Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

beusa
18. nov 2009

ahojte baby, no ako vidim tak je tu stale volako mrtvo...my sme sa dnes vratili z nemocnice tak uz mame nase dievcatko na svete...inak porod bol super a hlavne rychly, o desiatej vecer som prisla do nemocky s kontrakciami a zistili ze som uz na 7 cm otvorena tak mi hned pichli vodu a potom sa to rozbehlo a o polnoci bola malinka na svete, takze taka rychlovka, som rada ze to mame za sebou a hlavne sme obe ok 🙂

diamand
18. nov 2009

jeeeeeeeeej beusa gratulujem

beusa
21. nov 2009

dia dakujem ,
a ty ako?? tiez sa ti to uz krati vsak....ako sa citis??

beusa
27. nov 2009

dia, srdecne gratulujem, drzkajte sa 🙂

bludicka1
8. dec 2009

caute kocky uz som tu dlho nebola, nejako nestiham, len na FB behnem. Velmi sa tesime na Vianoce 😀

Vsetkym mamickam gratulujeme ku krasnim babatkam!!!

newyorkgirl
8. dec 2009

beusa wow aj ja chcem taky porod 😵 😵

aj my zelame vsetkym krasne vianocovanie, veru tato tema uz moc nezije 😅

bludicka1
8. dec 2009

dia a co tvoj porod? Ake to bolo do tretice?

nejako tuto temu treba ozivit,
tak NYgirl ako sa tehulkuje, uz si skoro v polovicke, nevolnosti? Je to tehulkovanie take iste ako po prvy krat?

diamand
8. dec 2009

dakujem baby,

bludi - moj porod bol uplne easy, keby su vsetky taketo tak rodim aj kazdy den, do nemocky sme prisli o 8am s takymi slabymi bolestami, o 9.30 mi zacali silnejsie kontrakcie - to ma uz zobrali na izbu, ale vobec to nebolo nic hrozne, uplne lahko sa dali predychat no a o 11.01 bola uz mala vonku, ale ako som uz pisala vobec ma to tak strasne nebolelo, este som aj kamoske, drahemu a midwife hovorila ze preco to je take slabe, ci to nahodou neboli len poslickovia, takze bludi sup sa na tretie

Inak mne dnes rano odisla mamina, takze sme boli prvy den sami a zvladli sme to celkom fajn, dnes v noci pride svokra na tyzden tak este aspon chvilu budem mat pomoc, a potom vlastne uz len tyzden budem robit school run a budu xmas holidays - ziadne skore vstavanie

bludicka1
9. dec 2009

dia ten porod teda znie uplne suprovo, takze ani rajsky plyn nebolo treba?
Siper ze ti prisla mamina a teraz aj svokra, ale pri malinkej to asi moc nepomoze, kedze ju musis kojit a vstavat k nej ty... a ze nebude skore ranne vstavanie? To ako? Ved pri Alex sa urcite vela nevyspis....
Nas Danko sa znova zacal budit rano o 2 a nechce sa mu uz spat a ked aj zaspi tak o 5 uz mame 100 budicek 🙄

lovacka
9. dec 2009

ahojky
ja vam taaaaaak zavidim tie porody nie ako moj 10 hod 😔 s kyslikom co som odpadavala

bludicka1
10. dec 2009

lovi tie prve su tie najtahsie, ono to potom ide fakt easy... alebo lepsie povedane easier ;)
nikdy nezabudnem na moj prvy 30hodin silnych kontrakcii a ako mi vraveli ze uz to musi prist a vobec som sa neotvarala... 🙄

lovacka
10. dec 2009

bludi ani nehovor ze 30 hodin 😝 ja som myslela ze mojich 10 bolo nekonecnych nechcem ani vediet ako si to potom ty prezivala 😕

bludicka1
12. dec 2009

prvych 14hodin som im verila ze uz to kazdu chvilku pride a potom som im uz povedala, ze potrebujem Pethidine a potom hned lumbalku a po lumbalke mi uz bolo vsetko jedno, to bola lahoda 😀

bludicka1
15. dec 2009

tak ako kocky, ako idu pripravy na Vianoce? Deturence sa tesia? Ako to prezivaju?
Nas Danielko stale rozprava ako sa tesi, no ked sme boli pozriet Santu veru sa ho bal a po veeeeeelmi dlhej dobe si k nemu aj sadol 😀
Ja sa teda velmi tesim na Vianoce bo po prvy krat mi pride mamina do UK, tak som vyskerena

zda sa ze ste vsetky zanepraznene nakupami darcekov 😅

susanne.k
3. jan 2010

Ahojte baby, chcela by som sa opytat ci tu nieje nejaka baba z kanady, mala by som par otazok a mozno by my vedela pomoct. My zijeme momentalne v irsku ale to pocasie nas ubija achcely by sme vyskusat kanadu. Dakujem za pomoc.

malalady
28. apr 2010

Ahojte možem sa opýtat ako to beží v anglicku so školkami?.. netreba tam dávat žiadost do predu a tak??? jak tunak,že sa to do predu dáva? dakujem za odpoveď

timea.ryan
30. apr 2010

susanne.k Aooj,moja kamoska zije v Toronte uz 20rokov,ak by si chcela konkretne info tak mi mozes napisat internu postu a ja ti to zistim. Viem ti pomoct takto. pa

timea.ryan
30. apr 2010

Kocky najde sa tu niekto kto zije v Madarsku ? Okolie Pesti ? Dakujem

studenavlocka
27. jún 2010

@lindulak ahoj mi, sme v Ipswichi,.... uz par rokov, napisala som ti IP . 🙂 ..D

gracelea
20. aug 2010

ahojte.
mozem sa tu pridat.
nie je niekto z okolia Ilfordu. kedze je tu 99% indov je dost tazke pocut slovenky jazyk.

unique
27. aug 2010

@gracelea ahoj, my sme z Forest gate a tiez tu akosi nikoho v tychto koncinach nepozname ☹

peppapig
11. sep 2010

Caute babule, najde se nekdo v Southampton (Hampshire) UK?

nexuska
17. sep 2010

ahojte baby, potrebujem zabookovať letenky ale manžel aj syn majú rovnaké meno a priezvisko, stále mi tam vyhadzuje okno, nech doplním stredné meno,lebo mená sú rovnaké.Nestretli ste sa s takým??? A ako spravím online check in pre syna, keď nemá pas, ani OP, iba ten jednorazový cestovný doklad???Ďakujem, veľmi by ste mi pomohli.

gracelea
20. sep 2010

@nexuska
ahoj. my sme tiez s dcerkou leteli na jednorazovy cest. doklad. mala ma meno otcove. ale to zeby vyzadovali stredne meno neviem ako funguje, pretoze mala ma dva mena. online checkin urobis ako pre dospeleho. das polozku c.pasu a doplnis to cislo z jeho jedn. c.dokladu.
predpokladam, ze pas alebo zapis do svojho pasu davas urobit na slovensku lebo s jednorazovym sa do anglicka nedostanes. to na policii je na pockanie, musis mat len ten slovensky rodny list, pokial je male slovak.
gd luck

lusinda1903
21. sep 2010

ahojte kocky... chystame sa so snubencom tam za vami a chceme babo... je tam medzi vami nejaka zo severu londyna co by mi nieco kk tomu vedela povedat?

lusinda1903
29. sep 2010

ste vsetky kvoli mne odisli ci co???? ☹

barnet
29. sep 2010

Cauko
My zijeme na severe Londyna a mame 6 mesacneho syna ktory sa tu narodil - co presne by si potrebovala vediet 🙂

nadia1984
30. sep 2010

ahojte tehulky 🙂 nie je tu nahodou niekto vo Worcestri ??? 😲 😉

zani
30. sep 2010

Cau Nadia,my sme sice v Londyne,ale stravila som velmi krasny cas vo Worcesteri,milujem to mesto,je tam krasne.Bola som tam 1996-1998 u jednej rodiny ako au-pair.Potom som bola este na navsteve v 2004,ale od vtedy nie.Ako dlho si tam?Kde tam byvas?

lusinda1903
5. okt 2010

@barnet ahoj no chcela by som vediet ako je to tam s kotrolami pocas tehotenstva a aky je porod, ake dalsie vybavovacky je treba okolo prichodu noveho clena, ci budem dostavat nejake peniazky od statu alebo vobec.... co vsetko tam treba povybabovat atd....