Slovensky v zahraničí 2

bybi
26. apr 2008

Dobre ranko kocky. Kedze nam nasu staru temu zavreli, tak otvaram novu a zaroven vas vitam 😀 😀 😀

My sme dnes boli hore len raz, odkedy papa aspon trosku prikrmu, ovela lepsie spinkame 😵

Dnes vyzera byt krasne, tak sa urcite niekde vyberieme. Pekny den vsetkym 🙂

soska
26. aug 2008

tak dnes som dala marca na nocnicek teraz druhy krat, rano nic, teraz poobede tam sedel 10 minut a nic a ked uz som ho obliekla hadajte co? zavana to tu hovienkom! 😀 😀 😀

ninuska
26. aug 2008

cavesko babule
jej soska tak to je sranda 😀 tak ho davaj zatial len raz za den ked vies priblizne asi by mohol len ho velmi nesil aby si to nezneprijemnil - moja kamoska to tiez nechala na syna a on ked mal rok a pol tak sam nechcel uz do plienky kakat - vraj u chlapcov je to o trosku neskorsie stym nocnickom a to mi uz povedalo nespocetne vela maminiek

ja som dneska hotova nasa fifi sa prekonava v behani a lozeni z gauca na zem a opacne a uz nam lozi prec z manzelskej postele sme ju nasli rano behat po hornom poschodi velice sa tomu tesila nanosila vsetky ciste plienky z kupelne knam do spalne mala vela roboty uz od rana 🙄

takze ja asi tiez pojdem na to slovensko ked to vase dietky tak super prezili ved co poplakat si trosku moze ved aj tak uz viem ze potom je v pohode hlavne ked tam v tych jasliach maju super stare obrovske kociky 😀

lara1znk
26. aug 2008

soska, pozor na tie okna, nasich svagrovcov tak uz dvakrat vykradli, cez kuchynske okno cez zahrady preliezli a to museli ist cez viac zahrad ale oplatilo sa im 😒
moj nastastie na to dava velky pozor ale keby to bolo na mne tak ja vecne nechavam okna otvorene,d vere nezamknute 😔

nas christian ma tiez uz svoje gesta a slovicka, je taky zlaty,
ked sa mu lopta zakotula pod gauc tak hned rozhodi rucickami a koze kde je lopta a silou mocou sa snazi plazit pod gauc a vytiahnut ju, niekedy sa mu aj podari ked je blizko

a uz pekne ukazuje kde je nos, kde je pusa, kde je oko 😵

a s tym potty treningom sa netrap soni, my co mame chlapcekov si asi este pockame 😀
nas sa sice sem tam vycika na zachod ale kaka sa mu rozhodne lepsie do plienok 😅

ninuska
26. aug 2008

lari to stou loptou robi aj sofia - lahne si na zem a zacne sa cudovat ze kde je ta lopta a co teraz 😀 - a strasne sa zachadza od smiechu ked ju ocko vybera lebo vies otecko je pritlsty atd. ved to poznas tak take zvuky co vidava ju velice rozosmievaju 😀

lara1znk
26. aug 2008

ahoj ninus,

a kedy to zacinate naostro? uz buduci tyzden?

ninuska
26. aug 2008

nooo asi hej si myslim - ved vidis ze si tam chodi ako na terapiu 😀
ved uz zajtra bude do obeda aj jest jej daju teda skusia ked nespapa tak ja jej to dam potom sama .....

lara1znk
26. aug 2008

ona je dobry jedak podla toho co pises, o nu sa nebojim 😅

soska
26. aug 2008

no ved babule, ja ho davam presne vtedy, ked zvycajne kakava😉 a on takto so mnou zatoci 😀

ale lari, kupili sme dnes vase kakatko na zachodik, tak skusime 😀

lara1znk
26. aug 2008

tak vela zdaru soska, potom nam zreferuj ako vam to ide 😉

soska
26. aug 2008

tak som ho tam pred kupanim posadila, aj si posedel, ale ziaden vysledok zatial 😒 😅 no neva, ved odskusame vselico, nech sa pomaly uci😉

briketa
26. aug 2008

Ahojte kocky, prepacte za take votrenie... Lara1znk Ty si v Birminghame? Chodievame tam, moj manzel je odtial 🙂

zuzula
26. aug 2008

Ahojte kocky 🙂 tak som sa konecne dostala si sadnut Adam bol dnes vecer nejaky hyperaktivny nechcel spat len sa nam liskal aby mohol byt hore. 😅
Soni to je sranda s tym nocnickom, ale aspon ti tam Marco sedi...teraz vecer uz v pyzame zrazu Adamko ukazal na plienky a hned na nocnik, tak som sa ho pytala ci cikal, ze ano...ale posadit sa uz nechcel...ved naco ked uz cikal...no snad niekedy povie aj PRED ze mu treba 😅
a s sym casakom presne ak pises, ja som si Primu uz zopar mesiacov nekupila a teraz v nedelu som rozmyslala ci mam kupit Primu ci M&B ale ulakomila som sa na musli tycinku co bola pribalena k Prime...a vnutri nas Adam 😀

Ninus zlata Sofinka, chcela ti poupratovat plienocky 🙂 vidis na to je dobra postielka s mriezkami ze ti dieta rano nevstane kedy sa mu zachce ale az ked ho vyberies 😉 musite si zavierat dvere na spalni. a so skolkou sa neboj 🙂 takym aktivnym detom ako mame my vraj kolektiv len prospieva maju sa kde vyburit a vyblaznit...ale zase nemozem povedat ze po dni v skolke je Adamko kludny, dnes prave naopak 😅
a inokedy vyvadza taketo nieco:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

super ze vam uz deticky zacinaju rozpravat co chcu 🙂 , je to krasne.
nam sa repertoar slovicok kazdu chvilu o nieco rozsiri, velmi casto povie Adamko prvu slabiku slova co chce povedat, dnes ma nove "co" (s makcenom) ako cokolada... 😀 daddy ho pekne uci...

briketa, a ty si odkial? 🙂

pekny vecer a dobru nocku!

briketa
26. aug 2008

Zuzi, zijeme na pobrezi v Kalifornii (www.santabarbaraca.com) Moj muz nemohol to pocasie v UK...

lara1znk
27. aug 2008

ahoj briketa, tak ty mas Anglicana muzika z Birminghamu?
a ako casto sem chodite? aj moj sa neustale stazuje na to pocasie a jedneho dna sa planujeme prestahovat na SK

ninuska
27. aug 2008

ahojte babule vitaj briketa

tak dnesny jaslickarsky suuhrn - fifi klasika hodila si slofika a potom sa na to vsetko ako povedala pani ucitelka"nabastila" zjedla aj polievku aj druhe - no a aj sa hrala z hrackami - maminka zvladla cestu tam aj spat aj som sice s problemamy ale predsa zaparkovala - ja si myslim ze toho mojho jaslickarcenia uz stacilo asi je to moj posledny jaslovy blok 😀

zuzula
27. aug 2008

Briketa ani sa tvojmu muzovi nedivim ze vymenil Birmingham za Santa Barbaru 🙂 kalifornske pocasie by som brala aj ja, len ta vzdialenost od domova ma odradza...ako sa vam tam byva? maly sa narodil tiez v CA?

ninus vidis, krasne ste to obe zvladli, Ninka skolku a ty soferovanie a parkovanie...chce to len zyk, aj jedno aj druhe 🙂 kedy sa chystas na SK?

my mame za sebou stretavkovy den, doobeda jedno stretko na Baby Bounce session, teraz poobede dalsie v parku. Adam mi odkvacol v aute tak idem vyuzit chvlu volna a uvarit na veceru chili 🙂

tento tyzden je super, kazdy druhy den volno, ako to rychlo ubieha... 🙂

lara1znk
27. aug 2008

no super ninus, ja som ti vravela ze o fifi sa nebojim co sa jedenia tyka 😅 😉
a len trenuj jazdenie a bude tu kazdym razom lepsie, ja som tiez zacinala ako tehula, vlastne sme zacinali spolu, nie? a teraz sa uz citim ako proficka, teda takmer 😀

my sme dnes mali rande s daddym v centre, chystali sme sa aj nakupovat ale vsade bolo tooolko ludi ze nas to odradilo
mame dalsi zubok! 🙂 tak snad nase vecerne trampoty so spanim skoncili, dufam!

zajtra sa chystame pozriet bludi s bruskom a dankom 😅

bybi
autor
28. aug 2008

Caute kocky, ako sa vsetky mate?

My sme v poslednom case dooost busy, tak ani na comp nemam cas a ani sa mi nechce ked pridem domov, ked cely den donho cumim v praci 🙂

Lari, k tomu snu, zatial sa nic nechysta 😉

Zarka uz v skolke vobec rano neplacka, prideme tam, ona ide na ruky k jednej z vychovavateliaek, usmeje sa na mna, dam jej pusu, ona mi da papa a idem a ona sa uz venuje skolkarskym aktivitam 😀 Docela rychlo si zvykla 😵

ninuska
28. aug 2008

cavte babule
krasny augustovy dnik sme mali ale uz to vonalo jesenou trochu celkom sa uz tesim hlavne na "november" chich 😀

bybi zarka je nas vzor ja ked som citala ze ju davas do jasliciek tak som potom vazne zacala uvazovat ze skusime aj my takze dufam ze aj u nas to raz tak bude ze jej budem moct dat na rozlucku boztek zatial len zdrham aby si to velmi neuvedomovala 😅

zuzula
29. aug 2008

dobre ranko 🙂 tak uz je piatok, fakt tento tyzden preletel. v robote mam kopec roboty tak to rychlo ujde a tie dni doma s Adamkom ani nevravim. dnes by sme mali ist k Soske do High Wycombe, u sa tesime aj na nu aj na Marca 😉

Lari ako sa ma Bludi, v kolkom tt uz je? my mame prvu tehulku v nasej NCT group, sice neplanovane ale su radi, akurat ona trosku stresuje ako zvladne 2 under 2's 😅 ++++
9 😅 9+. a vraj je to cele trosku uvolnenejsie druhykrat, ze uz sa tolko nestresuje kvoli kazdemu pichnutiu ako pri prvom tehu.

sorry za tie extra pismenka, Adamcek vas chcel pozdravit 😅

soska
29. aug 2008

Ahojte babulky,
tak sa hlasim aj ja. Dneska sme tu mali Adamka a Zuzku, Zuzka ma sprdla, ze malo pisem 😉 , tak sa musim polepsit. Niekedy som nejaka leniva, precitam si vas a ked nemam co povedat, tak sa mi nechce ani napisat 😔
Ale mali sme teda pekny dnik. Drobci sa vyjasili aj u nas vonku, potom sme boli aj na ihrisku- no to bola pre nich radost. Su taki odlisni a obaja podareni svojim sposobom, je sranda ich pozorovat 🙂 😵

Inac my sa mame fajnovo. Zajtra sa chystame na vyletik do Londyna, vraj ma byt pekne, tak hadam aj bude. A v nedelu isto tiez nieco vymyslime😉

Lari, daj vediet, ako sa maju bludickovci😉

A Bybi, v dobrom ti zavidim, ako super si Zarka zvykla, isto je to aj tym, ze je ta skolka taka skvela, len tak dalej 😵 🙂

bybi
autor
30. aug 2008

Dobre ranko kocky 🙂

Ja som sem teraz rychlo skocila, kym este Zarka spi, lebo potom sa sem uz asi nedostanem. Neviem ci si spominate, ze som vam pisala, ze sme boli minuly piatok u GP a bolo to o nicom. Tak sme tam vcera boli znovu, lebo som mala pocit, ze sa to skor zhorsuje ako zlepsuje. Nostek uz nema taky plny, ale ma strasne kasel. Kupila som jej aj sirup a nic nepomohlo. Tak som isla za GP a Zarka ma antibiotika. Som trochu nastvana, ze to vtedy asi dost podcenil, lebo som mu povedala, ze je taka uz 2 tyzdne, na druhej strane som rada, ze som tam isla. A snad jej to teraz uz rychlo prejde. Pozeral jej aj hrdlo, ze ho ma cervene, chudatko moje. A ma chest infection, chrapci jak stary chlap, co vyfajci 3 skatulky denne.

Inak sa mame dobre, ja mam v utorok zubara a v stredu som objednana do specsavers na sight test, dost ma v poslednej dobe boli hlava a myslim ze to je z oci. dakedy mi oci tlacia az na mozog a to dost boli 😀 Asi aj z toho, ze cely den v praci cumim do pocitaca. Tak radsej idem, ak by som nahodou potrebovala okuliare.

mojmu sa konecne prestahovala firma sem, tak uz to ma blizko. Ale zatial im nic nefunguje, tak kazdy den robia nadcasy. za tento tyzden ma skoro 20 hodin, tak som ho moc nevidela. Zarka sa zobudila, utekam...

lara1znk
30. aug 2008

ahojte holky,

bybi zarke skore uzdravenie, dufam ze antibiotika jej rychlo zaberu
a je to super ze si tak rychlo zvykla na skolku 🙂

ja som akurat vcera bola s kamoskou a jej mala si nie a nie zvyknut, velmi tazko to znasa, rano ju vraj od mamy musia vyslovene odtrhnut a cez den vraj pozera na dvere a ked sa otvoria tak caka mama a casto placka.
Ja by som to asi nezvladla.

zuzi, tak ste zacali druhe kolo v NCT aj ked neplanovane 😅
u nas sa jedna dvojica uz snazia vo velkom, ostatni zatial cusia 😅

super ze sa zase videli so soskou, aj ja by som vas uz rada zase videla, dufam ze este dame nejake stretko do vianoc

bludickovci sa maju dobre, danka je v 32tt, brusko ma trosku vacsie ako s dankom,
ma nizko placentu ako som mala ja tak jej hrozi cisarak, ale este jej to skontroluju na scane coskoro a potom sa uvidi
dokonca danka ma aj pruh ☹ tak to budu riesit asi az po porode
inak sa maju dobre, danko je velmi zlaty, uz taky rozumny chlapcek 🙂

pekny vikend kocky

my ideme dnes montovat novu umyvacku, stara sa nam pokazila a skoro mesiac sme sa trapili takto bez nej tak sa tesim zase na ten komfort 😅

predstavte si ze nas christian ma nozicku sirsiu ako H co je najsirsia sirka v Clarks tak som zvedava co s nim podnikneme, este tu mame start rite shoes, no ti su v selfridtges takze si viem predstavit tie ceny 😕 , ale na vyber nemame

lara1znk
30. aug 2008

boze, stale nejake chyby porobim 😀

kocky, este mi prosim vas poradte kde ste si davali robit kalendare minule vianoce, ja by som to zase chcela ako darcek hlavne pre nasich
ja som objednala u jednej slovenskej firmy a nebola som velmi spokojna
diky

soska
30. aug 2008

ahojte!

Bybi, Zarke skore uzdravenie. Ten kasel je hruza, vsak? Nas Marco, ked tak kaslieval, tak mi az srdce pukalo 😨 Nastastie to uz dlho nemal, klop klop klop😉
Bybi, to bolenie hlavy mozes mat z toho, ze si zrazu takto zmenila 'situaciu'. A pozeras stale do pc. ☹ Ja sice mam dioptrie (nosim sosovky), a tiez som mavala obdobie, ze ma hrozitansky bolela hlava, som si myslela, ze uz mam slabe ale nebolo to v tom. takisto mam kamosku, co teraz takto bola kvoli bolesti hlave u ocnej a nakoniec ma zrak perfektny. Tak drim palce aj tebe! Aby ten bolehlav rychlo presiel a nemusela si okuliare...

jej, chudatko bludicka- este aj pruh? no snad im to dobre dopadne a porodi v pohodicke😉

Lari, ja som par krat davala robit kalendare vo www.photobox.co.uk a bola som vzdy spokojna. Velmi spokojna 🙂
Good luck s umyvackou😉 Ani ja si to uz neviem ani predstavit, dokola umyvat riady, niekedy sa mi vela zda len to tam naukladat😉 Som rada, ze sa nam zmestila a mame takyto komfort😉

Mne Marco spi, uz som mu navarila. Potom sa napapame a vyrazame do Londyna na stretko s kolegynkou😉
Papa

zuzula
30. aug 2008

ludia, nas Adam sa premenil na Sipkovu Ruzenku...uz spi 2h 20m 😲 😲 😲 o druhej sme mali byt u kamosky na BD party jej synceka a milostivy stale chrni!! 😀 to sa nam este nestalo, som zvedava ci je to jednorazova zalezitost alebo sa z toho stane pravidlo...

Soni, chcela som ti vcera napisat ale som nestihala, mali sme sa perfektne, dakujeme za pekny dnik, langose boli mnamky a som moc rada ze sme sa videli. 🙂
Marco je zlatucky, poriadny macko oproti Adamkovi ale zacina aj z neho byt betar ako sa rozbehal 😉

Lari, ja som za stretko vsetkymi 10-imi, rozmyslala som uz aj ze kde, kludne moze byt Birminham teraz alebo niekde na polceste aj s ubytkom 😅 ze by sme si mohli vecer posediet, nemate nejake napady? alebo v Londyne ma byt ta Beby show...ale zase neviem ci tam by sme sa mali kde usadit a kecat...

Bybi, Zaruske zelame skore uzdravenie, my sme tak mali kasel predtym ako sme isli domov na dovcu, tak sme na SK skocili k Dr a sirup co nam predpisal tak pomohol...ale bohuzial neviem nazov 😔
aj ja chcem ist na ocnu prehliadku, nosim sice sosovky ale niekedy po celom dni v office ma palia oci, je to svina tie pocitace...

no idem krpca zobudit, aj tak prideme neskoro ale nech nam aspon nejaky cake zvysi... 😀
pekny vikend babulky! 🙂

zuzula
30. aug 2008

Lari, ja som davala robi kalendare cez Jessopps (online cez ich Snapfish service) a boli super. 🙂
A Danku pozdravuj ked s nou budes, ze nech sa nam este pride ukazat pred porodom 🙂

lara1znk
30. aug 2008

kocky, diky moc za tie tipy, hned si to aj zapisem, aby som uz s tym neotravovala do vianoc

stretko este premyslime, my sme chceli ist na baby show do Londyna tohto roku ale nakoniec som si ja bookla letenky s malym takze nic z toho
ale snad nieco ine nas napadne
my tu mame nemecke vianocne trhy stale od novembra tak mozno aj to by sa vam pozdavalo

este som vam chcela dat tip na skvely nakup v Sainsbury`s, maju 1/3 off zo vsetkych baby products tak sa oplati, od plienok az po beakers, no vsetko mozne

my ulozime maleho a ideme si opekat v zahrade, vinko sa nam uz chladi 😝

pekny vecer

soska
31. aug 2008

Cauko kocky!
Pekne uprsana nedela, co? Po tom, co vcera bolo tak krasne som sa tesila a ono sa to hned muselo pokazit. My sme boli v Kew Gardens, je tam krasne, odporucam (len na park dost drahe- £11, kamoska vsak ma membership a hostov zdarma 😀 ). Marco sa vyjasil na takom zaujimavom ihrisku pre deti, boli sme na zmrke a este sme si aj piknikovali. Potom sme boli zniceni ako kone. Marco mi zaspal v aute, a kedze bolo uz vyse 7, tak som ho len polospiaceho poutierala (z tolkych aktivit bol zafulany ako prasiatko😉, dala mliecko a potom doma chrnel az do rana 😀

Zuzi, tak stihli ste party?

Lari a vy ste mali BBQ? Bolo urcite super, co?

Stretko je dobry napad, ja som za hocico. Nejako sa dopravime kdekolvek a radi aj prespime 🙂 ak sa tak dohodneme😉

diamand
31. aug 2008

caute baby, tak aj ja sa hlasim po dlhej dobe, este stale sme na sk, ale uz v utorok letime spat, a uz sa aj tesim, stacilo dovolenkovania. Deticky sa maju super, Charly uz beha o 106, a keby ze ju pocujete aka je ukecana , uz ma 15 zubkov, tusim je vybehli vsetky naraz a nebolo to ani take hrozne. No idem si este uzit posledne dovolenkove minutky potom popisem viac. Dobru nocku a s dalsim stretkom suhlasim aj ja