Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

hirondelle
19. jún 2008

Takze mozem najst v archive aj predchadzajuce casti?Lebo ja som ju pozerala iba na SK a vobec neviem kto je Laura 😅

ekira
19. jún 2008

ano su tam vsetky casti ....

lufia
19. jún 2008

Ahojky

no precitala som si vas len tak zbezne zatial nech som v obraze 😀

a citam,ze by mohlo byt celkom fajn velke stretko aj na Slovensku? 🙂 baby to by bolo perfektne 😵
dufam,ze sa to aj podary 😵

ninus vy nebudete vtedy na Sk?ze by sme videli aj vas 😵

a bybi ja pridem aj keby furiky padali 😀 aj mojmu vravim,ze ideme na stretko s babami z UK a on ,ze to ideme akoze na vikend do anglicka??? 😀 😀

ozaj zuzi videla som Adamkove fotky-nove 🙂 je to riadny fesacik uz taky velkyyy chlapik 😵 a ake ma vzadu dlhe vlasky,teda podla foto to tak vyzera,ze sa mu aj tak tocia 😵

soska
19. jún 2008

no, ja sa neslubujem na 100%, lebo neviem, ci este ten vikend nezostanem v pezinku. ale este to hadam vymyslime, radi by sme prisli.... 🙂

diki, baby, za rady aj podporu, pomoze to 😉 asi si to s nimi mierne predikutujem a pockam par tyzdnov a uvidim potom.... 😔

my sme na naslapali do mesta aj zazad, je krasne, teraz krpcek spi 😵 rano potiahol vyse 2 hodin a teraz uz spi 1.45- asi dobieha vsetko, co zameska v skolke😉 😝

soska
19. jún 2008

zuzi, krasne fotky, ozaj tam adamko vyzera ako velky chlapcek 😵
nas marco kvoli tomu, ze je takmer holohlavy stale vyzera ako babeno 😀

soska
19. jún 2008

no sila baby, asi idem zobudit princa, uz taha 2.5hodiny! 😨

lufia
19. jún 2008

jeeeej soska tak vy idete v noci asi tancovat miesto spanku 😀
ale mozno je fakt taky unaveny ,ze dospava 😖

mne dnes zato Christian zaspal az o pol4 1x, od rana len saskoval a behal ako saso 😝 a to som si myslela ,ze zaspi aspon poobede v kociku ked sme sli do mesta a on nic 😠 plny energie vykrikoval z kocika 😀

lufia
19. jún 2008

ninuska Sofinke prajem k 1 rociku vsetko len to najlepsie 😵 😵 nech je stale stastna a usmiata 😵 😵
krasne to oslavte a tesim sa na fotocky 😉

hirondelle
19. jún 2008

jej,aj my sa pripajame 🙂 Sofinke vsetko najlepsie 😵

baby,neviem co by som robila,keby mi Zoë nespala cez den,asi by som nic neurobila ☹ My spavame cez den velmi dobre-3-4 hod 🙂

Lufi,od rana nespal a zaspal len o 3h30Uf,musis byt unavena ako kon ☹

lufia
19. jún 2008

ahojky mimi
no Zoe je zlatucka ked tak pekne spinka 😵
u nas sa sem tam stane ,ze Chris spi cez den 2 -2,5 hodky ale len doma ked sme vonku tak v kociku je to maximum 40 minut

no a utahana som ale u nas to je bezne on spava malo cez den ked niekde sme ,ze na cely den tak mu nevadi ani ked nespi vobec 😠 proste ked sa nieco okolo neho deje tak spanok neprichadza do uvahy 😀

a o nociach ani nevravim ale uz som si asi zvykla na budenie sa 8 krat za noc 😝 😅

ozaj kocky robili ste niektora tu 5 min.tortu??ja som ju robila a je super som ju sama zozerkala 😀 😀

hirondelle
19. jún 2008

No,to Ti nezavidim ☹ ,ale verim,ze by som sa musela aj ja prisposobit jej rytmu,ved by som na vyber nemla 😠
Nam sa to vel;mi pekne ustalilo,ked som zacala s tou uspavacou metodou.Vzdy cez den po 3 hod.som ju dala spat,este aj ked mala 6 mes.zaciatky boli tazke,pretoze uz po 2hod.bola unavena,nechcela som ju trapit,aj ta teoria a prax su dve rozdielne veci 😉 ,ale postupne som to pretahovala a zvykla si chodit rano po 3hod.pospinkat a od vtedy mame taky pevny rezim do kt.mi zapadaju j aktivity a prechadzky v parku 🙂
Mozno mam len stastie.Nam,ked nejdu zubky,tak Zoë prespi celu noc,ale ked idu tak sa 2x cez noc zobudi.
Inak,Bybi,ak robis tu metodu,tak ju v noci netrap tym,ze jej nedas jest,pretoze na to ja neverim,ze dieta po 6mes.nie je hladne.mam to odskusane 🙂 Citala som vela knih o uspavani a vo viacerych sa pise,ze to nie je pravda,ze dieta po 6mes.prespi celu noc a nie je hladne.
U nas boli pri tej metode kriticke prve 2 tyzdne.Ale opat,kazde dietatko je uplne ine.

Lufi,chystam sa ju robit.Ake smotany si tam dala?Normalne ci kysle?Asi sladke na slahanie,vsak?Mam len 2 cokoladove kremy Ole zo SK.Udajne je lepsia z vanilkoveho kremu 😝

ninuska
19. jún 2008

babule ahojte ☹

som z nervam v kybli ....sofiu uz skoro hodinu uspavam tou metodou "plakacou" lebo som konecne sama tak mi do toho nemoze muzik zasahovat ktory by ju uz asi zobrak na ruky ....baby ona tam normalne nervaci ja tam v podstate ani nemozem ist lebo je to len horsie ....kope do postielky ja neviem aj co este a hrozne place ....to som jej dala darcek na narodeniy co ???ß 😢 😢 ale uz to chcem konecne raz vydrzat lebo tie vecery su hrozne zaspavacky aj do 23 :00

inak dakujeme za blahozelania sme to tak komorne oslavili lebo muzik musel ist prec davam zopr foto do zahranicnych sofinka si pochutila tie ako papa dam neskor su na inom fotaku ....no a ja som vyprodukovala nakoniec celkom dobru tortu

inak ani neviem co mam robit je mi jej tak luuto place a place a ani chvilka ticha 😔

hirondelle
19. jún 2008

Ninuska,Sofi je velmi zlatucka 😵 Ty ako sikovnica,paradna torta 😵 Ja som robila tu smotanovu a aj sme kupili riadnu velku,ale Zoë mala iba z tej smotanovej 🙂 Mamina sa nezaprie,dava pozor,aby sa nam to nevymklo z ruk a nepapali sme blbosticky ako tu v UK.Ja len niekedy zasnem co moje kamosky davaju detom jest 😒 ,ale to uz je kazdeho osobna volba.

Myslim,ze s tou metodou je lepsie zacat,ked su deti mladsie,ale...nikdy nevies.Ja som si aj poplakala.Soni,kolko ste tam prestahovani?Vies,je aj v novom prostredi aj to na nu vplyva a ste sa uz viac x stahovali...podla mna aj to velmi vela robi.Myslis ozaj vazne,ze zurivo bucha do postielky ☹ ?
Napisem IP.

lufia
19. jún 2008

ninus no mas to tazke
ale dost my to pripomina nasho christiana ☹ vzdy ked pises ako casto sa budi atd...presne nas Chris
len stou vynimkou ,ze on vecer vzdy pekne zaspinka sam ziadny plac krik nic...to je jedine stastie
ale ja som tiez skusala tu metodu uspavaciu este v Uk lenze na neho to malo taky ucino ako na vasu Sofi,ze ked som k nemu prisla ked plakal tak niezeby sa ukludnil ale zacal este viac kricat kopat a zurit... ☹ ☹
bolo to hrozne ale skusala som aj tak par dni...ibaze stale spime na prd 😠 ja uz ani neviem co je to sa vyspat
ale uz to neriesim proste je ako je...kruhy pod ocami mam teda ukazkove 😀 ale nevyberiem si...

tak ja len tolko ,ze drzim palce skus vydrzat-len moj nazor je taky,ze je to jednoduchsie s babom ktore sa ukludni ked k nemu mamina pride a nie s takym ktore zacne este viac vyvadzat a dozadovat sa toho ist na ruky..
inak pamatam ,ze aj take deti opisuju v tej knihe

pozrela som si fotky-torta vyzera mnamky 😝 a Sofinka vyzera krasne 😵 ale zjavne bez zaujmu o tortu 😅 drzi si liniu cooo 😀

mimi idu tam sladke smotany na slahanie ja som to teraz tiez robila z coko kremu ale skusim aj ten vanilkovy ale chcem si nechat aspon jeden den pauzu od torty 😀
ale staci napisat adresu do IP a krem ti poslem nieje problem 😵

ninuska
19. jún 2008

no baby 😢

zufalstvo velke fifi sa mi pokakala tak strasne ze az ona normalne kaka vzdy do serblika a tak si buchla hlavicku ze tm ma modru hrcu (teda ztial riadne cervenu) ☹
mam pocit ze u nas to takto nepojde fakt mozno som zbabelec ale hodinu som ju trapila ,ublizila si vobec neprestala plakat, a nakoniec mi zaspala na rukach ako som ju prenasala z prebalovaka spat do postielky mam zly pocit s toho je mi toho hrozne luto a ronim tu krokodiele spzy ja mam strach ze tu postielku bude nenavidiet ☹

asi by som to mala skusit ked bude mat svoju izbu lebo som len raz tak raz tak a ma stoho chaos mozno aj ona ......

ja sa o tom ani nemam skym porozpravat lebo moja mama ma iny nazor manzel uz uuuuplne iny on tam v tej izbe snou bude radsej aj do pol noci len aby nemala stres a inak uz nikoho z babatkami nepoznam .....

lufi no mali sme na navsteve znameho tak neohlasene a stale ho pozorovala ze co asi tu tento chce a tak ani nebola taka uvolnena hmmm ale na inych fotkach uz basti a nahana sa zo psom a strka do torty prsteky 🙂

ninuska
19. jún 2008

hirondelle
ona spinka cez den do obeda 2 hodiny a po obede uz nespi co by mi vobec nevadilo keby o tej 8 zaspinkala aj sme to tak mali ale prisla na to ze v postielke je neuveritelna zabava a moze byt s maminkou a ze este tam moze taku dobru hodinu vyvadzat a kedze maminka z bruchom a sama skoro furt jej to zozrala tak to trochu vyuziva lenze maminka bude mat brucho stale vascie a vacsie a uz ju to tak nebavi ☹ teda uznevladze

hirondelle
19. jún 2008

uff...to je teda tazke ☹ asi by som to ani ja nezvladla ☹ 😒 Podla mna je na nu toho vela...aj stahovabie a mozno aj citi,ze Ty si viacej unavena...tazko povedat ci to treba vzdat,ale ak sa trapis aj Ty aj Fifi ☹ asi ano.Mozno ta metoda nefunguje na vsetky deticky.Neviem.My sme tiez neboli zo zaciatku ukazkovi ☹ plakali sme,ale vzdy ked som tam prisla tak sa po chvili upokojila,chvilu som tam ostala a potom odisla a opat plac...prvy krat nam to tusim takto trvalo 45-50 min.Je tam napisane,ze ak sa to aj do hodiny opakuje,treba prestat.Mozno je potrebne si zvyknut na novu izbicku a potom opat skusit metodu.Ale...z 10 deti to mozno len 5 vyhovuje.No neviem...Netrapte sa obe 😔

lufia
19. jún 2008

ninus poslala som ti IP

takze znameho? 😀 ale nie aj sa my zdalo ze po niecom inom pokukuje ale som myslela ze asi vidi darceky 😵
tak sa tesim na tie dalsie foto 😵

zuzula
19. jún 2008

ahojte kocky 😵 Lufi Soni, dakujem za pochvalu fotiek, ozaj Adamcek vyzera starsie ked ma take dlhe vlasky, aj som myslela ze ho ostriham ale je taky krasny ze nemam to srdce 😉

Ninus aj my sa pripajame, prajeme Sofinke vsetko naj naj naj 😵 stale usmev na tvaricke a aby bola dobrucka na maminku a Huginka 🙂
velmi ma mrzi ze sa takto trapite ☹ musi to byt tazke byt tehu a este mat neposedneho drobca preto my radsej abstinujeme 😀 aby sa nieco nepritrafilo 😀
je to o to horsie ze nemas podporu v tom co chces dosiahnut ja si neviem predstavit robit tu metodu sama, ked sme to 1x robili kazde 2 minuty som sa pytala muza ci robime dobre...ale robili sme a zabralo to hned v prvu noc...ale urcite je lepsie zacat s tym skor ako neskor, v 6 mesiacoch este dietatko nema taku tvrdu hlavu ako v roku. kazdopadne drzim palce nech to zvladnete a Sofi zacne zaspavat sama...
mozno by pomohlo ozaj poriadne ju nechat unavit alebo nedat spat cez den vobec alebno len na kratucko...mne keby Adam spaval 3-4 hodky denne ako Zoe alebo Marco tiez by mu vecer nebolo rady...kazde dieta je ine...

kocky tak to stretko teda nebudeme stihat, v ten prvy vikend uz mame naplanovanu chatu takze skoda...ale aspon niektore z vas stretnem u Sosky...dufajme 😵

Lufi ahojky, mame podobnych akivistov cez den 🙂 ked sme doma/vonku tak spime 2x po 30/40 minut, v skolke spinka uz len 1x ale zato 1.5-2 hodky. a 5-minutovu tortu luuuubime, coko s jahodkami je vyyybornaa 😝

lufia
19. jún 2008

zuzi aj mne bolo luto ked sme Christiana strihali ☹ ale ked bol ostrihany tak som sa nesla nanho vinadivat alebo vynadivat 😀 😀
no takze vas s Adamkom neuvidim ☹ skoda rada by som aby sa ti dvaja aktivisti stretli 😀 mohla by to byt sranda 😵
a dik za tip skusim aj ja s jahodkami 😝

soska
20. jún 2008

dobre ranko!

Fifinke vsetko naj naj ku krasnemu prvemu rocku!!!!! Posielame vela pusiniek.
A tebe ninus, vela energie, nech to zvladnes. A netrap sa takto, ked sa to neda, tak skus zase mozno az o par dni/ tyzdnov, chudatko male Fifnka toho ma asi ozaj dost. Ktovie, mozno aj citi, ze jej pozornost bude trochu ohrozena, ked sa narodi Hugino a uz teraz sa to prejavuje? Nikdy nevies, co take babuliatko moze vsetko vycitit....Drzim vam moc moc palceky!

Tak babule, na podiv, Marco spal celu noc do 8! Ja som nechapala, lebo ja som prisla zo streka az o pol noci, unavena ako konik a tak mi to dobre padlo si pospat a Marco ma takto nechal, no sila 😵
Len dufam, ze nie je nahdou chory...

ninuska
20. jún 2008

cavte baby
tak noc bola v celku kludna .....sofia sa zobudila len raz to som ju vzala na chvilku ku mne hned zase zaspala a potom uz bola v postielke az do rana do pol 8 ...a potom o pol desiatej spala do 11.....tak uvidime ako to dnes vecer bude...... 😖 ale hrca riadny sa zase bude ocko vypytovat 😖

soska
20. jún 2008

ninus, fajn, ze to uz bolo lepsie...
hrca nehrca, mala ma uz rok a urazy s stavaju.... ☹ co uz?

vilkakatka
20. jún 2008

Ahojte babulky 🙂
Tak nam pekne prisiel v utorok ocinko ... pekne cestu zvladol ... je to nasa sikulka 😵
Tak teraz len periem, vesiam, zehlim, vybalujem a snazim sa nam nejak zorganizovat nasu izbietku ... je to riadna drina 😝
K tomu sme posledne tri noci poriadne nespali ... a este sme aj obe soplave 😲
Ak sa bude dat, tak vas dnes aj precitam a neskor aj hodim fotocky do albumceku 😉

Pekny dnicek 🙂

zahranicie
20. jún 2008

kati, vitaj, chudatko, tak tako makate? nech to rychlo ubuda a ste zabyvani co nakrajsie a chorobka nech ryhlo prejde!!!

konecne som si aj ja pozrela fotky v zahranici! ninus, Fifi ak krasnucka 😵 😵 😵
aj amona som videla, ten je supppeeeer!!!

zahranicie
20. jún 2008

jaj, soms a zabudla odhlasit...soska, x

bybi
autor
20. jún 2008

kocky napisem vam neskor. Ja len ci mi mozte niekto poslat IP s receptom na tu tortu 😵

Sofinke k prvemu rocku prajem vsetko len to najlepsie, hlavne vela zdravicka a nech mamina aj Huginko posluchaju 🙂 Teraz idem, ale urcite sa neskor ozvem 😉

bybi
autor
20. jún 2008

Tak som spat zas na chvilku.

Tak vam musim napisat, ze som s tou metodou zatial prestala, lebo mam pocit, ze jedine co som dosiahla je, ze Zarka ma stres z postielky ☹ Prvy krat to islo celkom v pohode, ale potom to bolo uz len horsie a horsie. Tak som to nateraz vzdala. Uz aj ked spi a idem ju prelozit, tak za z 10 razov 8 zobudi a uplne zacne kricat. Tak som ju dnes nechala spinkat v kociku, vcera mi cez den vobec nespala, lebo ked aj zaspala ( a to mi zaspala aj v highchair pri krmeni), ked som ju pokladala do postielky, hned sa zobudila.
Ale zase musim Zarku pochvalit, ze uz asi 3 noci pekne prespinkala bez papania. Az rano okolo 6tej som ju krmila. Posledne 2 noci sa zobudila na chvilku okolo polnoci, zobrala som ju na ruky, pohladkala a ulozila spat a pekne spinkala az do rana 😵

A este jedna novinka. Dnes som Zarke nasla dalsie 2 zuby, vobec neviem, kedy jej vysli, lebo uz su tak 1mm velke a su to horne, ale ocne 😀 Budeme mat doma male upircatko 😵

ninuska
20. jún 2008

ahojte
tak sofia mi dnes zaspala o pol 8 vecer lebo bola od 11 doobeda hore .....som to skusila takto samozrejme nie v postielke ale tak ako vzdy v posteli ale myslim ze ma trosku bolesti lebo si stale strka prsteky do ust a place pri tom nezobudi sa uplne ale vidno ze ju to tam trosku trapi jej ide dole treti zub aj horne aj ocne 🙄 tak to ma dost chuderka asi ...dnes ju uz po obede o 6 zacalo lamat na spanie az som sa zhrozzila ze preboha ked teraz zaspi tak sa vnoci asi zjasimmm tak som ju rychlo preberala ale bola ako omamena az do tej pol 8

no to je asi vsetko n dnes je to dost zahuk ked po obede nespia hlavne ked je kazdy den taky isty 😖

soska
21. jún 2008

ahojte kocky!

uprsana sobota a ja som uplne nastvana- hlavne na seba. Oskrela som nove auto! ☹ 😢 😢 Taka som tapa, ze som nedavala vacsi pozor v nasej hrozne strmej driveway. Drahy to este nevidel, asi ho porazi.....dufam, ze sa ta bude dat opravit😢och jo, taka smola... ☹ ☹ ☹