Snažilky, tehulky a mamičky - 35 a viac. Ste tu nejaké?

aja7
27. jún 2007

Ahojte babulky, najde sa medzi vami buduca mamina cca 35 rocna ? Nechcem tu byt sama 😉

miroslava72
10. nov 2010

@veronkaj,zelam ti,aby vam to vyslo.
Aj ja musim priznat,ze dcera je uplne ina ako bol syn,ja zivsia-ale nemyslim si,ze je to pre velky vekovy rozdiel alebo preto,ze som ju mala v 36 rokoch. Myslim,ze kazde dieta je jedinecne a tiez poznam mnoho deticiek-surodencov s malym vekovym rozdielom a su uplne ini. 🙂

veronkaj
10. nov 2010

@miroslava72 ďakujem

no mám ten pocit, uvidíme
a pokiaľ si pamätám aj vo veku ked bola maja dcéra maličká aj ona si vyžadovala aj pozornosť aj bola chorá aj plačlivá občas aj ma občas išlo rozhodiť ale bola aj milučká a proste bolo to moje šťastie, a maminy na ihrisku si pamätám alebo pri kočíkovaní že vraveli že moje je také neposedné a živé, nuž dieťa nieje plyšák nezostane tam kde ho posadíme a vďaka bohu že to tak nieje,

a hlavne aj veľa záleží od prístupu rodičov a okolia, moja mama ked sme tam prišli na návštevu tak tá by jej dovolila všetko, nosila ju stále na rukách, napchávala a pod, no musela som zaviesť pravidlá

daniela1974
10. nov 2010

@veronkaj Ahoj. Ja mam dve deti a vzdy som sa nejako vyspala. Ked nie v noci tak cez den ked dieta spinkalo. Moje deti sa budili v noci dva krat na kojenie. Manzel sa nebudil a keby aj, tak by sme to zariadili tak, ze by spaval v inej miestnosti, nech sa vyspi do prace.
Nastastie moje deti neboli obzvlast uplakane, mam stale pocit, ze som to prezila uplne v poho, obcas mi atrofovali ocne viecka 😎 ale to preto, ze som musela mat byt ako z katalogu, moj muz kontroloval bosou nohou cistotu podlahy a podobne. To bolo horsie a narocnejsie akokeby som mala trojicky.

veronkaj
10. nov 2010

@daniela1974

ahojte
teraz som sa vrátila od kamošky čo má maličkú dcéru narodenú v júni tohto roku a tak som si ju pomojkala ponosila, no krása, no to bol ťažký argument voči akýmkoľvek výhradám čo by kto mal,

no ešte teraz som v nebi.

duracelko
11. nov 2010

@miroslava72 ahoj máme rovnako staré detičky 🙂 🙂 aj môj prvý syn bol pokojné dieťa. a Bianka je živá za dve deti v jej veku. ved vela napovedá aj to že nechce spávať poobede od takmer 1,5 roka - vydrží ako duracellko fungovať stále v pohybe 12-13 hodín kým konečne zaspí. ale spinká celú noc, budí sa občas na to že chce piť, alebo sa jej niečo zlé sníva, veľa rozpráva zo sna 🙂 🙂

miroslava72
12. nov 2010

ahoj @duracelko 🙂 🙂
Moja spava aj popoludni,ale max.1hod a to vstava rano o 5 max.o 6-nastastie vecer zaspi najneskor okolo 8.
A co sa tyka tej noci,tak aj ona vo sne preziva vsetko to,co robila cez den a vykriky a rozpravanie zo sna su na dennom teda nocnom poriadku.
Na tretie si sa dala este nahovorit? Ja si uz akosi netrufam.

kukulka21
12. nov 2010

ahojte baby co mate noveho ? 😀

duracelko
12. nov 2010

@miroslava72 mirka naša bianka si rada ráno pospinká. dnes sme vstali po 8 hodine, u nej nie je nič neobvyklé ked spíme do pol deviatej. preto je ona taka čiperná, lebo neskoro vstáva. teraz je ešte čas na dieťa, lebo neskôr už by som si na to netrúfla. ale ináč pravdu povediac sme neplánovali, pritrafilo sa tak že sme nečakali že budem znova tehotná. s mojim druhým manželom čakáme vlastne len druhé dieťatko, takže myslím nič neobvyklé. syn mi o chvílu odíde z domu, tak budeme tak akurát rodinka s dvomi malými deťmi. .. 🙂 🙂

duracelko
12. nov 2010

@kukulka21 ahoj 🙂 🙂 🙂

daniela1974
12. nov 2010

@duracelko ahoj. Ja som sice junovka ale chcem sa spytat ako Tvoj syn - ten velky zobral, ze cakate babo??? Moja dcera ma 15 a kedze cakam dieta s priatelom, tak sa vyjadruje v zmysle: A to mam tatkovi povedat, ze moja mama je tehotna s frajerom???

duracelko
12. nov 2010

@daniela1974 daniela dievčatá sú na toto asi citlivejšie. môj syn je rozumný, a vie že je to naša vec s manželom že budeme mať druhé dieťa. on je flegmatik, on mi povedal "že pre mna za mna majte aj päť" 🙂 🙂 on sa nemá komu sťazovať, jeho otec sa o neho po rozvode nezaujíma nevidel ho od 4-och rokov. on vie že má len nás, a manžel mu dá vždys všetko čo potrebuje. je už dospelý a po skončení školy si bude plánovať svoj život, chce isť potom do anglicka na skusy 😉

daniela1974
12. nov 2010

@duracelko no otec mojich deti sa tiez o nich extra nezaujima, pokial ho raz za 2 mesiace nedokopu na stretnutie, je schopny sa vobec neozvat. Boli spolu 31.8. a potom ho donutili 30.10. sa vidiet. Aj tak sa moja dcera hra, ze jej tatko je uzasny. Asi sa tazko prijima pravda, ze tatko je na prd.

miroslava72
12. nov 2010

@duracelko,no ked tvoja mala tak dlho spi rano,ozaj sa necudujem ze uz potom nechce vobec spat-ale zas tahat cely den,da to urcite riadne zabrat.
🙂 Az teraz som si vsimla,ze mas v pase napisany vek-tak to si este mladica-to stihnes este aj dve 😀
Ja mam dcerku tiez s druhym manzelom a on by tiez pristal i na dalsie-no ja uz nie-38 davno prec-uz sa bojim.
A inac ako to zvladas-tehotenstvo prebieha v poriadku?

@daniela1974,no moj syn mal 15,5 ked som otehotnela s dcerou-tiez sme boli s mm vtedy este "frajeri" -zili sme spolu-len my sme sa syna pred tym spytali,co by povedal,kebyze mame babo a on suhlasil. Takze u nas to prebiehalo uplne ok a tesil sa.Je rad,ze mammalu sestricku.
A podla mna,dcera nemusi nic svojmu otcovi hovorit,je to cisto len vasa vec,nema sa za co hanbit-len nech sa tesi a ked sa malicke narodi,bude stastna ze ho mate.

Prijemne tehulkovanie.

duracelko
12. nov 2010

@daniela1974 ona si to uvedomí neskor aký je vlastne jej tatko 😒 ale aspon vie že má otca, a občas vám hádam aj finanče vypomôže, nie? neboj sa ona to pochopí, má už dosť rokov, a ked bude doma to malé vonavé bábatko bude ho milovať, aj ked to možno nedá na sebe vidieť 🙂 🙂

duracelko
12. nov 2010

@miroslava72 - mirka máš pravdu ja sa cítim mlado, dokonca mi hádajú maximálne 28 rokov vždy som vyzerala vdaka drobnej postave mladšie 🙂 🙂 ked som mala 18-ásť vyzerala som na 14 -ásť to bolo fakt blbé lebo som mala už dieťa ale aj to som si preskákala 🙂 v teho všetko Ok, cítim sa dobre. len som este nemal všetky testy tak nevieme či je bábo v brušku v poriadku, ale som optimistka tak hádam je zdravučké 🙂

miroslava72
12. nov 2010

@duracelko-no mlada sa citim aj ja a tiez mi nik neveri,ze mam takeho velkeho syna-vsetci si myslia,ze dcera je moje prve a pytaju sa,kedy bude dalsie 🙂
Neboj,urcite je vsetko ok. Aj ja som mala 36,ked sa mi narodila dcera,nesla som ani na amnio,lebo vsetky vysledky boli ok.

rybka35
15. nov 2010

ahojte mamičky po 35 , ja cakam babo v polke februára a v marci mam 36, moja dcerka 8 ročna z toho nie je nadšená a mám obavy z toho ako sa s tým vyrovná, bruško nechce ani len pohladkať, tak len dufam, že to nejako ustojíme 🙂 hlavne aby sme boli všetci zdraví

jojina11
15. nov 2010

@rybka35 ahoj, všetko sa to utrasie časom , môjmu synovi bude 15 vo februári, to je už ťažká puberta a keď som sa ho pýtala na dieťa, tak povedal "že mu je to jedno" s takým zhnusením, ale teraz maličku tak ľúbi, že sa až divím, nerobí mu problém prebaliť ,alebo nakrmiť,ponosiť, vidím ako sa na ňu díva, a aký hrdý brat je teraz z neho

rybka35
15. nov 2010

@jojina11 , no ja dufam v kútiku duše , že ho bude ľúbiť, aj keď sa tak teraz netvári 🙂 ďakujem Ti za povzbudzujúce slová

jojina11
15. nov 2010

@rybka35 jasné, že bude, aj keď o tom ešte nevie 😀 , ale to sa všetko spraví, držím ti palce , nech sa maličké zdravé narodí ,pozerám , že to bude chlapček, tak budeš mať párik,. gratulujem

veronkaj
16. nov 2010

@daniela1974 ahoj aj moja dcéra bude mať 15 a teraz som sa vydala pred mesiacom a moja dcéra si veľmi želá súrodenca takže čo dieťa to iné.

veronkaj
16. nov 2010

no ja čakám či dnes príde a či nie? to je na zbláznenie

jojina11
16. nov 2010

@veronkaj vydrž, ale radšej nech nechodí, no nie???

ssonusa
16. nov 2010

@veronkaj - tak to si jedna z tych stastnejsich zien- tiez mam kamosku, co ma dceru z prveho manzelstva v puberte a noveho manzela a dieta nie velmi radostne prijala...tak si mozes vazit tvoju slecnu, ze je taka aka je.... a teda drzim palce nech ta mrcha meska najblizsich skoro 9 mesiacov 😉

duracelko
16. nov 2010

@rybka35 no je to jedináčikovský syndróm 🙂 🙂 bude trochu žiarliť, ale zvykne si a nakoniec bude všetko ako má byť 🙂 🙂

veronkaj
17. nov 2010

@ssonusa no ale zase aj muž má deti z prvého manželstva a to je teda úplný rozdiel a mrcha dnes dorazila síce zatial nie veľa tak čakám čo bude.

rybka35
18. nov 2010

@duracelko pevne tomu verím aj ja, včera som sa s ňou o tom rozprávala a povedala mi, že sa bojí toho, že potom si ju už nebudem všímať a budem sa venovať iba malému, tak som jej vysvetlovala, že aj ona mi bude pomáhať a budeme sa starať spoločne, aj sa zahrame, no ale nič na to nepovedala len odpochodovala do svojej izby, tak neviem 🙂

duracelko
18. nov 2010

@rybka35 treba jej povedať že ona aj tak zostane vašim prvým vytúženým dieťatkom, a že ju vzdy budeš lubiť najviac na svete 🙂 🙂

miroslava72
19. nov 2010

@rybka35 @duracelko ma pravdu. Ja som tiez syna ubezpecila,ze sa prichodom dietata pre neho nic nezmeni a ze sa nemusi bat,zeby bol odsunuty alebo by sa musel starat.Len ak bude on sam chciet.A funguje to. 🙂 🙂 🙂

rybka35
19. nov 2010

@miroslava72
@duracelko ďakujem dievčatá-mamičky, za podporu, ved ta moja dcera je inak zlaticko 🙂 a ozaj ju lubim najviac na svete a ona to dobre vie a niekedy to aj zneuziva ked sa niecoho dozaduje tymi svojimi obrovskymi modrymi ocami, nikto take v rodine nema, len ona 🙂