Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

ivcap
3. júl 2007

Ahojte. Andosa, tak to Ti gratulujem k rýchlemu pôrodu. Asi si jedna z mála, ktoré tak rýchlo porodia. A samozrejme gratulujem k malému Danielkovi. Už si si zvykla na nové povinnosti? Asi sa Ti život otočil naruby. Ale je to krásne byť maminou však?

majka35
3. júl 2007

ahojte ženuše ... vidím, že nás je viac a viac a to som sa taaak bááála, že som "jediná" v takom "pokročilom" 😉 veku ... 🙂

ellla
3. júl 2007

aj mna to velmi tesi, ze som nasla spriaznene duse, co mi rozumeju... 🙂 nas vek ma okrem ineho aj mnohe vyhody - iste veci uz berieme s rezervou, nezatazujeme sa hlupostami a vieme to skutocne dolezite prezit naplno. darmo, zivotne skusenosti robia svoje 🙂
dnes som bola v poradni a vyzera to tak, ze to asi bude skor, co ma aj tesi ( aj ked by som mohla este 2 tyzdne vydrzat). Krcok sa uz skracuje, CI je uz 5 a brucho mam tvrde stale castejsie aj ked beriem magnezium. moj doktor ide prave na 3 tyzdne dovolenku, tak budem musiet navstevovat kazdy tyzden zastupujuceho☹, ale dnes sa so mnou lucil s tym, ze kym sa vrati z dovolenky, asi to uz budeme mat za sebou...

ivcap, andosa - tak ten porod vam zavidim. dufam, ze aj ten moj sa bude dat zvladnut. vemi by som chcela na tie chvile spominat len v dobrom.

titkovamiriam
4. júl 2007

Ja som mala Mareka tiez v 35 , ale starsie deti ovela skor 😀 .A toto posledne tehu som si naozaj vychutnala a nebranila by som sa dalsiemu 😀

andosa
4. júl 2007

Ivcap - na nové povinnosti som si už zvykla, hoci na začiatku to bolo zúfalé, lebo maličký plakal vo dne v noci a to myslím doslova. Aj sme boli v nemocnici, ale až na laktózovú intoleranciu a reflux mu nezistili nič. Chúďatko toľko ho dopichali a zosonovali, že toľko som nebola za celý život vyšetrovaná. Ale pomaličky máme 3 mesiace a stav sa upravuje k lepšiemu. Vieme, čo sú koliky a kŕče po každom jedle, o lekároch vieme svoje. Vďaka internetu som si pozisťovala informácie o liekoch a pomáhala som mu ako som len vedela. Nakoniec mu pomohli probiotiká pre dojčatá Infants dophilus, upravilo sa mu trávenie aj stolica a konečne sa teším z jeho krásneho bezzubého úsmevu a hrkútania. KOnečne sa z Danielka teším a užívame si jeden druhého (aj tretieho - aby som ocinka z toho nevynechala 😉 ).

ivcap
4. júl 2007

Andosa, tak presne akoby si písala o mojom mladšom synovi. To dieťa nič nerobilo, iba plakalo, dokonca aj keď sme boli von. Bol ticho 5 min a potom hneď spustil. Skúšala som tiež všetko možné a nič nezaberalo. Potreboval len z toho vyrásť. Chválabohu, že Saška taká nebola. Spinkala celú noc od dvoch mesiacov, cez deň bola kľudnučká. Len nemohla byť hladná, vtedy spustila neskutočný plač. 😉 Takže ja som si bábetko vychutnávala. Akurát mala silný reflux, takže som musela na ňu stále dávať pozor a dosť často sme sa kôli tomu prezliekali. ☹
Ozaj Ellli a kde bývaš, /ak to nie je tajomstvo/, my máme v Divíne chalupu. Takže sme tam niekoľkokrát cez leto.

aja7
autor
4. júl 2007

ivcap prosim ta, mozes mi povedat ako prebieha amniocenteza? mam z nej obavy...

ivcap
4. júl 2007

Ahoj Aji. Nemusíš sa báť. Amniocentézu robia pod ultrazvukom, sledujú, kde máš bábo a placentu, aby niečo nepoškodili. Pod pupkom Ti vpichnú ihlu a odoberú plod. vodu, netrvá to dlho, je to chvíľka. Bolesť sa dá vydržať, nie je to nič hrozné. Sestrička Ťa zoberie na oddelenie, kde by si mala oddychovať zhruba dve hodky. Potom ideš znova na ultrazvuk a skontrolujú. či je všetko v poriadku a pustia Ťa domov. Asoň v SNV to takto prebieha.
Oveľa horšie, aspoň pre mňa bolo čakanie na výsledky. Mala som ich až zhruba o tri týždne. Bol to pre mňa neskutočne dlhý čas.

trixi
4. júl 2007

Ahoj aja7, nie som sice ivcap, ale mam AMC za sebou a tak Ti mozem napisat ako to prebieha. Neviem, kde Ti ju budu robit, ja som ju podstupila v Brne. Pred tym som tam vsak absolvovala v 13tt kombinovany test-krv+meranie NT, (je to presnejsie ako tripple test - na ten som uz nesla) hoci mi vysiel vysledok 1:330 kvoli veku mi doporucili AMC. Tu mi robili v 16 tt, tiez v Brne, v prenatalnom centre. Je tam uzasny personal, doktor je pohodovy. Robia to ambulantne. Rano sme dorazili do Brna (cca 2 hod. autom), mali sme pohovor s genetickou, ktora ma ukludnila, ze riziko potratu je minimalne a zvacsa k nemu dochadza ak plod ma uz nejaku vadu. Potom mi dr. urobil kompletny ultrazvuk, maleho mi poukazoval, vysvetlil (vsetko za pritomnosti partnera), potom mi natreli brusko jodom. Ja som stale cumela na monitor, na miminko, nevedela som kedy mi pichli tenucku ihlu do bruska, len to trosku zastipalo (velmi mierne) ked tu ihlu vyberali a citila som trosku tlak ako ked su zarazene vetry 😅 Moj partner to znasal horsie ako ja. Vobec to nebolelo, strach bol strasne velky, ale dr. ma ukludnil. Zobrali mi 2 velke striekacky plodovej vody, cca 2 dcl. dr. zhodnotil, ze plodova voda je v poriadku, cira. Potom sme sa este opytali na pohlavie drobca a uz bolo vidno, ze to bude chlapec. Po samotnom ukone som si lahla do vedlajsej miestnosti, ponukli mi sumive magnezium, sestricky boli uzasne, potrebovala som sa ukludnit. Po 10 min. opadol so mna stres. Stale bol partner so mnou. No a cca za 15 min. sme vyrazili na cestu domov, zasa 2 hod. autom. Trosku som v ten den citila tlak v brusku, ale po prichode domov som oddychovala, drahy ma obskakoval a tak som 2 dni lenosila a nic nerobila. Po troch dnoch som uz bola zasa vo svojom pracovnom tempe, kludna a bola som rada, ze som tu AMC podstupila. Vysledky som mala do 10 dni. Potvrdilo sa, ze cakame chlapca a nema ziadne vyvojove vady. Drzim Ti palce a urcite sa nemusis obavat AMC. Je to velky strasiak. Ak budem aj druhykrat tehotna, urcite pre klud v dusi na AMC pojdem zas.

ellla
4. júl 2007

K tej AMC - asi to v kazdej nemocnici prebieha trochu inak. ja som ju absolvovala v BB a tam to robia tiez ambulantne. myslim, ze v Blave to robia na oddeleni a zena tam ostava lezat cely den, co je podla mna bezpecnejsie. bolestive to nebolo (prebiehlo to presne tak ako pisala trixi), len som mala trochu problem po tom - zacalo mi tvrdnut brucho. na to ma pred odberom upozornili, ze to by nemalo. doma som poctivo odlezala 3 dni, na 4. den som isla do prace, ale necitila som sa vo svojej kozi. pre istotu som sa isla nechat skontrolovat k svojmu gynekologovi. bolo to ok, ale dal mi magezium a nospu. mozem len potvrdit, ze najhorsie je to cakanie. ja som cakala 3 tyzdne.

ivcap - som z Hrinovej, od nas je 8 km na Krivan a potom len kusok na Divin. Na Ruzinu sa chodievame kupat kazde leto aspon niekolkokrat, ale toto leto iba ak na maly vylet 🙂 .

ivcap
4. júl 2007

Ellli, cez Hriňovú chodíme do Divína. 😉

ellla
4. júl 2007

no super 🙂 , tak to by sme sa mohli spoznat aj osobne... co sa tyka mna tak velmi rada 😅

ivcap
4. júl 2007

16.7. Ideme na chalupu. Nemáš chuť na malý výlet na Ružinú?
Ozaj baby, ako dlho plánujete byť na MD? Ja sa neviem rozhodnúť, či mám ísť teraz od septembra do roboty, alebo nie. Keď mne sa tak nechceeeeeeeeeee 🙄 .Hovorím si, že sa narobím ešte dosť, ale chvíle so Saškou mi už nikto nevráti. ☹

mima07
4. júl 2007

ahojte babulky, tak som rada ze som tuto temu nasla
ellla pozeram ze sme na tom s detmi podobne predpokladam ze aj vekovo az na to ze ja budem mat doma samych chlapov ale snad ma budu na starost obskakovat teda mozu uz 😀

mima07
4. júl 2007

ivcap mozem sa spytat ako to chalani zobrali ked si im povedala ze budu mat surodenca? A teraz ako, pomahaju, alebo uz maju len svoje zaujmy?

ellla
4. júl 2007

jeeej to je super, mozeme ich dat do kopy 😀 😀 😀 pripravu pre rodicovstvo im o chvilu predvedieme na ostro... 😀 😀 ...uz len dostat ich k porodu a babkami sa tak skoro nestaneme 😀

mima07
4. júl 2007

ty to mas lepsie predsa len ti dcera asi bude viacej pomahat nas sa tvari ze jeho sa to nijako netyka, sice ak nakupujem tak do toho pinda ze do coho chcem krpca navliect ale ked pride neskor domov alebo mu nieco vycitam tak minule ma dorazil ze " no sak budete mat krpca snad sa lepsie vydari" a to som necakala ze bude ziarlit

ellla
4. júl 2007

ani nasa sa netrha, tak si nerobim velke iluzie.sice urobi, co prikazem (niekedy na tretikrat)ale v tomto veku ju zaujimaju diskoteky a partia. na dovolenku sme ju minuly rok dostali asi posledny raz. tie jej pubertacke nalady sa koncia bud krikom alebo smiechom. moj drahy uz sonduje u znamych, ze dokedy to bude trvat. najhorsiu informaciu nam dal jeden znamy (len dufam, ze si strielal) a to citujem "kym ju nejaky nepretiahne". vravime si doma - no zbohom. 😒 ale ziarlivost na to malicke som u nas zatial nepostrehla... to mozno len pride 😉

ivcap
4. júl 2007

No tak baby, čo sa týka žiarlivosti, tak u nás funguje. Hlavne, keď malej niečo kúpim. Minule mi sopliak vyčítal, že malej ešte stále dávam BEBU, vraj jemu som nedávala a je zdravý. Bol som mnou v obchode a videl tú cenu 😠 Takže občas máme aj žiarlivostné scény. 😉 Keď som unavená, tak sa mu ani posťažovať nemôžem, vraj mám čo som chcela. 😠
Mima, na predchádzajúcej stranke som nechala http adresu, kde mám uverejnený článok a tam je to všetko opísané.

ellla
4. júl 2007

ivcap - ak budem pokope a budem mat sofera (drahy ma uz samu nepusti), tak ten vylet beriem...dam vediet, to je este daleko...

ivcap
4. júl 2007

Jasné, uvidíš ako sa budeš cítiť.

titkovamiriam
4. júl 2007

ivcap tak to ja doma nepoznam,syn chodi na rozne brigady a marekovi vzdy nieco kupi niekedy mu aj hovorim nech si nemina , ale on ze mu to robi radost ,lebo obcas kupi aj Michalovi a mna potesi Margotkou.No a ked nieco marekovi davam jest tak to vzdy kontroluje co to je.Aj dnes jedol len tak uvarene zemiaky a hral sa s mimi a samozrejme ze ich chcel jest aj on,tak mu letel jeden ocistit aby mu nedal solene.

ivcap
4. júl 2007

No u nás nehrozí. Saška mala narodky a on jej nič nekúpil , lakomec jeden 😖 A to tiež chodí brigádovať za pekné peniažky.

marlene
4. júl 2007

ahojte,
mozem sa pridat?
nam sa narodila dcera,tiez skoro po 11-ich rokoch.cize mam doma zacinajuceho pubertiaka a malu slecnu.
narodila sa mi ked som uz blizila k 38-ke.
ziarlivost sa u nas nekonala,lepsie povedane drzala sa v norme 🙂 syn malu zboznuje a vela krat ked ju za nieco hresim tak on mi dohovara,ze ved ona je este mala 🙂 a dost mi s nou pomaha.
icap,tvoj clanok som citala 😉 este vtedy ako si ho napisala.

ivcap
5. júl 2007

Jéj baby, ja som taká rada, že nás tu stále pribúda, myslela som si, že budem "rarita". Dnes som si pozrela Vaše albumčeky, pokladíky sú zlatunké.
Tak čo Aji, už si synovi prezradila prekvapko?

aja7
autor
6. júl 2007

ivcap...nie, este sme im to nepovedali, hm, hm...stale zbierame odvahu..ale myslim, ze tento vikend by sme to mohli povedat aspon priatelovej dcerke (12), nech sa citi "dolezito", ze vie take tajomstvo a chalani nie..Len aj u nej mame strach, netusim, aka bude reakcia..Ona byva s mamou, moj syn a priatelov syn s nami...baby, ja mam taky strach...ale vacsi mam o mimi, polodospelaci to budu musiet predychat !!!..ach, jaj...

titkovamiriam
6. júl 2007

a mozno budes prekvapena ako to zoberu 🙂 🙂

majka35
6. júl 2007

ahojte žienky ... aja ... ja by som si zavolala všetkých troch naraz a povedala im to ... nech to predychávajú spoločne ... 🙂 🙂 🙂 ale určite sa budú tešiť ... 🙂

ellla
6. júl 2007

aja hore hlavu. pravdepodobne budu vsetci zaskoceni, ale casom sa vsetko bude javit inak, uvidis... ten majkin napad, povedat im to naraz tiez podla mna nie je zly, aspon ba si mala istotu, ze sa to dozvedia od teba...v opacnom pripade riskujes, ze to bude este horsie, ale ty ich poznas najlepsie. tak vy to tiez budete mat perne - deti budu moje, tvoje a este aj nase. tak trochu ta chapem, dcera je z prveho manzelstva, ale jej otec sa o nu nezaujima a ten novy je s nami uz 10 rokov, takze to ma aj svoje vyhody. my sme uz uz niekolko rokov sondovali, co by povedala na surodenca a ked sa vyjadrovala vzdy negativne, tak sme jej raz tvrdo povedali, ze toto rozhodnutie je v prvom rade nasou zalezitostou. preto ani nebola zaskocena, ked sme jej povedali, ze malicke je na ceste. jednoducho som jej ukazala tehotensky test a povedala som si teraz to spracuj, mas na to dost dlhy cas 🙂.

aja7
autor
6. júl 2007

dakujem kocky za podporu, skusime to asi tento vikend ☹