Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

bybi
autor
2. júl 2008

Dobre ranko 🙂

Zarka dneska spala do 9.15, normalne som nechapala a ja som uz od 8-mej sedela a kukala do blba 😅 No nechcela som ju nechat samu, lebo bola u nas v posteli, tak keby sa zobudila, aby nespadla. Lebo ona hned zascne vymyslat.

No a musim sa pochvalit, mam novinku. Vcera mi volali z jednej firmy, kde som bola na interview a dostala som job 😵 Vraj ich oslnila moja anglictina, na to, ze som cudzinec. A to ja si pripadam, ze aj to co som vedela uz neviem, od kedy som doma so Zarkou 😅 Takze uz od pondelka zacinam pracovat.

Vcera sme boli pozriet aj tu skolku, baby no poviem vam, uplna parada. Je to Montessori skolka a ked som to tam videla, hned mam lepsi pocit z toho, ze Zarka musi do skolky. Velikanske, rozdelene podla vyvoja na baby, crawler, wobbler, toddler... az do predskolskeho veku. Jedna vychovavatelka max. na 3 deti, pekne, cistucke a hlavne velikanske. Fakt som bola milo prekvapena. Je to trosku od ruky, ale radsej ju tam budem vozit a viem, ze je o nu dobre postarane. Lebo boli sme pozriet aj jednu asi 1km od domu, ale to bola uplna katastrofa. Pozerala som aj ofsted report (vlastne podla toho som si ju vybrala) a vsetko maju outstanding. 🙂

Takze moj si berie buduci tyzden dovolenku a budu tam chodit kazdy den na par hodin, aby si zvykla. Mam z toho riadny stres, ale nemame na vyber.

Chamo dakujeme za pochvalu. Zarka uz za tym prejde sama celu izbu, najlepsie by bolo, keby sme nemali ziadny nabytok, ze by nemala do coho burat. 🙂

Inak neviete, co je s ordinaciou v ruzovej zahrade? Isla som pozerat a nic tam nie je, tak neviem, ze ci skoncila dalsia seria 😅

Inak pocasie je dnes o nicom, chcela som ist so Zarkou na hupacky, ale asi bude aj prsat 😒

soska
2. júl 2008

ahojte!

chamo, tie tesco fialove su tusim celkom dobre na SR. snad nebudes musiet vliect tolko plienok! 😨

bybi, mala je fakt super, ked uz takto chodi!!! 😵 zlatulinka.
A normalne ti zavidim, ako hovoris o tej skolke! Mne je to tak luto, ze ja som ziadnu taku nenasla (s miestom pre Marca). Ale dufam, ze v buducnosti sa este podari.
Dufam, ze Zarka sa tam bude supr citit!!!!

Jeej a gratulujem k jobu! 😵 🙂 To je super! Budes robit na part time alebo full? A co je to za job?

Mne sa zda, ze Marco uz je celkom spokojnucky v skolke, aj ked rano este chvilku place, ale poobede ked ho vyzdvihnem, tak sa mi zazdalo, akoby ani nechcel ist domov. 😉 Ale vzdy zalomi v aute, chudatko a musim ho davat dost skoro spavat, lebo stale sa tam cez den moc nevyspi😢

bybi
autor
2. júl 2008

No je to full-time, ale taky mensi. Budem robit od pondelka do piatku od 9.00-15.00, tak som rada ze aspon dobre skoncim. Aj moj robi do tretej, tak budeme potom spolu. Budem robit v office administrativu a faktury. Dnes tam este idem, aby so mnou vsetko presli, tak vlastne uvidim, ze co ma caka.
Som inak prekvapena, necakala som, ze ten job dostanem. Presla som dvomi pohovormi a po prvom som si myslela, ze mi odtial uz nikdy nikto nezavola 😀 A v ten isty den som mala este jeden a tam to bolo super, ale povedali mi, ze mi daju vediet az za 2-3 tyzdne, takze to je este 2 tyzdne otvorene. Ale tam by som robila od 8.30-17.00, takze casovo je toto urcite lepsie. 🙂 Ale zase robota a ti ludia sa mi zdali strasne sympaticki 🙂

Ale v zasade je to jedno, lebo je este dost pravdepodobne, ze sa aj tak vratim do mojej starej roboty ked sa prestahuje firma, ale uz pojdem do officu. Mam nieco slubene, tak uvidim. Len som uz nechcela cakat, lebo to moze byt aj za pol roka 🙂

soska
2. júl 2008

bybi, tak nam rbis dobru povest- Slovenkam 😀 Super, dufam, ze sa ti tam bude lubit😉

erikasadek
2. júl 2008

ahojte kocky mozem sa k vam pridat a ko som tak zbezne pozerala tak vatsina z vas zije v anglicku ja zijem vo francuzku

zuzula
2. júl 2008

ahojte kocky 😵 u nas trosku poprsalo ale uz sa vyjasnuje. rano sme boli u GP a posiela nas k pediatrovi lebo mal Adamcek 2x v moci cervene krvinky ci co, tak som prave bookla appointment na 20.8 🤐 ...tato NHS ma uz asi nicim neprekvapi...esteze dovtedy pojdeme na SK k nasmu Dr tak tam sa popytam.

Bybi gratulujem k novemu jobu 🙂 , a super skolke...sila ze nemali waiting list na to aka je ta skolka dobra. nech sa Zarka dobre zauci a nech sa jej paci 🙂 takze ty budes full time, uvidis ako nebudes doma nic stihat. teda ja hovorim podla seba ja robim len 3 dni ale aj tie 2 co som doma tam chodime na aktivity atd takze domacnost ide bokom 😅

Soni vidis vravela som ze to chce len cas kym si dietatko v skolke zvykne 🙂 tak aspon tento posleny mesiac bude Marco spokojnucky urcite sa budes aj ty lepsie citit 😉

Ja som vcera prisla pre Adamka skor ako zvycajne, prave olovrantovali v zahrade, strasne krasny pohlad 😵 ...sedeli na dekach pekne do kruhu a hryzkali si v jednej ruke chlebik v druhej jablcko 🙂 🙂

chamomile, ja som nebola spokojna s Tesco plienkami na SK, stale mi ich Adam precikaval. tak tam pouzivame Huggies (maju 2 druhy tak tie drahsie) a tie su fajn. Pampersky boli tiez take ine ako tu, skusala som aj Babylove z DM ale Huggies mi najviac vyhovuju. hrozne aky rozdiel v kvalite!!
tu pouzivame ked ideme von aj Tesco Pull ups a su fajn 🙂
to je skoda ze si mala taku skusenost s reusable nappies, ja mam asi 4 druhy a ani z jedneho nemal Adamko rash...

erikasadek
2. júl 2008

ordinacia v ruzovej zahrade skoncila na prazdniny taktiez aj panelak na joj ke zacne znovu v septembri

bybi
autor
2. júl 2008

Ja za chvilku odchadzam do buducej prace, mam tam byt o pol tretej, moj je uz na ceste domov, tak ma tam odvezie, nech nemusim zatial prestavovat auto 🙂

Zuzi, ja uz nemam cas na domacnost ani teraz a to som doma stale 😀 😀 😀 Ale nie, viem, ze to bude horsie. Povodne som si hladala part-time, ale je tazke najst, tak som zacala aj full-time a toto je nieco medzi 🙂

Aj ja som bola prekvapena, ze mali miesto, ale myslim, ze vela ludi odradi aj cena aj poloha. Je to in the middle of nowhere a cena je na tuto cast tiez vysoka. Normalne su tu skolky okolo 30 libier denne, tato je 43, ale zase ked je full time, tak je to 150 na tyzden. Tak je to vlastne rovnako. Ale aj keby to bolo 200 libier, urcite by som ju tam dala. Ved je to zaklad do jej zivota a na tom setrit nechcem. A myslim, ze tu bude spokojna. Len sa bojim, ako si bude zvykat. Doteraz bola stale so mnou 😒

zuzula
2. júl 2008

Tak to mate este dobre ceny Bybi my platime £42 za den ale kamoska plati £60 😕 no bude to zo zaciatku tazke aj pre teba aj pre Zarku ale chce to len cas a zvyknete si obidve 🙂 a podla mna full time deti si zvyknu rychlejsie kedze tam chodia stale kdezto part time ako nas Adam ma stale pomedzi to volno tak mu to dlhsie trvalo. nehovoriac o tom ked bol tyzden chory alebo sme boli na SK tak to si zase odvykne a treba zacinat akokeby odznova... ale zase part time znamena ze mame 2 dni sami pre seba takze vsetko ma svoje pre i proti 🙂

erika ahoj ja som sa ani nepozdravila 😔 😅 tak ty uz mas 2 chlapcov to musi byt ina zaberacka ja si to celkom dobre neviem predstavit ake to bude ked raz budem mat 2 certov namiesto 1...ale mozno zase druhe dieta bude anjelik 😉 lepsie povedane anjelicka 😀

zuzula
2. júl 2008

Soni kukni tu ofinu 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
dufam ze mu to coskoro dorastie 😅

soska
2. júl 2008

zuzi, ved to ma dobre!!!! 😀 co chces aspon nemusis strihat dalsieho pol roka! tusim ma vysoke celo😉)))

jejda, zuzi, snad to nebude nic vazne, tie krvinky v moci, zatial si to skus pozriet na nete...

erikasadek
2. júl 2008

ZUZI dakujem ti za privitanie no ono to take tazke zas nie je amy sa este chystame mat tretie to dufam bude dievca inac mali su zlaty ak mas cas tak si ich pozri v albume

erikasadek
2. júl 2008

no krvinky v moci to znamena ze ma krv v moci to mozu byt ladviny alebo naznak neakej vaznej infekcie ak mozes daj si urobit tie testy este raz niekedy sa stava ze ukazuju falosne vysledky tak sa hned nesplas inac je zvlastne zez to tvojho lekara neako nezalarmovalo pred nedavnom som mala tento problem s Joshom preto si dovolim zareagovat

soska
2. júl 2008

erika, aj ja som ta zabudla privitat😉 kde vo Fr zijete?

erikasadek
2. júl 2008

no ja byvam v Chatou to je predmestie Pariza inac prekrasne to mesto

erikasadek
2. júl 2008

a vy kocky odkial ste ja som niekedy zila aj v anglicku takze ho dobre poznam

soska
2. júl 2008

parada😉 a partnera/muza mas Francuza?

erikasadek
2. júl 2008

zvedava jedna sklamem ta nie moj muz je egyptan krestan

soska
2. júl 2008

😉 no super, este lepsie😉
ja mam muza juhoafricana (belocha😉

uz utekam z prace, zatial sa majte! 😉

erikasadek
2. júl 2008

tak to je super utekaj

vilkakatka
3. júl 2008

Ahojte Babulky 😉

Tak ja sa ozyvam asi po 100 rokoch...nic nestiham ... Adelinka je zlatucka, ale na 100% uz musim byt stale pri nej ... stale sa musime blaznit ... do toho sme zacali stavat, tak neviem, kde mi hlava stoji ... okrem toho este 1000 jobs ... esteze tu mam maminku a pomaha ako sa da.
Adelinka sa nam uz 2 tyzdne stavia na vsetky styri, tak je len otazkou casu, kedy zacne stvornozkovat a bude este veselsie 😀 ... zubky este nemame, ale pani doktorka povedala, ze do mesiaca budu ...
Pekne sme zacali aj papkat tuhu stravu ... zacali sme klasika mrkvickou ... Adelku len tak triaslo ... hihihi ... ale celkom pekne sa chytila, aj ked toho zaze vela nepoje, ale tesim sa s kazdou lyzickou. Dnes pridavame zemiacik ... atd ... ved to poznate 😵 Vecer papkame baby rise ... a ta nam chuti podstatne lepsie ako tie farebne cuda 😲

Ja som si konecne kupila aj bike, tak sa aj s Adelinkou vozime vo vozicku ... a tak sa jej tam paci ... vzdy celu cestu prevyska alebo zaspinka 😉 ... ved musim pofotit, ale ako som vybalovala, tak neviem, kde je fotaaaaaaaaak 😅 ... inac som vybalovala asi tyzden, ale aj tak to este v izbe vyzera ako po vybuchu 😔

Zelame vam krasny dnicek ... a ak este stihnem, tak vas precitam, pokukam albumceky 🙂

soska
3. júl 2008

jeej, kati, ahoj! 🙂 Som rada, ze sa mate dobre😉 Adelinka je sikovnucka, uz sa stavia na 4 aj krasne papinka. Urcite vam robi radost, co?

tesim sa na vase fotky! 😵

erikasadek
3. júl 2008

ahij soska tak ako sa dnes mas ? zopakujem kozno otazku ale odkial si?

ekira
3. júl 2008

cafte krasavice 🙂
no ste popisali fajnovo mala som co robit hehe.no tu prsi bolo do vcera vyse 30 st tak sme si uzli trocha aj ozaj tepleho pocasia.no baby vcera som bola v robote,a naraz mi vola muz ze mu volali zo skoly ze mame prist okamzite po amona.no ja zahodila metly a handry do kuta a uz sa slo.a viete co sa mu stalo?spoluziak ho pohryzol tak do prsta,ze sme snim museli ist k doktorovi 😨 to som fakt nechapala ze ako moze take decko tak pohryznut no ale nastatsie ho ockovali skoro pred 3 tyzdnami proti tetanusu takze dufam ze sa nic horsie uz nestane doktorka nedala na to nic iba ladove obklady a prikazala ,ze amon si zasluzi najmenej dve zmrzky 🙂 no takze je to chvalabohu ok,len rano mal paradne napuchnuty prst.chalanisko nemohol ist naspat do triedy ,dosla prenho mama.len som ju nestihla tak sme to spolu vybavili telefonicky.viem ze amon nie je ziadny anjielik,ale taketo veci sa nerobia tak nech to synatorovi laskavo vysvetli,.....
zajtra ide amon posledny den do skoly a potom huraaa prazdniny,muz ma tiez 3 tyzdne dovolenky tak hadam cosik vymyslime
inak zdravim menovkinu 😀
zuzi a soni,krasne fotky.marco a adamko si rozumeju ako vidiet
kati vitaj uz nahod fotecky nech vidim ako mala rastie.drzim palce nech ste coskoro vo svojom a nech sa vsetko podari ako chcete
bybi,kukla som vsetky videa,mala je zlata a ako uz cupita 😵 drzim palce v robotke

bybi
autor
3. júl 2008

Caute kocky 🙂

Jeej Kati, no ze sa ukazes 🙂 Tak uz ste zacali aj stavat? Teda vy ste rychly, len ste prisli domov a uz ste sa vrhli do prace 🙂 Tak nech vam to dobre ide 😉 Ved za mesiac sa vidime, tak potom sa pochvalis, ako ste pokrocili 😉 Uz sa tesim aj na Adelinku, ako vyrastla za ten cas 🙂

Eki, dakujeme za pochvalu. No inak s tym Amonom, to je aka haluz, ze ho ten chlapec takto pohryzol 😕 Co ho to vobec napadlo? A ako reagovala ta jeho mama?

ekira
3. júl 2008

ahoj bybi,no proste hrali sa z legom a amon mal v ruke nejakeho panacika a ten chalan mu ho zacal tahat z ruky ze to je ejho 😒 tak ucitelka skocila medzi nich ,rozdelila ich a spytala ze kto zacal.amon ukazal prstom na neho a on mu normalne chytil ruku a hryzol do prsta 😢 😢
poobede volala ta jeho mama ze ako je s amonom a ani nepovedala ze jej je to luto,alebo ze nech sa maly ospravedlni za spravanie 😕 proste polozila mi telefon a ja nemam na nu cislo,bo na displey bolo napisane iba cislo nezname ...ale dnes v skole ze sa chalanisko omluvil amonovi tak ja len dufam ze sa to uz nezopakuje,bo inak ho osobne vytaham za usiska,nech si myslia o mne co chcu.keby amon take nieco spravil,osobne bych sla ku nim a nech sa amon pekne krasne omluvi....

erikasadek
3. júl 2008

ahoj ekira ked som to dobre pochopila tak mame spolocne priezvisko no ten chlapec ma zle vychovanie do sa este da neako napravit a ospravedlnit a ta jeho mama ho 3 krat preskoci a este je dostatocne drza ze ti zlozi telefon tak to je sila

ekira
3. júl 2008

erikasadek nemame rovnake priezvisko ale meno,ja som tiez erika 😉 ten chlapec je zevraj najneposlusnejsi z triedy ,neviem preco to neriesia inak.mali by ho presunut do inej skoly,kde sa nauci lepsieho spravania
amon spominal ze jeho mama je sama,ze ziju bez otca,ale to nemeni fakt,ze ma chlapca lepsie vychovavat a ze konflikty sa daju riesit aj bez ublizenia....
mas zlate deturence 😉

erikasadek
3. júl 2008

dakujem prepac chcela som povedat meno ale vtom s tebou suhlasim a to ze vychovava sama dieta nie je ospravedlnenie mna tiez mama vychovaavla od 10 rokov a nebola som ziadne problemove dieta inak kde teraz byvas ak sa mozem spytat

ekira
3. júl 2008

ja som v holandsku 🙂
presne tak ,nezavidim je situaciu,ale musi pochopit ze ked to robi od mala,bude takto reagovat na vsetko iba bitkou aj ked bude dospelak ...