Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

syslica
12. aug 2011

@sniperka Vitaj, to je super! A 35 ešte nie je žiaden vek... dúfam, že tehotenstvo znášaš zatiaľ v pohode 😎 , ako vidím podľa správičky, máte doma veselo, ale vyzerá to, že ťa starší podporujú, nie?
Tu v téme asi všetci dovolenkujú a ja sa ospravedlňujem, že sa tiež na pár dní odmlčím... lebo potom už bude treba behať okolo detí (čerstvý školák, čerstvý škôlkar) a na dovolenku ani nepomyslíme až do budúceho leta 😒 .

dana_l
14. aug 2011

@batseba vitaj. aj ja som na tom podobne ako ty ale este s jednym dietatkom navyse a dvojitym tehotenstvom. kludne vynechaj to amino. ja som nemala pri ziadnom. daj si urobit dobre vysetrenie sona a oni ti tam vsetko vedia povedat. prajem krasne a bezstarostne tehulkovanie

sniperka
14. aug 2011

@syslica Ahoj,ďakujem za privítanie.No tehotenstvo znášam docela v pohode,až na to,že som teraz v lete taká napuchnutá,bola som aj v nemocnici kvoli neustupujúcemu zápalu močových ciest a tvrdnutiu bruška.Ale už je to ok.Som na rizikovom od samého začiatku,nakoľko mám za sebou 3 spontánne potraty a predčasný porod v 28tt.Ano,doma mám veselo,decká sú veľké a na nového človiečika sa všetci veľmi tešíme.My ideme koncom augusta na dovolenku do Tatier na Terchovú ešte s dvomi rodinkami,zahraničie musíme tento rok oľutovať pre moju vysoko rizikovú tehotnosť.Ale nevadí,stojí to za to.

batseba
15. aug 2011

@dana_l Ahoj, dakujem za privitanie a mile slova. Tiez uz som dostala ten tip na specialne sono vysetrenie, tak by som to urcite radsej absolvovala ako amnio. Som zvedava, co na to povie lekarka, ale viem, ze tlacit ma nebude do toho. No keby mi prvy screening vysiel zle, asi by som to zvazovala. Ale stale viac verim tomu, ze vsetko bude ok. Prajem vela sily pred zaverecnou etapou tehotenstva!

batseba
15. aug 2011

@syslica No neviem, ci by som tie snazilky skor nezdeptala... Normalne mam blby pocit pred vsetkymi kamoskami, co sa velmi usiluju a zatial sa nedari. To mas super s tym otehotnenim, este som ani nepocula o niekom, komu by to hned 3x vyslo na prvy pokus. Ale si pripravena aj na to, ze to bude chlapec? 😀
PS: ale idem sa medzi tie "40" apon mrknut 🙂

sniperka
15. aug 2011

@batseba Ahoj, ja som ako syslica,tiež vždy otehotniem okamžite v ten mesiac ako si naplánujem:DDD

anulienkalienka
16. aug 2011

Ahojte žienky, môžem sa ku vám pridať? Mám už skoro 39 a malinký je vytúžené 2 bábo. Trošinku väčší odstup medzi obomi synmi, ale ako pozerám, tu to nie je nič nezvy
čajné 😉 to sa mi páči. Pozerala som vašu tému už počas tehotenstva a starší syn mi dokonca povedal, že mi blokne modrého koníka, pretože som prichádzala s rôznymi správami, čo ma môže postretnúť... občas nie je dobré mať veľa informácií. Od 26.týždňa som bola na pn a trošku som si aj poležala v nemocnici, ale všetko dopadlo dobre a máme doma jedno krásne škeridlo...
tak toľko na úvod a teším sa na nový okruh kamošiek 🙂

batseba
16. aug 2011

@sniperka Ahoj, tak to gratulujem! V dnesnej dobe by sa to mohlo povazovat za taky mensi zazrak 🙂 . Inak, tiez sme boli tento rok v Terchovej (ale este na jar) v baby-friendly hoteli Gold a boli sme velmi spokojni. My sa 1. 9. chystame do Chorvatska, tak dufam, ze vsetko prebehne ok, akurat by som uprostred dovolenky mala koncit prvy trimester.

batseba
16. aug 2011

@anulienkalienka Ahoj a vitaj medzi nami! Gratulujem k babatku! Mas pravdu s tymi informaciami, no najhorsie je, ze hoci si poviem, ze nove info nebudem uz vyhladavat, tie, ktore som nahromadila v hlave doteraz, uz nejdu vymazat 😖

sniperka
16. aug 2011

@batseba Ja by som tiež veľmi rada išla do Chorvátska, chodíme každý rok k moru, no nechcem to riskovať,keď som tak " vysokoriziková".Do Terchovej ideme na chatu, budeme tam partia, tak snáď bude super.
@anulienkalienka Vitaj medzi nami.

batseba
17. aug 2011

@dana_l Prosim Ta, vedela by si mi presnejsie povedat ake sono vysetrenie sa robi namiesto amc a v ktorom tyzdni? Dakujem 🙂

vika34
17. aug 2011

@batseba
robí sa podrobný morfologický UTZ /NA sLOVENSKU JE IBA PáR DOKTOROV,KTORý MAJú CERTIFIKáT/
Najlepšie je to robiť v 22tt,ale ja som bola začiatkom 20tt,lebo keby nebolo niečo v poriadku aby som stihla amnio,ktoré sa najneskôr robí do 21tt/teda tak mi povedali/
Ale morfo.utz nie je namiesto amnio,tam ti povedia že nezaručujú že dieťa bude v 100 % poriadku,ale je to metoda ,kde sa dá odhaliť anomálie ,hlavne na Downov s.a razštep chrbtice
Veľa šťastia

batseba
17. aug 2011

@vika34 Dakujem Ti za promptnu odpoved!!! A Ty si mala vysledky prveho screeningu a AFP ok alebo bola nejaka indicia na amc?

dana_l
17. aug 2011

@batseba tuna to volaju triple test. ides na sono - meraju siju a nosnu kost - ak chybaju alebo su kratke su to jednoznacne priznaky pri down syndrom, a nejake ine veci. potom som bola este 2xna odber krvi. su na to urcene tyzdne kedy to mas robit. ta krv je tusim mediz 12-15tt a potom 18-20tt (bolo to na papieri pre lab tak si to presne nepamatam) a to sono bolo medzi tym.
nie je to 100% test ale i tak velmi presny na "odhalenie" vad pri vyvoji babatka. ale ani amino nie je presne. kolko bab tu malo amino a povedali im ze budu mat poskodene deti s ds alebo inymi chorobami a narodili sa im krasne zdrave deticky. a mamicky sa pocas celeho tehotenstva stresovali ze co budu "robit". mozno sa niektore po takychto "spravach" dokonca rozhodli ukoncit tehotenstvo a nikdy sa nedozvedeli ze to bolo "uplne inak". 😒

vika34
17. aug 2011

@batseba
ja som mala výsledky z krvi robené v 12tt a v 16tt negatívne 1:2900 na Downov s.ale mala som vekovú indikáciu,lebo mám už 40 rokov.Amnio som odmietla z dôvodu rizika potratu,ja som totiž 5 razy spontánne potratila,tak ten strach bol veľký

surrender
17. aug 2011

Ahojte! Pridávam sa k vám, mám 36 rokov a čakáme prvé bábätko - v apríli 2012.

dana_l
18. aug 2011

@surrender vitaj, neboj sa kvoli veku, ja som tak mala moje prve 😉

dana_l
18. aug 2011

@anulienkalienka gratulujem k syncekovi. vela krasnych chvil spolu

anulienkalienka
18. aug 2011

@dana_l ďakujem veľmi pekne 🙂 musím povedať, že ťa obdivujem, také maličké detičky tak skoro za sebou a dokonca teraz ešte aj čakáš dvojčatá... 😨 no klobúk dole! Ja mám čo robiť s jedným mimčom a jedným pubišom 😉
inak, máš rozkošné babule 🙂

dana_l
18. aug 2011

@anulienkalienka dakujem. my maminy vsetko zvladneme 😉

anulienkalienka
18. aug 2011

@batseba tak ako ti už povedali kočky, okolo 20tt sa robí morfologický ultrazvuk, ja som bola u Dr. Ferianca v BA v Gynaex, je to prenatálny lekár. bola som spokojná s prístupom, musíš sa objednať a stojí to cca 35€. kamoška ale bola v Brne, vraj je tam ešte lepšia klinika.. tiež som podstúpila toto vyšetrenie kvôli vekovej indikácii. Triple test dopadol dobre skóre bolo veľké, ale na genetike ma aj tak - môj názor, viacej tlačili do amnio. vraj pre istotu, ale to riziko potratu a to, že o maličkého môžem prísť bolo väčšie ako strach z toho či sa mi narodí choré bábo.
keď som potom v 26 tt ležala v nemocnici, videla som tie kočeny, ktoré išli na Kramároch na tento zákrok, chúďatká, boli dobre vyklepané. nezávidela som im, bola som rada, že som to nepodstúpila.
ako správne napísala vika34 toto vyšetrenie nenahrádza amnio, je len orientačné a vlastne sa kontrolujú orgány... veľa šťastia, neboj, bude to ok! 🙂

juliska182
18. aug 2011

Ahojte dievčatá, rada sa k vám pridám, mám39+ v 34r. som porodila syna a v 36r. druhého, takže mám doma už veľkých-malých chlapov. 🙂 A keďže sa tu momentálne bavíte o amnio, ja som ho pri druhom absolvovala.

sniperka
18. aug 2011

@juliska182 Ahoj, vitaj medzi nami.O treťom bábätku neuvažuješ? 🙂 🙂 🙂

surrender
18. aug 2011

@dana_l Ďakujem za privítanie!

juliska182
18. aug 2011

@sniperka ďakujem za privítanie a veru neuvažujem 🙂 tieto my úplne stačia, už ani telo nechce poslúchať tak ako kedysi, no ale keby sa našiel chlap, ktorý by moc chcel, tak aj v dôchodku môžem rodiť, bude ma aspoň mať kto nosiť a zakladať mi podbradník 🙂 🙂 🙂

batseba
19. aug 2011

@vika34 @dana_l @anulienkalienka Dievcata, dakujem za rady! Tento utorok 23. 8. idem na ten prvy sono screening, kde sa zistuje pritomnost nosovej kosticky a sijove prejasnenie a nasledne odber krvi. Tak dufam, ze to bude fajn. Akurat blbe je, ze ked budu vysledky, budem prave v Chorvatsku, ale asi si zavolam odtial. Viete, co som zistila? Existuje jedno velmi specificke vysetrenie, tzv. superkonziliarny ultrazvuk alebo geneticky ultrazvuk, kde sa zistuje pritomnost minor markerov. Je to nieco ine ako morfologicky ultrazvuk. Toto vysetrenie dokaze velmi upresnit riziko postihnutia babatka a nestresuje mamicku tak ako amnio. Urcite si budem toto vysetrenie ziadat od mojej Dr. a jedine v pripade, ze by nedopadlo dobre, budem uvazovat o amnio. Ak mate zaujem, mozte si pozriet:
http://prenatalnecentrum.sk/?menu=odborne&menu2...

vika34
19. aug 2011

@batseba
to je ten prvotrimestrový kombinovaný sceening,robí sa UTZ a bere sa krv.Výsledok z krvi som mala na druhý deň.

anulienkalienka
20. aug 2011

ahojte maminky, tak máme za sebou krásny deň a trochu som nahlas uvažovala. mám čochvíľu 39 a malinkého buba. povedzte mi, ale úprimne, vy, ktoré ste v podobnom veku ako ja. ste tiež tak neskutočne unavené večer, keď už konečne vrabčiaci spia? aj vás bolia tak nohy, že si myslíte, že sa už nepostavíte? nehovoriac o chrbte, keď kúpem malinkého... alebo je to len môj prípad? hovorí sa, že žena po narodení dieťaťa omladne, ja mám teraz pocit, že som na tom horšie ako kedykoľvek predtým. 😖 Pritom som ale šťastná, že mám toho malinkého človiečika, len som jednoducho fyzicky out a to som predtým bola fit. 😒 ako ste na tom vy. resp. čo robíte, aby ste boli ok? 😉

dana_l
20. aug 2011

@anulienkalienka no to ja nie tak ako ty. ja beham cely den a vecer som tiez ok. teraz je to trosku ine lebo deticky su uz velke pre brusko a tak ma riadne trapia ked lezim. ale nohy ci chrbat vobec ziaden problem.
ale to je zatial, mozno ked budu vonku budem na tom podobne 😀 😀

juliska182
21. aug 2011

@anulienkalienka tak ja mám ten istý vek ako ty, a veru večer mávam aj ja tieto stavy, mňa ale niekedy bolí chrbát skôr ráno, ale to zatiaľ úspešne pri deťoch rozchodím 😉 Chcelo by to pravidelné masáže 🙂