Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

rybka35
27. jan 2011

@duracelko no ved uz som douctovala, skor sa nedalo, kedze som zivnostnik, ale uz sa budem snazit oddychovat, kedze ten porod je uz za chvilu, drzte mi palce

veronkaj
4. feb 2011

ahojte, a sem sa teraz tak málo chodí??
no u nás nové nič, zase máme po plodných dňoch tak uvidíme ostáva čakať
a ja neviem prečo ale posledné dva mesiace spím v noci ako medveď a ráno vstávať no des, normálne ked sa prebudím sa pýtam sama seba že ked to maličké sa podarí ako ja budem k nemu vstávať 😒
ale zase viem, že to bude zase iné ale kruhy mám pod očami už teraz nejako som si zvykla spať. 😀

a u vás čo nové, maminy kde ste všetky?

dana_l
9. apr 2011

chcem pozdravit vsetky snazitelky. ako vidite ja som "zacala" v 35 a teraz budeme koncit. my sme sa rozhodli ze skusime este to posledne a dali sme si 6 mesacnu lehotu. mala vyprsat na novy rok. stale som cakala ci mi pridu moje dni a ked prisli tak som bola sklamana. potom na novy rok prisla na par dni svagrina a ja som na "deticky" nemyslela a v januari som zistila ze uz nemusime davat ziadnu ochranu - teda aspon na dalsich 9 mesiacov. takze nevzdavajte to a ozaj ako uz niekto predo mnou pisal, nemyslite na to ze chcete mat babatko a ono sa to podari.
prajem krasne a hlavne skore tehotenstva.

mariana7537
9. apr 2011

Som rada,že som tu našla túto tému,ja mám 35 rokov a momentálne som v 5tt.Mám dve veľké detičky,syn má 18 rokov,dcéra 12.Drobčeka sme plánovali a veľmi sa na neho tešíme.Dúfam,že všetko dobre dopadne,mám trochu strach,predsa len ten vek a moje zdravotné problémy predtým.

mariana7537
9. apr 2011

@veronkaj Chcem ťa trošku povzbudiť.Ja mám za sebou dva spontánne potraty a jednu mimomaternicovú tehotnosť,celé roky sa liečim na endiometriozu,absolvovala som 4 laparoskopie,prišla som o jeden vaječník,mala som neustále zápaly,cysty,zrasty,v nemocnici som bola častejšie ako doma a skrz to všetko mám dve zdravé deti a teraz čakáme bábätko.Síce neviem ako to dopadne,ale musím dúfať že dobre.Prajem ti,aby sa ti to čo najskor podarilo.

annika
9. apr 2011

@mariana7537 Gratulujem k bábätku, ešte nevieš, ale máš pred sebou tie n 😉 ajkrajšie roky svojho života, aspoň som to ja cítila takto, bude to trošku tažšie, ale za to krááááááásne obdobie. Ten strach je normálne, tiež som sa bála aj kvôli veku aj zdraviu...treba myslieť pozitívne, držím palce, k budúcnosti!!! 😉

mariana7537
9. apr 2011

@annika Veľmi ďakujem,vidím,že aj ty máš tri detičky. 🙂 Ja to teraz sama vidím,že už začiatok tehotenstva prežívam uplne ináč,keď som teraz staršia.Moj život dostal nový zmysel,dcéra je už uplne samostatná a syn dospelý,pripadala som si taká nejaká zbytočná a doliehali na mňa depresie.Muž jazdí s nákladným autom po Europe je doma len cez víkend a sem tam v týždni na pár hodín,tak som sa cítila taká sama.Som už skoro dva roky doma skrz zdravotné problémy,ale teraz sa cítim fantasticky.Tehotenstvo mi odporučila moja lekárka,vraj sa vtedy menia hormony v tele a zlepšuje sa tým celkový zdravotný stav,tak uvidím.

annika
9. apr 2011

@mariana7537 My sme malého neplánovali...lepšie povedané ani jedno dieťa sme neplánovali, ale po dvoch som si povedala, stačí...po 9 rokoch moje telo zas povedalo stačilo, musela som vynechať tabletky a výsledok je náš syn, ktorý je tým najväčším darom nášho života asi... 😉 😉 😉 😉
Pozerám, že u vás syn-dcéra, párik máte...ja som bola istá, že bude aj do tretice dcéra... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 manžel len dúfal, ako predtým, že sa dočká syna.. 😀 😀

mariana7537
10. apr 2011

@annika Tak ste sa nakoniec toho syna dočkali ako vidím. 🙂 🙂 🙂

annika
10. apr 2011

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hagarka
12. apr 2011

@mariana7537 .........som rada že niekto napíše pár povzbudivých slov....ja mám 36 a dve detičky, chceli by sme ďalšie, ale v decembri som mala spontánny potrat a teraz sa bojím čo bude ďalej....či to má ešte cenu skúšať a ako to dopadne....či už nie som stará ☹ ☹ ☹

mariana7537
12. apr 2011

@hagarka Ahoj moja,neboj sa,ešte sa dieťatka dočkáš.Ja som po prvom spontánnom potrate vyčkávala 6 mesiacov,vraj aby bolo ďalšie tehotenstvo úspešné a houby z toho,potratila som zase.Potom som už nečakala vobec,otehotnela som hneď po druhej menštruácii a dcérka je tu medzi nami.Určite skúšaj,musíš veriť,že sa to podarí.Ja tiež nemám nič vyhraté,som len v 6tt,to je ešte dosť málo.Dnes som bola u lekára,potvrdil mi,že dieťatko je v maternici,veľkosť gest. váčku mám 11mm,čo zodpovedá 5tt +2.Za týždeň mám prísť znovu,či bude vidieť srdiečko.Normálne sa aj bojím tešiť sa z toho po tom,čo všetko mám za sebou.Ja mám tiež taký pocit,že už som stará,ale všetci lekári mi hovoria,že je to normálny vek a že si to dieťa viacej užijem. 🙂 🙂 🙂

hagarka
12. apr 2011

@mariana7537 ......budem držať palčeky.....ja ani nejak extra nečakám. Dá sa povedať, že skúšame hneď po prvom cykle....uvidíme. Doktor mi robil aj nejaké testy a ešte som si nebola pre výsledok, ale mám tú trombofilnú mutáciu....akože riziko zvýšeného zrážania krvi hlavne v tehotenstve čo spôsobuje zvýšenú potratovosť......lenže ja mám pocit, že to dnes má každá baba, ktorej tie testy robia.....potom sa počas tehotenstva pichá fraxiparin.....tak dúfajme uvidíme.

dana_l
12. apr 2011

@hagarka aj ja by som radila necakat. my sme "stratili" jedno a tri mesiace potom som bola opat tehotna a nase prve bolo na svete. a kvoli veku si nerob starosti. su aj starsie "snazilky" a buduce mamicky 😉

annika
13. apr 2011

@hagarka
@mariana7537 Baby, ja som sa nebála kvôli veku....ani teraz sa nebojím z toho... 😉 😉 😉 😉
Ja som si robila ťažkú hlavu kvôli financiam...veď som už nemala nič po dcérkach, všetko som darovala, predala.... 😅 😅 😅 ale aj toto sa vyriešilo, začala som čítať bazáriky na internete a dodnes ich navštevujem. 😉 😉 😉 😉 😉
A mamičky mi aj poradili, čo treba ako, kedy...Pre dcérkach ešte neboli takéto fóra, veru som bola odkázaná na mamu, sestru...

mariana7537
13. apr 2011

@annika Presne tak ako píšeš,vtedy ešte neboli takéto bazáriky a fora.Ja som takisto po mojich deťoch všetko rozdala,teraz budem nakupovať celú výbavičku znovu,ale nevadí mi to.Mám 18-ročného syna,zostane to potom pre jeho deti. 🙂 🙂 🙂

mariana7537
13. apr 2011

@hagarka Veľmi ti držím palčeky a dúfam,že čoskoro budeš medzi nami tehuľkami. 🙂 🙂 🙂

katulka74
13. apr 2011

Ahojte,ja mam 36 rokov,mam dve velke dcery,jedna ma 18 a druha 16,minuly rok som mala potrat v 6 tyz a teraz sa nam podarilo otehotniet znova,tak sa velmi tesime a dufame ze to uz bude vsetko v poriadku,aj ked sa trosku bojim kvoli veku

hagarka
13. apr 2011

@mariana7537
@annika
@dana_l ......baby ďakujem....ja už som z toho na nervy, lebo teraz sú tie trombofilné mutácie nejaká nová móda......ale ja to aj tak opäť skúsim, lebo ak by som to neurobila, tak by som si to vyčítala.......ďakujem Vám za podporu.......dúfam, že sa to podarííííííííííí 😉 😉 😉

annika
13. apr 2011

Kočky, nebojte sa, všetko bude o.k., tehulky sú požehnané osoby, vychutnajte si to tehulkovanie na 101%, budte šťastné a veselé maminky!!!! Ja, keby som mala 36 ako vy, určite by som išla po 4.krát do toho!!!! 😉 😉 😉 😉

syslica
14. apr 2011

@katulka74 Katka aj ostatné žienky.... čože? bojím sa mať dieťa kvôli veku? samozrejme, všetky riziká mierne stúpajú... ale ja veľmi rada chodím do témy "Snažilky 40-ničky" (pretože teraz o treťom len snívam, realizovať budem neskôr 😉 ) a najradšej čítam, keď sa ex-snažilky prídu pochváliť svojimi malými, zdravými a nádhernými pokladíkmi 🙂 . Netreba sa báť, ale myslieť pozitívne, držím nám všetkým palce!

hagarka
14. apr 2011

@katulka74 ....ja zase mám strach skôr kôli tomu, že som prekonala ten potrat.......ten vek je až na druhom mieste ☹

mariana7537
15. apr 2011

Ja sa takisto bojím hlavne kvoli dvom prekonaným spontánnym potratom a jednej mimomaternicovej tehotnosti.

katulka74
15. apr 2011

Mna by to ani nenapalo bat sa kvoli veku,ale v poradni ma vystrasili tripl testami,ze ak nedopadnu dobre,mala by som ist na amnio,tak mam z toho paniku

hagarka
15. apr 2011

@mariana7537
@katulka74 ......teraz sa hlavne bojím, aby sa mi vôbec podarilo otehotnieť....nechcem to nijak siliť, ani ísť proti prírode, ale mohlo by sa to podariť 😕

dana_l
15. apr 2011

@katulka74 ja som na tom bola tak isto. ved aj deti su este male a keby som mala cakat este dlhsie zeby boli velke tak by som sa uz na to nedala. sice obe prve som mala po 35 ale ani ma nenapadlo bat sa kvoli genetike. tentokrat som riadne vyplasena. zatial povedali ze vsetko je ok. o tri tyzdne idem na sono a uvidime co potom este povedia.

kamaratka mala zle skusenosti. je v takom istom veku ako ja a jej prve je tak stare ako sophie. az pri porode zistili ze ma razstep pery a nieco s nozickou. ziadne testy ani sono im nic nepovedalo ☹ . no taketo prekvapenia nikomu neprajem.

s tym skusanim a nedarenim sa je to ozaj vela ohladom psychiky. my sme mali stanovenu len 6 mesacnu lehotu a aj ked som na to "vedome" nemyslela aj tak som stale ocakavala ci pride menzes alebo nie. na novy rok prisla mm sestra na par dni a nejako som uz na to nemyslela ci bude este babatko alebo nie - aj tak to bol koniec nasho "skusania", tak som sa uvolnila a otehotnela som.
skuste ozaj na to nemysliet a najlepsie ist na dovolenku - aj ked do susednej dediny, ale vypadnut z kolobehu a "tlaku" ci sa podarilo alebo nie.

inak po dvoch tehotenstvach ktore sa podarili ako sa vravelo vo filne carodejnice z eastwiku - mne staci len zobrat mm zubnu kefku a som tehotna - som bola prekvapena ze sme neboli uspesni na prvy krat.

drzim vam vsetkym palce

simi251
15. apr 2011

@katulka74 Ahoj. Preco Ta vystrasili v poradni? Ved triple testy sa robia vsetkym tehotnym, a aj na amnio odporucaju vsetky, ktorym vysli zle tripletesty. To je normalny postup aj pri mladych buducich mamickach. Je u teba nejaky vacsi predpoklad, ze by ti TRIPLE mohli vyjst zle? Teda okrem veeku??? Aj ten vek je diskutabilny. Ja zijem vo FR a tu si z nasho veku nikto nic nerobi. Ja som bola u svojej lekarky a ta mi na tehotenstvo povedala len tolko, ze u vas ziadny problem vy ste este mlada. Som si ista, ze keby som isla k doktorke na SK, uz by ma odporucali automaticky a amnio, lebo rodit budem uz ako 35 rocna. TU vo FR sa napriklad amnio odporuca az po 38. Takze nestresuj sa vekom, mam v synovej skolke kopec znamych, tore maju okolo 40 a chodia s kocikmi. TU vo FR je to uplne normalne. Neboj vsetko bude OK aj u teba

simi251
15. apr 2011

@katulka74 Jeeej este som si vsimla ze mas termin presne na den mojich narodenin. 😀

katulka74
16. apr 2011

Hagarka
Neboj otehotnies ,len daj tomu volny priebeh,ja som mala prve dve deti do 22 rokov a ani neviem ako a teraz sme sa snazili 9 mes,potom som otehotnela a o babo v 6 tyz prisla,pockali sme 3 mes a zas sme sa snazili a trvalo to nejakych 8 mes a uz som pomaly aj na to zabudala a v tom som otehotnela
Simi251
Bojim sa tych tripl preto,lebo nechcem ist na amnio,poznam vela bab co potom o babo prisli a po amnio uz ostali na rizikovom tehotenstve a rada by som este pracovala a nie knedlila doma,ale to je to najmenej,proste citim nejaky strach,lebo doktor povedal ze sa uvidime v poradni po tych testov a uvidime co dalej,testy v 12 tyz mi vysli dobre.

hagarka
19. apr 2011

@katulka74 .....díky si zlatá........ja dúfam že sa ešte niečo podarí, len mám taký strach už teraz..........vieš človek si vždy myslí, že jemu sa to stať nemôže a keď sa to stane tak ťa to riadne zaskočí 😒