Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

zsuzsu
30. máj 2009

Jé Jaji, Christiankovi všetko naj, naj, naj 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ludik
1. jún 2009

Ahojte kocky 🙂

Tak tu to opat nejak mrzne.Vsetky si uzivate slniecko co? 😉

Aj my zelame Christiankovi vsetko najlepsie k narodeninkam,hlavne veeeeeeeeela zdravicka 😵

No konecne je vonku krasne a ja mam od zajtra 3 dni volna tak sa hrozne tesim.Zajtra nas pozvala kolegynka k sebe na zahradu,kupila Vikinke bazenik tak sa trosku vycabre uz sa tesime.Inac v noci sa neda ani spat 😒 teda ja s tym ani nemam taky problem,len ze pijem este viac a potom chodim castejsie na WCko, ale moj drahy nevie spat on neznasa taketo nocne teploty.No a uz mi z toho tepla aj zacali pekne opuchat nozky ☹ je to neprijemne

soska
2. jún 2009

ahojte!

jeej, chudatko ludik, to ti nezavidim😢 ln si davaj pozor na slniecku na seba a na babenko v brusku, teraz sa ozaj dost oteplilo...ja niekedy az nechapem, ako som si odvykla na taketo teploty...ale pravdu povediac, v noci ani neviem, ze je teplo, spim jak zabita a budim sa len na Oliverka 🙂 a az potom to teplo citim...

aj ja sa vytesujem, ze je nadherne, ale vraj sa to ma zase zmenit od polovice tyzdna 😢 skoda!

Ja som bola na 6 tyzdnovej prehliadke aj so sebou aj s Olim, vsetko mame v poriadku, tak som rada...

😵

Aj my dodatocne zelame vsetko naj oslavencovi, nech robi mame a tatinovi len velikansku radost. Ozaj, jaja a vy nechystate druhe? 😉

bybi
autor
2. jún 2009

Caute kocky, ja som pred chvilkou prisla z prace, za chvilu pojdem robit jest...

Este zajtra posledny pracovny den a potom hura na dovolenku 🙂

Ludka, tak tie opuchy noh ti nezavidim, este stale si na ne dobre pamatam 😔

soska
2. jún 2009

bybi, jeeej, horuci egypt, to bude parada! 😵 viem si predstavit, akosa tesis😉...my ideme az koncom septembra do Grecka a ja uz teraz snivam, ako bude super... 🙂 a to uz OLiver bude mat 5 mesiacov, to je sila 😔
rychlo nam to ale uleti, lebo sme skoro mesiac na Slovensku, pred tym par dni v Irsku, no proste hore dolu 😝 😵 ale tesim sa na vsetko 🙂

bybi
autor
3. jún 2009

Jeeej Soni a kde do Grecka??? Ja Grecko zboznujem 🙂 Prijemni ludia, super jedlo, super pocasicko...

Ja som uz doma z prace, dnes som zacala uz 7.30, lebo som mala nejaku robotu, co musela byt hotova do 10-tej, tak som isla skor domov. Ako dobre to padne byt uz doma o takej hodine 🙂

My uz sme pobaleni, este posledne drobnosti treba dobalit a zajtra rano o 9-tej odlietame 🙂

bludicka1
3. jún 2009

bybus ty si super zorganizovana, my letime rano o 6.30 a este sme nezacali balit 😅 🙄 vobec sa na ten ranny let netesim... ale nejako sa to zvladne, len aby boli deticky ok...
prajeme peknu dovolenku 😉

bybi
autor
3. jún 2009

Jeeej Bludi, vy idete do Svedska, ze? Potom vela fot, som zvedava ze ako to tam vyzera 🙂

My sme balili uz v nedelu, lebo v tyzdni potom nie je cas, ked sme v robote. A ja rada balim v klude, nech mam cas rozmyslat, co vlastne treba. A hlavne so zarkou ked ideme 🙂

Aj my vam prajeme krasnu dovolenku 🙂

bybi
autor
3. jún 2009

bludi ja sa inak tiez najviac bojim, ako zvladneme so zarkou let... Predsa len, 5 hodin je dost 😔

soska
3. jún 2009

bybus, nadhernu dovolenku vam prajem a uz sa moc tesim na fotky! 😵 uzite si to, urcite bude super horuco a neboj, let zvladnete, Zarka je ziva ale to ubehne 😉

My ideme na Corfu 😵 Ja som este v Grecku nebola, teda len raz na den na Elbe, tak sa tesim 🙂

ludik
3. jún 2009

caute kocky 🙂

No vy ste tu peknu temu nahodili 🙂 Egypt, Corfu,Svedsko.....Ja sa uz hrozne tesim na vsetky fotky a detaily.Bybus - my mozno pojdeme do Egyptu buduci rok tak som hroooozne zvadava co popises.A kam presne idete?Stastnu cestu a kopec nadhernych zazitkov
So 😉 ska - No vy ste si tiez dobre vybrali to je druha krajina ktora nas laka 😉
Bludi - aj vy si to uzite,Tebe zelame vsetucko naj k narodeninkam,pekne to oslavte a odychnite si 😵 Aj vam stastnu cestu a vela krasnych zazitkov

MY sme dnes boli v meste,poobede sme dosli domov a Viki len teraz vstala.Vcera sme maly tazky vecer Vikinke idu ocne zubky takze bolo placu a placu ☹ Dnes bola zlatucka na vsetkych dookola sa usmievala a skerila.Idem zehlit a robit rizoto 😉

Ozaj co som vam pisala o mojej sefke tak vcera sa jej narodil chlapcek Ryan 2.26kg,ale neviem nic blizsie 🙂

bybi
autor
3. jún 2009

Kocky ja som sa prisla rozlucit. Idem si uz pomaly lahnut, vstavame okolo tretej, ideme este rano odviezt neseho hava ku svagrovi, on nam na neho bude davat pozor...

Soni, ja som si ista, ze sa vam v Grecku bude pacit. My sme boli 2 krat, vzdy na inom ostrove, Greci su strasne prijemni a pohostinni ludia a maju vybornu kuchynu. 🙂 A je tam nadherne, vsade 🙂

Ludka, blahozelam sefke ku syncekovi 🙂 A ked sa vratime, tak urcite napisem ako bolo. A ideme do sharm el sheikhu...

Tak papa zatial 😵

jajaalf
4. jún 2009

ahojte
tak vy takto o dovolenkach 😀 😀 😀 ja sa nikam nechystam mam more za rohom..ale predsa sa chystam niekam do prace 😀 😀 😀
zajtra mi pride segicka na 2 mesiace bude s kikom ked sa vrati z jasiel.ozi maleho som mala doma tyzden co mal hnacku a nic nepapal uz sa to zlepsilo ale stale to neni bohvieco 😒
pocasicko sa nam zlepsilo..ved cez vykend tu bolo len 13 stupnou a to sme maly 33 stupnou 😠 co uz ved leto mame este pred sebou..

soska druhe? 😅 zatial nechystame az sa nepodari 🤐 chceme este pockat 😉

strudlik
5. jún 2009

ahojte dievcata, chcem vas poprosit o radu. manzel si posielal v marci registraciu na home office. odtial mu behom par tyzdnov prisla odpoved aj potvrdenie, no neposlali mu spat jeho pas. ked som sa tam konecne po troch tyzdnoch dovolala, povedali mi, ze je to vec royal mail, tak to musime reklamovat u nich. tam mi vsak oznamili, ze kedze ja nie som odosielatel, nemam narok nieco u nich reklamovat, ze to musi len home office. volala som aj na slov. ambasadu, aby ten pas zablokovali, aby ho nahodou niekto nezneuzil, ale oni ze potrebuju ref. cislo z policie, policia mi povedala, ze oni maju ref. cisla len ak sa doklad niekde strati na ulici, ale kedze bol strateny na poste, musim sa obratit na nich. dnes som cely den stravila na telefone, ale aj tak som nakoniec nic nevybavila. najlepsie je, ze ak budeme doma ziadat o novy pas, zaplatime 4000 sk, aj ked nebol strateny nasou vinou. neviete mi prosim niektora poradit, co mam robit, ako a hlavne u koho mam vymahat nejake odskodne, kedze kazdy ma odbije ze to nie je ich problem.... prosim poradte mi, ak viete.

malka
5. jún 2009

Ahojte, dufam, ze nevadi, ze vam vstupim takto do temy, ale toto info som nahodne nasla v teme Košičanky - mamičky, tehuľky a snažilky 5.časť a viem, ze Lovacka tu pise, tak mi to nedalo a chcem vam dat vediet ze:

lovacka už má Filipka na svete narodil sa dnes (5.6.2009) o 20.30 meria 47cm a váži 3290g
jaaaaaaaaaaaaaj tešíme sa že sú obaja v poriadku jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí

som to skopirovala z tej spominanej temy, dufam, ze to lovacke nebude vadit 😉

a samozrejme gratulujem k syncekovi 🙂

diamand
6. jún 2009

jeeej lovi aj my sa pripajame ku gratulacii a zelame hlavne vela zdravicka

ludik
6. jún 2009

Ahojte kocky 🙂
No to je super Lovi blahozelame k Filipkovi a tesime sa spolu s tebou a samoska na vsetky infosky okolo porodu a fotky. 😵 😵 😵 Samoska rychle zotavenie a vela vela mliecka 😵
Malka dik za infosku 😉

Strudlik - no co ja viem u nas v praci mali dievcata podobne problemy,registracia im prisla skor ako pas a dokonca jednej kamoske z ciech pas poslali tusim po 2-3 mesiacoch az do ciech pretoze stihla odist.No viem ze ona im mailovala na home office.A potvrdili ti ze pas od nich odisiel?Vies co skusim zavolat jednej kamoske a opytam sa ako to presne bolo a poslem ti IP. 😉

Diamand - ako sa mate?Kedy mas dalsi scan? 🙂

ja mam od dnes volno az do utorka,akurat som pozerala pocasie a vyzera to ze bude vkuse len liat 😒 takze to vyzera ze budeme len doma.Vcera sme boli v meste kupit mojej manazerke darcek a boli sme v nexte,maju tam take krasne vecicky,ze uz som si vyhliadla nieco pre malu a zajtra sa chystame 🙂
Tak vam zelame peknu sice uprsanu nedelu 🙂

ludik
6. jún 2009

No chcela som napisat sobotu 😀 😀 😀

jajaalf
7. jún 2009

ahojky
tak dalsie baby 😉 lovacke vsetko naj k filipkovi 🙂 🙂

ludik nam sa hodi ta uprsana nedela 🙂 🙂 dneska tu teda lialo doobeda teraz uz trosku slniecko vykuka 😕

beusa
7. jún 2009

ahojte kocky,

chcem sa spytat, aj vase deturence, mali take obdobie alebo stale maju ze vas vobec neposluchaju?? nas krpec ma vyse roka a vobec ma neposlucha, ked mu daco poviem tak ani do paty, uz neviem ako na neho ist, skusala som mu pekne, ze to nesmie robit, vysvetlila som mu napr. ze nesmie chodit ku sporaku ked sa vari lebo je horuci, no on vobec nic, 10 krat mu poviem, ale on aj tak 11.krat tam ide a musi tam pchat ruky....uz som skusila mu dat aj po zadku aj po rukach, trosku si akoze pomrncal a znova isiel robit to iste...uz neviem co mam vymysliet na neho...vobec ma nepocuva ☹
dufam ze vase deticky su poslusnejsie ako ten nas...
a dalsia vec je ze ked len trosku zamrnci tak moji rodicia (lebo zatial byvame u nich) uz skacu okolo neho a dali by mu aj neviem co len aby bol spokojni, a ja ked s nim ostanem sama tak on caka to iste odomna, ze urobi len "e" a uz ho budem obletovat, ☹ som sa aj snazila im to vysvetlit ze nech si ho obcas aj nevsimaju a proste nechaju ho tak, ale je to fakt tazke oni si vobec nedaju povedat, uz som zufala z toho... a napr. co sa ja snazim malemu zakazovat, tak moja mama mu to normalne dovoli, proste moje slovo tu nestoji absolutne za nic ☹ a podla mna aj pre maleho je to cudne ked jedna mu to zakaze a druha automaticky dovoli.....obcas si fakt neviem dat rady....a teraz cakame druhe babo, tak ja len dufam ze ho toto blbe obdobie prejde, lebo potom sa mu uz fakt nebudem moct tak venovat ako doteraz kym je sam.....
mate aj vy taketo podobne skusenosti????
heeeelp 🙂
vdala

a lovacke zelame skore zotavenie, nech su obaja zdravucky 😉

beusa
7. jún 2009

vdala= vdaka som myslela 🙂

ludik
9. jún 2009

Ahojky 🙂

Kde ste vsetky 😅
Beusa - No nasa Viki to robi teraz,ked bola v takom veku ako tvoj drobcek bola zlatucka,ale teraz zacina vystrkovat rozky.No to byvanie u rodicov je jedna z nevyhod pri vychove dietatka.Ja som stastna ze niesom v tejto situacii.My sa zasa s manzelom pri Viki dost striedame a tak ja niekedy neviem ako on zareaguje ked Viki nieco vyvedie a naopak,tak sme to predebatili,myslim si ze je velmi dolezite aby bolo dietako vychovavane jednou cestou,pretoze potom si vyberie to co mu viac vyhovuje co je logicke.Aj ja capnem Viki po rucke ked vylieva vodicku z poharika na koberec alebo na teplacky a vysvetlujem jej ze to je zle,ale...ona to urobi znova.Asi musime byt len trpezlive 🙂 😉
Ja na tvojom mieste sa aj porozpravam s rodicmi ze sa ti to nepaci,ale hlavne ze to nieje dobre pre maleho a ked mu ty raz nieco zakazes nemali by mu to oni na druhej strane dovolit.
A s tym mrcanim no Viki ked spadne a sa trosku udrie a ja ju zacnem mojkat tak sa zacne rozmazovat,ale ked jej poviem to nevadi nic sa nestalo tak je v pohode a sa rehli.A takto to niekedy skusa so vsetkym vie sa krasne rozmazovat a najhorsie je ked nieco vezme co samoska nesmie a ja jej to vezmem to je divadlo ale snazim sa si ju nevsimat a ju to prejde,alebo ju zabavim niecim inym a ona v momente zabudne preco sa hneva 😉

hadam som ti aspon trosku pomohla 😉

beusa
11. jún 2009

ahoj ludik,
fakt je to na h...o (s prepacenim) ked byvame u rodicov, ale dufam ze to nebude nastalo...ved som sa to snazila vysvetlit nasim, lenze oni si nedaju povedat, oco este ako tak, ale mama vobec...a v poslednej dobe to robim tak ze ked maju prist z prace domov tak sa snazim vypadnut z domu aby s nim boli co najmenej, ja viem ze je to dost hnusne odomna ale inak si pomoct neviem...a myslim ze si to aj trosku vsimli ze sa im akoby s malym vyhybam...no uvidime ako to bude dalej.....
ja si len spominam este ked som bola s malym tehotna, vzdy som vravela ze ja doma nechcem mat ziadneho maznacika, ze to bude proste taka vychova, aj po zadku capnut, aj zakazat ked bude treba atd....a teraz ked to vidim aky je rozmaznany tak mi je z toho aj do placu ☹ ale stale si vravim ze on je este taky hlupucky, lebo aj nasi si ho vedia nalakat ku sebe, ale sak on raz dostane rozum a nebude sa za nimi tak tahat ako teraz...lebo aj muz ked napr. pride z prace domov tak maly vobec nic, nereaguje na neho ale ked pride z prace domov moja mama tak ssa ide s prepacenim pos..t ked ju vidi, tak dufam ze aj toto sa casom zmeni, lebo aj ked sa s nim chce hrat a jasit sa a tak, tak krpec furt len za nasimi ide, to tato ako keby pre neho ani neexistoval...ale ja to vsetko pripisujem tomu ze byvame s nasimi ☹ co uz, musime dako vydrzat 😉

beusa
11. jún 2009

baby a kde ste vsetky??? 🙂

beusa
15. jún 2009

uz sa sem neda pisat ci co??

bybi
autor
15. jún 2009

Caute kocky, tak my sme uz doma. Bolo vyborne, vobec sa mi zajtra nechce do prace ☹

Lovi, gratulujem k Filipkovi 😵

ludik
15. jún 2009

Caute kocky 🙂

Beusa - No mas to tazke,ale nic si z toho nerob ked maly takto reaguje na starych rodicov,predsa len s nimi travi viac casu ako s ockom,kedze je vacsinou v praci.Bolo by to ine keby ste boli len sami dvaja 😉 A planujete sa v blizkej buducnosti osamostatnit?

Bybi - ahoj,vitaj spat no pozrela som uz fotky na facebooku,bola som straaaasne zvadava.Fotky su super tak pis co a ako vsetky detaily co ta len napadnu,lebo mi planujeme egypt buduci rok 😉

Bludi - moja dik za sms ale bola som v robote,ako ste sa mali vo Svedsku?Ja sa ti ozvem kedy som free a dame stretko 😉

Ktovie ako sa maju LOvacka s malym Filipkom,dufam ze dobre 🙂

Ja som dnes mala volno,boli sme u kolegynky mali sme tam take male stretko bolo fajne,Viki sa riadne vysantila.

beusa
16. jún 2009

ludik, hej hej chceme odkupit domcek od svokra a jeho brata, je to vlastne ich rodicovsky dom, len je tam straaaaasne vela roboty, cele to treba zrekonstruovat, ale hadam sa to vsetko podari a konecne budeme sami 🙂 nemozme mat vsetko naraz tak musime byt trpezlivy 😉 som tu nieco citala ze aj vy sa chystate na SK nastalo? je to pravda?

ludik
16. jún 2009

ahojte kocky 🙂

kde ste vsetky? 😕 strasne to tu viazne

Beusa - no chystame sa,ked sa mala narodi a bude vsetko v poriadku tak by sme chceli odist.Mne uz ostava 1 mesiac do prace a zacinam matersku,uz sa aj zacinam tesit,lebo zacinam byt riadne utahana,vonku je uz krasne teplucko uz mi opuchaju nohy a trosku zacinaju aj ruky a po celych 8 hod.v praci pridem domov a najradsej by som si lahla,ale som sama s Viki takze to sa neda.A ty si stale na materskej?a budete si zistovat pohlavie druheho babatka?

beusa
16. jún 2009

ludik, ano teraz mam normalnu matersku na slovensku. bud.tyzden idem na kontrolu tak sa mozno opytam 🙂 mne je to v podstate jedno, sak uvidime 🙂