Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

annika
16. jún 2008

Ahojte, aj druhý pokus bude dnes asi rýchly na príspevok, lebo Robko ma nenechá písať veľmi...
Vanilka, ja som župan mala so sebou aj som to potrebovala, u nás nedávajú ten modrý nemocničný.
Joj, a už aj letím pre dcérku, mali dnes turnaj hádzanársky a musím ísť po ňu. Ešte sa ozvem, nebojte sa!

annika
16. jún 2008

druhé dítě zas mám na triednom výlete dvojdňovom... A my sme s Robkom boli doobeda v meste, kúpila som si varešrky, lebo neviem čo s nimi, ale včera som len našla jednu jedinú....xixixixi Aj na pošte sme boli, aj na káve s Robkovou krstnou a som teraz unavenááááá ako slon...
Azuzi, prvé dni a týždne sú fakt na nervy, ale treba si nechať pomôcť každému, kto vie a je na blízku. Potom sa to ustáli, neboj!Už zase musím, Robko montuje satelit pod telkou...

vanilka32
16. jún 2008

Marti, my sme robili bazovy sirup, velmi ho lubime cela rodinka. A tiez som si ususila bazove kvety, lipu si uz nestihnem ist niekde potrhat, mame tu sice lipu ale to je pri ceste a ma dake blchy ble, listy su leskle, a dalej od cesty sa uz nedostanem.

A inak velmi pekne meno si dala dcerke, planujeme dat to iste, Simonka 🙂

a dakujem za pochvalenie vysiviek, ja proste neviem pozerat telku iba tak, musim s tymi rukami cosi robit, ale o par tyzdnov budem mat o zabavu postarane, koniec vysivaniu 😎

vanilka32
16. jún 2008

dakujem za radu, pribalujem zupan do tasky! balim iba fakt to co potrebujem a mam dve tasky, vyzeram ako keby som sla dakde na dovolenku na tyzden 😀

lubii
16. jún 2008

Však aj ideš 😀 A potom budeš dovolenkovať 3 roky 😀 😀

vanilka32
16. jún 2008

lubii, ty potvora 😀

bejca
16. jún 2008

no neviem ze ci "dovolenkovat" niekedy mi to pripada ako maraton 😅

bejca
16. jún 2008

Janka aj som sa zabudla opytat 😅 a vasi ako ?? oni uz videli vnucika ci teraz prvy krat ??
dnes nam prisli tie salky 🙂 muz cely happy a jednu mame pre dedka a druhu este pre babku 😉 a muz zobral tu pre deda do nemocnice a dedko ze cely happy a bozkaval Petka na salke aky tam je peknucky 😀 ale dal ju muzovi spat aby mu tam " nedostala nohy ".....

lubii
16. jún 2008

Beji, za maratón by nás asi lepšie platili 😀

janka_fr
16. jún 2008

Vanilka ja som sice zupan mala so sebou ale som ho ani raz nepouzila. Nabalena som tiez isla ako na dovolenku a to mi este Franck zakazdym nieco priniesol do nemocnice.

Ja tiez uz maleho nenechavam odgrgnut v noci lebo sa nam obcas stane ze spolu zaspime a tak sa len o dve hodky zobudime prehodim ho na druhu stranu a zase sa napapka.Spinkava vo svojej postielke ale niekedy sa nam podari spolu zaspat 🙂 Na ruke mam taky naramok a stale si ho prehadzujem aby som vedela z ktoreho prsa som ho kojila lebo to by som uz aj zabudla 😝 😉
U nas vo Fr. bol teraz v nedelu den otcov tak musim nieco kupit Franckovi ale este nemam vymyslene ze co, no mam cas do stvrtka 😎 ..
Beji no nasi sa velmi tesili, mamka ta bola vo Fr. hned ked som prisla z porodnice velmi mi to pomohl a ocino nemohol lebo on je velmi tazko chory ale vidame sa kazdy den na skype.Ocino ani nevedel ze prideme to bolo prekvapko a potom sa nevedel z toho spamatat ked nas videl 🙂 Len skoda ze to tak rychlo uteka a tento stvrtok uz odlietame ale tak v auguste sme tu znova 🙂

lubii
16. jún 2008

No dievčatá, prístrešok asi nebude 😠 . Ja som ho dala do albumu a v priebehu 3 minút boli fotky vymazané. ☹ A to som ich chcela tunechať iba 1 deň. A dala som aj jednu peknú ťuťu muťu z našej záhrady, som zvedavá, či ju nechajú 😉

lubii
16. jún 2008

Kým som dopísala,už je aj tá preč 😠

janka_fr
16. jún 2008

Lubi jedine ze sa pod pristreskom odfotis s detmi 😉 😎

annika
17. jún 2008

AhOjte! Pekné ráno!!! Dnes už nikam nejdem, variť budem doobeda. Včera to bol fofr, furt niekto prišiel alebo telefó vyzváňal a aj som sa unavila do večera...ufff! 😝 😝 😝 😝
Lubi, tie fotky fakt tak rýchlo zmizli????
Janka, ja som manželovi kúpila s deťmi pohárik, takú šálku, kde bolo napísané: Najlepší ocko... Hneď si to zobral so sebou do práce... 😀 😀 😀 😀 😀
Dnes príde domov svokor z kúpelov, už sa teší strašne na maličkého, každý deň volal a druhá veta bola vždy: A malý???? Ako sa má??

marta09
17. jún 2008

Dobré ráno všetkým, ani my sme toho veľa nenaspali, idú nám ďalšie zúbky, tak mám trošku idú soplíky. Bei, aj mojej kamarátka malého kojí, malý sa jej v noci aj 3-4 razy zobudí, má 15 mesiacov, spí medzi nimi na manželskej posteli, ona stanovila diagnózu, že malý je závislák od prsníka a dúfa, že z toho raz vyrastie 😉 .....Lubi máte tam aj gril pod prístreškom?

annika
17. jún 2008

No, presne toho sa bojím. Z tej závislosti. Marta a ty ešte kojíš malú??? Ja už len večer pred spaní a ráno, keď sa zobudí. Tú obedňajšiu som už vynechala, nechcel mi po obede cucnúť ani bohovi.

bejca
17. jún 2008

Ahjote 😵pekny den vam prajem
no tak vcera som po kazdy raz aj na noc aj v noci kojila z oboch prsnikov a spinkali sme ako za starych dobrych casov 🙂 o 19,45 sa napapkal a spinkal do 1,00 😉 a potom do 4,20 - to som si ho dala k sebe do postele a potiahli sme do 7,25 😵 huraaaaaaaaaaaaaa dufam ze to je uz vyriesene 😅

Lubi 😕 vidis to ma nenapadlo ze vlastne tie peniaze su umerne tej dovce ☹ co by sme chceli no nie 😅 nic skoro nerobit a este aj peniaze mat ??? 😠 ozaj a neviete ako to je s tym rodicovskym ?? bude sa zvysovat od buduceho roka ???? a ten pristresok veru jedine tak aby tam boli aj deti 🙂 su tu taki strasne sikovni .... ako aj mne s tymi svad.fotkami .... no coment 😝

Janka vidis to je super napad s tym naramkom 😲 a ja ako taka koza vzdy si to zapisujem aj v noci 😝 😖 😠 😅 ale ja si pisem aj ci bol pokakany alebo pocikany 😅 ale tusim uz prestanem a zacnem nieco s takym naramkom 😉a aj nam sa podari pri kojeni zaspat a Petko cucka pokial sa ja nepreberem 😅 xixixixixixi a teda ocko mal radost 😵 inak ja som tu davala link na salku a uz sme ju vcera dali tatinkovi a straaaaaasne sa potesil a aj svokrovi som dala spravit tak mu ju muz dal ze od neho tiez ku dnu otcov 😵 taky bol stastny v tej nemocnici ..ale vyssie som to spominala ale ak chces mozes kuk tuto : www.bess.sk a je tam vsetlico 😉

Marti dufam ze po roku uz nebudem kojit 😅 teda chcela by som aby som uz nekojila lebo aj kamoska ma dvoj rocnu a v noci kazde dve hodiny vyzaduje kojenie 😝 a pritom uz papa vsetko ... nerada by som bola tak na tom ... ale co uz clovek mieni ... Petko zmeni 😀 😀

Anika co varis ?? mne uz dochadzaju napady 😝 porad 😉

annika
17. jún 2008

No ja varím také ryžové mäsko s kyslou kapustou upečené v rúre, niečo podobné ako rizoto, no ale bez zelenín.
Jedna vrstva ryže, potom kapusta, mäsko uvarené ako perkelt,potom zase kapusta a ryža. Naleješ na to šťavičku z perkelta, zakryješ a šup do rúry na hodinku a pol na tej 160-ke. Ja dávam do toho aj smotanu, do tej šťavy, ale nemusíš.A robím to z vyše pol kila ryže, takže je to také sýte a na dva dni mám pokoj...

bejca
17. jún 2008

no Anika to by mohlo byt mnam 😀 ale moj muz by to asi nejedol 😠 😖 on nema moc rad novoty 😅 ale skusim mu to len tak "predhodit" co na to povie a uvidim mozno skusim 😉 dik
a ja dnes robim perkelt xixixixi kuraci 😵 mnam a asi cestovinu lebo halusky sa mi nechcu 😅 ale robil aj polievocku zeleninkovu a tam spravim halusky 😵

azuzi
17. jún 2008

Ahojte kocky,
Vanilka ja som zupan pouzila svoj,dokonca aj rodit ma nechali vo svojej kosely. V porodnici mi chybali vlozky, mala som malo aj toal papiera - lebo zakazdym som na WC vstko upratovala 😀 😀 . Nemala som puder pre maleho a pytali a aj ponozky pre dieta. Tu v Brezne ani nevymienaju oblecenie detom, tak kosielky som mala svoje potom uz na dalsie prezlecenie a aj plienky pod hlavicku a na utieranie som mala svoje, tu to nedavali.
U nas klasikaco sa tyka kojenia, vecer mi Martinko nechcel zaspat az o 11:00 a potom bol hore pred svtrtou a potom nas Samko zobudil svojou hrou na gitare skladbou Canarios - tu trenuje do zblaznenia, lebo nic zatial neziskal na sutaziach tak ho to chytilo sa zdokonalit v tejto velmi peknej skladbe.
Ja budem dnes robit halusky, ale cakam manzela, lebo mal kupit suroviny.

lubii
17. jún 2008

Čaute 🙂
Tostým náramkom je dobrý nápad 😉 . Ja som si dávala pod vankúš taký uteráčik, vždy na tú stranu, z ktorej cici papal, ale potom keď som zabudla, tak som v tom mala hokej 😅 A zapisovať ma nenapadlo 😀 , ale Beji, aspoň si tie zápisky budeš môcť neskôr prečítať a spomínať. Odlož si ich 😉 Ja somDankukojila do 2 rokov 😉 .Presne nasvoje narodeniny povedala, že už nechce také 😉 . Amne bolo ľúto. Ja by som bola kľudne aj do troch 😉
Ten prístrešok teda odfotím s nami. Marti, to je len pre auto 😉

annika
17. jún 2008

Juj, Lubi, vidím malého ako " upratuje" doma...xixixiixii Lubi teraz ako často dávaš malého na cicík?

lubii
17. jún 2008

trikrát. Ráno, naobed a večer. Ale ráno je to také dlhé. Zobudí sa okolo 5 - 6, dám mu cicík,väčšinou pri tom zaspíme. Keď sa preberiem, preložím ho k druhému a spíme ďalej až do 8 - 9. Včera do pol 10 😀

janka_fr
17. jún 2008

Ahojte
Ten hrncek by bol dobry napad len to uz nestihame lebo uz vo stvrtok odlietame.Neviete mi niekto poradit kde sa daju kupit sacky na mrazenie mlieka??Niekde som to citala ze to kocky pouzivaju.
Kupila som dnes v lekarni malemu na dasienka gel ale ma nahneval lekarnik lebo mi povedal ze to je od 3 mesiacov a na letaciku je napisane ze az od 5 😠 .Tak aspon budeme mat v zasobe.

Beji ja som malinkemu skusala rozne kremy ale zatial nam najviac vyhovuje od firmy URIAGE a je to 1er lait(to je mliecko po kupani)a potom tvaricku mu neumyvam vodou lebo to hned scervena tak pouzivam od tej istej firmy 1er eau a potom este aj mliecko na sprchovanie.Uvidime zlepsilo sa to.Pred ty som mala od Mustely ale pouzivala som to 2 tyzdne a stale mal taku krupicku na tele.Neviem ci to maju aj tu ale skus sa opytat v lekarni a mali by ti dat aj vzorku.

No musim maleho pochvalit vcera prvykrat jedol az po 4 hodinach vydrzal od 19:00 do 23:00 ale potom to uz bolo zase kazde 2 hodky 😖 Tak snad sa to uz bude zlepsovat.

Azuzi tak halusky budem mat zajtra pretoze vo Fr. to nejem lebo tam sa neda ani bryndza ani tvaroh kuupit tak uz sa na ne tesim.

bejca
18. jún 2008

ahojte pekne ranko 😵
no dnesna noc este lepsia klop klop papkali sme o 19,35 a potom o 1,05 a nakoniec o 5,25 a este sup ku mne do postele a spinkali sme do 7,00 😉 takze sa tesim ze sme to vyriesili 😀 🙂

Janka a ty ako kojis ?? iba z jedneho prsa ?? ja som kojila len z jedneho a zacal mi tak vstavat v noci a teraz od vecerneho kojenia az do rana kojim z oboch prs po cca 7-8 minut a spime zasa lepsie 😵 skus aj ty 😉 a lekarnici su na taketo veci taki ☹ 😠 ja som si tiez nieco kupila neviem co uz to bolo a nakoniec som sa v letaku dozvedela ze miminka to vobec nemozu 😠 ale ako pises vyuzijes neskor 😉

Azuzi nam v BA zasa dali vsetko 😅 😵 🙂 ja som nepotrebovala skoro nic .. takze co nemocnica to ine balenie ...a inak mne dala sestricka taky zoznam co terba do porodnice 😵

Lubii tesime sa na fotto 😵 a aj ja idem nieco prihodit 😵 a maly je podareny 🙂

vanilka32
18. jún 2008

dobre ranko, aj u mna dnesna noc lepsia 😀 spala som od polnoci do siestej, waw!!! :o))

beji, pozerala som album a fotku toho hrnceka, dobry napad, u mna by to bol skvely darcek pre starych rodicov, musim sa poobzerat ci to aj tu u nas niekde nerobia.

citala som ze v nemocniciach davaju daky kufrik s materialmi ako kojit, s knizkou starostlivost o dieta a dakymi vzorkami? dostali ste cosi take po porode?

janka_fr
18. jún 2008

Ahojte dobre ranko vam prajeme

Beji no ja kojim len z jedneho prsa. Ja mam strasne vela mlieka on ked pije,( teda on nepije ale hltaaaa)tak nestiha prehltat a obcas mu az z nosa vyteka mliecko a potom uz len po dychu lapa. Potom vzdy sam prestane papkat tak pockam necham ho odgrgnut a prilozim ho znova, obcas este pocucka ale vacsinou uz nechce.Skusala som aj tak ze som ho prilozila na druhe prso ale nic, uz nechce potom tahat tak si myslim ze ma dost. No ale si vravim ze to nebude trvat vecnost 😝 .S tymi sackami na mrazenie mi nevies poradit kde by som ich tu zohnala?

janka_fr
18. jún 2008

Ahoj Vanilka
tak tebe sa to uz krati a super ako dlho si spala, to ja som ku koncu chodila skoro kazdu hodku na zachod 😝 .Este rychlo pospi lebo ak budes mat malu hladosku ako ja hladosa ........
S tym kufrikom osobne neviem ja som tu nerodila ale svagrinka dostala nejake materiali a aj taku malu knizku a tam bolo vsetko o kojeni,strave, o vyvoji babatka.Ona mi ju dala a nasla som tam par uzitocnych rad

bejca
18. jún 2008

Vanilka ja som dala spravit aj dedkovi a babicke salku 😵 dedko ako som spominala ju dostal ku dnu otcov od mojho muza a straaaaaaaaaaasne sa tesil a tam som dala fotku Petka ako ho dedko drzi na rukach 🙂 a babicke zasa ako ho ona drzi v naruci 😉 ale jej to dam az na narodeniny 😵 a ano dostala som taky kufrik a bolo tam hocico - letaky o kojeni , strave a pod ... casopisy aj flaska , krem na ritku , olejcek na telicko a pod 😉

Janka a este dik za tu kozmetiku pozrem u nas v lekerni a najprv si precitam letak 😀 a este som zabudla ty si tusim spomonala ze mu davas harmancekovy caj - pozor to je tiez alergen ci aj z toho sa nemoze vysypat 😉 a tie sacky ja neviem ale zda sa mi ze Ajka si ich kupila a neboli jej na nic skus sa jej opytat kde to kupovala 😅 cez IP 😉 ked sem tak malo chodi 😝 😅