Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

heveri35
7. jan 2011

@pizzamati moj je na tom podobne,nechce o tom ani pocut,ale ja verim,ze ked bude miminko tak bude rad🙂

hagarka
8. jan 2011

@pizzamati ........díky, to človek rád počuje, ja sa ani toho veku tak nebojím, len po tejto zlej skúsenosti mám strach ☹

pizzamati
8. jan 2011

@hagarka Hej viem to pochopit. ☹ Ale ved ty si este mladucha medzi nami tak neboj vyde to a budes opat stastna 🙂

pizzamati
8. jan 2011

@heveri35 Jasne to uz je ine ked je miminko na svete ked ho uvidi tak sa isto do neho na prvy pohlad zamiluje ved inak sa ani neda. je to nieco neskutocne nadherne ked pride na svet novy cloviecik. 🙂

msandrea1311
8. jan 2011

Ahojte dievčatá 🙂
Trpím nespavosťou a tak som na nete dlhé hodiny a čítam a čítam .Prečítala som si vaše príspevky a rozhodla som sa pridať aj ten môj príbeh kedže som po 35-ke 🙂
Takže mám 40 a 21-ročné dvojčatá synov a o pár dní k ním pribudne tretí syn 😉 Rozviedla som sa a stretla som po nejakom čase človeka ,ktorý mi znova dodal síl a odvahy mať dieťa.Naša túžba po bábätku bola aj je obrovská nikdy by som neverila že i v mojom veku niekto tak veľmi chce otehotnieť 😲 ............a stalo sa dvakrát po sebe som otehotnela a bohužiaľ som o dieťatko oba razy prišla .Bola som rozhodnutá to vzdať a dieťatko si adoptovať.No priateľ aj s mojimi synmi ma presvedčili skúsiť to ešte raz.V januari pred rokom som druhý krát potratila a v máji nečakane opäť otehotnela a vôbec som ani netušila že som znova tehotná 😅 Koncom júna to som už bola v druhom mesiaci mi lekár oznámil tú radostnú novinku a nechal ma hned na PN až do konca 4 mesiaca.Poviem vám že toľko strachu čo som zažila neviem ani opísať,bála som sa po cikaní pozrieť aj na toal.papier len aby som nenašla krv 😲 A potom konečne začali prípravy uuuuuf nebudete mi veriť ja som už v 5 mes.mala doma kočík a postielku a ani na okamih som nemyslela na to že by sa niečo malao stať a tá viera a pozitívne myslenie ma priviedli až sem do cielovej rovinky 🙂 A dnes sa hrdím krásnym bruškom a perfektnými synmi ktorí ma vo všetkom podporujú a pomáhajú mi pretože priateľ pracujev zahraničí.A všetci sa užneviieme dočkať nášho vytúženého SAMKA.Som dnes v 37 týždni a náš pokladík má už podľa sona v 36tt 3160 g tak sa veeeeeeeľmi tešíme 🙂 🙂 🙂 🙂Prepáčte že som sa tak rozpísala ale chcela som vám len dodať mojím príbehom odvahu a silu že nikdy nie je neskoro.A aby som nezabudla môj priateľ má dcéru z 1.manž.takže kedže ani tento raz nám dievčatko nevyšlo som šťastná že máme aspoň jednu slečnu a máme spolu krásny vzťah.PEKNÝ VEČER a držím vám všetkým palce 😵 Andrea

hagarka
9. jan 2011

@msandrea1311 ....díky, určite sa ti podarilo dodať mi odvahu. Ja som teraz čerstvo prišla o bábo v 6 tt, a mám z ďalšieho tehotenstva strach.........presne tie pocity čo si vravela aj ty.....ísť na WC bolo pre mňa utrpením............hádam to zvládnem......díky a určite nám daj potom vedieť....držím palce!!!

miroslava72
9. jan 2011

@msandrea1311 krasne si to napisala. Zelam uspesny porod a vela radosti zo synceka. 🙂
@hagarka ja sice nastastie nepoznam tie zle pocity,no verim,ze vsetko sa v dobre obrati a onedlho napises,ze sa tiez uz tesis na vytuzene dietatko. Drzim palce. 🙂

msandrea1311
9. jan 2011

@hagarka Ďakujem ti krásne a neboj držím ti tiež palce len to chce trošku času nikdy nezabudneš na to zlé ale to dobré to pootom prekryje nie celkom no trošku ano drž sa a nebojte dievčatá isto vám dám vedieť :o)

msandrea1311
9. jan 2011

@miroslava72 ďakujem ešte raz.😀

veronkaj
10. jan 2011

ahojte maminy

želám všetkým veľa zdravia, šťastia, lásky a spokojnosti a krásne chvíle so svojimi detičkami a rodinami.

ako ste sviatkovali, ja som dnes prvý deň v práci tak už vidím to bude nápor, preto najprv píšem potom už nebudem mať asi kedy.

od zajtra mnou začínajú hýbať pochybnosti, že by???
mešká mi menzes dnes druhý deň, inokedy prišiel na 27 dc, alebo 28dc a nič, rozmýšlam či to nieje prechladnutím mám nádchu ale tú som mala aj minulý mesiac a prišlo na 27dc a teraz nič, včera ma pobolievali kríže aj brucho a dnes zatial menej a myslela som že už a a nič, minule ma dokonca aj prsia nekolko dní boleli a teraz skoro nič, no asi to bude prechladnutím, no normálne sa držím a zatial som nerobila ani test. povedala som ked do stredy večera nepríde tak vo štvrtok.akurát som si merala včera bt a tá bola 37,1. tak neviem, ale inak teplotu nemám,
akurát ma v piatok prekvapila dcéra došla za mnou ku telke a vraj čo mi je že mám uplne sklenené oči akoby som išla plakať 😒

miroslava72
10. jan 2011

@veronkaj,dufam s tebou a drzim palceky. Nech vam to vyjde. 🙂

veronkaj
10. jan 2011

@miroslava72 Ďakujem

no ešte sa nevytešujem, len tak uvažujem a rozmýšlam že či??, počkám ešte už nebudem testíkovať ako minule a nič, počkám ešte ale dnes ma už len trochu bolia kríže a brucho. tak možno

hagarka
10. jan 2011

@veronkaj ...to by bol pekný začiatok roka s takými radostnými správami 🙂 🙂 🙂

veronkaj
10. jan 2011

@hagarka tak to neviem, či radostný
- bývalý mi prestal platiť na dcéru idem naháňať právnika
- dcéru čaká monitoring a prímačky,
- doma si lámeme hlavu nad tým ako zaplatí muž, dph, daň za autá, daňové a ešte nám idú aj opravovať sedačku no ide nás poraziť
- ale v kútiku duše začínam rozmýšlať nad tou možnosťou, že sme dostali možno ešte jeden vianočný darček - počas vianoc bola ovu takže že by??? no brucho trochu pobolieva aj kríže tak akurát stále chodím kontrolovať

inak začala som nad tým rozmýšlať vtedy ked mi dcéra povedala že čo mi je že mám divne sklenené oči, a tak ma to napadlo že to som raz počula že to vidieť aj na očiach.
no dám vedieť či budem meškať ešte a veeľmi rada sa k vám pridám potom.

hagarka
10. jan 2011

@veronkaj ....ak by to vyšlo s bábätkom, tak potom všetky tie predchádzajúce veci (príjímačky, DPH, a iné) by boli asi len maličkosti....či?

veronkaj
10. jan 2011

@hagarka tak to áno, to by sa dcéra vytešovala, že až, ja tiež ale muž no to by bolo horšie, ešteže som to nechala na jeho rozhodnutí takže o následkoch možných vie.

ale obávam sa že ak náhodou zistím, že sa nám to naozaj podarilo tak sa mohlo stať po štedrom dni medzi vianocami a silvestrom, a bojím sa či neuškodí to že som si občas dala s návštvou pohárik a pila som 2-3 kávy denne, teoreticky by ešte nemalo lebo ešte nieje napojené na môj krvný systém.
čo myslíte?

miroslava72
10. jan 2011

@veronkaj neboj. Urcite sa nic nestalo a nestane. Vsetko je ok. Ja som kavu 1 vynimocne 2 pila aj pocas tehu,aj mudr.mi ju schvalil,lebo som mala nizky tlak. To by si musela vypit ine mnozstva-pri oboch.
a co sa tyka dcerky-este to mam v cerstvej pamati ake stresy sme prezivali ked syn koncil ZS a mal mat monitoring a prijmacky. Neboj,zvladli to ini,zvladnete i vy. Dcera je urcite sikulka. 🙂 😉

veronkaj
10. jan 2011

@miroslava72 no zatial som nikomu doma nič nepovedala, akurát včera bol muž celý deň preč a ked vedel že som čakala menzes cez víkend bud na 27alebo 28 dc a boleli ma kríže a brucho ale nie nejako hrozne a tak som často chodila na wc a len povedal niečo v tom zmysle, že čo už ked menzes a pobodne a ja nič, ticho, a nejako ani nepostrehol že nič nehovorím na to, aj večer sme to nejako zahovorili takže nikto doma nevie že mi mešká, jediné čo si všimla dcéra sú tie moje oči ale zatial nechcem nič vravieť, aby to nebolo zbytočne.

a stresy no som sa napočúvala a aj nahnevala, prečo sa musí učiť a podobne no ale my sme neboli iný,.
ja mám tiež nízky tlak, ale pri maličkom kávu budem jedine jednu raz za čas aj to slabú. no začínam byť mierne nervná čo bude

jojina11
10. jan 2011

baby ja vás zanedbávam, idem dočítať, snáď sa mi to podarí 🙂

veronkaj
12. jan 2011

ahojte, tak u nás to pokračuje zatial tak, že v pondelok poobede bolo trochu ružového špinenia a od tej doby nič až dnes ráno trošku ale fakt len bodka ružového , brucho aj kríže občas pobolia a inak vôbec nič,
no som zvedavá,

ak nič dnes nebude poobede kúpim testík. 😉

hagarka
12. jan 2011

@veronkaj ..........to špinenie sa môže objaviť pri zahniezďovaní....aj ja som to mala pri synovi...tak držím palce a daj vedieť

veronkaj
12. jan 2011

@hagarka áno vraví sa, že ked sa hlbšie ponára môže prasknúť cievka a tak ale už sa to neopakovalo ale chodím každú chvílu kontrolovať hlavne ked zabolí brucho alebo kríže si myslím, že už ide menzes a že to bolo asi tentokrát z prechladnutia a ako sa teším ked nič 😉 len nech to tak zostane.

no uvidím ak dokial neprídem domov nič nebude urobím test, ak bude pozitívny mohol by mi vyjsť už aj dnes poobede pozitívny a ak nie skúsim ráno alebo možno sa ešte budem tak držať ako doteraz že si počkám na ráno.

a dám vedieť a rada sa k vám pridám.

ssonusa
12. jan 2011

ahojte kocky,
ja som vas ledva docitala - dakujem za zelania a ja vam prajem krasny novy rok plny radosti - ci uz z detureniec, rodiniek alebo tehulkovania 😀

novym clenkam 😀 tiez prajem hooodddnnneee stasticka....

@veronkaj - no ze by sa zadarilo? tak drzim palce a pridem naschval nakuknut na tie dobre spravy co sem napises.... drz sa...

@msandrea1311 - krasny pribeh, krasna rodinka (kukla som fotky) 🙂 tak uz len par dni a budete sa naplno tesit z prirastku.... blahozelam.... a drzim palce nech vsetko dobre dopadne... 🙂

veronkaj
13. jan 2011

no tak ja vám dám čerstvé správy, včera som si kúpila test, lebo nič neprišlo, a večer som si ho robila a a nič, len / a to bol rapiclera vraj aký skvelý a mrcha tiež neprišla akurát tak silná migréna čo ma trápila od poobedia až do skorých ranných hodín.

no a teraz čo, čakať

ssonusa
13. jan 2011

@veronkaj - tak ozaj len cakat mozes.... mozno este nie je dost hormonov aby ich test zaregistroval... hlavu hore, mrcha nikde tak je stale sanca... mysli pozitivne... 😉

veronkaj
13. jan 2011

@ssonusa už som sa objednala ráno na krv, predsa bude víkend a pri mojich problémoch čo som vždy mávala tak radšej to chcem vedieť,

no zajtra predobedom by som mala vedieť výsledok.

ssonusa
13. jan 2011

@veronkaj - to je dobry napad... u nas je to s lekarmi trochu inak (zijem mimo SR) -tak mna tato moznost ani len nenapadla.... 😒

veronkaj
13. jan 2011

@ssonusa
ja som sa objednala k známej na oddelenie v nemocnici mi vezmú krv, a tak tam potom zavolám do labáku a povedia mi výsledok, ak bude negatívny budem vedieť že je to asi porucha cyklu ak pozitívny tak budem dávať pozor na seba o to viac, že som už nie raz potratila a naposledy minulý rok, tak pre istotu.

u lekára kde som v ambulancii je výhoda že majú ultrazvuk, ale najprv by ma vyšetroval a bojím sa aby pri stláčaní sa niečo nestalo, kedže som viac kyprích tvarov a tak si najprv počkám na výsledok hcg a potom pôjdem k lekárovi budúci týždeň.
no uvidíme to čakanie je najhoršie ale doma poctivo mlčím.

kesulkarenka
13. jan 2011

@msandrea1311 ahojte, aj ja sa k Vám pripájam, keďže už patrím do kategórie tých "rozumnejších", alebo aspom tak si to o nás okolie myslí......aj ja som zostala sama s tromi deťmi, ale neľutujem a som nesmierne šťastná,že najmä oni to všetko tak skvelo zvládli a som na ne právom hrdá....po čase som si našla priateľa, teraz už manžela a v 37r som sa rozhodla pre miminko, bola som úplne ako pubertiačka, až som sa čudovala sama sebe. Odo dňa, keď mi dr povedal, že som tehotná, som zostala na PN a aj keď som mala dobre platené miesto, tento krok neľutujem. Celé tehu som bola kľudná a spokojná, čo sa odrazilo na tehu. Celé okolie ma odsudzovalo, tak sme sa razom presťahovali do iného mesta, kde nás nikto nepozná a začali sme nový život. Máme už doma maturanta, stredoškoláka a 8r cicušku a vyzeráme spolu ako jedna veľká súrodenecká rodina.....a nech si hovorí kto chce, čo chce...je to môj život. Takže otázka, či mať dieťa v našom veku??? ja doporučujem a želám všetkým snažilkám veľa energie a sily, aspom dve čiaročky na teho teste, no môžu byť aj tri ... 🙂 a taký, čo vás majú radi vám to budú priať a ostatní nech idú kade ľahšie........

ema72
13. jan 2011

@msandrea1311 drzim palec, my co uz sme mali davnejsie 20 este nie sme do stareho tehu zeleza 😉