Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

paskova
30. jún 2008

annika: este nie. Kazdi den cakam, ze ma kopne a stale nic. Kedze Natalku som porodila pred 8 rokmi moc si nepamatam, kedy by som mala citit pohyby. Ty si to kedy pocitila prvy krat?

annika
30. jún 2008

Ja dosť skoro, vieš tretie dieťa... Ale istá som bola až v 18.tt,aj som to nadiktovala dokimu, tak som mala termín 5 dní pred prvým termínom, čo je podľa ms.

bejca
30. jún 2008

ja som bola na amnio v 17tt a viem ze som citila iba take ako steklenie 😀 🙂 😵 a bolo to nadherne xixixixixi ale kopnutie az neskor 🙂 😵

tamita
30. jún 2008

No ahoj babule 🙂 ,
som tu ale dosť dlho nebola,možno aj tri týždne,tak ani neviem-či som vám písala,že som bola v nemocnici.Trošku mi začal povoľovať krček,nič hrozivé,ale Dr.sa rozhodol,že pre istotu preventívne zašijeme.Takže mi spravili cerclage a trochu som oddychovala.Vidím,že tu je zatiaľ kopec noviniek,Azzuzi je už dvojnásobnou maminou-zo srdiečka blahoželám,vám detičky krásne podrástli a máme kopec nových tehuliek-vitajte maminy 😅

paskova
30. jún 2008

Ja vlastne ani neviem co mam citi, ale dufam, ze ked to bude ono tak si to vsimnem. Ako citam na fore tak vacsina bab to pocitila medzi 18 a 22 tyzdnom. Takze tuzobne ocakavam. 🙂

tamita
30. jún 2008

neboj-určite si to všimneš,do 20.t je to fakt len také šteklenie-ako pohyb čriev,ale po 20-om už aj malé kopkanie,no tiež ešte nie každý deň.. 😉

bejca
30. jún 2008

ahoj Tamita 😉 som ta tu spominala ze ta akosi neni 😵 tak som rada ze si si oddychla a vsetko je oki a ze nam budes oismenkovat ako sa citite 🙂 uz sa tesime co nove a ako budeme ocakavat miminko xixixixixi

annika
1. júl 2008

Ahojte! Takto skoro sa hlásim, ale inokedy nemám velmi čas.
Tamita, ahoj! Som rada, že si v poriadku a pekne ti to svieti tá 33-ka!
Regina, na to šteklenie sa fakt pamätám tak nostalgicky, bol to taký krásny pocit, ako keby ma hladkal malý z vnútra....
Bejca, moja! Mrkva vám chutí ako vidím. xixiixi ste krásni pri tom jedení!!!
No, my sme mali včera presne 8 mesiačikov, ale sme boli uplakaný celý deň. Už ráno sa začalo dosť zle, keď sa malý zobudil o pol siedmej a nevedel zaspať na cicíku a len sa trápil v posteli. Neviem čo mu bolo, ale to potom trvalo až do večera... Dúfam, že dnešok bude lepší!

bejca
1. júl 2008

ahojte pekne slnecne ranko 😵

Anika Robkovi posielame velky cmuuuuuuuuuuuuuuuuk k 8-mim mesiacikom 😉 dufam ze sa mu to zlepsi a bude sa dnes zasa viac usmievat 😵

my sme tuto noc spinkali uuuuuuuuuuuplne na jednotku xixixixi o 19,30 papakal o 20,00 spinkal a potom som isla spat o 22,30 a Petko si o 22,50 vypytal papat a potom az o 5,15 😵 xixixi baby prvu noc neviem o nicom 🙂 tak som spala ako za starych casov xixixixixix 😀 no a potom sme aj s tatinkom vsetci traja kecali ale pol hodinku 😉 a my s Petkom sme spali do 8,50 😀 😀

bejca
1. júl 2008

baby a Lubii tu dlchsie nebola 😨 kdeze si naaaaaaaaaaaaam ??? 😉

Janka aj Julianko mal teraz niekedy 4 mesiaciky 😵 vsetko naaaaaaaaaaaaj a posielame velky cmuuuuuuuuuuk tiez 😀

janka_fr
1. júl 2008

Ahojte

takze sa uz tesim na slovenske kocky v Parizi

Ja som vcera kupila malemu hipp mrkvicku bio a skusila som mu dat trosku.Lebo on ked jeme tak nas stale hlta pohladom ze by si najradsej dal.Vcera som mu to poobede skusila dat a na prekvapenie mu to strasne chutilo.Sa az nahlas usmieval ked som mu isla dat lyzicku do pusy a otvaral ustocka ako vtacatko.Rukami buchal po stole a aj po lyzicke takze mrkva bola vsade 😀 .To som vyskusala ale este mam obavy mu to davat teda ked este ma len 4 mesiace ale ked jemu to tak strasne chuti tak neviem asi pockame.Beji ty ho prikrmujes kazdy den??Ja som len teda skusila a neviem stale ci mam cakat az na koniec 6 mesiaca.

Annika blahozelam k 8 mesiacom.

bejca
1. júl 2008

Janka nedavam stale tiez len obcas a ja nekupujem ja mu uvarim kusok mrkvicky a rozmagam s vidlickou a dam mu to a vcera som mu dala kusok uvareneho zemiacika xixi to boli ksichty 😀 ale spapal aj to 😵 a tiez je taky happy ked mu davam papat nieco uplne nas tiez "zerie" pohladom no nedaj mu 😉 ale uplne zacnem asi tak za mesiac ked bude mat cca 5,5 mesiaca 😉

vladkaz1
1. júl 2008

Beji ako rastiete,tu pred chvílou si rodila a uz máte 4 mesiace?
Inak gratujeme 🙂
Co sa cudujem ved mi uz budeme mať 8 mesiacov.
U nás strasne teplo mala prave zaspala tak trocha vam popísem.
Ked som tu ja tak tu nik neni sakra.
Inak dnes som dostala nový telefon za porod tak sa tesím 😀

vladkaz1
1. júl 2008

Annika aj vám blahozelam k 8 mesiacikom zo srdiecka 😉 , do krasy vám nebudem gratulovať lebo krásnejsí už byť nemozete 😀 😉 ale hlavne zdravícka aj stastícka a lásky tá je potrebná pretože nám zohrieva srdiecka aby nám nezmrzli. 😉

annika
1. júl 2008

Ďakujeme za gratulácie! Veru ubehlo to ako voda....Veď nedávno sa narodil... 😀 😀 😀 😀 😀
My sme začali spríkrmami tiež okolo 5 a niečo mal, ale museli sme mu dať niečo pod zub, lebo nám to normálne vykukal z ruky... nie veľa, len kúsky. Pamňtám sa, manžel obedoval sviečkovú a on si vypýtal knedlu aj so sviečkovou...A doteraz pekne papá, chuť má na všetko, včera dokonca tekvicový prívarok dostal, aj to mu chutilo....
Dnes som pokazila ponorný mixer môj, nebolo to dobre skladané a zbohom!!§ Odišla celá hlava aj tyč....
Vladka, kolkokrát ti spí malá, že teraz už spí o pol druhej?????
My spíme už len dvakrát. A v kočíku ani bohovi nezaspí v poslednej dobe... Len v postielke...

vladkaz1
1. júl 2008

Ahoj Annika sranda ja ked som tu tak tu nikto neni..
No mne mala spinká o jednej poobede od rana, stávame o 06.00.
A potom mi zaspí o 6 vecer .
Spať chodíme bohuzial az o pol jedenástej mame doma strasne dusno a tazko sa jej zaspáva 😝 .
A vy?

annika
1. júl 2008

My sme hore od tej pol ôsmej do pol jedenástej, potom spíme do dvanástej a ideme zase spať okolo tretej, do pol piatej. Večer ajtak idele o pol desiatej spať... Niekedy nevydrží večer a pospí ešte takú polhodinku okolo pol siedmej. No vtedy večer nemáme šancu zaspať skorej, než jedenásť...
Dala som fotky z promócie do albumu Lelkesovci. kuknite!

annika
1. júl 2008

Tá čiernovlasá vedľa mňa v aule je moja segra najstaršia. Mám ešte jednu, ale ona neprišla na promóciu.

bejca
1. júl 2008

Anika ty davas Robkovi vsetko co vy papate ?? lebo neviem ci som si to dobre vsimla 😅 ale tusim do roka by mali neslane a nekorenene a pod... len na vode nie ???

vanilka32
1. júl 2008

ahojte, tak sa hlasim, vcera nas prepustili z porodnice. Simonka sa narodila 26.6. o 22:00, rodila som na Antolskej. Teda vystresovala som sa tam dostatocne, kazdy den maju cca 16 porodov, nemaju kam davat mamicky, personal je arogantny, oprskly, hodia vas do vody a trapte sa. Ja ako prvorodicka som si tam zazila hotove peklo.

Ale je to za nami, porod bol 4 hodinovy, ku koncu s komplikaciami malinka sa tvarickou hlasila na svet tak ju museli otacat...

Mam jeden problem chcela by som sa poradit s vami ako so skusenymi maminami...malinka vacsiu cast dna prespi, co chapem, ale aj ked sa zobudi stale ju prikladam, mliecka mam dost, same mi tecie a ona nema zaujem. asi tri styrikrat za den sa mi to podari ze pije pekne asi 20minut, ale to musi byt malo. V porodnici som mliecko nemala, ani nas domov nechceli pustit ale nakoniec sme sa dohodli ze doma je mensi stres a budem to skusat, bojujeme....na odporucania detskeho lekara pred prepustanim z porodnice som si kupila jedno balenie Beba, to som jej dala na noc, a cez den stale skusame...

myslite ze si zvykne, prisposobi sa a bude s vacsim zaujom tahat prsnik po niekolkych dnoch? a ma este stale nabeh na zltacku, pocula som ze take babatka su apaticke, a spia bez zaujmu o papanie...

mali ste podobne problemy na zaciatku? dakujem za rady!

tamita
1. júl 2008

Vanilka - Blahoželám k Simonke 😅 😅 😅 😅 😅
Ja by som ju budila aspoň každé 3-4 hod,Bebu by som nedávala,iba mliečko-keď ho máš dosť a dôležité je či priberá.Môj syn mal tiež silnú žltačku a stále spal ,aj skoro celú noc ,alebo po 5-7min.papania zaspával na cicke a potom som začala strácať mlieko a netušila som koľko vytiahol.Teraz som si už pre istotu kúpila dojčenskú váhu a budem vážiť pred papaním aj po a nie len raz za týždeň v poradni.

tamita
1. júl 2008

Čaute všetky babulky 😉
potrebujem upratať a nechcééé sa mi,ale musím-tak idem na vec.. 🙂

paskova
1. júl 2008

vanilka- ja som z tych nervov tiez nemala mlieko v nemocnici, spravilo sa mi az ked som sa vratila domov. Tiez mi poradili Beba HA, davala som ho malej ale aj som kojila. Akosi som to striedala. Ale z Beby mi vzdy spinkala lepsie. Budit som ju nikdy nebudila na kojenie. Ked sa napapala okolo polnoci vzdy mi ako dudok spala do tej 5-6. Natalka bola ukazkovo dobre dieta, kazdi mi vravi, ze druhe dieta tym padom bude plane. 😀 😀 No uz teraz sa na to tesim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mima07
1. júl 2008

vanilka gratulujem pozri na tuto stranku isto tam najdes odpoved na svoj problem pripadne sa opytas
http://www.kojeni.net/

bejca
1. júl 2008

jaaaaaaaaaaaj huraaaaaaaaaaaaaa Vanilka vitame ta aj so Simonkou tesime sa ze ste uz doma 😵
co sa tyka kojenia Petko bol nadmerne savi od prveho dna 😉 a mliecko som nemala az den pred odchodom ani ja a potom take "melony" som den predtym mala ze mi museli davat inekcie 😅 a nahrievala som si prsia , masirovala a pod... co sa tyka Simonky -ved jej museli merat zltacku ?? nie ?? u nas merali - v Ruzinove kazdy den a ak by ju mala urcite vas nepustia domov a ano deti ktore maju zltacku spia a malinko papkaju .... noa na tvojom mieste by som asi odsavala a davala jej z flasky potom tvoje mliecko ked ho mas dost a nie bebu , a Petko od narodenia spava asi tak priblizne rovnako budi sa pred alebo okolo pol noci a potom okolo piatej ako kedy 😵 cez den spinkaval tiez skoro stale najprv a potom cim dalej tym menej xixixiixixa ak by mala naozaj zltacku urcite by si to na nej videla bola by zlta , a ako ju kojis ??? moze to byt aj ze kojis po sediacky a jej to moc tecie a preto nechce prsnik alebo jej staci iba chvilku 😉 skus po leziacky a budte k sebe bruskom 😉 a tak jej to potecie pomensie 😵 drziiiiiiiiiiiiiiim palceky a tesim sa ze ste oki 😵 a ani ja som Petka nebudievala ak nahodou spinkal dlchsie xixixixi

lubii
1. júl 2008

Ahojte 😉
My sme sa dnes vrátili z dovolenky,tak vás všetky zdravím 😉 . Vidím,že máme nové bábätko 🙂 ,Vanilka gratulujem 🙂 😉 . A ja by som Bebu tiež nedávala,pokiaľ máš dosť mliečka a maličká priberá. Niektorým detičkám stačí na začiatku málo, neboj,ona sa rozpapá 😉 . Aj moja Danielka papala máličko a stále spinkala, že sestričky v pôrodnici frflali,že sa nesnažím, ale jej to stačilo. Pekne priberala. A to spinkanie trvalo asi 2 týždne a potom už spinkala cezdeň iba dvakrát po pol hodine,takže si to spinkanie pekne uži a oddychuj 😀 😉
Idem si pozrieť trošku dozadu,čo máme ešte nové

janka_fr
1. júl 2008

Ahojte
Vanilka blahozelam. Ako kocky uz pisali vyssie ja by som UM nedavala.Nas maly je sice velky zrac on ked sa narodil hned mi ho dali prisat sa a cuckal hodinu.Potom papkaval kazde dve hodinky a teraz sa to uz trosku polepsilo.Mavala som tiez strasne vela mliecka a v nemocnici som mala dve noci trable aby sa prisal lebo moje prsia boli strasne naliate.Laktacna mi chodila pomahat ho prikladat a potom mi povedala ze vzdy pred prilozenim aby som si postlacala dvorce okolo bradaviek.Ukazovakom trosku potlacit aby zmakli.Asi tak 5 minut.Pretoze tym ze boli tak naliate sa mu to zle chytalo do jeho malinkej pusinky.Tak som to takto praktikovala a potom to islo bez problemov hned sa chytil.Raz v noci som pouzila aj tie klobuciky ale laktacna mi to hned zarazila ze to nie je dobre pre mimi.
Ked som mala naliate velmi prsia a zacali ma boliet laktacna mi naplnila misku s horucou vodou ale tak poriadne horucou vodou a jedno prso som mala ponorit do tej vody na chvilku a potom postlacat zase dvorec asi tak 2-3 min a potom zase ponorit.Ono sa potom zacalo uvolnovat mlieko same, zacalo vytekat do vody a mne sa neskutocne ulavilo.tak som to parkrat opakovala a bolo to potom dobre.Nemusela som stale chodit pod horucu sprchu, s tou miskou to bolo praktickejsie. Ja som strasne vdacna laktacnym vv nemocnici co som bola lebo mi pomohli kedykolvek pocas 24 hodin.
Vanilka dufam ze sa vam to podari a malicka bude pit mliecko bez problemov

vanilka32
2. júl 2008

ahojte babulky, dakujem za reakcie, situacia je taka ze mliecka dostatok nemam, preto musim prikrmovat. Vcera som si pekne odsala ked spinkala potom som jej to dala, spapala ani nemukla. Prave som sa chystala spisat si tie praktiky co mi tu pisete, masaze, stlacania ukazovakom ale..prsia mam uplne makke, ani kvapka mliecka som nestastna. Znamena to ze uz som ho stratila uplne? 😢
Aj som chcela zavolat do poradne niekde nech mi poradia, ale prsniky su fakt makke, aj ked chcem odsat, ani kvapka. Ach jo, to je ale zly zaciatok...

annika
2. júl 2008

Ahojj, dievča!!! Vitaj doma aj s malou a gratulujeme s Robkom!!!! A posielame energiu aj pusinky, aby si mala silu bojovať o to mliečko!!!!
Nestratila si to!!! a prsia nemusia byť tvrdé!!!Len pekne prikladaj maličkú, nech cucká. A čím odsávaš??? Ja som to odsávala pumpou, rukou mi to nešlo ani bohovi! Na začiatku po každom papaní troška som odsávala, tak 50 ml a som to dala do mrazáku. Po dvoch mesiacoch ma to už nebavilo, mlieka som mala akurát, pila som ako noťas, 3 litre za deň a oddychovala som sa!!! Len sa nestresuj, moja, potom aj Simonka bude nervôzna!!! Na začiatku som Robka prikladala každú hodinku a pol a až potom sa to nejak upravilo do tých troch hodín.

mima07
2. júl 2008

dobre rano
vanilka neboj nestratila si ho ono sa ti este nerobi tolko kolko mala potrebuje lebo si jej davala um skus casto prikladat a ked mala spi tak odstrekuj 😉 za chvilu nebudes mat co s nim robit 😉 a hlavne musis vela pit

tak dnes vyzera byt zase hic uz sa normalne tesim na to ochladenie co ma prist 😉
lubi kde ste boli na dovolenke