Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

bejca
19. mar 2008

aha anika 😀 a dakujem za odpoved 😎 lebo nas tatinko -muz- kupil sedacku-vajicko CAM za 2800,- a ma tam aj 2 ulozne priestory tak neviem za co ju potom predam 😅 ale este ju aj ostatne veci asi cca 3 roki odlozim pre istotu ak by sa do 40-tky podarilo druhe 😀 😎

annika
19. mar 2008

Tú polievku môžeš aj s polohrubou. som zabudla.

bejca
19. mar 2008

no uz mame navarene a papame 😉 polievka je dobra dik Anika len som tam dala aj zemiacky na male kocky 😀 a rizooto som spravila 😀

lubii
19. mar 2008

Dobrú chuť 🙂

bejca
19. mar 2008

dakujem 😀

annika
19. mar 2008

Aj ja idem asi niečo jesť. Dnes som nevarila, zajtra idem špenát, keď je už zelený štvrtok... V piatok máme rybu s majon. šalátom . Mňam, zbožňujem ryby!

bejca
19. mar 2008

mnam aj ja take lubim 😉 Anika a majonezu mozem ?? a tatarsku ?? baby co vy nato ??? mozme taketo ???

annika
19. mar 2008

Ja môžem. Aj majonézu, aj tatarskú. No nie hektolitre...

lubii
19. mar 2008

Ahojte, tak ja som aká bola rada, že už skoro mesiac sme nemali pokakanú plienku, no a dnes sa mi doslova zosr...
Všetko bolo špinavé, ešte aj lehátko. A keď som ho celého strčila pod vodovod, prezliekla, dala som len látkovú plienku, nech sa trochu vetrá, však veď je poriadne vykakaný a vycikaný, pocikal sa tak, že sme zas prezliekali 😲 😲 😲 . Už hodinu nič iné nerobíme, len prebaľujeme a perieme. 😠

tamita
19. mar 2008

babulky-ahojte 😉
tak dnes ráno som bola na tej amniocentéze.Mala som také malé nervičky už od soboty,stále som na to myslela.dokonca sa mi už aj snívali také blbosti..dnes v noci -že mi ten odber mal robiť môj muž,stál tam s ihlou a keď som videla ako sa mu klepú prsty-tak mu hovorím: No neviem či to zvládneš,mal by si si to najskôr natrénovať.A on,že dobre,ale na kom ? Tak som mu priniesla sliepku /pritom sliepky doma nemáme/...a na to som sa zobudila..Dobrá haluška-že ? 😅

tamita
19. mar 2008

No ale k veci: Prebehlo to rýchlo,hladko a skoro bezbolestne 🙂 ,keby že to viem vopred-tak nestresujem,,ale je to určite individuálne.Teraz ležím doma,oddychujem,zatiaľ sa cítim dobre,bruško je trochu citlivé,tak som opatrná.Ozaj,zabudla som sa opýtať doktora-mám si dať preventívne magnézium? Či keď nie sú kontrakcie-tak netreba?Popíjam akurát medovkový čaj 🙂

tamita
19. mar 2008

bejca + lubii, dodatočne všetko dobré k narodeninkám a meninkám,aby ste prekvitali a tešili sa z tých svojich pokladíkov.
anika-ty nás tak dobre inšpiruješ kulinárskym smerom-už viem,čo idem variť zajtra-špenátik a ten šalátik s rybkou-asi tiež bude..mňam 😝

azuzi-si zlatá ako si ma podporila včera,fakt mi to pomohlo,môj drahý ráno vyštartoval do Žiliny,už je aj späť,tak hneď dám vedieť ako sme dopadli.
Čaute babeky,idem odpočívať 😔

azuzi
19. mar 2008

tamita, tak som rada, ze to uz mas za sebou. To magnesium si daj vobec to nemoze uskodit aspon to skludni maternicu, ako povedal mi lekar v piatok, ked som sa pytala ci to mam stale jest. Ja som teraz v 29 tyzdni. Ja si pamatam, ze som sa bala aby mi nezacala odtekat plodova voda, stale som sa kontrolovala, ale na druhy den, som uz nato ani nemyslela. 🙂 🙂
Ja som mala taky kludovejsi rezim do nedele a na dalsi tyzden som uz fungovala normalne.
lubii, berozumiem ako to ze ste mesiac nemali pokakanu plienku, to Ti mesiac nekakal 🙂, alebo to stihate na nocnik?
Ja som dnes robila rezne namocene cez noc v omacke, horsie je ze popritom pracujem - mam home office - zajtra ma Samko uz prazdniny, takze musim aj navarit aj popracovat, ale to teraz pred Velkou Nocou akoze 😀 😀

lubii
19. mar 2008

Ahojte. Maličký spinká, môžem písmankovať.
Tamita, tak ty si mala dnes ťažký deň. Aj ja som sa strašne bála predtým a potom ešte viac, keď som čakala na výsledky. Ale ja som mala zlý ten tripple test. Držím palce, aby všetko dobre dopadlo.
Azuzi, no môj malý už asi mesiac kaká do nočníčka každé ráno, keď sa zobudí. 😀 Cikať sa mu nechce, to robí do plienky 😖

bejca
19. mar 2008

tamita super ze uz to mas za sebou setri sa aspon 5 dni najviac lez 😉 a nechaj sa obskakovat 🙂 😵 a magnezium som brala aj ja 🙂 kludne si daj 😵 a ja som magnezium brala stale od tej amnio az do 8 mesiaca 🙂

azuzi daj recept ako tie rezne robis 😉

azuzi
19. mar 2008

bejca, tak pisem recept na tie rezne co som dnes robila.
1 kg masa z prs(morcacie alebo kuracie) - maso nakrajam a naklepem ako rezne.
Do misy dam:
5 vajec
2 lyzicky soli
1 lyzicka mletej rasce
1 lyzicka ml.korenia
1 lyzicka vegety
1 lyzicka Worcestra
1 pol.lyzica horcice
Namocit na 24 hodin - potom to opekam ako rezne a na zaver to este dam do misy z janskeho skla aj so zvyskom zmesi zakryte zapiect na cca 30 minut. Potom su tie rezne maksie, hlavne tie morcacie.

bejca
19. mar 2008

no my sme boli v poradni a pribrali sme od odchodu z porodnice 675 g 🙂 vazime 4315g - lebo v nemocnici sme z 4000g porodnej vahy schudli na 3640g ☹ cize az moc - nam bolo povedane ... doki povedala ze je to fajn 🙂 tak som spokojna a pytala som sa jej ze mi niekedy pyta papat po 1,5 hod. alebo 2 hod. a povedala ze to moze byt aj tym ked v nemocnici tolko schudol tak teraz to dobieha ale ze sa to ustali 🙂 pytala som sa aj na stravu moju kedy mozem prihodit do jedalnicka taku kapustu , strukoviny a pod... tak ked bude mat 3 mesiaciky ze vtedy ma uz travenie lepsie ale postupne pridavat pomalinky nie sa hned " nadzgat " xixiixi a kedze manzel mal ako dieta ekzem tak alergeny mam skusit pridavat do mojej stravy az po 6 mesiacoch 😅 no co by som pre ten nas poklad nespravila xixixixi po poradni sme isli von a u nas je celkom pekne tak sme sa vyse hodinku prechadzali 😀 😎

azuzi dik uz aj si to ukladam 😉 a co k tomu podavas ryzu ci zemiaky aj salat nejaky zeleninkovy ???

azuzi
19. mar 2008

To je jedno, dnes sme napr. mali natural ryzu a cerstvu zeleninu, ale hodia sa aj opekane zemiaky.

tamita
19. mar 2008

dievčatá vďaka za povzbudivé slová,
šetrím sa,šetrím,síce som už 2x naložila práčku a vyložila sušičku,ale veľmi opatrne-keď som už doma,nech je zo mňa aspoň nejaký osoh..
tie rezníky azuzi robievam aj ja,síce namiesto rasce dávam lyžičku sladkej papriky,ale sú ozaj fajné a kuracie sa ani zapekať nemusia a sú mäkučké a šťavnaté.
Lubi-ja som mala tiež blbý tripple test, 1:40,tak sa modlím.
Bejca,Peťo ti krásne priberá,bude z neho riadny chlap 😵

annika
19. mar 2008

Tamite, ty teraz neper, len nám píš!!!!Aj s tým sa odychuješ! Sme zvedavé na všetko! U vás sa nehospitalizuje po zákroku AMC? Ja som bola na Kramároch, a po Amc sme museli ostať na noc. No, tú noc nikomu neprajem. Všetko to bolo, len nie oddych...
Bejca, gratulujeme k peknej váhečke, fajn, že ste o.k.
Aj ja som mala deň... V škole moje drahé kolegyne skoro zjedli malého... A on chudák, len sa díval a sa čudoval, čo sa deje, nechápal... Kto sú tie ženy a prečo je ich tolko???? A čo chcú odo mňa??? Potom prišiel Jožko, kolega tiež, no na neho sa usmial... Konečne jeden muž....xixixixixixix
Potom sme ešte stihli poštu a DM-ku, no tam som zase kúpila plienky Midi, doniesla som domov a pozerám... No, veď to je iné, čo som kúpila minule....Oveľa slabšia kvalita. To zas nechápem, veď Babylove sú obidve, len jedna je Aktiv, druhá Premium... 😠 😠 😠 Takže pozor! Ten Midi aktív je super!!!! To Premium....ani nehovorím.

annika
19. mar 2008

Joj, a u nás sneží.....Brrrrr!!! 😢

lubii
19. mar 2008

My sme sa vrátili z prechádzky. Boli sme sa vyvenčiť v lese všetci aj s havicou. Maličký sedel v šatke jak 5 peňazí. Svietilo slniečko, ale bola zima.
Ja som tiež po AMC išla domov, mala som čakať iba 4 hodiny, potom ma pustili.

bejca
19. mar 2008

kocky dik za chvalu 😀
a ja som po AMC isla tiez domov pooede ale musela som tam byt uz den predtym 😝 a to bol najhorsi den a noc pre mna 😝

vladkaz1
19. mar 2008

Kocky no normalne som sa pobavila Beji no jasne ze si kocica mlada 😀 ja som to ani inak nemyslela ja vas nemusim omladzovat. 😀 Baby vsteky varite ja som sa nato vykaslala nebavi ma nic myslím na segru a maleho a je mi smutno za nimi 😢 .No nic tak pekne piste ja vsetko citam xixi

vladkaz1
19. mar 2008

Tak a mate tam uz foto kuk do mojho albumu 😀

mima07
19. mar 2008

vladka ste kočky 🙂 a ta posledna fotka je super

lubii
19. mar 2008

Vladka, krásne fotky, maličká sa na teba podobá 🙂

bejca
20. mar 2008

dobre ranecko 😉

vladka pekne fotecky 😉 mala je uzasa 😵 😎 a tiez sa mi zda na teba 😉

tamita
20. mar 2008

Annika- šetrila som sa včera tak,že o šiestej prišla prepadová návšteva,akože na 5min, a zostala skoro 3 hodiny.Ja som ich síce neobskakovala a dúfala som,že sa skôr spamätajú...Tak neviem,neviem - či by nebolo bývalo lepšie v nemocnici. U nás v BB amnio robia ambulantne.Možno keď niekto pricestuje z ďalej,tak ho nechajú na noc. My sme sa dohodli,že domov - ležať a keby čokoľvek,tak hneď prísť .
Noc som mala pokojnú,dnes je to už celkom dobré. Hľadala som už aj na nete,či môžem nejako napomôcť tomu,aby sa plodová voda čím skôr obnovila,ale nič som neobjavila.V priemere odoberajú 15-20ml,ale mne odobrali až 40ml - aj na FISH test,tak mám trochu obavu,aby bábetku nechýbala. 😒
Bejus - vy ste aké ranné vtáčiky 😉

bejca
20. mar 2008

ahoj tamita 😎 no keby odomna zalezalo tak este spim 😀 😀 Petko sa zobbudil o 4,15 napapkal - musela som ho prebalit lebo ked sa zobudi okolo 2,00 az 3,00 tak ho neprebalujem az rano , a vtedy sa prebral vyvaloval ocka na mna , rozpraval mi 😀 😀 a ja ako socha - sa hovori ze v noci treba byt po tichu aby spinkl dalej 😅 ale on sa total prebral a potom uz mrncal a plakal 😅 tak som ho musela utisit a pestovat xixixi a po hodinke uz zaspal a ja uz nie 😀 😀 tak preto som bola hore tak skoro 😎 🙂 a teraz ho mam na ruke lavej a uspavam 😝 😀