Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

zuzula
2. dec 2008

Bybi oficialne je Slovacik od 2 do 4 ale myslim ze sa tam da prist skor mozeme sa dohodnut tak na 1.30 aby sme boli spolu dlhsie, hmm? 🙂 budem sa tesit. a ano chodia tam aj tatinovia, nas sice tentokrat nepojde ale minule bol a mal s kym kecat 🙂

soska
2. dec 2008

ja neslubujem, ze prideme na 1.30 😒 ...my to budeme musiet nejako poriesit so spankom, lebo nejdem riskovat, ze mi nezaspi v aute, tak asi ho dam skorej spat, a potom zobudim, ked vyrazime, alebo tak dako 😔

soska
3. dec 2008

ahojte!

Co spite? 😀 nikto tu dnes nie je a ja sa nudim v praci😢

Dnes bola opat dobra kosa hlavne rano, co? Mate niekde sniezik? My nie 😒 Mne to tak chyba, zazit ten prvy sneh ako na Slovensku. Viem, ze su s tym vzdy aj problemy- ako sa dostat do prace a podobne, ale aj tak- ma to v sebe take krasne panenske caro 🙂 Manzel mi zahlasil, ze buduci rok urcite pojdeme niekam, kde budeme mat biele Vianoce 😅 Som zvedava 😨

No aspon v januari si hadam daky sneh uzijeme 🙂

Dnes zacinam 6.mesiac, ale to leti, co? 😉

zuzula
3. dec 2008

ahoj Soni 🙂 fiiha, fakt to leti, za chvilku budete 4...som strasne zvedava ake to bude, tak vas vidiet, potom ma to bud navnadi na druhe babo alebo uplne odradi 😅

my sme dnes doma, doobeda sme robili linecke cesto a ked sa mlady muz vyspi ma slubene ze budeme vykrajovat z cesta formickami kolaciky a budeme ich lepit lekvarom, je z toho cely excited. 😅 vcera mi pomahal varit polievku, poctivo ju solil aj korenil az som sa bala ze bude nejedla 😀 ale podarila sa. je to super ze uz je takyto "rozumny" a daju sa s nim podnikat vselijake veci...sice potom je kuchyna ako po vybuchu ale hlavne ze sa zabavime aj nieco uzitocne urobime 🙂

no ja prave uvazujem ze mozno budeme musiet januarovu cestu domov prelozit, kvoli pripadnemu stahovaniu a vybavovackam z domom...takze uvidime ci nakoniec sneh tento rok uvidime...

inak tatino mi dnes vravel ze Sky Europe su pred bankrotom, tak neviem co by bolo s letenkami ktore uz maju ludia booknute, to by asi prepadlo, ze? 😒

ninuska
3. dec 2008

cavesko baby

tak my sme uz sneh mali ked sme si niesli huginka z porodnice dokonca sme museli odhrnat a sofia vobec nevedela co si ma o tom mysliet nedalo sa jej v zaveji chodit 😀

no kedy pojdeme my domov to nefjem veru - hugo je zatial na jednicku stale len papa, kaka a spinka takze by sa aj dalo ist domov - no uvidime v kazdom pripade tu me vacsiu sancu zazit sneh ako unas v podunajskej nizine chichci 😀

zuzi takze takto peciete a varite ....my mame jasne mamickovske aktivity zabalit babiku odbalit dokonca vcera uz sofia aj kojila 😀 bolo to do popuku lebo si zacala odhalovat plecko a strkala si tam babiku ze cmuk a ham 😀
no a kupeme a hadzeme tam vsetko chudak hugo akoze cistota a nejake vyvaranie veci ...to nehrozi vsetko ma obchytane, ucmulane, pouzite .........jaj baby zatial mi je hej ale ked tak jeden place ze je hladny a druha ma ist spat je to tazke lebo neviem kam s konopi a hlavne vonku to nefunguje sofia sa chce iba nosit 🙄

zuzula
3. dec 2008

Ninus ja umrem ze Sofi chcela kojit 😀 😀 😀 podarena moja zlata. mala by si ju natocit a hodit nam videjko...hoci chapem ze na take nieco nemas cas.
takze vravis ze Hugo bude mat perfektnu imunitu od zaciatku, Sofi ho vytrenuje 😅 no urcite to na skodu nie je a to mi kazdy hovori ze pri druhom dietati vacsinou sterilizator ostava nepouzity... 😀
a ako chodite von, mas dvojkocik? musi to byt o drsku ked mas Huga na rukach a chce sa aj Sifinka nosit...neviem si to ani predstavit!
ale coskoro si urcite najdete system 😉

no Adamus asi bude nejaky sefkuchar v buducnosti, lebo on stale vyvara, teraz ma aj kuchynku riadiky aj take umele potraviny, tak je schopny sam dat cestoviny do hrnca, postavit na sporak, dat na tanier, akoze na ne naliat kecup a posypat syrom poda ti vidlicku a musis jest ci mas chut ci nie 😀 je to uplne super sa nanho divat...taka samostatna jednotka je z neho uz niekedy 😅

ninuska
3. dec 2008

zuzi- praveze nemam dvojkocik a neviem co teraz lebo my mame tolko kocikov ze pytat si este jeden mi pride dost od veci neviem ako to budem robit asi do obeda huga kym sofi pride z jasiel a po obede len take motkanie na dvore aj tak sa tu nic ine neda v tejto "stvrti"

to je zlate ze adamko takto vyvara mne sa to velmi paci ked muzi vedia varit 😉
jaj a skoro som zabudla sofinka mi uz hovori ze "mama" a tyzden je to taka novinka lebo vedela uz vselico dokonca ja gorale len mama ani za svet tak teraz sa vytesujem 😵

bybi
autor
3. dec 2008

Caute kocky

jeeej, Ninus, to je ake zlate ze sa snazi kojit Sofinka 😵 😵

A Zuzi, k Adamkovi no comment, on bol odmalicka sikovny 😵 😵

Ja uz nemam co robit, teda mam, ale nechavam si to na zajtra, lebo potom by som tu len sedela... Este dobre ze v piatok budem chora, lebo inak neviem, co by som robila 😒

soska
3. dec 2008

zuzi, aj ja uz som pocula o tom sky krachovani, aj davnejsie, snad to nebude uplne pravda, lebo s ryanair sa mi teda nechce cestovat ☹

nas Marco zase na hrncoch bubnuje vareskami, vcera sme mali taky koncert, ze som skoro ohluchla 😔 ale bola sranda, ako do nich trieskal. povedala som drahemu,z e mozno budeme coskoro potrebovat nove 😀

ninus, Tak sofinka je teda ucenliva- aby ti neprisla v 13stich s tym, ze uz chce dietatko 😀

my sme boli z kolegami na obede a teraz uz mam len chvilu a ide sa prec 🙂 ale ostavam v Londyne, lebo o 6 mam stretko s kamoskou- vymiename si darceky- hurra! 😀 Tak ocino da Marca spat, zatial co ja sa potulam po obchodoch a poklabosim s kamoskou 😉

bybi
autor
3. dec 2008

No kocky, obavam sa, ze so sky europe je to pravda. Ja mam kamarata, ktory pre nich lieta a ten mi uz daaavno hovoril, ze je to s nimi zle a je to len otazka casu, kedy skrachuju. Je to skoda, lebo ryanair je fakt o nicom 🙄

soska
3. dec 2008

prave som sa dopocula, ze z tych spojenych novonarodenych dvojiciek, co operovali, jedna zomrela ☹ ☹ ☹ take smutne 😔

bludicka1
3. dec 2008

ahojky kocky dlhsie som tu znova nebola... sme chori.... a to vsetci ☹
zacal s tym Danko a kedze sa lubi mazlat a vsetkych bozkavat.... tak sme to od neho vsetci chytili.
no najviac mi je luto Elliota bo tomu sa vobec neda dychat, ma stale zapchaty nostek ☹ a kasle o dusu. Aj sme boli u GP.... no co vam poviem..... na medicinu je este maly a tak nam poradil naparovat ho v kupelni.

sonka ty si sa pytala ake je to s detmi... tak Danko vobec neziarli ba prave naopak vzdy ked zbada Eliho tak krici Ea Ea a uteka ho bozkavat a stiskat a uci sa na nom casti tela. Je zlaty, prinesie mi pre neho plienocku, ked ho prebalujem a najradsej mam ked k nemu pride a chyti ho za ruku a silno potiahne a povie POD' 😀 nechape ze on sa s nim este nevie hrat.
Takze zatial klop klop klop ziarlivost ziadna.

ninka aj nasemu dankovi to dlho trvalo kym prisiel na to kto je mama. Volal nas vsetkych daddy. Asi tyzden pred tym ako sa Elliot narodil mu to zrazu doslo a od vtedy ma vola mamy
Inak s tym uspavanim a kojenim je to asi najhorsie. Ja sa snazim ist podla knizky a uspavat ich naraz na obed a obcas sa mi aj podarilo si s nimi 30min zdriemnut no ked sa vsetci naraz zobudime a sme hladni..... je doma pohroma. Neviem ako dat Elliho na prso a pritom pripravit DAnkovi a sebe jest 😖 no tatino povedal ze nam zacne pripravovat obed, aby som to len hodila do mikrovlnky. Tak snad to uz budeme zvladat.

Ja so Sky nelietam, my vzdy letime s Ryanair a nemali sme nikdy problem. A vzdy mame super cenu leteniek.

bludicka1
3. dec 2008

akurat som si precitala ako adamko zlato vyvara, musi to byt strasne zlate ho pozorovat. Nas Danko len auto, lorry, digger a tractor stale dokola ... 🙂 Jeho veru v kuchyni nikdy nenajdem.... ani len bubnovat na hrnce nie to este varit 😅

to je tak smutne o tych dvojickach.

bludicka1
3. dec 2008

az teraz som zistila ze to stretko nebude ☹ a ja som sa na vas vsetky taaaaak tesila! 😢 Dajte vediet kedy a nieco zorganizujem, ved uz nebudem mat plnu hlavu porodu a lietania na SVK .

bludicka1
3. dec 2008

prepacte za moje litanie a monolog 😅

bybi
autor
4. dec 2008

Dobre ranko kocky 🙂

😒 Tak nasa ucast na stretku je momentalne neista. Zarka je chora, zase ma to ocko zapalene, zapchaty nos a dnes mala trsoku teplotu. Drahy dnes konci o 10-tej, tak ju zoberie domov.

Takze uvidime, ako jej bude. Ak sa to zlepsi, tak prideme, ak nie, nebudeme riskovat ze nakazime aj vasich drobcov.

Ja mam dnes robotu len na asi 2 hodinky, mozno ani to nie, tak neviem potom, co budem robit 😒

bybi
autor
4. dec 2008

Bludi stretko bude, len nebude v Birminghame. Tak ak by sa vam chcelo prist az tam, urcite sa vsetky potesime. Aj ked viem, ze to mate zlozitejsie, ked je Elliot este taky malinky...

bybi
autor
4. dec 2008

Tak ja uz mam vsetko spravene... Trvalo to ani nie hodinu. Fakt neviem, co by som tu zajtra robila, keby som isla do prace 😒

zuzula
4. dec 2008

jej choruckym detickam prajeme skore uzdravenie. je to hrozne v tomto pocasi, tie bugy sa len prenasaju jedna radost a myslim ze do jari to bude dokola stale to iste...hlavne pre tych co su v kolektive...
Adamko je dnes v skolke, vcera uz bol v poriadku ale mali sme akusi blbu noc ani neviem preco, 2 hodiny len vykrikoval mamiiii, daddyyyyyy...tak sme k nemu na striedacku chodili a nakoniec to vzdali a spali vsetci spolu...

Bybi no uvidis ako bude v sobotu, ak sa polepsi urcite pridite. tentokrat nenechame Adamka a Zarku tolko sa bozkavat aby si nepredavali bacily 😀

Bludi a neskusala si nejaku sling/satku/klokanku? mne sa v satke dalo celkom dobre kojit a mas pri tom ruky volne...urcite to chce zvyknut si na tu rutinu a skoordinovat vsetko dokopy ale coskoro to snad pojde ako hodinky! drzim palce 🙂

ja som prave nakupovala Xmas presents cez Oxfam, tak Adamko dostane 100 mydiel a Peto pitnu vodu pre 12 ludi 🙂 teda tie veci pojdu ludom v chudobnych krajinach a moji chlapci dostanu magnetku na chladnicku.
som si povedala ze Adamka budeme od malicka ucit ze nielen hmotne dary maju svoju cenu 😉

zofa
4. dec 2008

Ahojte kocky,
tak ja som dnes bola zasa na sono a na klinike. Tie nase drndy male sa ani pomerat nechceli dat, skakali ako cvicene opicky 😀 😝 Ta zenska na sono uz bola z nich hotova. Skontrolovala prietoky, poldovu vodu a vsetko je OK, tak sa tesim.Len sa zasa otocili, mam ich krizom cez brucho 😒 Minule uz boli jedna hlavickou dole a druha hlavickou hore a dnes uz boli krizom. Maju hlavky pri sebe. Asi sa nudili, tak chcu pokecat 😀 Dr. je velmi spokojny zatial, len neni nadseny, ze ideme na sviatky na Slov. autom. Nechcel mi ani papier dat, kt. potrebujem na poistenie ☹ Tak musim ist k GP, ten bude mat zasa kopec reci pokial mi ho da, ach jaj.
Kocky a ktore pojdete na tu party? Ak by ste niektore sli, tak sa pridam aj ja.

bybi
autor
5. dec 2008

Dobre ranko kocky 🙂

Tak ja som nakoniec dnes musela do prace ☹ Pride mi jeden clovek z Londynskeho kontraktu a pojdeme spolu cez faktury. Dozvedela som sa to az vcera pooobede... Ale vypytala som sa od sefa, ze mozem ist aspon na ten koncert pozriet. Tak o 10-tej idem a do 11.30 by som mala byt spat 🙂

Len neviem, o kolkej ma prist ten chlap, robi nocne, tak snad pride az ked sa vratim a neprekazi mi to..

Zarka uz vyzera ovela lepsie, tak ak sa nic nezmeni, zajtra prideme 😵

bybi
autor
5. dec 2008

No tak som uz doma. Ten chlap poslal sms, ze je dnes na dovolenke (hlavne ze vcera volal, ze pride), tak som sa vypytala domov, ze mi je zle 🙂 Tak za chvilku ideme na koncert 😵

zuzula
5. dec 2008

ahojte 🙂 my sme boli doobeda na spievani, a poobede mame na plane druhu varku lineckych kolacikov...prva sa uz minula 😀 😀
Bybi aky bol koncert? Zarka bola urcite podarena 🙂

Zofi, tak to som rada ze sa maju slecny dobre, len tak dalej. no a s tou cestou domov...co ja viem, asi chapem preco ta doktor nechce pustit ...lietadlom by to bolo asi bezpecnejsie.
a do Windsoru sa chystame aj my aj Soskovci takze kludne pridi uvidime sa 🙂

soska
5. dec 2008

Ahojte!

Bybi, potom popis, ako bolo😉 Alebo ved vlastne zajtra sa uvidime! 😀

Zuzi, ak budes mat cas, napis mi do ip recept na linecke, ja ten moj nemozem najst, alebo zajtra mi povies, ak je to lahkac 😉 ...aj ja sa chystam najblizsie dni spravit aj medovnicky aj stromcek, mam toho vyse hlavy, kym pridu svokrovci, nech to tu mame tip top 😀 ...Svokra sa vraj neciti moc dobre, tak som zvedava, dufam, ze bude vsetko ok... 😔

jaj, ale musim sa pochvalit, vcera som stihla umyt okna a poprat zaclony, kym marco spal, tak hned tu mame sviezejsie 🙂 Marco pomahal pri vysavai a prani, to je jeho 😀

Zofi, super, ze ste ok, to je hlavne! 🙂

zuzula
5. dec 2008

Soni poslane 🙂 prave som ho posielala kamoske cez FB tak si prisla v pravu chvilu 🙂
no upratujes vo velkom, esteze mas takeho super pomocnika.
ja som dala do albumu Adamka ako vypeka 😅
tesim sa na zajtra!

soska
5. dec 2008

diki moc, zuzi!

perfektne fotky 😀 ja to asi nebudem riskovat,lebo asi by kolaciky boli v Marcovom brusku este pred tym, kym sa upecu 😀 😀 😀

ekira
5. dec 2008

ahojteeee
tak co pride mikulas nepride? 😀 vyzera to z eku nam hej 😀 zuzi perfis foto ja sa asi pocikam jaky je podareny...a ako sa pri tom tvari 😵 😵 😀 amon je uz cely nedockavyyyy ..........tak letim este cosik dorobittttt
cafte zatim a pekneho mikulasa

soska
5. dec 2008

kukuk! Idem sa Vam pochvalit😉
Ja som prave dopiekla 2 davky medovnickov a mam dost 😝 😝 😝 . Este mam zarobene aj to linecke cesto,a le to uz nechavam az na zajtra 😉 ...Mimochodom, medovnicky su suuuuuper- hned mekke, aj moji ich chlapi dostanu v Mikulasoch 😀 (recept som nasla tu na MK😉

Dobru nocku!
😵

jajaalf
6. dec 2008

ahojte

vidim ze ste sa uz pustili do pecenia 🙂 a varenia ako adamko 😀 krasne fotky..

dnes mate tusim to stretko tak nech vas tam je co najviac a prijemnu zabavu..

teda soska ty uz si v 6 mesiaci tak to veru leti 😕 zachvilku tu bude dalsie babo 😵

bludi ako?danko je taky dobrucky ze ty chce pomahat z elliotom 😅 u nas je to s tym pomenovanim rovnako akurat ze kiko vola tata mama a az ked mu muz povie ze on je papa tak to zopakuje ale inac je stale pre neho mama 😀
vcera sme boli na 18mes.kontrole mame 10,8kil a 84 cm vy ste ako na tom?alebo kolko maly vase deticky?

zuzula
6. dec 2008

ahojte 🙂 tak my uz sme doma z Mikulasskeho vecierku 😀 bolo to nahodou super aj s tym Santom/Mikulasom/dedom Mrazom, drobci mali aspon zazitok. Adamko mi odkvacol v aute a este ho necham chvilku pospat ked sa tam tak dobre unavil.
som moc rada ze som vas videla kocky 🙂 a dakujeme krasne za balicky ja sa hanbim ze mna nic take nenapadlo, hlava derava 😅
a poslite mi nejake fotos please, uz sa na ne tesim 😵

Bybus, pozrite si tuto stranku: http://www.homebuy.co.uk/ tam sa treba zorientovat, existuje viacero tych programov pre first-time buyers, my sme isli cez to My Choice Initiative ked si vlstne vyberas dom normalne cez real estate agents atd a dostanes cast ceny domu ako loan.

Jajka ahoj, Adamko je tak podobne, ma asi 12kg a okolo 83-85cm tipujem.

pekneho Mikulasa 😵