Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

jupa
15. okt 2010

ahojte kocky .. nieco o sebe mozno mi poradite .. som mamicka 3 rocneho synceka a hladame kamosov do kazdeho pocasia.. nasli sme tuto stranku az dnes.. skoda.. pretoze kamosov hladame uz dlho ..
mam 13 rocneho syna a 3 rocneho syna som z petrzalky a moc ludi tu teda nepozname... nakolko sme dubravcania a v Petrzalke byvame kratko.. teda 5 rokov nie ja az tak kratko ale aj tak tu moc ludi nepozname.. neviem do akej skupinky mam pisat .. ci do mamiciek po 30 alebo mamiciek co maju tak stare deti ako ja alebo do Petrzalcaniek.. vlastne to je jedno pretoze aj tak su skoro vsitci uz na sukromných forach ..
.. vyzera to tak ze zas budeme travit jesen a zimu hladanim niehoho vonku ... ☹

ssonusa
15. okt 2010

@jupa - ahoj, vitaj,,,, ja ti velmi v tomto nepomozem,,,, nie som z bratislavy a momentalne som v irsku 😉 ale myslim, ze kludne mozes napisat do viacerych tem a niekto sa ti z petrzky isto ozve.... drzim palceky

@l.lara - no nechcem mu robit problemy, aby sa deti za neho nemuseli hanbit..ale uz pomaly prekracuje hranice mojej trpezlivosti, takze to asi inak neskonci,,, neboj, keby sme boli na sk, tak uz by som to riesila, takto to mam zlozitejsie.... 😒

l.lara
16. okt 2010

@jupa ahoj, vitaj.. 🙂 ja tiez nie som z BA ale jasne, ze skus vo viacerych temach, alebo zaloz novu 🙂

veronkaj
19. okt 2010

ahojte
tak ja už mám definitívne po nádeji že sa k vám pridám, dôvod????

od potratu som sa občas snažila s teraz už manželom o tom, že kedy to skúsime, a vždy ma odbil s tým, že je ešte čas, skoro, že sa vylakal a podobne.

včera som si po svadbe začala vybavovať všetky doklady a veci s tým súvisiace tak som zašla aj na príslušnú pobočku SP že teda ako to je s tou možnosťou zvýšiť si materskú lebo drahý sa veľmi bojí ako zvládneme úver,že teda by aspoň tých 6 m som mala materskú viac ako výplatu, doniesla tlačivo a večer ked som dosla domov som sa s ním o tom chcela rozprávať, výsledok, nakoniec z neho vyliezlo, že stále iba naň tlačím, že ho nútim, že on sa raz na to dal aby mi urobil radosť a nevyšlo to tak nech to nechám tak a pod. najedoval sa a urazi,l ako vždy tak som mu na to povedala svoje aj to že sme predsa pár a mal by so mnou riešiť aj takéto problémy a dojsť k nejakému záveru ja som ho ked on mal problém nenechala v štichu a poradila a pod. proste medzi tým som mu aj povedala že predsa by mal stáť pri mne a zaujímať sa aj ako to vnímam celé ja a čo by som chcela alebo ako som na tom a pod. a že ked stále vidí len seba tak nech sa pozrie na to aj z m ojej strany,

nakoniec z neho vyšlo, ked som sa pýtala či sa netešil a pod, a on že on to ešte nevnímal, že bude mimi, nerozmýšlal nad tým, že teraz sa už na to necíti a to som mala čistenie po potrate 20.9. a že už nechce a že už má svoje roky a chce klud a nakoniec to zaklincoval že ved o chvílu pôjde do dôchodku a ako by to vyzeralo.
v júli súhlasil a vyšlo nám to na druhý krát ted hned na začiatku augusta som otehotnela a teraz takáto zmena, akýkolvek argument, stále iba odpoved aby som brala do úvahy ako sa on na to cíti a pod... a že teraz nie a potom tie dve hlášky ma totálne zaklincovali, samozrejme môj muž vidí stále len seba, pokial on niečo chce ide za tým jak pitbul, ked niečo iné len vtedy ked ho to zaujme, a potom sa urazí lebo sa mu ukrivdilo, oduje sa nakričí a je ticho a na druhý deň sa tvári že je všetko v poriadku
normálne mám dosť, a je mi nanič, teraz by som bola vo 12 týždni a to by mi povedal že vieš čo ja už sa na to necítim ?? alebo keby som chcela aby mu dal dudlík povie šak ty si ho cchela??? a pod,?? a teraz keby sa niekedy niečo stalo no môžem ja za ním prísť a povedať že vieš budeš tata??? ked z vymýšlania povie že ako by to vyzeralo? a chce mať klud? a pod. ? to vedel aj predtým a ked sme sa o tom vtedy než súhlasil rozprávali tak mal tiež tieto argumenty ale ked som mu ukázala príklady a vysvetlila tak potom už vravel že mu to jedno hlavné je že on to cíti tak ako to má byť a pod.
Jednoducho vyšlo mi z toho to že:
- súhlasil aby sme skúsili mimi a dali sme termín do svadby teda od júla do oktobra a zadarilo sa nám na druhý mesiac, hoci si myslím, že tajne dúfal že to nevyjde lebo mám len 1 vaječník a vedel že otehotnieť dnes je problém pre mnohé páry a ked sa to podarilo tak možno myslel že sa časom s tým zmieri a ešte bude on ten zlatý ktorý sa na to dal
- ked som potratilo vystrašilo ho to ved máme na krku úver účty a ja mám 14 r. dcéru a čo keby sa mi niečo stalo kto mu s tým pomôže??? a tak to využil a chytil sa toho že sa bál o mňa a má akože dôvod prečo už do toho nejsť ved splnil snažil sa v tie mesiace
- mohol mi to všetko povedať aj inak a aspoň trochu s citom ale povedal mi to ako keby mu číňan núkal tovar a on ho nechce a posle ho slušne niekam.
takže už preto sa k vám nepridám nebudem už čakať dieťatko.
a teraz už vôbec neviem ako sa mám tváriť a čo povedať, nechcem ho ani vidieť, všetko musí byť len vtedy ked on chce, milá veta, a všetko a ked som sa pýtala či mi niečo na to pred spaním nepovie tak sa zas najedoval že ako som ho nahnevala a urazila.
takže sa majte pekne.

jojina11
19. okt 2010

@veronkaj je to sebec, nemám slov, držkaj sa moja , prajem ti všetko dobré

veronkaj
19. okt 2010

jojina a ešte keby tak bolo čoho,

je mi na nič, všetko sa dá pochopiť aj vysvetliť aj povedať, keby ked som sa o tom s ním bavila a povedal vieš miláčik tak veľmi som sa o teba bál a už sa bojím riskovať že sa ti niečo stane a bolo mi veľmi ľúto aj toho bábätka nechaj me to už radšej tak a budem sa ti to snažiť vynahradiť inak úplne inak by som to zobrala ako takto zbabelo to na mňa vyhrknuť.

l.lara
21. okt 2010

@veronkaj no mam dost, sebec jeden.. 😠 nechcem ta ovplyvnovat, ale ja by som s nim veeeeelmi dlho neprehovorila.... ☹ a nech sa stale nestazuje, ze je uz dedo, mali si jeho decka este pockat, ked mu to tak vadi.ved ty si este mlada a chces zit!!! ty babka nie si a aj keby, no a co! dnes je bezne, ze mama a dcera idu spolu rodit🙂

l.lara
21. okt 2010

baby, ja som ani nepisala..v utorok som zacala krvacat, ale tak som sa bala, ze som normalne naskakovala od strachu, ako mi nervy pracovali. ☹ nastastie som na poliklinike nasla lekara, hned robil ultrazvuk a srdiecko bije. ked mi to povedal, od dojatia som revala, ako keby som cakala prve.. 😵

veronkaj
21. okt 2010

@l.lara no tak to si ma vystrašila s tým krvácaním hlavne že už je dobre, dávaj si na seba pozor, to ja by som tiež bola nervná jak neviem čo, ale teraz už klud a užívaj si tehulkovanie.

pekný večer

aela
21. okt 2010

@veronkaj vies, svojim sposobom tvojho muza chapem, ze sa citi stary a nechce uz dieta, mm tiez ine nema na mysli, len ako do troch rokov malej chce este syna a ja tiez veru uz dieta nechcem a to moze byt rad, ze som sa dala na toto jedno nahovorit, proste nechcem a on tiez by sa mohol citit ukrivdeny, ked on chce, mozes to vziat z tej stranky, ze predsa len nie je taky sebec, ze ti chcel vyhoviet a on ten potrat mozno vzal ako znamenie, ze to nebol dobry napad a mozno naozaj ma o teba strach a tie peniaze ci pozicka su tiez argument aj ked nie argument citovy ale rozumovy, tiez nechcem dieta najma z financnych dovodov, ze uz toto druhe tazko zvladame, ono je to naozaj tazko sudit, ked jeden chce a druhy nie 😒

duracelko
21. okt 2010

ja sa tiež priznám už som po bianke žiadne dieťatko nechcela, a nemyslím si že som nejaka krkavčia matka ale je tak. moj manžel zasa chcel pre bianku surodenca, aj mu to vyšlo jemu sa vždy všetko podarí čo si zaumieni porazí ma z neho 🙂 🙂 treba pochopit aj druhu stranu, ja tiež chápem tvojho manžela. ale chápem aj teba pretože som druhé Bianku strašne vééélmi chcela ... želám vam aby ste si to doma vyriešili...

duracelko
21. okt 2010

@veronkaj chapem ta ☹ ☹

ingrid123
22. okt 2010

ahojte, chcem sa s Vami podeliť o svoje starosti...a nejakú tu radu od Vás. Doma mám 15 ročného syna, nikdy som neuvažovala nad druhým dieťaťom, až nedávno som začala nad tým uvažovať. Prichádzam na to, že syn ma už moc nepotrebuje a ja sa cítim sama. Zašla som k doktorke na kontrolu, som totiž po konizácii krčka a spomenula som jej druhé dieťa, chcela som počuť jej názor, povedala mi ,že spravíme vyšetrenia a keď budem po zdrav. stránke v poriadku budeme to potom riešiť, ale stále sa jej niečo nezdalo, tak ma poslala na sono, potom ešte na jedno sono na HCG a v pondelok som sa dozvedela, že som potratila:( ani som nevedela, že som tehotná, na čistenie som nebola, neviem síce prečo, moja dr. na tom trvala. A ja teraz neviem či sa mám dať na to druhé bábo, bojím sa. Mám už po 35-ke a manžel je starší, vždy sa ho na to pýtam a on vždy povie, že či nie je na to dieťa už starý....................

terez34
22. okt 2010

ahoj
@ingrid123 je mi naozaj luto ze si prisla o babo ale myslim ze by si to mala este skusit je to naozaj krasne aj ja mam dve starsie dcery a teraz mam malu babulku ale si to super vychutnavam 😉 🙂

ingrid123
22. okt 2010

@terez34 ďakujem za povzbudenie, ale keby si počula ako syn reaguje na bábo, no katastrofa...

terez34
22. okt 2010

@ingrid123 zlatko to je pubeeerta neboj ale keby vydel toho maleho cloviecika tak by zmenil nazor

terez34
22. okt 2010

@veronkaj ahojky viesco rozmyslala som nad tvojim pripadom a mozno sa tvoj drahy nevie s tym zmierit a nechce to dat najavo a bude mu trvat neaky cas a dostane sa z toho a ak vam to bude sudene tak babo pride a mozno vtedy ked to ani nebudes cakat uvidis vsetko bude dobre 😉

jojina11
23. okt 2010

@ingrid123 ahoj, aj ja mám skoro tak starého syna ako ty a ešte dvoch starších, a keby si videla ako malú ľúbi, to sú fakt len pubertálne reči a spraví sa to,.keď bude bábo na svete, neboj sa , rodiť po 35 nie je žiadna katastrofa, nie sme staré,sme v najlepšom veku

ingrid123
23. okt 2010

@jojina11 ahoj, viem, že sú to puberťácke reči, ale aj tak mi to je ľúto ako reaguje, vyrastá ako jedináčik, možno preto, možno som sa mala rozhodnúť už oveľa skôr. Jojina viem, ze sme v najlepšiom veku 🙂 🙂 🙂

aela
23. okt 2010

@ingrid123 ja mam 16-rocnu dcéru a mam 39 a malu dcerku este, takze da sa zosuladit starsi surodenec s mladsim, dcera si tazko zvykala na mm a potom na malu, ale teraz su najlepsie kamaratky na svete, mala ked vidi lauru, tak uz sa skeri, aj vonku na dievcece v jej veku sa usmieva 😅 myslim, ze ked po babatku tuzis, vek urcite nie je problem a starsi surodenec uz vobec nie 😉

ingrid123
23. okt 2010

@aela dúfam, že ho to prejde a bude všetko fajn.......už len počkať čo mi povie doktorka a uvidí sa 🙂

duracelko
23. okt 2010

@ingrid123 ja som mala bianku ked mal dodko moj syn 16 rokov. tiez puberta a jedináčik. ale ver mi každý túži mať surodenca. bude to síce maličký brat alebo sestrička ale doma bude u vás veselšie. ja som za ... skúste to este a vek máš na to super 🙂 🙂

ingrid123
23. okt 2010

@duracelko Ďakujem, keď budem niečo viac vedieť, určite napíšem čo a ako, ozaj a gratulujem k tehotenstvu, držkajte sa a užívaj si to 🙂

duracelko
23. okt 2010

@ingrid123 vidíš ja som svetlý príklad za všetky nad 35 🙂 🙂 🙂 🙂 že to ide aj po 30-ke. budeme mať aspon doma veselo 🙂 a na materskej je super oddýchneš si od práce (už si sa dosť narobila 🙂 🙂

ingrid123
23. okt 2010

@duracelko len si potom začať zvykať na všetko od začiatku, to bude 🙂🙂 Už som si odvykla🙂

duracelko
23. okt 2010

aj moje kámošky čo majú jedno dieťa tak ako ja doda v tom veku povedali že by sa na to už nikdy nedali 🙂 no je to pravda, teraz nemaš takmer žiadne starosti, syn je samostatný máš čas iba na seba to je pravda. a pri druhom dieťati sa začne zas všetko od začiatku 🙂 🙂 ale potom si rýchlo zvykneš spoznaš ine mamičky, budeš mať iný program 🙂

veronkaj
24. okt 2010

@ingrid123 u nás je to podobné, tiež sa bojím ako to budeme zvládať,a manžel mi tvrdí že je na to starý a podobne, a tiež ako ty sme prišli o bábätko pred mesiacom, lenže sme o ňom vedeli,lebo to bolo plánované a vedeli sme o tom už niekolko týždňov, a vtedy sa ešte na to drahý dal, teraz je ten čo zatial nechce, ale ani pozor nedáva, tak uvidíme čo bude.

ingrid123
24. okt 2010

@veronkaj je mi ľúto, že ste prišli o bábätko a hlavne keď bolo plánované a vedeli ste o tom. Manžel sa stále ohradzoval tým, že je už starý na dieťa, že chce už kľud 🙂, ale teraz povie, že vychovali sme jedno, vychováme aj druhé. Dnes idem ešte na injekciu, potom asi na sono a uvidí sa či je to už čisté a v poriadku. Želám Ti veľa šťastia a možno sa ocitneme onedlo v tehulkách 🙂 🙂 🙂

aha1
24. okt 2010

@veronkaj Môj manžel bol podobný a preto som sa rozhodla sama nebrala som antokoncepciu a tak teraz je už v pohode a dokonca sa teší.

veronkaj
25. okt 2010

tak ahojte,

no neviem čo sa deje ale ľady sa pohli,
môj manžel hoci ako sám tvrdí, je starý už na dieťa, lebo bude mať 44 a je šedivý, už chce mať klud a pokoj, máme vysoký úver z čoho nás bude živiť a pod, si predstavte nedával cez víkend pozor a ked som sa pýtala či nezabudol že nič neberiem vraj nezabudol a ja teda že či sa už rozhodol a jednu z možností v taštičke mi už dá vraj nie a ked som sa opýtala tak prečo si nedával pozor vraj to mám nechať tak a nechať volný priebeh veciam a náhode.

tak nechávam viac som sa nepýtala, iba som pripomenula nuž je to na tebe ty sa musíš rozhodnúť a máš času kolko chceš.

nuž tak možno sa predsa len k vám niekedy pridám.

tento týždeň by som chcela zájsť dokimu skontrolovať mám po prvom menzese po potrate tak pre istotu lebo občas ma ešte pobolieva podbruško.