Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

jajaalf
18. mar 2009

ahojte
tak mne na buduci tyzden pridu svokrovci uz sa tesim 😀 🤐

vilkakatka
18. mar 2009

Ahojte babulky 😉
Tak zase zdravim zo Slovakie 🙂

Pekne rastieme, len Adelinka ma den co den viac hnevka ... ked mna nevidi, a je napriklad so starkou, tak sa pekne hra a je zlatucka, ale akonahle mame byt spolu, tak neustale vrieskame a vrieskam ... niekedy uz nevladzem ... ale snad to je len nejake mamickovske obdobie a skoro prejde. 😔

Zofi, to je strasne, co sa ti stalo, ale je fajn, ze to je uz v poriadku ... ja som mala nieco podobne, ale len tak trosicku, lebo, ked mi prepichli plodovu vodu, tak sa trosku rostrapkala ta membrana dookola, ale hned ma porodna asistentka upozornila, ue nie si je ista, ci je ta membrana vsetka von, kedze bola rozstrapkana, tak este tyzden po porode zo mna vychadzali take kusocky ... 😲

Babulky, aj my mame co robit pri vybere mena ... hlavne najst nieco peknucke, co aj bude pasovat k ansemu slov. priezvisku ... velmi sa nam pacil Zacharias (Zachary), ale ku Kovac, to nejak nepasuje, tak momentalne vedie Hugo ... pre dievcatka zatial rozmyslame nad Ninkou, Nadkou, mozno Tamarkou ... ak vas neico pekne napadne, tak napiste, mozno sa inspirujeme ...

Vy tu pisete o peknuckom pocasi, no u nas cez noc zase napadlo 10cm snehu ... hruuuuuza ... ale teraz svieti slnicko, tak to zase roztopi, a bude blato a voda ... jupiiiiii 😅

lara1znk
18. mar 2009

ahojte kocky,

joj kati, ten sneh uz nezavidim 😀 , ale vy ste zvyknuti asi na to, ja som rada ze tu uz sa pomalicky otepluje a prichadza jar,
veru soska hned je to lahsie potom aj s detickami a dufam ze ked pridu babatka pocasie bude len a len lepsie, ze si pospinkaju vonku v zahrade, zatial co starsi sa vysantia a my si snad aj oddychneme pri kavicke.

meno ti neporadim, Katka, lebo my stale nevieme co s nasim, pre dievcatka asi problem mat nebudete, vsetky co si tu napisala su krasne mena,
a pre chlapca neviem co by sa hodilo k vasmu priezvisku ale do septembra este mate casu dost.

jajka, tak vela pevnych nervov!
mna to caka next weekend, my ideme na party k svagrinej, kde bude cela rodina a family friends ale to som rada, lepsie ako byt so svokrovcami osamote,
oni maju 50te vyrocie sobasa takze mame taku rodinnu oslavu

auto chcem Hondu CRV tak uvidime co sa nam podari najst, kto vie ci vobec zvladnem jazdu v takom velkom aute, oproti mojmu terajsiemu je to teda riadny rozdiel, tak uvidime

pekny dnik babulky

sonicka, ty oddychuj kolko len mozes, uz aby tu bol piatok a vasi, iste ti to velmi pomoze

zofa
18. mar 2009

Ahojte kocky,
tak u nas je tiez pekne vonku. Bola som sa na chvilu prejst s babulkami. Od rana som si este nesadla az teraz. Dnes sa tie nase hviezdicky rozhodli, ze ma budu nicit 😀 🙄 Od rana revu na cele mesto. Nic sa im nepaci, ani na rukach ani v kosikoch ani v postielke no hroza a placu obe naraz. Ruky mam uz ako opica 😅 A akoby to nestacilo - dnes sa este aj svagrina dotrepe s jej super radami 😠 Ale uz sa tesim na zajtra, pride brat s manzelkou.
Kocky ja som vas nechcela strasit s tym cis. rezom 😖 Sorry 🤐 🤐 🤐
Veru Soni uzivaj si posledne chvile a hlavne oddychuj, hoci pri Marcovi sa to asi velmi neda. Ja uz sa tesim ako brat so svagrinou zoberu babulky na prechadzku a ja si budem moct pospat 😀 😅

jajaalf
18. mar 2009

lari a nebojis sa zoferovat?tak to je tusim naopak..aj ste robili vodicak ci nebolo treba ja teraz menim sk vodicak za taliansky nastastie netreba robit skusky 😀 dohvie ci by som to zvladla 😀

lovacka
18. mar 2009

lari na vacsie auto si rychlo zvyknes ja som uz aj velkeho jumpra soferovala 😀 😀

lara1znk
18. mar 2009

jajka, no nebojim sa uz, chvalabohu 😀
nebolo treba, odkedy sme v EU tak nam plati slovensky vodicak tu, teda teraz uz su tie europske, mne ale moj vydali tu v UK.

lovi, to dufam, si ma povzbudila teraz 😉

zofa, a ty mas muza anglicana? tak to je super ze ti pridu pomocnici, si to ani neviem predstavit mat 2 rovnake babatka naraz, dobra fuska, ale neskor ked pridete do nejakeho rezimu to bude jednoduchsie
a s tou sekciou si nas nevystrasila, samozrejme som dost z toho zhrozena, ale je dobre vediet co sa vsetko sa moze stat
ako sa ti to hoji? uz si v poriadku ako tak?
ako to zvladas sama vsetko s detickami?

jajaalf
18. mar 2009

lari aj tu mozes pouzivat ale nakolko raz mas trvaly pobyt tu tak musis menit..

zofa
18. mar 2009

Tak som tu znovu na skok. Babule uz okupkane a napapane spinkaju. Dnes spali az hodinu cez den 🙄
Rana sa mi zahojila velmi pekne, na to sa nemozem stazovat, len mam este bolesti. Ale to ma ta maternica pobolieva, no dufam, ze to prejde onedlho.
Az som sama prekvapena ako to zvladam. Mame uz rezim celkom dobry, cez den sa budia kazde 4 hod. na krmenie a prebalovanie a v noci spinkaju dlhsie. Takze normalne to neni take zle len dnes mali nedobry den a veru som unavena ako kon a boli ma hlava, lebo v kuse plakali obe. Neviem co im bolo. No dufam, ze budu spat dobre cez noc, mohli by sa nadomnou zlutovat 😉

dadulka2000
19. mar 2009

ahojte babulky, ja som tu nebola uz sto rokov, co?
co u vas noveho? len tak narychlo citam ze niektore opat cakate babatka,..... wow, gratulujem 😉
my sa mame vyborne,.... uzivame si pobytu maminky a slniecka. (ale ked to porovnam s teplotami v australii - kde som vegetila 3 tyzdne sa to neda porovnat 🙂 )
dnes posledny den v praci a hura predlzeny vikend. opat
pozeram ze krpci rastu ako z vody, ani sa to nezda,....ale strasne to leti.
vsetkym prajem krasny den
cmuk
🙂

lara1znk
19. mar 2009

ahojte,
ahoj dadka, veru teba som tu nevidela uz strasne dlho, ale asi viacere uz MK dost flakame 😅

zofa, no klobuk dole ako to mas uz vsetko zabehane, a ze rezim, tak to my sme o rezime mohli v takomto case iba snivat,
ale dievcatka su vraj jednoduchsie vo vsetkom, tak nech im to len vydrzi

dalsi krasny den kocky, tak si ho uzite 🙂

jajaalf
19. mar 2009

caute kocky..
dnes mame kika doma..vcera mal ocka cervene a dnes rano ich mal zalepene tak som ho hned vzala k doktorke ta mu dala kvapky..uz aj ona nam povedala ako zacal z jaslami kazdy tyzden sme u nej ☹

lara1znk
19. mar 2009

jajka, skore uzdravenie Kikovi. 😔 no tym si asi kazdy prejde, ze po nastupe do jasli/do skolky, je to trosku zaberak na imunitu ale postupne by sa to malo len zlepsovat.
a platite stale aj ked ste chori?

jajaalf
19. mar 2009

lari ja len dufam,zatial nepracujem aj ked som planovala hladat nieco ..ale asi sa mi to neoplati ked je stale takto s nim...zatial sme platili za februar a to bolo ako zaucanie...chodili sme na hodinu a postupne takze tam ani nejedol platili sme 150eur co je polovicka uvidime neskor..ale asi sa plati aj ked je chory ☹

bybi
autor
20. mar 2009

Caute kocky, ja v poslednej dobe na nic nemam cas, sme strasne busy, ale snad sa to za chvilu ukludni...

Ako sa mate?

bludicka1
20. mar 2009

babenky boli ste niektora na Cirque Du Soleil?? strasne sa na to tesim, ideme dnes vecer s drahym... darcek ku dnu matiek. Tak som vyskerena od rana ako slniecko. Ideme na veceru a potom na to vystupenie.
Boli ste niektora? snad to bude fajn.

jajka kikovi skore uzdravnie a ty pekne oddychuj, bo ked pride leto bude roboty az az.... ani sa nezastavis

dadka pekne od teba ze si sem znova zabludila ;)
ale mame dnes krasne pocasie, konecne sa deticky mozu pekne vyhrat v parku

bybus nedavno si sa stazovala, ze sa v robotke nudis.... snad sa vam to coskoro da znova do normalu ;)

bybi
autor
20. mar 2009

Bludi, v robote nemam toho vela, teraz uz mam vsetko porobene... Ale doma stale niekde behame, vybavujeme. Pridem domov o 3-tej, niekde ideme a vratime sa je pomaly 7 hodin... A takto cely tyzden. U nas je uz ako po bombe. Ale na stastie je uz vikend, tak si popracem a ak bude vonku stale tak pekne, tak niekde vybehneme aj so Zarkou 🙂

jajaalf
20. mar 2009

dani tak takto ta manzel prekvapil........ 😨 🙂

kiko uz je lepsie z ockami..

muz ide do prace na vykend tak budeme sami ☹ akurat ze vonku je pekne len ten vetrisko hrozny vadiiiiiiii

soska
20. mar 2009

ahojte!

aj u nas je krasne, tak sa tesim. Marco je teraz s daddym na zahradke a nieco tam majstruju 😀 - chlapi!

Bludi, tak super darcek, uzite si to, nie, nevidela som to, ani nie som v obraze, co to je, tak pekny zazitok!

Jaja, to je fajn, ze kvapky zaberaju, len nech sa mu to coskoro vylieci. Na to sa ani ja netesim, ked pojde marco do skolky, ze zase tam vsetko nachyta 😖

jajaalf
20. mar 2009

vsak to treba sa na to pripravit ze zaciatky su take stale nejaka choroba..
svokrovci oznamili ze asi nepridu..pekne a to muz my uz robotu vybavil ☹

ninuska
20. mar 2009

cavte baby
jejjjjj bludi ten cirkus poznam je to perfektne ja to chcem dat manzelovi na vianoce deti uz budu dost velke tak ich nechame babke a pojdeme niekam kde bude soleil....mne sa to velmi paci ja milujem artistov inak cirkus nemusim a oni tusim nepracuju zo zvieratami .......tak si to uzite

baby my sme uz same .....uz dva dni vozim sofi do jasiel aj z hugom v aute ruky mam uz ako opica vytahane 😀
som uuuuplne dolamana a unavena ...a pocasie je sice slnecne ale hrozne fuka cele dni takze este fusakujeme a kombinezujeme dnes bolo rano minus 1 ....ja uz tak tuzim po teple a slnku .......tak idem do postele kym sa da spat 🙄

bludicka1
20. mar 2009

caute kocky, dobehla som z vecere a kedze uspavam Ejka skor ako vyrazime nakukla som sem.
Bybus co take stale vybavujes??/

ninus dam ti vediet ake to bolo, tesim sa a veeeeeelmi!

lari krasne meno ste vybrali 😵 akych ste mali dalsich favoritov? a co to dievcenske meno? ake bolo? prezrad nam 😉
letim kocky pekny vecer a krasny vikend, nech len nam pocasicko praje!

bludicka1
21. mar 2009

ahoj kocky, tak mate vsetky asi rusny vikend, ze sem nikto zatial nezabludili. Vcera bolo fantasticky a Ninka odporucam na to ist..... nam sa to vsetkym velmi pacilo a aj sme sa riadne zasmiali.....

Dnes som dostala od step dcerky kartu ku dnu matiek a cokoladu 😵 ..... teda bola som v soku, velmi mile a vobec som to necakala, az som mala zimomriavky po celom tele a slzy v ociach ked som tu kartu citala..... 😅

krasny Den Matiek prajem vsetkym mamickam, aj tym co to budu oslavovat az v maji... 😉

jajaalf
22. mar 2009

dobre ranko..
my sme vcera cely den cakali na uja..nakoniec volal ze sa nemozes zastavit aby sme sa stretli pri dialnici..skoda myslela som ze tu bude aj spat..co uz..chvilku sme pokecali a bolo..doniesol malemu vajicko na velku noc a supravicku 😵 a ja som poslala pre chlapcov vajicka..

bludi pozdravujeta ujo vincenzo 😉

vcera bol hrozny vietor dnes to vyzera lepsie 🙂

bludicka1
22. mar 2009

dakujem janulik aj ty pozdravuj vsetkych, pekny dnik 😵

jajaalf
22. mar 2009

vy mate dneska sviatok matiek?tak vsetko naj vsetkym mamickam a buducim mamickam 😉

borka01
22. mar 2009

Ahojte vsetky mamniny, srdecne blahozelam k dnesnemu dnu matiek. Ja som to skoro pokazila, lebo som takmer odoslala posladnicu k nam domov mojej mame a potom som nasla, ze na SK je to az druha majova nedela🙂 no, tak ale dobre pre vas tu v UK, mozte oslavovat 2x 😉

My nemame nic take nove az na to, ze teraz lutujeme, ze sme si minuly tyzden na druhom sono nenechali povedat pohlavie dietatka, ale uz sa ukludnujeme tym, ze to bude vacsie prekvapenie 🙂

Tak uzivajte krasne slnecne pocasie....my opat pri DIY 😎

jajaalf
23. mar 2009

ahojte
kdeze ste vsetky? 😨
kiko siel dneska do jasiel a od zajtra by tam mal aj spat som zvedava ako mu to pojde 😔
dnes bol krasny jarny dnik tak som sa pustila do upratovania umyla som okna a oprala zaclony 😀

medisona
23. mar 2009

dievcata keby ste potrebovali sunar zadarmo a ine zlavy v USA pravidelne pisem prispevky na www.slovakmama.blogspot.com
v rubrlike mamy v usa si mozete vselico najst
papa Lenka

bludicka1
23. mar 2009

kocky kde ze ste sa podeli, to tu len ja s jajkou strasime.....
este ste stale 2v1 😅

jajka a ako kiko zvlada skolku? uz je ok?
Danko chodi len 2xtyzdenne a to len na 2hodinky a celkom si zvykol. Obcas strajkuje a rozplace sa za mnou a je to krasne ako sa tesi ked sa vratim a vykrikuje mamy back, mamy back (spat) a potom sa mi snazi rychlo povedat co robil, co jedol..... juuuj je to take zlatunke.
A co spinkanie, ako spinkate? Uz si Kiko zvykol na svoju postielku?