Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

michella696
15. jan 2014

@evita888 ahoj ja mam 38 a tehotna s myomom .neni problem ak nieje velky.papaj kyselinu listovu kazdy den pomaha k otehotneniu a udrzaniu plodu 😉

borkavan
9. feb 2014

@evita888 ahoj, moja kamoška mala myom a otehotnela hoci si dávali pozor a vynosila zdravé dievčatko, síce si to odležala skoro všetko. jedine v druhom trimestri chodila do práce.. inak prvý trimester a posledný odležala. tak držím palce

borkavan
9. feb 2014

@michella696 ahoj, ja mám tiež 38 a práve som si našla dve čiarky. zatial som 4+4 tt. už jeden potrat mám za sebou spred roka, mala som tam hematon...neviem či bol pričinou. Tak teraz neviem, kedy mám ísť na gyndu. Kedy si šla na gyndu? Inak beriem od 18 DC dufaston jednu denne aj kyselinu už skoro rok. A držím ti palce a želám krásne tehulkvanie. ja chcem toto teho mať v pohode. neviem, či to tak bude. inak toto je moje prvé. a tvoje kolké?

michella696
10. feb 2014

ahoj🙂som rada ze si sa ozvala🙂toto bude moje druhe dieta ale tretie tehotenstvo.tiež som raz samovolne potratila v 6tt potom som za rok otehotnela v 25 rokoch a rodila cisarskym rezom syn ma teraz 12 rokov🙂gynekologovi som sla v 7 tt tam mi vnutornym sonom potvrdil akciu srdiecka a tehotnost.potom som sla v 10+6na krvne testy a dalsie sono kde som uz krasne videla pohyby aj fotku za 4 e som si vypytala.teraz idem v 13 tyzdni budu vysledky a dalsie sono .tak drž palceky mimochodom hned ma dal doktor na rizikove kvoli veku aj predchadzajucemu potratu.zacala som medzitym po vysetreni trochu krvacat lekar mi predpisal dufaston 2krat denne postupne znižovat davky, ten mi pomohol.takze 12.2 idem na dalsie vysetrenie mimochodom mam tiež myom ktory by na tehotnost nemal mat ziaden vplyv podla doktora.ozvi sa ako sa ti dari 😉

borkavan
20. feb 2014

@michella696 tak to je super, že je všetko OK. tak ja som neni na rizikovom, ale mám prázdniny teraz (som učiteľka), tak som doma. Dr. tehotnosť potvrdil, a teraz čakám na druhú kontrolu, to by som mala byť 7 tt presne. 26.2. mám tu kontrolu. Tak dúfam, že bude všetko OK a že aj srdiečko bude biť. Lebo min. týždeň som si našla tmavú krv. Ale nešla som k dr. Ja mám stále pocit, že tie časté vyšetrenia vnútorným sonom škodia. Takže uvidíme, či bábo žije a vyvíja sa alebo nie. No dúfam, že hej.
Dúfam, že hej. Zle mi nebýva a iba mám prsia nafúknuté ale aj málokedy cítim rozťahovanie maternice.
A to, že si na rizikovom, znamená, že si doma?

michella696
20. feb 2014

@borkavan ano na rizikovom znamena že som doma a ty ak mas problemy s krvacanim a obavy opytaj sa radsej doktora na tu krv.po 35ke ma každa tehotna zvyšene riziko a dokladnejšie kontrole mne prve testy krvne vysli dobre .len mam malo železa tak beriem tabletky.druhe krvne odbery mam 10.3 to budu odbery na odhalenie vyvojovych vad,downovho syndromu atd tak dasie cakanie a obavy .mne robil Dr,vyšetrenie cez brucho kedze som mala vnutornym sonom problem a tam bolo tiež vidiet pekne vsetko.som zvedava nabuduce.držim palčeky sebe aj tebe a určite daj vediet ako sa dari dalej. 😉

borkavan
20. feb 2014

@michella696 a to kedy ti robili prvé krvné testy? to myslíš ako že je zvýšené riziko na vývojové vady a tak? však uvidím, či mi ich dr. spraví. no dúfajme že hej. však vidí môj vek. lebo ja inak vyzerám na 30. minule som mu to musela pripomenúť, že mám 37 r. a teraz mu to radšej tiež pripomeniem, že mám 38 r.
aj ja držím palce a určite sa ozvem. 🙂
inak moja kamoška v mojom veku 38r. je presne v 14 tt. ty maš kedy temín pôrodu?

michella696
20. feb 2014

aj mne hadaju 30 🙂)som sama povedala že mam obavy kvoli veku a on pozrel na datum a že aha ano noo.)prve testy mi robili V 10tom tyzdni plus 5 dni teda skoro v jedenastom to su testy na rubeolu atd infekcie stitnu zlazu atd.mne vyslo zeleza malo tak doplnam a akasi prekonana infekcia ale že v pohode.dalsie testy budu ako som spominala a potom ešte 3D a uvidim co dalej ale bude ich viac...ja mam termin 21.8 zatial mala som 24.8 ale mi to posunul podla velkosti a sona...

borkavan
24. feb 2014

@michella696 no ahoj, tak ja som bola nakoniec už dnes u dr. lebo včera som mala tmavokrvavý výtok, vlastne trocha krvi, a potom výtok aj dnes ešte mám. som sa zlakla. videla som srdiečko 🙂 a dr. povedal, že je všetko OK. Dala som sa vypísať na PN-ku. Tak som doma. ešte stále trocha špiním, mám dufaston. tak dúfam, že to ustúpi. Ked som uvidela to srdiečko tak som sa tak potešila, že som sa zabudla opýtať čo s tou krvou a tým špinením. Joj dnes mám taký pekný deň.
A hovoríš, že kontrola štítnej žlazy sa robí až v 10-tom týždni? Tak teraz neviem čo mám robiť. Ja som endokrinologický pacient, beriem lieky a som sa objednala k dr. už teraz a to som 6w+3.
Inak moje bejby je dva dni pozadu podľa PM ale to mi neva. to je v pohode zatial a dúfam, že to dobehne alebo bude dobre.

michella696
25. feb 2014

ahooja moja ten duphaston dobre ze beries mne pomohol po 2 dnoch..uz by si mala byt ale do konca tehu na rizikovom ked si mala uz problemy a to ze si endokrinologicky pacient by urcite musi vediet tvoj gynekolog mna s ato pytal hned pri prvom vysetreni tehu .to ze je bejby pozadu je v pohode lebo aj menstruacia sem tam kolise jeden dva aj tri dni..urcite vela odpocivaj a urcite musis doktorovi povedat o tom spineni a endo.drzim palceky daj cim skor vediet co nove.ja idem na kontrolu a druhe krvne testy 10.3..tak myslim na teba drz sa...

mija51
4. mar 2014

Ahojte, ja mám 36, minulý týždeň som si dala vybrať Mirenu, chceme ešte jedno dieťa. Dúfam, že sa podarí čo najskôr, pijem alchemilku, beriem Femibion 800 asi mesiac a pol. Budem čakať, kedy príde prvý menzes, pretože pri mirene som vôbec nemávala. Ale potešilo by, keby ani vôbec neprišiel. Uvidíme

renkaniki
25. mar 2014

Ahojte zienky...ja som hladala temu,kde su 38 snazilky a viac a kuuuk,nasla som Vas.No dlho tu zu ziadna nebola,co???My sa snazime teraz 2x.Na 1x to neklaplo.Dnes mam 8DC,zacnem pomalicky testovat OT a potom sup sa na vec 🙂 .Dufam,ze to teraz zu klapne.Dllho som uvazovala,ci sa dat este na tehu alebo nie..ze predsa zu aj vek.Hoc sme este malducke,ze??Co je to 38 aj v 40este nie je tak Vela.Podla mna,ak sa zena citi este na tehu,preco nie.Drzim Vam snazilkam aj tehulkam palce,aby vsetko dobre dopadlo

labocca
13. apr 2014

🙂 ahojte dievcata..mozem sa pridat k vam? Som velmi rada,ze som nasla takuto "vdacnu temu". My sa tiez snazime o babo..hoci pred par dnami som sa uz prehupla na 36 rokov. Odkedy mi jeden mily pan lekar "naznacil",ze som uz starsia a cas je moj najvacsi nepriatel...tak odvtedy mi nic nechodi po rozume len strach. Nech vsetko stihnem a pod.🙂. A mozno prave tento stresik prispiev prave k tomu,ze sa zatial nedari tak ako by sme chceli. Ale raz sa predsa zadarit musi🙂....pevne dufam...
Vsetkym drzim palce🙂

katarinka289
13. apr 2014

Tiez k vam patrim 🙂 Mam 34 a pracujeme na druhom.Dcerka ma dva roky...nemyslela som si,ze to s druhym uz nemusi byt take jednoduche :(

tahivka
13. apr 2014

snažilky, držím všetkým päste, nebojte sa, nie ste - resp. NIE SME staré 🙂 My sme sa tiež snažili o druhé mimčo, príroda a náhoda nám nejako nepriala, po cca 9 mesiacoch sa zadarilo, ale o mimi sme v 8tt prišli. Potom som sa rozhodla, že náhode dopomôžem - merala som si bazálku, robila ovu testy a pchala do seba Inofolic. Výsledok? Hneď prvý mesiac to vyšlo (to bolo 3 mesiace po potrate) a dnes mi v postieľke búva nádherný (a občas jedovitý) 2 mesačný Matúško 😵 Na začiatku tehu som bola PN - kvôli veku i riziku, že by som mohla zas potratiť, brala som duphaston a utrogestan, amnio som odmietla, ale priplatila som si detailné sono, kde mi povedali, ako sa malé vyvíja a či je všetko ok. Klop, klop, klop - tehu bezproblémové, pôrod sa dal zvládnuť. Takže hor sa do snaženia - tie prebdené noci, ruky vyťahané ako orangutan a radosť z toho, že si stihnete aspoň raz za deň odskočiť na WC, stoja za to 😉

mija51
18. apr 2014

Ahojte, mne mala dôjsť MS v utorok, ale to ak by som mala ideálny 28 - dňový cyklus. Od vybratia mireny som mala MS len raz, tak neviem, ako dlho bude trvať. Do dnes zatiaľ nič. Včera ma bolel žalúdok a hlava. Mohli by to byť príznaky? U mňa je to zložitejšie, lebo mám už 36, al 2 deti už mám, takže uvidím. Beriem aj Inofolic, ale je dosť drahý, tak si dávam len 1 vrecko. Zajtra otestujem.

mija51
22. apr 2014

čo myslíte? dnes 7. deň meškania, ak MS nepríde, vo štvtok otestujem znova inou značkou. je to jeden test fotený 2 krát.

zuzankamalikova
22. apr 2014

ja myslím,ak dobre vidím....je tam 🙂 ......síce slabunka,ale čiarka,ale pre istotu otestuj ešte raz....aj ja mam 40 a 2 ročnú dcérku....a vôbec si nepripadám stará a stojí to za to 😉 🙂

labocca
23. apr 2014

@mija5....ahoj, no to to vyzera veru nadejne🙂.....drzim palce!!!A este k tomu, aj MS meska.....

mija51
24. apr 2014

Ahojte, takže nič. Napriek tomu, že mi 10 dní mešká MS, dva testy dnes ráno len s jednou čiarkou. Asi hormonálna porucha. Počkám ešte do utorka, to bude 42. deň cyklu, pôjdem na vyvolávačku. No, čo už emoticon

mija51
6. máj 2014

ahojte, je tu niekto, kto má nad 35 a podarilo sa?

beany
7. máj 2014

Ahoj mija51, ja mám 37 a som v 8 tt. Dúfam, že to dobre dopadne, už mám za sebou missed abort aj mimomaternicové.

syslica
7. máj 2014

@mija51 Ahoj, nezúfaj, že sa to tentokrát nepodarilo, po Mirene máš asi v tele nejaké hormóny navyše... a ešte máš aj trochu času na bábo, nestresuj sa. Ja som posledného syslíka rodila pár dní pred 39. narodeninami 😉
- a mimochodom, je tu aj téma Snažilky 40-ničky, kde bez problémov otehotneli aj babičky, fakt! Teda nemyslím babičky na geriatrii, ale však si rozumieme. 🙂 Problém je v tom, že naši doktori gynekológovia vidia vek 35 rokov ako hranicu, ale realita je inde. V pôrodnici bolo kopec mamičiek nad 35 a niektoré z toho dokonca prvorodičky.

mija51
7. máj 2014

@syslica ja som taký typ, že keď si niečo zmyslím, tak to musím mať hneď, som riadne netrpezlivá. A Keď sa mi to nepodarí, som z toho nervózna. Ale už som sa "ukľudnila" a nechávam tomu voľný priebeh. Mám už dve krásne deti, takže keby nič, predýcham a keď sa zadarí, budem rada. Takže asi tak. Ale myslím, že to bude o.k.
Super,že je takéto fórum, dá sa dobre "pokecať" a všeličo vyzistiť. 🙂 🙂 🙂

mija51
7. máj 2014

@beany držím palce 🙂

beany
7. máj 2014

@mija51 ďakujem 🙂

mija51
13. máj 2014

Ahojte, akosi je tu ticho. Nikto nemáte nič nové?

janah30
13. máj 2014

ahojte mam 35 a snazime sa o 4 babatko este len 2 mesiac a zatial stale nic hovori sa zae po 30 tke sa tazsie otehotny mate stym niektora skusenost alebo otehotnela ste niektora a kolko vam to trvalo lez sa to podarilo 😢

mija51
13. máj 2014

@janah30 ja mám 36 a pol roka, snažíme sa o tretie bábo, zatiaľ len od 27.2. vtedy som si dala vybrať mirenu. S prvým som otehu po 2 mesiacoch, s druhým po 6 mesiacoch, takže si ani netrúfam tipnúť, koľko to bude teraz a či vôbec. Inak okolo mňa sa pohybuje veľa mamičiek po 35, takže asi to nie je až tak tým vekom ako individ. predpokladmi. Takže si držme palce!! Nech sa čo najskôr podarí!

woman04
13. máj 2014

@mija51
@janah30 ja som mala 41,keď som otehotnela a vôbec sme sa nesnažili 😀 ...tiež si myslím,že vek nie je hlavné merítko... 😉 Držím palce...