Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

ludik
13. júl 2009

Ahojte kocky 🙂

Ja mam dnes volno od rana upratujem,vsade je tolko prachu 😕 akurat sme sa naobedovali a Viki pojde spinkat a poobede chcem ist do mesta,vonku je celkom pekne tak co budeme sediet doma.Zajtra mam posledny den v praci 🙂 tak sa tesim,ale bude mi aj smutno to je jasne,len sa uz tesim na pokoj a oddych.Dnes rano som sa vazila uz mam 75kg no a este mesiac pred sebou.V stredu mam scan tak som velmi zvadava ci sa mi ta placenta posunula vyssie.

No a kde ste vsetky,dovolenkujete? 🙂

bludicka1
13. júl 2009

ludka tusim to tu uz kazdy zabalil, len my sa tu trapime.

a co v robotke vsetci uz vedia, ze sa viac nevracias?? Vobec ti nezavidim tehotenstvo v takomto pocasi, ved je tak dusno 🙄
drzime palceky aby bola placenta vyssie a porod potom prebehol rychlo a bez problemov 😉
pekny dnik a snad sa cez vikend uvidime 😉

kacenka29
13. júl 2009

ahojte kocky viete mi poradit.,manzela prepustili s prace po 5rokoch.,ja som doma s malou na co mame narok okrem child tax creditu a pridavkov a podpory na manzela??? na work tax credit teraz nie to viem .,

lebo neviem ci sa da vyzit iba s toho., 😢

viete mi poradit??.,

Dakujem

ludik
13. júl 2009

Kacenka29 -najlepsie je zajst do job centra a tam ti vsetko povedia,ale ak ma odpracovanych 5 rokov urcite mate narok na nejake prispevky. 😉 drzim palce

liska
14. júl 2009

ahojte kocky 🙂 ja uz som sama s dvoma detickami,mamina sa musela vratit domov ☹ ale ide nam to celkom fajn,dokonca by som povedala,ze niekedy aj lepsie,ako ked sme boli dve - som lepsie zorganizovana, menej sa flakam 😉 ,ale musim povedat,ze aj Christianko je poslusnejsi,musi pocuvat,lebo teraz nema za kym utekat,ked sa mu nieco nepaci 😀 no ale na net toho casu vela nezostava, Damianko mi cez spi len raz tak dobre,ze 3-4 hodinky, to sa snazim navarit, upratat a venovat sa Christiankovi, lebo potom to uz su len take 10 minutove spanky,inak sa chce vela nosit,aby mohol obzerat svet 🙂 planujem kupit satku a manducu, aby som pritom mala volne ruky...ale zase v noci mi zatial krasne spinka, budi sa len raz na papanie,hned znova zaspi a potom az rano, tak som spokojna a relativne oddychnuta 😵
ludik, pozeram,ze ste radikalne zmenili mena, predtym bola Terezka tusim? vsetky su krasne, podla mna dievcenskych je hrozne vela peknych na vyber,ale to mozno tvrdim preto,ze som dievcenske nikdy nemusela vyberat 😀 drzim palce, nech je placenta na dobrom mieste 🙂
bludi, tvoji su uz taki velki....cas na dalsie 😉

ludik
14. júl 2009

Ahojte kocky 🙂

Liska - no to je super ako to zvladas,ja si tiez myslim ze najlepsie je ked uz mamina ostane sama s dvoma detickami a vytvori si svoj vlastny rezim a vsetko sa da pekne zvladnut.To je super ze ti Damianko tak pekne spinka aj moja Viki bola take dobre babatko uvidime ako to bude tento krat 😉 😀 No mena sme zmenili zatial sa najviac priklaname k Simonke a asi to uz aj tak ostane. 😀

Bludi - no to je fakt,ze poslednu dobu si tu piseme len my dve 😀 ako to vyzera s nedelou,Radko ma nakoniec volno 😉

Ja som bola dnes posledny den v praci,bolo fajne dostala som super darceky a ani neviem ako mi zbehol den,vsetci boli taki zlati,bude mi smutno ☹ ☹ ☹ ,ale uz sa tesim ze budem viac oddychovat,dnes sa mi hybalo veeelmi tazko,citim sa tak nemotorne 😒

liska
14. júl 2009

ludik, Simonka je nadherne meno, aj Terezka sa mi velmi pacila, Erika nie az tak, ale to je osobou,ktoru poznam, takze to je o inom 😎 dobre si potiahla tu pracu, to ta obdivujem,ze si robila doteraz, ved 37.tt nie je sranda, ja som sa sice citila fantasticky az do konca, ale do prace by sa mi veru chodit nechcelo...
dala som uz konecne aj nejake fotky Damianka, tak kto chce, nech kuk 😉

ludik
14. júl 2009

Liska - Damianko je nadherny,krasne mas deticky 😵 😵 😵

lara1znk
14. júl 2009

ahojte kocky,

rychlo vas pozdravim, uz som tu dlho nebola.
ludka a co taka zmena mien? terezka sa vam znepacila?mne sa Simona velmi paci ale Erika vobec vobec nie.
To aj lepsie pasuje Viktoria a Simona, sa mi zda.

ako sa inak citis? ako to vyzera s tou sekciou? kedy sa dozvies?
na IP odpisem, sorry nejako som nestihala

ludik
14. júl 2009

Ahoj Lari - no Terezka bolo meno mojho muza,nejako som si k nemu nevedela vytvorit ten spravny vztah,ja som stale chcela Viktoriu a Simonku tak sme to predebatili a on mi povedal,ze jemu je to jedno len nech sme obe v poriadku a zdrave,no a tak som v podstate urobila zmenu ja.Akurat vcera som sa ho pytala,ze tak ktore meno a on povedal ze Simonka.Zajtra mam scan a uvidime ci sa nieco zmenilo.Citim sa tak uz nemotorne a niekedy uz by som tom chcela mat za sebou.Som unavena,ale to aj kvoli praci tak kedze som dnes robila posledny den budem mat viac casu pre seba a oddych.

A ako sa citis ako dvojnasobna mamina?Este tu mas rodicov?A co tvoji chlapci ako na seba reaguju?Christianko neziarli na Danielka.Ja mam taky pocit ze Viki bude ziarliva.

bludicka1
14. júl 2009

juuuj liska zlate od teba ze si si na nas nasla cas, Damianko je nadherny, take krasne velikanske ocka ako Christianko.
Inak sa k vam pridavam, ze to neni az take tazke, ked sa mamicka zabehne. A pockajte ked uz budu mat 8mesiacikov. Mne sa chrustikovia pekne spolu zahraju, Ejko lozi za Dankom a nahanaju sa tak. Danko je ako taky policajt, dava na Ejka stale pozor a vo vsetkom pomaha. Danko na Ejka vobec neziarli, ba prave naopak mam niekedy pocit, ze ho lubi viacej ako mna. On sa len stale vypytuje kde je a ked som ho raz dala kamoske na prechadzku stale mi hovoril, ze chce Ejka spat a to bolo radosti ked sa vratil 😵
Velmi som sa bala ci ichzvladnem tak skoro po sebe, no vobec nelutujem, tak velmi sa lubia (teda aspon Danko Ejka..... Ejko ma toho Dankoveho mojkania niekedy dost.... 😀
Liska ani mi nehovor, lebo ja by som 3tie brala hned aj teraz... len to tehulkovanie nemusim... 😅

Ludka ani nevieme ci ta oslava nakoniec bude tento vikend alebo az ten dalsi.... zalezi od pocasia, no Risko povedal, ze po vas behne na aute, tak odvoz by bol.

klari pekne fotecky 😉 ak si na nas najdes trosku casu napis nam ako sa vam dari. Urcite super, ty si sikulka a Christianko anjelik 🙂

liska
15. júl 2009

bludi, tak to mas super s chlapcami,ked sa tak lubia, urcite je to tym malym vekovym rozdielom, Danko nestihol ziarlit, pretoze ked sa Ejko narodil,este nebol vo veku, kedy by si uvedomoval rivalitu...u nas Christianko ziarlil prve 2-3 tyzdne, teda k malemu bol zlaty,ale vyvadzal take blbosti,ze som len cumela, chcel na seba pritiahnut pozornost za kazdu cenu, potom sa to postupne upravilo, iste aj vdaka tomu,ze tu bola moja mamina a mohli sme sa prestriedat pri intenzivnom venovani sa obom...tak pochopil,ze o nic neprisiel,ale zatial si mysli,ze ani nic neziskal,kedze Damianko nanho zvysoka kasle 😀 obcas ho pohladi,pobozka, pokusi sa dat cumel atd.,ale inak si ho velmi nevsima, to pride neskor 🙂
ja by som tretie tiez brala,u mna je (bolo) aj to tehulkovanie a porody pohoda,ale ak aj nahodou, tak to by muselo zase pocakt, kym by bol Damianko samostatny, pretoze ja som tu fakt sama ako prst ☹ moj manzel je fantasticky otec a pomaha,ale bohuzial ma taku pracovnu dobu,ze som od rana do noci sama, on ma volno len poobede par hodin(doslova par 😒) a to si potrebuje aj trochu oddychnut...da sa to, kym su deti zdrave, mama zdrava a relativne vyspata atd.,ale ak by nebodaj prisli chorobky, horsie noci atd.,tak to zacina byt o drzku uz s jednym, nieto s troma 😝 takze uvidime, idealne by bolo pockat par rokov a urobit si potom benjaminka, bohuzial to u nas ale nepripada do uvahy, zacala som prilis neskoro 😅

ludik
15. júl 2009

Ahojky 🙂

tak ja som dnes mala dalsi scan,placentu mam stale nizko je necele 2 cm od krcka maternice co znamena zeby som mala mat sekciu,ale kedze nekrvacam a mala je uz otocena dole hlavickou vraj je este stale sanca ze mozem mat porod prirodzenou cestou takze mam dalsi scan buduci stvrtok.Takze este stale nevieme ako to vsetko bude prebiehat.Inac mala rastie v poriadku 🙂 😉

bludicka1
15. júl 2009

juuuj ludka, teba asi do poslednej chvile nechaju v napati..... ak by sa to vsak nezmenilo, urcite im povedz, ze chces cisarsky, aby nahodou nenastali komplikacie a krvacanie...... no neviem preco tak cakaju, ved ti rovno mozu dat termin na cisarsky teraz, ci ty si im vravela, ze by si radsej prirodzene? No drzim palceky, aby dalsi scan bol lepsi.
Zajtra ideme s Jankou do mesta, ak by si nahodou tuzila po prechadzke, ale verim ti, ze v tvojom stave by si uz najradsej len oddychovala, tak mozno by si mohla priviezt Viky a zobrali by sme ti ju von, aby si si ty oddychla. Ved si zavolame 😉

liska, zlatunko si to napisala, uvidis ze tie vztahy sa budu len zlepsovat. Aj Ejko sa este nevie s Dankom zahrat, ale teraz sa uz aspon nahanaju loziacky a Ejko sa na Dankovi smeje ako saskuje. Kym su drobcekovia este maly, nevedia ako sa s nimi hrat. Nas Danko ties len ako policajt chodil okolo Ejka a daval mu dudlik ked mu vypadol a plakal a teraz ho krmi a flasku mu drzi.... a po serblik mu uteka 😀 je to fakt zlatunke.
Nevrav ze je neskoro, nikdy nieje neskoro a o par rockov kludne este moze byt aj Benjaminko, to meno sa mi velmi paci a moj drahy ho velmi presadzoval, len nepreslo 😅 A vy mate take nadherne deticky, ze by to bola aj skoda nemat dalsie 😉
ja viem ze niektore kocky to maju fakt tazke, ked im polovicky robia cely den. V tomto mam velke stastie. Drahy si je sam sebe panom a hocikedy si naplanuje aj pol dna volno, ked ho potrebujem, aby s nami niekde behol. Nezvladala by som to tak lahko bez jeho pomoci. No drzim palceky aby si to tak dobre zvladala ako aj do teraz a nasla si na nas ca napisat nam ako ti to ide.

Niektore kocky sa nam tu uz velmi davno neozvali, nevie o nich niekto nieco?
Co tak Hirondelle -juuj aj sme zabudli Zoe zazelat vsetko naj k 2rockom 😅 , Ninka, Zofi a Chamo ako sa vam dari s 2 ratolestami, Katka ako sa tehulkuje? Kami a Lufi vy ako? ................
.........no proste kocky kdeze ste sa podeli??? 😢 😢

liska
15. júl 2009

bludi, ja som myslela benjaminka ako ze maznacika, nie meno 😉 😀 aj ked ani meno nie je na zahodenie,ale u nas by to bol bud Alex alebo Adriana, tentokrat by sme to mali jasne 😎
no a co sa tyka veku - ja viem,ze teraz zeny rodia aj po 40, ale mne sa to nepaci, jednak prilis velky generacny rozdiel a okrem toho fyzicky je to velmi narocne,uz teraz pri druhom tehu som citila rozdiel, pri tretom by to iste bolo este narocnejsie, vies, ja uz mam 35 😔 takze ak este jedno, tak najneskor okolo tej 37-38-icky, neskor uz do toho nepojdem...
to mas super, ze ti manzel moze takto pomoct, na nezaplatenie...
ty si mala nejake problemy s tehulkovaniami?
ludik, ja som mala pri Christiankovi trochu nizko placentu,ale lekar mi tvrdil,ze ako sa bude krcek otvarat, tak tu placentu vytlaci hore a tak aj bolo,on ani nepomyslel na cisarak kvoli tomu, no ale to zase ja neviem posudit, ako velmi nizko bola moja a ako tvoja, kazdopadne dolezite je babenko, nie typ porodu, tak si to este vychutnaj chvilocku ako jednodetna a sup na to 🙂

ludik
16. júl 2009

Dobre ranko 🙂
Bludi - ja som midwife povedala,ze nechcem riskovat a radsej by som bola za cisarsky,ale neviem o co im ide,tak som zvadava co nove ma caka buduci stvrtok.A o kolkej idete do mesta?

Liska - no moja placenta je 1,8cm od krcka maternice vraj je to strasne blizko a neviem ako by mala byt vzdialena na bezpecny porod,nabuduce sa opytam

bludicka1
16. júl 2009

liska tak to este do tej 38 stihate 😉 a bude aj Alex, mne sa Maxo a Alex velmi pacia, ale potom pri rozhodovani, zrazu nic nieje take pekne ako sa ti to zda, ked to meno nemusis dat babatku.
Ludka ja som pri Ejkovi ties mala nizko placentu a pri sone mi povedali ze je nakoniec 12cm od krcka a ze treba aby bola minimalne na 10cm od krcka(tak to aspon povedali mne) takze ja som mohla tlacit, ale radsej sa ich spytaj.
Ludka nakoniec mi dnes prisla na navstevu Riskova dcera a starala sa o chlapcov a ja som na rychlo nabehla do mesta na nakup, tak milo nas prekvapila navstevou. Zajtra je u nas nejaky karneval pre deti, zistim blizsie ze kedy presne je to a mozno by ste s Viky mohli dobehnut. Naposledy nam aj robili rodinne fotecky, jedlo a zabava a vse zadara.
😀

ludik
16. júl 2009

Dani - 10cm?no tak to som velmi zvadava na ten moj dalsi scan.A ako je to s parkovanim?ak budem rodit tak sa da parkovat aj niekde kde sa neplati?alebbo len v tom velkom parkovisku?Lebo ak by som mala rodit tak dlho ako 1x tak to by bol ucet za parkovne 😀 😕
Danka daj vediet co a ako zajtra s tym karnevalom urcite by sme dosli 😉

diamand
17. júl 2009

caute baby,

tu to teda fakt viazne, musim zacat prispievat castejsie.

Ludi - uz sa ty to vazne krati, som zvedava ako ti to dopadne s tou placentou

bludi - uzite si party

Mne Nathaniel na buduci tyzden v utorok odchadza na 6 tyzdnov do USA na prazdniny k otcovi, tak mi bude strasne smutno, uz som si vcera aj poplakala, ale k tomu dopomohli asi aj teho hormony. Dnes som bola u consultant - kvoli tomu ze mala bola shoulder dystocia a hrozi nam to opat pri tomto porode, takze na koniec budeme mat dalsi scan v 34 tt a uvidi sa ako sa bude pokracovat, ked bude mat baby na 4 kg tak bude musiet byt sekcia, no tak som zvedava.

ludik
17. júl 2009

Ahoj Dia a co je to to shoulder dystocia 😕
Joooj to odchadza na tak dlho,neboj rychlo to zbehne a leti sam?Bude mat kopec novych zazitkov a uvidi iny svet,tesi sa?

diamand
17. júl 2009

ludi - bola zaseknuta plieckami a nemohli ju dostat von. No veru ide na tak dlho ale uz sa strasne tesi - ide prvy krat. Prisiel prenho daddy.

ludik
17. júl 2009

Aha no a moze sa to zopakovat zeby sa aj dalsie dietatko mohlo zaseknut?A uz bol tak dlho niekde bez teba?Tusim chodi na Sk na prazdniny nie?Ja som este bez Viki nikdy nebola,moj 2 porod bude nase 1 odlucenie ☹ minule som jej to tak hovorila ze odidem a bude doma len s ockom a babkou a som bola smutna a co musis citit ty ☹ Ale to my sme teraz tak trosku precitlivele 😉 😵

diamand
17. júl 2009

hej moze, povedali ze je tam velka pravdepodobnost. Ano Natko chodi kazdy rok na Sk na cele leto, akurat minuly rok sme boli aj my kedze uz nerobim. Ale ked je na sk je to trosku lahsie - nie je to az tak daleko. Ale myslim ze bude ok, ved o nicom inom nerozprava len o tom co tam bude robit a ako pojdu do Disneylandu. O tej precitlivelosti mi ani nehovor - vcera to bolo u mna hrozne len by som plakala, dneska som uz nastastie ok. Dnes ma Natko posledny den v skole - huraaaaaaaa no more school runs until sept.

bludicka1
19. júl 2009

dia pekne od teba, ze si sa k nam pridala 😉
drzime palceky aby to tento krat bolo bez problemov, nejakosik nam pri 2 tehu dopraju viacej scanov 😅
Juuuj a Natko na tak dlho ide? a co ak ti ho manzel nevrati??? prepac ze strasim, ale ja by som sa asi velmi bala a nepustila ho, ved tak daleko ☹

oslava Dankovych narodenin bohuzial stale kvoli pocasiu nebola a to o tyzden uz nastupujem do prace, tak snad next weekend sa to uz podari, nech sa deticky trosku vyblaznia.
Skoda ze len Ludka a Lari mozu prist, lebo by som rada nejake stretko, ale ved uz sa tu ani nestretavame, tak tazko nejake stretko dohodneme 😢

ludik
21. júl 2009

Ahojte 🙂

tak dnes tu mame opat uprsany den 😒

Bludi,Lari - Danielkom ze lam vsetko naj naj naj k meninkam 😉

zsuzsu
21. júl 2009

ahoj.
Aj ja gratulujem k meninam 😵
Baby chcela som sa vas opytat, ci by ste mi vedeli poradit , aké vitaminy by som mala zacat brat keby sme sa predsa rozhodli pre to babo. chcela by som nieco co sa berie ešte pred tehu par mesiacov . Ked Vas nieco napadne tak mi napište. 😉Dakujem.
Aj mi tu mame upršany den. A chceli sme ist do Dublinu do ZOO. Asi inokedy.
Tak vas pozdravujem, a prajem aj tak pekny den.

dadulka2000
21. júl 2009

cauko,... zsuzsu,.... no toto ake rozhodnutie 🙂
ja som nic nebrala specialne,.... len kyselinu listovu ale existuju aj spec. pripravky od pregnacare (aj ked podla mna staci sa zdravo stravovat a prijimat vitaminy formou ovocia a zeleniny - co nie je predsa problem 😉 ) good luck pri snazeni 😎
aj u nas v kente je zamracene,... ale nevadi mi to (aj tak sedim v ofice 🙂 )

zsuzsu
21. júl 2009

dadulka, diky. ale zatial sa nesnažilkujeme, a zatial je to len na 50 percent. Ja len predsa po 35ke, ci by som nepotrebovala viac tych vitaminov 😀

ludik
21. júl 2009

Jeeeej zsuzsu - no to je super ked o tom uvazujete,aj ja poznam ten Pregnacare alebo len folic asid a potomm je este niekolko inych,staci ked sa opytas v lekarni.Ten Pregnancare je tusim najdrahsi 😉 Tak zelam vsetko dobre a vela stastia 😉

My dnes budeme tiez len doma a poobede ked pride drahy z robotky ideme do asdy maju tam suprove kolaciky,take podobne ako nase kremese,len to nieje puding ale taky uzasny krem a na vrchu je poleva ako na puncovych kolacoch co ja zboznujem mnam a ja mam na ne hroznu chut od vcera 😀 😅 aj by som chcela nieco navarit len neviem vobec co... 😕

dadulka2000
21. júl 2009

ludik.... ty to uz mas, ako tak pozeram za par, co?
a laskavo nerob chute na take mnamky 😀 (ako sa volaju tie kolace?,....aj ja ich mozem vyskusat ked budem niekedy v asde)