Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

sju7
8. nov 2008

Ahojte - tak ja mam 36, a prave premyslame s manzelom, ci si urobit spolocne babatko. mame uz kazdy svojho pubisa - ja syna 15, manzel dceru 13🙂, ta vsak byva s maminou. Povedali sme si, ze teoreticky by sme na tom mohli zacat pracovat buduci rok na jar - vysadim HAK, no ale mame taku dilemu-jednak mam strach z vyssieho veku a komplikacii, druha vec je ta - panuje vseobecne klise, ze mat spolocne dieta sa patri, ze to spaja...Neviem, ci som ochotna zahodit tu pohodu a pokoj, ktory uz mame. keby som nebrala antikoncepciu, mam po dileme - keby sa podarilo, je to vyriesene. No takto si to mozem sama zvolit - kedy. Aj ked, nikde nie je napisane, ze sa priroda zmiluje a otehotniem🙂
Vdaka za vase nazory🙂

mima07
8. nov 2008

sju aj ja som najprv premyslala ci zahodim o sladke nicnerobenie 😀 a dobre e som do oho isla 😉 vobec mi nevadi e maly skoro vstava aj ked sa u stazujem 😀 ale je to nase slniecko nasla som si nove zname manzel je z maleho uplne mimi neda sa to porovnat so starsim synom 😕 vtedy sme to brali tak jak to prislo a nemam pocit ze by som bola velmi obmedzovana ak by som sa mala este raz rozhodnut tak by som do toho sla uz skorej 😉

sju7
8. nov 2008

Ahoj Ivca - precitala som si tvoj pribeh, na ktory mas link. Dojal ma az k slzam🙂. Prave i moje rozhodovanie posunula blizsie k rozhodnutiu mat spolocne babatko. mam uz 15 rocneho syna, manzel ma 13 rocnu dceru z prveho manzelstva. Tvoj pribeh som mu precitala, a mam taky pocit, ze aj v nom sa nieco pohlo smerom k nasmu rozhodnutiu mat spolocne babo. Tak isto argumentuje, ako tvoj manzel, ja som na tom podobne. Ta myslienka, mat babatko sa mi stale viac a viac dostava hlbsie do hlavy, a zistujem, ze neviem nad nicim inym premyslat, ako nad tym, ci si ho teda urobit, ci nie🙂
Bojim sa tych prebdenych noci, nas pokoj a pohoda bude na chvilu fuc...co na chvilu, na par rokov..🙂
Ale dakujem Ti za inspiraciu. Moj syn sice ma spoluziakob, ktori maju malych surodencov, takze by nebol sam, ale velmi o tom nechce pocut. Taktiez sa boji, ze pride o cast svojho pokoja. Preposlala som mu tvoj probeh, a aj ked nebude reagovat, aspon mu nieco z neho v hlave zostane, a ked to pride, spomenie si. Dufam. Len este nabrat odvahu a vysahit antikoncepciu🙂)

sju7
8. nov 2008

Mima, a ako na to reagoval syn? dakujem za podporu🙂

mima07
8. nov 2008

syn sa to dozvedel az ked som bola v 7. mesiaci lebo bol vtedy v zahranici 😉 povedal ze on to tusil ked odchadzal a bral to ako normalnu vec a teraz sa stale v prvom rade pyta na maleho a rad pocuva ked mu hovorime ze aj on taky bol a co ako male dieta vyviedol 😀

sju7
8. nov 2008

No, dufam, ze aj moj syn bude v pohode, ale najprv sa nam to musi podarit🙂
On je dobre decko, vzdy bol. mudry a empaticky, aj ked teraz ide do veku, ktory urcite poznas aj ty. ale myslim, ze zi robim z toho prilis tazku hlavu - taky je zivot a z neho urcite neubudne, len mu to moze pomoct.

annika
8. nov 2008

Sju, takže syn 15 vravíš...No moja staršia dcérka detto. A ten vek dobre poznám aj tie problémy okolo toho...
Gabina najprv bola opatrná, čo sa týka kontaktu s malým. Ona nemala taký cit velmi pre deti, než Anka, tá moja mladšia dcérka. No ale teraz ho zbožňuje. 😀 😀 😀 😀 😀 Už ani nečavarguje tolko, a vl ete, keď išla, tak brala aj malého so sebou...
A k tomu odhodlaniu, ja som musela vynechať HAK, mala som všelijaké alergické problémy z toho a po roku bez tabletiek som ostala tehotná... aj ja som sa bála komplikácií, no neboli žiadne počas tehu!!!! Dokonca aj alergia, senná nadcha ustúpila, ani lieky som nemusela vôbec. Pôrod rýchly a bez komplikácií, hoci vyvolaný...
No ale pol roka to trvalo, kým som sa dostala do formy po pôrode.... Ale teraz je zase všetko po starom a som rada, že som do toho išla...Teraz v decembri budem mať 37 rokov...

bejca
8. nov 2008

Sju7 vitaj 🙂 ja mam 37 a prve babatko 🙂 a asi by som aj ja vysadila a mala miminko je to nadherne 😵 aj ked tiez sa niekedy nevyspim a pod..ale ved je to nadherne ked rano otvorim oci a Petko sa na mna usmieva 🙂 a ked ma chyti za lica a otvori pusinku a celu ma oslinta taku pusu mi da 😀 jaaaaaaaaaaaaaaj neni nic krajsie 😵

lubii
8. nov 2008

Ahojte 😉
Sju,vitaj u nás 😉 My sme na tom tiež boli tak,že sme sa nevedeli odhodlať na druhé bábo.Ale vedela som,že keby sa len "pritrafilo", tak by som bola rada. Nakoniec sme sa odhodlali a neľutujeme 😉 On je také naše slniečko. A ako Mima hovorí,stretávam sa s novými ľuďmi, s mamičkami od 23 do 30 rokov a vôbec mi nepríde, že som od nich staršia 😉

Beji,ako sa má maličký?

azuzi
9. nov 2008

Ahojte kocky, vidim ze sa tu diskutuje so Sju, na ja ju dnes velmi nepodporim, no dnesna noc hroza, maly uz do polnoci bol dva krat hore a od polnoci aj trikrat, neviem ci som spala v kuse aspon hodinu. Zato vcera spal na stavbe vonku ked ho mama kocikovala aj tri hodiny, to mam zato. 😠 😠 .
Vcera nam odriekli robit pokracovat palubovku na streche ked uz mali polovicu hotovu a to pri tom boli ti ludia u nas dva vikendy a nic sme im nastastie nezaplatili, a ani nezaplatime 😒 😒 . To nechapem 😒 😒

bejca
9. nov 2008

Lubi dik za opytanie 🙂 uz nema teplotu chvala bozku 😉 klop klop klop tak uvidim ci mu za par dni vylezie nejaky ten dub 😅 😀

Azuzi kazdy den slnko nesvieti 😉 a ta palubovka by nasra..la aj mna 😠 a som sa ta pytala na to CD ci ti prislo a ze ci cvicis a si mi neodpisala 😅

azuzi
9. nov 2008

Bejca soryy zabudla som Ti odpovedat, tak to DVD mi neprislo skusim tam zavolat ak to cislo najdem. Boze vobec ale nemam cas na sebaaa, necvicim, nestravujem sa zdravo, dnes teraz pri vareni som pojedla obkrajky z kolaca a uz dva take mensie kusky mesa.
Hlava by hrozne chcela cvicit ale telo nevladze 😀 😀 😀

azuzi
9. nov 2008

Tak Bejca uz ten inzerat tam nie je a mam iba email. Skusim tam napisat a aj pohladat nieco dalsie. 🙂 🙂

bejca
10. nov 2008

Azuzi no pekne teda 😅 som zvedava co zistis 😨

Vanilka pridala krasnu fotto a nas ani neprisla kuk 😅 🙂

azuzi
10. nov 2008

Ahojte kocky kde ste vsetky, Bejca zatial nemam nic nove ohladne DVD.
Zase som nespala bohvieako, lebo som isla neskoro a je mi dnes zle a boli ma hlava. Poobede idem na stavbu s majstrom co nam ma dokoncit to co jedni zacali a povedali si ze uz stacilo.
No Vanilka tak prid kuk 🙂 🙂 . Ani neviem na ktorej strane mam hladat tu fotku 🙂 🙂

annika
10. nov 2008

Ahojte!

No, my sme dnes boli v meste do obeda, v DM-ke sme kúpili 2 balenia sunaru so zlavou -100 Sk. Vždy ma tam príjemne prekvapia s takýmito akciami. Potom sme začali už piť ten ovocný čaj Almatura, tiež má vynikajúcu chuť. A plienky sa nám minuli...
Variť som nemusela, ale na zajtra som kúpila krásny velikánsky karfiol, tak to ideme vyprážiť na obed. Mňami!!!

azuzi
10. nov 2008

Tak Annika prajem dobru chut k tomu karfiolu a dokedy planujes kupovat Sunar pre Robka a zacat s normalnym mliekom?
Ja dufam, ze Sunar ani nebudem kupovat a rovno prejdeme na obycajne mliecko. Martinko uz hrozne na nas hladi ziadostivo ked nieco jeme, je mi ho uz luto, asi uz budem musiet zacat s nejakou mrkvickou aspon sa mu bude trochu ratat 😀 😀 .

bejca
10. nov 2008

inak my strasne zle spinkame uz 5 noci aj kvapky davam a nic a dva dni je aj strasne zly cez den 😒 ☹ uz nech mu tie zubadla vidu 😅

Anika tak po nakupoch si si pobehala 😎 ale ved treba aj to a zadarilo sa ti teda pekne 😵

Azuzi aj ja somuz pomalu okolo 5,5 mesiaca zacala s mrkvickou 😉 a mlieko davam uz aj teraz trvanlive 3,5% ale len obcas asi 100 ml 😵 tiez po roku prejdem na normalne mlieko 🙂

azuzi
10. nov 2008

No ved a Robko uz ma rok a Annika kupuje Sunar, tiez som si myslela, ze po roku snad by sa uz mohlo prejst aj na normalne. Tak este dva tyzdne a zacnem s tou mrkvickou? 😀 😀
Mne mama povedala ze jej sa tiez zda ze Martinkovi idu zubky, tak uvidime, ci daco vylezie. 😉 😉 .
Boze dufam ze ten majster nebude pytat majland, ale sumu, ktoru si budeme moct dovolit 😒 😒 .

marta09
10. nov 2008

Ahojky všetky, tak nám sa darí celkom dobre, nám už chýba len 1 očný zub a máme kompletný mliečny chrup. Boli sme na svadbe, takej pravej východniarskej, manželova sestra vydávala dcéru. Simonka nám vydržala na svadbe do ôsmej, potom sme ju odviezli domov k babke. Mám nohy samý pľuzgier 😝 , ach tie nové topánky, pretancovali sme celú svadbu, konečne sme sa aj s mužíkom odreagovali od tých našich každodenných povinností 😉 , bolo tam super 🙂 . No a včera sme ešte stihli navštíviť mojho brata, lebo mal narodky a zajtra má meniny. Ozaj, všetkým Martinkom prajem k zajtrajším meninám všetko dobré 😉 .

vanilka32
10. nov 2008

Jaaaaj Bejca, ty spionka 😀 😀 ano pridala som fotecku, kupili sme mailckej jumperoo, ale zatial ho ma iba na skusku, kedze to je az od siestich mesiacikov, ale veeelmi sa v nom vytesovala, kuk foto.

Azuzi, ja uz tiez poskulujem po mrkvicke ale musim vydrzat, mala je stale plne kojena, tak sa rozcucala ze az odsavat musim co sa mi mliecka nadbytok tvori, sama tomu nerozumiem. Ale uz to mliecko nie je take tukove ako na zaciatku, to je normalne?? v chladnicke ho mam a ledva malinka vrstvicka tuku sa vytvori na vrchu, predtym to bol samy tuk. Ale pribera tak asi jej to staci.

Annika, aka bola oslava Robkovych prvych velkych narodenin? :o))

a Martinkovi od Azuzi vsetko dobre k meninam a piatim mesiacikom!

sju7
10. nov 2008

Ahojte, maminy🙂, dakujem za vase nazory - pekne sa citaju vase prispevky - citit z nich radost a stastie, aj ked obcas cez "slzy", ale taky je zivot. Viktorovi moj syn - som dala precitat pribeh, ktory napisala ivka, noa zatvaril sa dost cudne, a poznamenal nieco v takom style - akoze vy, starci, si chcete teraz robit dieta???mama, ved si uzite jeden druheho, a vies si predstavit, ze ked to male bude mat desat rokov, ty budes mat 50-tku na krku?! no, tak to ma teda potesil🙂)

sju7
10. nov 2008

Inak - ked bol moj Viktor babatko - inak, bol veelmi dobre babatko, vobec som nepoznala nocne vstavanie🙂, a aj na krmenie som ho musela budit ..no tak ked mu isli zubky, velmi nam pomohla Belladona 9CH - homeopatikum, pod jazyk malilinke granulky. Nemal ani teplotu a ani neplakal. Od malicka ho dostavam z coho sa da homeopatiou. Viem, kolko ludi, tolko chuti, nie kazdy je za takuto pomoc.

nika07
10. nov 2008

prajem pekný večer, konečne sa hlásim, ale ešte stále mám problémy s netom,

vitaj sju, aj ja mám 15 ročného syna, ten malú zbožňuje 😉

sju7
10. nov 2008

Dakujem, Nika - tesil sa od zaciatku? Manzel uz papka vecru, tak som si sadla k notasu🙂

bejca
10. nov 2008

Sju tie homeopatika obsahuju aj kamilky ????? my nemozme nic v com su ☹ ale to si uz asi nepamatas 😅 skusim kuk v lekarni - dik za tip 😉 a neboj syn by to zvladol na jednotku - ja mam 37 Petko nema este ani rok a co 🙂 som stastna ze ho mam aj ja a aj manzel 🙂 😵

Nika konecne 🙂

Mima ?? kde si ?? zasa niekde na dovce ?? 😉

Marti no tak vam bolo uzasne teda 😵 ale treba obcas aj zmenu 🙂

Vanilka Simonka je nadherna 🙂 a to jej date asi pod stromcek ze 😉

lubii
10. nov 2008

Beji,Belladona neobsahuje kamilky.Je to len jedna bylinka Ľuľkovec zlomocný rozmiešaný s mliečnym cukrom 😉 .Nevedela som, že to pomáha aj pri prerzávaní zubov 😅

bejca
10. nov 2008

a ty si to naco davala ????

lubii
10. nov 2008

Hlavne môj mangel to papá pri bolení hlavy pri chrípke,zápale hrdla a tak.