Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

mirrina
18. mar 2015

@susi21 🙂) tak superkovo, zelam vela zdravicka! Ja cakam, ze sa to hned nepodari, a teda nestresujem. Ved len zaciname. Keby sa nedarilo pol roka, skocim k lekarovi, ci prebieha ovulacia. Zatial som kupila ovulacne testy a tento mesiac idem testovat. Baby, mate s tym dobre skusenosti? Pocula som, ze i ked sa robi ovu test a vyjde pozitivny, tak v skutocnosti ovu moze i nemusi prebehnut..

simimi
18. mar 2015

V auguste budem mať 40 rokov, prvé dieťa synčeka som rodila ako 38 ročná a teraz máme dilemu či ešte mať ďalšie, chcela by som ale sa nevieme rozhodnúť je to ťažké.

borievka111
18. mar 2015

@simimi ak je dobrý rodinný život, ak to chce aj partner a je spoľahlivý, tak ja nevidím prekážku, ja by som neváhala, pretože by mi bolo ľúto, že by som mala len jedináčika, ja už mám dcéru ktorá je už po strednej a tá stále že prečo je jedináčik....u nás sa nedalo, bývalý sa na nás vykašľal a vykázal z domu...tak neváhaj a do toho 🙂

vlasta80
19. mar 2015

No už mame potvrdené tehotenstvo aj ultrazvukom a bolo vidieť aj srdiečko už😉ale aj cystu na ľavom vaječníku, rak uvidíme o dva týždne či rastie

borievka111
20. mar 2015

Ahojte dievčatá....som po prvom odbere krvi v 12 týždni a vyšli mi nejak nie dobré výsledky že mám ísť na endokrinológiu...nemáte niektorá tiež takú vec, že aký je dôvod na endokrinológiu ísť alebo niektorá z vás nechodí?

lavinis
20. mar 2015

@vlasta80 tiez mam cystu. Ale vraj endometrialnu tak doky vravi ze na to je tehu najlepsia liecba

dana_l
21. mar 2015

@simimi ja som mala prve dieta v 35, potom v 36 a posledne dvojicky v 39. kludne do toho. budete mat doma veselsie 😉

butterfly333
10. apr 2015

Baby ja stále nič 😕😕😕

mirrina
27. apr 2015

@butterfly333 tento rok to vyjde, ja tiež dúfam 😉

butterfly333
27. apr 2015

@mirrina no dufam verím že tento rok sa zadarí. No momentálne som prišla z nemocnice kde mi v stredu operovali nohu prsty a mám tam 4 šroby tak neviem asi budem musiet počkat kym budem moct trocha chodit sama lebo teraz sa bez barlí nezaobídem neprejdem ani na wc mm mi musí vo všetkom pomáhat.

mirrina
27. apr 2015

@butterfly333 tak hlavne skoré uzdravenie, staraj sa o seba...potom vám to vyjde, neboj 😉 ..treba ísť na nejakú dovču, tam vypnete a zadarí sa 🙂

lavinis
27. apr 2015

@butterfly333 prajem skore uzdravenie 🙂

butterfly333
27. apr 2015

@lavinis dakujem . No hlavne aby sa tie šroby v nohe udomacnili aby som nemusela ist znova na operaciu.

zafi
29. apr 2015

Ahojte baby, mám 32 rokov som teraz v 34tt a doktor ma straší, že musím porodiť cisárskym - spinálom kvôli veku. Myslíte, že je to nutné, keď aj celé tehotenstvo mám bez problémov, ani som nemala nevoľnosti nič, mrňúsik pekne rastie jak má a všetky testy sú tiež v poriadku?
Tak veľmi by som chcela rodiť normálne, bez toho, že by ma dakto rezal .....jedine ak by boli komplikácie pri pôrode, tak hej, ale načo ma hneď odsúdiť na cisársky? ☹

simimi
29. apr 2015

@zafi ja som mala 38 rokov keď som rodila, najprv mi navrhli cisársky kvôli veku a kvôli tomu že som pol roka pred pôrodom mala myomektómiu, ale potom prišla za mnou lekárka že všetko vyzerá byť v poriadku či môžem rodiť riadne, ja som sa veľmi tešila pravdaže, no ale nastali komplikácie a predsa som musela ísť na cisársky ale podľa mňa vek nie je dôvod na cisársky, a cisársky som mala preto lebo bola krátka pupočná šnúra a malinkého nepustila von

zilena
29. apr 2015

@zafi, nemyslim, ze samotny vek by mal byt problem, kamoska v 39 rodila prirodzene, dokonca svoje prve dieta. Skus sa popytat, ci tam nie je iny problem resp. predchadzajuce problemy.

zafi
29. apr 2015

@zilena mala som rakovinu nosohltana a v 2001 nasadené ožiare a chemoterapiu, ale odvtedy nič všetko v pohode a to je už 14 rokov dozadu...ale dr. sa stále odvoláva hlavne na ten vek.

zilena
30. apr 2015

@zafi, tak by som ti radila ziskat alternativny nazor. Bud teraz navstivit ineho gynekologa, alebo pockat na to, ked budes posledny mesiac dochadzat do poradne, tam sa vacsinou lekari striedaju. Nemyslim, ze ta moze vyslovene "nutit" do cisaraku, ak jedinou jeho argumentaciou je vek. Poznam vela bab, ktore rodili prirodzene a su teda o dost starsie ako ty. Drzim palce.

syslica
30. apr 2015

@zafi Ahoj, ja som rodila v 34 rokoch po bezproblémovom tehotenstve vaginálne a v 39 rokoch s diagnózou preeklampsia, s bielkovinami v moči "na umretie" - opäť vaginálne. (Myslím, že od CR ma zachránilo len to, že výsledky proteinúrie sa k lekárom dostali až keď som ležala na pôrodnom stole a že som už bola 37+5tt).
Tým chcem povedať, že doktor, ktorý ťa tlačí do CR kvôli veku, zaspal dobu - veď teraz sú skôr za znižovanie počtu CR 😕 a 34 rokov rozhodne nepovažujem za vysoký vek. A ešte: ak máš pocit, že si k pôrodu musíš zabezpečiť "svojho" pôrodníka, vyber si takého, ktorému dôveruješ a ktorý ťa nebude do ničoho nútiť.
Veľa zdaru a pekný pôrod!

woman04
3. máj 2015

@zafi 32 rokov,je indikácia na CR??? ...moje nervy,veď v takom veku teraz rodí polovica prvorodičiek..je to hlúposť..ja som syna rodila skoro v 42 rokoch a nikto sa ani omylom nezmienil o cisaráku..ja som sa na to opýtala a hneď mi povedal doktor,že pokiaľ je všetko ok,nevidí dôvod,aby sa kvôli veku rodilo cisárskym... 😉

ludmilaka
3. máj 2015

@zafi Moje nervy, to ti nejaký blud povedala. Ja prvorodička v 35, po 2 potratoch, mimomaternicovom tehu, odoperovaným vajcovodom, dieťaťom s polohou koncom panvovým so bola naopak tlačená do vaginálneho pôrodu. Inak, gratulujem, že si sa tak krásne dostala z choroby.

dana_l
5. máj 2015

@zafi blbost, to co mas za neandertalca doktora. ja som mala prve dieta v 35, druhe v 36 a v 39 dvojicky. vsetky deti narodene prirodzene.

bvladka
16. jún 2015

... som rada, že sú tu mamičky, ktoré porodili po 35 svoje deťulence prirodzenou cestou 🙂 Som z BA, rodila som v 38 r. a musím povedať, že mňa celá Ružinovská nemocnica tlačila (lekári aj sestričky) do cisáraku, vraj môj vek, výška a iné nezmysli, bola som vrcholne proti sekcii a napálená na striktný prístup, a žiadala som ich len o možnosť sa pokúsiť porodiť prirodzene, lebo tehotenstvo som mala bezproblémové, pokiaľ som sa nepozrela na bruško tak som ani nevnímala že som tehulka 😀 celé tehotenstvo som strávila na bike a v 8 mesiaci som prebicyklovala Rakúsko 🙂 ... ako dopadol nakoniec môj pôrod? 16 dní som prenášala, aj vyvolávačku som dostala a neotvorila som sa ani o 1 mm, tak ma nakoniec predsa len rezali ☹ , ale aspoň som si povedala, že urobila som pre prirodzený pôrod maximum, v mojom prípade to inak nešlo ... môj malý by tam bol asi až do teraz 😀

annaruzena
6. aug 2015

Ahojte, ludia. Napiste mi, prosim, nieco povzbudive. Alebo len skratka svoj nazor. Velmi by sme s manzelom chceli dieta, ale nedariiii sa!... Mam uz 42 rokov, dva spontanne potraty za sebou, prvy este ako mlada, 24-rocna. Obavam sa, ze uz som za zenitom, ze uz nemam sancu. A ak by sa to predsa len podarilo, tak hrozi, ze v mojom veku by sa dieta mohlo narodit postihnute. Viem si predstavit, kolko vycitiek by som si musela vypocut zo strany tych uvedomelejsich. Zovsadial len pocujem upozornenia a hrozby v tom zmysle, ze v mojom veku je to uz velke riziko a dieta sa moze narodit postihnute, a ze budem dietatu ako babka a prilis skoro zostane sirotou, a tak uz mam strach zo vsetkeho: ci vobec otehotniem, a ak, tak ci bude dieta zdrave, ako budem zvladat tehotenstvo a rodicovstvo v mojom veku, ci budem stihat to tempo pri malom dietati a potom aj pri dospievajucom potomkovi. Fyzickych sil ubuda mne aj manzelovi, uz to nie je to, co pred 20-timi ani 10-timi rokmi. Hovori sa, kto ma strach, nech nejde do lesa, lenze ked v tom lese je nieco, bez coho si uz neviem predstavit dalsi svoj zivot, tak aj napriek tomu strachu chcem don vkrocit. A nie len preto, ze si bez dietata neviem predstavit dalsi svoj zivot, ale aj preto ze chceme s manzelom niekomu venovat svoju lasku, chceme niekoho urobit stastnym, dalsieho cloveka, nase vlastne dieta.

borievka111
6. aug 2015

@annaruzena tak toto neznášam tie poučné reči od tých uvedomelých....veď postihnuté dieťa sa môže narodiť komukoľvek, či má 20 či má 45 rokov,potom by už tie 40 ročné vôbec nesmeli byť tehotné??? ja mám 42 rokov, dvakrát bol potrat, mám ale veľkú dcéru na VŠ a teraz čakáme druhé bábo...u nás to síce išlo prirodzene, skúsili sme, či by to ešte šlo v ojom veku otehotnieť a nepotratiť, zatiaľ sa to darí a v septembri - oktobri sa narodí dievčatko, tiež mám obavy ale testy som mala všetky dobré....lne nepočúvaj žiadne kuvičie hlasy, je to váš živogt, vašš rozhodnutie, držte sa toho obaja a proste a modlite sa, aby ste ešte mali dieťatko, ja som dosť prosila najvyššieho, podarilo sa a stále prosím, aby bola malinká zdravá....nech mám hoc aké komplikácie, lebo mám problém so žilami, aj chrbát je zaťažený, ale nech.....vydržíme....ja by som sa tých "uvedomelejších" opýtala, či by oni na tvojom mieste sa ešte nepokúšali o dieťatko, lebo oni si nevedia predstaviť tak prázdny život lebo asi majú potomkov....a tiež čo ich do toho, aj také deti choré sa majú právo narodiť a žiť hoc aj krátky život, o tom rozhoduje Pán Boh nie my, nedaj sa vyviesť z rovnováhy, aby si raz nemusela ľutovať, že si bola málo cieľavedomá a treba si aj cez prekážky ísť za svojim rozhodnutím....držím palce a pozitívne myslieť, ale sorry...mne sa zdá že nie si ešte úplne rozhodnutá či to chcete lebo že iní hovoria, že to je riziko....celý život je rizikový tak načo si ešte aj to riziko ktoré zatiaľ nie je načo si ho dopredu predstavovať? každá tehotná ma strach, či je mladučká či je už zrelý vek

dana_l
10. aug 2015

@annaruzena tvoja tuzba je tvojim najvacsim nepriatelom. nase dve sme "urobili" za par sekund. na tretie sme mali par mesiacov - tiez uz pozerame na svoj vek. a nepodarilo sa. ked som si uvedomila, nas cas "presiel" a chcela som si dat spiralu, tak vtedy som otehotnela. ked uz som bola zmierena s tym ze budu len dve deti.
nase som mala v 35, 36, 39 - dvojicky.
tvoj vyssi vek je rizikovy - ci uz na dieta s nejakou chorobou alebo ako nas pripad, ze mozes cakat viac nez jedno dieta.
dieta s postihnutim sa moze narodit aj mladym mamickam. a mat viacej ako jedno dieta, je to rozdiel, viacej prace a tiez financne narocnejsie. je to len na vas ako sa rozhodnete. a na reci okolia nedaj. odbi ich ze nech sa nestaraju, je to vas zivot a vase rozhodnutie.

dzanem
10. aug 2015

ahojte,mam 36 r..teraz druhy cyklus s Clostylbegytom, stále nič,ideme ešte na spermie.už pochybujem že sa vobec zadarí ☹

zafi
10. aug 2015

@dzanem nevzdávaj sa a skús sa uvoľniť i keď viem, že je to ťažké....ja mám 32 a mne diagnostikovali endokrinologickú sterilitu a vraveli, že nebudem mať detičky, lebo som mala i rakovinu. No gynekológ a endokrinologička začali s cielenou liečbou a po 2. cykle clostylbegytom + Pregnyl sa zadarilo a tento rok 4.6. sa mi narodil krásny zdravý synček. 🙂 Držím palce, aby sa Ti tiež podarilo.

annaruzena
10. aug 2015

@borievka111 dakujem ti za tvoje slova, ani neviem, co povedat, vsetko si vystihla tak presne! Ano, v podstate cely zivot je rizikovy, je zbytocne stale sa pre nieco stresovat, co nakoniec ani nemusi prist. (Teoreticky to uz ovladam, len si to este vstepit do hlavy a naozaj podla toho zit!) Mozno som posobila dojmom, ze nie som este uplne rozhodnuta, nakolko ma ovplyvnuju tie reci. Az teraz si uvedomujem, ze som uz zacala nejak v podvedomi zdielat ich nazory, zacala som si mysliet, ze asi maju predsa len pravdu, ale, ako pises, nesmiem sa nechat vyviest z rovnovahy. Aby som to raz naozaj nemusela lutovat. Uz len mat vela sil na vsetko. Tvoj postoj je pre mna velkym povzbudenim, ze si odhodlana vydrzat vsetky komplikacie. Aj ze si za to prosila Najvyssieho. Ja som akosi zabudla aj na tuto pomoc, dakujem, ze si mi to pripomenula. Budeme sa za to aj my s muzom modlit, aj za teba, aby si v pohode donosila dcerku az do zdarneho porodu! Dakujem este raz!

dzanem
10. aug 2015

@zafi fuu gratulujem ku dietatku,dakujem za podporu,mne pregnyl nepichli tak asi prasknu same