Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

zuzula
13. dec 2008

Dani no aka si fesanda, super vlasky! 🙂 Danko aky je velky oproi Elliotovi! ten take bambulko oproti nemu...krasna rodinka 🙂

tasnim
13. dec 2008

ahoj zuzula.. tak ja si myslim, ze bud JLS alebo Alexandra.. tazko vybrat jedneho ;) my to s manzelom tiez sledujeme, ani mu nedovolim prepnut hehe..
ja som sa k peceniu este nedostala..mas niejaky dobry recept na tie rozteky?

bybi
autor
15. dec 2008

Cauko kocky...

Tak prvy den same so Zarkou sme zvladli super, taka bola dobrucka vcera, ako keby vedela, ze mama ma len jedny nervy 😀 Tak ani velmi nevymyslala 😵

Xmas party bola super, dobre som sa zabavila. A aj vlasky boli pekne, taky nezvyk, ale ake som ich mala dlhe 😀 Baby v robote mi povedale, ze vyzeram ako PA 😀 No a povedali mi, ze sa mi ani necuduju, ze si to sama nezehlim, ze mam dlhe a huste vlasy. 🙂 Ale fotku nemam ☹

soska
15. dec 2008

jej bybi, skoda, ze nemas fotku, neviem si ta predstavit. A to PA- to ako Pamela Anderson? 😀

My uz sa zotavujeme- ja som v praci, Marco uz je skoro uplne v pohode, len musi dobrat antibiotika. Tak snad nam choroba da pokoj.

Len sme boli stale doma, svokra je stale dost slaba, tak docela nuda vikend... 😒

bybi
autor
15. dec 2008

Soska nieeeeeeeeee 😀 personal assistent 😀

bybi
autor
15. dec 2008

pozrite co som nasla na markize, som nevedela, ze aj na Sk to sleduju 🙂
http://tvnoviny.sk/showbiz/hudba/zrodila-sa-nov...

soska
15. dec 2008

bybi, personal assistent ma napadlo ako prve, ale nechapala som, preco by ta mali porovnavat k personal assistent 😀 sranda😉

no, u nas sa o tom asi musia zmienit, ak z nej nahodou bude ozaj hviezda, aby boli popredu 😉

bybi
autor
15. dec 2008

asi si PA predstavuju s rovnymi vlasami 😀 Pri takychto kriteriach sa nou potom nikdy nestanem 😝 😀

zuzula
15. dec 2008

no ja by som teda PA asi robit mohla, zehlim vlasky pravidelne 🙂 nastastie mam v hlave o trochu viac 😀
ja sa tesim na nasu Christmas party v piatok, uz ma Peto nakazane prist co najskor domov aby som sa mohla zuslachtit. normalne sa tesim ako mala ze si vyrazim von, normalne dress up & everything... 😵

bybi tak si gazdujete same, ste sikulky urcite to zvladnete. hlavne ked Zarka zaspi tak oddychuj ostatne pocka 😉

soska
16. dec 2008

Dobre ranko!

Ako sa mate?
Ja som dnes posledny dn v office tento tyzden, zatra mam dovcu a potom paru z domu ale este robim aj buduci tyzden- 2 alebo 3 dni 😉
Uz sme takmer zdravi, len mne sa vzdy podari kaslat v noci tak, ze zobudim Marca 😖 Kedze spi s nami v izbe- vedla su svokrovci 😔 Nuz co?

Zuzi, takze vyrazas na party? A co si obliekas? Nechs a aj ja aspon navnadim 😵

bybi
autor
16. dec 2008

Caute kocky 🙂

Tak nam sa uz dneska vrati tatino, auto je predane. Takze to nebolo az take strasne, nakoniec som s nou bola sama len 3 dni, aj z toho 2 pracovne 🙂

Len teraz zase budem musiet chvilku vozit mojho do prace skoro rano. Chceme pockat a kupit auticko az po novom roku. Ale ja robim len do utorka, takze potom uz vstavat nebudem musiet 🙂 A hned potom kupime druhe 🙂

soska
16. dec 2008

bybi, tak to je super, blahozelam😉

zofa
16. dec 2008

Ahojte kocky, tak mne dnes prisli vysledky z cukru 😠 Mam zly cukor, takze mam cakat kedy ma objednaju k diabetologickej sestre 😠 Ide ma porazit 😠 😠 😢
Zajtra idem na sono, tak dufam, ze aspon tam bude vsetko ok. A v piatok mi pride brasko, tak sa uz na neho tesim a o tyz. uz frcime na Slov. U mna budu asi Vianoce bez kolacov a tak som sa na ne tesila ☹
Soni ty si uz bola na cukor?

soska
16. dec 2008

tak prave sef zahlasil, ze velky sef zahlasil, ze buduci tyzden mozme robit z domu, takze ja som t v tomto roku uz posledny den 😀 - aka pohoda, co? 😵 tak sa vytesujem. Len skoda, ze buduci tyzden Cliff robi, tak nam musim s Marcom vymysliet nejake plany/vylety 😵

soska
16. dec 2008

ahoj zofi, no myslim, ze cukor mi robili z krvi v 16tt a bolo to ok...a mas teda zvyseny? 😕 to nie je prijeme...ak ti hlavne teraz pred Vianocami vsetko zakazu 😒 ...

zofa
16. dec 2008

Mam ho zvyseny, vo stvrtok idem znova na kliniku, tak som zvedava co povie dr. Musim teraz cakat kedy ma objednaju k diab. sestre, juj uz som sa aj vyrevala 😢 😢 Vobec som necakala, ze by mohol byt zvyseny, kedze ja toho sladkeho vela nepojem, ale zasa zjem vela ovocia, mozno aj z toho ten cukor, no ja neviem ale som z toho smutna a nastvana sama na seba 😠
Uz teraz nerobim nic ine len beham po dr. a este diabet., tak to mozem rovno zostat v nem., lebo som tam castejsie ako doma.

soska
16. dec 2008

ale ked nejes toho cukru vela, tak sa netrap 😔 ...nie je to uplne len tvoja chyba...v tehotenstve to zvykne vystupit same od seba...tak drzim palce!

ja uz bezim domov pa

jajaalf
18. dec 2008

ahojte
nejak tu je ticho 😅

zofi dufam,ze bude vsetko ok ved to neni taky problem...

soska tak budes pracovat doma to je dobre len aby ti to marco dovolil 😅

piekla som medovniky len su trochu tvrde 😠

soska
19. dec 2008

ahojte!

Fakt to tu nejako stichlo. Co ste vsetky posadnute predvianocnym zhonom? 😀
U nas sa da, aj ked ja sa este stale citim chora, boli ma strasne hlava a dutiny mam upchate... 😔 Sa mi zda, ze poriadne som uz nespala tyzden, kedze Marco s nami v izbe dost strajkuje a niekedy si zmysli a chce byt hore uprostred noci aj 2 hodiny. Dufam, ze ked svokrovci odidu, tak sa to znova upravi, inac ma porazi 😠

Vcera som strihala a farbila svokre vlasy- opat 😀 Celkom pekne to dopadlo😉 Aj mne by sa zisla taka kadernicka 😵 Tak som rada, lebo aj ona je spokojna😉

Zajtra vezieme svokrovcov do Birminghamu, my ideme len na 1 den, tak ani nejdem iniciovat stretko, lebo by sme asi nestihali...

zuzula
19. dec 2008

ahojte 🙂 ja prave studujem pravnicke materialy tykajuce sa kupy nasho domceku, no poviem vam ze polovici nerozumiem 😅 coskoro by sme mali vediet aj rozhodnutie o hypoteke tak drzte palce nech nam ju schvalia.

doobeda sme boli na spievani a potom s kamoskami na kave, myslim ze va kavierni sme kazdemu dost liezli na nervy lebo 4 skriekajuce a lietajuce decka to nie je kazdemu po chuti, no ale co 😀

dnes sa vecer chystam na vianocny vecierok tak uz sa tesim dufam ze zajtra nebude moc bolehlav 😀

Soni tak v nedelu uz ste sami, dufam zesa dospis aby ste boli na Vianoce fit. inak mas presne to co som ja mala ked sme isli na Kanarske, sinusitida teda upchate dutiny, na to je dobry liek Sudafed, a prio silnej bolesti hlavy je taky liek Codein+Paralen, je to silnejsie ako paralen...ja som to mala vyse tyzdna plus este zvysenu teplotu...strasna otrava 😒

baby co idete robit kapustnicu, kedy ju budete varit? sa m nieco mari ze by to malo byt 1-2 dni pred Vianocami aby to odstalo, nie?

Jajak, daj si medovnicky do sacku alebo krabice a daj k nim rozpolene jablcko, do Vianoc ti urcite zmaknu. 🙂
ja tiez este nieco upeciem cez vikend, a chcem urobit take tie rumove gulky, tie mam rada 😝

jajaalf
19. dec 2008

ahojte

zuzi k tym medovnikom ja som ich dala do sacku a aj s chlebikom nic,..problem je v tom ze som si zle precitala recept a dala jedno vajco navyse a bolo to riedke lepilo sa to na ruku 😀 a potom som uz dodavala muku aby nieco z toho bolo 😀 😀 😀 ale daju sa inac zjest 😀 😀

soska
19. dec 2008

zuzi, u nas sa vzdy kapustnica vzdy vari na stedry den, alemozes aj skor 😉
ja asi spravim len taku kapustovu lahku polievku, to muzovi viacej chuti😉

uzi si to vecer!!! 😀

no neviem, vela toho pri tehu nemozem z tych liekov 😖

ja prave robim chocolate brownies, snad sa vydaria, mnaaam! 😵

zofa
19. dec 2008

Ahojte kocky,
ja som zasa chora, uz ma to fakt nebavi 😠 Po Vian. ma pravdepodobne zatvoria do nemocnice az do porodu ☹ 😢 Uz vcera ma nechceli pustit domov ale sa mi ich podarilo prehovorit. Mam cele prsty dopichane, 6x denne si musim merat cukor, vzdy pred jedlom a 2 hod. po jedle. No mam ho dost vysoky, takze ma budu musiet asi dat na inzulin. A akoby to nestacilo, tak mam vysoky tlak, no proste vsetko sa na mna vali 😢 😠 Jedine co ma tesi, ze babulky su ok, aspon jedna dobra sprava.
My ideme zajtra na veceru z muzovej roboty, no ja tam toho vela asi nenajem a ta spolocnost tiez nebude najlepsia. Vsetci muzovi koleg. su akoby som to nazvala aby som nikoho neurazila - no su na chlapov a neznasaju zenske a to neprehanam, hlavne jeho sef. No berieme brata s nami, ten bude moja moralna podpora 😅
Dnes prisiel brasko zo Slovenska a nazval ma velrybou 😠 😀 Stuchal mi do brucha, ze ci je ozajstne, truhlo jeden 😀

soska
19. dec 2008

zofi, to je mi velmi luto, ze mas taketo tehu 😔 ...to je nic moc...asi si to moc neuzivas, co? no ale ako hovoris, asponze babulky su ok, davaj si pozor hlavne a pocuvaj doktorov, oni snad vedia, co robia😉

jajaalf
20. dec 2008

dobre ranko

zofi tak som si nemyslela,ze to je az take zle ☹ s tym cukrom....hlavne ako hovori soska treba pocuvat doktorov

bybi
autor
20. dec 2008

Caute kocky,

tak sa hlasim aj ja ze zijeme... Boli sme dost busy, Zarka mala cely tyzden teploty 39 a viac, uz som nevedela co s nou. Boli sme u GP, nenasiel nic, ze ma trosku cervene hrdielko ale na ATB to nie je. Hned den po sme boli zase, lebo sme ju zo skolky zobrali s uplne zalepenymi ocami (a to bola rano uplne v pohode). Dostali sme toho isteho doktora a ma eye infection aj chest infection. Tak ma antibuiotika aj masticku na ocka. Teploty jej uz klesli na stastie. Teraz spinka, drahy je v robote a ja pojdem upratovat. Dnes sa chystame spravit stromcek, este stale nemame 😅

No a ja mam tiez eye infection, neviem ci som to chytila ja od nej alebo ona odo mna. Ale to je uz aj tak jedno..

Zofa, no mas ozaj narocne tehotenstvo. Ale hlavne ze su babulky zdrave. Skus uz tych par tyzdnov nejako vydrzat, ak ked viem ze to nie je jednoduche 😔

Soni a Marco je uz zdravucky?

Vy vsetky takto vypekate? Ja nepeciem nic, nerada peciem. Ja radsej kupim 😝 Ale svagrina vypeka uz 2 tyzdne, tak budeme mat aj take domace 🙂

zmrzka1
21. dec 2008

caute baby nie je tu nahodou niekto zo zapadneho kentu???

zuzula
21. dec 2008

ahojte kocky 🙂 dufam ze mate pekny vikend, my sme sa prave napapli, krpec zaspal tak si ideme zasluzene polenosit 😅

Bybus ako Zarka? uz je jej lepsie? dufam ze ano. idete tento tyzden eszte do skolky ci uz mate prazdniny?

Zofi mrzi ma ze to mas take komplikovane 😒 snad uz ten zbytok tehu rychlo prebehne a budes mat slecny pri sebe 😉

Zmrzka ahoj, my sme v Reading/Berkshire 🙂

Soska ako sa citis, uz lepsie? Brownies sa vydarili? 😉

zmrzka1
21. dec 2008

zuzula -- no to ja nemam paru kde je...
to je v tejto oblasti? alebo ako daleko to je od Tonbridge alebo t.wells?

bludicka1
21. dec 2008

caute kocky znova sa mi podarilo sem nakuknut
bybus prajeme coskore uzdravenie!!! Inak aj ja som taka kucharka, radsej kupim akoby som mala vypekat. Ja na to nemam cas a ani nervy.

S nami sa ta choroba stale taha, nevieme sa z toho kaslu a soplikov dostat. Danko uz kasle skoro 2 mesiace a stale sa to nelepsi ☹ Ejo tazko spava, no neni to az take zle aby nemohlo byt horsie, tak si nestazujem.

soni skoda ze si sa neozvala, mohla som si ta objednat ako kadernicku 😉 veru hodilo by sa mi nieco spravit s vlasmi, manzel stale rype ze to mam hrozne.
soni ak by ste niekedy este isli do Birkacu daj vediet dobehli by sme za vami sa niekde stretnut, alebo by ste mohli behnut k nam na cajik ci vinko 😉 Byvame blizko od dialnice.

zmrzka zda sa mi ze z tvojeho konca tu nikto neni, ak chces vediet kde sa ake mesto nachadza, napis si ho do www.multimap.com.

zofi to sledovanie cukru ti teda nezavidim, ja mam dost ked mi pichnu raz pri darovani krvy do prstu a aj to ma boli cely den 😅 Snad ti ten insulin pomoze a nebudes musiet ostat nastalo v nemocke. Drzime palceky nech sa ti cukor a aj tlak napravia.

jaja ja som asi taka ista kucharka ako ty. Ked nieco nejde povymyslam si, pridam muku a co ja viem co a potom to moze ist do kosa 😀 Ale hlavne je, ze sa tie medovniky daju jest 😉

my uz konecne mame stromcek a odolava dankovim utokom... no drahy dal uz pod stromcek aj darceky a Danko stihol jeden aj trosku otvorit. 🙂 Je to taky spekulant, nicomu neda pokoj.

zuzka u nas kapustnica nehrozi, to vies drahy nemusi a ja ako kojaca matka.... no vela toho nemoze.