Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

ali76
11. mar 2012

@mirulka147 ja som mala prve na 35 rokov, mala som rizikove tehotenstvo, na babo sme cakali 11 rokov, endokrinolog ma posielal na IVF, ze bez toho deti mat nebudem, ale ja som vytrvala a maly je tu aj bez toho, zivy a zdravy, dnes ma skoro 7 mesiacov, tazke drzim palce silno

mirulka147
11. mar 2012

@ali76 ahoj tiež som doma na rizikovom prve dve deti som vynosila ani neviem ako behala som po turach a pri tretom mame od začiatku problemy všetci vravia že je to vekom

zaneta08
11. mar 2012

@mirulka147 to môžem potvrdiť, aj ja som prvé dve vynosila ako nič, žiadne problémy a teraz v 35-ke som s ťažkosťami, ale úspešne porodila svojho chlapčeka, od 30.týždňa som ležala a počítala dni a týždne, aby sme to vydržali, tlak pri štyroch tabletkách denne 150/100, ale vydržali sme

mirulka147
11. mar 2012

@zaneta08 ahoj tiež to bude chlapec doma mam dve baby tak mužiček je natešeny už aby to bolo nevieme sa dočkať pozeram že maš velkeho chalana čo vravel na prirastok moja staršia ma svoj svet a vydi len kamaratov zlostim sa s nou každy den

ali76
11. mar 2012

@ali76 tiez som lezalala v nemocnici, kvoli krvacaniu, mala som nizko polozenu placentu asi 1 cm od vnutornej branky, ale v nemocnoci mi povedalim, ze to nie je problem, lebo pokracujucim tehotenstvom sa placenta vytiahne hore, a tak aj bolo

mirulka147
11. mar 2012

@ali76 ahoj a vytiahla sa ti ta placenta hore lebo mne tiež prekryva krčok a doktorvravy že už sa asi nevytiahne tiež sa bojim aby to nezačalo krvacať

ali76
11. mar 2012

@mirulka147 vytiahla , nakoniec som ju mala hore, sa zacala vytahovat ako sa zacalo uz zvacsovat brusko tak , 5 tyzdnov som lezala v nemocnic, a tam bola stale este dole cize od 14 do 19 tt tehotenstva a potom uz sa zacala vytahovat , ale ja som tam lezala aj koli inym veciam , aj kvoli krvi aj kvoli zabraneniu infekcie aj kvoli dvom predchazdfz, potratom,takze tak, ja som uz mavala taky ruzovkasty vytok od toho 8 tt, raz bol potom tyzden nic , potom zase 2 dni potom 2 tyzdne nic a potom sa trosku spustila krv, ale potom uz zase nebolo nic az do konca tehotenstva

zaneta08
11. mar 2012

@mirulka147 starší syn 17-ročný to bral v pohode, výhodou je, že má vlastnú izbu a tiež má vlastný svet a kamarátov, ale malého má rád, hlavne teraz, keď je už väčší. Horšie to bolo s dcérou, tá si aj poplakala, keď sme jej povedali o prírastku, ale teraz už tiež pohoda, dokonca je najobľúbenejšia osôbka v živote nášho drobca.
Bude to dobré neboj, tá puberta čoskoro odznie, držím palce

dana_l
12. mar 2012

@mirulka147 tvoje sice uz takmer dospele dcery sa boja zmien. a tie urcite s prichodom babatka budu. len ich ubezpecte ze ich budete mat stale radi, ved ked viete lubit dve tak sa moze aj tretie "zviezt". a ked bude maly vonku tak bude mozno na zaciatku "nechcem" ale potom sa urcite prida ku kruhu obdivovatelov maleho braceka 😉

duracelko
6. apr 2012

@mirulka147 ja som dostala kiahne v materskom centre tak sa malý vypýtal skôr... dávaj na seba pozor ak si este nemala... je to zákerná choroba najma v tehotenstve ☹

mirulka147
6. apr 2012

@duracelko ahoj pozeramže Timko ma už 1 ročik ,ja som už naštastie kiahne mala a moi muž ich dostal od dcery ked mal 26 rokov a bolo to hrozne aj pre chlapa malo 40 horučky uplne ho to odrovnalo

bbubinkaa
10. apr 2012

ahojte.. ja som prvorodicka s vekom 38..pri porode 39...nechavaju v takomto veku rosit prirodzene? ci...? inaks om cely cas na PN, pre bolesti a tvrdnutie podbruska.

oliverka
10. apr 2012

@bbubinkaa
Nevidím dôvod, aby sme nerodili prirodzene 🙂

bbubinkaa
11. apr 2012

@oliverka myslela som vzhladom na vek... uvolnovanie kosti je ine..

oliverka
11. apr 2012

@bbubinkaa Veď ja nehovorím nič o uvoľnovaní kosti 🙂 Mám tiež 38 a to vôbec nie je dôvod na cisársky, ani mi ho nikto z lekárov nenavrhoval. Máš zbytočné obavy, rodia aj staršie ako my 😀

bbubinkaa
11. apr 2012

@oliverka ved ides skor ako ja.... tak uvidim akon budes 🙂 mne uz hovorili, ze cisarsky... ale neviem preco. kde budes rodit?

oliverka
11. apr 2012

😀 @bbubinkaa Na cisársky treba dôvod, vek je málo (ak nám teda netiahne na 50-ku 😀). Ak ti ho navrhnú, spýtaj sa prečo. Ja osobne by som s cisarákom vôbec nesúhlasila, jedine ak by nepostupoval pôrod a bábo malo problémy. Ale "len tak" kvôli veku - to teda vôbec nie! Rodila som raz prirodzene a o tento zážitok sa nechcem pripraviť, je to pekná skúsenosť, naozaj. Rodiť budem v Skalici alebo na Myjave, podľa toho, ako mi budú ochotní vyjsť v ústrety 😉

bbubinkaa
11. apr 2012

@oliverka ok, tak sa spytam preco.... ale som od zaciatku PN, nesmiem chodit ani na predporodnu pripravu :( , neviem ako to zvladnem..

oliverka
11. apr 2012

@bbubinkaa Zvládneš, neboj sa 😉 , len treba si veriť 😉 😉 😉

gabuska36
15. apr 2012

ahojte ja mam 36 rokov a mam po 10 rokoch druhe dieťa 5 mesačnú dcérku,prvého mame chlapca...je to super chlapec mi už pomôže je samostatný..a malú ma strašne rád...my si to s manželom neskutočne užívame a pri malej sme aj omladli. 🙂

dadkav
1. jún 2012

ahojte, tak sa ozyvam ako sme dopadli....takze uz mame malu Sasku, narodila sa 22.5. s vahou1600g, 39cm v 31+1 tt....druha malicka s ES bola podla ultrazvuku z toho dna mrtva uz asi od 23-25tt, takze doktori sa vyjadrili, ze mozem byt stastna, ze sme to prezili....ja len s docasnou poruchou zrazanlivosti krvi a velkom cisteni maternice po porode, ale to je nic ved maminka ustoji 😉 malinka je este v inkubatore na JISke ale ma sa dobre

zelovocka
1. jún 2012

@dadkav Gratulujem k Sašenke 🙂 juj kuriatko malinké, 39 cm 😉 tak nech sa pekne povyhrieva v inkubátore, všetko určite dobehne 😵 tak to dopadlo zrejme najlepšie, ako mohlo 😔 tebe prajem rýchle zotavenie, držte sa 🙂 a napíš ako sa darí...

bbubinkaa
1. júl 2012

aj ja s apripajam... dufam, ze sa mate fajn, prajem vela zdravicka!!! vydrzte!
@dadkav

bbubinkaa
1. júl 2012

@oliverka daj vediet ako sa mate....pa

dadkav
2. júl 2012

ahojte dievcata, takze z sme so Saskou doma po 37 dnoch, ze konecneeee 🙂 nie je nateraz este vsetko uplne ok, ale uz na to nemyslim, hlavne ze sme spolu doma

zelovocka
2. júl 2012

@dadkav parádička, tak ste v domácom ovzduší, to sa určite dáte do poriadku oveľa skôr, nájdete si svoj systém fungovania a všetko bude OK 🙂

gaabriska
10. nov 2012

Pridavam sa k vám,chcem sa s niekým podeliť o pocity.Mám 43,dve deti a tento týžden pozitývny test.Po prvom šoku si začínam zvykať na novú situaciu.

evita888
24. máj 2013

ahoj mám 39 a velmi tužimme po babetku ale nedari sa a ešte som sa aj dozvedela že mám zvečšenu maternicu a myom nie životu nebezpečný ale rada by som vedela či aj tak by som mohla otehotnieť? 😕

vika34
10. jún 2013

@evita888 ahoj ,v prvom rade treba riešiť ten myom,lebo čo viem pri tehotenstve rastie aj ten myom a vytláča plod a neviem kolko sa snažíš ,ak viac ako rok a nič ,tak pri tvojom veku by som to už nenechávala na prírodu,ale riešila v reprodukčnom centre,v každom prípade treba navštíviť gynekologa a zistiť možnosti,možno by ti stačili na začiatok iba hormonalne tabletky na pomoc k otehotneniu /clostylbegyt alebo tak nejako sa to volá/,alebo spraviť mužovi spermiogram ,možno mu treba dať iba vitamíny,držím palce

amorleo
5. nov 2013

Ahojte mám 36 a mám prvé Bábo;) veľmi sa teším,že sa to konečne podarilo a teraz si to veľmi užívam , ak je tu nejaká Bratislavčanka prvorodicka ozvi sa mi;)