Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

zuzka_w
17. sep 2008

Ahojte všetky, ktoré sa tu chodíte podeliť so svojimi zážitkami, skúsenosťami, radosťami, starosťami ..... Toto je môj absolútne prvý príspevok 🙂 Vidím, že si navzájom svojimi zážitkami a radami veľmi pomáhate a toto je asi aj dôvod, prečo som sa aj ja zaregistrovala, hoci som dlho váhala ... Ale potom som si povedala, že o nič nejde a že to predsa len skúsim. Prečítala som si veľa príspevkov z tejto kategórie a zaujala ma napr. Nelly, ktorá sa pýta či nie je stará na to, aby mala dieťa ak má 37 rokov .... Môj "problém" je z podobného súdka, až na to, že som zistila, že som tehotná vo veku 42 rokov ............. a doma mám 2 synov vo veku 20 a 16 rokov ... no comment .... Mám pocit, že žijem v nejakom vákuu a realita je niečo čo stratilo význam, pripadám si ako bytosť z inej planéty ... Čo teraz ??? Vopred díky za akékoľvek povzbudivé rady 🙂

bejca
17. sep 2008

Ahojte dobre ranko 😉

Azuzi ja by som aj nieco posunula dalej ale ja odkladam rada by som este jedno baby 😵

Zuzka srdecna gratulacia 🙂 tesim sa s tebou a nic sa neboj " deti " nakolko to uz mas dospelych clenov rodiny to urcite prijmu v poho a ja mam 37 a mam syna - sice prveho ale konecne 🙂 a mat dietatko v akomkolvek veku je dar 😉 kolke by cjhceli mat a nemozu ☹ tes sa a hladkaj brusko a spievaj mu a pod 😀 😵 drzte sa a chodievaj k nam castejsie 😵

mima07
17. sep 2008

dobre ranko
lubi to je tazko povedat ktore zuby pojdu my mame 8 ale ten 8. je stolicka 😀 body skoda hovorit teraz budu mat v tescu len s kratkym ja mam na teraz nastastie 6 kusov aspon dufam 😉 a uz mam aj tie vacie tiez 6 kusov
zuzka ak babo chces tak nie je co riesit nebudes az taka rarita dnes sa ten vek stale posuva ja mam 18 rocneho syna teraz je v zahranici ale jeho prva otazka je vzdy smerovana na maleho a musim povedat ze teraz si konecne uzivam materstvo a aj tehotenstvo som si uzivala 😀 okolie mi prialo aj ked vacsina povedala ze by sa na to uz nedala 😀
zuzi a preco si pripadas ako z inej planety?

zuzka_w
17. sep 2008

Prečo si pripadám ako z inej planéty ? To je dobrá otázka 🙂 Ani som sa nejako nezamyslela nad jej významom, keď som to písala. Asi preto, že vždy keď sa ráno zobudím a idem do kúpeľky, tak môj prvý pohľad v zrkadle mi odráža tvár, ktorú akosi nespoznávam .... Mám pocit, že to nie som ja, že je to niekto iný, koho tvár sa tam odráža, že tá tehotná 42 ročná žena, ktorú tam vidím predsa nemôžem byť ja .... ťažko sa to vysvetľuje, myslím, že sa hanbím byť tehotná v takom veku .... Ale stalo sa ... A hlavne ťažko sa to bude vysvetľovať mojim dospelým chalanom, že k nám po rokoch opäť priletí bocian 🙂)))))))

mima07
17. sep 2008

zuzi tak toto mi povedala moja kamoska ze deti okolo dospelosti to niekedy tazko beru lebo si myslia ze ich rodicia to uz nerobia 😀 ale ked mate dobre vztahy tak to bude v pohode a su uz starsi ako moj polopubertalny syn a myslim ze to zoberu fajn 😉 moja kamoska ma tiez 42 a cakaju miminko spolu s dcerou aj termin maju po se´be a strasne si to uzivaju a neboj teraz uz budes len mladnut takze sa za chvilu v tom zrkadle vazne nespoznas 🙂

pridala som fotky

nika07
17. sep 2008

Ahoj zuzka, vitaj medi nami starenkami 😀 , vôbec nad vekom nerozmýšľaj, je to super, mať neskôr mimčo uvidíš, a chalani tý budu navetvi, ako sa hovorí 😉

my sme sa tiež obávali ako to syn zoberie, ale preňho to bola vinikajúca správa a teraz, ked príde zo školy a malá ho čaká medz dvermi, tak je úplne namäko 😎

a načo im budeš vysvetľovať, že priletí bocian, sú predsa už skoro dospeláci, určite to zoberú v pohode a budú sa tešiť 🙂

lubii no nám vyšla ako 9 spodná pravá stolička, potom spodná ľavá, ale tak ako mima povedal je to individuálne 😉

nika07
17. sep 2008

mima budem aj ja musieť malú cvaknuť 😀

zuzka_w
17. sep 2008

Všetky ste strašne zlaté čo reagujete na moje príspevky, hneď mi je lepšie na duši. Kým som totiž našla odvahu zaregistrovať sa a napísať čo ma trápi, prelúskala som takmer všetky možné aj nemožné články na internete, začítala som sa do rôznych diskusií ohľadne tehotenstva vo vyššom veku a poväčšinou všade boli samé negatívne ohlasy, niečo v tom zmysle, že ženy po 40-ke by už nemali mať deti, lebo sú v podstate veľmi sebecké, že keď ich dieťa bude dospievať oni už budú starenky, že už nebudú mať také nervy začínať to všetko odznova apod. Hlavne mužské príspevky boli veľmi ostré, ale aj názory niektorých žien .... A tak som bola čoraz smutnejšia a smutnejšia až som si úplne náhodou "vygooglovala" aj nejakého modrého koníka a z čírej ženskej zvedavosti som sa tomu koníkovi pozrela na zuby ... A našla som vás 🙂)) Ste úžasné, ďakujem !

mima07
17. sep 2008

zuzi to je slepa zavist 😀 ja mam pocit ze to teraz zvladam lepsie a hlavne v pohode a riesit co bude o 20 rokov nema zmysel nikto nevieme kolko tu budeme ani tie 20 rocne a ked uz sak ma surodencov

nika07
17. sep 2008

zuzka mala by si vidieť môjho manžela čo robí s malou, tak neblbol so synom ked bol mladší ako s ňou, niektorý chlapi reakujú negatívne z vlastnej pohodlnosti 😝

aj medzi mnou a mojou sestrou je väčší vekový rozdiel a je to v pohode 🙂

lubii
17. sep 2008

Ahoj,Zuzka,vitaj,ja už mám tiež po 40 a musím povedať,že som sa nestretla so žiadnou negatívnou reakciou, ani u gynekológa nie a toho som sa najviac bála 😉 Jedine moja mama,keď som jej to prvý krát povedala, tak zahlásila,že "ako sa vám to stalo?" 😀 A o 20 rokov budeme atraktívne ženy v zrelom veku 😀 , žiadne starenky 😉 . Takže nečítaj už žiadne iné diskusie a pekne sa u nás usaď 😉

janka_fr
17. sep 2008

Ahojte

Mima Alex je nadherny ako chodi.

Zuzka vitaj medzi nami. No a to ze mas 42 a si tehotna neznamena ze si z inej planety 😉 .Ja mam 35 a moj drahy 43 a je to moje prve baby a teda vobec mi nepride ze som stara. Ja zijem vo Fr. a to by si mala vidiet kolko zien po 40 tu rodi a nikomu to nepride divne. O 20 rokov budes mat 60 a dnesni 60-nici su neni ako volakedy zrobeni a zhrbeni dedkovia a babicky. Myslim ze kvoli veku sa nemusis trapit a ako Bejca vravela uzivaj si tehotenstvo a hladkaj brusko. No a ked ta niekto nastve blbymi recami prid sa vystazovat medzi nas.

No takze mame uz termin svadby na 22.11. a bude to teda tu u nas v Tours a len v kruhu rodiny a potom oslavu urobime na SVK, pretoze dost ludi nemoze prist kvoli dialke. Po svadbe ideme hned na svadobnu cestu tak sa uz tesim a na SVK pridem 13.12. sama s malym a drahy pride az 23.12. takze ak by ste chceli tak mozme dat stretko.Nemam problem prist aj do TT auto mam na SVK. Uz sa tesim ze by som vas niektore spoznala ak to vyjde.
Boli sme aj u pediatra s malym a meria 67 cm a vazi 7580g.Ockovali nas proti hepatitide A a B a maly len co som ho vyzliekla zacal plakat a skoncil az vonku.Chudatko, ale reakcia na ockovanie ziadna takze super.

mima07
17. sep 2008

janka super uz sa tesime na stretko a maly je kus chlapa a co svadobne saty uz hladas?

lubii
17. sep 2008

Jéj Janka, gratulujem 😉 takže začínajú prípravy 😉 .Julianko je zlatučký.Aj Samsi tak otáča cumel 😉

Mima,krásne už chodíte 😵 😵 😵 . Ja som dnes vymákla malého,ako stál pri záchode sám bez držania a trhal toaleťák na márne kúsky a potom ich hádzal do záchoda 😀 No nemôžeš ho ani vyhrešiť,lebo taký bol zlatý 😉

janka_fr
17. sep 2008

Lubii 😀 😀 je to ale nezbednicek.

Dakujeme za pochvalu a teda Jullianovi to ani nevadi ze ho ma naopak.

Svadba nebude taka ako sme chceli, pretoze tu vo Fr. su urcite veci postavene dost na hlavu.Chceli sme to mat v Menton pri plazi(je to pri Monacu )dole na juhu Fr. a teda pocasie lepsie ako tu v centre a aj letisko Nice je blizko takze by to bolo jednoduchsie ale nemozme sa zobrat v inom meste ako mame bydlisko 😨 😠 .Takze svadbu musime mat u nas a zase ist po oficialnej casti 900km na juh je blbost. Nakoniec budeme mat taku malilinku svadbu, len rodinku a rozmyslame ze oslavu urobime potom na SVK. Je to fakt hlupe obmedzenie, pretoze nie je problem ist na nejaky ostrov a zobrat sa tam.No ale s francuzskou administrativou clovek nic nenarobi. Saty som si povodne chcela len pozicat ved na tych par hodin,ale tak vo Fr. sa saty nepoziciavaju 🙄 len kupuju a stoja nehorazne peniaze 1000-1200-1300 euros co je prehnane na par hodin.Chcela som si ist teda kupit na SVK ale nakoniec sme nasli jeden salon kde ta pani sije na mieru saty a nebude to o nieco lacnejsie. Saty nebudem mat take klasicke, kedze to bude len taka mala svadba, takze budem mat suknu a korzet.(no a este mam aj 5 kg navyse po porode takze v normalnych satach by som bola ako slon).

janka_fr
17. sep 2008

a bude to lacnejsie -pomylila som sa 😀 to by nemalo zmysel ze??

bejca
17. sep 2008

Mima Alexik je teda sikulka 😵

Lubi no tak to ozaj musel byt na spapanie 🙂 😀

Janka super termin a aj ked mala svadba ale ved to nevadi 😵 a prosim ta ty a slon v nejakych satach 😨 😕 ved si chuducka 🙂 a Julianko ma pekne miery 😵 a na stretko v TT sa tesim uz teraz 🙂 😀

nika07
17. sep 2008

jani teším sa na stretko jupí 😀
krásny dátum svadby 😉

hlásim, že naše dieťa sa rozchodilo 😀 😅 uplne žaasneme nad otočkami, je to sranda 😵

azuzi
17. sep 2008

Ahojte kocky,

Lubii,Annika a Mima poslala som Vam IP - ak chcete, tak poslite co mozete posunut. 🙂 🙂 .
Bejca chapem ze ty nemozes ked chces druhe 😀 😀 .
Janka - prajem prijemne organizovanie Vasej svadby, pozerala som fotky a Julianko je zlaty 😉 😉 .
Vladke gratulujeme k chodeniu - to je ale asi celkom ine ked dieta zacne chodit.
Zuzke tiez odkazujem ze ja mam po 40 a som velmi rada ze mame nasho Martinka a ja som ho velmi chcela. 😉 😉 . Stale s nim spavam , aj ked sa velmi nevyspim, com som pri prvom synovi nerobila. Samko ho zboznuje a Martinko Samka tiez a som rada ze Samko dostal surodenca a neostane sam.
Dnes nam robili potery v kupelniach a v spajzi, mastri sa ozvali len vcera a bolo treba este dost veci k tomu zariadit, tak som z tych starosti uz od tretej nemohla spat 😒 .
Muz je tiez ofucany, lebo cakal na stavbe 2 hodiny na majstra co nam pridu robit fasadu a akurat mu povedal, ze pridu v sobotu, vsak to mohol povedat aj po telefone.
Mama je tiez nahnevana, lebo vcera vecer som jej povedala ze je nervozna a to ju urazilo. No hroza 😠 😠 .
Akurat s otcom a so Samkom sa mi da ako tak bavit. 🙂 🙂

nika07
17. sep 2008

azuzi, pevné nervy, ja to poznám, je to hrúza 😖

bejca
17. sep 2008

Nika gratulujeme Linduske 😵

Azuzi drzim palce a pevne nervy ti zelam 😅 juuuuuuj uz aby ste byvali vo svojom novom 🙂

ak chcete tak kuk :

http://picasaweb.google.sk/benikovci/NVTeva?aut...

to je co sme boli za mojimi krstnymi dnes 😵

annika
18. sep 2008

Ahojte!!! Vítam aj novú mamičku Zuzku medzi nami!!! A odkazujem jej, že nech sa nebojí budúcnosti, lebo má pred sebou úžasné odobie, ktoré treba prežiť s radosťou a v šťastí, aby aj bábetko bolo krásne zdravé šťastné miminko. V ktorom týždni si Zuzka?
Janke gratulujeme k odhodlaniu a netrpezlivo čakáme už krásne svadobné fotky s malým Jullianom v náručí!!!
Linduske posielame pusinku, aká je šikulka!!!
Azuzi, tebe zas prajem šikovných majstrov, aby ste už mali za sebou toto obdobie.
Aj ja som šokovala manžela včera večer s tým, že budúci rok meníme okná, škridle,zatepliujeme a malujeme....
Neviem ako sa vyspal potom, ráno sme sa nestretli...xixixixxi
Bejca, idem kuk vaše fotky umelecké...

annika
18. sep 2008

No, veď hovorím, že je to normálne fotoriportáž, si šikulka Bejča naša riportérka!!!

bejca
18. sep 2008

Anika dik 😀

inak dobre ranko 😉 noc nic moc ale ved co uz ... inak kupili sme si nove paplony a su uplne super tepluuuucke 😵

nika07
18. sep 2008

Ahojte,
ďakujemeeeeeeeeeeeee 🙂 ,

Annika nemôžeš ho takto šokovať, na chlapov treba ísť pomaly 😀 , ale inak prajem veľ úspechov 😵
u nás to bolo včera naopak , šokoval ma môj muž 😅

beji, takže sa všetci traja rochníte v teplučkých paplonikoch 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bejca
18. sep 2008

Nika iba dvaja 😀 😀 Petko ma novucke od narodenia 😀 😀

nika07
18. sep 2008

beji to mi je jasné, ja som to myslela obrazne 😉

vladkaz1
18. sep 2008

Ahojte kocky tak dakujem za pochvalu, xixi 🙂 Lucka je sikovna aj ja sa tesím.
Davate uz dzusiky? tak povedzte aj mne ci sa riedia 😉
ze 10 zubov ja odpadnem to kedy ste nabrali?
posielame bocanky vsetkym mamickam 35 😀

annika
18. sep 2008

Ahoj, Vladka len šťavy Hip a to riedim 1:1. Sú dosť drahé, a asi preto už aj ja začnem s litrovými asi. Pritom ešte mu dávam čajík ovocný.
Nika, ja viem že postupne, ja som mu to začala ešte cez leto, ale asi to vtedy dobre nepochopil, tak som sa nasr... a včera som mu to vysvetlila inak.

vladkaz1
18. sep 2008

skusala som malej a mala srajdu 😝