Snažilkovanie od februára 2009. Kto plánuje začať?

nella1
25. sep 2008

Ahojte, tak ktora planujete zacat pracovat na babatku priblizne v tomto termine? 😀

kwatka
29. sep 2008

ahoj, my s manželom by sme chceli začať snažilkovať približne v tomto termíne, tak uvidím ako sa to bude vyvíjať, lebo približne v tom termíne teda niekedy začiatkom jari, by sme chceli začať stavať aj domček, na ktorý samozrejme musíme brať hyp.úver tak uvidím, ako to všetko zosúladime

zuzlyk
29. sep 2008

ahojte, kwatka, aj my mame doma podobnu situaciu ako vy 🙂 na jar zacneme mozno zo stavbou a aj so snazilkovanim,aby sme si to cez zimu mohli vychutnat obaja. Prve dieta bolo take neplanovane prekvapko,tak dufam, ze druhe uz bude jasne a samozrejme dievcatko 🙂 alebo chlapcek 🙂

kwatka
29. sep 2008

niejako zvlášť sa nato snažilkovanie pripravujete?

kwatka
29. sep 2008

myslím vyšetrenie u gynekologa, zdrava strava, chudnutie, priberanie atď...

kwatka
29. sep 2008

a čo kyselina listova?

zuzlyk
29. sep 2008

pojdem na vysetrenie az na jar a zo stravou si nejako nelamem hlavu, pri malom som teraz nieco pribrala,tak sa tesim,ze ked budem tehotna, tak budem mat dovod priberat 🙂 a kyselinu listovu jem teraz kvoli imunite, sice neviem, ci to zabere,ale su to jedine vitaminy,ktore mam doma.. a inak sa pripravujem len psychicky,ako to zvladem pri malom a celkovo ake bude toto tehu

kwatka
29. sep 2008

zuzlyk a ako bolo tvoje prve tehu?

zuzlyk
30. sep 2008

celkom v pohode, prve mesiace som ani nevedela, ze som tehotna,lebo som nevolnost pripisovala vselicomu inemu ako tehotenstvu, ved sme to vobec necakali a potom to uz islo tak nejako samo a az na konci som mala zle pecenove testy a z toho ma svrbelo cele telo, takze som si uz velmi zelala,aby sa maly narodil 🙂 ked som porodila,tak som povedala mojmu gynekologovi, ze ak ma ma aj pri druhom tehu takto svrbiet telo,tak ze druhe dieta nechcem,povedal,ze na to zabudnem a je to tak 🙂 uz si to moc nepamatam a velmi sa tesim az zase otehotniem.
kwatka,ty sa nejako pripravujes?

kwatka
2. okt 2008

zatiaľ sa nijako zvlašť nepripravuje, len som sa zaregistrovala do modrého konika a študujem tu také problematiky, ktoré sa týkajú tehotenstva a prípravy na tehotenstvo a tak, inak chystám sa ku gynekologičke, aby ma prehliadla, už som nebola na preventivke dobre 4 roky /hrúza ja viem/. ďaleej sa chystám si kúpiť ak kyselinu listovú (ale na to sa radšej ešte spýtam gynekologičky, že čo ona na to) takže žiadna veľká príprava. Ešte som niekde čítala, že je dobré piť aj alchymilkové čaje

kwatka
4. okt 2008

čo sa stalo? už sem nikto nechodí??? ☹

kojzarik
4. okt 2008

ahoj mozem sa k tebe pridat tiez som tu sama

zuzlyk
5. okt 2008

niekedy je lepsie sa nejako zvlast nepripravovat a nezatazovat psychiku, ved ono to raz U

zuzlyk
5. okt 2008

urcite pride 🙂

maly mi pomaha pisat,tak to tak aj vyzera 😀

kojzarik a vy tiez zacinate na jar?

kwatka
5. okt 2008

dnes sme boli s manželom na oslave menín mojej mamky a dala som si ako prípitok šampanské, potom takú fajnu hrušku-ako pálenku. Potom keď začneme snažilkovať, tak to na take dačo budem musieť zabudnúť. Nie že by mi to aj teraz chýbalo, ale budem musieť si dávať pozor čo zjem, vypijem a tak.

kwatka
5. okt 2008

kojzarik, vitaj medzi nami, zatiaľ nás tu nie je veľa, ale dúfam, že sa čoskoro rozrastieme

nella1
autor
5. okt 2008

jeej ahojte zienky tak predsa niekto ma blizko k tomuto terminu 🙂 pomalicky sa tesim ked pride uz ten spravny cas a budeme sa snazit s manzelikom o baby, snazim sa na to radsej este moc nemysliet aj ked sa to niekedy neda. v januari zacnem brat prve vitaminy baby plan a potom kyselinu listovu, inac sa snazime s manzelikom zdravo stravovat vela zeleninky a tak, moj drahy si zacal dokonca jest zinok v kapsulkach aby bolo vsetko co najlepsie 😀 uvidime 😉

nella1
autor
5. okt 2008

inac na vysetreni u gynekologa som uz bola a vsetko je oky nasla mi sice cistu na vajecniku ale ze je malinka a nie je to take zeby som sa mala obavat. tak som kludna. dala mi nejake vytaminy a lieky tak som si troska pojedla.

katkav
5. okt 2008

Ahojte kocky,
aj my sa k vam pridame od februara. Trosku sa snazim schudnut, cvicit, kyselinu listovu zacnem jest az v januari. Momentalne zijeme v zahranici, o 5 tyzdnov ideme na svadobnu cestu, takze na plane mame super oddych na dva tyzdne v Karibiku, v decembri sa vraciame na Slovensko, takze si budeme hladat pracu a mat ine starosti ale s manzelom sme si povedali, ze ten februar bude taky akurat. Navstevu gynekologicky odkladam na december, lebo tu su lekari dost neschopni mam taky pocit. 🙂

nella1
autor
6. okt 2008

ahojte 🙂 tak kto sa k nam este prida?

kwatka
6. okt 2008

dievčatá, kyselinu listovú dostanem v lekárni aj bez receptu? Mám si pýtať nejaký nejaký konkretný názov vitamínu alebo len kys.listovu?

nella1
autor
6. okt 2008

ahoj kwatka, staci ked si budes pytat kys.listovu vitamin, ja som nabehla tak, ze by som chcela baby plan vitaminky a ona ze potom mozem prejst z toho na kys. listovu aspon ten mesiac, dva uzivat predtym ako sa budeme snazit 😀

kwatka
10. okt 2008

ahojte, včera mi bol manžel kúpiť kyselinu listovú vitamín. Potom mi rozprával, že v lekárni sa ho lekárnička pýtala, že pre koho to je, on povedal, že pre manželku, a potom sa pýtala, či je manželka tehotná, a on že nie, a ona ale asi chce byť a samozrejme predala mu tie vitamíny. No keby som bola ja na jeho mieste, tak sa jej opýtam a čo vás je do toho! NO ale už kyselku mam doma, len neviem, kedy ju mam začať brať, veľmi tam to nie je vysvetlené. 1 mesiac pred snažilkovaním, alebo 2 alebo 3 mesiace. Poradí mi niektorá?

nella1
autor
10. okt 2008

kwatka, kludne ju zacni uzivat ten mesiac, dva niektore kocky aj 3 mes. pred snazilkovanim. ja budem ten mesiac, dva len ja zacnem s tym babyplanom a potom prejdem uz len na tu kys. listovu... uz aby to coskoro bolo 😉 nic sa nestane ked budes aj dlhsie.poznam kocky ktore ju zacali uzivat az ked boli tehu a nic sa nestalo. ide len o to ze my chceme byt niektore na to co najviac krasne pripravene 🙂

kwatka
10. okt 2008

nella1:prečo chceš začať najprv babyplanom?

nella1
autor
13. okt 2008

kwatka, ze babyplan ma vsetky vitaminky ktore tvoje telo potrebuje pred tehu a ma lepsie pripravene prostredie pre baby 🙂 aspon tak mi to vysvetlila p.doktorka. ale to neznamena ze zienky ktore to neuzivaju ze budu mat nieco zle to vobec nie! ale je dobre dat telu to co potrebuje pri planovani baby 🙂 ak je taka moznost urcite to budem chvilku uzivat mam 2 davky na 2mesiace a potom prejdem na tu kys. list. inac ze ten baby plan mozes aj uzivat pocas prveho trimestra tehu. myslim ze je to dobre a potom sa budem davkovat uz len kys. a prirodnymi vitaminami 😉

kwatka
14. okt 2008

ahojte, dnes som volala na gynekologiu, aby ma objednali na preventívnu prehliadku, a oni mali voľný termín až na január 2009. Týmto sa naše plány posúvajú, ešte pred snažilkovaním som chcela, aby ma gynekologička vyšetrila, či je všetko OK, aby sme mohli bez obav začať snažilkovať. Keď si pripočítam také 2-3 mesiace pred snažilkovaním brať kyselinu listovú, tak to vychádza, že začneme snažilkovať niekedy v marci-apríli.

kwatka
27. okt 2008

halo, kde ste? tu sa nikto neplánuje snažiť vo februári 2009?

orsulka
27. okt 2008

ahoj........ ja...teda my...sa pridavame...pocitam zaciatok cca januar februar......

otazka...kyselina listova????? na čo??? prečo???? ako??? a vsetko okolo toho??????

kwatka
27. okt 2008

ahoj, no kyselina listová, aby tvoje telo malo potrebné vitamíny pre zdravý vývin bábatka

orsulka
28. okt 2008

ja o tom počujem prvykrat, preto sa pytam...takže v pohode sa to dá kupiť v lekárni???? a kedže planujem ist na dalsie IVF niekedy januar, február......mohla by som to začať brať?????