Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

beusa
9. feb 2009

ahojte baby, som tu uz dlho nebola, obcas sem len tak nakuknem, ale velmi malo...chcem sa vas spytat, aj vy ste mali alebo mate, teda vasi krpci problemi so spankom a zaspavaniim??? nas maly odmalicka zle v noci spava ale vecer vzdy pekne zaspava, no v poslednej dobe je to strasne, ja uz neviem co mam robit, dakedy mam take nervy, ze by som ho asi zahlusila.... aj v noci sa aj 10 krat zobudi, a dost casto uz spava medzi nami.....uz neviem co mam na neho vymysliet aby lepsie spal....

...asi mi to pred tym nezobrazilo ci co... 😒

soska
9. feb 2009

ninus, aj ja ti hrozitansky drzim palce! nech to vsetko dobre dopadne a rychlo sa potom zotavis a hlavne pri tom nestresuj 🙂

zuzi, si zlata, diki! 🙂 a good luck v praci! 😅

dani, momentalne tu tusim nie je nik z kanady😢

beusa, ani nestras, ze toto sa moze este stat... 😖 ja si zaklopem, ze Marco zaspava pekne (snad sa mu teraz rutina nenarusi po tej rodinnej navsteve...), a maximalne sa zobudi tak 3-4 krat...berieme ho k sebe len ked je chorucky alebo mame navstevu a nechceme ho nechat ani minutku plakat....lebo on potom aj tak nevie dobre spat s nami a stale by sa len jasil vo velkej posteli 😕

tak som pridla aj fotky novej izbicky, tak kuknite 😵

beusa
9. feb 2009

ahoj soska, akurat som kukala fotky, krasnu izbicku mate, a pekne brusko mas 😉 no ja uz neviem co mam s nim robit, a v noci aj dve flasky caju vypije, no strasne zle spava....volako cim je starsi, tym je horsi....on sa ani sam nevie zahrat, zabavit, furt volakto s nim musi behat, chodit...a potom ked ja som s nim sama a musim nieco porobit tak ziape ako pavian...(za toto z casti mozem dakovat mojim rodicom ☹ )

soska
9. feb 2009

diki beusa😉

no, snad je to len obdobie 😒 a sa vam to napravi...aj ked sama viem, ze je to fuska...aj Marco si vyzaduje dost pozornosti, ale zase musim povedat, ze nie je to najhorsie a ked ho zapojim do niecoho, co ja robim, tak ho to bavi😉

soska
10. feb 2009

Dobre ranko!

No to je teda prsanica, co? 😠 hruza 😲

Mne prisli vecer chlapi, tak sa tesim. Aj ked mali meskanie a ked som sa s nimi zvitala po 10 vecer na letisku, chudak Marco uz bol taky unaveny, ze ani nevedel, kde je a v aute zaspinkal v momente, zlatinko moje 😔
No skoda, ze som musela ist dnes do prace 😒 uz sa na neho tesim poobede 🙂

adriana123
10. feb 2009

aa hoj,beuska,idem ta potesit,aj moj simonko je podobny tvojmu drobcovi.beuska moj simko bude mat v aprili dva rocky a z toho sme spali jednu,jedinu celu noc.on proste v noci pije kazde 3hodiny mliecko,nech ma veceru akokolvek sytu./neviem,preco mi to tu podskrtuje/a predtym to bolo este horsie,bol v noci hore aj 15krat,aj ja som plakala od unavy a vycerpanosti,rano som vstavala jak zbity pes.teraz je to trocha lepsie,no 2,3,pije mlieko,skusala som vody a caje a z postele a naspat,cosinepomaha nic,tak som sa vykaslala na vsetke experimenty,a davam mu to co potrebuje.simonko vacsinou zaspal s mliekom v rucke,no ked vidim ze mu to zaspavanie ide tazsie,nieco zmenim,teraz napriklad zaspava s vankusom mne na pleci.kaslem na to co sa ma a co nie,snazim sa ho pochopit.a tiez sa nehra sam .tiez som skusala,ako ho to odnauzit.nejde to a tak varim,ked ho poobede ulozim,a upratujem to co najviac treba,naozaj ak je hore aj sa pohra ale ja musim byt pri nom,a boze zavaruj umyvat riad.tak hlavku hore on z toho vyrastie.skus sa zmierit s tym,co on ziada,pozornost,mozno dlhe zaspavanie,mozno sa vam obom ulavi,ozaj je to len obdobie,no nikto nevie ake dlhe,drzim silno palce.a este toto jje moje tretie dieta a prve bolo take iste,po case mi povedali,ze ma nadpriemerne i.q.preto chcelo pozornost,ale dodnes neviem co s tym maju nevyspate noci,paaaaaaaaa adka

ludik
10. feb 2009

Ahojte kocky 🙂

Tak my sme dnes stravili den s Dankou,Dankom a Elliotom,bolo super 😉 Hadam sa k nam v piatok prida aj Lara s Christiankom 😉

Dosiel mi papier na Usg,takze 23.2.mam konecne 1 scan 🙂 to uz budem v 16 tt tak by mohlo byt vidno aj pohlavie 😕

Zuzula-kedy idete na tenerife?no vam je teda hej,aj ja by som brala taku dovcu.
Soska - tak to je super,ze ste opat vsetci spolu.idem kuknut fotecky 😉

Inac nasa Viki prespi celu noc,len v polovici,alebo niekedy nad ranom sa zobudi a nezaspi kym ju nedam na nasu postel.Akonahle je na nasej spi dalej.Ked jej zacali ist stolicky tak mala par tazkych vecerov a noci a po hrozitanskom placi uz zaspala len so mnou,tak si na to zvykla a mamina tiez 😀

ludik
10. feb 2009

Soska - no brusenko mas uz kraaaasne 😵 a izbicka je nadherna,kde si kupila tu zaclonku a pradielko do postielky,uzasne to je 😵

bybi
autor
10. feb 2009

Caute kocky. Ja som dnes pracovne stravila cely den v londyne a mam dost...

Ludka, my to mame tak isto, zarka sa v polke noci zobudi a potom uz so mnou. Ale ja som si na to riez uz zvykla 🙂 A tiez si na to zvykla, ked jej isli stolicky 🙂

beusa
10. feb 2009

ahoj adka, vdaka za radu, ved ja som sa tiez uz s tym zmierila ze tak zle spava a aj zaspava, zvykla som si uz na to, len obcas ma to mrzi ze ked pocuvam ako inym babam deticky pekne spia a tento nas certik 🙂 obcas mam aj nervy ale potom mi to vzdy pride luto ze sa tak nervujem a je to aj tak zbytocne... ale kazde dieta je ine, tak dufam ze raz sa to zlepsi..... 😉

hirondelle
10. feb 2009

ahojte kocky 🙂
dnes som prekladala tento dokument " http://www.campaigns.direct.gov.uk/money4mum2be/" Health in pregnancy grand.Urcite sa to zide vsetkym tehulkam,ktore maju termin 6.4.,alebo po 6.4.2009 mate narok na tuto financ.podporu resp.grant a ste viac v 25tt,alebo viac tt. Pozrite si viac info 🙂
Neviem ci vsak netreba prejst cez "Habitual Residence test and Right to Reside"...spytajte sa viac info midwife.Ja som to dnes posielala prelozene na ambasadu.Podrobnejsie info neviem.

hirondelle
10. feb 2009

vidim,ze sa nic neobjavilo 😒 ,skuste si tento link najst cez google 🙂

ivett2
10. feb 2009

Ahojte babenky 😉 .
U nas na SK napadalo strasne velu snehu, ze som sa ledva domov dostala 😅 . Je to tu ako v rozpravke, okolo 40 cm snehu 😀 . Uz sa neviem dockat ako sa pojdem zajtra sankovat s bambulkami 😵 . No len neviem ako sa dostanem do roboty ☹ .
No mrkla som si rychlo par vasich foteciek z karnevalu. Vyzeraju super. Ako vidim, vsetky mate krasne ratolesti, no ved ako by aj nie, ked su po maminach 😉
soska - izbicka je nadherna, velmi je to chutnucke. No a tehu ti velmi pristane 😉 .
ludi - ta vasa malicka je strasne zlatucka 😉 .
No utekam spat, lebo v poslednej dobe nic nestiham 😔 😨 😝 .
Bru nocku

bybi
autor
11. feb 2009

Dobre ranko kocky 🙂

Ja som uz v praci, o 10.00 mame team meeting, tak ani nic nezacina...

Zuzi, na letisko po segru pojdem asi ja, tak sa tam mozno stretneme 🙂

Soni, ty uz mas riadne brusisko 😵 😵 😵 Jaj skoda ze si neprisla na slovacika, by som sa pokochala aj na zivo 😅

Mima ahoj, ze sa tu aj ukazes. Ako sa mate so Zoe?

soska
11. feb 2009

Ahojte!

Mima, diki, ja som minule dostala od midwife ten formular, tak uz som ho vyplnila a snad mi poslu peniazky😉 Pre ostatne tehulky, je to £190, takze sa to isto oplati 🙂
A tiez dufam, ze sa mate dobre a moc nepracujes! Kedy bude No.2? 😀

Ludik, tu sadu do izbicky som kupila novu na ebay a diki za pochvalu, aj ostatnym kockam 😵

Yvett, uzite si sniezika, nam tu dnes krasne svieti slniecko a mrzne 🙂

Baby, stale mam dilemu s tym kocikom. Prave som objavila pouzity Jane powertrain na ebay za £100, tak dumam, ci ho kupit ci nie. Co poradite? Cena je to na taky kocik celkom dobra, len stale neviem, ci ho isto budem potrebovat😢

jajaalf
11. feb 2009

caute
my sme vcera boli na tom vysetreni povedali ze sa ta oblicka zlepsila..som rada len musime este ist sem do nemocnice na oddelenie kde ho operovali a uvidime co oni na to povedia..

tusim vsetky kupujete kociky 😅 pre dvojicky...nerozmyslali ste iba nad tou podlozkou co sa pripevny zo zadu kocara?

zuzula
11. feb 2009

Babyyyy...konecne sme vymenili kontrakty na dom!!! 😵 Za dva tyzdne dostaneme kluce, straaaasne sa tesim. ved po 5 mesiacoch uz bolo nacase 🙂

Soni ja by som ho asi kupila...podla mna este pre nasich krpcov kocik treba hlavne ked potrebujes niekam ist a nieco vybavit, nakupit...a je to dobra cena, len aby bol v dobrom stave...drzim palce nech pekne vydrazis 😉

Jajka to som moc rada ze sa vam to zlepsilo!! Ved uz ste sa nachodili po nemocniciach az az!

Bybus dobre budem ta na letisku vyzerat 🙂 snad priletia v pohode vcera nasi vraveli ze strasne snezi ale ved do zajtra casu dost.

soska
11. feb 2009

zuzi, gratulujeeeem!!!! tak kedy sa stahujete?

no, dala som bid na jeden este lacnejsi kocik, co je blizko nas, tak uvidim, ci ho vyhram😉

adriana123
11. feb 2009

ahojte,ludik aj ja so simonkom by sme sa radi pridali kvam,citala som ,ze v piatok idete niekde s detickami,len terz v piatok mame s manzelom jednu schodzku,tak nabuduce.date mi prosim vediet???????a kam s detickami chodite?my to mame do centra asi 20minut autobusom,no rada by som sa s vami stretla.aj danku som uz davno nevidela.dik.adka

vilkakatka
12. feb 2009

Ahojte babulky 😉

Dnes sme boli plavat a v saunicke.Adelinku to tak yozlozilo, ze mi zaspala posediacky v kosiku na nakup v tescu. Ale ani ja nemam energie nazvys ... uz nech pride ten naval energie, nech sa mozem realizovat...
V noci sme mali trosku vzruchu,lebo sme museli k babke volat zachranku...ma slabe srdiecko a nejak jej zacalo haprovat, ale snad to nie je nic vazne...odviezli nam ju na interne ...

Jajka, tesim sa, ze Kiko to ma v poriadku 🙂 Ved uz si toho dost vytrpel 😔

Soska, mas krasne brusinko ... aj ja uz ceeeeem 😅 ... mne zatial len trcia sunky a ine druhy salam 😀

Zuzka, gratulujem k domceku, sa musite poriadne tesit ... ja dufam, ze do leta sa tiez nastahuujeme ... tuzim po sukromi a svojom (nasom) kralovstve 😲

Beuska, tie noci ti nezavidim, ale asi naozaj je kazde babatko ine a ma svoj rytmus...ja musim povedat, ze Adelinka pekne buvinka a pekne vecer sama zaspava ... no mame zase skory budicke ... o pol siestej a niekedy aj skor, ale uz som si na to zvykla, a uz sa automaticky budim aj sama. Cez den spinkame len raz, no zase mi nezaspi dnu, len v kociku na terase.By ste ju mali niekedy vidiet, len ju kladiem do kocika a uz chrni ... som zvedava, ako ju budem preucat na postielku .. asi bude kopec srandy, ale zacnem asi az ked sa prestahujeme.

Vsetkym zelame pekny dnicek 😉

zofa
12. feb 2009

Jeeeeeminu kde ste kto?
Zuzi gratulujem k domceku. Aj moj brat so svagrinou kupuju byt ale na Slov. a ja sa s nimi tesim akoby som si ho kupovala ja 😀
Soni kocik je super, ale uz je asi neskoro ti pisat ked si dala bid na iny. Dobre sa nim manipuluje ale je pravda, ze som v nom vozila po byte len plysakov 🤐 😅 Dufam, ze bude dobry aj ked v nom budu babule.
Idem docitat, co ste popisali, lebo som tu nebola.Chora som uz niekolko dni, ani zit nevladzem 😝 Neter ma nakazila chripkou 😠
Dnes som bola na sone a aj na klinike. Rano sme s muzom zisli k autu ako hrdinovia a auto sme nevedeli otvorit. Primrzli nam dvere, tak Nigel musel do auta liezt cez kufor. Okna skrabal asi 20 minut. Juj ten ale nadaval, lebo sa bal, ze zmeskame sono a to by on neprezil 😅 Zatial nerodim (klop - klop), babulky su otocene jedna dole hlavkou a ta druha dole ritulou 😀 . Nemaju uz vela miesta, takze sa uz asi neotocia inak. Na 100% budem mat cisarsky. O tyz. by som mala ist na nejaku predpripravu, tak som zvedava, vraj mi zavolaju kedy sa tam mam dostavit.
Uz teraz mi stahuje z toho zadnu cast mojho tela 😀 😲

bybi
autor
12. feb 2009

Caute kocky 🙂

Ja uz mam vsetko spravene, tak sa uz len flakam 🙂

Zajtra som doma. Dnes v noci mi pride segra, tak ju pojdem zobrat bud ja alebo drahy 🙂

Zofa ja som tiez rano ledva otvorila auto, co bolo take zmrznute. A drahy mi ho este aj oskrabal ked isiel do prace a kym som isla ja, zamrzlo zase 😅

Dufam, ze chripka rychlo prejde 😉

Katka, ani nevies aka som rada, ze si sa konecne zacala ukazovat. My sa na SK tento rok nechystame, mozno by ste mohli vy prist na par dni, co povies? Niekedy v lete, ked uz bude pekne a bude sa niekde aj dat ist 🙂 Najlepsie zaciatkom mesiaca, ze by sme aj slovacika stihli 😀

soska
12. feb 2009

ahojte!

Kati, ty pomaly s tou saunickou, neviem, ci v tehu sa moze, tusim nie 😔 ale viem si predstavit, ako mala zalomila. Ich taketo aktivity polozia 😀
A ved to nejako extra nevadi, ze malinka spinka len vonku, nie? 😅 ked je jej tam dobre, tak preco nie? 😵
A neboj, brusino ti narastie, ani sa nenazdas! Mne po tych 3 mesiacoch islo to tehu rychlo ako voda 😀 Uz mam len par tyzdnov- scaaaary! 😠

My sme boli rano na baby goup, teda sla som tam prvy krat, ze obnovime zase nase groupovanie, no ale boli tam same babenka, takze nie je to nic pre nas. Marco tam ako najstarsi starec behal, zatial co ostatne mini babetka sa tam kojili alebo len tak sedkali 😅 Tak budem musiet najst zase nejake ine aktivity, nech mame co robit aj pocas materskej, aj sa dostaneme do toho, ked uz budu 2 😵

Zofi, je mi luto, ze si chorucka, tak sa len liec a oddychuj😉, nech to rychlo prejde a babulkam je dobre. Hlavne, ze ti to dobre dopadlo a neboj, zvladnes to vsetko. Len nech sa male este v brusku k sebe chvilku tulia 😀
Zofi a ten tvoj kocik to nie je powertwin? Ci tusim som to zle napisala minule 😒 Ale nevyhrala som este, takze zatial nemame nic. Este az tak nehori, budem priebezne pozerat a uvidim.... 😉 Takze tebe sa lubi? Som rada. Dufam, ze budes spokojna aj v praxi 🙂

jajaalf
12. feb 2009

ahojte
zuzi gratulujem k domceku uz aby ste boli v nom 😀

dnes mame krasne pocasie..rano v jaslach to bola hroza plakal cely cas ☹

vilkakatka
12. feb 2009

Ahojko 😉

Tak som tu zase na skok ... za chvilocku rezeme na anglictinu 🙂

Soska, ved ja si saunicku davkujem len po trosicke ... teda to je saunicka aj pre deticky, tak nie je az taka horuca a sme tam len 5 minut. Hladala som info na nete a ako vzdy, ked nieco hladam, tak si navzajom informaciu protirecia, tak som to zobrala sedliackym rozumom, ze s mierou nic neskodi 😉

Bybus, dakujeme za navrh ... ja by som letela aj hned ... musim vyzistit, co na to manzelik, ale ja sa vychystam aj sama ... ak ma na par dni s Adelinkou prichylite 😵 😵 😵
Uzite si to so sestrickou 🙂

Zofi, aj ja tuho drzim palceky, nech je vsetko v poriadku ... 🙂

bybi
autor
12. feb 2009

Kati jasne, prychylime 😵 To by bola aka parada, ze by boli nase kocky spolu, zarka by bola skokovana, ze kto jej to beha po dome 😀
A mozno by bolo aj lepsie, ze by ste prisli same. Nie ze by som Romana nechcela vidiet, to vobec nie, len nam zachadza jedno miesto v aute 😅 Ale na stastie mame 2, tak keby bolo najhorsie, islo by sa oboma. A mame aj 2 autosedacky, tak tu by ste ani nosit nemuseli 🙂

beusa
12. feb 2009

caves katka, no to ti poviem, nas krpec tiez inde ako v kociku nezaspi, myslim cez den, tiez ho vzdy naobliekam a este ho len davam do kocika a uz zatvara oci,tak len pichnem cumel a uz drichme, on spava este dvakrat cez den, dobedu a pobede, a ked zaspi tak ho len vo verande necham a tam dakedy potiahne aj dve hodiny, aj dnes dobedu veru tak buval od 10 do 12, a tiez sa veeeeelmi tesim na to ako ho budem ucit spat v postielke cez den 😀 😀 😀 stráásne sa tesim 😝 inak som minule sla cez Besku a som videla ten vas domcurik co stavate, veeelmo pekne 😉

zuzula
12. feb 2009

Bybi nakoniec nejdem pre tatina ja ide Peto vraj ma nepusti ked snezi...no som zvedava ci priletia a kam, lebo bude do polnoci 3cm snehu a zase kalamita 😀
Adamko uz sa dedka nevie dockat cely vecer rozprava o tom ako ked sa vyspinka tak tu bude dedko a budu sa hrat s autickami 🙂 strasne je podareny zacal tento tyzden poriadne spajat dve slova dokopy tak je to sranda..."mummy tidy up" alebo "adam bumbac" alebo "abbi byebye" ked kyval kamoske v skolke...
a dostali sme od neho na valentina krasne medovnikove srdiecka s cervenou polevou skoda ze nam ich obidve mlady muz zjedol...ale aj tak sa gesto ceni 🙂 som rada ze v skolke robia taketo aktivity

Soni to si natrafila na ozaj babetkovsku babygrop...ale ved ich je okolo vas urcite viac musis poskusat ktora bude dobra aby sa ti tam vyhral ked uz budes mat aj Oliverka...

inak aj Adamko ma jednu kamaratku ktora mala teraz 2 roky a tiez spava len v kociku cez den...ved to nie je ziaden problem teda pokial nie je dietatko chore ze by malo byt iba doma...
my spime teraz super, cez den tie 2 hodky a vecer krasne sam, po kupani zoberie svojho macka pu idu si umyt zubky a spolu spat, uplne sa na to tesi...
ale tiez sme sa k tomu dopracovali casom, do roka to nebolo nic moc...

bybi
autor
12. feb 2009

Zuzi ani ja nejdem. Tiez kvoli snehu ma nepusti 😀 Aki su ti nasi chlapi starostlivi, ze?

Uz si isiel lahnut, Zarka uz spinka. Ja pockam kym mi pracka doperie, vyvesim, hodim sprchu a pojdem aj ja spat 🙂

Zajtra chceme ist trosku na nakupy a na plavaren 🙂

Dufam ze v sobotu bude pekne, to by sme isli do Leeds castle a na nedelu zatial ziadne plany nemame 🙂

bybi
autor
12. feb 2009

Zuzi, no zatial pise ze budu na cas, ale este skoro povedat
http://www.ryanair.com/site/EN/fltinfo.php?sect...