Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

ludik
2. aug 2008

ahojte 🙂

Jaji - nam sa Viki narodila rano o 4:17 a od 1 mesiaca pekne spinkala,najprv sme krmili aj v noci a potom uz len rano,teraz sa nam to trosku kazi,Viki sa stale nad ranom budi dost casto,vyzera to ze je hladna,alebo zubky 😕 neviem,asi skor hladna,lebo ked jej urobim flasu tak hned zaspi ako drievko a spi az do 8 🙂 dnes sme kupili silnejsie mliecko tak uvidime zajtrajsie rano,teraz vidim ako sa citia maminy,ktorym zle spavaju deticky 😔
Kiko vam krasne vyrastol,je zlatucky,ako ti to ide v praci?

ja sa uz citim lepsie,navarila som slepaciu polievocku,v podvecer som dokonca upiekla kolac,zajtra pojdem do prace 😒 ☹

Bybi - Zarke zelame vsetko naj naj naj k 10 mesiacikom 😵 ako dopadlo stretko,rychlo popridavaj fotky 😉
Lari-vy ste co dnes porabali? 🙂

idem si napalit nejaky film a hodim sa na gauc,Viki je tichucko tak asi zaspala,dnes sme sa vysantili,mamka s ockom len zbierali veci zo skriniek a suflikov... 😀 Viki nam uz zacala sama chodit,zatial len okolo stola a gauca,ked stoji tak sa pridrziava uz len 1 rukou,tak som zvadava kedy urobi sama 1 krocik 😵

m2007 - diamand je z Londyna a potom su tu kocky z okolia londyna 😵

zsuzsu
2. aug 2008

Ahojte .
Je Ludka už si spat? Mala je strašne krasna 😵
Bybi aj ja prajem všetko naj k Zarke.

ninuska
3. aug 2008

cavesko babule
no horuce dni su aj tu veru ale nastastie trosku pofukuje vetrik svetrik chichi 😅

no ja neviem co je na tom spani pravdy ze deti narodene v noci spia zle nasa mala sa narodila na obed o 12:41
do pl roka som snou nemala problemy chodili sme do kina ja plavat budila sa na kojenie ale vzdy zaspinkala....ale odkedy sme zacali cestovat a stahovat sa tak sa to zhorsilo moc moc ale sak kazdy mame nieco no nie ßß???

lari kedy ti pridu rodicia ???? moji uz teraz vo stvrtok cakam na nich jak na spasenie 😀 inak vcera uspaval ocko to bol bufet do pol desiatej som sa valala na gauci ale jemu to nejako nic nerobi ze zaspava tak neskoro a inak to vizeralo ze trhne rekord lebo do 15 minut bolo ticho tak som sa az cudovala ze do kelu tak jemu to tak ide ale potom ma fifi nesklamala a zacala vymyslat nech si to tatik uzije 😀

lara1znk
3. aug 2008

ahojte kocky,

jajka, nas Christianko sa narodil na obed o 12.55 a co sa spanku tyka vzdy to bol problem, prvu prespatu noc sme mali dost neskoro takze si nemyslim ze cas narodenia s tym suvisi, aj ked on bol cisarskym takze to je tiez ine.

ludka, super, sikulka vikinka, nas Christianko tiez uz takto cruisuje ale kedy budu prve krociky bez pomoci, kto vie. Niektore deticky cruisuju aj niekolko mesiacov kym zacnu same chodit.
uz ti je lepsie?

bybi, ako bolo? noze napis nejake pikosky a samoska aj fotky pridaj 😉

ahoj ninus, aj nasi pridu vo stvrtok a presne ako ty, aj ja uz ratam dni, nech su tu a mozu prebrat stafetu 😀

my sme dnes oslavovali muzovu 40ku, aj ked narodky ma zajtra ale to bude cely den v robote, urobili sme si day out, isli sme do Lichfieldu, obedovali sme v thajskej restike, potom sme si zahrali v parku minigolf a potom trosku s malym hojdacky a ine zabavky. Velmi fajn den.
Darceky aj torta mali uspech, len este stale sme z nej neochutnali. Muz stale omiela ze narodky su az zajtra, ale ja do zajtra nevydrzim. 😀

ninus, takze teraz uz bude tatino uspavat? nas uspava sk oro stale a ide mu to super, len zauc muzika a budes bufetovat takto stale 😉

bybi
autor
3. aug 2008

Caute kocky. My sme uz v TT.

Na stretku bolo supeeeer, veeelmi teplo a tu su fotecky: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

Ja nie som nejaka super v komentaroch, tak som to nechala tak, ved viete kto je kto 😅 Len par som ich napisala 😅 😉

lara1znk
3. aug 2008

peeerfektne fotecky bybi, tak tomu sa hovori poriadna fotodokumentacia 🙂

ekira
4. aug 2008

cafte
no teda bybus to su paradne fotky a este tolko vela 🙂 paradicka a konecne sme spatrili aj katku a aj adelku 😵 slecna velka
lari fotky pridam neskor,mali sme totiz problem s pc mali sme paradny vyrus a ja nemam vobec sajnu kde su tie fotky ulozene vela veci sa nam akosi ""vyparilo"" z pc 🙄
no baby tu v holandsku bolo tornado.ja som o nicom nevedela az ked mi kamoska z trencina poslala sms ze ci sme v poriadku tak som zapla telku a nechapala som...neuveritelne ,co sa moze vsetko prihnat
v sobotu sme kupili amonovi darcek k stredajsim narodeninam-dostal novy bicykel a vcera s tatinom spravili 20 km no som rada ze sa mu to paci stredu bude taka menisa oslava,pretoze vsetci amonovi kamrati su na prazdninach .tak spravime party az ked sa vsetci vratia pekny dnik zelam
lari,vsetko naj k muzovim 40 -tinam....nech ta poslucha 😀

lara1znk
4. aug 2008

ahojte,
teda ahoj eki, vyzera to ze nikto sem ani nenakukne, mozno ninuska neskor

pozrela som fotky, mali ste paradny vylet a musim pochvalit amona ze je to velky pekny chlapec, budes mat co robit ked sa zacnu okolo neho krutit baby 😀

diky, veru nech len poslucha

jajaalf
4. aug 2008

ahojte

akurat som dopozerala fotky bolo vam super 😵 😵 😵 a deticky uz pekne vyrastli 😵 😵 😵 krasne foto

ekira
4. aug 2008

diky lari 🙂 no uvidime co z neho vyrastie 😀
v tom parku sme boli ked bolo vyse 30 st....bolo to nenormalne a milion deti ...ale amon si to uzil a to je najlhavnejsie
stretla som tam aj slovenku,ktora tam bola aj s dvoma detmi,tak sme si aj pokecali ,zatial co sa deturence blaznili pod fontanou
jajaalf ahoj ako sa dari v praci?a ako sa ma christian?

lara1znk
6. aug 2008

dobre ranko,

eki vsetko naj naj naj amonovi k narodkam! krasny dnik, pekne to oslavte 🙂

babky a vy ako dovolenkujete? nikto sa neozyva tak asi sa mate fantasticky
ja si akurat idem kuknut nejake letenky na sept. kym este bude pekne

ekira
6. aug 2008

ahoj lari dakujem pekne za amona 😉 no bude dnes krasne ma byt okolo 30 st uz vymyslam vselijake mozne hry ,ked bude amon iba s nami,dosplekami.pride aj babka s dedkom a aj suseda s malou rocnou dcerkou tak hadam sa podari den pekne zaplnit
vobec mi to nejde do hlavy ze ma uz 9 rokov ....akurat sme spominali ze pred 9 rokmi som bola na ceste do nemocnice hihi
no baby sa maju asi fakt super ked sa nehlasia 😀
tak dufam ze najdes nejaku lacnu letenku a potom mozete frcat...
inak kukla som foto,maly je zlaty ...tie zubky 😵

jajaalf
6. aug 2008

ekira malemu amonovi 😀 teda neni az taky maly 😀 😀 vsetko naj k 9rockom..tusim je tu najstarsi z deciek 😵 😵 😵
my sa mame dobre v robote da sa len to teplo ☹ uz tu poriadne neprsalo ani nepamatam 😀 😀
vcera kika postipal komar na usko a to tak strasne ze sa mu ucho zvacsilo asi 3x 😢 😢 😢 😀 vypada hrozne taky usaty 😅 ale hned som ho vzala do lekarne a dali mi krem na to dufam,ze mu to rychlo prejde 😔

lara1znk
6. aug 2008

ahoj jajka, chudatko kiko,dufam ze mu ten opuch rychlo prejde 😔
a co s tymi zubkami co si pisala minule?

eki, tak aky ste mali dnik?

lufia
6. aug 2008

Ahoj kocky

no moc nestiham chodit na pc stale sa kdesi tarame a uzivame si slniecka 😵

ale vcera som prihodila aj foto a aj foto zo stretka 😵 bolo super a som rada,ze som spoznala kocky maminky a aj krasne male kocky 😵 😵

lari videla som aj vase nove foto 😵 a tvoj muzik ma 40???to by som nepovedala ani nahodu 😕 Christian aky podareny za pc 🙂

jaji Kiko je krasnucky taky ostrihany 🙂 veelmi mu to pristane 😵

eki a Amonovi prajem vsetko naj naj naj 🙂 dufam,ze ste si to pekne dnes uzili 😵
boze uz mas tak velkeho chlapa 😝 za chvilku aj puberta zacne 😀

ekira
6. aug 2008

cafte
dakujem este raz za blahozelania 😉
no amon siel prave s dedkom a s tatinom na rybacku.kusok od nas je kanal,tak silel skusit ,ci nieco chyti
no mali sme pekny dnik ,amon dokonca nahovoril dedka aby si snim zaplaval v bazene aj som odfotila fotky pridem neskor,ked tu nebude svokra oksidovat 😀 😝
bola tu aj susedka s malu dcerku strasne podarena...amon sa s nou pekne zahral
lufia...pekne fotecky 😵
no a pubertiak?daj este pokoj,stacia mi 3 pubertiaci,pri ktorych sa mam co obracat 🙄

lara1znk
6. aug 2008

no eki pekne, tak si to amon pekne uzil, som zvedava na fotky,
len ticho zavidim pocasie, u nas je take divne aj ked dost teplo ale raz prsi raz neprsi

ahoj lufi, super fotky, christianko je uz taky velky chlapcek,
do skolky sa este nechysta? dokedy planujes ostat na MD?

muz by sa iste potesil tvojmu komplimentu ze vyzera mladsie ale radsej mu nic nepoviem, lebo sa snazim docielit aby trochu schudol 😀 , tak az potom

lufia
6. aug 2008

baby diky 😵

no lari ti poviem Chris je uz velkyyy chlapik aj my je luto za tymi babatkovskymi casmi 😅
a do skolky zatial nehroziii lebo tu su jedny jasle a na mesiac stoja 6500sk a pri SK platoch 😠 by sa my to moc nevyplatilo
ale ak by som natrafila na dobru pracu tak mozno ano ale zatial to neriesim....a plan bol ze zostanem tri roky ako je klasika na SK ale to pochybujem lebo za dake 3 roky by sme MOZNO 😀 chceli druhe a to zas nehrozi ,ze by som bola doma 6 rokov vkuse 😀 😀 to by som rovno do blazninca mohla ist 😀

lari takze si nasadila muzovi dietu 😀 no vies v skutocnosti som ho sice nevidela ale podla foto by som mu ja 40 netypla ani nahodou

eki tak to sa tesim na foto 😀
a preco nie puberta???moj brasko ju schytal hadam 9 rocny a ma ju dodnes 😀 😠

baby sem asi nikto nechodiii okrem vas...kde su vsetky zienky???

zuzula
7. aug 2008

ahojte kocky 😵 😵 dufam ze sa mate vsetky dobre a deticky su zdravucke 🙂
dnes je 1x co som sa dostala na net odkedy sme tu.trosicku som si precitala poslednu stranu, a stihla pozriet aj fotky zo stretka, hezke 😵 maminy kocky a deticky zlatuckeee 🙂

my sa mame fantasticky 😉 , kazdy den mame nejaky program, uz sme stihli chatu v horach, 2 dni na Seneckych jazerach, akvapark, zahradnu party s kopou znamych a dnes vyrazame s muzikom do Piestan - sami dvaja!! 😵 romantika ako hrom. Adamko je u babky a dedka ako doma a segru ma ako druhu mamu takze dufam ze bude vsetko v poriadku, uzije si to aj on a my s mangelikom detto 😅
cez vikend mame oslavy lebo Peto ma 30, v nedelu este jednu grilovacku takze nudit sa nenudime ani nahodou 😀
je tu krasne teplucko, bolo aj 32, teraz okolo 28 stupnov, Adam stale beha holucky po zahrade a uziva si bazen a vodu 🙂 a aj mne sa sem tam podari trosku sa poopalovat.

Amonovi zelame aj my vsetko naj naj naj 😉 a Kikovi nech mu usko rychlo odpuchne.
majte sa kocky a posielam boztek babatkam 😉

ludik
7. aug 2008

Ahojte kocky 🙂

Kraaaaaaaaaaasne fotecky zo stretka,iste ste si to uzili,hadam sa aj nam konecne podari zucastnit sa nejakeho stretka,chysta sa nieco tu v UK?

Ja som uz v praci naplno zabehnuta,vstavam rano o 6 ak idem na 7am a ak na 9 am tak pred 8am pretoze do prace to mam kusok.Vikinka je cely den s Ockom a my si to uzivame v podvecer,ak skoncim skor tak poobede.Je zlatucka,mala potvorka,vcera vecer ked som ju okupkala a ulozila do postielky 1x kricala mama mama,bola taka zlata a dnes opat 😵 😵 😵 Robi pokroky slniecko moje 😵 😵 😵
Som aj rada,ze som opat v praci,tak som sa nechcela vratit,ale nakoniec konecne som aj inac uzitocna ako v domacnosti a mozem sa trosku realizovat a konecne komunikovat po anglicky.Neviem ci je teraz take obdobie ci co,ale skoro kazda moja kamoska je tehulka a tak ma to aj zacina chytat,Viki bude mat v septembri rocik,ze by som uz mozno aj chcela druhe tehu,no neviem... 🙂 uvidime.
Rozmyslam,ze by som ju oktobra - novembra aj zacala davat do skolky aspon na 2-3 dni,ona zboznuje deti tak by sa jej tam urcite pacilo,len sa obavam tych zvykov najma ang.kuchyne 😒 musime nieco obbehat 🙂

liska
8. aug 2008

zdravim vas, babulky, my sme sa po vyse 5 tyzdnoch vratili od talianskej nonny, bolo nam super,ale uz sme radi zase doma, teda hlavne asi ja, maly tam mal raj na zemi - more, piesok, bratranec na hranie a rodina na rozmaznavanie = vsetko, co potrebuje k stastiu 😀 isla som tam so sice zivym, ale predsa len poslusnym chlapcekom a vratila som sa s poriadnym certiskom s rozkami 😝 😎

my sme sa inak tesne pred odchodom tiez stahovali, sice len o poschodie nizsie, ale aj tak mi to s malym za chrbtom dalo pekne zabrat, teraz uz je to zabudnute, ale vtedy mi veru nebolo do smiechu, prisahala som si, ze nabuduce uz nebudem taka hrdinka, aby som na vsetko zostala sama a pride niekto z rodiny na pomoc... teraz mame taky velky byt, ze sa v nom niekedy hladame, teda hlavne ja maleho, ten sadne na bicykel a za par sekund obehne byt + obrovsky balkon, tak som si na seba usila dobru budu, ale zvykam si, ved balkon sa da aj zatvorit a v byte uz podla zvukov presne viem, co drobec stvara 🙂

dufam, ze vy sa mate vsetci dobre, citat nestihnem, tak si idem pozriet aspon fotky a snad sa mi tento tyzden podari prihodit aj nejake nase od mora 😉

bybi
autor
8. aug 2008

Caute kocky,

ja len na chvilku. Nemam na nic cas. Stale sme rozbehani, kazdy den niekde. Dnes ideme po fotky, co som dala Zarku fotit, tak vam potom nejake na chvilu hodim.

Mame sa super, chodime po vyletoch, boli sme v bojnickej ZOO, na zamku cerveny kamen, v Ledniciach na zamku, dnes sme mali v plane Smolenicky, ale neviem ci nam pocasie dovoli. A uz by som aj den oddychu privitala, tak uvidime 🙂

Nestiham citat, tak dufam ze sa mate vsetky dobre a drobci su zdravi... 😉

lara1znk
8. aug 2008

ahojte kocky, ani ja moc nestiham citat teraz, mam tu rodicov tak mame perny program.
na vikend asi pojdeme do londyna, uvidime este podla pocasie

liska, prihod fotky, som zvedava ako Christian zase narastol a ako ste sa mali v Taliansku.

bybi, tak si to en uzivja, ozaj kedy s vracias spat?
a hod tie profi fotky, aj tak by som rada take nieco

zuzi, uzite si vikend s petom 🙂

vsetkym krasny vikend 🙂

lufia
8. aug 2008

Ahojky

liska Christianovi vsetko len to najlepsie k nadhernym 2 rockom 😵 (uz mas velkeho nezbednika 😀 )hlavne nech je zdravucky a stastny 😵 😵
tesim sa na foto a prajem dnes krasny dnik 😵
ako ide snazilkovanie 😉 ?

kocky super ,ze si pekne uzivate 🙂 len tak dalej a sem tam prihodte aj dake foto 😅

eki Amon je riadny fesak 😉 aku super torticku mal 😝 😝

jajaalf
9. aug 2008

ahojte kocky 🙂

dnes mi prisla navsteva svagor,bracho a synovec 😵 😵 😵 tak bude veselo..budu tu do stredy a potom pojdu domou a vezmu aj segru 😢 pridu svokrovci varovat maleho ☹ ☹ to bude mesiac

kiko uz je ok usko mu odpuchlo 😀 a to mal aj nad okom opuchnute vyzeral hrozne .segra sa smiala,ze ked ju niekdo zastavi a jej povie ci to dieta bijeme 😅 😅 a zubky vyzeraju dobre uvidime neskor ci to bude mat nejake nasledky.........

ludik tak uz aj ti pracujes? 😕 a muz je z malym?on nepracuje?

liskinmu christiankovy vsetko naj k 2 rocku 😵 😵

ludik
9. aug 2008

Ahojky 🙂

Viki uz spinka,ja som dnes nejaka unavena,este zajtra do prace a mam 2 dni volno 🙂 uz sa tesim,potrebujem ist do mesta,konecne si nieco kupit,tak hadam nebude liat ako dnes - cely den.

Jaji - Ano Rado je s Viki,chodi do prace v podvecer od 6pm ked som uz ja doma do 11pm,v pondelok zacina v novej praci a bude pracovat od 10pm do 3pm.Dnes mate veselo co?neboj svokra ako pride tak aj odide 🙂 uvidis ako to zbehne.Mne sa to pise co?ale ja by som reagovala presne ako ty 😀 😉

zsuzsu
12. aug 2008

Ahojky. No kde ste? Asi dovolenkujete, pracujete a venujete sa detickam.
Tak pekny večer.
Jaj, Zuzka všetko naj k meninam. 😉

ludik
12. aug 2008

akojky 🙂
No tak tu je fakt mrtvo 😀
Zsuzsu - aj Tebe vsetko naj naj naj k meninkam,ako sa mas?co praca?A co dievcence posluchaju?

My sme mali posledne 2 dni teplotky zo zubkov,poobede som dala Viki Nurofenovy cipok a uz nema teplotku tak uvidime zajtra.Ocny sa jej uz prerezal tak uz bude hadam dobre.Po dvoch dnoch volna zajtra opat do prace,hadam nebude taky uprsany den ako dnesny. 🙂

zsuzsu
12. aug 2008

Ahoj Ludka. Tak dufam, že Viki rychlo vylezu tie zubky, nech už ma pokoj moja.
A dakujem.
Tak praca zatial to upratovanie tych domoch. Ale da sa. Mam na každy den jeden barak, a niekedy aj 2-3. Takže naozaj to niekedy ledva stiham. Mali sme tu plno navštev, chodime aj mi hore dole s detmi a aj s našou partiou. Každy vikend niečo. Bud narodeniny alebo Discoteka, alebo hadzeme šipky 😀 no niekedy nestiham. 😀
Baby , no nic nové, hadže ich puberta, a cim dalej je to horšie. 😀 ale užzacne škola, takže už to maju za "par" Katka už ide tiež do High school, tak to bude zaujimavé. Už tento tyžden zacneme s nakupmy do skoly /asi najvyšši čas/. Takže asi tolko. Dobru nocku a Viki pusinku.

lufia
13. aug 2008

Ahojky

fuuuuha baby sem nikto nechodiii 😀 😀 kde sa vsetky flakame 😀

inak trosku neskorsie ale predsa Zuzkam vsetko len to najlepsie prajeme 😵 😵 😵
dufam,ze ste krasne meninovali 😅

baby a uz chodte sup-sup spat do UK lebo nikto nic nepise 😀

ludik ako?teda myslim s Viki?
u nas je to nanic stale nam este dake zuby chybaju 😀 a tak sa trapime kazdu noc ☹

zuzi no ty to musis mat pestre!!!boze dve baby a obidve pubertacky 😀 mne staci jeden brasko pubertak a mam dost 😀

kocky pekny vecer 😵