Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

mima07
10. apr 2008

azuzi diky vyskusam mna v tychto receptoch odradzal ocot 😉 a este som zohnala recept na mazanec tak vyskusam ci sa podari
bejca praveze mama nebyva blizko a slovo baba pocul iba parkrat ale asi vacsina deti s tym zacina 😀

katika1
10. apr 2008

mima 😲 😲 😲 som sa zľakla že si tehotná 😅 😀 😀 😀

annika
10. apr 2008

Azuzi , a ono ti to aj zarobí cesto aj upečie????? Aj ja chcem taký stroj! Čo to stojí a kde sa to dá kúpiť??? Asi bude zo mňa pekárka....xixixixi

mima07
10. apr 2008

katika 😀 😀 😀
annika super vec ja mam sice znackovu lebo som bola nedockava ale mavaju akcie aj v tescu a asi aj v inych obchodoch a je to super aj teraz mozem strcit koncek malemu do ruky lebo viem co som tam dala a naposledy som spravila taku s troskou soli aby mohol zuzlat 😉

azuzi
10. apr 2008

Annika, potvrdzujem ze aj zarobi aj upecie, dokonca ked napriklad robis kysnute kolace mozes si do tej pekarne vsetko nahadzat a ked bude nakysnute Ti to zazvoni vyberies a spracujes uz normalne dalej. Ja mam Etu, ale mali sme dve opravy este v zaruke, tak by som si teraz urcite vybrala inu znacku asi Moulinex alebo co ja viem so este je.

annika
10. apr 2008

Asi si kúpim aj ja, dobre to znie, že to tam len nahádžeš veci a pracuje namiesto teba...xixixixixi Len to neviem, kde to dám, lebo v kuchyni teraz máme málo miesta, lebo sme tam dali jednu postielku pre malého, tak neviem, ale určite popozerám v meste. Je to drahé???

azuzi
10. apr 2008

My sme ju kupili za cca 2500,- Sk

lubii
10. apr 2008

Mima, že tehotná??? 😅
Beji, Annika, ja vôbec nie som akčná, skôr lenivá gazdiná a tá pekáreň je presne pre také 😀 😀 😀 .Nahádžete suroviny a o 3,5 hodiny vyberiete chrumkavý chlebík. My máme z lidla nejakô Bifinet - nepoznám tú značku - stála 1500.
Mima, ja zatiaľ stále dokola iba jeden chlebík robím a "vylepšujem". Ten najjednoduchší z internetu :
300ml vody
500 g hladkej múky ( ja dávam 150 g celozrnnej špaldovej a 350 g obyč. hladkej/
1/4 droždia ( z neho si robím kvások : drždie + 1 lzžička cukru + 2 lyžičky múky + 50ml teplej vody - pomiešam dám na radiátor. Potom už dávam len 250 ml vody do pekárne 😉 /
2 lyžičky soli
1 lyž. kmínu
1 v šupke uvarený a na jemno pstrúhaný zemiak
ľanové semiačka
A včera sa mi podari úplne super - to je moja najniovšia verzia 😀

bejca
10. apr 2008

no to je teda super vecicka 😀 tak uz asi viem co si dam kupit k meninam 😀 😀 😀 kde kupujete tu "spaldovu muku ??? to som este ani nepocula 😅

mima07
10. apr 2008

lubi neblazni ja a tehotna 😀 to si iba katika myslela kedze je tato tema pod tehotenstvom a recept vyskusam ja mam podobny bez zemiaku a kvasok nerobim mam suche drozdie 😉 a uz sa mi pecie mazanec dam vediet ako to dopadlo

azuzi
10. apr 2008

Spaldovu muku skoro vzdy mavaju v Kauflande. V Tescu som si nevsimla. Inak ja tiez nerobim speci kvasok, normalne drozdie rozmrvim na vrch na muku.

lubii
10. apr 2008

Beji, pozri, akú tému som našla 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

bejca
11. apr 2008

krasne slnecne ranecko prajeme 😉

no dnes sme boli trochu "mrchvy" v noci 😝 o 0,00 si vypytal Petko papat a spinkat nic 😅 tak sme boli do 1,30 hore a to som mu dala este okolo 1,15 papat 😅 tak potom zaspinkal - to bolo prvy krat v noci ze nechcel spinkat - dufam ze aj posledny 😀 ale inak sme spali potom do 4,15 a nakoniec do 7,00 😀 takze v poho 😵

lubi 😀 😀 😀 no vidis super idem pocitat xixixiixixixixix ale mne doki ani sestricky nic nehovoril - tusim 😅 lebo ja si posledne minuty ani moc nepamatam 😅 na to mam manzela 😀 ten mi pripomenie vsetko 😀 😀 to len ta kamoska jedna tak divno na mna pozrela ako keby som neviem co spravila 😖 a ked uz ide o to ved Petko bol chlap ako buk co by chcela pri 4 kilach 😀 a 52 cm 😀

bejca
11. apr 2008

kocky chcela som sa vas opytat ze ci je normalne ked aj hodinu aj hodinu a pol po kojeni mi maly vgrcava mliecko ?? 😕 😨 nie moc ale sem tam trochu ?? 😅

bejca
11. apr 2008

no Lubii par prispevkov som si precitala -a teda musim povedat ze ja som nerevala ako tur celu dobu tlacenia xixixixi ale az na konci toho tlacenia ake ulavenie 😅 😅 a nie niekolko minut ale len take "ukoncenie" tlaku xixixixi a teda mne tie posledne kontrakcie trvali cca 10 minut 😀 a Petko bol na 3-4 krat vonku 😉 😵

annika
11. apr 2008

Pekné ránečko aj tebe bejca aj ostatným mamičkám!!!
Ja mám dnes prosím ťa pekne "šetriaci deň". Nevarím, len pre Robka. Každý nech si dá, čo nájde. A to preto, lebo včera sme sa trošku pohádali s manželom , ktorý ma poprosil o to, aby som ho nehcala už konečne pracovať, veď on má tolko toho!!!! že nech si už konečne začnem vybavovať a riešiť veci bez neho... A to celé vypuklo z toho, že som musela o šiestej ísť zubárovi, aby mi konečne dokončil ten hnusný zub a on musel domov z práce, aby strážil malého.... Tak som sa nasrala a som si povedala, o.k., od dnes každý si robí svoje. a dnes perem a žehlím a nevarím!!!!!Veď má stravné lístky, decká v škole obedujú, tak načo ja budem tu variť ako šulín, každý deň.... 😝
Ale ma včera nasr...., verte, či neverte, ale len v pondelok som ho potrebovala pri nákupoch, o nič iné som ho neprosil, len včera toto. Bože, tí muži!!!!!

bejca
11. apr 2008

Anika 😀 ja som nevarila ani vcera a nevarim ani dnes 😀 a teda to mas pravdu aj moj muz ma niekedy take poznamky ... veru ti muzi 😅 a co narobime ...nic ... a vcera som mala este gulas navareny a dnes v noci kedze som bola hore tak muz povedal nech nevarim - ale mame tam aj klobasky tak si moze dat a ja tam mam parky a urobim si tvarohove slize 😉 takze v poho 😉
a co ten zub ?? uz ho mas hotovy ???

annika
11. apr 2008

hneď sa mi trošku ulavilo, že som to Vám napísala..... 😨

bejca
11. apr 2008

ono vzdy pomoze ked sa clovek vykeca 😀

lubii
11. apr 2008

Ahojte,
Annika, len mu daj 😎 . Môj by si to nedovolil, my totiž bývame na dzedzine, autobus tu chodí 3x do dňa a auto máme lem jedno, tak keď dačo potrebujem, tak po mňa musí prísť 😀 , alebo mi kúpiť druhé auto 😀 . Ale tiež ma predvčerom natoto...My máme čističku odpadových vôd, lebo tu nebola kanalizácia a stále som sa o ňu starala ja, ale keď mi nárástlo brucho, tak som ho to naučila a robil to on. A teraz som ju šla skontrolovať, no strach a hrôza. Povedzte, prečo tí chlapi musia používať namiesto mozgu a jemnej motoriky hrubú silu??????????????
A ešte som dostala mailom jednu mušlienku dňa..........

Subject: Fw: Heslo - dna, roka, storocia... 🙂

>
>
>> > ŽENY PRACUJÚ MENEJ AKO MUŽI,
>> > LEBO
>> > ŽENY UŽ NA PRVÝ RAZ ROBIA VŠETKO DOBRE

azuzi
11. apr 2008

Ahojte, annika celkom Ta chapem, moj muz tiez doma toho nenarobi, uplne Ta chapem, moj muz by tiez mal najradsej teplu veceru a ked nema, tak povie ze sa nestaram o domacnost, nastastie moj syn je v tomto chapavy a ked nie je navarene, tak si zoberie co dom da. 😀 😀
Ja som tiez mala vcera vecer pokazeny a to pre taku malickost, bola som v BB a potrebovala som na vecko tak som bola v najblizsom penzione kde je dole aj restika ak ked som sla tak som na recepcii nic nepovedala a to ste mali vidiet, ked som vysla asi tam sedela nejaka sefka ako som si to dovolila takto bez opytania tam ist. No citila som sa hrozne trapne, a uz predtym som tam bola zoparkrat sa najest a aj sefa som raz u nich ubytovala, ale uz pojdem vsade inde len tam nie. 😠 .
Lubii aj my ideme mat cisticku, ty si to ako casto cistila?, kym sa toho neujal tvoj manzel?

annika
11. apr 2008

bejca, už nebolí, díky za otázku!klopklopklopklop....
lubi, si zlatá!ja mu dám!a budeme sa rozprávať len čo je najdôlež. 🤐 🤐 🤐
azuzi, je to baba jedna tá v tej reštike. však nevidela tvoje bruško??????

bejca
11. apr 2008

😠 Azuzi to co bolo za strigu jednu ?? obluda 😖 😠
ja som raz bola v meste a behla som len tak do jedneho obchodu a poprosila som predavacku a normalne ma pustila na jej zachod co tam mala - ved museli vidiet brusko nie ?? niektore su strasne svine 😅 😠
a kocky viete co som vam spominala tu bateriu v kuchyni co sa nam pokazila pred vyse tyzdnom ?? a ze tam mam len taky kypel aby som mohla varit a riad umyvat ??? tak este stale tam mam kypel 😀 😀 a vypalila sa nam pred 15 dnami ziarovka na chodbe v stropnom svietidle na stenu ale ta polovicna co je na bok steny nie na strop , a nemali sme taku ziarovku tak to muz rozmontoval na jednom srobe nechal vysiet to sklo a dal tam ziarovku aku nasiel 😉 a co myslite uz je to spravene ?? ha ha ha stale nie este stale nam tam vysi sklicko na jedno srobe ale ved to neva nie ,? hlavne ze svieti 😠 😠 😠 😠 😠 😠
a ja do obchodu chodim teda len minimalne nastastie vsetko kupuje muz a aj zavola ci nieco nepotrebujem a pod.. ale obcas ma poznamku ze kolko on ma roboty ... no ale ja ho hned usmernim ze ved ani ja si na riti cely den nesedim

vladkaz1
11. apr 2008

Ahojte dnes je nadherne teplucko xixi ani sa tu nezdrzim ideme von papa a pusinky vsetkym 😀

annika
11. apr 2008

No, Bejca, môj digestor je už spravený, no aj na tom sme sa pohádali vtedy. 😅 😅 :-

bejca
11. apr 2008

vidim ze ked je tak pekne tak ste vsetky mimo 😀 len ja tu strasim 😝 anikde nikto 😅

bejca
11. apr 2008

Lubii pekna myslienka dna 😀 a pravdiva 😀 😵

lubii
11. apr 2008

Že pekne??? U nás bolo celý deň zamračené a pršalo - nepršalo 🙄

lubii
11. apr 2008

A ešte musím pridať jednu perlu : 5 rokov sme tu bývali a nemali sme vykachličkovanú kuchyňu a vypínač aj zásuvka viseli na drôtoch a tak sme ich používali 5 rokov!!!!!!!!

vanilka32
11. apr 2008

tak rada by som napisala ze aj moj muz je taky lajdak, zapojila by som sa tak do temy ale ked on je pravy opak 😝 technicke zalezitosti su vyriesene na poziadanie, s domacimi pracami je to horsie 😀 ale tie zas bavia mna takze nemame problem. V 3izbaku toho zas tak moc na upratovanie nie je...

my sme boli v poradni v pondelok, vazime 1163gramikov a vsetko je zatial v poriadku klop klop 🙂