Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

ivcap
6. júl 2007

Aji, držím palce. Nech "deťúrence" príjmu túto správu čím najlepšie a s takýmto úsmevom 😀 .Potom daj vedieť, ako ste dopadli. 😉

jajka1
7. júl 2007

ahojte ja mam 37 rokov a jedného už skoro 4 ročného syna a velmi túžim mať ešte jedno bábo . Dúfam že to stihnem do 40 tky a prosím poradte ako nato lebo sa nám akosi nedarí.
🙂

ivcap
7. júl 2007

Jajka, držím palce, aby sa Vám čím skôr zadarilo. A bola si u dr. či je všetko v poriadku? Baby snažilky, v Mame a ja sa venujú tejto problematike a je to tam celkom dobre napísané, aspoň mne sa tak zdá .Čítate to?

ivcap
8. júl 2007

Ahojte babenky, tak ako ste víkendovali? Aji, tak čo už, ste povedali ratolestiam novinu?

aja7
autor
9. júl 2007

Ahojte kocky, ja vikendik v pohode, prerabame verandu, tak je vsade plno prachu, deti su happy, ze sa nemusia vyzuvat ☹ a ja sa tesim na to upratovanie. Este stale sme im to nepovedali...Uz sme aj boli odhodlani, ale nebola vhodna prilezitost..A malokedy su vsetci traja teraz doma, maju brigady 🙂Takze nemam nic nove 🙂

lenka34
9. júl 2007

ivcap:plakal som pri tvojom článku - mám 34 rokov a čakám druhé dieťa, syn má 13rokov a nesmierne sa teší.Tiež som pred otehotnením zdieľala tvoje pocity a manžel sa s nimi stotožnil- našťastie sa nám to po jednom neúspešnom pokuse podarilo na prvýkrát a dúfam, že som si všetko zlé už v živote vybrala a teraz bude všetko OK

annika
9. júl 2007

Čaote! Tak taký pôrod by som podpísala aj ja. Ivča, koľko si mala rokov vtedy? Keď to nie je tajomstvo, pravda. Ja sa bojím pôrodu a asi ani manžela tam nebudem mať...
Ináč moje dcérky zniesli celkom dobre tú správu, že budú mať bračeka. Spolu chodíme nakupovať košielky, dupačky a všetko možné.Tá menšia večer, keď ide spať, tak dá pusu mne aj na bruško. som zvedavá, že keď sa malý narodí, tak či sa zmení niečo v tom. Bude to veľká zmena pre všetkých...

ivcap
9. júl 2007

Leni, ver mi pri písaní toho článku som nemala v úmysle nikoho rozplakať. ☹Ale o tom je život, samé prekvapka. Tých príjemných by mohlo byť viac. 😉
Anika, keď som rodila, mala som 39. A prečo nebudeš mať pri pôrode manžela? Nechce ísť? To je dobre, že Tvoje babuľky sa z tehu tiež tešia. A či sa niečo zmaní, keď sa malý narodí? Ja si myslím, že záleží od toho či bude vaľa plačkať, alebo nie. Podľa mňa tínedžerov detský plač rozčuľuje. U nás je všetko v poriadku, pokiaľ je Saša spokojná. Akonáhle začne plakať, Peťo sa sťahuje do svojej izby a zatvára dvere. A ešte je na malú nahnevaný, keď ho "ráno" o desiatej zobudí. 😅

ivcap
12. júl 2007

Ahojte. Tak ako sa máte? Dúfam, že Vaše bábätká, aj tie v brušku sú v poriadku a užívate si "leto" 😉

ellla
13. júl 2007

ahojte, my sa zatial drzime pokope. pan doktor povedal, ze by to malo tento tyzden vydrzat a v utorok sa zase idem ukazat, tak uvidime... iste vsetky viete, ze tieto posledne tyzdne sa vlecu nekonecne. nespim viac ako 5 hodin, citim sa ako slonica, ale tesi ma, ze sa to blizi ku koncu. dnes rano som mala prveho poslicka, muz ma sleduje a ak nahodou tazsie dycham, hned je pri ne. takuto starostlivost by som si mala poriadne uzit, alebo byt tehotna castejsie 🙂 .tak mi drzte palce 😵, lebo mam aj trochu strach, len sa to snazim vzdy zahnat...

annika
13. júl 2007

Držím ti palce, Ella. Musíš byť optimisticky naladená a bude všetko o.k., uvidíš. Trošku ti aj závidím, že si už blízko "cieľa". Ja som len v 25.tt , ale bruško mi zo dňa na deň rastie. Pri dcérkach sa nepamätám, že by to tak rýchlo rástlo. Alebo to bolo už dávno???Máš poriadneho manžela, gratulujem.
Držte sa!

ellla
15. júl 2007

dakujem za podporu. ujde ti to ako voda, uvidis. to len tie posledne tyzdne sa sa vlecu. ja som bola pred tehotenstvom dost chuda, tak na mna to tiez bolo poznat dost skoro, ale teraz malicke rastie priam raketovo. a uz mam na sebe aj dost vody, v tomto teple je to o nieco narocnejsie, opuchaju mi nohy. pribrala som 13 kg. viem, ze to nie je az tak vela, ale pri dcere to bolo len 6. uz sa tesim, ze sa budem moct prevratit na brucho (pokial mi to prsia dovolia 🙂 )a hlavne, ze to budem mat coskoro za sebou...prajem vela stastia a bezproblemove tehotenstvo!

ellla
21. júl 2007

no zienky, mam pocit, ze meliem z posledneho, len draheho nechcem velmi strasit. vzdy rano ma bolia krize a panva - moje kosti sa pripravuju, ale dnes ma to boli cely den. nie som schopna nic doma urobit, len sa prevalujem z boka na bok, neviem si najst miesto. brusko mi tvrdne, obcas nejaky poslicek, ale to je asi vsetko. pravidelne kontrakcie to este nie su. dufam, ze to takto nebude dlho trvat, lebo mam pocit, ze sily mi ubudaju a to by nebolo velmi dobre... a tie tepla mi tiez velmi nepridavaju. 😉

tomaslavka3
21. júl 2007

Ahojte.Takze ja som v 35 porodila uplne zdravucke trojcatka-dievcatka.Tiez som mala pocit,ze som uz stara krava na dieta,ked mam uz dost velke dcery.Este k tomu mi zistili,ze trojicky 😀 Niekedy som sa v duchu porovnavala s mladsimi maMICKAMI na poradni,alebo v meste.Väcsinou som prisla k zaveru,ze oproti niektorym som vyzerala ovela lepsie,zdravsie,stastneJSIE... 🙂 🙂 🙂

annika
22. júl 2007

Ella, držím ti palčeky, ať to máš rýchlučko za sebou a aby ste už boli doma v zdraví!!!
Slavka, tebe gratulujem k tomu nádhernému výkonu, starať sa a vychovávať 5 detí! A ja sa tu strasiem z 2+1, že čo bude? Klobúk dole! Máš čas aj pre seba? Ako sa to dá zvládnut? Kto ti pomáha?

mima07
22. júl 2007

ella drzim palce ked to pride nech to mas co najrychlejsie za sebou 😉

ivcap
22. júl 2007

Elli, si ešte celá? Ak áno, tak Ti silno držím palce.
U nás v bytovke máme tiež trojčatá - chlapcov. Nedávno oslávili rok. Každý deň k ním chodia na výpomoc babka s dedkom. Takže tmavovláska klobúk dolu, ja si to neviem ani len predtaviť. Ale hlavne, že sú dievčatká v potriadku a že sa z nich tešíte.

mima07
22. júl 2007

Slavka trojicky su krasnucke, to ste mali planovane teda myslim ci ste planovali babenko a takto to vyslo? 🙂

ellla
23. júl 2007

ahojte, dakujem za podporu... este som cela a je to stale rovnake. zajtra idem do poradne, tak vam dam vediet... 😉

ivcap
24. júl 2007

Ahojte. Tak Elli ako si pochodila v poradni? Tak tieto dni Ti nezávidím a ešte to horko. Mne sa mladší syn narodil v septembri, takže tiež som sa gúľala celé leto. Takže všetkým tehu prajem, nech tieto hurúčavy zvládnu čím najlepšie.
Aji, tak čo máš nové, už si deťom oznámila novinku?

lindda
24. júl 2007

cafte tak ak sa mozem pridat ja som oslavila 12 jula 35 mam jedno baby a dufam, ze bude este aj druhe aspom 😉

ellla
24. júl 2007

ahoj lindda a vitaj medzi nami.

tak u mna zatial nic nove. CTG v poradni potvrdilo nepravidelnu kontrakcnu cinnost maternice - poslickov, ale krcok je takmer nezmeneny, takze sa tu este nejaky ten den pogulam 😉 . dufam, ze to uz dlho nebude... 🙂

ivcap
25. júl 2007

Ahojte. Lindda, všetko najlepšie k narodkám a vitaj medzi nami "dievčatami". Elli, takže ešte nič? Ale už sa aspoň ochladilo, aspoň u nás poriadne. Fúka neskutočný vietor a je 17C. To je poriadna zmena.

lindda
25. júl 2007

ela a ivca cafte dik 🙂
ela to bude,ale radosti doma,ze 🙂

aja7
autor
26. júl 2007

Ahojte babulky, tak sme to doma oznamili 🙂 Moje nevlastne deti to vzali uplne super, ale moj syn - sok ! 🙂 nic nehovoril, ale uz ho to preslo, tesi sa a vcera sa 2hodiny hadali na mene. Prechadzali cely kalendar a ku kazdemu menu mali komentare 🙂 Som stastna, ze to takto dobre zvladli, ani som nedufala. Tak teraz sa uz len modlit, nech vsetko dobre dopadne vzhladom k mojmu veku 😖

mima07
26. júl 2007

aji gratulujem ze doma vsetko ok neboj musis verit ze vsetko bude v poriadku, moj syn tiez spravu zobral dobre ale niekedy su tam take mensie naznaky ziarlivosti cakam co bude ked sa maly narodi.Pekne sa drz treba prezit tie vysetrenia a ked uz budes vediet ze je babo v poriadku uz si mozes len uzivat 🙂

ivcap
26. júl 2007

Aji, tak to je super, že to takto dobre dopadlo. A presne ako píše Mima, treba preskákať tie vyšetrenia. Tehu si užívaj a nechaj sa rozmaznávať.Ja som si to pri Saške vychutnávala. Môj milovaný mi kupoval jogurtiky, ovocie, zeleninku, chodil do obchodu, navaril. Jáááááááááj to bolo super takto sa nechať rozmaznávať 😀 . Škoda, že už je to preč. ☹

lenka34
26. júl 2007

Gratulujem Aja7 k odvahe oznámiť šťastnú novinku rodine.Termín mám o mesiac skôr ako ty, ale doma debaty okolo mena stále neutíchajú ☹ a to moji chlapi vyberajú iba chlapčenské, pre dievčatko mám už dáááááávno vybrané.

annika
26. júl 2007

Ahojte všetci babenky!
Máte niektoré z vás skúsenosti s tehotenskou cukrovkou? Pýtam sa preto, lebo včera som bola na kontrole u endokrinológa, chodím tam už roky s mojou štítnou žľazou a ona mi zobrala krv na vyšetrenie. Dnes som jej zavolala a že vraj všetky výsledky mám o.k., okrem cukru, čo som mala hodinu po raňajkách 10!!! Na glukozovom teste som ešte nebola, dr. je na dovolenke, vráti sa len 4.8.Som trošku zúfalá z toho, odvtedy som si nedala ani kúsok sladkosti, hoci mám veľkú chuť na ne.
Niekde som čítala, že nad 35 majú ženy sklon k tehu cukrovke, a možno že to mám aj ja....

ivcap
26. júl 2007

Ahojte. Anika, tiež som bola v diabetologickej poradni kôli cukru, mala som ho zvýšený, ale dr. mi povedala, že je to ladvinami, dlhšie im trvá, kým cukor spracujú a mám obmedziť sladké. Takže som to riešila tak, že keď som išla do tehu poradne, tak dva dni predtým som obmedzila sladké. Bez sladkostí by som "zomrela", teraz je to na mne aj vidieť 😔