Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

ninuska
26. feb 2009

ahojte babulky ranecko vam zelam 😝
moj chlap cislo jedna huginko buntosil uz od 4 a uz s mi ho nepodarilo uspat tak som ho doniesla z izby aby nebudil fifi ...no a om teraz zalomil ale to sa uz zase mne neoplati ist di postele bleeeeeee 🙄

zuzi tak vy ste kupili domcek???? juuuj tak gratulujem hod potom nejake foto ja som strasne zvedava na anglicky styl byvania ....teda ze ako to tam budete zariadovat a tak. teda ak sa mozes podelit ...ja hrozne rada zariadujem no a premiestnujem nabytok stale 😀 manzel je s toho uz chory vraj nikdy nevie kde si ma hladat ponozky

no a baby co mate deti v jaslickach ....tak nasa sofinka je riadna potvora vcera mi pani ucitelky povedali ze sa zacala prejavovat jej povaha vraj im organizuje deti 😀 ze ty chod tam a ty tam ...takze tak vodcovska osobnost nam asi vyrasta ...sranda na zaciatku take chudatko uplakane a teraz budu radi ked bude chvilu ticho lebo ona stale cosi rozprava a dost nahlas 🙄

inak ludik takto uuuplne oneskorene aj tebe gratulujem k brusku 😉

a aj katke lebo to som si vobec nevsimla ze je tehu

ninuska
26. feb 2009

bybi a ty si urcite neni tehu??? 😀 😀

lebo zuzka mozno pride tiez supis vydovolenkovana mozno nieco privezu potom by to tu uz bola kompletka??? ci este kto ostava???

bybi
autor
26. feb 2009

Ninus urcite 😀

Ja som uz v praci, tak sa mi dnes nechcelo, ze som normalne rozmyslala, ze zavolam ze som chora. No a nakoniec som isla a kolegyna tu nie je, ze je chora 😀

Zuzi, tak ako vcera. Stale vyzera rovnako, alebo vas nieco prekvapilo, ze bolo ine ako ste si pamatali? Napis a pridaj fotecky 😵

Ja idem robit, aj ked nemam toho vela 🙂

zofa
26. feb 2009

Ahojte kocky,
ja len tak na rychlo, lebo utekam do nemocnice na kontrolu a potom za babulkami.
Neviem ani co ste popisali, nestiham vas citat ale ja to dobehnem - raz 😒
Babule sa maju uz lepsie len ja akosi nie po psych. stranke. Stale nemam mlieko, odsavam kazde 4hod. aj v noci a stale nic. V nem. na mna sestry hladia ako na nemoznu matku, lebo som jedina ktora nema ani kvapku mlieka. Normalne chodia so mnou - skontroluju ma ci dobre odsavam. Tolko som sa nenarevala za cely zivot ako teraz pri kazdom odsavani. 😢 😢 😢 Uz som skusila vsetky babske rady na podporu mliecka a nic. Citim sa ako nejaky dement 😠

bybi
autor
26. feb 2009

Zofi, nic si nevycitaj. Ja som tiez nemala dost mlieka, tiez som odsavala, skusala vsetky babske recepty a nic. Mala som mlieko ale nie dost. A tiez som bola z toho smutna. A tak som dokrmovala. Zarka bola spokojna a potom uz aj ja. Niekedy boli dni, ze stacilo moje mlieko a niekedy zase take, ze len flasu mala. Ale vydrzala som takto kojit do Zarkinych 15 mesiacov, kedy sme sa kojili uz len v noci a uz som stopla aj to.

Robis co mozes a ked to nejde, tak to prodte nejde. Tak budu mat formulu. Kolko matiek nekoji vobec a nie preto, ze nemozu, ale nechcu. Ty robis vsetko preto aby si mohla, tak ak to nahodou nepojde, nic si nevycitaj. Urobila si preto vsetko.

Urcite by si mala jednoduchsie, keby si mala babulky pri sebe, oni by vytiahli viac ako odsavacka. Ale tak to si nevyberies. A kedy ich pustia domov? Vies uz?

jajaalf
26. feb 2009

ludka co sa tyka jasli..kazde rano ako ho veziem uz v aute hovori no no no a place ale neskor sa ukludni..akurat ja som cely cas mimo a rozmyslam nad nim 😢

zofi nic si nevicitaj hlavne bud kludna..ved si neni prva a ani posledna co nema mlieko 😉

ninuska
26. feb 2009

bybi tak ockovnie to mi music poradit 😀 ked mi bude tahat n 40ciatku 😀

jaji neboj on si tak zvykne ze ti bude az luto ako aj mne co som sa ja nacakala 😝 ateraz ide ako raketa ani sa nobzrie za maminkou fnuk

zofi napisla som ti ip. a skus si ich vypytat aspom na prilozenie a uvidis 😉

ninuska
26. feb 2009

baby dala som zopar fotiek ale u nas sa vsetky opakuju vsade sa sofinka vala po hugovi alebo pri nom cosi robi nemam nic take akcne 😀 teda mam videa ale to nefjem kde by som vam ukazala 😅

borka01
26. feb 2009

Ahojte baby, tak ja som si konecne minuly tyzden oddychla (boli sme na par dni v Cornwalle) a manzelik sa tesil, ze som sa konecne po dlhsej dobe usmievala, lebo hormony so mnou mooooc kyvu pocas tehotenstva a ja som stale naladova😠

Zuzi, gratulujem k domceku; nech sa Vam vydari dovolenka a potom sa s 'vervou' pustite do zariadovania 😅 . Vsak ked sa Vam to nejako ustali, tak mozme hodit stretko.

Ludik a Soska - pozrela som vase albumy - teda tie bruska vam krasne narastli....to ja som v 20tt a mam take ako Ludik v 12tt a uz si pripadam moc velka, uz funim hore schodami a studenti sa uskrnaju, ze ako sa rozsirujem. Najhorsie je to ale so spanim, to teda neviem, co bude neskor, lebo uz teraz sa prevalujem co si neviem najst tu spravnu polohu 😕

Zofi, gratulujem k dievcatam...nech sa Vam vsetkym dari!!!

mcw
26. feb 2009

Ahojte kocky,
Tak Zofi aj ja gratulujem ku krasnym malym bambulkam. Z toho, ze nemas mlieko, si nic nerob. ked sa budes stresovat, tak to bude este horsie...treba relax. No a nakoniec, formula dnes je uz poriadne vymakana a si nemyslim, ze je to az take zle davat babu umele. teda okrem toho, ze to stoji 😀 . ja som ani jedno zo svojich deti nemohla kojit a tak boli obaja chlapci na formulach a musim poklopat, ze su relativne zdravi. ja som bola kojena a byvavala som ovela viac chora, nez moje deti.

Sona, velmi lutujem, ze Vam svokra zomrela....ved len nedavno bola u vas vsak? Musi to byt velmi tazke pre rodinu, ale taky je circle of life...uprimnu sustrast.

Zuzi, no super, gratulujem k domceku. Viem si predstavit ten pocit, este si na to pamatam, ked my sme kupovali svoj prvy vlastny dom....

Katke gratulujem k dalsiemu tehu, nach sa ti dari a mas to v pohode. A samozrejme Ludik tiez, teda neviem, ci som ti uz raz zagratulovala, alebo nie....lebo ja tak raz za uhorsky pridem sem 😀 ...

Bybi, dobra historka z prace....viem si nazivo predstavit, hlavne tie nechapave xichty kolegyn...a ze ti nic nepovedali, haha 😀

Ked som dnes vyzdvihla Mareka zo skoly, tak nam povedali, ze skola zajtra je zatvorana, lebo sa im pokazilo topenie. No super! V takych chvilach, ako je tato, mi tu chyba rodina, aby vypomohli z babysitingovanim. No co sa da robit, musime si pomoct sami. Dufam, ze manzel bude moct zobrat mareka do prace zajtra, lebo ja si teda nechcem cerpat dovolenku, nemam jej zase tolko.

bybi
autor
27. feb 2009

Dobre ranko sa praje 🙂

Ja som uz od 7.30 v praci. Zarka rano bola uz od 5-tej hore. Tak som ju dala skor do skolky a isla som skor do prace, tak pojdem aspon domov skor. Mam kopu zehlenia, tak to dneska snad vsetko zmaknem. Pustim ordinaciu a idem 😀

soska
27. feb 2009

ranko, aj nas Marco rano lamentoval uz od nejakej 6 tusim. ASi o 5 som ho totizto prekladala k nemu do postielky, lebo v noci trochu strajkoval, no a to asi bola chyba a uz sa pomaly zobudil. tak my od rana upratujeme a hrame sa 😀 Aspn to upratovanie bude za nami😉

Vcera som mu kupila take mini pieskovisko, tak dneska asi otestujeme😉

Zofi, cosi netrap sa, stale to mliecko moze prist. Aj mne sa spustilo az trochu neskor a potom islo o dusu 😵 A keby aj nie, robis vsetko pre to, aby slo, tak si nemas co vycitat. A cudujem sa, ze sa na teba divne pozeraju, lebo ked som ja bola v nemocke, tak mi to prislo akoby som bola pomaly jedina, co tam chce kojit, ostatne maminy sa vobec netrapili a hned sli na formulu 😖

ninus, drobci su podarenucki 😵 😵 😵

bybi, pekny a rychly den v praci! aj ked za zehlenim by sa mi nechcelo ponahlat 😅 ...ale ja som si svoje odzehlila vcera- hura! 😀

bybi
autor
27. feb 2009

Soni ani mne sa nechce. Ale treba to spravit a pri zarke sa neda, ona sa mi splha na dosku a taha snuru od zehlicky. Tak ja to takto vzdy robim po praci kym je v skolke. A chcem to mat dnes hotove, lebo zajtra zase zacnem prat za tento tyzden a potom by som sa nedozehlila 🙂

A pri ordinacii sa mi dobre zehli, to je moj zehliaci program 😀

zofa
27. feb 2009

Ahojte!
Dnes idem do nem. az o 12.00hod. Cele rano im robia vysetrenia, tak mi povedali, ze mam prist az po nich 😖
Ninuska dakujem za IP a aj ostatnym babulam. Mliecko este stale nemam 😠 a zabky nebudu moct ist domov pokial nepriberu na porodnu vahu a to mame este co robit. No vcera sme ich prvykrat krmili z flase, nepacilo sa im to ani nahodou, no dufam, ze sa to dnes zlepsi. A dnes ich idem po 1x kupat sama 😖 😅 , tak sa psych. pripravujem.
Soni ja som v tvojom tyz. rodila 😀

jajaalf
27. feb 2009

ahojte
mali sme hroznu noc kiko kakal kazdu chvilku ☹ a tak strasne ze som ho musela 5x v noci celeho prezliect..no vcera mali na obed v jaslach fazulovu polievku tak asi s toho ..ved vecer mi nechcel jest tak uz ho asi brusko bolelo..rano som ho odviezla do jasli a cely cas cakam ci zavolaju ze maly ma hnacku ale zatial nic 😅 asi mu to preslo

zuzula
27. feb 2009

cafte kocky 🙂 ako je dnes nadherne. ja od rana po troche balim, prisli nam aj opravit pracku tak konecne po tyzdni periem, Adamko mi zalomil pri pozerani In the night garden v telke tak uz hodinu spi 🙂 peto robi len pol dna tak zachvilu je doma a potom ideme nieco porobit do noveho domu. dakujem za vsetky gratulacie 🙂
zajtra odchadzame na tyzden tak sa tu majte pekne.

Jaji nech sa Kikovi coskoro polepsi...asi mu ta fazula nesadla. Adamko fazulu miluje, aj tie biele velke talianske co davam do minestrone, aj Baked Beaz lubi...maly anglican 😅

Zofi viem ze sa asi zle citis ale netrap sa, ako ti vsetky kocky pisala ked sa neda tak sa neda urobila si maximum 🙂 vela stastia pri kupani!

Bybi moj zehliaci program je Sex v meste 😀 len musim mat aj pohar vina ako motivaciu preto zehlim az vecer 😀 aby som sa cez den neopila. aj dnes ma to caka, letne veci co berieme na cestu treba prebehnut...sice neviem naco aj tak sa v kufri pokrcia...

pa kocky 😵

soska
27. feb 2009

zuzi, tak krasnu dovcu a uzite si to nadherne! nech je teplucko a prijemne a uz sa tesim na fotky a zazitky 😵

bybi
autor
27. feb 2009

Zuzi, tak ja vino moc nemusim, ja zehlim pri kave 😀

Uzite si dovcu a tesime sa na fotecky 🙂

jaji, dufam ze kikovi je uz lepsie a ozaj to bola len ta fazula a nic horsie 😉

jajaalf
27. feb 2009

baby tak asi to nebola ta fazula 😖 maly sa zobudil poobede z horuckou 39 tak sme leteli k doktorke a ta povedala ze je virus crevna choroba...

mcw
27. feb 2009

jaja, no to som si myslela, ze ked tak chudatko Christian sa v noci trapil, to nebola "len" fazulka....prajem malickemu skore uzdravenie 🙂

Zuzi, uzijte si dovcu, aj ja by som sla si niekde takto oddychnut....hmmm, ktovie kedy sa aj na mna dostane 😒

Neda mi, aby som neprilozila tento link....len jedno poviem, ze Michael O'Leary je greedy bugger 😠 ...prajem mu, nech ta jeho letecka spolocnost, koli jeho vlastnej lakomosti, coskoro skrachuje...

http://news.bbc.co.uk/1/hi/business/7914542.stm

bybi
autor
27. feb 2009

No som to docitala... To je ozaj uz trosku privela 😠

Jaji, Kikovi prajeme skore uzdravenie, snad mu to skoro prejde.

jajaalf
28. feb 2009

dobreranko...
mame za sebou dalsiuhroznu noc ☹ horucky az 39.5 😢 aspon to kakanie trosku prechadza...

lovacka
28. feb 2009

ahojte
prisla som vas kuk nachvilku.ale citam vas stale len nejako nemam cas napisat alebo ked aj mam tak sa tu prave v tedy nikto nenachadza a tak.my sme uz doma na sk a som velmi rada ze sme sli pretoze mam dost problematicke tehu a v uk by to asi nedopadlo najlepsie.este mame pred sebou dlhokanske 3 mesiace tak ked vidim soskin pas ze 35tt tak jej aj zavidim.ja uz mam aj mesiac odlezany v nemocke tak dufam ze najblizsie pojdeme az v juny rodit.aj ked po pohotovostiach beham stale lebo krvacam ale ja mam nieco aj s krckom a mam tam nejaku ranu a tu treba po porode liecit u onkologa 😖 a pridavame sa do klubu chalanov cakame filipka 😵 😵 😵 mame uz 680g takze paradne rastieme vyzera to na riadneho valibuka.ja mam uz brucho ako delo normalne sa ma pytaju ze ci uz idem rodit a to sme len v 6 mesiaci 😀 ale nepribrala som len nejake 2 kila zatial takze neviem ako budem vyzerat ked bude treba rodit 😀 😀 😀 davno tu nebola lara a bludi tak dufam ze su ok
tak vas tu zdravim ja vas zakazdym precitam a z casu na cas sa ozvem

mcw
28. feb 2009

Ahojte,

Lovi, ja som ani nevedela, ze si tehu....tak oneskorene gratulujem 🙂 ....chuderka, si to takto vytrpis....dufam, ze to dotiahnes do happy ending a Filipko sa narodi ako valibuk 😉 ...a ked budes rodit presne toho 20 Juna, tak nase deti budu oslavovat narodeniny v ten isty den, len s 12 rocnym rozdielom 😅
prajem, nech ta rana na krcku nie je nic vazne a skoro sa uzdravis.

Mne treba upratovat a tak sa mi nehce ☹ ....idem si dat cuppa a hor sa na to 😖

lovacka
28. feb 2009

dakujem mcw tak ako pises ja si toto tehu vytrpim asi do poslednej kvapky ale hadam to stoji za to a na naseho chrustika sa veelmi tesime.no ja sa potesim akemukolvek datumu budem to mat k narodkam ja som 16 juna takze kedykolvek sa mlademu v juny uraci bude to dobre

bybi
autor
2. mar 2009

Dobre ranko kocky...

To kde som az tu temu vyhrabavala, vikend, co???

Ahoj lovi, super ze si sa ukazala. To mi je strasne luto, ze mas take komplikovane tehu ☹ Dufam ze to uz do konca rychlo ujde bez problemov. A kedy ste sa vratili spat na SK? Som ani nevedela.

Aky ste mali vikend?

My sme v sobotu boli v parku na prechadzake, chceli sme ist niekde aj vcera, ale tak bolo skaredo. Hlavne ze dneska je kraaasne slnecno... Ma ide z toho porazit, ked musim sediet v robote 🙄

Zuzka si uz uziva slniecka a mora. Vcera som nad nimi rozmyslala, ze ako im je dobre, ked tu bolo tak skaredo 😒

soska
2. mar 2009

Caute babule!

Lovi, blahozelam k tehu a dufam, ze ti to pojde uz len lahsie a hlavne vsetko dovediete do uspesneho konca! 😵

My sme mali fajn vikend. Bola u nas tehu kamoska, tak sme si mali o com pokecat, boli sme v meste aj v parku a tak.
Nas ocino konecne pride v stredu rano, tak sa uz hrozne tesim, vcera mi napadlo, ze uz je najvyssi cas, Marco nejako prilis testoval moju trpezlivost, tak uz aby tu bol aj ocko, nech nie je vsetka vychova na mne 😉

Dneska rano aka kosa, ze? A vraj maju prist zase snow showers 😨 To ja som sa uz tesila na jar, rozmyslala som, ze este stihnem pred porodom trochu upravit zahradku a nieco posadit, no ale takto? 😖

Nas Marco si posledne nejako nechce umyvat zubky, potvorka ☹ ...ako su na tom vase deticky?

bybi
autor
2. mar 2009

Soni tak Zarka tiez v poslednej dobe skusa moju trpezlivost az az... A ked sa jej nepaci, normalne sa hodi na zem a reve a caka, kedy kto k nej pride a da jej, co chce. Strasne nervacka je z nej. No ale nemoze ocakavat, ze vzdy dostane co chce. Tak ju kolko krat necham vyrevat, alebo sa ju snazim zabavit niecim inym, nech zabudne co chcela... No ale som prekvapena, ze uz tak skoro robi take sceny. Som myslela, ze to pride neskor 😅

ninuska
2. mar 2009

ranko babule
dobru temu ste vybrali
bybi nasa nervacka to iste vyceri zuby a reveeee a caka ze co bude a vypudi nasilu nejaku tu slzu 🙄
u nas to uz mame dlhsie ale teraz ked sa jej zlepsuje slovna zasoba tak uz si aj povie co chce napriklad obliect a to je katastrofa 😀niekedy sa s nou ujedujem veru

soska sofia si voooobec nechce umyvat zuby ked ma kefku tak ju obhryza teda tie stetinky a to je vsetko aj jej ukazujem ze ako to robi mama a oco ale nemozeme jej vojst do ust teda sa jej tam priblizit a pomoct jej ....to nastane rev a hadzacky o zem 🙄 tak teda aspom oblizuje pastu a neviem si tiez poradit keby bola nejaka rozpravka kreslena ze ako na to ona rada opakuje po postavickach a vela si aj pamata mozno nieco take by zabralo

soska
2. mar 2009

tak ja som od Cliffa obkukala, ze zabera, ked marco zacne plakat alebo dozadovat sa niecoho revom, ze na neho spustim v kratkosti taky isty ton alebo oktavu placu a on hned pribehne a zacne sa tulit 😀 ...ja sa az na tom rehocem, lebo je to zmena o 360 stupnov 😎 ...asi nechce, aby som ja plakala alebo sa mozno toho trochu boji, ktovie?
ale momentalne ma take obdbie, ze stale by so vsetkym trieskal a skusa ako to na mna posobi 😖 a vobec ho teda ani nerozhadze, ked ho po nekonecnom dohovarani capnem po rucicke 😠 ...tak aspon objekt zkonfiskujem a potom ignorujem, ze ho to napalilo 😨

ale ako hovorim, podla mna je to tym, ze ma momentalne len mna uz skoro 2 tyzdne a dalsia postava autority sa vytratila 😒

inac, ninus, to je dobry napad, mozno najdes nejaku knizku, kde bude ukazane umyvanie zubkov...
ja zase hladam taku, co poukazuje co to o nocnicku, aby sme sa pomaly mohli aj takto vzdelavat 🙂