Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

annika
25. júl 2008

Ahojte! Ďakujeme za gratulácie, odovzdám.
Vladka, majte sa krásne na výlete! Hoci možno ste už na ceste, ale nevadí!
Bejca, Robko začal papať cca. dve polievkovej lyžice najprv, potom sa to postupne zvyšovalo. Včera už papal 6 pol. lyžíc takej kašovitej polievky, ja zahusťujem zemiakmi.
Vanilka, gratulujem aj ja otcovi tvojmu, nech nabicykluje ešte veeeľľľa kilometrov!
MIRKA! A Vám prajem veľa zdravia a mliečka!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 Taký rýchly pôrod by som priala aj Tamite!!!!
Čo som chcela ešte??? Joj, moja hlava deravá! Ešte stále dosť zabúdam veci, už sa bojím, že to aj tak ostane....
Robko včera sa naučil tlieskať! Teraz všetkému tlieská, čo sa mu páči. A okrem toho aj bohužial často hryzie. Manžela včera dvakrát zahryzol. Pritúli sa k tebe a hammm!!! Viem, že to robí ,lebo sa teší, ale predsa to bolííí!!!! Neviete mi poradiť, čo s ním???

lubii
25. júl 2008

Beji,50 g to je dosť na začiatok 😉
Annika, aj náš nás trošku kusal, ale teraz už nie 😉 Len mu povedz ne ne ne to nesmieš a možno pochopí 😉 Náš teraz déva pusinky 😀
Vladka a kam si šla?

azuzi
25. júl 2008

Ahojte kocky, vsetky Vas pozdravujem. Miroslave blahozelam k stastnemu porodu - mala si to dobre jednoduche. Tamita tebe sa to uz tiez blizi?
Annika prajem Vam dobru oslavu, my sme obidvaja s manzelom mali 40-ku a vobec sme to neoslavovali - nemali sme naladu - bola som tehota a obidvala sme boli trosku nervozni, ako to dopade a ono to dopadlo vyborne 🙂 🙂 .
Bejca, tak vy uz zacinate prikrmovat? No som zvedava, kedy zaceme my s Martinkom? Vanlnka zelam Ti aby si sa uz citila le dobre. Vladka prajem pekny vylet.
My sme od zaciatku prazdnin u nasich na dedie a nemam tam interet. Veujeme sa teraz dost stavbe a predavame byt - zacina to byt dost hekticke, lebo koruny dochadzaju a byt este nie je predany?
Martinko zacina byt komunikativnejsi, usmieva sa na nas a "rozprava sa s nami". Je velmi zlaty. Pribera omnoho viac ako Samko, len nechapem preco ja nechudnem ☹ ☹ .
Uz som prisla aj o dva zuby minuly tyzden, najskor my vytrhli po dvoch neuspesnych plombovaiach jeden ale stale som mala bolesti, tak potom este jede a konecne mi odlahlo od bolesti. 🙂 🙂

bejca
25. júl 2008

Azuzi huraaaa konecne si sa nam ukazala 😵 a ani ja nechudnem ☹ no co uz 😝 a neboj ved mame cas chudnut xixixi a kedy pridas par novych foteciek ?? tesim sa 😵 a teda drzim palceky aby ste cim skor predali a byvali v novom 😉

spravila som album z naseho stretka v Pezinku ak chcete tak pozrite 😵

lubii
26. júl 2008

Ahojte, kde ste všetky??? 😕
Beji, fotky máte super a tie pokecy k nim 😅 ,perfektné. To ty si vymýšľala??? A ten Alexík,ten má ale svaly 😅 , čo mu dáva mamka papať???
Ahoj Azuzi 😉 , držím palce, nech sa podarí predať ten byt, nech ste už skoro v novom domčeku 😉

bejca
26. júl 2008

Lubi no nejako nikoho nieje 😖 😅 asi maju oslavy 😉 xixixixixi

a dakujem za pochvalu 😵 ano tie pokecy mam z vlastnej hlavy xixixixixixi 😀 a to su vsetko rovnako stare deticky 😅 a Alexik je nas Miselinko xixixi asi ma maminka jeho smotanu namiesto mliecka 😅 🙂 a pritom ked sa narodil mal menej ako Petko 😉 tusim 3,4 kg 😅

mima07
27. júl 2008

dobre ranko 😉
vsetky fotky co som pozerala su krasne 😉 ale uz menovite neviem ktore to boli 😀 ze by som starla 😠
my sme boli vcera v zoo bola to fajn prechadzka ja ked bol problem s parkovanim ☹ na buduce pojdem az ked maly bude vediet poriadne chodit lebo som si dobre zaposilovala 😕
inak u nas vsetko po starom

azuzi
27. júl 2008

Ahojte kocky tak sa hlasim znovu po jednom dni. Bejca vdaka za privitanie a pridala som zopar fotiek. Este nemam fotku seba - budem sa musiet upravit 😀 😀 a necham sa manzelovi odfotit. Nie som velmi fotogenicka 😒 😒 .
Pozerala som Vase stretko v Pezinku - tak je dobre ze ste si mohli spolocne pokecat. Ja sa ani nestretavam s maminkami - lebo nikoho nepoznam. Chodim len sem a som velmi rada ze si s Vami mozem pokecat. 🙂 🙂 .
Lubii dik za palce, urcite to pomoze ale uz nahaname korunky z kazdej strany, uvitame bezurocnu pozicku, bez poplatkov napr. od rodiny 😀 😀
Vcera sme boli odviest Samka svokrovcom na tyzden tak sme sa tam stretli aj so svagrom a oni maju tiez chlapceka Lukasa. 😀 😀 . Narodil sa o 20 dni po Martinkovi.
Vam kedy zacali deticky dvihat hlavicku ked lezali na brusku? Ja som Martinka zacala len teraz davat na brusko a zatial ju dviha len trosicku. Kupila som si aj baby vak a Martinka v nom nosim a aj teraz ked konikujem je tam. Spravim fotku a ulozim ju tu. 😉 .

bejca
27. júl 2008

ahojte 😵 krasne slnecne ranko 😉

Azuzi Martinko je nadherny 😀 cmuk 🙂 a teda pekne spinka bez plienocky v posteli 😀 xixixixi a na stretku bolo fajn 😵 a ja uz presne neviem kedy zacal dvihat ale viem ze dllllho rucal ked som ho dala past koniky 😅 xixixixixixi

Mima super tak ste mali vylet 😉 aj ja by som rada do ZOO len toho mojho neviem akosi dostat 😅 xixixi stale hovori ze ked bude Petko vacsi 😅 🙂

ale zato dnes ma pozval na obed xixixi tak niekam pojdeme 😉

kocky a karfiol davate s cim ?? zemiacik ci mrkva 😅 alebo samotny ???

mima07
27. júl 2008

azuzi martinko je krasnucky 😉 ja som si nezapisala kedy udrzal hlavicku dvihal ju hned aj ked iba na chvilocku 😉 ale alex sa strasne zlostil ked bol na bruchu ale ja som ho kazdy den davala aspon na 5 minut 😉 a teraz inak ako na bruchu nespi 😀

mima07
27. júl 2008

bei ja karfiol so zemiakom 😉 no a teraz ked sme velkaci tak niekedy aj so zltkom a pridavam um

azuzi
27. júl 2008

Bejca a Mima dik za info.
Bejca pekny obed s rodinou. Mima dik za pochvalu, budem musiet aj ja Martinka zacat davat kazdy den chvilu na brusko.
Inak tuto noc sme mali otrasnu 😖 😖 . Dufam ze nasledujucu sa vyspim lepsie 😉 😉 . Ja ani neviem ci som od polnoci spala ale mala som pocit ze ani nie. 😒 .
Vcera ma svagrina vyplasila s detskou sedackou vajickom do auta, ze vraj tam hrozi vacsie riziko SIDS. Pouzivali ste v aute sedacku vajicko od narodenia, alebo ste nosili dieta v aute vo vanicke? Ja si ale myslim ze vanicka v aute pre dieta nie je nic moc, lebo pri naraze dieta nie je v spravnom smere. Takze neviem co je horsie. Asi ostanem pri autosedacke. Oni nosia dieta v aute vo vanicke od kocika.

bejca
27. júl 2008

Mima dik 😉

Azuzi ani ja som nechcela vajicko ale nakoniec sme kupili 😉 ale ved ked bol uplne malinky tak sme ani nikam nechodili 😅 a tusim do 2 mesiacov co sme boli 3x na aute xixixi bol len vo vanicke a potom uz sme kupili vajicko a odvtedy je v nom 😉

bejca
27. júl 2008

Mima a potom davas UM do vsetkeho ?? asi az do toho jedneho roka ze 😵 a potom uz asi prejdes na normalne mliecko nie ?? 😅

mima07
27. júl 2008

bei obcas do nejakeho jedla davam um napriklad tekvica so zemiakom alebo do spenatu a um budem davat asi do 1.5 roka lebo sme mali ekzem ale len na pitie a do varenia skusim dat normalne mlieko

azuzi ja s malym cestujem od malinka takmer kazdy den 😉 ja som pouzivala aj korbicku ale ona je k tomu prisposobena da sa tam dieta aj priputat aj ta korba sa da priputat a co sa tyka vajicka tak to sme pouzivali tiez velmi vela a sids hrozi iba ked nechas dieta vo vajicku spat ked nie je v aute teda si ho prenesies do vnutra a nevyberies dieta. Inak ak sa auto pohybuje tak nie

mima07
27. júl 2008

azuzi ak vanicka nie je usposobena tak to riziko je dost velke ze sa pri zrazke nieco stane ja by som to neriskovala

lubii
27. júl 2008

My sme vajco používali tiež od narodenia a veľmi často 😉 Tiež si myslím, že keď sa auto hýbe, tak aj dych bábatka je stimulovaný.
Ja som karfiol dávala minule s kukuricou 😉 , dávam ho aj s mrkvou aj s ryžou. A do jedla nedávam mlieko, lbo ešte kojíme, tak má mlieka dúfam dosť 😉 . aLE Už SOM MU ZAčALa dávať do jedla ak trošku olivového oleja. Dúfam, že môžem.

lubii
27. júl 2008

Azuzi,krásny je maličký 😉 😵

azuzi
27. júl 2008

Mima dik za ifo, tiez som si myslela ze pocas toho natriasania v aute by nic nemalo hrozit a nasa vanicka z kocika, nie je nato prisposobena. My sa snazime sedacku poctivo pouzivat, lebo nasi velmi dobrí známi mali s polrocným dietatom havariu a dospelým sa nic nestalo a dieta mame vypadlo a nevieme preco, zacalo tam horiet a tak ma teraz popaleliny = chlapec uz ide na strednu skolu, nedopadlo to az tak katastrofalne,ale ked by mali sedacku, tak by sa nic nebolo stalo.

annika
27. júl 2008

Ahojte! Tak sme po oslave, sa teším´!!! Rada chodím na guláš party, ale aby ma radšej pozývali...xixixixixi Dala som fotky, čo som stihla zmenšiť a na ktorých je aj malý. Gulášik bol výborný, pečené kolená detto, dnes som si dala len obed, lebo som bola najedená!!!!! Aj my budeme mať v rodine prírastok, manželov bratranec to teraz zahlásil, že čakajú bábetko vo februári. Už majú jedného švorročného nezbedníka, tak by chceli dcérku, no ešte nevedia pohlavie.
A vy? Dúfam, že sa máte dobre. Peknú nedeľu Vám prajem!!!

vladkaz1
27. júl 2008

Ahojte kocky taak sme doma uz mi aj domov chybal ale poviem vam vobec som si neoddýchla ,akurat ta atmosféra super,ale pri male sa oddychnuť nedá prisla som dodom a lahla som ako kobela xixi.
Annika aj mi sme varili kotl. gulás a bol supis tak som sa prezierala 😀 .
Idem varit tak papa

annika
28. júl 2008

Ahojte! Vitaj doma Vladka!
Ja som už hore od 5:45, vtedy manžel naštartoval auto pod oknom,tak sme sa zobudili s Robkom. On si vypil tú svoju dávku mlieka a buntošil ďalej. Ja som už nevedela zaspať. Ale teraz sa zobudil aj on. Už stojí v postielke a kričí a spieva...xixixixiPa&pa!

miroslava72
28. júl 2008

Ahojte mamicky.
Mam na vas prosbu...ako ste cistili babatkam jazycek od bieleho povlaku.Prosim poradte.Doktorka nam kazala sodou bikarbonou zmiesanou s prask.cukrom kvoli chuti,dat na gazu a zotriet z jazycka,no ja sa malinkej na jazycek akosi vobec nemozem dostat a ked sa to ako tak podari,tak potom vobec nechce chytit prsnik a len place a place....ako jej otvorit pusinku tak,aby bol lahky pristup na jazycek...poradi niekto?

azuzi
28. júl 2008

Ahojte kocky, Miroslava, aj moj Martiko ma biely jazycek, mne hovorili ze len cistou plienkou. Ale vobec mu to nerobim. Ked som bola v poradni minuly tyzden tak mu dali do pusy nejaku vodicku, ale sa mi nezdalo, ze by to pomohlo. Ja osobe v tom problem nevidim.
Annika a Vladka tak vy ste gulasovali.
Tak vcerajsi den a noc predtym to bola pre nas zatazkavajuca skuska, Martinko nespal len vzdy na par minut skoro od polnoci az kym vcera nesiel spat vecer a to uz potom spal celkom dobre. 🙂 🙂 . Aj teraz spinka, trochu som ho mala vo vaku a zaspal. 😉 😉

bejca
28. júl 2008

ahojte 😵

Vladka a Anika tak ste si uzili 😉 aj ked neoddychli ale ved co uz 😉

Miroslava ja ti neporadim skus v lekarni -mne sa zda ze u nas na to pouzivali nejaku tekutinku tusim fialovu - my sme to nemali - a vraj to je nejaka kvasinkova ifekcia a moze sa prenasat prsnikom alebo babo na prsnik 😅 ale fakt neviem 😅 a jednoznacne by som sodu bikarbonu nedavala - ja ked som si raz s tym chcela zuby cistit skoro som hodila tycku 😅

Azuzi aj mne Petko spava cez den medzi kojenim max. 0,58 hod. inak nic 😝 jedine ak si k nemu lahnem tak spi cca hodku 😅 takze take dni poznam ale ako babatko spinkaval s 1x kojenim ale teraz sa akosi horsime 😝 budi ma aj 2x na kojenie a k tomu cca 6x dudinku dat 😝 co uz .... drzim poalceky aby ti spinkal dobre 😵 a neboli ho brusko ?? nepapas strukoviny ze ??

annika
28. júl 2008

Mirka, čistiť jazyk???? A to na čo? Aj Robko mal biely, ale ani mi nenapadlo to čistiť. Iné je, keď má infekciu, také biele bodky malinké a nechce papať, tak vtedy existuje na to fialova vodička v lekárni.
Bejca ten dudík podávanie ti nezávidím. Prežila som to pri dcérkach. Chvála bohu Robko nechcel dudinku!!!!

bejca
28. júl 2008

Anika no tak Petko este pred cca mesiacom vecer ked zaspinkal vyplul dudlik a do rana ho nemal ☹ a teraz ja neviem ..2x kojim 6x davam dudinku ☹ co uz ... ☹ snad to prejde - len neviem ci zuby -ale ved mu nic stale nevidim .... ani napuchnute ani obelene 😝 ...

azuzi
28. júl 2008

Bejca, tak strukoviny som nejedla, jedla som hrozno, ale to som jedla aj vcera a dnes je asi dobre. Uz sa raz pekne vykakal.

lubii
28. júl 2008

Ahojte,
Annika, všetko najlepšie k sobotňajším meninám 😉
Mirka,ja by som tiež asi nečistila jazýček, veď mliečko má hojivé účinky, tak to určite prejde aj samé.
Beji,ajmy sme mali také obdobie, že sme podávali v noci dudlík,ale už to prešlo 😉
A máme 5. zub 🙂

lubii
28. júl 2008

Azuzi, my malého doterz uspávame vo vaku 😉 Aj teraz je vo vaku a haja, za chvíľu ho pôjdem odniesť do postieľky.