Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

jajaalf
20. máj 2008

kiko je v pohode..akurat dnes spadol znova tento krat ne zgaucu 😅 postavil sa a sa pustil neviem ci chcel spravit krocik sam a dopadol na dlazku ma peknu hrcu na hlave ☹

lufia
20. máj 2008

ahojte

zuzi tak dufam,ze Adamko je uz z chorobky vylieceny 🙂 fakt ste to schytali skoro ale cim skor tym lepsie 😉
brasko mal kiahne ked mal 10 rokov a to bola teda zabava 😔 a najlespie natom ze nakazil uja ktory mal vtedy 35r.no a to teda bola sila 😀 😕 ten chudak aj odpadol ☹
normalne by som s vami dala stretko,ze by ste aj nam prihodili kiahne 🙂
ako ide inak pracicka?

jaji to my je luto,ze ti Kiko znovu spadol ☹ chudatko
ale zrejme sa fakt rozhodol,ze sa sam poprechadza 😅 mozno co nevidiet bude cupitat 😵

soska tak ty tu mas rodicov?teda tu?...myslela som tam v Uk
takze sa Marco asi nenudi 🙂 a ty aspon vies ,ze je onho dobre postarane 😉

kati super,ze pomahas pobalit veci aby muzik nemal vela
ten moj mal toho viac nez dost,kedze my sme ani len v plane nemali tak skoro odist 😅
a vidis ja by som uz mala davno pisat s bystricankami a namiesto toho stale pisem sem 😕
ale uz my to neda nenapisat alebo si neprecitat co kocky pisu

inak nas Christian ma konecne vonku aj 4 stolicku tak len pevne dufam,ze aspon na 2tyzdne budeme mat so zubami pokoj 😔
ozaj a ake tam mate pocasie?lebo tu uz druhy den leje ☹ a vacsinou co je v uk neskor pride aj sem

pekny vecer 😵

soska
21. máj 2008

ahojte krasotinky!

ako sa mavate?

ja som sa dnes dobre vyspinkala, lebo unavena som sla spat uz o 8.30 a nasi mali v ich izbe Marca😉
Ked spi u nas, tak spi hrozne 😠 tak sa nevyspime... 😒

Lufi, 4 stolicky??? To je sila! My este nestolickujeme... 😉

Tu je pekne, ale chladno a v nedelu sa ma zase pokazit na dazd😢

Zuzi, porad nejake vyety pre nasich, sa mi zda, ze uz vsetko videli, tak neviem, kam ich zobrat. 😔

soska
21. máj 2008

tak dnes tu nikto nie je?

co porabate vsetky?

cakam, ze mu tu niekto spestri den a nic 😕 ☹

ekira
21. máj 2008

soni ja som tu 😀
je tak krasne vonku,tak som pokosila travicku aj nejaku tu zelinu povytrhala atd...
dneska si neni v robotke?

jajaalf
21. máj 2008

ahojte

tak uz mame po malovke 😀 konecne poriadok ak neratam hracky vsade 😅

lufi chris ma uz 4 stolicky?chudatko urcite ho to muselo boliet a kolko ma uz zubkou?

lara1znk
21. máj 2008

ahojte babky,

soska ja by som ti poradila vylety ale to je pre vas asi daleko, nieco nasim smerom 😎
ako dlho vasi ostavaju? aspon mas babysiterov pre Marca ked si v praci
a co tie langose? pochutili ste si? aj moj guy ich uplne zboznuje

jajka, tak ako Christianko, uz mu ide lozenie lepsie? chudatko male, dufam ze sa velmi neudrel
nas maly spadol z postele tusim predvcerom, hrozne to bolo 😢

zacal sa nam pekne staviat na nozicky, konecne nas lenivcek maly a velmi sa mu to paci ale stale na tie spicky, no nas maly baletak 😀
a pritom choditko sme vobec nemali, musim kupit topanocky nech sa nauci postavit sa poriadne

lufi, tak vy uz ste riadne zubati, co? tie nase deticky si tolko vytrpia pre tie zubky
ja sa uz teraz hrozim stoliciek, ked to bude take ako doteraz tak sa fakt netesim

lufi, a ako ste si zvykli doma? v pohode? vy byvate s vasimi? iste si rada ze si na Slovensku s rodinkou a tak, nie?
mozno sa aj nam podari stretnut niekedy v BB, mame tam dost rodiny, stale sme ich neboli pozriet s malym tak snad v lete sa vyberieme
kde to tam byvas?

a katka uz zacinaju balit? no tak to bude fuska, co? po tolkych rokoch v Uk sa pobalit domov

idem varit veceru a urobit si dalsie kvetinace do zahrady

s bludi sa nam nepodarilo stretnut tento tyzden, ale utorok uz mame isty tak potom budu aj fotky brusinka

pekny vecer kocky

zuzula
21. máj 2008

ahojte kocky 😵 dnes sme sa cely den flakali, boli sme v meste pokupovat darceky pre Adamkovych kamosov na SK...takze som bola pekne vystavena lebo Adamko by stale len behal a behal 🙂 aspon sa stara mamine o kondicku - je to moj osobny trener nedovoli mi ani chvilu si sadnut 😅

Soni tak super ze si sa vyspala 😉 , ked Marco spi s vasimi v 1 izbe tak sa nebudi? lebo moja mama skusila 1 noc spat v Adamkovej izbe ale jemu to vadilo a stale sa budil. uz si asi zvykol ze spinkava sam 🙂 takze mamca spavala cely cas v obyvacke na roztahovacom gauci. 😅

tie vylety...take jednodnove uz asi vsetko videli co je tu na okoli, pravda? Windsor, Henley, Oxford, Winchester...posli ich k nam do Readingu na nakupy 😀 ...alebo do Legolandu 😀 ine ma nenapada..
co mate na plane na vikend?

Jaji tak malujete...joj to si viem predstavit co je s tym roboty...ale aspon budete mat pekny bytik 😉
mrzi ma ze ma Kiko same zranenia...ale my sme na tom podobne, vcera tak tresol ze az urval tu ochrannu gumu co mame na rohu stolika, az mi az zle prislo ale nastastie ln chvilu poreval, otriasol sa a bolo dobre 🙂

eki ahojky, tak ste si uzili SK, parada ze ste mali aj vylet a kopu dobreho jedla 😉 ja s Adamkom letim v nedelu uz sa tiez tesime 😵

Kati tak ty veselo balis, uz sa vam to krati ja si to neviem vobec predstavit taky pocit ze ist natrvalo na SK...na jednej strane by to bolo super byt stale blizko pri rodine na druhej strane si ten kazdodenny zivot na SK akosi neviem predstavit... som zvedava ako sa zabyvate 🙂

lufi ahoj, pytas neskoro uz nie sme infekcni 😀 ale pred par dnami by sme vas bez problemov nakazili 😀 😀
no teda vy uz mate vsetky zuby ci nie? ci najprv idu stolicky az potom ocne? my mame uz dost dlho 8 zubkov a odvtedy nic...ale nestazujem sa nechybaju nam 😅

lari no ty si teda aktivna ze posilovna take nieco mne nehrozi 😅 ale ako som pisala vyssie Adamcek ma poprehana viac ako treadmill 😀
a na Desperate Housewifes sme namotani aj my s muzikom 😉

zuzula
21. máj 2008

lari ahoj 😉 vidim ze sa nam obidvom podarilo pekne eseje napisat 😀 😀 kocky budu mat co cita 😀

a spickuju asi vsetky deticky ked zacnu robit prve krociky ono sa to samo upravi 🙂

kamilecka
21. máj 2008

Ahojteeeeee 🙂 ako sa mate?

Larika akurat som pozrela fotecky,panecky Chris je uz velky chlapcek.Raidne vyrastol a zmenil sa.Dufam,inak ze sa vam dari dobre 🙂 Citat sa mi to tu nechce tak ani neviem co je nove.

Zuzulka ty chces provokovat s tymi fotkami pred Oracle,spominam na super shopping ☹ hned by som sa trochu pominat 😀 😀 😀 😀

kamilecka
21. máj 2008

Aaa zabudla som,este som chcela pozdravit Bybi a Zarku a Vilkukatku s Adelkou riadne paradnice z vas rastu 🙂

lara1znk
21. máj 2008

zuzi, vazne? lebo ja v okoli nepoznam ziadne deticky co by sa stavali na spicky, my sme vynimka
no zajtra tak ci tak kupime topanocky a uvidime ci pomozu

veru riadne sme sa rozpisali 😀

ahoj kamilka, ako sa vam dari? ja som si tiez tento tyzden pozerala tvoj albumik
Davidko je velky chlapisko, aki su zlati s ocinom na tej vecernej prechadzke 😉

jajaalf
21. máj 2008

fuha vas baby precitat 😀 😀 😀 😀

kiko lozi o 106 ani sa nezastavi kde moze sa postavi a ide 😀 😀 len aby sa bolo coho drzat.telku nam vypina a zapina a rehoce sa na tom 😀 😀 😀 😀 a mamina snim hlavne ked tato chce kukat ten svoj sport 😀 😀

dnes vecer sa mi konecne kika podarilo okupat vo vani..povedala som si ze skusim ,ved uz dlho sa nekupal vo vani,lebo sme sa vratili k vanicke napustila som vodu aby o tom nevedel,vyzliekla som ho a sup do vane ..dala som mu tam hracky a abol klud trosku pozeral zo zaciatku ale bol ok.plakal az ked som ho vytiahla nechcel ist von 😅

lari uz sa tesime na foto bludicky a hlavne ju pozdravuj a este pracuje ci je doma?

kamilecka
21. máj 2008

Larika dakujeme 🙂 Ked ti uz Chris robi prve krociky hoc aj za rucku tak skus kupit pevne topanocky.Ked chodi po spickach to nevadi,to prejde.

lufia
21. máj 2008

ahojky

no veru lari,zuzi pekne ste sa rozpisali 🙂 ale zmakla som to 😝

lari no zvykame si aj ked som stastna ze som na SK ale predsa dlho sme byvali mimo slovenska tak je to take cudne...
uz len ked idem na nakup tak mne sa tu vsetko zda straaasne drahe 😀 😀 som zvyknuta na libri ved ked tam das v obchode za nakup 80 tak je to nic 😅 a tu staci ze platim 3 tisicky a som cela chora 😀 😀
a byvame zatial u nasich je nam tu fajn ale svoje je svoje tak dufam,ze sa nam coskoro podari cosi vlastne
a bolo by perfis kebyze sa stretneme 🙂 ja by som bola veelmi rada 😵

kedze nebudem na stretku u sosky tak by som vas aspon rada na Sk postretavala 😵

zuzi no neviem ci nam idu zubky pekne po poriadku tak ako maju ale ocne zatial stale nemame ale ani nechceme 😀
stolicky teda aspon nam dali trosku zabrat aj ked nastastie ziadne horucky,hnacky neboli ale tych prebdenych nociiii 😔

jaji no zatial ma Chris 12 zubov a len pevne dufam,ze aspon daky cas to tak aj zostane

ozaj lari ktym spickam...to nic nieje nam Christian sice nikdy nestupal na spicky ale ako zuzka pise vela deticiek tak na zaciatku dostupuje ze len na spicky...ale ked das drobcovi topanocky tak sa nauci stupat na celu nozku 😵

soska
22. máj 2008

pekne ranko!

tak dnes je krasne, ja robim z domu, neviem, ci toho vela narobim 😀 nasi vyrazili do Londyna dnes sami, Cliff ich isiel prave odviest na metro, potom si tu budeme bacovat my😉

Lari, aj nas Marcos a staval najskor na spicky, ale uz to nerobi, podla mna sa to aj vam rychlo upravi😉

Zuzi, aj s nasimi sa mi zda, ze sa Marco budi, presne ako hovoris, aj on si uz zvykol pekne spat len sam v izbe. Dnes spal opat u nas v izbe, ja som sa zase nevyspala, stale sa vrtel, stonal, ochkal, no sila 😝 😀

My sme dostali taku ponuku, posilovnu skoro zadarmo, tak aj nas ocino sa do nej vcera zahlasil, mne sa moc nepacila, lebo nema ziadne classes, tak ja budem asi chodit do inej, ked bude casu 😀

Nas Marcino zacal trochu konecne aj sam stat bez pomoci a konecne chodi aj za jednu ruku nielen za dve, tak babka s dedkom ho pekne ucia, po dni je unaveny ako konik, tak sa smejem 😀 Som zvedava, kedy sa rozhodne sam pochodovat😉

zuzula
22. máj 2008

bre ranko 🙂 moj krpcek dnes prespal prvu noc bez zobudenia od 19.45 - 6.45 😵 😵 😵 😵 😵
konecne mozem zapisat do knizky lebo uz len tato jedina kolonka mi tam chybala 😅
ale kedze ideme na tyzden na SK tak viem ze to nebude mat dlhe trvanie...ale aj tak ma to potesilo 😅

Soni este ma napadlo - boli uz vasi v Kew Gardens? to su super botanicke zahrady na kraji Londyna, nam sa tam velmi pacilo, nekonecne prechadzky, aj s kocikom je to super 🙂 a pre Marca su tam kacicky, labutky atd.

lufi veru aj mne sa zda na SK draho a hlavne oblecenie pre deticky - hrozny vyber a vysoke ceny 😒
a ja som buduci tyzden v Trencine takze ak si chces spravit vylet tak sa budem tesit 😵

no vidim ze Kiko aj Marco za chvilu sami bezkaju 🙂 maminy teste sa!!! 😀

soska
22. máj 2008

cau zuzi, ty si dnes v praci, co?

js to flakam a budem citat materialy po veceroch. Nejako nemam moralku, kedze sa nic poriadne nedeje a nie sme v office busy, sef ma momentalne podobny pristup a nejako sa nejde pretrhnut, aby ma zaucal... 😕 no, co, nejako sa nestazujem 😉

bybi
autor
22. máj 2008

Caute kocky 🙂 Nejako mam pomenej casu v poslednej dobe, Zarka je strasne ziva, este ze sa aspon chvilku dokaze zabavit aj sama. 🙂

Tu je jedno videjko z dnesneho rana, az teraz o 11-tej konecne zaspala, tak dufam ze bude aspon dlho spat 😅

https://www.youtube.com/watch?v=2p1898ea4jk
jajaalf
22. máj 2008

ahojte

tak dnes ma mamina 30rokov 😀 😵 mali sme ist do restiky ale muza zavolali do prace skoda ale oslavime to spolu z kikovymi narodkami..

zuzi veru uz sa tesim kedy zacne behat a ja za nim uz teraz ho nemozem udrzat 😅

bybi
autor
22. máj 2008

jaji, vsetko najlepsie 😵 😵 😵 skoda ze sa tu neda poslat kvetinka a torta ako na skype 😅 alebo poharik? 😅 😀 😝

jajaalf
22. máj 2008

bybi dik--neva aj tAkto potesi 😵

vilkakatka
22. máj 2008

Ahojte 😉

Aj my sme vcera minali a uzivala som si asi posledny shopping v Anglicku ☹ ... ale neberiem to az tak tragicky, ved snad sa nam tu na nakupy este podari ubziknut 🙂
Pekne pokracujem v baleni ... pomaly budeme mat v skriniach (teda v tej poslednej, lebo skoro vsetko som uz rozsrobovala 😅 ) len par ponoziek a jedny rifle 😝. Najhorsie to je z knihami ... mame ich tolko (hlavne manzelik o kucharcine)

Zuzka, aj ja mam z toho stahovania na SVK zmiesane pocity, ale snazim sa mysliet pozitivne ... a snad to bude OK 😵 A nikde nie je povedane, ze na SVK uz ostaneme 😝 ... len momentalne musime par veci rozbehnut a uvidi sa 😉

Bybus, Zarka je zlatucka ... je z nej poriadna bojovnicka a po neuspechu sa nevzdava 🙂

Jajka ... vsetko naj naj naj ... hlavne nech ta tvoji dvaja muzi posluchaju 😵 😵 😵

zuzula
22. máj 2008

jaji vsetko naj naj naj, zdravicko stasticko a kopec lasky od tvojich dvoch chlapcov 😵 😵 😵 a pekne si pripi aj za nas vsetky tu v teme...to ale budes poriadne opitucka 😉

bybi neda sa mi kuknut v praci Big Brother sleduje 😀 pozriem si video z domu. dufam ze uz sa citis lepsie!

soska to mas super ze ti za to platia a nemusis sa pretrhnut 😉 ja si dnes chcem co najviac porobit ked mam tyzden dovcu, tak som Petovi nakazala ist pre krpca do skolky. on bude mat tyzden dovolenku od nas dvoch tak nech sa teraz stara 😅

bybi
autor
22. máj 2008

Kati, nezavidim ti to balenie, ja som tiez uz zacala. Zbalila som dnes jednu skrinu a mala som dost 😅 😝

Zuzi, uz mi je ovela lepsie, dakujem ze na mna myslis 😵

zandvliet
22. máj 2008

Tak som sa narodila volam sa Lesanka Yvonne a narodila som sa 10.maja 2008 o 02:04 hod.
Narodila som sa v Nieuwegein v Holandsku mojej mamke Jarka Takacova a ockovy Huub Zandvliet.Moja mamka je tu na fore pod nickom zandvliet...Ak su tu aj ine deticky blizko nas alebo v okoli Utrechtu ci hoc aj dalej ozvyte sa mi...zdravy vas Lesanka 😉

jajaalf
22. máj 2008

zandvliet gratulujem k malickej 😵 😵

lara1znk
23. máj 2008

jajka, vsetko naj naj naj, dufam ze si mala suprovy den a ze chlapi ti pripravili nejake pekne prekvapko 🙂

kati, nesmut, ved do UK pridete na dovolenku a doma si urcite rychlo zvyknete,

kocky, vcera sme kupili prve topanocky a hned je to statie na nozkach lepsie,
a to mate pravdu ze shopping na SK nie je nic moc, aj nasi radsej nakupuju malemu veci tu, lebo u nas ten vyber je dost slaby a tiez sa to tu lepsie oplati

zuzi, gratulujem k prvej prespatej noci, my sme taku uz mali ale datum som si nezapamatala 😀 , tiez mi to treba dat do knizky, ale ja tak zaostavam, musim si uz raz sadnut na to a doplnit si to, zatial si to aspon znacim do kalendara vsetky tie vynimocne udalosti

bybi, vy sa tento vikend stahujete?

ozaj baby a co to stretko? uz ste nieco dohodli? kedy asi sa to planuje?

bybi
autor
23. máj 2008

Dobre ranko 🙂

Lari nie, vo stvrtok ideme po kluce, ale asi sa este stahovat buduci vikend nebudeme, pojdeme tak, chceme vymalovat jednu izbu, lebo je strasne tmava a potom ten dalsi vikend sa budeme stahovat. Vooobec sa na to netesim, ale tesim sa, ked uz budeme prestahovani 🙂 A 20. juna mi pride segra 😵 😵 😵

zuzula
23. máj 2008

ahojte kocky. tak az teraz mi krpec zaspava a to je hore od 7.20! 😅 boli sme na spievani a ked sme prisli domov on sa chcel este hrat takze asi pomaly smerujeme uz len ktomu 1 spanku cez obed. aj vcera v skolke spal 2 hodinky na obed a potom uz nic. joj sladke zlate casy ked mi spaval kazde 2 hodky 😀

lari my so Soskou o tom stale rozpravame ze sa vsetky stretneme a urobime u nich doma BBQ a planovali sme jun ale jun je uz pomaly tu a my stale ziadne konkretne plany 😀
asi by mala Soni napisat ktore vikendy maju oni volne a potom snad nejako vyberieme datum ktori vacsine vyhovuje 😉
bolo by to ale super keby sa nam to ozaj podarilo, nie??? 😵 😵