Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

lubii
16. jan 2010

dievčatá,pokazila sa mi žehlička.Akú si mám kúpiť???

Lara, my najčastejšie varíme tofu rizoto :
1biele tofu nakrájať na kocky, 1 nakrájanú cibuľu, 2 lyžičky zeleninovej soli, 2 lyžičky červenej papriky, olivový olej. To všetko premiešať a nechať trocha postáť, nech nasiakne. potom tam dávam mrkvu na kolieska, asi 250g ryže- používam bio natural guľatozrnnú, tá mi chutí, a 2x toľko vody ako ryže. Dám variť a keď zovrie, tak dám do rúry na 100-150°C. Keď zmizme všetka voda, pridám hrášok mrazený zaliaty vodou, ďalej varím-pečiem akeď zmizne aj táto voda, pridám kukuricu mrazenú zaliatu vodou a dopečiem.

dakedy som ryžu varila ale málokedy sa mi podarila, buď bola tvrdá alebo rozvarená ale takto sa mi podarí vždy 😉

A ešte robíme so zemiakmi:
Ten istý začiatok: tofu, cibuľa, soľ, paprika, olivový olej. Ale potom pridám lečo a zemiaky na kocky, pomiešam a upečiem

bejca
16. jan 2010

aj ja by som faaaaaaaaaakt rada vediet nejaku super yehlicku lebo uz ma tie moje dve nebavia 😝 jedna ma stale nieco pripalene a aj naparuje + strieka tak nechapem preco 😠 a druha zasa vraj naparovacia a nic nerobi a dokonca ani nestrieka 😝 😠 takye sem tipy 😀

my mame zajtra salat + rybu 😀

annika
16. jan 2010

Ahoj!!! Ja mám doma Tefal a som spokojná, predtým som mala philips, vydržal presne 2 roky a 1 mesaic...potom začal tiecť....xixixix a bol poriadne drahý, keď som ju kupovala...vtedy som si povedala, že radšej lacnejšiu a častejšie kupovať.... ale niečo sa mi páčilo na nej, na tej philipske. mal takú vysterlovaciu parnú funkciu turbo-para, či ako sa volal. Teraz tefalka to nemá...a chýba mi to. 😉

annika
16. jan 2010

Ja zas riešim ešte stále umývačku riadu a elektrickú rúru s varnou doskou.... Už som ich mala vybrané, potom som si našla v NAy ponuke vo výpredaji!!! 😅 😅 😅 😅 😅 ešte lepšiu myčku a teraz neviem ktorú.....

lubii
17. jan 2010

Teraz sme pozerali testy magazín v archíve STV a vyhrala Roventa 😉 . Aj doteraz sme mali roventu a bola celkom dobrá, kým Samko neodlomil to koliesko, čo sa nastavuje teplota 😕 . Aj potom sme ju používali, len tam bola nastavená stále najvyššia teplota. Ale predvčerom mi začala iskriť šnúra, tam kde vychádza zo žehličky 😒

annika
17. jan 2010

Lubiii,,,tak už s tou žehličkou nežehli, prosím ťa!!! Však ťa zabije!!! 🙄
A aké testy??? Umývačky nemajú nejaké testy???? Pošli mi prosím ťa link, dík! 🙂

azuzi
17. jan 2010

Ja mam tiez Philips, asi sest rokov, obcas ju mam v oprave, ale myslim si ze je to lacnejsie ako stale kupovat novu 😉 😉 . Aj teraz je v oprave 🙂 🙂 .
Annika ked si budes vyberat varnu dosku, tak si vyberaj taku kde sa daju niektore platnicky rozsirovat a zuzovat podla toho aky mas hrniec.

annika
17. jan 2010

Azuzi, díky, ale doskú som ešte nepozerala...akože zužovať a rozširovať???? Veď sú dané, nie ? Myslím tie platničky.--- 😅 😅 😅 😅 😅 Azuzi, ty máš akú umývačku???Pamätám sa, že sisi vyberala tiež pred rokom takto niekedy...
Baby, u nás sneží celé poludnie a aj teraz... a mne bolí hlava...neviem, či z toho počasia...ale asi idem hajkať...dala som si ibalgin...pa&pa!

janka_fr
17. jan 2010

Ahojte,

ja mam zehlicku Philips a v pohodicke, mam ju dva a polroka.

Annika ak si budes vyberat varnu dosku tak ak mozes, zober si indukcnu. Pri nej mas istotu, ze sa ti Robko nepopali. Tu sa rozohreje len plocha, ktora je pod hrncom.

Umyvacku riadu mame Bosch. Skus si vyguglit recenzie pre umyvacky riadu.

Dnes bolo u nas nadherne a sa aj oteplilo, tak sme boli krmit Lamy a kozicky, ale Jullian najprv z kazdeho kuska bagety odkusol a az potom dal kozickam a lamam.

Mima si sa pytala na dietu, tak ja som isla podla 90 dnovej diety, ale drzala som ju len 30 dni a nedodrziavala som mnozstvo, jedla som viacej, dodrziavala som len druhy potravin na prislusne dni.

lubii
17. jan 2010
lubii
17. jan 2010

tam si treba nájsť, akú tému chcete, stačí otáčať kolečkom na myši, alebo vybrať týždeň, kedy bolo odvysielané. žehližky boli v 5. týždni a varné dosky som našla v 43. týždni

lubii
17. jan 2010

A kúpili sme takú najjednoduchšiu Boshku bez naparovania 😉 A ak to nebude drahé, tak dáme opraviť tú starú roventu

annika
18. jan 2010

Tak gratulujem k novej žehličke, nech ti slúži čo najviac. a díky aj za ten link, idem kuk, čo tam je. 😉
Janka, my asi plynovú dosku ideme kupovať. tá indukčná je pri elektrických, nie? 😅 😅 😅 Bože, ja a technika... 🙄
NO manžel mi furt kecá o tom, že ty budeš na tom variť....a umývať riad...on ani pračku nevie zapnúť... 🙄

ozi
18. jan 2010

brééé ránko, babule 😉

áááá, téma žekličky 😝 , včera som žehlila, tak moja už zase tečie, už raz bola opravovaná nádržka a zase preteká, ináč je dobrá, ale toto ma vytáča 😠 , časom ju bude určo treba vymeniť, už má tuším cez 10 rokov, lenže teraz máme iné starosti, annika vie, prerábame už ten byt a zároveň v našej kuchni dávame umývačku, nový drez , batériu a novú dosku, takže ... ešteže ten byt je ešte samostatný a vchod urobíme na záver,aspoň nebude toľko hluku a prachu, už máme aj povolenie 😉

janka fr, aj my sme kúpili Boschku, túto http://www.eeeelektro.cz/kosik/mycka-nadobi-bos... ,tak som zvedavá a žehličku máme mimochodom tiež Philips 😉

ani, indukčná je jasne pri elektrických 😵

annika
18. jan 2010

Dík, Ozi, umývačka je super, aj ja som nakoniec vybrala boschku 😉 😉 😉

l.lara
18. jan 2010

ahojte babulky 😉

lubbi, dakujem za tip, pojdem nakupit veci na rizotko a uvarim 🙂 len neviem, co je to ta zeleninova sol a kde s a da kupit..

ozi, budete mat krasne byvanie.. 🙂 ja neviem ani vymalovat - teda, mangel mi nedovoli, ze ked je tu mala, tak nebudeme. jedine, keby som sa s nou odstahovala na tyzden k rodine. ze on by to spravil. ale my potrebujeme dat dolu ekologicku tapetu a vystierkovat, tak nechce, aby to krpec dychal..

ja som mala zehlicku tefal a bola super, ale tiez mi po rokoch zacala iskrit, tak teraz mam taku no name, co som vyhrala v sutazi. ta tecie, ale na to, kolko zehlim, staci 😉

azuzi
18. jan 2010

Lara zeleninova sol by mala byt pri vegetach, ja ju kupujem v takom obchode kde maju bio veci. 🙂

ozi
19. jan 2010

No tak baby, sme až na druhej strane! 😝 😕

anni, áno, čítala som, že máš Boschku, myslím, že sme si obe dobre vybrali 😵

Hlavu mám ako sud 🙄 , vyberám batérie, drezy, umývadlá, sprchové dvere....,
nie preto, žeby sa mi nič nepáčilo, ale preto, že mi musí rozmerovo všetko sedieť a to je teda riadna fuška 😖

lara, my by sme to ani teraz nerobili, keby to bolo priamo tu, ale keďže je to vedľa v byte, tak okrem občasného hluku, sa nás nič netýka, stierky sú hotové, elektriku sme museli trochu pomeniť, lebo by nám nesedela v detskej, a aj keď je kúpeľňa hotová, museli sme vybrať vaňu, lebo je 120 cm-ová, to som nechápala, prečo tam takú dali a nedali radšej sprch.kút a priechod urobíme, až keď bude všetko okrem chodby hotové 😉

ale už sa teškám, keď bude hotovo, keby sme hneď aj nábytok nemali, čo určite hneď nebude 😨 😅
hlavne nech je kúpeľňa a hlavne sprchový kút, ja sa radšej sprchujem, ako kúpem 😵

annika
19. jan 2010

No, Ozi tak ti nezávidím, ako aj seba samej...ja už mám pkrk všetkého, furt ešte niečo treba upravovať, teraz tá kuchynská linka mi žere mozog s tou rúrou, bože ako by to bolo jednoduché si vybrať starú rúru a dať tam novú...a nie, nedá sa, treba rozmontovať celú linku, lebo tá stará rúra je o 10 cm užšia.. a ešte ju mám aj v rohu....to ma asi porazí....
Ani neviem ako to mm vyšpekuluje... 😖 😖 😖 😖

ozi
19. jan 2010

anni, u nás také veci musím ja, lebo mm je strašne nepraktický, ale ináč hlavička šikovná, ale na toto ee

akurát som dovyberala a môžem si dať kávu 😎

mm najskôr vyrútilo, poslala som mu umývadlo za 14000 Kč, potom som našla za 7000Kč, potom za 5000Kč a nakoniec za 60 euro 😅 , no hádaj, ktorá cena prešla 😀 , ale aj ja som rada, lebo nechcem, aby sme zbytočne išli do veľkých cifier 😉

zajtra príde umývačka, stolár,čo nám robí nábytok, maliari, vodár a elektrikár a k tomu 2 malé deti...

ani, mm Ti už dačo prešpekuluje, neboj, držím palce 😉

l.lara
19. jan 2010

annika, presne aj mne to zariadovanie liezlo pekne na nervy, lebo ked som chcela dat umyvacku. nemali sme kde, tak sme vybrali pracku, tu som predala (tej je skoda, bola super-stasny, kto ju kupil 😀 ) z kupelne som vyhodila nabytok a dali sme tam novu uzku pracku. esteticky dojem (aspon v kupelni) 0 bodov, ale aspon mam umyvacku 😀 a chladnicku som musela dat taku, aka sa mi nepacila, lebo moja a mangelova vysnivana sa nam nezmestila na vysku kvoli skrinke.. 😒 🙂

mima07
19. jan 2010

caute kočky
pozeram ze zariadujete a preabate teda nezavidim
zehlicku mam neviem aku ale je na prd nezehli sama 😀
annika ja mam indukcnu varnu dosku a da sa tam nastavit ci chces varit vo velkom hrnci tak sa rozzeravi na velky alebo v malom 😉 taka je iba jedna ta platnicka a najlepsie na nej je ze sa lahko umyva a vyzera dobre ma aj dotykove ovladanie takze este to malz nevie zapnut lebo sa presne nestrafi ked je zablokovana
janka prosim ta daj mi link na tu dietu ak ju mas niekde po ruke

annika
20. jan 2010

Mima, ale je to elektrická doska, my chceme plynovú. 😉 😉 😉
Kočky, v nedelu som čistila rúru takým špeciálnym prostriedkom, čo som kúpila v NAy. A od pondelka rána som zachrípnutá, hlasivky ma bolia, ako by som kričala celú noc, a hrdlo ma škrabe...môže to byť z toho čist. prostriedku??? 😅 😅 😅 😅 Už pijem Tantum Verde ako poldecáky, cmúlam všelijaké cukríky, pijem calcium a nič...

lubii
20. jan 2010

ahojte
u nás krásne svieti slniečko, ale taaak fúka vieto, že sa mi nikam nechce

Annika 😕 nekupuj špeciálne prostriedky 😎 . Ktovie, možno to aj je od toho, aké to má zloženie? Tea tree si si nekúpila? mohla by si s tým kloktať

Lara, o tej zeleninovej soli ti už odpovedala Azuzi 😉 Je dobrá a neobsahuje glutaman ani iné dochucovadlá, čo je na tvoju alergiu asi dobré 😉

bejca
20. jan 2010

kovcy nestiham vas citat 😅 sorry 😉 ale prisla som vam povedat ahojte 😵 lebo ideme na tu dovcu do Terchovej tak potom sa ohlasime 😵 paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

azuzi
20. jan 2010

Bejca tak sa maj dobre v tej Terchove.
Baby tak ja by som este vedela investovat tiez 😀 😀 ale setrim na dane v marci ma to caka, hroza, nic nekupujem iba jedlo. A to by som hrozne chcela aspon terasu na jar, aspon keby sa podarila vybetonovat.
😉 😉 .
Lubii u nas je tiez pekne a nefuka. 🙂 🙂

l.lara
20. jan 2010

beji, krasnu dovolenku zelam..oddychnite si.. 😎 😵 😉

u nas je tiez nadherne, doobeda som bola s malou vonku, nech ju poriadne vyvencim, ale i tak nespala..
fuuu, straaasne by som spala. kde berie to moje dietatko tolko enegie..zaspavam po stojacky pri sporaku.. 😔

lubii, ano, glutaman nesmiem.. 🙂 ale zatial som nenasla v nasom meste bio predajnu. vygooglovat sa mi nepodarilo nic, musim sa popytat znamych.

azuzi, zelam co najnizsie dane...alebo najlepsie ziadne.. 😅 😵 🙂

annika
20. jan 2010

Azuzi, dane a nie len to... nám včera dorazila faktúra z vody, a čakám ešte faktúru za smeti, daň z nehnutelností a ročné poistné na auto...ufff.... no a o prestavbe už ani nehovorím...finančná kríza nás našla... 😝 😝 😝
Beji, krásnu dovolenku!!! CMuk! A na foťák nezabudni!!!! 😅 😅 😅
Lara aj mne je tak všelijako, tiež by som len spala a spala...no túto noc sme mali strašnú, asi fakt Robka trápia tie zuby, dvakrát sa rozpĺakal a pýtal si čaj... 😢 😢 😢 a celý deň má ruky v puse.....a obidve naraz...

janka_fr
20. jan 2010

Ahojte,

Beji prajem vam prijemnu dovolenku a tesime sa na fotecky.

Mima ja mam knihu, ale skusim pohladat mail co som kamoske posielala, tam to bolo cele rozpisane ak nie, tak ti to spisem a poslem.

Ja som chytila gastro od Julliana tak od pondelka najviac casu travim na toalete. Este mi to nepreslo.
Dnes ked som si umyvala hlavu, tak Jullian zobral konzervu s rybickami v horcicovo-olejovom naleve a otvoril ju, neviem ako sa mu to podarilo, lebo to ide dost tazko. Vylial to na sedacku a chcel to rychlo poutierat tak si vyzliekol ponozky a tymi to porozotieral este viac po sedacke. Ked som vosla do obyvacky hrozny smrad a on si nenapadne lahol na zem a robil sa ze spi. Snazil sa to zamaskovat svojimi hrackami, ktore na to pukladal. Ked som to drhla tak ma len hladkal a stale mi daval pusinky. Tak by si zasluzil po zadku, ale taky bol pritulny ze sa nedalo. Stale to smrdi za rybacinou, uz som to 4x drhla, neviem co s tym.

annika
21. jan 2010

Janka, ja by som skúšala Vanisch na čalúnenie alebo na koberec. Mne to zvykne pomáhať. Neviem, či vo Fr. to máte, ale asi hej. 😉 😉 😉 A ten smrad...no to je horšie...asi to vyjde s tým vanischom.Držím palce, pevné nervy!!!!