Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

soska
27. jún 2008

Ahojte!
Tak som tu bola posledna vecer a dnes rano prva😉))
Vcera som si po plavani pospala aj ja asi 2 hodky, tak sa mi vecer nechcelo ist spinkat🙂
A dnes sa princ rano rozhodol, ze o 6.30 uz ma dost😉 Tak sa hrame, pustila som mu aj telku, aj ked ho to moc nezaujima, obac sa trochu zahladi😉 Musim ho zabavit, ked potrebujem nieco do prace spravit😉

Je pekne, tak snad to vydrzi 😵

lara1znk
27. jún 2008

ahojte,
ahoj soska, tak ty dnes makas z domu doobeda? tak to sa nestazuj ze bol marco hore o 6.30, to je celkom slusne, my sme hore od 6ej a od 5ej uz strajkoval ale ako tak som ho este uspavala u nas v posteli

s tou skolkou to je hrozne, podla mna sa tazko vybera, najlepsie vidis uz ked tam dieta chodi, skoda ze sa nedaju vyskusat take 2-3 free sessions a potom to booknut. ale je super ze mas este moznost nechat marca u susedky a urcite najdes nejaku dobru skolku na neskor, teraz mu je asi aj tak najlepsie byt v uzkom kruhu ludi ktorych dobre pozna, skoda ze mi taku moznost pre nasho drobca nemame
ta nasa skolka ma osobitnu spalnu, to je s uper ale aj tak z nej nemam taky dobry pocit ako by som asi mala mat, uz normalne uvazujem aj o inej, este v pondelok ideme pozriet jednu,
no mozno som to len ja a ziadna mi nebude vyhovovat 😀

inak sa mi celu noc snivalo v skolke, nocne m ory uz prichadzaju 😀

lara1znk
27. jún 2008

juj aka hrubka zase 😖

soska
27. jún 2008

lari, no ved to, ten pocit je dolezity....aj ked samozrejme najhlavnejsie je to, aby sa tam dieta citilo dobre...
ale ked ja viem, ze marco sa nevyspi, tak mi je jasne, ze nemoze byt happy a hrat sa a vyvijat poriadne... 😨

ninuska
27. jún 2008

cavte babule
soska mylis sa ja som tu uz bola rano 😀 len sa mi straaaasne zivalo tak som isla este narychlo kym zase moja princezna spala do postele .....

lari cavesko videla som foto krasa velika ste sa mali teda ...my sme dovolenku zrusili lebo jozef uz potom nema dovolenku a ja budem potrebovat niekoho ku sofii na 2 tyzdne kedze tyzden budem v nemocnici ....inak vam to spanie zavidim sofia vcera zase strajkovala ...lebo po obede potiahla 2a pol hocinu a potom vecer nechce spat ona proste musi byt hore a hotovo uz jej na to nenaletim ze poobedny sloficek..... 🙄

baby nezavidim vam to vyberanie my asi nebudeme mat z coho vyberat co bude to bude inak by som ju musela vlacit az do prahy a to je dobrych 50km sa mi zda trochu uletene takze je tu jedna skolko jasle ci ako sa to a tam pojd ak ju vezmu ale asi az od 2 rokov .

lara1znk
27. jún 2008

ahoj ninus, to je este lepsie, ze nemusite vyberat, tak to bolo aj za mojho detstva, mali sme jednu skolku v meste, vsetky deti chodili tam a bolo,
teraz tu je ich tolko, clovek si nevie vybrat a treba to rezervovat dobreze nie este pred porodom, chore
ved my sme zacali behat po skolkach ked mal drobec asi 2-3 mesiace ale vtedy som ani poriadne nevedela na co pozerat, teraz uz by som mala iny pohlad na vec

ako sa citis ninus? rychlo ti to leti, uz si v polovici
takze chlapcek to bude? ako dobre, pekne vam to vyslo, z kazdeho po jednom

🙂

bybi
autor
27. jún 2008

Caute kocky 🙂

Dnes tu prsi, tak sme zavreti doma. Segra uz vcera odisla, tak sme so Zarkou zase same a je tu aj smutno. Take ticho a do toho este aj to pocasie. 😒

Lari, fotky mate naozaj krasne z Chorvayska a ty si aka chuducka 🙂

Nic sa mi nechce, strasne som unavena. Zarka spala uplne strasne, neviem ci jej idu dalsie zubky. Ale vcera ked som jej umyvala horne zubky, tak drzala jak hluchy dvere, asi ju to tam svrbi 😒

lara1znk
27. jún 2008

ahoj bybka, no bola som, teraz sa trapim s all inclusive bruskom 😀

tak si tu mala segru? ako dlho? moja pride v pondelok, uz sa tak tesim, aj ked len teraz sme boli spolu ale hned je veselsie ked je v dome viac ludi
u nas je celkom fajn pocko, sice je zamracene ale zatial neprsalo, teda dufam lebo pradlo mam vonku v zahrade.

nas maly ked mu idu zubky tak si nenecha ich umyt

aj ja som unavena, maly nam zle spava tiez, asi bude nieco vo vzduchu lebo akurat som bola na stretku a aj dalsie 2 kamosky sa stazovali ze deti strajkuju

bybi
autor
27. jún 2008

Lari, Zarka si zase bezne nechce dat umyt zubky. Tak som bola prekvapena, ako vcera drzala 😅

To si pamatam tie all onclusive bruska aj ja z dovoleniek. Ked sme boli na Kanaroch, za tyzden som pribrala 2 kg 😅 😝

SEgra tu bola len tyzden, teraz je v Luxembursku. Na leto asi zostane tam 🙂

jajaalf
27. jún 2008

ahojte

zas len na skok trosku som precitala ale nestiham
gratulujem dalsia tehulka vela stastia cammomille...

co sa tyka toho rozpravania aj ja mam problem z malym rozpravat slovensky rozpravam miesano este ze tu je segricka ta na maleho rozprava sk..ako pise bludi uz aj rozmyslam taliansky ved po tolkych rokoch 😅 ale chcela by som aby maly vedel dvomi jazykmi tak sa budem muset snazit 😀 😀

zuzula
27. jún 2008

ahojte kocky 🙂 my sme dnes mali rodinny dnik, Active Tots mozem len odporucat je to tam uplne cistucke a len pre deti do 4r takze nehrozi riziko ze Adamka prevalcuju vacsie deti ako v inych zabavnych centrach. krpec si uzil a my s muzikom sme sa mohli konecne poriadne porozpravat lebo Adamko sa hral sam a s inymi detmi, na nas len sem tam kukol alebo prisiel ukazat novu hracku 😅
zajtra mame na plane Londyn tak dufam ze pocasie vydrzi, u nas sa dnes celkom dalo.

Inak Adamko mal asi spankovy "rekord" ked doobeda spal presne 10 minut 😀 😀 a poobede uz len 40 minut v aute...a to teplotkuje, clovek by cakal ze bude viac unaveny a on pravy opak..
nastastie noci su relativne fajn dnes som sa zobudila a s hrozou pozrela na budik 7.15 vyletela z postele a isla kuknut ci krpec dycha tak dlho uz davno nespal 😀

no vidim ze navstevy sestier su v kurze 😀 moja pride 11.7 na 3 tyzdne a bude praxovat v Adamkovej skolke. tak sa asi dozviem aj take veci o chode skolky ktore by som mozno radsej nevedela... 😅

inak ked pisete o tych zubkoch, my sme boli donedavna v pohode co sa tyka umyvania ale asi tak 3 tyzdne Adamko pri umyvani plakal a nechcel si nechat umyvat..teraz ma napadlo kupit novu kefku a ovocnu pastu (bez cukru) a zda sa ze to trosku zabralo, predne si cisti sam a po stolickach mu ja rychlo prebehnem... 🙂

lufia
27. jún 2008

ahojte

no vsetko precitane 😀 teda dost ste popisali ale zvladla som 😝

lari ja som pozrela foto az teraz a fotkyy su krasne ozaj vam muselo byt paradne 😵 a si teda riadna mamina-kocica 🙂 tvoj muzik ma byt naco pysny 😉

soska paradicka ze sa vam podarilo vybavit tu susedu 🙂 dufam,ze to bude super a hlavne ze Marco bude spokojny 😵

zuzi a co za pastu si to kupila?lebo u nas je trend straaaasne kricat pri umyvani zubkov 😀 ak by pasta pomohla tak by som bola vdacna 😅

no ktovie ako budeme vikendovat my kedze tatino robi cely vikend a vraj ma zacat prsat no som zvedava....
inak baby minule tu bola taka hrozna burka az som sa bala 😕 😕 posledne pocasiu teda riadne zasibkava 😀

ludik
27. jún 2008

Ahojte kocky 🙂

tak konecne po dlhej dobe sa ozyvame aj my 🙂 Dosli sme v stredu,este som ani nevybalila a uz aj balim,lebo sa stahujeme,takze mam stale nieco na praci.Ani vas nestiham velmi citat,neviem co mate nove ☹ \My buduci tyzden odchadzame na dovolenku do Chorvatska na ostrov Pag,tak nam hadam vyde pocasie a cesta bude v pohode,lebo ideme autom a z Chorvatska autom na Slovensko a SK spat sem do UK.

Vodicak konecne mam a uz aj jazdim,tak sa tesim 🙂 len to teraz potrebuje poriadne zdokonalit a vela,vela jazdit.

emmaelzer
28. jún 2008

Ahojte baby, viete mi poradit, ci tu dostanem krupicovu kasu?

lara1znk
28. jún 2008

emma, skus v polskych obchodoch, tam by ju mali mat, inak neviem.

emmaelzer
28. jún 2008

Skusim Lara. Len som chcela vediet, ci neexistuje aj nejaka anglicka obdoba. Inak uz krasne rastiete. Christian je krasny.

soska
28. jún 2008

Caute babule!

Dnes aka krasna sobota, vsak?
My sme boli doobeda v Londyne na foteni pre agenturu, tak uvidime, ci z toho budu aj nejake ine joby. Ak nie, aj tak bolo fajn 😉
Poobede sme sa este stihli poflakat vonku a podvecer sme si kreslili a hrali sa s plastelinou. Najlepsia zabava, hadzat fixky na zem a z plasteliny marca bavil najviac kelimok 😀 tak este to nie su 100% jeho hobby 😀

Zuzi, tak ako zajtra? Dame ten windsor? Nam to asi najlepsie vyhovuje, hned ako sa Marco naobeduje, aby si rano este pospal a potom vydrzal s Adamkom poobede 😅 alebo mu stihal 😀 ? Co povies?

zuzula
28. jún 2008

Jej Soni tak vy ste sa boli fotit, a Marco spolupracoval? urcite sa na kazdeho naokolo usmieval. a drzim palce nech sa ponuky sypu jedna za druhou 😉 napisem ti IP o zajtrajsku nech sa nedohadujeme tu 😅

my sme sa az o 8 vratili z Londyna, Borough Market bol super, nakupili sme vselijake mnamky hlavne francuzske syry, olivy atd 😝 potom sme boli s kamosmi na obed, prechadzali sa okolo Temze, ozaj bolo krasne 🙂

Ludik ahoj, no ina odvaha ze autom do Chrovatska a spat!!! drzim palce nech to vyjde aj nechamte pekne pocasie 🙂

emma ja som kupila krupicu v takom medzinarodnom obchode, v tescu som nevidela. Adam mal kupicu dnes vecer 😝

emmaelzer
29. jún 2008

zuzula kupila si normalnu SK krupicu? A kde je ten obchod?

soska
30. jún 2008

Ahojte!

zase ste sa niekde pod zem prepadli??? 😀 Co porabate? Aky bol vikend?

My sme boli vcera so Zuzulou a Adamkom vo Windsore, bolo velmi fajn😉Adamko je strasne podareny, tak sa smejkal, ako som ho este nevidela😉 A tolko uz rozumie, je to strasne zlate 😵
Tak sa krpci aj vyjasili v play centre, aj nakrmili kacice (teda Adamko im hadzal chlebik a Marco ho radsej papal a to aj plesnivy😉 a potom este urobili aj vsetkym show v Starbuckse 😅 😵 No podarenu boli, ti nasi krpci😉
A my so Zuzkou sme si poklabosili ako sa patri 🙂

Domov sme prisli tak zniceni, ze Matco siel spat uz o 6.45 a rano buntosil o 5😉

Hodim vecer aj dake fotky, papa

zuzula
30. jún 2008

Soni my len same dve zase pokecame ako aj v praci 😀 😀
aj my sme sa s vami mali skvele, uplne super dnik musime to robit castejsie 😵
inak Adamko bol uz v skolke vraj ok, ziadne hnacky a vraj aj vsetko zjedol, ale doma vecerat nechcel 😕 tak neviem ci kvoli brusku ci len tak z roztopase ...dam mu teraz viac sunaru pred spanim nech sa mi nebudi od hladu.
a predsa idem dnes s kockami von, ale idem autom aby som zajtra do prace neprisla a hangoverom 😀 tak fotky az zajtra poslem a tesim sa na tvoje 🙂

emma ja som z Readingu tak ten obchod je tu u nas na Oxford Rd. a kde byvate vy??

soska
30. jún 2008

zuzi, tak sa dobre zabav! 😉 ja uz som prihodila ja fotky a poslem ti aj dalsie 🙂

mne marco dokvacol zase v aute a spal asi 45minut, ale ani potom som ho uz dlho neudrzala a isiel spat hned po 7...snad nebude buntosit o 5! 😔

lara1znk
30. jún 2008

soska, krasne fotky, chlapci su zlati, uz su taki velki 🙂

zuzi, uzi si to vo nku

ja idem po segru na letisku o chvilu, mala tu byt o 1ej a let im prelozili o 8 hodin 😠

ludik, fakt odvaha ist autom az do chorvatska, nam sa zdalo dost dl ho od nas a to bolo nejakych 12 hodin, ale maly to zvladol skvele, horsie to bolo s nami dospelakmi,
ale drzim palce nech to ide rychlo a nech viki prespi vacsinu cesty
uzite si dovolenku
a kam sa stahujete?

soska
30. jún 2008

chcela som povedat odkvacol😉

diki lari, uz sa tesim, ked uvidim aj Christianka nazivo. Dufam, ze naisto pridete!

lufia
1. júl 2008

ahojte

zuzi,soska nadherne foto 🙂 muselo vam byt supeeer 🙂 chlapci su fesaci 😵 a zuzka aka stihla 😉
baby vy ste take pekne maminky 🙂

nas dedko si zobral dovcu tak sa ideme par dni potarat-konecne 😅 tak snad aj na dake kupco skocime 😵
majte sa pekne 🙂

a kde je bybka ta to tu uz dako neotvara??... 😕 inak prisla ti vtedy IP?

a kati ty si kde?ako sa mate na SK?kedy dame stretko 🙂

zuzula
1. júl 2008

uz som aj ja pridala nase foto: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
podareni boli chlapci spolu, a to bude este lepsie ked sa ozaj budu vediet spolu zahrat a nechaju maminy v klude pokecat 😀

ja som sa dnes uliala z prace mam nejaky stomach bug tak sa citim akoby som bola tehotna totalne rovnaka nechutna nevolnost 😔 ani nic nemozem jest stale mi je na vracanie. ani si neviem predstavit ako som to prezila 3 mesiace v kuse sa takto citit 😕
tak asi aj Adamko mal tento bug ked nechcel papat. ten je dnes v skolke tak ja si planujem trosku oddychnut a ked mi bude trosku lepsie taj aj nieco doma porobit.

lufi no ty mas co hovorit ved ty si chudunka ako slamka 🙂 ved vlastne vsetky sme tu poriadne kocky 😵 😵 😵 uzite si dovolenku a potom nam hod fotky nech mozeme zavidiet teplucko. 🙂
inak aj u nas je dnes pekne vraj az 25 stupnov len mne je to tak na 4 veci ked mi je zle 😀

soska
1. júl 2008

zuzi, no nikdy nevies, mozno si tehu 😀 😀 ostatne baby tu uz rozsiruju ten tehu bacil 😉
mas pravdu zuzi, ked budu taki 3-4 rocni a budu sa sami nahanat a hrat, tak to bude supiiis. No ale dovtedy uz asi budeme mat dalsie skvrnatka, no nie? 😀 tak sa nikdy nezastavime 😅

lufi, no ved ty si krasna a chudunka! 😵 co chces?😉 aj my chceme kupkoooooo!!!!

bybi
autor
1. júl 2008

Caute kocky 🙂

Lufi ano, prisla IP, dakujem a prepac, ze som sa ani neozvala. Ja hlupana nevychovana 😅

Vobec nemam v poslednej dobe cas, zacala som si hladat robotu, chodime pozerat skolky, dnes ideme dalsiu pozriet, podla toho, co som si o nich precitala, zatial moj favorit. Ale este som ju nevidela, tak som zvedava, ci favoritom aj zostane.

Ked je takto pekne, stale niekde chodime a uzivame si slniecka, kym je 🙂

No baby, ked sa stretneme u sosky, to len ja tam budem ako velryba 😅 Ja budem fotit, hm? 😉 😀 Nech ma neni vidiet 😀 😀 😀

Zarka mi spinka, za chvilku pride plumber, tecie nam voda z umyvadla a vytopili sme si uz aj kuchynu. Od kedy sme sa nastahovali, tak len riesime taketo skryte vady. Aj plyn nam unikal z boilera, ale na stastie unikal von a spravili to rychlo. Ale mohli vsetko skontrolovat skor, ako sa sem niekto nastahoval. No aspon jednaju rychlo a ked uz je aj problem, tak to rychlo opravia. Tak dufam, ze uz nic dalsie nenajdeme a vsetko uz bude ok. Ale inak sa tu byva super, je tu klud a tichucko 🙂

bybi
autor
1. júl 2008

A este sa pozrite, ako Zarka uz skusa chodit. Len to choditko nie je velmi stabilne.
http://www.ceknito.sk/video/174698 🙂

chamomile
2. júl 2008

dobre ranko,

u nas na juhu to vyzera na dazd, je tu velmi dusno, tak normalne dufam, ze sprchne.

bybi, zarka je teda sikovnica, a velmi podarena 🙂

baby, ako vam je dobre, ze sa o chvilu stretnete,ja by som velmi rada prisla, no letime o tyzden na SK, ozaj, mam otazku, neviete odporucit, kt. plienky su najlepsie, totiz my pouzivame pampers baby dry a pocula som ze pampers na SK nie su tej istej kvality, a tak nerada by som riskovala alerg.reakciu u Normana,ten ma dost citlivu pokozku, tak asi budem musiet vlacit tych 80 plienok so sebou.

Inac, my sme tiez skusili pouzivat latkove plienky, asi 5 roznych druhov, a som rada, ze som nekupila celu sadu, lebo maly po prvykrat dostal nappy rash, comu som bola dost prekvapena, a nemohli sme sa toho zbavit, az kym sme zase nepresli na pampers, tak sme aspon skusili, no bola som dost sklamana, lebo sa mi zapacilo pouzivat latkove, no museli sme prestat. Tak odporucam skusit niekolko individualnych predtym nez kupit celu sadu.

Tiez baby som to tu uz asi vravela, no nestacim sa divit, ake su u nas na SKceny, celkovo vsetko co sa tyka babies, myslela som, ze tam malemu pokupim niekolko veci, aby som odtial nevlacila, no ked som sa pozrela na tie ceny, a pritom tie iste znacky, tak su omnoho vyssie ako tu. Napr. slnecne okuliare babybanz v John Lewis su £9 a tie iste doma okolo SK600!!! 😖 Tak ako su to ludia u nas s tymi platmi mozu dovolit, tak neviem....

Musim bezat za malym....