drzi odstup od deti ze ich len pozoruje nasa slecna zaspala a spala hodinu aj pol az kym sme si po nu neprisli 😀 takze takto sa ona zoznamuje s prostredim spala takom starodavnom kociku aky som mala este ja ako mala ....takze som zvedava co bude v piatok ale pani ucitelka jej je asiimpaticka teda dufem ze to takto bude aj dalej lebo somsa toho placu hrozne bala

lara1znk
20. aug 2008

ahojte kocky,

no veru hrozne to dnes pocasie, vraj este ma byt leto, teda tak mi tvrdi moj guy ked sa stazujem, tak kto vie

ninus, vyzera to super s tymi jaslickami, sofinka si celkom dobre zvyka a ze tak dlho spinkala to je dobre znamenie, ja co poznam deticky tak vacsina strajkovala so spankom a to su tam cely den takze to vyzera pre vas vyborne
kedy uz nastupuje naostro?
a ty sa ako citis? ako brusinko? uz by si mohla hodit nejake fotky aj seba aj malej

soska, tak vy sa musite tesit ako mali na marca, viem si to predstavit
ja som dnes myslela na bybi ze ako jej to leti, asi jej poslem sms neskor, dufam ze prilis nesmuti 😔 a ze jaro to zvlada v pohode

Christianko zacal spavat len raz denne tak 2-3 hodky, co je uplne super, az na to ze je unaveny uz okolo 11ej a potom prespi obeduje a obeduje dost neskoro

dnes som mu robila kuraci reznik so zemiakovou kasickou a veeelmi mu chutilo

lara1znk
20. aug 2008

jeej, soska konecne fotky 🙂
a kedy ste boli na warwicku? co ste nepribehli? ved to je tak blizko od nas

super ste sa mali na SK
a to male babo ti velmi pristane 😉

soska
21. aug 2008

lari, to sme boli minuly vikend s drahym na romantikus vikende, tak by bolo od veci do toho zapajat navstevy 😅 . a ani som nevedela ze je to tak blizko😉

nasi uz prisli z Tatier s Marcom do Pezinka a vcera sme s nimi skypovali a skoro sme sa obaja rozplakali, ked sme videli, ako nam o dusu kyv a tesi sa, ze nas vidi.
Ja dneska riadim dom, aby princ prisiel do cisteho- je to uplne ine, ked si mozem vyriadim takto poriadne, ako stale postupne, ked mam Marca a vzdy vsetko odkladam😉 a robim to aj 3 dni... Mozno aj travnik pokosim, ak mi vyjde cas a nieco nam navarim. letim az vecer 🙂

Lari, to je celkom fajn, ze ti tak spi, ved nevadi, daj mu pred spankom desiatu a ked obeduje aj o 2 nevadi, hlavne ze si pospinka a nebudi sa na hlad😉

Ja som hrozne zvedava, aky bude Marco teraz doma, co sa tyka spania a takisto celkoveho spravania. Urcite mu budu starkovci chybat 😔

lara1znk
21. aug 2008

ahoj soska,

aha, tak jasne romanticky vikend netreba rusit 😉

mne by sa tiez zislo tak poriadne vyriadit dom, ale to neviem kedy sa podari

no dnes mi spal len hodku cely den, takze zase zmena, preco nam ziadna rutina netrva dlhsie ako zopar tyzdnov, teda tato nebola ani tyzden

stastny let soska a som fakt zvedava ako sa s marcom zvitate a ake to cele bude
ozvi sa potom ked sa vratie, cliff uz iste odratava hodiny

bybi pisala ze jej to leti celkom rychlo, ze tam ma aj kolegynu a ze si vecer vyjdu sa najest a su blizko nejakeho shopping centra takze to znie celkom fajn

ja som tu mala dnes kolegynu na navsteve, teda byvalu aj ked oficialne som stale zamestnana, tak sa tolko stazovala a uz si hlada novy job, normalne som rada ze nejdem spat

pekny vecer kocky

ninuska
22. aug 2008

cavesko babule
tak soska si uz dneska privezie marca 🙂 som zvedava ako to cele vlastne prebehlo

my mame za sebou dalsi skusobny den v jaslickach teda od 8:30 - 11:00 no moja dcera bola z detmi hodinu a potom zase zaspala v kociku a spala az kym sme pre nu neprisli 😀 takze takto je to v ceskych jasliach chichic...v pondelok ide naposledy na dve hodiny a potom uz cely den ale ja to sa uvidi lebo tam nechce papat este ale ze to sa spravi

ja inak pohoda len tepla mi velmi nevyhovuju strasne mi trpnu nohy a som uuuplne neschopna takze ja som rada ked je tak pod mrakom ze ma to velmi nevycerpava lebo boli dni ked som nevladala urobit nic a vtedy mi bolo malej luto lebo som sa jej nemohla venovat...inak podla poslednych info bude maly tiez malicky ako sofinka tak nakoniec na budu aj 56 dobre chichi

zuzula
22. aug 2008

ahojte kocky 🙂 akysi sme stale busy uz som tu par dni nebola. vidim ze dnes sa nam kompletizuju rodinky,uz bude Marco doma a Bybi tiez. Soni dufam ze ste dobre doleteli urcite budes unavena ako kon vecer...ale hlavne ze uz mas doma drobca 🙂
Bybi ake bolo skolenie co si sa naucila? 😅 ako zvladol Jaro Zarku?

my sme boli spievat a s kamoskami, teraz sme sa napapali - fazulkovy privarok vajicko zemiacky 😝 Adam taketo privarky a omacky miluje...a konecne mi zaspal, povyzliekala som ho do plienky ako v skolke tak dufam ze pospi aspon 1.5 hodinky.
v skolke spava 2 ale doma nikdy, v skolke sa celkovo inak sprava vraj je tam ako anjelik ziadne tantrums to len doma na rodicov vystrkuje rozky 😀 tvari sa ze mi pomaha nosit plienky zo susiaka do skrinky a po ceste jednu nenapadne hodi do zachoda...alebo zbierame hracky vecer a davame ich spinkat a medzi recou Adamko hodi jednu z nich do smeti...neviem co mu to hrabka v poslednej dobe... 😔 😅

Ninus tak to je dobre znamenie ked vie Sofi v skolke spinkat...aj mne takto Adamcek zacinal, ze spal za den aj 3x v skolke...tolka interakcia s detmi je unavna 🙂 a papanie sa coskoro napravi, neboj bude opakovat po ostatnych detickach ako papaju...a nielen to ale aj take veci co by si nechcela aby robila, napr. sparanie si v nosteku 😅

pekny den dievcatka, my ideme poobede kupovat Adamkovi sedacku na bicykel som zvedava ako sa mu to bude pacit 🙂