Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bybi
autor
7. jan 2009

Zuzi 😀 Presne, trochy zurivosti od Zarky a hned som schladena... 😀

Ja len popestovat cudzie a dat spat 🙂

A ako s domcekom? Stale cakate na hypoteku, ci vam schvalia?

A veru sa uz strasne tesim, furt vsade citam recenzie, aj ked neviem ci je to najlepsi napad. Lebo je vela ludi, co spokojni nikdy nebudu a potom sa clovek len obava... A ja vacsinou citam len tie zle a nie tie dobre 😅 Ale ideme zmenit hotel, maju mi volat z agentury, zatial ale este nikto nevolal... Tak ked sa neozvu oni, zavolam tam zase ja... 🙂

liska
7. jan 2009

zuzi, pohlavie chceme vediet,uz by sme ho mozno aj vedeli,keby sme neboli na SK, pri Christiankovi sme uz v 17.tt mali gulicky na celej fotke u UZV 😀, na SK som sa pytala,tak ze vraj az okolo 21.tt vedia priblizne... v pondelok ideme na kontrolu, tak snad sa nam neotoci chrbtom,aby sme mohli zacat makat na mene 😎

ja si druhe zatial viem celkom dobre predstavit, Christian je uz velmi rozumny, nastastie nema ani silne obdobie vzdoru,isteze nieco sa pritrafi,ale je to uplne v miere, ziadne hysaky, hadzania sa o zem, zurivost, on vsetko robi rad- aj pomaha, aj sa oblieka, aj papa, necha si veci vysvetlit a aj si to potom pamata, tak som rada, no akurat ze prichod surodenca je velka zmena a neda sa predpokladat, do akej miery to dieta moze zmenit...okrem toho babatko sa narodi maj/jun a on by mal ist v septembri do skolky,tak to uvidime, ako bude prezivat, ale ma najlepsieho kamosa o rok a pol starsieho,tak zatial sa tesi, ze bude chodit do skolky s nim...ved vsetko sa coskoro samo nejako bude riesit, zatial sa tym nezatazujem, aktualna situacia ukaze 🙂

kati, mala velmi narastla, fesanda 😵
zuzi, Adamko ma vlasky este od narodenia? myslim tie zadne, predne si asi strihala...nechavate mu uplne dlhe?
soska,dufam,ze ste doleteli v poriadku v tomto mrazivom pocasi...

zuzula
7. jan 2009

Bybi hypoteka je predbezne schvalena, v pondelok sa na dome robil survey cize akasi inspekcia som zvedava na spravu pride buduci tyzden, snad do par tyzdnov to bude nase...
a tie recenzie hotelov...kolkokrat najdes na ten isty hotel uplne protichodne...ja si vzdy tiez precitam ale urobim si nazor sama neriadim sa len podla toho...kazdy ma ine kriteria na pekny hotel.

Liska no veru vlasky uz mame dlhe, na SK ho dame trosicku zostrihat, nie plne na kratko ale uz to treba skulturnit 😅 nema to od narodenia, asi v 5 mesiacoch mu vsetko s cim sa narodil vypadalo a potom odvtedy nam rastu taketo blondave...
silne dufam ze ked bude mat Adamus tolko co Christian tiez uz bude rozumnejsi...teda on je rozumny presne vie co sa moze a co nie a niekedy je zlatucky a poslucha ale ma momentalne velmi naladove obdobie a ma strasne tvrdu hlavu a vie vybuchnut (ale to ma po oboch rodicoch tak asi za to mozu geny 😀 ) takze jednu minutu sa smejeme jasime a dalsiu sa hadze na zem a roni krokodilie slzy...nuda nehrozi 😎

bybi
autor
8. jan 2009

Caute kocky 🙂

To co tu dnes je tak ticho?

Zuzi super, ze vam hypoteku schvalili, v dnesnej dobe je to velky uspech 🙂

My sme uz zmenili hotel, kde ideme na dovolenku a uz sme aj kupili parkingna letisku za velmi dobru cenu 🙂

Este cestovne poistenie a bude to vsetko 😵 😵 😵

Zuzi, tak vy zase na Kanare? Vam sa tam nejako zapacilo 😀 Nas Kanarske moc neoslovili, ale hlavne ze vam sa paci 😉

bybi
autor
9. jan 2009

Dobre ranko... No tusim som tu zas jedina 🙂

Ako sa mate v tomto mrazivom pocasi? Dneska rano boli vsetky stromy take biele zamrznute, ako v mrazikovi 😵 😵 😵

vilkakatka
9. jan 2009

Ahojko 😉

Tak u nas bolo rano o siestej -20 ... hruuuuuuza. Boli sme s Adelinkou na hudobnej, a stale doobedu bolo -15 ... len utekat z auta a spat.
Ale inac sa mame fajn ... no a krasne nam svieti slniecko ... snad sa otepli a vybehne aj na saniach na prechadzku.

Pekny dnicek 🙂

bybi
autor
9. jan 2009

Jezis Kati, tak to mate dobru kosu, brrrrr...

A ja nadavam, ked je -2 ze aka je zima 😅

zuzula
9. jan 2009

Bybi presne, ja som sa stazovala mamine ako nam tu tento tyzden mrzlo ze aj -3 rano a ona sa len smiala ze oni maju -14 😀 nuz clovek si odvykne. ale uz sa ma oteplit takze anglicka zima dlho netrvala 😅

Kati ako vyzera hudobna na SK? normalne ako singtime tu v UK, nastroje, pesnicky ukazovacky? neviem si to ani predstavit v slovencine 😅 ale je super ze tam v okoli mas akcie pre babies...

Bybus Kanare su nasa srdcovka, boli sme tam na svadobke a nasi sa tam planuju prestahovat na dochodok, tatino na Tenerife kupuje apartmanik takze budeme asi castejsie chodit tam ako na SK ...ako dobre 😅
a kde ste vy boli na ktorom ostrove? ja som zatial presla cele Tenefire a polku Gran Canaria a veru mozem len chvalit 🙂

Dnes nam prisla sprava z tej inspekcie co robili na nasom domceku, cenu odhadli taku za kolko to aj kupujeme takze vsetko ide ako ma 🙂 drzte palce a na jar organizujeme stretko u nas 😵

bybi
autor
9. jan 2009

Jeeej Zuzi, super, sa tesim ze vam to tak dobre ide s domcekom 😵 😵 😵 Teraz je to strasne tazke, ved som uz pisala, takze super 😵 😵

Zuzi my sme boli na Lanzrote, mozno zly vyber ostrova, neviem. Ale stale tam fukalo, neni tam az tak teplo ako inde... Neviem, az tak sa nam nepacilo. Akoze bolo tam pekne, aj vsetko, ale tak raz a staci... Takze nelutujem, aspon sme videli, ale uz by sme tam zase nesli...

Jaaaj, tak apartman na Tenerife? Nevymenis tatina??? Mozno by sa tam potom aj nam pacilo 😀 😀

Ja planujem na svadobku Maledivy, ale uvidim, co z toho nakoniec bude 😅

vilkakatka
9. jan 2009

Ahojte ... akurat sme prisli z prechadzky na saniach ... Adelinka zaspinkala, tak vyzerala ako zamrznuta princeznicka. 😕 ... ale uz som ju prelozila do kocicka a buvinka. No a ja sa mozem trosku vysaliet na nete 😀 .
mam v plane aj ine prospesnejsie prace, ale tie pockaju ... ved robota nie je zajac ... neujde 😔 😝 😀

Zuzka, ta hudobna je o pocuvani pesniciek, take jednoduche rytmy ... a skor aby si deticky uvedomili rytmus ... tak s nimi v rytme buchame, klepeme, tlieskame a pod. Je to yamaha class ... http://www.yamahaskola.cz/sk/programy/predskoln... ... my chodime do Robika. Teda dnes sme sa tam boli prvykrat pozriet, ale vieme o tom uz dlhsie. Len doteraz nam to nevychadzalo.

Aj ja som rada, ze okolo tu mame zopar akcii pre deticky. Toho som sa pri stahovani na SVK najviac obavala, ale naozaj je toho dost ... len clovek musi hladat a zaklad je mat auto a chapaveho manzela 😎 ... moemntalne chodime na plavanie, anglinu a na tuto hudobku. ved doma by som asi zosalela a takto ame aspon stale v pohybe, a nemame ani jeden den rovnaky ... 🙂

Vy tu kecate o honeymoon ... juuuj ... my sme neboli, lebo nebolo casu. Pocas dovolenky na SVk sme sa zobrali a hotovo a hned naspat do UK. Ale mozno raz si nieco spravime ako belate honeymoon...hihihi 😵

jajaalf
10. jan 2009

ahojte kocky
tak vy uz planujete dovolenky 😉 zuzi tak budete chodit castejsie na dovolenku ked tatino kuby apartman 😵

kati to mate taku zimu veru ja zu som aj zabudla aka je poriadna zima tu ked je 0c tak uz sa trasiem a nie tych vasim-20 😀 😀 😀 .............

dididi30
10. jan 2009

ahojte

no katka a ty tu a ani sa neukazes u nas ☹ 😉

zofa
10. jan 2009

Ahojte kocky,
dodatocne Happy New Year.
Citam, ze sa bavite o dovolenkach. My s muzom tiez uvazujeme, ze by sme sli v sept. na tyz. do Spanielska, no nevieme sa rozhodnut, lebo babule budu mat len okolo 6 -7 mes. Myslite si, ze je to skoro na dovolenku pri mori s takymi malymi detickami alebo je to ok?

zuzula
10. jan 2009

Zofi my sme prvykrat isli na dovolenku ked mal Adamcek 5 mesiacov, isli sme na Malorku a bolo skvele, stale som plne kojila takze s jedlom/prikrmami/mliekom nebol ziaden problem, so spinkanim a inymi vecami sa krasne prisposobil a tiez sme boli koncom septembra takze ziadne velke horucavy...bolo to super 🙂
na druhej strane s dvojickami je vsetko asi trosicku ine, mozno o kusok zlozitejsie ale urcite sa to da zvladnut, ale ak budu zdrave tak v polroku dovolenka nie je ziaden problem 🙂

zofa
10. jan 2009

Ahoj Zuzi, dakujem za odpoved.
Asi to riskneme a pojdeme si trochu uzit slniecka 😎 Bude to asi trochu zlozitejsie ako hovoris ale ved budeme dvaja, tak to hadam dako zvladneme 😒 Juj uz citim tie slnecne luce na tele 😎 😀 😀

leni3
12. jan 2009

ahoj slovenky v zahranici,chcela by som sa spytat ci tu nie je nejaka z UK a vie nieco o dochadzke do skolky.od marca planujem dat malu,no moc o angl.skolkach neviem,ako je to so stravou,spanim deti v skolke a taktiez ci stat prispieva nieco na poplatky za skolku.Dopredu dakujem moc za odpovede. 😉

zuzula
12. jan 2009

ahojte kocky, dufam ze ste mali pekne vikendiky 🙂 my sme viac menej lenosili doma, teda pokial sa da pri Adamcekovi lenosit 😅
dnes som mala Adamka problem dostat zo skolky, aj s dalsimi chlapcekami sa schovavali za zaclony a ani za svet nechcel prestat a ist domov som ho musela uplatit hruskou 😀

leni takze ano, o skolkach uz nieco viem, Adamus chodi od 1r a sme velmi spokojni, kazda skolka je ale ina takze si dohodni obhliadky viacerych co pripaaju do uvahy a uz uvidis ktora sa ti bude najviac pozdavat...
v niektorych si deticky nosia so sebou aj jedlo, plienky atd. do nasej netreba nosit nic...papat maju deti o 9, 11.30 obed a 3.30 olovrant, prebaluju ich kazde 3 hodky alebo ked sa pokakaju...
spinkaju podla potreby...ked nas drobec zacal chodit spaval kedy sa mu zachcelo, dali ho do babetkovskej izby do postielky, postupne sa prisposobil a teraz spava cez nap-time 12.00-2.00
zalezi od prijmu podla toho mas narok na tax credity my nedostavame ziadne ale manzelova praca poskytoju chidcare vouchers pozri si to na nete par korun sa tym da usetrit...good luck 🙂

vilkakatka
12. jan 2009

Ahojte Babulky 😉

Nam tu stale len mrzne a mrzne, ale od konca tyzdna sa ma trosku oteplit. Sa tesim, lebo budeme moct byt s Adelinkou trosku dlhsie von. Teraz, ked je cez den -10 sa dlho toho nenaprechadzame.
A musime sa pochvalit, Adelinka od soboty sa zacala sama pustat ... taka je zlata, ked stoji na mieste sama ako taky maly hribik
😀

leni3
12. jan 2009

Jeee dakujem zuzula,zatial som pozerala skolky len na ete a podla toho odkedy otvaraju,kedze ja musim byt v praci uz o 7.00 a drahy o 8.00,nasla som zatial len jednu co otvara 7.15.Este by som chcela vediet ako je to s potty training,moju malu ucim chodit na velku uz na nocnik a zatial sa nam to dari vyborne,budu v tom pokracovat aj oni?A mozem napriklad odmietnut urcite jedla ktore davaju detom(nechcela by som aby do nej tlacili sausages a chipsy a tak),na ten tax credit si zavolam a tiez aj tie vouchre kuknem na nete.zatial dakujem moc moc. 🙂 😉

ninuska
13. jan 2009

ranecko cavesko
tak po dlhej dobe sa zase ozyvam...viac menej som stale v pohybe a stale v chaose a stale bez nejakeho rezimu 🤐 lebo som tu mala maminu najviec rozhadzany je nas huginko papa kedy chce a spi kedy chce proste chlap 😀 sofinka klasika nocne vymysli revy a trucuje nam o dusu spasenu takze nasa spalna sa v noci meni na bojisko - revu naraz aj spia naraz aj maminku chcu naraz 😀

baby ale ja som dospela do fazi ze mi je tu fuky fuk a ze sa s toho smejem ked zacne vymyslat tak mi je fakt do smiechu co vsetko skusa

ninuska
13. jan 2009

no a som to ani nestihla dopisat
lebo sa zobudili uuuuuuuplne vsetci naraz este aj manzel zaspal do roboty a vozi sofiu tak behacky kojenie za jazdy a teraz zase utlm ktory kazda spravna matka vyuzije na zehlenie pradla alebo varenie 😀

este som sa chcela spytat taku technicku radu baby co mate chlapcov mali ste aj vy problemy s plienkami mne to hugo prestreli kakanicou jedna radost denne aj dva tri krat prezliekam robim ja chybu ??? alebo mate nejaky druh plienok odskusany ??

zuzula
13. jan 2009

morning ladies 🙂 ninuska smiech je niekedy asi jedine co cloveka zachrani od zblaznenia sa 😅
neboj ono sa t raz vsetko utrasie...ved musi, nie? nebudu vam do konca zivota lozit do postele 😉
drzkaj sa a ludne sa sem vzdy pridi vystazovat 🙂

leni, vacsinou sa riadia tym co im povies...ked nas Adamko zacal chciet pouzivat nocnik, povedala som to v skolke a dali ho aj tam 🙂 s jedlom je to asi na tebe...neboj oni im nedavaju ani hranolky ani chipsy...je to sice anglicka strava ale relativne zdrava...sausages mavaju ale ved to je ako nase parky, takze raz za cas to urcite neuskodi...
neviem ci by bolo pre dieta dobre keby ono ako jedine zo skupiny malo ine jedlo, samozrejme ak nema nejake alergie...myslim tak ze vacsinou deti chu to iste co maju vsetci ostatni...
ved sa porozpravas s riaditelkami v kazdej skolke a uvidis 🙂

kati no strasnu zimu mate, ale ved v januari sa niet co divit pravda? uzivajte si sniezik my nemame vobec 🙂
Adelka je sikulka pve krocky su krasne 😵

bybi
autor
14. jan 2009

Cauteeee, tak sa hlasim aj ja...

My sme mali vcera velky meeting vo Warwicku, co je az pri Birminghame, tak sme rano vyrazali z prace 4.30 a prisli domov o 6-tej vecer, este sme mali stastie, ze sme nemali ziadne zapchy...

Dneska som dost unavena, ale to by som bola asi aj tak...

Inak sa mame dobre, Zarka je zlata, vymysla, ale sak ako vsetky deti..

No a vcera, ako som sedela na meetingu, nasla som si zmeskany hovor zo skolky a potom voicemail, tak som vedela, ze sa nieco stalo. Uplne som sa bala, lebo som vedela, ze sa domov nedostanem skor ako za 3 hodiny, tak som tam volala. No a Zarka sa hrala s walkerom a nejake ine dieta ho chcelo a Zarka mu ho nedala a to decko hu pokusalo. Ale tak, ze este dneska ma cervene znacky po zuboch na ruke... Pytala som sa dneska aj ktore to bolo, ale ze mi nemozu povedat....

No ale vraj je Zarka taka, ze sa nechce delit o hracky a ked vidi ine dieta sa hrat, tak to chce hned aj ona... Jedinacik, doma sa s nikym nedeli...

No idem nieco spravit a zase sem nakuknem 🙂

zofa
14. jan 2009

Ahojte kocky,
vcera som bola u dr. anesteziologicky aby ma oboznamila s cis. rezom a celym priebehom. No to vam bola taka tapa, ze hruza. Najskor ma zvozila, ze som pribrala 7,5kg, kua ale ved cakam dvojicky 😠 Ja som bola vzdy gula, tak asi s tym mala problem, no ona ani tehotna nebola a bola 2x taka ako ja, tak neviem aky mala problem. A potom mi dala letak aby som si o priebehu porodu precitala doma a odisla. Nepovedala ani slovo, nechala ma tam sediet a cakat ako sliepku na zrno 😠 Po 15 min. prisla recepcna, ze co tam este robim ved uz som davno mohla ist domov. Ani buuu, ani beee cloveku nikto nepovie.
Potom som sla este k druhemu dr. a co by sa mi k tehotenskej cukr. nepridal problem aj s pecenou 😠 😠 😢 Robili mi dalsie testy a dnes poobede im mam zavolat. Mala som si pobalit tasku do nem., takze som uz zbalena ak by som nahodou musela ist do nem. Este zbalit jednu pre babule, ale ked ja neviem, co mam pobalit, co budu potrebovat, teda kolko toho budu potrebovat, hlavne ide o oblecenie 😒 Ak budem mat nejake vysoke hodnty z pecene, tak porod bude musiet byt co najskor, uz teraz sa modlim aby to nebolo take zle, este je velmi skoro na porod.
Sorry, ze sa vam tu stale len stazujem 😔 😔 😔

jajaalf
14. jan 2009

ahojte

zofi drzim palce nech ten porod je cim neskor..je mi moc luto ze mas take tehu ☹ aj ked mne v 5mes.oznamili ze ma maly nieco z oblickou zle vyformovanu ☹ a od tedy som sa bala...a nakoniec som bola rad ze na to dosli a ho operovali 🙂
kiko uz zuby ma lepsie su uz aj dost vidiet tak som rada ale aj tak behnem s nim k zubarovi 😉 len nam kazali cakt aspon 2-3 mes.zacal uz aj pekne papat...lebo mohol len riedke

ludik
14. jan 2009

Ahojte kocky 🙂

Ja sa hlasim po dlhej dlhej dobe,mame sa fajn,mali sme trosku divne obdobie a po dlhej odmlke som uz aj myslela,ze je odveci opat sa ozvat,ale smiali sme sa s Dankou ze vobec nie.
Ja stale pracujem na full-time,Rado je s Viki doma cely den a ked pridem domov tak on ide do prace,chceli sme dat Viki do jasiel,ale volala som na tax credit ci nam preplatia tych 80% a povedali ze nie tak som si to aj rozmyslela,lebo by som chodila do roboty a zarabala v podstate len na jasle.Bola som sklamana a nahnevana,ale vyzera to tak,ze sa asi vratime spat na slovensko a to uz bude mat Viki 2 roky a chcem ju dat do skolky uz na slovensku.No a mam novinku,10.8.sa nasa rodinka rozrastie.Dnes som bola akurat 1x u midwife,bolo super uplne inac ako ked som bola tehotna s Viki,mohla som si vybrat kde chcem rodit,tak som si vybrala tu nemocnicu kde rodila aj Bludi.teraz som v 10 tydni a okolo 14 nas caka 1 scan a v 20 druhy.Drahy chce samozrejme vediet pohlavie,co ja by som sa dala aj prekvapit.
Ja som vas tak z casu na cas citala,takze som trosku v obraze co sa tu deje.Blahozelame a zelame vsetko len to naj novym babatkam a taktiez tehulkam 😵

bludicka1
14. jan 2009

ahojky kocky,
bybus prepac ale mne to bolo smiesne ked som to citala, neviem si to predstavit, ze ju niekto pokusal. Nas Danko je ties taky, chce vzdy to co ma niekto iny a nechce sa delit, ale ked mu dohovorim, tak potom sa zmeni na anjelika a zase rozdava vsetkym vsetko. Je ako take aprilove pocasie.

zofi drzime palceky aby bambulky pekne rastli a porod sa oddialil. Inak s tym priberanim je to v tehu tazke, no ked vedia ze pojdes na cisarak adi maju strach aby si vela nepribrala (kedze mas aj tu cukrovku) a nemali ziadne komplikacie pri porode. Jednoznacne drzime palceky!!

jajka super ze uz je kikovi lepsie, hlavne ze uz pekne papa a dobre spinka. Len tak dalej 😉

Takze druhe kolo tehuliek je naplno rozbehnut, ktora sa este pridate?? Bybus, Katka, Zuzka, Klari, Jajka....?? Viete ake je to krasne mat dve babuliatka 😵 naozaj to neni az take tazke ked si zabehnete s nimi rezim. Ja by som uz brala aj 3.... 😅 Tolko lasky v jednej domacnosti........ 😵 😵 😵

bybi
autor
15. jan 2009

Dobre ranko.

Ja som dnes taka nevyspata, Zarka vymyslala celu noc. Tak sa nalievam kavou.

Jeeej Ludik, jasne ze to nie je dovne, ze si sa ozvala. Ja som moc rada a gratulujem k tehu 😵 😵

Kocky, ja vas fakt obdivujem, ze ste sa uz dali na druhe. Ja sa na druhe este vooooobec necitim a ani nemyslim, ze tak skoro bude. Uz sme rozmyslali aj nad tym, ze by nam Zarka asi aj stacila, ale uvidime tak za 5 rokov, mozno zmenime nazor. Ale teraz si to neviem ani nahodou predstavit...

Ludka, k tym tax creditom, mne sa zda, ze oni kazdemu hovoria, ze nema narok. Aj mne v job centre hovorili, ze narok maju len single matky. A ked zacala chodit, zavolala som tam a oni mi tax credity preratali a dostavam viac. Akurat ze oni ti nepovedia, kolko je na skolku. Len tam daju, ze je to aj za childcare... Takze ja vlastne neviem, kolko mi preplacaju skolku a kolko mam tax credity. Ale tak ja to beriem, ze je to vsetko za skolku 😀

No idem robit, mam toho celkom dost... 🙂

Jaj este som chcela, zofa, dufam ze vsetko bude v poriadku. Musi to by naozaj strasne, ked vies, ze babulky sa mozu hocikedy narodit. Este je naozaj skoro, tak dofam, ze vsetko bude ok a babulky este par tyzdnov vydrzia v brusku 😉

ninuska
15. jan 2009

ahojte baby
bybi tak zarka je takato zbojnicka 😀 no musim sa spytat co sofia ze ako sa hra a deli z hrackami ...hugovi by dal vsetko zatial a hlavne stale chce aby tlieskal - tak mu chyti rucicky a tlapka nimy niekedy dost brutalne mu ich povykruca 😀

bludi teda obdiv veliky mne zatial bohate stacia dve 😀 ale cceme aj tretie len tak o 3 roky a teraz uz planovane 😵 - ja sa tiez snazim s tym rezimom 🙄 hadam sa to podari

jajaalf
15. jan 2009

ahojte

ludka tak aj ty?druhe kolo?blahozelame

bludi to myslis vazne ze 3 😕 mne zatial staci jedno 😀 😀 😀