Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

dadulka2000
20. aug 2009

bludi tak podte spolu s nami na mallorku,.... mozem ti poslat detaily,... (s kym, ako a kedy 😉)

bludicka1
20. aug 2009

dadi posli 😉

liska
21. aug 2009

lari, preto som sa pytala,ze ci uz bude mat Danielko 2 mesiace, tusim az odvtedy beru na palubu...inak ale s tym sky to nevyzera velmi ruzovo, rusia lety, kopec meskani 😒 dufam,ze akurat ten vas let bude v pohode, lebo cakat niekde hodiny s 2 detmi je dost desiva predstava...

Christianko ide do skolky na 4 dni v tyzdni, je to normalna statna skolka, od 3 rokov...prvy rok na 4 dni, potom uz na 5, na zaciatok do 11.30, potom do 13.30 a ked je vsetko ok, tak do 15.45 okrem stredy, to je len doobeda pre vsetkych... v utorok mame zoznamovacie stretko s ucitelkou, tak som na nu zvedava, vraj je fajn...no a 3.sept. zaciname, myslim,ze z toho budem chvilu mimo, mozno aj viac ako Chris 😔 predsa len 3 roky den co den, s jedinou nocou bez seba-ked som rodila 😅 no uvidime, kazdopadne sa uz tesime, Chris na deti a aktivity a ja na to, ze budem mat viac casu na Damianka a snad aj seba 🙂 a hlavne dufam,ze nas nebudu nahanat v kuse nejake choroby, lebo moja kamoska ma presne taky rozdiel medzi detmi ako ja a odkedy jej mala nastupila do skolky, nie je mesiac,aby nieco nemali ☹ a vzhladom na to,ze ona je tu tiez sama ako prst, manzel vzdy v praci, 2 male deti...no obcas je to zrele na psycho 😔

dadulka, gratulujem k tehu 😵 ja to zatial zvladam dost dobre,ale mala som tu mamu dost dlho, teraz boli svokrovci na 2 tyzdne a pre objektivitu musim dodat aj to,ze mam zlate deti, to je dost dolezite 😎 spia mi cele noci, malinky sa budi len raz nad ranom, nacucka sa a spinka dalej, tak to sa potom super funguje cez den...pri Christiankovi som to nemala, preto to viem teraz ocenit 🙂 mame tu ale teraz strasne horucavy, ide to trochu na nervy, nerusia ma v noci deti, tak sa budim na teplo 😠

bludicka1
21. aug 2009

babenky dnes sme boli u lari na navsteve a su vsetci nadherni!! Uz sa tesim, ked sa budu chlapci poriadne hrat fotbal na zahradke 😵 😵 😵
musim povedat ze mne tie horucavy vobec nechybaju a pocasie v UK mi celkom vyhovuje, len keby bolo tych letnych dni v UK trosku viacej 😅

babenky potrebujem radu.... dievcata co mate deticky okolo 2 rockov, kolko vam cez den zjedia..... zda sa mi, ze Danko papa od rana do vecera a potom za den aj 5-6x kaka. Nezda sa mi to zdrave ☹

dadulka2000
22. aug 2009

ahojte
liska, to mas uplne super s chlapcekmi. len tak dalej.
😉
ja som s ellie nemala tiez problemy - tak sa teraz obavam ci to nebude pravy opak (take "vytrestanie" 🙂 )
bludi poslem ti info na IP, tak kukni,... inak by bolo super ist spolu - deti by sa vyhrali a my vykecali
😀
mne elka dobre papa (ved uz teraz ma 16kg a 101cm - a to este ani 3 roky nema ten moj obrik - je velka ako 4 rocne deti),.... ale kako mava tak 1- max2 krat za den.

bludicka1
22. aug 2009

dadi hned pozriem... veru radi sa pridame 😉
Danko ma ties tak 16.5kg a 96cm 😖 ako 3rocny.... ale tie deti su teraz omnoho vacsie ako kedysi.... ja neviem ake veci na nich budem kupovat, uz teraz ma 8.5 topanocky, drahy zahlasil, ze len krabice im budeme davat na nohy 😅

liska
22. aug 2009

bludi, dadulka, tak to mate super,ze vam deticky papaju, ten moj ma obdobia lepsie aj horsie,ale velky jedak z neho nikdy nie je 😒 v 3 rokoch ma 14,5kg a 97cm, co je podla mna tak akurat, sice mu vidno vsetky rebra,ale vychudnuty urcite nie je, tak to nejak extra neriesim...pre mna je problem len to,ze on je hrozne konzervativny v jedle, zje len to,co pozna, nove nechce ochutnat ani za svet, resp. len to,co sam uzna za vhodne a to sa stava len velmi malokedy, tak varim dookola tie iste veci...napr. vam poviem, ze ma rad ryzu, ma rad kompoty, miluje sladke,ale taky ryzovy nakyp (kde toto vsetko je) mi nezje ani za nic 😀 od malicka ale zboznuje mlieko, tak viem, ze od hladu mi nezomrie 😎

bludicka1
23. aug 2009

Ja som dnes stravila cely den v praci a tak pekne dnes bolo ☹

liska to vies ze od hladu nezomrie. Ja by som zobrala, keby mi ti moji papali trosku menej, ved nebudem robit na nic ine ako na jedlo 😅 Ale zase nas cely den skoro nic nevypije a to by zase mohol.... 😖

Kocky co sa s vami deje, ze nic nepisete?To ste take busy s detickami ci manzelmi?? 😀 Ako sa vam a detickam dari, a co praca??

dadulka2000
24. aug 2009

dobre ranko sa praje,.. hlasim sa z prace 🙂
liska neboj,... urcite ma dost zivin - a od hladu neumrie 🙂
bludi, co kukli ste tu dovolenku?
pekny slnecny den prajem - tu je zase teplo - ufff ako cele leto 😎

bludicka1
24. aug 2009

dadi pozreli a asi pojdeme cez easyjet, ale z Birminghamu tam neletia, kde idete vy ☹ co mi je teda luto. Dnes vecer snad bookneme nieco na Malorku aj my.... uz sa budem tesiiiiiiiiit. Sice neviem ako to s 2 detickami bude, ale nejako zvladneme.
to ty mas pristup n aFB z prace? to mas super, ja ze to vsade zablokovali.. 😅

u nas je dnes pod mrakom ale prijemna teplota, tak ked sa mi deti zobudia behneme sa von vyvetrat.

nas Danko tak hrozne zle spava, ze uz sme obaja s drahym zniceni a myslienka na 3tie babo nam uz ani nenapadne 🙄 Uz fakt neviem co s nim robit, Ejko tak super spinka od 19.00 do 6.00 a Danko sa dokaze vnoci aj 4-5x zobudit a krici na nas a vymysla s WC.... 😖

dadulka2000
24. aug 2009

bludi, na FB nie, to nam tiez blokli 🙂
na Palmu (mallorku) leti easyjet z eastmidlans airport (tak nejako to tusim bolo) - co je asi 45 min od Birmu - pozerala som to.

ludik
24. aug 2009

Ahojte kocky 🙂

No pekne tu sa opat riesia dovolenky,Danka to je super ze chcete ist?a kedy to planujete?ak by ste mali cestu niekde sem k nam tak sa kludne stavte,my budeme asi len doma.To mi je luto,ze to mate take zle so spanim ☹ drzim palce nech sa to rychlo upravi 😉

Nasa Simonka spinka uzasne (klop,klop.klop)budi sa len 1 x v noci a potom az rano,akurat ze ma ocnu infekciu,presne ako mala aj Viki.Boli sme s nou minuly stvrtok pri GP a dal nam take kvapky,ale nemam pocit zeby jej to zaberalo.Stale jej tie ocka hnisaju ☹ pockam este do stredy a ak to nezmizne pojdeme opat.Pri Viki sme dostali kvapky,boli uplne ine ale zabrali jej hned na 3 den mala ciste ocka a toto zatial nic 😒 Tak dufam,ze to prejde lebo sme uz na 30.8.zabukovali trajekt a nechcela by som odist s tym ze nema tie ocka stale vyliecene.

dadulka2000
24. aug 2009

ludik,.... to aj nasa mavala s tymi ockami
tiez sme mali nejake kvapky vtedy,...ale kamoska mi poradila je "streknut" pri kojeni do oka materskeho mlieka,... 😅 fungovalo jej to, tak som to skusila tiez
inak su zlatucke,... kukla som foto

🙂

bludicka1
24. aug 2009

dadi hej ved prave to som pozerala z EMA ale tie dovolenky co sa nam ukazali neboli tie kde idete vy ☹ neviem preco?? Otvorilo sa mi 10 moznosti hotelov, no nie ten vas 😠

ludka na SVK ideme 3.9 ale len na tyzden a do Kosic sa nam asi nepodari dotrepat, ale raz urcite 😉
je mi luto tych ociek, behni za GP hned, ak to nezabera a predtym zaberalo, oni maju v zazname co davali Viky a mozno to aj v jej karte bude (cervenej knizke) tak nech jej predpisu to iste.
Snad sa nam podari dotrepat aj k vam na nazvstevu este kym odidete.

dadulka2000
24. aug 2009

to je divne bludi,... lebo ty si booknes separe let a potom aj hotel,....
skus to kuknut este raz,.... im musi byt jedno odkial letis - ved nakoniec pristanes na tom istom letisku
dali ste palmanova resort,...a all inclusive option?
idem to skusit spravit,.... teraz z pc a dam ze letim z EMA 🙂
potom ti poviem

ludik
24. aug 2009

Danka ja som myslela ze sa stavte tu ak by ste sli dnes von 😉 😀 myslis?zajtra pride midwife,uvidim co povie ale asi tam zavolam 😉 dik za radu

Dadulka- dakujeme 😉 ja som jej striekla aj mliecko sice to bolo este to kolostrum,ale nepomohlo a nechcela by som jej to teraz este mixovat s kvapkami,bojim sa aby to nemala este horsie 😒

dadulka2000
24. aug 2009

bludi,.... ja som to teraz pozerala a dalo mi to aj ten hotel,.... na 10 dni to vychazdalo asi £270pp (all inclusive) - je to so specialnou 20% zlavou
😎
ludka,... to by snad nemalo uskodit

bludicka1
24. aug 2009

ludka ale riadne sa na seba podobaju, strasne su zlatunke 😵 😵

dadi ja som pozerala package holidays a asi mi to preto neukazalo 😖 nebookovala som zvlast let a zvlast hotel....

dadulka2000
24. aug 2009

bludi,..to bola package holiday,.... dobre si na to sla 🙂

bludicka1
24. aug 2009

dadi a ako sa ti tehulkuje? ziadne nevolnosti?

dadulka2000
24. aug 2009

jedine tak pazravosti 🙂)
preto all inclusive je idealne 🙂 😀

bludicka1
24. aug 2009

dadi ja som ties riaden nenazranec tak pozerame len AI 😀 takze tebe vobec nebyva zle? Ja som obe tehu bola o nicom co sa zaludku tykalo, inak som mohla robit cokolvek 🙂

dadulka2000
24. aug 2009

bludi to je super,... budeme okupovat restiku spolocne
😀
nie, mne ani pri elke nebolo zle,.... a ani teraz
v stredu mam 20tt scan,.... dufam ze vsetko bude ako ma byt

bludicka1
24. aug 2009

tak pevne nervy aby si sa nezlomila a nezistila nahdodou pohlavie, ale ako to teraz je zvykom tak ten kto mal chlapca 1 mal aj chlapca 2 a kto dievcatko tak mal dievcatko..... len katke sa tusim podarilo po dievcatku chlapceka 🙂

dadulka2000
24. aug 2009

to som aj ja pocula,... inak podla tej cinskej tabulky vychadza dalsia baba 🙂
inak mozu sa brat deti na scan? nemam kde malu nechat tak ci im nebude vadit ak pojde s nami,....

bludicka1
24. aug 2009

s nami isiel aj Danko. Risko ho mal na kolenach 😉 tak snad nebudu nic hovorit ani vasi....

dadulka2000
24. aug 2009

no v to dufam 🙂
takze su zvyknuti na to,... videla som tam deti uz predtym pobehovat

bludicka1
24. aug 2009

hej hej som si ista ze to bud ok, pekny dnik.... idem sa venovat detickam 🙂

newyorkgirl
26. aug 2009

ahojte kocky, tie co ste v UK niekde vychodnejsie len som vam chcela napisat, neviem ci poznate super park na vylet pre rodinku s detickami Sundown, je to medzi Sheffield a Lincoln tusim, boli sme tam vcera s malou a super sme si to uzili, uz som tu bola vo viacerych parkoch a aj tie znamejsie ma teda nezaujali tak ako tento super prepracovane pre rodinky, ja len keby chcete niekto tip na dobry vylet urcite sa oplati a vstupne je tiez velmi dobre cenovo, keby ste niekto chceli vidiet foto mam na FB staci mi pisnut do IP
my letime domkov z Birminghamu v utorok, tak sa tesiiiime hoci len na dva tyzdne ale aspon cosi 😵

lucka0122
28. aug 2009

ahojko poradte mi prosim malemu idem objednat botasky s UK a velkost pise ze C4 co je to za velkost ako 21?tka?