Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

aja7
autor
13. nov 2007

ve dto bejci...ako sa poznam budem na tom podobne ako vladka!!! 😀 a ani sa jej chudatku veru necudujem ☹

ellla
13. nov 2007

trpezlivost kocky! odmena bude sladka 🙂

ellla
13. nov 2007

skuste sa nejako zamestnat. ja som dorabala diplomovku s ucila som sa na statnice, tak som toho mala dost. potom som si vymyslala kadeco doma - zmeny v skriniach, vela som citala a pod. cas tak rychlejsie uteka...

bejca
13. nov 2007

ved my vieme elly 😀 a ja uz sa tesim ked nam pride ta detska izba potom mi zacne kolotoc :-d ale uz mam aj krstniatko vybavene na pomoc - tak to pojde sikovno - ja budem len rozkazovat 😀 ked stale ine nemozem ☹

bejca
13. nov 2007

ale tesim sa na to ako potom poperem vsetko a budem si to zehlit a schovavat do skrin a tak 😉

monikaz
14. nov 2007

Ahojte dievcata! Mozem sa k Vam pridat? SOm sice snazilka ale uz vo februari budem mat 35 😕
Je tu niekto z NR?

bejca
14. nov 2007

ahoj monika 😀 kludne sa pridaj - vitam ta medzi nami 😉 a nevadi ze si snazilka 😀 ja budem mat v marci 37 a tiez budeme mat prve miminko vo februari 😉 mozno na tvoje narodeniny 😀

bejca
14. nov 2007

ale teraz pozeram ze ty mas slecnu 12 rocnu tak ty snazilkujes o druhe 😉 super 😀 drzim palceky 😀

monikaz
14. nov 2007

ahoj bejca, si zlata, ze si napisala. Od rana tu cakam na niektoru z Vas.
No dufam, ze to vyjde na moje narodky 🙂 to ti drzim palceky. mam narodky 10.2.
Inak ano, snazilkujeme sa o druhe ale clostil zatial nezabrala a lekar ma vystrasil, ze v 35ke mam uz zvysene riziko na downov syndrom... 😠

bejca
14. nov 2007

no monika nic si z toho nerob 😀 my sme tu vsetko nad 35 okrem vladky 😀 a boli sme aj na amnio a kocky co porodili maju miminka oki 😀 a my este zatial ich mame s ajkou v bruskach ale amniom sa dawn vylucil 😉 nebojkaj -kasli na doktorov - miminko bude oki nebojkaj 😉
a no my sem chodime malinko sem tam ako ktora ma cas 🙂

monikaz
14. nov 2007

No tiez si myslim, ze nebudem ani prva ani posledna mamicka, co porodi vo veku 35 a viac 🙂 a hlavne, ze uz mam jedno dieta, tak by to malo byt asi o nieco lahsie.
Ja tiez sem chodim len sporadicky, len dnes som mala trocha viac casu....

annika
14. nov 2007

Ahojte, mamičky!
Ja som dnes trošku zúfalá, včera sme už tak krásne mali mliečko, Robko vydržal aj štyri hodiny s tým a dnes, no bieda... Mäkké prsia, nevydržíme ani tri hodiny s tým mliečkom, no neviem, prečo. Pijem všetko, čo nájdem na stole, v chladničke, a predsa nič... Už asi budem musieť nejak prikrmovať s niečím, len neviem ako na to. Mám doma Beba 1, ale na večer to nechcem skúšať. Keď sa to do zajtra nezlepší, asi s tým musím začať...
Len to neviem, kde som robila chybu s tým kojením...

katty22
14. nov 2007

ahojte mamičky, teraz som našla túto tému a zdá sa mi, že je pre mňa ako stvorená- síce mám ešte len 34, ale ked budem v apríli rodiť už budem mať 35 😀 , takže už sem asi patrím,nie? A tiež sa veľmi teším a neviem sa už dočkať. Je to síce už moje tretie tehotenstvo, ale po dlhšom čase, takže mi je všetko akési nové. A som rada, lebo mám za sebou tie testy AFP a sú v poriadku. Takže ani amniocentézu podstupovať nebudem. len ma poslali na genetickú konzultáciu, vraj kôli veku. Akurát ma ešte ráno nadrapuje. Ale inak je všetko v poriadku.

bejca
14. nov 2007

ahoj anika ☹ no v tom ti ja zlatko veru nepomozem ale budem rada ak ti niekto poradi aby som bola aj ja mudrejsia 😅 ale drzim palceky aby sa to polepsilo aby si Robka mohla kojit 😉 posielame pusinku 😉

ahoj katty 😀 vitaj 😀 juuuuuuuuuuj sak sa tesim ako sem pribudame 😉 a aj ja som mala vsetky vysledky v poriadku a predsa koli veku ma na amnio poslali 🙂 ale ved ty nemas este nad 35 😉 tak mozno nepojdes 😀 drzim palceky aby bolo vsetko oki 😀

katty22
14. nov 2007

Mne aj genetička povedala, že ked sú výsledky v poriadku, a v rodine nemáme vrodené ochorenia, tak že netreba riskovať, lebo aj amniocentéza ma isté riziká.Ale že keby som veľmi chcela, tak ma odporučí, ale som sa rozhodla neísť.Dúfam, že bude všetko v poriadku. Ani si vlastne nepripúšťam opak, lebo by som sa zbláznila.

bejca
14. nov 2007

ved samozrejjme 🙂 to je jasne a ked ti aj geneticka povedala ze to je oki tak to bude v poho 😉
mne povedal tiez ze nemusim ale ze pre istotu nakolko ja budem uz mat 37 a cakam prve miminko by som mala ist tak som isla 😅 ale neboj strach bol strasny ...neopisatelny ... ale nastastie sme to zvladli a som rada ze sme v poriadku o com som aj tak nepochybovala 😉mame s Petkom dohodu od zaciatku tehu ze sme v poriadku 😉 😀

ivcap
14. nov 2007

Annika, v dvoch týždňoch som aj ja mala laktačnú krízu ☹ . Len s tou Bebou ešte skús počkať. Ak sa dá, tak cez deň si po dojčení odsaj mliečko.Večer ho skús malému dávať lyžičkou, ak bude ešte hladný. Ja som to tak robila pri Saške. Skús sa poradiť s laktačnou poradkyňou, kontakt na ňu by Ti mali dať v pôrodnici. Ak nezoženieš, tak Ti skúsim pohaľadať v časopise Mama a ja.A vyskúšaj kôprový čaj:1 pol. lyžicu kôpru zaliať 2,5dcl vody, nechať luhovať 10 min.
A vítam nové maminy. 🙂

lubii
14. nov 2007

Ahojte maminy a budúce maminy. Už asi týždeň si to tu len tak čítam a dnes som sa rozhodla pripojiť. Už ni som tehulka, lebo mám 3-mesačného chlapčeka, ale mám nad 35.
Katty, máš pravdu, ani ja by som nebola šla na amnio, keby som mala dobré výsledky AFP, ale nemala som, tak som musela ísť. To čakanie je naozaj hrozné.
Annika, to, čo Ti radí Ivcap - odsávanie po dojční - som robila aj ja pri staršej dcére, lebo som mala veľmi málo mlieka a nakoniec sme kojili 2 roky. Takže vydrž.
Ináč ešte v gyn. poradni som dostala brožúru od Vladimíra Mikulaja a Silvii Selkovej - Zdravú stravu matke a diťaťu. Sú v nej odkazy na homeopatické lieky vhodné počas tehotenstva, pred a počas pôrodu, po pôrode aj na dojčenie.
Na dojčenie je tam: Ricinus communis 5 CH - pri nedostatočnej tvorbe mlieka

monikaz
15. nov 2007

Ahojte vsetky, tiez som rada, ze sa to tu rozrasta a ze ste ma medzi seba prijali. Ja som snazilka ale dufam, ze uz nie dlho. Mala ste niekto skusenosti s branim clostilbegytu? alebo ste otehotneli prirodzenou cestou? Prve tehotenstvo som mala absolutne spontanne a prirodzenou cestou - mlieko som tiez nemala ale dnes uz viem, ze som asi preto vsetko neurobila, lebo som si napr. neodsavala, len som zacala ako mlada mamina hysacit a samozrejem od stresu mlieko uplne odislo a mala bola na vsetkom moznom inom...ale nastastie je zdrava.
😵

annika
15. nov 2007

Ahojte mamičky, snažilky, tehulky, čiže všetci!!!
Vítam aj nové mamičky medzi nami!
A ďakujem za psychyckú podporu a dobré rady, už som poslala manžela do lekárne za ten homeopat. niečo, dúfam, že majú tam niečo.To odsávanie po kojení je biedne, pár kvapiek, ani 5 mililitrov, takže skoro nič. Ten kôprový čaj som ešte neskúšala, musím zohnať najprv kôpor, možno že svokra má v mrazničke.
Ozaj, to mlieko kolko vydrží v chladničke?
Lubi, pozerám, že máš jedenástročnú dcérku. Aj ja mám jednu takú, a ešte jednu staršiu. Ako prijala bračeka? No, predstav si, tá moja teraz začala žiarliť, včera hvorila niečo také ockovi, že ty ma už ani neľúbiš. Ja som bola z toho hotová...Ale ináč sa snaží veľmi pomáhať ale sa bojí pri tom, aby neubližovala.U vás je to ako?

monikaz
15. nov 2007

Annika, skus tie homeopaticke lieky, tiez som o tom pocula vsetko dobre...snad Ti to pomoze. Drzim palce!

annika
15. nov 2007

Ďakujem, dúfam že to majú u nás v lekárni.

annika
15. nov 2007

No, manžel zohnal, sú to také bobuľky, už som si aj 5 zhltla, tak uvidíme...

monikaz
15. nov 2007

uvidis, bude to dobre...drzim palce - jaaaj uz aby som ja mala take problemy 🙂

lubii
15. nov 2007

Ahojte, dobré ránko.
Annika, tie guličky nechytaj do ruky, rovno z vrchnáčika vysyp do pusy pod jazyk a nechaj tam rozpustiť - stačí 3 guličky. 15 min predtým a potom nič nejedz. Treba to brať 3-4krát denne, 2-4 dni, kým sa dosataví mliečko. Tak píšu. Danielka zatiaľ nežiarli, ale ona nám už asi 5 rokov nedala pokoj, že chce sestričku. Má síce bračeka, ale už jej to nevadí, Ale musím sa aj s ňou často mojkať.

annika
15. nov 2007

No, hej, veď aj ja to robím s ňou, ale predsa, vieš ona bola tá najmenšia v rodine a zrazu je niekto, kto je menší, než ona. A ja som sa bála, že problémy budemme mať s tou staršou dccérkou, a ona je fajn, už aj prebalí malého keď treba.
Neboj sa, Monika, veď nič nezameškáš, len musíš trošku vydržať . My sme to tretie neplánovali, len som musela vynechať tabletky , lebo som ich už mala vyše 10 rokov, a mala som už všelijaké problémy z tých. A vidíš? Máme doma pokladíka tretieho...

lubii
15. nov 2007

Ešte som zabudla k tomu mliečku, nevadí, že len 5 ml. Keď to budeš robiť častejšie, bude aj viac. V návode na obsluhu k mojej odsávačke píšu, že v chladničke vydrží mlieko 3-5 dní, v mrazničke pri -16 stupňoch 6 mesiacov.

annika
15. nov 2007

To je fajn, lebo keď spočítam tie 5 mililitre za deň krát osem, toje len stále 40 ml krát 4 dni, no ! To je už 160 ml! Toľko sa už dá aj zmraziť!!! 😀 😀 😀

bejca
15. nov 2007

anika aj my drzime palceky 🙂 drz sa nech sa mliecku zachce aby Robko mal to najlepsie 😉 a dufam ze inak ste oki a vsetko v poho 🙂

bejca
15. nov 2007

a samozrejme vitam aj lubku 😉 medzi nami 😀